Ako zmierniť bolesť pri reumatoidnej artritíde – kĺby

Ako zmierniť bolesť pri reumatoidnej artritíde

obsah

 1. prvý
 2. druhý
 3. za tretie
 4. Príznaky reumatoidnej artritídy
 5. Liečba reumatoidnej artritídy: odstránenie edému a bolesti
 6. injekcie
 7. Masti, gély a tablety
 8. fyzikálnej terapie
 9. Normalizácia hmotnosti
 10. Zlé návyky a nadmerná práca
 11. Z tradičnej lekárskej praxe
 12. hlina
 13. Motýľové kvety
 14. Konečný tip

Reumatoidná artritída je systémové poškodenie kĺbov spôsobené zápalom periartikulárnych tkanív sprevádzaným bolesťou kĺbov, ťažkosťami pri pohybe a opuchom. Reumatoidná artritída je, samozrejme, ako každá choroba častejšia u starších ľudí, ale určite ju trpia ľudia všetkých vekových skupín bez akejkoľvek pravidelnosti. A väčšina z nich sú ženy.

Príčina tohto ochorenia sa ešte len musí určiť, existujú však nepriame príznaky, že artritída, ako je reumatoidná artritída, má zvyčajne infekčný základ. Toto sa prejavuje zvýšeným počtom bielych krviniek a zvýšenou rýchlosťou ukladania červených krviniek (ESR) u ľudí s Move & Flex.

Preto je diagnóza choroby založená predovšetkým na zmenách kĺbov, pri ktorých je viditeľný akýkoľvek opuch voľným okom a röntgenovými lúčmi, ako aj biochemickým vyšetrením krvi pacientov. V druhom prípade sa dôraz kladie na analýzu ESR a počtu krvných doštičiek.

Dnes však pri reumatoidnej artritíde vznikajú ďalšie dva faktory:

 1. Genetická predispozícia.
 2. Príčiny interferencie: podchladenie, intoxikácia, infekcie všetkého druhu, mutagénne účinky liekov, nervové poruchy atď. Napríklad reumatoidná artritída je najčastejšie reumatizmus, lupus erythematodes, hepatitída, tuberkulóza alebo syfilis. Trauma a obezita ho tiež vyprovokujú, ktorý neskôr aktívne prispieva k jeho vlastnému pokroku..

Najskôr je možný náhly nástup reumatoidnej artritídy. Zvyčajne sa vyskytuje so zvýšenou závažnosťou, stresom alebo hormonálnymi zmenami v tele. A potom choroba postupuje v troch fázach.

Opuch synoviálneho vaku začína, keď sa bolest zosilňuje a teplota na mieste stúpa, sprevádzaná kĺbmi..

Zrýchlené delenie buniek vedie k výrazne hustejšej synoviálnej membráne a spastickej bolesti kĺbov.

Enzým sa uvoľňuje zapálenými bunkami, ktoré ovplyvňujú chrupavku a kosť. To vedie k deformácii kĺbov, zvýšenej bolesti a zvýšenej stagnácii motorických funkcií..

Príznaky reumatoidnej artritídy

Pri reumatoidnej artritíde sú hlavnými príznakmi počiatočného štádia choroby rýchla únava, stuhnutosť kĺbov po spánku alebo odpočinku, opuch a prvá bolesť. Artritída je najbežnejšia v malých kĺboch ​​prstov a zápästí. Zvyčajne sú kĺby postihnuté symetricky, to znamená, že ak dôjde k opuchu a bolesti prostredného prsta pravej ruky, znamená to, že ten istý kĺb sa rýchlo uzdraví a bolesť sa objaví na rovnakom ľavom prste…

Je však potrebné poznamenať, že v niektorých prípadoch sa artritída môže objaviť na dlhú dobu bez akýchkoľvek príznakov..

Liečba reumatoidnej artritídy: odstránenie edému a bolesti

V závislosti od príčiny reumatoidnej artritídy sa tiež poskytuje vhodná liečba. Je primárne určený na zmiernenie bolesti, zmiernenie opuchov a zníženie ESR. Liečba môže okrem rôznych typov mastí, gélov a tabliet zahŕňať kúpeľné procedúry, špeciálne diéty, fyzioterapeutické procedúry a injekčné injekcie…

Ak systematizujeme metódy na odstránenie tejto patológie, mali by sa za najdôležitejšie a najúčinnejšie metódy považovať tieto zásady:

 • odstránenie opuchu mäkkých tkanív sprevádzaného znížením tlaku v postihnutých kĺboch;
 • úľava od bolesti;
 • normalizácia spoločného krvného zásobovania;
 • normalizácia telesnej hmotnosti.

Okrem toho čím skôr sa zameriame na začiatok choroby, tým viac sa zníži poškodenie kĺbov a okolitých tkanív…

Najbežnejšími liekmi na intraartikulárne injekcie, ktoré sa používajú na liečbu veľkých kĺbov – bedier, kolien, nôh a ramien – sú kortikosteroidné hormóny. Dôvodom ich častého používania je to, že sú schopní okamžite zmierniť bolesť a zároveň odstrániť zápal a zmierniť opuch. Nevýhodou kortikosteroidov je to, že odstraňujú iba nádor a odstraňujú bolesť, ale neodstraňujú základnú príčinu zápalu..

Preto, ak zápal pretrváva, na reumatizmus je lepší iný typ hormonálnych protizápalových liekov, ako je kenalog, hydrokortizón a diprospan. Zvyčajne sa vstrekujú priamo do zapálenej dutiny kĺbu.

Masti, gély a tablety

Masti, gély a tablety na reumatoidnú artritídu sú primárne určené na odstránenie opuchov a súčasne na zastavenie a spôsobenie bolesti. Dobré protizápalové účinky sa často dosahujú u nesteroidných liekov vrátane diklofenaku, Move & Flex a nurofenu. Ak je edém infekčný, predpisujú sa antibiotiká, oxacilín, ceftriaxón, lincomycín a ďalšie širokospektrálne lieky. V poslednej dobe si masť indometacínu získava na popularite..

Avšak bez ohľadu na to, čo lekár predpíše, masť sa vtiera kruhovým pohybom do postihnutého kĺbu a okolo neho, až kým sa úplne nevstrebáva. Malo by sa pamätať na to, že pri reumatoidnej artritíde masti a gély nevyliečia artritídu, ale iba zmierňujú bolesť a zohrávajú podpornú úlohu pri predpisovaní tabliet alebo injekcií…

fyzikálnej terapie

Najúčinnejšou liečbou fyzioterapie, vrátane opuchu a úľavy od bolesti pri reumatoidnej artritíde, sú:

Odstraňujú nielen opuchy a bolesti, ale vykonávajú aj niekoľko liečebných aktivít u pacienta s reumatoidnou artritídou. Zvážte tieto postupy v poriadku.

 1. Magnet. Kĺby a okolité tkanivá sa zahrievajú 2-3 ° C nad teplotu ľudského tela. To úplne postačuje na resorpciu opuchov a regeneráciu chrupavky. Magnetoterapia je však kontraindikovaná v onkológii, pľúcnych ochoreniach, tehotenstve a srdcovom zlyhaní..
 2. Laserová terapia Laser má tendenciu zapaľovať kĺby a susedné tkanivá. Použitie pri cukrovke a benígnej onkológii v oblasti ožarovania.
 3. Masáž Má tiež pozitívny vplyv na pohyblivosť kĺbov a zlepšuje krvný obeh okolo nich..
 4. Liečba UHF. Vysokofrekvenčné magnetické pole ovplyvňuje postihnuté kĺby a okolité svaly. Kontraindikované pri hypertenzii, vegetatívno-vaskulárnej dystónii a arytmiách.
 5. Ultrazvuk Mobilizuje metabolické procesy v kĺboch, chrupavkách a priľahlých tkanivách pre rýchle zotavenie. Existujú kontraindikácie pre angínu pectoris.

V závislosti od stavu pacienta alebo iných chorôb môže lekár predpísať pacientovi jeden alebo viac vyššie uvedených postupov..

Normalizácia hmotnosti

Častá reumatoidná artritída vyžaduje, aby pacient schudol. Zbavuje sa tak preťažených zápalových kĺbov, prečo prestávajú nafúknuť a bolesť prestane. Samozrejme, otázkou môže byť: ako v tomto prípade schudnete, aby ste túto chorobu nezhoršili?

Reumatoidná artritída by sa samozrejme nemala vyhladovať, ale v takom prípade je dokonca nevyhnutné prejsť na prijateľnú stravu. To si na jednej strane vyžaduje zníženie príjmu potravín bohatých na proteíny, ako je mäso, ryby, vajcia, sója a podobne. Na druhej strane je potrebné do ich stravy zaradiť čerstvé rastlinné produkty, ako sú bobule a ovocie, bylinky a zelenina. Už dlho sa uvádza, že všetky prispievajú k chudnutiu. Pamätajte predovšetkým na tých, ktorí majú vysoké percento vitamínu C, pretože také výrobky majú okrem iného terapeutický účinok. Ide najmä o citrusové ovocie a papriku.

Horúci a čaj s medom, malinami alebo citrónom tiež pomôžu Flex & Flex a tieto nápoje môžu znížiť rýchlosť sedimentácie v elektrocytoch – ESR.

Zlé návyky a nadmerná práca

Pri reumatoidnej artritíde by mal pacient najprv a navždy zabudnúť na fajčenie. Konzumácia alkoholu by mala byť čisto symbolická – nuž, možno pár pohárov šampanského na Nový rok alebo na narodeniny. Káva by sa nemala zneužívať.

Takže zvoľte: Buď fajčíte naveky a navždy chorí až do smrti, alebo nefajčíte, ste Love & Flex, ktorí žili a žili dlho.!

Od tejto chvíle zabudnite aj na zemiakové vrecká, ktoré ste predtým museli vložiť do kufra s týmto zimným produktom na sklade. Zabudnite na vnučku, ktorá musí pri odchode z materskej školy nosiť ruky nad práškom. Zabudnite na melón, ktorý ste chceli kúpiť v obchode a priniesť ho domov.

Od tejto chvíle váš starý slobodný život skončil! Začal sa nový, v ktorom máte zakázané vážiť viac ako 5 libier, pokiaľ nechcete chodiť s opuchnutými kolennými kĺbmi alebo bolesťami nôh. Ale netrápte sa skrytým požehnaním: napríklad odteraz nebudete musieť nosiť nákupné tašky alebo kolesá do auta ako mulica, nechajte svojho manžela (alebo manžela), aby urobil všetko pre vás práve teraz. Nie je to zlé?

Z tradičnej lekárskej praxe

V prípade reumatoidnej artritídy je hlina najlepším spôsobom, ako ju odstrániť, rovnako ako v prípade akejkoľvek inej artritídy všeobecne. Okrem toho odstraňuje opuchy a anestetizuje postihnutý kĺb. Ošetrenie zahŕňa výrobu hlinených koláčov s hrúbkou asi 2 cm a ich šírenie na nepohyblivú plochu. Vrch tortu by mal byť zabalený do celofánu a potom do vlnenej látky. Takýto obklad by sa mal udržiavať 2,5 až 3 hodiny, potom sa hlina odstráni a len sa lepí na lepkavé zvyšky..

Celkovo vykonáme až 10 takýchto postupov, a ak nie sú výsledky dostatočne jasné, zopakujeme sa po niekoľkých týždňoch.

Motýľové kvety

Existuje reálny liek na reumatoidnú artritídu, ale nie je príliš populárny, pretože je dosť bolestivý. Na kĺboch ​​musíte urobiť komprimáciu kvetov masla. Aby ste to dosiahli, zoberte pohár týchto kvetov pohárom a trite, až kým nedôjde k uvoľneniu šťavy. Potom ich položte na boľavé kĺby, zabaľte ich do plastového obalu a zaistite vlnou šatkou na vrchu. Kompresiu držte jednu až dve hodiny v závislosti od závažnosti choroby.

Všetky nevýhody tejto metódy sú v tom, že po zákroku sa na koži objaví mierne popálenie a nasledujúci deň sa objavia pľuzgiere. Je pravda, že sa ľahko tolerujú a prechádzajú samy, ale pľuzgiere začnú močiť, takže v budúcnosti bude musieť kožu zabaliť gázu. Akonáhle pľuzgiere zmiznú, tak aj opuch s artritídou. Ak sa však pľuzgiere neobjavia deň po kompresii, zopakujte kompresiu pre dlhšiu expozíciu.

Konečný tip

O konvenčnej medicíne sa už dlho hovorí, že artritída je omnoho častejšia u ľudí na samote, ako u ľudí, ktorí sú spokojní, spokojní a živí. Preto v dávnych dobách lekári dávali takým ľuďom rady, ako porušiť zvyky. Pamätajte na to a vy.

A ešte viac. Pri reumatoidnej artritíde život nekončí, pretože sa lieči, ale akonáhle sa začne, neopustí liečbu do polovice, inak choroba progreduje do chronického štádia. Pripravte sa na trpezlivosť a vytrvalosť, skôr alebo neskôr, ale zápal, opuch a bolesť vás nechajú navždy!

Princíp analgetík pri liečbe artritickej bolesti.

Opioidy sú syntetické drogy. Pôsobia tak, že sa viažu na receptory na bunkách v mozgu a mieche, ako aj na receptory v gastrointestinálnom trakte. Toto spojenie preruší zdroje bolesti – impulzy na prenos signálu bolesti do mozgu. Tento typ analgetika je oveľa účinnejší ako acetaminofén. Majú však aj nevýhody – vedľajšie účinky. Preto sa takéto lieky podávajú iba v naliehavých prípadoch a medzi jednotlivými dávkami trvajú dlhé prestávky.

Nesteroidné lieky

Odborníci na reumatoidnú artritídu bežne používajú nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Účinne zmierňujú bolesť a zápal kolena..

Princíp účinku takého lieku je, že sa zaoberajú priamo zdrojom bolesti a príčinou zápalu. Takáto skupina liekov môže obsahovať nasledujúce dobre známe lieky v našej krajine:

NSAID úplne blokujú produkciu hormónov podobných látok nazývaných prostaglandíny. Takéto látky sú potrebné na ochranu sliznice žalúdka pred tráviacou kyselinou. Sú však tiež vinní z bolesti, ako je reumatoidná artritída.

Antireumatiká modifikujúce ochorenie

Antireumatické lieky (skrátene BMARP) majú rôzne možnosti liečby v závislosti od typu lieku. Nakoniec sa však podobné pozitívne účinky prejavujú aj u chorých ľudí. Ochorenie sa zastavuje a v závažných prípadoch artritídy spomaľuje negatívne účinky. Použitie tejto skupiny liekov zabraňuje poškodeniu ľudských vnútorných orgánov. Príprava na túto skupinu:

Takéto lieky predpisuje lekár tým ľuďom, u ktorých je relatívne vysoké riziko významného a nezvratného zničenia kĺbov. Lekári predpisujú takéto lieky na bolesť spôsobenú idiopatickou, psoriatickou a reumatoidnou artritídou…
Tieto lieky sa okrem iného vyznačujú skutočnosťou, že ani po dlhodobom užívaní nevedú k závislosti na pacientovi alebo k nežiadúcim vedľajším účinkom. Drogy v tejto skupine však majú veľkú nevýhodu – pôsobia veľmi pomaly.

Biologické činitele vo forme liekov

Sú to umelé prípravky získané prácou vedcov zaoberajúcich sa genetickým inžinierstvom. Boli vytvorené zo živých génov, proteínov a vírusov. Medzi tieto lieky patria:

Tieto lieky zvyšujú citlivosť tela na túto chorobu, blokujú extracelulárne bielkoviny, biele krvinky, inhibujú aktivitu a šírenie bielych krviniek v krvi. Takéto činnosti zastavujú zápal kĺbov, anestetizujú postihnuté oblasti a spôsobujú prietok krvi do bolestivých oblastí..

Najčastejšou príčinou bolesti nôh je choroba kĺbov. Najčastejšie je to metabolická artritída. Artritída sa vyvíja postupne a na samom začiatku choroby ju človek ani netuší, a potom začína pociťovať akútnu krátkodobú bolesť nasledovanú obmedzením a deformitou kĺbov (zvyčajne kolenných kĺbov). Liečba artritídy a iných ochorení kĺbov by mala byť komplexná a zdĺhavá. Musíte však rýchlo odstrániť príznaky bolesti, preto zvážte boj proti bolesti nôh. Tradičná medicína pozná veľa jednoduchých a účinných metód na liečenie bolesti kĺbov. Zvyčajne sa kĺby potierajú mastí a olejmi a na ne sa nanáša obklady a pleťové vody a odparujú sa v kúpeli. Ľudové lieky sú dobré, pretože sú prístupné všetkým a sú úplne bezpečné..

Prvá pomoc pri bolesti kĺbov.

– V prípade zhoršenia artritídy, artrózy alebo iných bolestí kĺbov vám pomôže cesnak. Ak cítite bolesť, vtierajte ju na malý strúhadlo a vytlačte šťavu. Vypite 10 kvapiek cesnakovej šťavy štyrikrát denne s teplým mliekom a v noci na boľavé miesto s gázovým obväzom namočeným v cesnakovej šťave. Naneste na pokožku mastnotu, aby nedošlo k popáleniu.

– Môžete pripraviť kompozíciu na brúsenie. Vezmite pollitrovú fľašu z tmavého skla, na dno položte malý kúsok gáfru s asi štvrtinou kúska rafinovaného cukru a naplňte fľašu tretinou terpentínu, tretinou rastlinným olejom a zvyšnou tretinou vodkou. Predtým, ako ideme spať, vtierajte túto zlúčeninu v suchých oblastiach do boľavých oblastí tak, že poškriabanú oblasť uväzníte teplú šatku cez noc..

– Je užitočné pravidelne namazať celé hľuzy zemiakov na poškodené kĺby. Terapeutický účinok sa zlepší, ak konzumujete nasledujúce vývary 3-krát denne zo svojich rovnomerných zemiakov 3-krát denne: ráno na lačný žalúdok, pred večerou a pred spaním. Odporúča sa tiež jesť 1-2 zelené zemiaky strúhané na jemnom strúhadle s kôrou.

– Na zmiernenie bolesti kĺbov sa na buničinu rôznych zložení môžu aplikovať obklady a trenie: reďkvička, repa alebo koren chrenu, strúhané na jemnom strúhadle..

– Veľký účinok sa dosiahne vtieraním jedlového oleja do kĺbov predhriatych stlačenou teplou morskou soľou. Ak ste začali robiť obklady, neobmedzte sa na 1-2 postupy. Malo by sa vyrobiť najmenej 5 až 10 stlačení.

– Vezmite 200 gramov koreňa bielej trávy, previnte mlynčekom na mäso a pridajte 300 až 400 gramov bravčového tuku. Varte 5-7 minút pri miernom ohni, nechajte ho vychladnúť a trite ho cez noc v bolestivom kĺbe. Soľné listy počas liečby, často s bolesťou, musíte liečbu vydržať a neskončiť s ňou.

– Na artritídu, artritídu, dnu vypite 5% octový jablčný mušt, 8 až 10 čajových lyžičiek pohár vody 3 až 3-krát denne počas 2 až 4 týždňov pred jedlom. Pre peptický vred v žalúdku a dvanástniku, pri gastritíde by sa dávka mala znížiť na 3 – 5 čajových lyžičiek jablčného octu vo vode.

– Odporúča sa zabaliť choré kĺby na jar listami rakytníka, v lete listami lopúcha, na jeseň av zime listami kapusty. Tí, ktorí majú trpezlivosť robiť takéto zábaly celé týždne a mesiace, sa môžu natrvalo zbaviť bolesti kĺbov.

– Smrekové liečivé kúpele pomôžu zmierniť bolesť kĺbov. Ak chcete pripraviť, naplňte čerstvo nakrájané smrekové konáre vriacou vodou, trvajte na tom, potom infúziu ochladte na 37 – 38 stupňov a ponorte ju na 30 minút do boľavých nôh alebo do rúk. Po tom by sa mali bolestivé miesta v teple zabaliť a ísť spať na hodinu. Najlepšie je robiť takéto kúpele v noci. Po 2 dňoch zopakujte ošetrenie. Liečebný cyklus 5-7 kúpeľov.

– Pri tomto postupe bolestivé kúpele chodidiel pomáhajú pri bolesti – 5 – 6 kvapiek liečivého jedlového oleja na jeden kúpeľ na chodidlo. Teplota kúpeľa by mala byť 37 až 39 stupňov. Pridajte dostatok vody na zakrytie nôh a členkov (a ak sa kolenné kĺby bolia, mali by byť tiež ponorené do kúpeľa). Po 15 – 20 minútovom kúpeli zmizne pocit ľahkosti a únavy. 10-12 kúpeľných kurzov

5 – 6 týždňová prestávka a opäť 10-12 kurz kúpeľa. Po každom kúpeli osušte chodidla uterákom a osušte jedlový olej (zmiešaný s rastlinným olejom v pomere 1: 1) 2-3 minúty na postihnutých kĺboch. A každé ráno zoberte 1-2 kvapky jedľového oleja na malý kúsok hnedého chleba (pred prehĺtaním ho držte v ústach jednu alebo dve minúty). Trvanie liečby – 2 roky.

– Teplo pomôže zmierniť bolesť kĺbov, ale nie všeobecné, ale lokálne. Predhrejte vodu tak, aby z šálky vychádzala ľahká para, namočte do nej froté uterák, otočte víno, položte ho na boľavé miesto a zabalte ho stlačeným papierom. Podržte kompresor, kým nevychladne..

– V niektorých prípadoch to nie je teplo, ale zima. Počas záchvatu bolesti sa pokúste umiestniť ľadovú bublinu na kĺb. Mimochodom, rastúci počet priaznivcov nedávno našiel liek na prechladnutie. Bola vyvinutá aj metóda pre topickú terapiu chladu: bolestivá oblasť je ošetrená parným dusíkom, ktorý po krátkom čase nespôsobuje omrzliny, ale poskytuje dobrý analgetický účinok…

Artritída Artritída Dieta (Move & Flexoe & Therapeutic Nutrition)
Artritída Artritída – diéta (choroba)
Artritída: Príznaky choroby
Artritída Liečba artritídy ľudovými metódami
Artritída Tradičné metódy liečby artritídy (recepty tradičnej medicíny)

Prvé príznaky reumatoidnej artritídy:

 1. bolesť.
  Zvyčajne pulzuje a bolí, horšie ráno a po sedení. Bolesť je často pociťovaná skôr počas odpočinku ako po činnosti.
 2. tuhosť.
  Kíby trpia RA, najmä ráno. Ranná choroba spojená s osteoartrózou (druh choroby). Trvá to do 30 minút od ranného vstávania, niekedy však trvá dlhšie.
 3. Kúrenie a začervenanie.
  Povrch postihnutého kĺbu sa zapáli, spôsobí to opuchnutie, zahriatie, citlivosť na dotyk a bolestivé.

U mnohých pacientov sa toto ochorenie prejavuje zákerne. Najskôr si pred prechodom na zápal a opuch objavíte horúčku, nevoľnosť, pohyb a flexiu a slabosť. Čo robí artritídu nebezpečnou??

Medzi príznaky a príznaky reumatoidnej artritídy patria:

 • Trvalá symetrická polyartritída rúk a nôh (synovitída) (príznak).
 • Postupné zhoršovanie kĺbov.
 • Zápal nepravidelných štruktúr.
 • Ťažkosti s vykonávaním denných aktivít.

Ústavné príznaky

Pri fyzickom vyšetrení by ste mali venovať pozornosť nasledujúcim častiam tela:

 • Horné končatiny (kĺby prstov, zápästí, lakťov, ramien).
 • Dolné končatiny (členky, chodidlá, kolená, boky, chodidlá, podpätky).
 • Krčná chrbtica.

Včasná diagnostika na zabránenie závažným účinkom ochorenia

Pri fyzickom vyšetrení reumatoidnej artritídy je dôležité vyhodnotiť:

 • tuhosť kĺbov;
 • citlivosť
 • bolesť pri pohybe;
 • opuch
 • deformácie;
 • obmedzenie pohybu;
 • reumatoidné uzly.

Artritída je diagnostikovaná pomocou kombinácie klinických, laboratórnych a zobrazovacích funkcií. Čo robiť na testy?

Potenciálne užitočné laboratórne testy na podozrenie na RA:

 • Sedimentačná rýchlosť erytrocytov.
 • Hladiny C-reaktívneho proteínu.
 • Klinický krvný test.
 • Analýza reumatoidných faktorov.
 • Analýza jadrových protilátok.
 • Protilátky proti cyklickému citrulínovému peptidu a citrulínovému vimentínu.

Medzi potenciálne užitočné vizualizačné techniky patria:

 1. RTG (prvá trieda): zápästia, zápästia, kolená, nohy, lakte, plecia, boky, chrbtica a iné kĺby.
 2. Zobrazovanie magnetickou rezonanciou: predovšetkým krčná chrbtica.
 3. Ultrazvuk kĺbov a šliach: zmeny a stupeň vaskularizácie synoviálnej membrány a dokonca aj erózie.

Analýza stavu kĺbov a synoviálnej tekutiny:

 • Gramovo farbenie;
 • číslo bunky;
 • kultúra
 • celkové hodnotenie.

Liečebná schéma pre reumatoidnú artritídu – ako zmierniť zápal v dôsledku choroby

Optimálna starostlivosť o pacientov s reumatoidnou artritídou je integrovaný prístup, ktorý zahŕňa farmakologickú aj nefarmakologickú liečbu. Ako sa zbaviť exacerbácie? Na zmiernenie zápalu a ako súčasť rehabilitačných opatrení sa používajú tieto moderné nefarmakologické metódy liečby: telesné cvičenie (gymnastika), strava, masáž, oleje; kúpele, poradenstvo, úľava od stresu, fyzioterapia a chirurgický zákrok. Aktívne zapojenie pacienta a jeho rodinných príslušníkov do navrhovania a vykonávania terapeutického programu pomáha zvyšovať morálku a zaisťuje súlad s pravidlami programu vysvetľovaním a zdôvodňovaním použitej liečby. Výsledkom je maximálna možná aktualizácia služby Move & Flex..

Liečba liečivami je založená na mnohých skupinách látok vrátane nesteroidných protizápalových liekov (NSAID), nebiologických a iných antireumatických liekov modifikujúcich ochorenie (BMARP), imunosupresív a kortikosteroidov. BMARP sa nielen stanú štandardom starostlivosti na začiatku liečby, pretože nielenže môžu účinnejšie inhibovať progresiu ochorenia ako neskôr, ale majú aj ďalšie výhody. Doktor artritídy.

Tehotné pacientky s RA sú vyňaté zo špeciálneho pôrodníckeho monitorovania a je poskytovaná pravidelná starostlivosť. Niektoré lieky používané na liečbu tohto ochorenia majú napriek tomu negatívny vplyv na plod, takže je lepšie ich prestať užívať 3 mesiace pred očakávaným počatím…

Ak sa terapeutická starostlivosť nezmenila správnym smerom, odporúča sa chirurgia. Moderné chirurgické liečby reumatoidnej artritídy zahŕňajú synovektómiu, tenosynovektómiu, rekonštrukciu šľachy, rekonštrukčnú chirurgiu, endoprotézu a artrodézu…

Nelekárske, nechirurgické metódy liečby a rehabilitácie:

 • Liečba teplom a chladom.
 • Používanie ortopedických prístrojov a pneumatík.
 • Fyzioterapeutické cvičenia.
 • Pracovná terapia.
 • Používanie adaptívneho vybavenia.

Na liečenie reumatoidnej artritídy sa používajú tieto lieky (lieky proti bolesti, tablety, masti, oleje):

Nebiologický BMARP:

 • hydroxychlorochín.
 • Imuranas.
 • sulfasalazín.
 • Methotrexate.
 • leflunomid.
 • cyklosporín.
 • Soli zlata.
 • penicilamín.
 • minocyklín.

Biologický inhibítor TNF BMARP:

 • etanercept.
 • infliximab.
 • adalimumab.
 • Sertolizumabas.
 • golimumab.

Biologické bez TNF BMARP:

 • rituximab.
 • anakinra.
 • abatacept.
 • tocilizumab.
 • Tofacitinibas.

Iné terapie na terapeutické použitie:

 • kortikosteroidy.
 • Nesteroidné protizápalové lieky (NSAID).
 • analgetikum.

Chirurgické ošetrenie zahŕňa:

 • Sinovektomija.
 • Tenosinovektomija.
 • Rekonštrukcia šľachy.
 • Všeobecná rekonštrukčná chirurgia.
 • arthrodeses.

Ľudové lieky

 1. Alfalfa vo forme čaju alebo kapsúl. Je bohatá na minerály potrebné na tvorbu kostí..
 2. Vitamín E je nástroj používaný na ochranu a zlepšenie pohyblivosti kĺbov.
 3. Zázvor je zmiernený artritídou. Prípravok sa aplikuje priamo na postihnutú oblasť alebo orálne ako éter. Pomáha pri zápaloch, stuhnutosti, burzitíde a tendinitíde..
 4. Metylsulfonylmetán (MSM), organická látka obsahujúca síru, si rýchlo získal povesť bezpečného, ​​prírodného účinného liečiva pri mnohých druhoch bolesti a zápalových ochorení vrátane: degeneratívnej (oder), reumatoidnej artritídy, chronickej bolesti dolnej časti chrbta, chronickej bolesti hlavy, bolesti svalov; fibromyalgia, tendinitída, burzitída, syndróm karpálneho tunela, temporomandibulárny kĺb, posttraumatické kŕče; zápal a pálenie záhy. MSM je prirodzeným riešením bolesti.

Arthritis Diet

Strava s artritídou nebola stanovená, ale vyvážená strava a udržiavanie hmotnosti Move & Flex je veľkým prínosom k zlepšeniu stavu. Tým, že organizmu poskytnete všetky potrebné prvky, Move & Flex Nutrition pomôže zmierniť príznaky artritídy, a to priamo, ako aj znížením hmotnosti kĺbov v dôsledku chudnutia. Ak nechcete schudnúť, vyvážená strava vám pomôže prekonať únavu a získať telesnú hmotnosť Move & Flex..

Čo je artritída

Existuje veľa mätúcich a protichodných informácií o diéte artritídy, či sú konkrétne potraviny skutočne dobré alebo zlé. Niektoré z nich sú viac postihnuté artritídou ako iné. Kľúčom však je udržiavať vyváženú stravu a získať všetky živiny, ktoré vaše telo potrebuje. Základnou myšlienkou je znížiť príjem tukov, cukru, zvýšiť stravu ovocia a zeleniny, mastných rýb, vápnika a železa..

Pamätajte, že na rôzne výrobky reaguje všetko inak. Rozhodnite sa, ktorý z nich je pre vás ten pravý.

nadváha

Nadváha je častým problémom u ľudí s artritídou. Lieky, ako sú steroidy, vedú k nárastu hmotnosti, zatiaľ čo nesteroidné protizápalové lieky (NSAID) spôsobujú problémy so žalúdkom, ktoré sťažujú výber stravy. Čerstvé jedlo uľahčuje niekomu priberať na váhe. Počas exacerbácie sú uväznení v podobnom cykle.

Vyvážená strava je kľúčom k udržaniu hmotnosti zariadenia Move & Flex. Jeho zvládnutie je často najúčinnejšie zo všetkých, čo môžete urobiť, aby ste zmiernili príznaky artritídy. Aj malá strata kilogramov znižuje zaťaženie vašich bedier, chrbta, kolien a nôh..

Move & Flexibilná telesná hmotnosť sa dosiahne vyvážením energie vašej stravy s energiou, ktorú spotrebujeme počas cvičenia. Každý jedinec má však jedinečné výživové potreby založené na veku, pohlaví, veľkosti tela a úrovni aktivity. Odporúčaná denná dávka je 2 000 kcal pre aktívne ženy a 2 500 kcal pre mužov. Namiesto toho, aby ste jedli viac vyprážaných jedál a čokolády (čo dlhodobo nepomáha Move & Flex), jedzte na raňajky ďalší kúsok chleba, porcie cestovín alebo ryže..

Správa stravy

Mnoho výrobkov, najmä spracovaných, obsahuje skryté tuky, cukry a soľ. Varením seba môžete ovládať, čo jete. Ak je pre vás ťažké začať variť od nuly, ale musíte schudnúť, vyberte si verzie supermarketov hotových jedál skontrolovaním kalórií a solí na zadnej strane balenia. Pred začatím programu na chudnutie by ste sa mali vždy poradiť so svojím lekárom alebo zdravotnou sestrou. Je dôležité zvoliť správny kurz chudnutia. Nepravdivá strava môže poškodiť organizmus..

Move & Flex Power

 • strava s vysokým obsahom ovocia a zeleniny;
 • potraviny s vysokým obsahom škrobu a vlákniny;
 • nízkotučné a slané jedlá;
 • potraviny s nízkym obsahom cukru.

Vyvážená strava obsahuje uhľohydráty, bielkoviny, tuky, vitamíny a minerály, vlákninu. Sacharidy nám dodávajú energiu. Proteín je potrebný na rast a regeneráciu. Vitamíny a minerály hrajú dôležitú úlohu vo funkcii Move & Flex. Aj keď je lepšie konzumovať príliš veľa tuku, naše telo to potrebuje. Poskytuje energiu a tiež pomáha pri vstrebávaní vitamínov. Vlákno podporuje pohyb a pružnosť čriev (obzvlášť dôležité je jesť zeleninu pre tých, ktorí sú zriedka poškodení, a preto to nedokážu, ako aj užívanie niektorých liekov).

Existuje 5 hlavných skupín výrobkov. Túto rovnováhu nie je potrebné udržiavať pri každom jedle, mali by ste sa ju však snažiť dosiahnuť celý deň alebo týždeň..

 • chlieb, obilniny a zemiaky;
 • ovocie a zelenina;
 • mäso, ryby a mäsové náhradky;
 • Mliečne výrobky;
 • mastné a sladké jedlo.

Prečítajte si ďalšie súvisiace články

Výzva pre optimálnu liečbu artritídy

Optimálne liečenie kĺbov dolných končatín pri tomto ochorení zahŕňa kombináciu liekov, relaxáciu, cvičenia na posilnenie svalov, kĺbov a väzov, ich ochranu a informovanie pacienta o tomto ochorení. Liečba závisí od celkového stavu Move & Flex, veku pacientov a ich fyzickej aktivity. Liečba je najúspešnejšia, ak pacient a lekár spolupracujú.

Na liečenie reumatoidnej artritídy sa používajú najmenej dve triedy liekov: oneskorene pôsobiaca, prvá a druhá línia. Sú lepšie známe ako antireumatické modifikátory bolesti..

Takzvané lieky prvej línie sú kortizón a aspirín (kortikosteroidy), ktoré lekári používajú na zmiernenie zápalu a bolesti nôh. Tzv. Lieky druhej línie sú navrhnuté tak, aby prispeli k remisii artritídy a môžu zabrániť agresívnemu ničeniu kĺbov..

Stupeň deštrukcie členkových kĺbov pri reumatoidnej artritíde sa líši v závislosti od celkového stavu poškodeného. Tí, ktorí trpia menej škodlivými formami choroby, môžu kontrolovať bolesť nôh. Včasné ošetrenie zlepšuje funkciu nôh a znižuje riziko zdravotného postihnutia pri deštrukcii kĺbov nôh. Ak však bol prítomný, liečili sa sekundárnymi liekmi (antireumatické lieky modifikujúce bolesť)..

Väčšina ľudí potrebuje agresívnejšie lieky druhej línie, ako je metotrexát, a tiež potrebujú protizápalové lieky v komplexe. Tieto lieky druhej línie sa občas používajú súčasne. V niektorých prípadoch pôsobia proti závažným deformáciám kĺbov dolných končatín, potom môže byť potrebný chirurgický zákrok..

Prvý rad liekov na reumatoidnú artritídu

Príklady nesteroidných protizápalových liekov (NSAID) zahŕňajú acetylsalicylát (aspirín), naproxén (Paracetamol), etodolac (Lodin) a Move & Flex. Jedná sa o lieky, ktoré môžu znížiť zápal tkanív, bolesť nôh a opuchy pri reumatoidnej artritíde. Pri vyšších dávkach, ako používajú ľudia na bolesti hlavy a horúčku, je aspirín účinným protizápalovým liekom na liečenie kĺbov nôh pri reumatoidnej artritíde…

Aspirín sa používa na liečenie a prechod kĺbov od starovekom Egypte. Novšie NSAID sú rovnako účinné ako aspirín pri znižovaní zápalu a bolesti a vyžadujú oveľa nižšie dávky denne. Pacienti majú rôzne reakcie na rôzne NSAID. Preto nie je neobvyklé, že lekár otestuje viac NSAID, aby určil najúčinnejšie látky s najmenšími vedľajšími účinkami..

Boj proti vedľajším účinkom liekov

Najbežnejšími vedľajšími účinkami aspirínu a iných NSAID môžu byť prejavy zhoršeného gastrointestinálneho traktu, bolesti brucha, zhoršenie vredu a dokonca aj gastrointestinálne krvácanie. Aby sa znížili gastrointestinálne vedľajšie účinky, NSAID sa zvyčajne užívajú s jedlom.

Na ochranu žalúdka pred vredmi sa často odporúčajú doplnkové lieky. Tieto perorálne lieky zahŕňajú antacidá, sukralfát (karafát), inhibítory (Prevacid a kol.), Imisoprostol (Cytotec). Nedávne lieky – selektívne NSAID – môžu obsahovať inhibítory, ako je celecoxib (Celebrex), ktoré bojujú proti zápalom, ale nie sú také závažné, aby dráždili steny žalúdka a spôsobovali krvácanie…

Kortikosteroidné lieky

Kortikosteroidy sa môžu užívať perorálne alebo injekčne priamo do tkanív a kĺbov. Sú účinnejšie ako lieky NSAID pri znižovaní zápalu a obnovení pohyblivosti nôh a obnovení ich funkcie. Kortikosteroidy sú užitočné na krátke obdobie počas závažných ohnísk alebo keď telo nereaguje na NSAID. Kortikosteroidy však môžu spôsobovať vážne vedľajšie účinky, najmä ak sa užívajú vo vysokých dávkach v priebehu času..

Medzi tieto vedľajšie účinky artritídy patrí prírastok na hmotnosti, opuch tváre, rednutie kože a kostí, tvorba modrín aj pri menších modrinách, katarakta, riziko infekcie, atrofia svalov nôh a zničenie veľkých kĺbov, ako sú bedrové kĺby. Kortikosteroidy (nie všetky) môžu tiež zvýšiť riziko vzniku infekčných chorôb. Týmto vedľajším účinkom je možné čiastočne zabrániť postupným znižovaním dávky kortikosteroidov..

Náhle prerušenie kortikosteroidov v dôsledku reumatoidnej artritídy môže viesť k záchvatom alebo iným príznakom, preto sa zastavenie kortikosteroidov neodporúča. Redukcii kostí v dôsledku osteoporózy sa dá zabrániť prijatím doplnkov vápnika a vitamínu D..

Lieky druhej línie

Lieky druhej línie alebo s oneskoreným účinkom na reumatoidnú artritídu (silné antireumatické lieky modifikujúce bolesť) Lieky prvej línie (NSAID a kortikosteroidy) môžu znižovať zápal a bolesť kĺbov a nemusia nevyhnutne brániť deštrukcii kĺbov a ich zmenám – deformite.

Liečba reumatoidnej artritídy si vyžaduje iné lieky ako NSAID a kortikosteroidy odporúčané lekárom, aby sa zastavilo aktívne poškodenie kostí, chrupavky a priľahlých mäkkých tkanív. Lieky potrebné na riadne liečenie tohto ochorenia as ním súvisiace bolesti nôh prichádzajú v mnohých formách. Ako už bolo uvedené, tieto lieky „druhej línie“ alebo „oneskorene pôsobiace“ môžu vyžadovať zložitú liečbu niekoľko mesiacov alebo týždňov, aby mohli účinne pôsobiť na telo. Používajú sa pomerne dlhú dobu, dokonca aj niekoľko rokov a v rôznych dávkach.

Najúčinnejšie lieky môžu prispieť k remisii, a tým spomaliť progresívne ničenie kĺbov a ich deformáciu. Niekedy sa všetky lieky druhej línie užívajú spolu a je to dobrá kombinovaná liečba artritických kĺbov nôh. Rovnako ako v prvom riadku, lekár môže vyskúšať rôzne lieky z druhého radu, potom je liečba optimálna.

rysy

Nedávne štúdie ukázali, že pacienti reagujúci na lieky s dlhodobým účinkom riadené reumatoidnou artritídou môžu skutočne znížiť malé, ale skutočné riziko lymfómu (rakovina lymfatických uzlín), ktoré niekedy rozrušuje pacienta v kombinácii s reumatoidnou artritídou…

Hydroxychlorochin (plaquenil) sa používa na liečbu malárie. Už dlhší čas sa používa na liečbu reumatoidnej artritídy. Možnými vedľajšími účinkami tohto lieku sú slabosť nôh a paží, podráždenie žalúdka, kožné vyrážky a zmeny v štruktúre kĺbov nôh…

Vizuálne zmeny sú zriedkavé a ľudia užívajúci tento liek by sa mali poradiť s očným lekárom.

Je to perorálny liek, ktorý sa tradične používa na liečenie mierneho až stredne ťažkého zápalu čreva, ako je ulceratívna nešpecifická kolitída a Crohnova choroba vo forme kolitídy. Sulfasalazín sa tiež používa na zmiernenie príznakov reumatoidnej artritídy a má sa užívať v kombinácii s protizápalovými liekmi. Sulfasalazín je všeobecne dobre tolerovaný. Vedľajšie účinky po užití lieku sú však vyrážky a žalúdočné ťažkosti.

Pretože sulfasalazín pozostáva zo zlúčenín síry a kyseliny salicylovej, mali by sa tomu vyhnúť ľudia, ktorí sú alergickí na lieky obsahujúce síru. Metotrexát je u lekárov veľmi obľúbený ako liek druhej línie, pretože je účinný a má zriedkavé vedľajšie účinky. Výhodou je aj flexibilita dávkovania (ktorú je možné prispôsobiť ľudským potrebám). Metotrexát je liek zo skupiny liekov, ktoré potláčajú imunitný systém. Môže ovplyvniť kostnú dreň a pečeň, zriedkavo spôsobuje cirhózu. Všetci ľudia, ktorí užívajú metotrexát, by mali mať pravidelné krvné testy na sledovanie svojho stavu a funkcie pečene..

Soli zlata na liečenie artritídy a bolesti nôh

Soli zlata sa používajú na liečenie príznakov reumatoidnej artritídy už mnoho desaťročí až do minulého storočia. Natrium Aurothelium (rozpustný vo vode) a aurotioglukóza, zlatá suspenzia, sa injektujú týždenne po dobu niekoľkých mesiacov a až niekoľko rokov. Auranofín bol zavedený v roku 1980 ako perorálny liek na liečenie reumatoidnej artritídy a na zmiernenie bolesti nôh. Je omnoho lepšie tolerovaný ako predchádzajúce drogy, ale funguje trochu pomalšie.

Vedľajšie účinky liekov na zlato (orálne a orálne) zahŕňajú kožné vyrážky, vredy v ústach, poškodenie obličiek bielkovinami v moči a možné poškodenie kostnej drene s anémiou a nízky počet bielych krviniek. Ľudia liečení soľami zlata by mali podstúpiť pravidelné krvné testy a testy moču. Horiace zlato môže spôsobiť hnačku. Tieto zlaté lieky stratili záujem o artritídu kvôli efektívnejšej liečbe..

Imunosupresívne lieky

D-penicilamín môže byť užitočný v niektorých prípadoch pokročilej reumatoidnej artritídy. Jeho vedľajšie účinky sú podobné tomu, čo dostáva pacient od liekov zo zlata. Medzi tieto vedľajšie účinky patrí zimnica, horúčka, vredy v ústach, kožné vyrážky, chuť kovu v ústach, ochorenie obličiek a kostnej drene, poruchy trávenia a bolesť kĺbov, najmä v nohách. Ľudia užívajúci tento liek by mali sledovať svoje močové a krvné testy. D-penicilamín môže zriedkavo spôsobiť príznaky iných autoimunitných ochorení a zriedka sa odporúča na liečbu reumatoidnej artritídy…

Imunitné supresíva sú silné lieky, ktoré potláčajú imunitný systém u ľudí. Imunosupresívne lieky sa úspešne používajú na zmiernenie príznakov reumatoidnej artritídy, najmä bolesti nôh. Patria sem metotrexát, ako aj azatioprín (Imuran) vrátane cyklofosfamidu (Cytoxan), ako aj cyklosporín (Sandimmune) a chlorambucil (Leukeran). Z dôvodu závažných vedľajších účinkov sa imunosupresívne lieky (iné ako metotrexát) zvyčajne odporúčajú osobám trpiacim veľmi agresívnym ochorením alebo reumatoidným zápalom so závažnými komplikáciami, ako je vaskulitída – zápal krvných ciev…

Výnimkou je liek, ako je metotrexát, ktorý je často spojený s komplexnými vedľajšími účinkami, a jeho hladiny v krvi sa musia kontrolovať. Methotrexát je žiaduci ako liečivo druhej línie na dosiahnutie kvalitného výsledku.

Imunosupresívne lieky

Imunosupresívne lieky môžu inhibovať funkciu kostnej drene a spôsobiť anémiu, ako aj nízke hladiny bielych krviniek. tento stav ohrozuje nízky počet krvných doštičiek. Nízke hladiny bielych krviniek môžu zvýšiť riziko infekcií v tele a nízky počet krvných doštičiek môže zvýšiť riziko krvácania…

Metotrexát môže niekedy spôsobiť cirhózu, ako je opísané vyššie, a spôsobiť alergické reakcie v pľúcach. Cyklosporín môže spôsobiť poškodenie obličiek a vysoký krvný tlak. V dôsledku potenciálne komplexných vedľajších účinkov sa imunosupresívne látky používajú v nízkych dávkach, zvyčajne v kombinácii s účinnými protizápalovými liekmi…

Ako zmierniť bolesť pri reumatoidnej artritíde

obsah

 1. prvý
 2. druhý
 3. za tretie
 4. Príznaky reumatoidnej artritídy
 5. Liečba reumatoidnej artritídy: odstránenie edému a bolesti
 6. injekcie
 7. Masti, gély a tablety
 8. fyzikálnej terapie
 9. Normalizácia hmotnosti
 10. Zlé návyky a nadmerná práca
 11. Z tradičnej lekárskej praxe
 12. hlina
 13. Motýľové kvety
 14. Konečný tip

Reumatoidná artritída je systémové poškodenie kĺbov spôsobené zápalom periartikulárnych tkanív sprevádzaným bolesťou kĺbov, ťažkosťami pri pohybe a opuchom. Reumatoidná artritída je, samozrejme, ako každá choroba častejšia u starších ľudí, ale určite ju trpia ľudia všetkých vekových skupín bez akejkoľvek pravidelnosti. A väčšina z nich sú ženy.

Príčina tohto ochorenia sa ešte len musí určiť, existujú však nepriame príznaky, že artritída, ako je reumatoidná artritída, má zvyčajne infekčný základ. Toto sa prejavuje zvýšeným počtom bielych krviniek a zvýšenou rýchlosťou ukladania červených krviniek (ESR) u ľudí s Move & Flex.

Preto je diagnóza choroby založená predovšetkým na zmenách kĺbov, pri ktorých je viditeľný akýkoľvek opuch voľným okom a röntgenovými lúčmi, ako aj biochemickým vyšetrením krvi pacientov. V druhom prípade sa dôraz kladie na analýzu ESR a počtu krvných doštičiek.

Dnes však pri reumatoidnej artritíde vznikajú ďalšie dva faktory:

 1. Genetická predispozícia.
 2. Príčiny interferencie: podchladenie, intoxikácia, infekcie všetkého druhu, mutagénne účinky liekov, nervové poruchy atď. Napríklad reumatoidná artritída je najčastejšie reumatizmus, lupus erythematodes, hepatitída, tuberkulóza alebo syfilis. Trauma a obezita ho tiež vyprovokujú, ktorý neskôr aktívne prispieva k jeho vlastnému pokroku..

Najskôr je možný náhly nástup reumatoidnej artritídy. Zvyčajne sa vyskytuje so zvýšenou závažnosťou, stresom alebo hormonálnymi zmenami v tele. A potom choroba postupuje v troch fázach.

Opuch synoviálneho vaku začína, keď sa bolest zosilňuje a teplota na mieste stúpa, sprevádzaná kĺbmi..

Zrýchlené delenie buniek vedie k výrazne hustejšej synoviálnej membráne a spastickej bolesti kĺbov.

Enzým sa uvoľňuje zapálenými bunkami, ktoré ovplyvňujú chrupavku a kosť. To vedie k deformácii kĺbov, zvýšenej bolesti a zvýšenej stagnácii motorických funkcií..

Príznaky reumatoidnej artritídy

Pri reumatoidnej artritíde sú hlavnými príznakmi počiatočného štádia choroby rýchla únava, stuhnutosť kĺbov po spánku alebo odpočinku, opuch a prvá bolesť. Artritída je najbežnejšia v malých kĺboch ​​prstov a zápästí. Zvyčajne sú kĺby postihnuté symetricky, to znamená, že ak dôjde k opuchu a bolesti prostredného prsta pravej ruky, znamená to, že ten istý kĺb sa rýchlo uzdraví a bolesť sa objaví na rovnakom ľavom prste…

Je však potrebné poznamenať, že v niektorých prípadoch sa artritída môže objaviť na dlhú dobu bez akýchkoľvek príznakov..

Liečba reumatoidnej artritídy: odstránenie edému a bolesti

V závislosti od príčiny reumatoidnej artritídy sa tiež poskytuje vhodná liečba. Je primárne určený na zmiernenie bolesti, zmiernenie opuchov a zníženie ESR. Liečba môže okrem rôznych typov mastí, gélov a tabliet zahŕňať kúpeľné procedúry, špeciálne diéty, fyzioterapeutické procedúry a injekčné injekcie…

Ak systematizujeme metódy na odstránenie tejto patológie, mali by sa za najdôležitejšie a najúčinnejšie metódy považovať tieto zásady:

 • odstránenie opuchu mäkkých tkanív sprevádzaného znížením tlaku v postihnutých kĺboch;
 • úľava od bolesti;
 • normalizácia spoločného krvného zásobovania;
 • normalizácia telesnej hmotnosti.

Okrem toho čím skôr sa zameriame na začiatok choroby, tým viac sa zníži poškodenie kĺbov a okolitých tkanív…

Najbežnejšími liekmi na intraartikulárne injekcie, ktoré sa používajú na liečbu veľkých kĺbov – bedier, kolien, nôh a ramien – sú kortikosteroidné hormóny. Dôvodom ich častého používania je to, že sú schopní okamžite zmierniť bolesť a zároveň odstrániť zápal a zmierniť opuch. Nevýhodou kortikosteroidov je to, že odstraňujú iba nádor a odstraňujú bolesť, ale neodstraňujú základnú príčinu zápalu..

Preto, ak zápal pretrváva, na reumatizmus je lepší iný typ hormonálnych protizápalových liekov, ako je kenalog, hydrokortizón a diprospan. Zvyčajne sa vstrekujú priamo do zapálenej dutiny kĺbu.

Masti, gély a tablety

Masti, gély a tablety na reumatoidnú artritídu sú primárne určené na odstránenie opuchov a súčasne na zastavenie a spôsobenie bolesti. Dobré protizápalové účinky sa často dosahujú u nesteroidných liekov vrátane diklofenaku, Move & Flex a nurofenu. Ak je edém infekčný, predpisujú sa antibiotiká, oxacilín, ceftriaxón, lincomycín a ďalšie širokospektrálne lieky. V poslednej dobe si masť indometacínu získava na popularite..

Avšak bez ohľadu na to, čo lekár predpíše, masť sa vtiera kruhovým pohybom do postihnutého kĺbu a okolo neho, až kým sa úplne nevstrebáva. Malo by sa pamätať na to, že pri reumatoidnej artritíde masti a gély nevyliečia artritídu, ale iba zmierňujú bolesť a zohrávajú podpornú úlohu pri predpisovaní tabliet alebo injekcií…

fyzikálnej terapie

Najúčinnejšou liečbou fyzioterapie, vrátane opuchu a úľavy od bolesti pri reumatoidnej artritíde, sú:

Odstraňujú nielen opuchy a bolesti, ale vykonávajú aj niekoľko liečebných aktivít u pacienta s reumatoidnou artritídou. Zvážte tieto postupy v poriadku.

 1. Magnet. Kĺby a okolité tkanivá sa zahrievajú 2-3 ° C nad teplotu ľudského tela. To úplne postačuje na resorpciu opuchov a regeneráciu chrupavky. Magnetoterapia je však kontraindikovaná v onkológii, pľúcnych ochoreniach, tehotenstve a srdcovom zlyhaní..
 2. Laserová terapia Laser má tendenciu zapaľovať kĺby a susedné tkanivá. Použitie pri cukrovke a benígnej onkológii v oblasti ožarovania.
 3. Masáž Má tiež pozitívny vplyv na pohyblivosť kĺbov a zlepšuje krvný obeh okolo nich..
 4. Liečba UHF. Vysokofrekvenčné magnetické pole ovplyvňuje postihnuté kĺby a okolité svaly. Kontraindikované pri hypertenzii, vegetatívno-vaskulárnej dystónii a arytmiách.
 5. Ultrazvuk Mobilizuje metabolické procesy v kĺboch, chrupavkách a priľahlých tkanivách pre rýchle zotavenie. Existujú kontraindikácie pre angínu pectoris.

V závislosti od stavu pacienta alebo iných chorôb môže lekár predpísať pacientovi jeden alebo viac vyššie uvedených postupov..

Normalizácia hmotnosti

Častá reumatoidná artritída vyžaduje, aby pacient schudol. Zbavuje sa tak preťažených zápalových kĺbov, prečo prestávajú nafúknuť a bolesť prestane. Samozrejme, otázkou môže byť: ako v tomto prípade schudnete, aby ste túto chorobu nezhoršili?

Reumatoidná artritída by sa samozrejme nemala vyhladovať, ale v takom prípade je dokonca nevyhnutné prejsť na prijateľnú stravu. To si na jednej strane vyžaduje zníženie príjmu potravín bohatých na proteíny, ako je mäso, ryby, vajcia, sója a podobne. Na druhej strane je potrebné do ich stravy zaradiť čerstvé rastlinné produkty, ako sú bobule a ovocie, bylinky a zelenina. Už dlho sa uvádza, že všetky prispievajú k chudnutiu. Pamätajte predovšetkým na tých, ktorí majú vysoké percento vitamínu C, pretože také výrobky majú okrem iného terapeutický účinok. Ide najmä o citrusové ovocie a papriku.

Horúci a čaj s medom, malinami alebo citrónom tiež pomôžu Flex & Flex a tieto nápoje môžu znížiť rýchlosť sedimentácie v elektrocytoch – ESR.

Zlé návyky a nadmerná práca

Pri reumatoidnej artritíde by mal pacient najprv a navždy zabudnúť na fajčenie. Konzumácia alkoholu by mala byť čisto symbolická – nuž, možno pár pohárov šampanského na Nový rok alebo na narodeniny. Káva by sa nemala zneužívať.

Takže zvoľte: Buď fajčíte naveky a navždy chorí až do smrti, alebo nefajčíte, ste Love & Flex, ktorí žili a žili dlho.!

Od tejto chvíle zabudnite aj na zemiakové vrecká, ktoré ste predtým museli vložiť do kufra s týmto zimným produktom na sklade. Zabudnite na vnučku, ktorá musí pri odchode z materskej školy nosiť ruky nad práškom. Zabudnite na melón, ktorý ste chceli kúpiť v obchode a priniesť ho domov.

Od tejto chvíle váš starý slobodný život skončil! Začal sa nový, v ktorom máte zakázané vážiť viac ako 5 libier, pokiaľ nechcete chodiť s opuchnutými kolennými kĺbmi alebo bolesťami nôh. Ale netrápte sa skrytým požehnaním: napríklad odteraz nebudete musieť nosiť nákupné tašky alebo kolesá do auta ako mulica, nechajte svojho manžela (alebo manžela), aby urobil všetko pre vás práve teraz. Nie je to zlé?

Z tradičnej lekárskej praxe

V prípade reumatoidnej artritídy je hlina najlepším spôsobom, ako ju odstrániť, rovnako ako v prípade akejkoľvek inej artritídy všeobecne. Okrem toho odstraňuje opuchy a anestetizuje postihnutý kĺb. Ošetrenie zahŕňa výrobu hlinených koláčov s hrúbkou asi 2 cm a ich šírenie na nepohyblivú plochu. Vrch tortu by mal byť zabalený do celofánu a potom do vlnenej látky. Takýto obklad by sa mal udržiavať 2,5 až 3 hodiny, potom sa hlina odstráni a len sa lepí na lepkavé zvyšky..

Celkovo vykonáme až 10 takýchto postupov, a ak nie sú výsledky dostatočne jasné, zopakujeme sa po niekoľkých týždňoch.

Motýľové kvety

Existuje reálny liek na reumatoidnú artritídu, ale nie je príliš populárny, pretože je dosť bolestivý. Na kĺboch ​​musíte urobiť komprimáciu kvetov masla. Aby ste to dosiahli, zoberte pohár týchto kvetov pohárom a trite, až kým nedôjde k uvoľneniu šťavy. Potom ich položte na boľavé kĺby, zabaľte ich do plastového obalu a zaistite vlnou šatkou na vrchu. Kompresiu držte jednu až dve hodiny v závislosti od závažnosti choroby.

Všetky nevýhody tejto metódy sú v tom, že po zákroku sa na koži objaví mierne popálenie a nasledujúci deň sa objavia pľuzgiere. Je pravda, že sa ľahko tolerujú a prechádzajú samy, ale pľuzgiere začnú močiť, takže v budúcnosti bude musieť kožu zabaliť gázu. Akonáhle pľuzgiere zmiznú, tak aj opuch s artritídou. Ak sa však pľuzgiere neobjavia deň po kompresii, zopakujte kompresiu pre dlhšiu expozíciu.

Konečný tip

O konvenčnej medicíne sa už dlho hovorí, že artritída je omnoho častejšia u ľudí na samote, ako u ľudí, ktorí sú spokojní, spokojní a živí. Preto v dávnych dobách lekári dávali takým ľuďom rady, ako porušiť zvyky. Pamätajte na to a vy.

A ešte viac. Pri reumatoidnej artritíde život nekončí, pretože sa lieči, ale akonáhle sa začne, neopustí liečbu do polovice, inak choroba progreduje do chronického štádia. Pripravte sa na trpezlivosť a vytrvalosť, skôr alebo neskôr, ale zápal, opuch a bolesť vás nechajú navždy!

Princíp analgetík pri liečbe artritickej bolesti.

Opioidy sú syntetické drogy. Pôsobia tak, že sa viažu na receptory na bunkách v mozgu a mieche, ako aj na receptory v gastrointestinálnom trakte. Toto spojenie preruší zdroje bolesti – impulzy na prenos signálu bolesti do mozgu. Tento typ analgetika je oveľa účinnejší ako acetaminofén. Majú však aj nevýhody – vedľajšie účinky. Preto sa takéto lieky podávajú iba v naliehavých prípadoch a medzi jednotlivými dávkami trvajú dlhé prestávky.

Nesteroidné lieky

Odborníci na reumatoidnú artritídu bežne používajú nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Účinne zmierňujú bolesť a zápal kolena..

Princíp účinku takého lieku je, že sa zaoberajú priamo zdrojom bolesti a príčinou zápalu. Takáto skupina liekov môže obsahovať nasledujúce dobre známe lieky v našej krajine:

NSAID úplne blokujú produkciu hormónov podobných látok nazývaných prostaglandíny. Takéto látky sú potrebné na ochranu sliznice žalúdka pred tráviacou kyselinou. Sú však tiež vinní z bolesti, ako je reumatoidná artritída.

Antireumatiká modifikujúce ochorenie

Antireumatické lieky (skrátene BMARP) majú rôzne možnosti liečby v závislosti od typu lieku. Nakoniec sa však podobné pozitívne účinky prejavujú aj u chorých ľudí. Ochorenie sa zastavuje a v závažných prípadoch artritídy spomaľuje negatívne účinky. Použitie tejto skupiny liekov zabraňuje poškodeniu ľudských vnútorných orgánov. Príprava na túto skupinu:

Takéto lieky predpisuje lekár tým ľuďom, u ktorých je relatívne vysoké riziko významného a nezvratného zničenia kĺbov. Lekári predpisujú takéto lieky na bolesť spôsobenú idiopatickou, psoriatickou a reumatoidnou artritídou…
Tieto lieky sa okrem iného vyznačujú skutočnosťou, že ani po dlhodobom užívaní nevedú k závislosti na pacientovi alebo k nežiadúcim vedľajším účinkom. Drogy v tejto skupine však majú veľkú nevýhodu – pôsobia veľmi pomaly.

Biologické činitele vo forme liekov

Sú to umelé prípravky získané prácou vedcov zaoberajúcich sa genetickým inžinierstvom. Boli vytvorené zo živých génov, proteínov a vírusov. Medzi tieto lieky patria:

Tieto lieky zvyšujú citlivosť tela na túto chorobu, blokujú extracelulárne bielkoviny, biele krvinky, inhibujú aktivitu a šírenie bielych krviniek v krvi. Takéto činnosti zastavujú zápal kĺbov, anestetizujú postihnuté oblasti a spôsobujú prietok krvi do bolestivých oblastí..

Najčastejšou príčinou bolesti nôh je choroba kĺbov. Najčastejšie je to metabolická artritída. Artritída sa vyvíja postupne a na samom začiatku choroby ju človek ani netuší, a potom začína pociťovať akútnu krátkodobú bolesť nasledovanú obmedzením a deformitou kĺbov (zvyčajne kolenných kĺbov). Liečba artritídy a iných ochorení kĺbov by mala byť komplexná a zdĺhavá. Musíte však rýchlo odstrániť príznaky bolesti, preto zvážte boj proti bolesti nôh. Tradičná medicína pozná veľa jednoduchých a účinných metód na liečenie bolesti kĺbov. Zvyčajne sa kĺby potierajú mastí a olejmi a na ne sa nanáša obklady a pleťové vody a odparujú sa v kúpeli. Ľudové lieky sú dobré, pretože sú prístupné všetkým a sú úplne bezpečné..

Prvá pomoc pri bolesti kĺbov.

– V prípade zhoršenia artritídy, artrózy alebo iných bolestí kĺbov vám pomôže cesnak. Ak cítite bolesť, vtierajte ju na malý strúhadlo a vytlačte šťavu. Vypite 10 kvapiek cesnakovej šťavy štyrikrát denne s teplým mliekom a v noci na boľavé miesto s gázovým obväzom namočeným v cesnakovej šťave. Naneste na pokožku mastnotu, aby nedošlo k popáleniu.

– Môžete pripraviť kompozíciu na brúsenie. Vezmite pollitrovú fľašu z tmavého skla, na dno položte malý kúsok gáfru s asi štvrtinou kúska rafinovaného cukru a naplňte fľašu tretinou terpentínu, tretinou rastlinným olejom a zvyšnou tretinou vodkou. Predtým, ako ideme spať, vtierajte túto zlúčeninu v suchých oblastiach do boľavých oblastí tak, že poškriabanú oblasť uväzníte teplú šatku cez noc..

– Je užitočné pravidelne namazať celé hľuzy zemiakov na poškodené kĺby. Terapeutický účinok sa zlepší, ak konzumujete nasledujúce vývary 3-krát denne zo svojich rovnomerných zemiakov 3-krát denne: ráno na lačný žalúdok, pred večerou a pred spaním. Odporúča sa tiež jesť 1-2 zelené zemiaky strúhané na jemnom strúhadle s kôrou.

– Na zmiernenie bolesti kĺbov sa na buničinu rôznych zložení môžu aplikovať obklady a trenie: reďkvička, repa alebo koren chrenu, strúhané na jemnom strúhadle..

– Veľký účinok sa dosiahne vtieraním jedlového oleja do kĺbov predhriatych stlačenou teplou morskou soľou. Ak ste začali robiť obklady, neobmedzte sa na 1-2 postupy. Malo by sa vyrobiť najmenej 5 až 10 stlačení.

– Vezmite 200 gramov koreňa bielej trávy, previnte mlynčekom na mäso a pridajte 300 až 400 gramov bravčového tuku. Varte 5-7 minút pri miernom ohni, nechajte ho vychladnúť a trite ho cez noc v bolestivom kĺbe. Soľné listy počas liečby, často s bolesťou, musíte liečbu vydržať a neskončiť s ňou.

– Na artritídu, artritídu, dnu vypite 5% octový jablčný mušt, 8 až 10 čajových lyžičiek pohár vody 3 až 3-krát denne počas 2 až 4 týždňov pred jedlom. Pre peptický vred v žalúdku a dvanástniku, pri gastritíde by sa dávka mala znížiť na 3 – 5 čajových lyžičiek jablčného octu vo vode.

– Odporúča sa zabaliť choré kĺby na jar listami rakytníka, v lete listami lopúcha, na jeseň av zime listami kapusty. Tí, ktorí majú trpezlivosť robiť takéto zábaly celé týždne a mesiace, sa môžu natrvalo zbaviť bolesti kĺbov.

– Smrekové liečivé kúpele pomôžu zmierniť bolesť kĺbov. Ak chcete pripraviť, naplňte čerstvo nakrájané smrekové konáre vriacou vodou, trvajte na tom, potom infúziu ochladte na 37 – 38 stupňov a ponorte ju na 30 minút do boľavých nôh alebo do rúk. Po tom by sa mali bolestivé miesta v teple zabaliť a ísť spať na hodinu. Najlepšie je robiť takéto kúpele v noci. Po 2 dňoch zopakujte ošetrenie. Liečebný cyklus 5-7 kúpeľov.

– Pri tomto postupe bolestivé kúpele chodidiel pomáhajú pri bolesti – 5 – 6 kvapiek liečivého jedlového oleja na jeden kúpeľ na chodidlo. Teplota kúpeľa by mala byť 37 až 39 stupňov. Pridajte dostatok vody na zakrytie nôh a členkov (a ak sa kolenné kĺby bolia, mali by byť tiež ponorené do kúpeľa). Po 15 – 20 minútovom kúpeli zmizne pocit ľahkosti a únavy. 10-12 kúpeľných kurzov

5 – 6 týždňová prestávka a opäť 10-12 kurz kúpeľa. Po každom kúpeli osušte chodidla uterákom a osušte jedlový olej (zmiešaný s rastlinným olejom v pomere 1: 1) 2-3 minúty na postihnutých kĺboch. A každé ráno zoberte 1-2 kvapky jedľového oleja na malý kúsok hnedého chleba (pred prehĺtaním ho držte v ústach jednu alebo dve minúty). Trvanie liečby – 2 roky.

– Teplo pomôže zmierniť bolesť kĺbov, ale nie všeobecné, ale lokálne. Predhrejte vodu tak, aby z šálky vychádzala ľahká para, namočte do nej froté uterák, otočte víno, položte ho na boľavé miesto a zabalte ho stlačeným papierom. Podržte kompresor, kým nevychladne..

– V niektorých prípadoch to nie je teplo, ale zima. Počas záchvatu bolesti sa pokúste umiestniť ľadovú bublinu na kĺb. Mimochodom, rastúci počet priaznivcov nedávno našiel liek na prechladnutie. Bola vyvinutá aj metóda pre topickú terapiu chladu: bolestivá oblasť je ošetrená parným dusíkom, ktorý po krátkom čase nespôsobuje omrzliny, ale poskytuje dobrý analgetický účinok…

Artritída Artritída Dieta (Move & Flexoe & Therapeutic Nutrition)
Artritída Artritída – diéta (choroba)
Artritída: Príznaky choroby
Artritída Liečba artritídy ľudovými metódami
Artritída Tradičné metódy liečby artritídy (recepty tradičnej medicíny)

Prvé príznaky reumatoidnej artritídy:

 1. bolesť.
  Zvyčajne pulzuje a bolí, horšie ráno a po sedení. Bolesť je často pociťovaná skôr počas odpočinku ako po činnosti.
 2. tuhosť.
  Kíby trpia RA, najmä ráno. Ranná choroba spojená s osteoartrózou (druh choroby). Trvá to do 30 minút od ranného vstávania, niekedy však trvá dlhšie.
 3. Kúrenie a začervenanie.
  Povrch postihnutého kĺbu sa zapáli, spôsobí to opuchnutie, zahriatie, citlivosť na dotyk a bolestivé.

U mnohých pacientov sa toto ochorenie prejavuje zákerne. Najskôr si pred prechodom na zápal a opuch objavíte horúčku, nevoľnosť, pohyb a flexiu a slabosť. Čo robí artritídu nebezpečnou??

Medzi príznaky a príznaky reumatoidnej artritídy patria:

 • Trvalá symetrická polyartritída rúk a nôh (synovitída) (príznak).
 • Postupné zhoršovanie kĺbov.
 • Zápal nepravidelných štruktúr.
 • Ťažkosti s vykonávaním denných aktivít.

Ústavné príznaky

Pri fyzickom vyšetrení by ste mali venovať pozornosť nasledujúcim častiam tela:

 • Horné končatiny (kĺby prstov, zápästí, lakťov, ramien).
 • Dolné končatiny (členky, chodidlá, kolená, boky, chodidlá, podpätky).
 • Krčná chrbtica.

Včasná diagnostika na zabránenie závažným účinkom ochorenia

Pri fyzickom vyšetrení reumatoidnej artritídy je dôležité vyhodnotiť:

 • tuhosť kĺbov;
 • citlivosť
 • bolesť pri pohybe;
 • opuch
 • deformácie;
 • obmedzenie pohybu;
 • reumatoidné uzly.

Artritída je diagnostikovaná pomocou kombinácie klinických, laboratórnych a zobrazovacích funkcií. Čo robiť na testy?

Potenciálne užitočné laboratórne testy na podozrenie na RA:

 • Sedimentačná rýchlosť erytrocytov.
 • Hladiny C-reaktívneho proteínu.
 • Klinický krvný test.
 • Analýza reumatoidných faktorov.
 • Analýza jadrových protilátok.
 • Protilátky proti cyklickému citrulínovému peptidu a citrulínovému vimentínu.

Medzi potenciálne užitočné vizualizačné techniky patria:

 1. RTG (prvá trieda): zápästia, zápästia, kolená, nohy, lakte, plecia, boky, chrbtica a iné kĺby.
 2. Zobrazovanie magnetickou rezonanciou: predovšetkým krčná chrbtica.
 3. Ultrazvuk kĺbov a šliach: zmeny a stupeň vaskularizácie synoviálnej membrány a dokonca aj erózie.

Analýza stavu kĺbov a synoviálnej tekutiny:

 • Gramovo farbenie;
 • číslo bunky;
 • kultúra
 • celkové hodnotenie.

Liečebná schéma pre reumatoidnú artritídu – ako zmierniť zápal v dôsledku choroby

Optimálna starostlivosť o pacientov s reumatoidnou artritídou je integrovaný prístup, ktorý zahŕňa farmakologickú aj nefarmakologickú liečbu. Ako sa zbaviť exacerbácie? Na zmiernenie zápalu a ako súčasť rehabilitačných opatrení sa používajú tieto moderné nefarmakologické metódy liečby: telesné cvičenie (gymnastika), strava, masáž, oleje; kúpele, poradenstvo, úľava od stresu, fyzioterapia a chirurgický zákrok. Aktívne zapojenie pacienta a jeho rodinných príslušníkov do navrhovania a vykonávania terapeutického programu pomáha zvyšovať morálku a zaisťuje súlad s pravidlami programu vysvetľovaním a zdôvodňovaním použitej liečby. Výsledkom je maximálna možná aktualizácia služby Move & Flex..

Liečba liečivami je založená na mnohých skupinách látok vrátane nesteroidných protizápalových liekov (NSAID), nebiologických a iných antireumatických liekov modifikujúcich ochorenie (BMARP), imunosupresív a kortikosteroidov. BMARP sa nielen stanú štandardom starostlivosti na začiatku liečby, pretože nielenže môžu účinnejšie inhibovať progresiu ochorenia ako neskôr, ale majú aj ďalšie výhody. Doktor artritídy.

Tehotné pacientky s RA sú vyňaté zo špeciálneho pôrodníckeho monitorovania a je poskytovaná pravidelná starostlivosť. Niektoré lieky používané na liečbu tohto ochorenia majú napriek tomu negatívny vplyv na plod, takže je lepšie ich prestať užívať 3 mesiace pred očakávaným počatím…

Ak sa terapeutická starostlivosť nezmenila správnym smerom, odporúča sa chirurgia. Moderné chirurgické liečby reumatoidnej artritídy zahŕňajú synovektómiu, tenosynovektómiu, rekonštrukciu šľachy, rekonštrukčnú chirurgiu, endoprotézu a artrodézu…

Nelekárske, nechirurgické metódy liečby a rehabilitácie:

 • Liečba teplom a chladom.
 • Používanie ortopedických prístrojov a pneumatík.
 • Fyzioterapeutické cvičenia.
 • Pracovná terapia.
 • Používanie adaptívneho vybavenia.

Na liečenie reumatoidnej artritídy sa používajú tieto lieky (lieky proti bolesti, tablety, masti, oleje):

Nebiologický BMARP:

 • hydroxychlorochín.
 • Imuranas.
 • sulfasalazín.
 • Methotrexate.
 • leflunomid.
 • cyklosporín.
 • Soli zlata.
 • penicilamín.
 • minocyklín.

Biologický inhibítor TNF BMARP:

 • etanercept.
 • infliximab.
 • adalimumab.
 • Sertolizumabas.
 • golimumab.

Biologické bez TNF BMARP:

 • rituximab.
 • anakinra.
 • abatacept.
 • tocilizumab.
 • Tofacitinibas.

Iné terapie na terapeutické použitie:

 • kortikosteroidy.
 • Nesteroidné protizápalové lieky (NSAID).
 • analgetikum.

Chirurgické ošetrenie zahŕňa:

 • Sinovektomija.
 • Tenosinovektomija.
 • Rekonštrukcia šľachy.
 • Všeobecná rekonštrukčná chirurgia.
 • arthrodeses.

Ľudové lieky

 1. Alfalfa vo forme čaju alebo kapsúl. Je bohatá na minerály potrebné na tvorbu kostí..
 2. Vitamín E je nástroj používaný na ochranu a zlepšenie pohyblivosti kĺbov.
 3. Zázvor je zmiernený artritídou. Prípravok sa aplikuje priamo na postihnutú oblasť alebo orálne ako éter. Pomáha pri zápaloch, stuhnutosti, burzitíde a tendinitíde..
 4. Metylsulfonylmetán (MSM), organická látka obsahujúca síru, si rýchlo získal povesť bezpečného, ​​prírodného účinného liečiva pri mnohých druhoch bolesti a zápalových ochorení vrátane: degeneratívnej (oder), reumatoidnej artritídy, chronickej bolesti dolnej časti chrbta, chronickej bolesti hlavy, bolesti svalov; fibromyalgia, tendinitída, burzitída, syndróm karpálneho tunela, temporomandibulárny kĺb, posttraumatické kŕče; zápal a pálenie záhy. MSM je prirodzeným riešením bolesti.

Arthritis Diet

Strava s artritídou nebola stanovená, ale vyvážená strava a udržiavanie hmotnosti Move & Flex je veľkým prínosom k zlepšeniu stavu. Tým, že organizmu poskytnete všetky potrebné prvky, Move & Flex Nutrition pomôže zmierniť príznaky artritídy, a to priamo, ako aj znížením hmotnosti kĺbov v dôsledku chudnutia. Ak nechcete schudnúť, vyvážená strava vám pomôže prekonať únavu a získať telesnú hmotnosť Move & Flex..

Čo je artritída

Existuje veľa mätúcich a protichodných informácií o diéte artritídy, či sú konkrétne potraviny skutočne dobré alebo zlé. Niektoré z nich sú viac postihnuté artritídou ako iné. Kľúčom však je udržiavať vyváženú stravu a získať všetky živiny, ktoré vaše telo potrebuje. Základnou myšlienkou je znížiť príjem tukov, cukru, zvýšiť stravu ovocia a zeleniny, mastných rýb, vápnika a železa..

Pamätajte, že na rôzne výrobky reaguje všetko inak. Rozhodnite sa, ktorý z nich je pre vás ten pravý.

nadváha

Nadváha je častým problémom u ľudí s artritídou. Lieky, ako sú steroidy, vedú k nárastu hmotnosti, zatiaľ čo nesteroidné protizápalové lieky (NSAID) spôsobujú problémy so žalúdkom, ktoré sťažujú výber stravy. Čerstvé jedlo uľahčuje niekomu priberať na váhe. Počas exacerbácie sú uväznení v podobnom cykle.

Vyvážená strava je kľúčom k udržaniu hmotnosti zariadenia Move & Flex. Jeho zvládnutie je často najúčinnejšie zo všetkých, čo môžete urobiť, aby ste zmiernili príznaky artritídy. Aj malá strata kilogramov znižuje zaťaženie vašich bedier, chrbta, kolien a nôh..

Move & Flexibilná telesná hmotnosť sa dosiahne vyvážením energie vašej stravy s energiou, ktorú spotrebujeme počas cvičenia. Každý jedinec má však jedinečné výživové potreby založené na veku, pohlaví, veľkosti tela a úrovni aktivity. Odporúčaná denná dávka je 2 000 kcal pre aktívne ženy a 2 500 kcal pre mužov. Namiesto toho, aby ste jedli viac vyprážaných jedál a čokolády (čo dlhodobo nepomáha Move & Flex), jedzte na raňajky ďalší kúsok chleba, porcie cestovín alebo ryže..

Správa stravy

Mnoho výrobkov, najmä spracovaných, obsahuje skryté tuky, cukry a soľ. Varením seba môžete ovládať, čo jete. Ak je pre vás ťažké začať variť od nuly, ale musíte schudnúť, vyberte si verzie supermarketov hotových jedál skontrolovaním kalórií a solí na zadnej strane balenia. Pred začatím programu na chudnutie by ste sa mali vždy poradiť so svojím lekárom alebo zdravotnou sestrou. Je dôležité zvoliť správny kurz chudnutia. Nepravdivá strava môže poškodiť organizmus..

Move & Flex Power

 • strava s vysokým obsahom ovocia a zeleniny;
 • potraviny s vysokým obsahom škrobu a vlákniny;
 • nízkotučné a slané jedlá;
 • potraviny s nízkym obsahom cukru.

Vyvážená strava obsahuje uhľohydráty, bielkoviny, tuky, vitamíny a minerály, vlákninu. Sacharidy nám dodávajú energiu. Proteín je potrebný na rast a regeneráciu. Vitamíny a minerály hrajú dôležitú úlohu vo funkcii Move & Flex. Aj keď je lepšie konzumovať príliš veľa tuku, naše telo to potrebuje. Poskytuje energiu a tiež pomáha pri vstrebávaní vitamínov. Vlákno podporuje pohyb a pružnosť čriev (obzvlášť dôležité je jesť zeleninu pre tých, ktorí sú zriedka poškodení, a preto to nedokážu, ako aj užívanie niektorých liekov).

Existuje 5 hlavných skupín výrobkov. Túto rovnováhu nie je potrebné udržiavať pri každom jedle, mali by ste sa ju však snažiť dosiahnuť celý deň alebo týždeň..

 • chlieb, obilniny a zemiaky;
 • ovocie a zelenina;
 • mäso, ryby a mäsové náhradky;
 • Mliečne výrobky;
 • mastné a sladké jedlo.

Prečítajte si ďalšie súvisiace články

Výzva pre optimálnu liečbu artritídy

Optimálne liečenie kĺbov dolných končatín pri tomto ochorení zahŕňa kombináciu liekov, relaxáciu, cvičenia na posilnenie svalov, kĺbov a väzov, ich ochranu a informovanie pacienta o tomto ochorení. Liečba závisí od celkového stavu Move & Flex, veku pacientov a ich fyzickej aktivity. Liečba je najúspešnejšia, ak pacient a lekár spolupracujú.

Na liečenie reumatoidnej artritídy sa používajú najmenej dve triedy liekov: oneskorene pôsobiaca, prvá a druhá línia. Sú lepšie známe ako antireumatické modifikátory bolesti..

Takzvané lieky prvej línie sú kortizón a aspirín (kortikosteroidy), ktoré lekári používajú na zmiernenie zápalu a bolesti nôh. Tzv. Lieky druhej línie sú navrhnuté tak, aby prispeli k remisii artritídy a môžu zabrániť agresívnemu ničeniu kĺbov..

Stupeň deštrukcie členkových kĺbov pri reumatoidnej artritíde sa líši v závislosti od celkového stavu poškodeného. Tí, ktorí trpia menej škodlivými formami choroby, môžu kontrolovať bolesť nôh. Včasné ošetrenie zlepšuje funkciu nôh a znižuje riziko zdravotného postihnutia pri deštrukcii kĺbov nôh. Ak však bol prítomný, liečili sa sekundárnymi liekmi (antireumatické lieky modifikujúce bolesť)..

Väčšina ľudí potrebuje agresívnejšie lieky druhej línie, ako je metotrexát, a tiež potrebujú protizápalové lieky v komplexe. Tieto lieky druhej línie sa občas používajú súčasne. V niektorých prípadoch pôsobia proti závažným deformáciám kĺbov dolných končatín, potom môže byť potrebný chirurgický zákrok..

Prvý rad liekov na reumatoidnú artritídu

Príklady nesteroidných protizápalových liekov (NSAID) zahŕňajú acetylsalicylát (aspirín), naproxén (Paracetamol), etodolac (Lodin) a Move & Flex. Jedná sa o lieky, ktoré môžu znížiť zápal tkanív, bolesť nôh a opuchy pri reumatoidnej artritíde. Pri vyšších dávkach, ako používajú ľudia na bolesti hlavy a horúčku, je aspirín účinným protizápalovým liekom na liečenie kĺbov nôh pri reumatoidnej artritíde…

Aspirín sa používa na liečenie a prechod kĺbov od starovekom Egypte. Novšie NSAID sú rovnako účinné ako aspirín pri znižovaní zápalu a bolesti a vyžadujú oveľa nižšie dávky denne. Pacienti majú rôzne reakcie na rôzne NSAID. Preto nie je neobvyklé, že lekár otestuje viac NSAID, aby určil najúčinnejšie látky s najmenšími vedľajšími účinkami..

Boj proti vedľajším účinkom liekov

Najbežnejšími vedľajšími účinkami aspirínu a iných NSAID môžu byť prejavy zhoršeného gastrointestinálneho traktu, bolesti brucha, zhoršenie vredu a dokonca aj gastrointestinálne krvácanie. Aby sa znížili gastrointestinálne vedľajšie účinky, NSAID sa zvyčajne užívajú s jedlom.

Na ochranu žalúdka pred vredmi sa často odporúčajú doplnkové lieky. Tieto perorálne lieky zahŕňajú antacidá, sukralfát (karafát), inhibítory (Prevacid a kol.), Imisoprostol (Cytotec). Nedávne lieky – selektívne NSAID – môžu obsahovať inhibítory, ako je celecoxib (Celebrex), ktoré bojujú proti zápalom, ale nie sú také závažné, aby dráždili steny žalúdka a spôsobovali krvácanie…

Kortikosteroidné lieky

Kortikosteroidy sa môžu užívať perorálne alebo injekčne priamo do tkanív a kĺbov. Sú účinnejšie ako lieky NSAID pri znižovaní zápalu a obnovení pohyblivosti nôh a obnovení ich funkcie. Kortikosteroidy sú užitočné na krátke obdobie počas závažných ohnísk alebo keď telo nereaguje na NSAID. Kortikosteroidy však môžu spôsobovať vážne vedľajšie účinky, najmä ak sa užívajú vo vysokých dávkach v priebehu času..

Medzi tieto vedľajšie účinky artritídy patrí prírastok na hmotnosti, opuch tváre, rednutie kože a kostí, tvorba modrín aj pri menších modrinách, katarakta, riziko infekcie, atrofia svalov nôh a zničenie veľkých kĺbov, ako sú bedrové kĺby. Kortikosteroidy (nie všetky) môžu tiež zvýšiť riziko vzniku infekčných chorôb. Týmto vedľajším účinkom je možné čiastočne zabrániť postupným znižovaním dávky kortikosteroidov..

Náhle prerušenie kortikosteroidov v dôsledku reumatoidnej artritídy môže viesť k záchvatom alebo iným príznakom, preto sa zastavenie kortikosteroidov neodporúča. Redukcii kostí v dôsledku osteoporózy sa dá zabrániť prijatím doplnkov vápnika a vitamínu D..

Lieky druhej línie

Lieky druhej línie alebo s oneskoreným účinkom na reumatoidnú artritídu (silné antireumatické lieky modifikujúce bolesť) Lieky prvej línie (NSAID a kortikosteroidy) môžu znižovať zápal a bolesť kĺbov a nemusia nevyhnutne brániť deštrukcii kĺbov a ich zmenám – deformite.

Liečba reumatoidnej artritídy si vyžaduje iné lieky ako NSAID a kortikosteroidy odporúčané lekárom, aby sa zastavilo aktívne poškodenie kostí, chrupavky a priľahlých mäkkých tkanív. Lieky potrebné na riadne liečenie tohto ochorenia as ním súvisiace bolesti nôh prichádzajú v mnohých formách. Ako už bolo uvedené, tieto lieky „druhej línie“ alebo „oneskorene pôsobiace“ môžu vyžadovať zložitú liečbu niekoľko mesiacov alebo týždňov, aby mohli účinne pôsobiť na telo. Používajú sa pomerne dlhú dobu, dokonca aj niekoľko rokov a v rôznych dávkach.

Najúčinnejšie lieky môžu prispieť k remisii, a tým spomaliť progresívne ničenie kĺbov a ich deformáciu. Niekedy sa všetky lieky druhej línie užívajú spolu a je to dobrá kombinovaná liečba artritických kĺbov nôh. Rovnako ako v prvom riadku, lekár môže vyskúšať rôzne lieky z druhého radu, potom je liečba optimálna.

rysy

Nedávne štúdie ukázali, že pacienti reagujúci na lieky s dlhodobým účinkom riadené reumatoidnou artritídou môžu skutočne znížiť malé, ale skutočné riziko lymfómu (rakovina lymfatických uzlín), ktoré niekedy rozrušuje pacienta v kombinácii s reumatoidnou artritídou…

Hydroxychlorochin (plaquenil) sa používa na liečbu malárie. Už dlhší čas sa používa na liečbu reumatoidnej artritídy. Možnými vedľajšími účinkami tohto lieku sú slabosť nôh a paží, podráždenie žalúdka, kožné vyrážky a zmeny v štruktúre kĺbov nôh…

Vizuálne zmeny sú zriedkavé a ľudia užívajúci tento liek by sa mali poradiť s očným lekárom.

Je to perorálny liek, ktorý sa tradične používa na liečenie mierneho až stredne ťažkého zápalu čreva, ako je ulceratívna nešpecifická kolitída a Crohnova choroba vo forme kolitídy. Sulfasalazín sa tiež používa na zmiernenie príznakov reumatoidnej artritídy a má sa užívať v kombinácii s protizápalovými liekmi. Sulfasalazín je všeobecne dobre tolerovaný. Vedľajšie účinky po užití lieku sú však vyrážky a žalúdočné ťažkosti.

Pretože sulfasalazín pozostáva zo zlúčenín síry a kyseliny salicylovej, mali by sa tomu vyhnúť ľudia, ktorí sú alergickí na lieky obsahujúce síru. Metotrexát je u lekárov veľmi obľúbený ako liek druhej línie, pretože je účinný a má zriedkavé vedľajšie účinky. Výhodou je aj flexibilita dávkovania (ktorú je možné prispôsobiť ľudským potrebám). Metotrexát je liek zo skupiny liekov, ktoré potláčajú imunitný systém. Môže ovplyvniť kostnú dreň a pečeň, zriedkavo spôsobuje cirhózu. Všetci ľudia, ktorí užívajú metotrexát, by mali mať pravidelné krvné testy na sledovanie svojho stavu a funkcie pečene..

Soli zlata na liečenie artritídy a bolesti nôh

Soli zlata sa používajú na liečenie príznakov reumatoidnej artritídy už mnoho desaťročí až do minulého storočia. Natrium Aurothelium (rozpustný vo vode) a aurotioglukóza, zlatá suspenzia, sa injektujú týždenne po dobu niekoľkých mesiacov a až niekoľko rokov. Auranofín bol zavedený v roku 1980 ako perorálny liek na liečenie reumatoidnej artritídy a na zmiernenie bolesti nôh. Je omnoho lepšie tolerovaný ako predchádzajúce drogy, ale funguje trochu pomalšie.

Vedľajšie účinky liekov na zlato (orálne a orálne) zahŕňajú kožné vyrážky, vredy v ústach, poškodenie obličiek bielkovinami v moči a možné poškodenie kostnej drene s anémiou a nízky počet bielych krviniek. Ľudia liečení soľami zlata by mali podstúpiť pravidelné krvné testy a testy moču. Horiace zlato môže spôsobiť hnačku. Tieto zlaté lieky stratili záujem o artritídu kvôli efektívnejšej liečbe..

Imunosupresívne lieky

D-penicilamín môže byť užitočný v niektorých prípadoch pokročilej reumatoidnej artritídy. Jeho vedľajšie účinky sú podobné tomu, čo dostáva pacient od liekov zo zlata. Medzi tieto vedľajšie účinky patrí zimnica, horúčka, vredy v ústach, kožné vyrážky, chuť kovu v ústach, ochorenie obličiek a kostnej drene, poruchy trávenia a bolesť kĺbov, najmä v nohách. Ľudia užívajúci tento liek by mali sledovať svoje močové a krvné testy. D-penicilamín môže zriedkavo spôsobiť príznaky iných autoimunitných ochorení a zriedka sa odporúča na liečbu reumatoidnej artritídy…

Imunitné supresíva sú silné lieky, ktoré potláčajú imunitný systém u ľudí. Imunosupresívne lieky sa úspešne používajú na zmiernenie príznakov reumatoidnej artritídy, najmä bolesti nôh. Patria sem metotrexát, ako aj azatioprín (Imuran) vrátane cyklofosfamidu (Cytoxan), ako aj cyklosporín (Sandimmune) a chlorambucil (Leukeran). Z dôvodu závažných vedľajších účinkov sa imunosupresívne lieky (iné ako metotrexát) zvyčajne odporúčajú osobám trpiacim veľmi agresívnym ochorením alebo reumatoidným zápalom so závažnými komplikáciami, ako je vaskulitída – zápal krvných ciev…

Výnimkou je liek, ako je metotrexát, ktorý je často spojený s komplexnými vedľajšími účinkami, a jeho hladiny v krvi sa musia kontrolovať. Methotrexát je žiaduci ako liečivo druhej línie na dosiahnutie kvalitného výsledku.

Imunosupresívne lieky

Imunosupresívne lieky môžu inhibovať funkciu kostnej drene a spôsobiť anémiu, ako aj nízke hladiny bielych krviniek. tento stav ohrozuje nízky počet krvných doštičiek. Nízke hladiny bielych krviniek môžu zvýšiť riziko infekcií v tele a nízky počet krvných doštičiek môže zvýšiť riziko krvácania…

Metotrexát môže niekedy spôsobiť cirhózu, ako je opísané vyššie, a spôsobiť alergické reakcie v pľúcach. Cyklosporín môže spôsobiť poškodenie obličiek a vysoký krvný tlak. V dôsledku potenciálne komplexných vedľajších účinkov sa imunosupresívne látky používajú v nízkych dávkach, zvyčajne v kombinácii s účinnými protizápalovými liekmi…

Ako zmierniť bolesť pri reumatoidnej artritíde

obsah

 1. prvý
 2. druhý
 3. za tretie
 4. Príznaky reumatoidnej artritídy
 5. Liečba reumatoidnej artritídy: odstránenie edému a bolesti
 6. injekcie
 7. Masti, gély a tablety
 8. fyzikálnej terapie
 9. Normalizácia hmotnosti
 10. Zlé návyky a nadmerná práca
 11. Z tradičnej lekárskej praxe
 12. hlina
 13. Motýľové kvety
 14. Konečný tip

Reumatoidná artritída je systémové poškodenie kĺbov spôsobené zápalom periartikulárnych tkanív sprevádzaným bolesťou kĺbov, ťažkosťami pri pohybe a opuchom. Reumatoidná artritída je, samozrejme, ako každá choroba častejšia u starších ľudí, ale určite ju trpia ľudia všetkých vekových skupín bez akejkoľvek pravidelnosti. A väčšina z nich sú ženy.

Príčina tohto ochorenia sa ešte len musí určiť, existujú však nepriame príznaky, že artritída, ako je reumatoidná artritída, má zvyčajne infekčný základ. Toto sa prejavuje zvýšeným počtom bielych krviniek a zvýšenou rýchlosťou ukladania červených krviniek (ESR) u ľudí s Move & Flex.

Preto je diagnóza choroby založená predovšetkým na zmenách kĺbov, pri ktorých je viditeľný akýkoľvek opuch voľným okom a röntgenovými lúčmi, ako aj biochemickým vyšetrením krvi pacientov. V druhom prípade sa dôraz kladie na analýzu ESR a počtu krvných doštičiek.

Dnes však pri reumatoidnej artritíde vznikajú ďalšie dva faktory:

 1. Genetická predispozícia.
 2. Príčiny interferencie: podchladenie, intoxikácia, infekcie všetkého druhu, mutagénne účinky liekov, nervové poruchy atď. Napríklad reumatoidná artritída je najčastejšie reumatizmus, lupus erythematodes, hepatitída, tuberkulóza alebo syfilis. Trauma a obezita ho tiež vyprovokujú, ktorý neskôr aktívne prispieva k jeho vlastnému pokroku..

Najskôr je možný náhly nástup reumatoidnej artritídy. Zvyčajne sa vyskytuje so zvýšenou závažnosťou, stresom alebo hormonálnymi zmenami v tele. A potom choroba postupuje v troch fázach.

Opuch synoviálneho vaku začína, keď sa bolest zosilňuje a teplota na mieste stúpa, sprevádzaná kĺbmi..

Zrýchlené delenie buniek vedie k výrazne hustejšej synoviálnej membráne a spastickej bolesti kĺbov.

Enzým sa uvoľňuje zapálenými bunkami, ktoré ovplyvňujú chrupavku a kosť. To vedie k deformácii kĺbov, zvýšenej bolesti a zvýšenej stagnácii motorických funkcií..

Príznaky reumatoidnej artritídy

Pri reumatoidnej artritíde sú hlavnými príznakmi počiatočného štádia choroby rýchla únava, stuhnutosť kĺbov po spánku alebo odpočinku, opuch a prvá bolesť. Artritída je najbežnejšia v malých kĺboch ​​prstov a zápästí. Zvyčajne sú kĺby postihnuté symetricky, to znamená, že ak dôjde k opuchu a bolesti prostredného prsta pravej ruky, znamená to, že ten istý kĺb sa rýchlo uzdraví a bolesť sa objaví na rovnakom ľavom prste…

Je však potrebné poznamenať, že v niektorých prípadoch sa artritída môže objaviť na dlhú dobu bez akýchkoľvek príznakov..

Liečba reumatoidnej artritídy: odstránenie edému a bolesti

V závislosti od príčiny reumatoidnej artritídy sa tiež poskytuje vhodná liečba. Je primárne určený na zmiernenie bolesti, zmiernenie opuchov a zníženie ESR. Liečba môže okrem rôznych typov mastí, gélov a tabliet zahŕňať kúpeľné procedúry, špeciálne diéty, fyzioterapeutické procedúry a injekčné injekcie…

Ak systematizujeme metódy na odstránenie tejto patológie, mali by sa za najdôležitejšie a najúčinnejšie metódy považovať tieto zásady:

 • odstránenie opuchu mäkkých tkanív sprevádzaného znížením tlaku v postihnutých kĺboch;
 • úľava od bolesti;
 • normalizácia spoločného krvného zásobovania;
 • normalizácia telesnej hmotnosti.

Okrem toho čím skôr sa zameriame na začiatok choroby, tým viac sa zníži poškodenie kĺbov a okolitých tkanív…

Najbežnejšími liekmi na intraartikulárne injekcie, ktoré sa používajú na liečbu veľkých kĺbov – bedier, kolien, nôh a ramien – sú kortikosteroidné hormóny. Dôvodom ich častého používania je to, že sú schopní okamžite zmierniť bolesť a zároveň odstrániť zápal a zmierniť opuch. Nevýhodou kortikosteroidov je to, že odstraňujú iba nádor a odstraňujú bolesť, ale neodstraňujú základnú príčinu zápalu..

Preto, ak zápal pretrváva, na reumatizmus je lepší iný typ hormonálnych protizápalových liekov, ako je kenalog, hydrokortizón a diprospan. Zvyčajne sa vstrekujú priamo do zapálenej dutiny kĺbu.

Masti, gély a tablety

Masti, gély a tablety na reumatoidnú artritídu sú primárne určené na odstránenie opuchov a súčasne na zastavenie a spôsobenie bolesti. Dobré protizápalové účinky sa často dosahujú u nesteroidných liekov vrátane diklofenaku, Move & Flex a nurofenu. Ak je edém infekčný, predpisujú sa antibiotiká, oxacilín, ceftriaxón, lincomycín a ďalšie širokospektrálne lieky. V poslednej dobe si masť indometacínu získava na popularite..

Avšak bez ohľadu na to, čo lekár predpíše, masť sa vtiera kruhovým pohybom do postihnutého kĺbu a okolo neho, až kým sa úplne nevstrebáva. Malo by sa pamätať na to, že pri reumatoidnej artritíde masti a gély nevyliečia artritídu, ale iba zmierňujú bolesť a zohrávajú podpornú úlohu pri predpisovaní tabliet alebo injekcií…

fyzikálnej terapie

Najúčinnejšou liečbou fyzioterapie, vrátane opuchu a úľavy od bolesti pri reumatoidnej artritíde, sú:

Odstraňujú nielen opuchy a bolesti, ale vykonávajú aj niekoľko liečebných aktivít u pacienta s reumatoidnou artritídou. Zvážte tieto postupy v poriadku.

 1. Magnet. Kĺby a okolité tkanivá sa zahrievajú 2-3 ° C nad teplotu ľudského tela. To úplne postačuje na resorpciu opuchov a regeneráciu chrupavky. Magnetoterapia je však kontraindikovaná v onkológii, pľúcnych ochoreniach, tehotenstve a srdcovom zlyhaní..
 2. Laserová terapia Laser má tendenciu zapaľovať kĺby a susedné tkanivá. Použitie pri cukrovke a benígnej onkológii v oblasti ožarovania.
 3. Masáž Má tiež pozitívny vplyv na pohyblivosť kĺbov a zlepšuje krvný obeh okolo nich..
 4. Liečba UHF. Vysokofrekvenčné magnetické pole ovplyvňuje postihnuté kĺby a okolité svaly. Kontraindikované pri hypertenzii, vegetatívno-vaskulárnej dystónii a arytmiách.
 5. Ultrazvuk Mobilizuje metabolické procesy v kĺboch, chrupavkách a priľahlých tkanivách pre rýchle zotavenie. Existujú kontraindikácie pre angínu pectoris.

V závislosti od stavu pacienta alebo iných chorôb môže lekár predpísať pacientovi jeden alebo viac vyššie uvedených postupov..

Normalizácia hmotnosti

Častá reumatoidná artritída vyžaduje, aby pacient schudol. Zbavuje sa tak preťažených zápalových kĺbov, prečo prestávajú nafúknuť a bolesť prestane. Samozrejme, otázkou môže byť: ako v tomto prípade schudnete, aby ste túto chorobu nezhoršili?

Reumatoidná artritída by sa samozrejme nemala vyhladovať, ale v takom prípade je dokonca nevyhnutné prejsť na prijateľnú stravu. To si na jednej strane vyžaduje zníženie príjmu potravín bohatých na proteíny, ako je mäso, ryby, vajcia, sója a podobne. Na druhej strane je potrebné do ich stravy zaradiť čerstvé rastlinné produkty, ako sú bobule a ovocie, bylinky a zelenina. Už dlho sa uvádza, že všetky prispievajú k chudnutiu. Pamätajte predovšetkým na tých, ktorí majú vysoké percento vitamínu C, pretože také výrobky majú okrem iného terapeutický účinok. Ide najmä o citrusové ovocie a papriku.

Horúci a čaj s medom, malinami alebo citrónom tiež pomôžu Flex & Flex a tieto nápoje môžu znížiť rýchlosť sedimentácie v elektrocytoch – ESR.

Zlé návyky a nadmerná práca

Pri reumatoidnej artritíde by mal pacient najprv a navždy zabudnúť na fajčenie. Konzumácia alkoholu by mala byť čisto symbolická – nuž, možno pár pohárov šampanského na Nový rok alebo na narodeniny. Káva by sa nemala zneužívať.

Takže zvoľte: Buď fajčíte naveky a navždy chorí až do smrti, alebo nefajčíte, ste Love & Flex, ktorí žili a žili dlho.!

Od tejto chvíle zabudnite aj na zemiakové vrecká, ktoré ste predtým museli vložiť do kufra s týmto zimným produktom na sklade. Zabudnite na vnučku, ktorá musí pri odchode z materskej školy nosiť ruky nad práškom. Zabudnite na melón, ktorý ste chceli kúpiť v obchode a priniesť ho domov.

Od tejto chvíle váš starý slobodný život skončil! Začal sa nový, v ktorom máte zakázané vážiť viac ako 5 libier, pokiaľ nechcete chodiť s opuchnutými kolennými kĺbmi alebo bolesťami nôh. Ale netrápte sa skrytým požehnaním: napríklad odteraz nebudete musieť nosiť nákupné tašky alebo kolesá do auta ako mulica, nechajte svojho manžela (alebo manžela), aby urobil všetko pre vás práve teraz. Nie je to zlé?

Z tradičnej lekárskej praxe

V prípade reumatoidnej artritídy je hlina najlepším spôsobom, ako ju odstrániť, rovnako ako v prípade akejkoľvek inej artritídy všeobecne. Okrem toho odstraňuje opuchy a anestetizuje postihnutý kĺb. Ošetrenie zahŕňa výrobu hlinených koláčov s hrúbkou asi 2 cm a ich šírenie na nepohyblivú plochu. Vrch tortu by mal byť zabalený do celofánu a potom do vlnenej látky. Takýto obklad by sa mal udržiavať 2,5 až 3 hodiny, potom sa hlina odstráni a len sa lepí na lepkavé zvyšky..

Celkovo vykonáme až 10 takýchto postupov, a ak nie sú výsledky dostatočne jasné, zopakujeme sa po niekoľkých týždňoch.

Motýľové kvety

Existuje reálny liek na reumatoidnú artritídu, ale nie je príliš populárny, pretože je dosť bolestivý. Na kĺboch ​​musíte urobiť komprimáciu kvetov masla. Aby ste to dosiahli, zoberte pohár týchto kvetov pohárom a trite, až kým nedôjde k uvoľneniu šťavy. Potom ich položte na boľavé kĺby, zabaľte ich do plastového obalu a zaistite vlnou šatkou na vrchu. Kompresiu držte jednu až dve hodiny v závislosti od závažnosti choroby.

Všetky nevýhody tejto metódy sú v tom, že po zákroku sa na koži objaví mierne popálenie a nasledujúci deň sa objavia pľuzgiere. Je pravda, že sa ľahko tolerujú a prechádzajú samy, ale pľuzgiere začnú močiť, takže v budúcnosti bude musieť kožu zabaliť gázu. Akonáhle pľuzgiere zmiznú, tak aj opuch s artritídou. Ak sa však pľuzgiere neobjavia deň po kompresii, zopakujte kompresiu pre dlhšiu expozíciu.

Konečný tip

O konvenčnej medicíne sa už dlho hovorí, že artritída je omnoho častejšia u ľudí na samote, ako u ľudí, ktorí sú spokojní, spokojní a živí. Preto v dávnych dobách lekári dávali takým ľuďom rady, ako porušiť zvyky. Pamätajte na to a vy.

A ešte viac. Pri reumatoidnej artritíde život nekončí, pretože sa lieči, ale akonáhle sa začne, neopustí liečbu do polovice, inak choroba progreduje do chronického štádia. Pripravte sa na trpezlivosť a vytrvalosť, skôr alebo neskôr, ale zápal, opuch a bolesť vás nechajú navždy!

Princíp analgetík pri liečbe artritickej bolesti.

Opioidy sú syntetické drogy. Pôsobia tak, že sa viažu na receptory na bunkách v mozgu a mieche, ako aj na receptory v gastrointestinálnom trakte. Toto spojenie preruší zdroje bolesti – impulzy na prenos signálu bolesti do mozgu. Tento typ analgetika je oveľa účinnejší ako acetaminofén. Majú však aj nevýhody – vedľajšie účinky. Preto sa takéto lieky podávajú iba v naliehavých prípadoch a medzi jednotlivými dávkami trvajú dlhé prestávky.

Nesteroidné lieky

Odborníci na reumatoidnú artritídu bežne používajú nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Účinne zmierňujú bolesť a zápal kolena..

Princíp účinku takého lieku je, že sa zaoberajú priamo zdrojom bolesti a príčinou zápalu. Takáto skupina liekov môže obsahovať nasledujúce dobre známe lieky v našej krajine:

NSAID úplne blokujú produkciu hormónov podobných látok nazývaných prostaglandíny. Takéto látky sú potrebné na ochranu sliznice žalúdka pred tráviacou kyselinou. Sú však tiež vinní z bolesti, ako je reumatoidná artritída.

Antireumatiká modifikujúce ochorenie

Antireumatické lieky (skrátene BMARP) majú rôzne možnosti liečby v závislosti od typu lieku. Nakoniec sa však podobné pozitívne účinky prejavujú aj u chorých ľudí. Ochorenie sa zastavuje a v závažných prípadoch artritídy spomaľuje negatívne účinky. Použitie tejto skupiny liekov zabraňuje poškodeniu ľudských vnútorných orgánov. Príprava na túto skupinu:

Takéto lieky predpisuje lekár tým ľuďom, u ktorých je relatívne vysoké riziko významného a nezvratného zničenia kĺbov. Lekári predpisujú takéto lieky na bolesť spôsobenú idiopatickou, psoriatickou a reumatoidnou artritídou…
Tieto lieky sa okrem iného vyznačujú skutočnosťou, že ani po dlhodobom užívaní nevedú k závislosti na pacientovi alebo k nežiadúcim vedľajším účinkom. Drogy v tejto skupine však majú veľkú nevýhodu – pôsobia veľmi pomaly.

Biologické činitele vo forme liekov

Sú to umelé prípravky získané prácou vedcov zaoberajúcich sa genetickým inžinierstvom. Boli vytvorené zo živých génov, proteínov a vírusov. Medzi tieto lieky patria:

Tieto lieky zvyšujú citlivosť tela na túto chorobu, blokujú extracelulárne bielkoviny, biele krvinky, inhibujú aktivitu a šírenie bielych krviniek v krvi. Takéto činnosti zastavujú zápal kĺbov, anestetizujú postihnuté oblasti a spôsobujú prietok krvi do bolestivých oblastí..

Najčastejšou príčinou bolesti nôh je choroba kĺbov. Najčastejšie je to metabolická artritída. Artritída sa vyvíja postupne a na samom začiatku choroby ju človek ani netuší, a potom začína pociťovať akútnu krátkodobú bolesť nasledovanú obmedzením a deformitou kĺbov (zvyčajne kolenných kĺbov). Liečba artritídy a iných ochorení kĺbov by mala byť komplexná a zdĺhavá. Musíte však rýchlo odstrániť príznaky bolesti, preto zvážte boj proti bolesti nôh. Tradičná medicína pozná veľa jednoduchých a účinných metód na liečenie bolesti kĺbov. Zvyčajne sa kĺby potierajú mastí a olejmi a na ne sa nanáša obklady a pleťové vody a odparujú sa v kúpeli. Ľudové lieky sú dobré, pretože sú prístupné všetkým a sú úplne bezpečné..

Prvá pomoc pri bolesti kĺbov.

– V prípade zhoršenia artritídy, artrózy alebo iných bolestí kĺbov vám pomôže cesnak. Ak cítite bolesť, vtierajte ju na malý strúhadlo a vytlačte šťavu. Vypite 10 kvapiek cesnakovej šťavy štyrikrát denne s teplým mliekom a v noci na boľavé miesto s gázovým obväzom namočeným v cesnakovej šťave. Naneste na pokožku mastnotu, aby nedošlo k popáleniu.

– Môžete pripraviť kompozíciu na brúsenie. Vezmite pollitrovú fľašu z tmavého skla, na dno položte malý kúsok gáfru s asi štvrtinou kúska rafinovaného cukru a naplňte fľašu tretinou terpentínu, tretinou rastlinným olejom a zvyšnou tretinou vodkou. Predtým, ako ideme spať, vtierajte túto zlúčeninu v suchých oblastiach do boľavých oblastí tak, že poškriabanú oblasť uväzníte teplú šatku cez noc..

– Je užitočné pravidelne namazať celé hľuzy zemiakov na poškodené kĺby. Terapeutický účinok sa zlepší, ak konzumujete nasledujúce vývary 3-krát denne zo svojich rovnomerných zemiakov 3-krát denne: ráno na lačný žalúdok, pred večerou a pred spaním. Odporúča sa tiež jesť 1-2 zelené zemiaky strúhané na jemnom strúhadle s kôrou.

– Na zmiernenie bolesti kĺbov sa na buničinu rôznych zložení môžu aplikovať obklady a trenie: reďkvička, repa alebo koren chrenu, strúhané na jemnom strúhadle..

– Veľký účinok sa dosiahne vtieraním jedlového oleja do kĺbov predhriatych stlačenou teplou morskou soľou. Ak ste začali robiť obklady, neobmedzte sa na 1-2 postupy. Malo by sa vyrobiť najmenej 5 až 10 stlačení.

– Vezmite 200 gramov koreňa bielej trávy, previnte mlynčekom na mäso a pridajte 300 až 400 gramov bravčového tuku. Varte 5-7 minút pri miernom ohni, nechajte ho vychladnúť a trite ho cez noc v bolestivom kĺbe. Soľné listy počas liečby, často s bolesťou, musíte liečbu vydržať a neskončiť s ňou.

– Na artritídu, artritídu, dnu vypite 5% octový jablčný mušt, 8 až 10 čajových lyžičiek pohár vody 3 až 3-krát denne počas 2 až 4 týždňov pred jedlom. Pre peptický vred v žalúdku a dvanástniku, pri gastritíde by sa dávka mala znížiť na 3 – 5 čajových lyžičiek jablčného octu vo vode.

– Odporúča sa zabaliť choré kĺby na jar listami rakytníka, v lete listami lopúcha, na jeseň av zime listami kapusty. Tí, ktorí majú trpezlivosť robiť takéto zábaly celé týždne a mesiace, sa môžu natrvalo zbaviť bolesti kĺbov.

– Smrekové liečivé kúpele pomôžu zmierniť bolesť kĺbov. Ak chcete pripraviť, naplňte čerstvo nakrájané smrekové konáre vriacou vodou, trvajte na tom, potom infúziu ochladte na 37 – 38 stupňov a ponorte ju na 30 minút do boľavých nôh alebo do rúk. Po tom by sa mali bolestivé miesta v teple zabaliť a ísť spať na hodinu. Najlepšie je robiť takéto kúpele v noci. Po 2 dňoch zopakujte ošetrenie. Liečebný cyklus 5-7 kúpeľov.

– Pri tomto postupe bolestivé kúpele chodidiel pomáhajú pri bolesti – 5 – 6 kvapiek liečivého jedlového oleja na jeden kúpeľ na chodidlo. Teplota kúpeľa by mala byť 37 až 39 stupňov. Pridajte dostatok vody na zakrytie nôh a členkov (a ak sa kolenné kĺby bolia, mali by byť tiež ponorené do kúpeľa). Po 15 – 20 minútovom kúpeli zmizne pocit ľahkosti a únavy. 10-12 kúpeľných kurzov

5 – 6 týždňová prestávka a opäť 10-12 kurz kúpeľa. Po každom kúpeli osušte chodidla uterákom a osušte jedlový olej (zmiešaný s rastlinným olejom v pomere 1: 1) 2-3 minúty na postihnutých kĺboch. A každé ráno zoberte 1-2 kvapky jedľového oleja na malý kúsok hnedého chleba (pred prehĺtaním ho držte v ústach jednu alebo dve minúty). Trvanie liečby – 2 roky.

– Teplo pomôže zmierniť bolesť kĺbov, ale nie všeobecné, ale lokálne. Predhrejte vodu tak, aby z šálky vychádzala ľahká para, namočte do nej froté uterák, otočte víno, položte ho na boľavé miesto a zabalte ho stlačeným papierom. Podržte kompresor, kým nevychladne..

– V niektorých prípadoch to nie je teplo, ale zima. Počas záchvatu bolesti sa pokúste umiestniť ľadovú bublinu na kĺb. Mimochodom, rastúci počet priaznivcov nedávno našiel liek na prechladnutie. Bola vyvinutá aj metóda pre topickú terapiu chladu: bolestivá oblasť je ošetrená parným dusíkom, ktorý po krátkom čase nespôsobuje omrzliny, ale poskytuje dobrý analgetický účinok…

Artritída Artritída Dieta (Move & Flexoe & Therapeutic Nutrition)
Artritída Artritída – diéta (choroba)
Artritída: Príznaky choroby
Artritída Liečba artritídy ľudovými metódami
Artritída Tradičné metódy liečby artritídy (recepty tradičnej medicíny)

Prvé príznaky reumatoidnej artritídy:

 1. bolesť.
  Zvyčajne pulzuje a bolí, horšie ráno a po sedení. Bolesť je často pociťovaná skôr počas odpočinku ako po činnosti.
 2. tuhosť.
  Kíby trpia RA, najmä ráno. Ranná choroba spojená s osteoartrózou (druh choroby). Trvá to do 30 minút od ranného vstávania, niekedy však trvá dlhšie.
 3. Kúrenie a začervenanie.
  Povrch postihnutého kĺbu sa zapáli, spôsobí to opuchnutie, zahriatie, citlivosť na dotyk a bolestivé.

U mnohých pacientov sa toto ochorenie prejavuje zákerne. Najskôr si pred prechodom na zápal a opuch objavíte horúčku, nevoľnosť, pohyb a flexiu a slabosť. Čo robí artritídu nebezpečnou??

Medzi príznaky a príznaky reumatoidnej artritídy patria:

 • Trvalá symetrická polyartritída rúk a nôh (synovitída) (príznak).
 • Postupné zhoršovanie kĺbov.
 • Zápal nepravidelných štruktúr.
 • Ťažkosti s vykonávaním denných aktivít.

Ústavné príznaky

Pri fyzickom vyšetrení by ste mali venovať pozornosť nasledujúcim častiam tela:

 • Horné končatiny (kĺby prstov, zápästí, lakťov, ramien).
 • Dolné končatiny (členky, chodidlá, kolená, boky, chodidlá, podpätky).
 • Krčná chrbtica.

Včasná diagnostika na zabránenie závažným účinkom ochorenia

Pri fyzickom vyšetrení reumatoidnej artritídy je dôležité vyhodnotiť:

 • tuhosť kĺbov;
 • citlivosť
 • bolesť pri pohybe;
 • opuch
 • deformácie;
 • obmedzenie pohybu;
 • reumatoidné uzly.

Artritída je diagnostikovaná pomocou kombinácie klinických, laboratórnych a zobrazovacích funkcií. Čo robiť na testy?

Potenciálne užitočné laboratórne testy na podozrenie na RA:

 • Sedimentačná rýchlosť erytrocytov.
 • Hladiny C-reaktívneho proteínu.
 • Klinický krvný test.
 • Analýza reumatoidných faktorov.
 • Analýza jadrových protilátok.
 • Protilátky proti cyklickému citrulínovému peptidu a citrulínovému vimentínu.

Medzi potenciálne užitočné vizualizačné techniky patria:

 1. RTG (prvá trieda): zápästia, zápästia, kolená, nohy, lakte, plecia, boky, chrbtica a iné kĺby.
 2. Zobrazovanie magnetickou rezonanciou: predovšetkým krčná chrbtica.
 3. Ultrazvuk kĺbov a šliach: zmeny a stupeň vaskularizácie synoviálnej membrány a dokonca aj erózie.

Analýza stavu kĺbov a synoviálnej tekutiny:

 • Gramovo farbenie;
 • číslo bunky;
 • kultúra
 • celkové hodnotenie.

Liečebná schéma pre reumatoidnú artritídu – ako zmierniť zápal v dôsledku choroby

Optimálna starostlivosť o pacientov s reumatoidnou artritídou je integrovaný prístup, ktorý zahŕňa farmakologickú aj nefarmakologickú liečbu. Ako sa zbaviť exacerbácie? Na zmiernenie zápalu a ako súčasť rehabilitačných opatrení sa používajú tieto moderné nefarmakologické metódy liečby: telesné cvičenie (gymnastika), strava, masáž, oleje; kúpele, poradenstvo, úľava od stresu, fyzioterapia a chirurgický zákrok. Aktívne zapojenie pacienta a jeho rodinných príslušníkov do navrhovania a vykonávania terapeutického programu pomáha zvyšovať morálku a zaisťuje súlad s pravidlami programu vysvetľovaním a zdôvodňovaním použitej liečby. Výsledkom je maximálna možná aktualizácia služby Move & Flex..

Liečba liečivami je založená na mnohých skupinách látok vrátane nesteroidných protizápalových liekov (NSAID), nebiologických a iných antireumatických liekov modifikujúcich ochorenie (BMARP), imunosupresív a kortikosteroidov. BMARP sa nielen stanú štandardom starostlivosti na začiatku liečby, pretože nielenže môžu účinnejšie inhibovať progresiu ochorenia ako neskôr, ale majú aj ďalšie výhody. Doktor artritídy.

Tehotné pacientky s RA sú vyňaté zo špeciálneho pôrodníckeho monitorovania a je poskytovaná pravidelná starostlivosť. Niektoré lieky používané na liečbu tohto ochorenia majú napriek tomu negatívny vplyv na plod, takže je lepšie ich prestať užívať 3 mesiace pred očakávaným počatím…

Ak sa terapeutická starostlivosť nezmenila správnym smerom, odporúča sa chirurgia. Moderné chirurgické liečby reumatoidnej artritídy zahŕňajú synovektómiu, tenosynovektómiu, rekonštrukciu šľachy, rekonštrukčnú chirurgiu, endoprotézu a artrodézu…

Nelekárske, nechirurgické metódy liečby a rehabilitácie:

 • Liečba teplom a chladom.
 • Používanie ortopedických prístrojov a pneumatík.
 • Fyzioterapeutické cvičenia.
 • Pracovná terapia.
 • Používanie adaptívneho vybavenia.

Na liečenie reumatoidnej artritídy sa používajú tieto lieky (lieky proti bolesti, tablety, masti, oleje):

Nebiologický BMARP:

 • hydroxychlorochín.
 • Imuranas.
 • sulfasalazín.
 • Methotrexate.
 • leflunomid.
 • cyklosporín.
 • Soli zlata.
 • penicilamín.
 • minocyklín.

Biologický inhibítor TNF BMARP:

 • etanercept.
 • infliximab.
 • adalimumab.
 • Sertolizumabas.
 • golimumab.

Biologické bez TNF BMARP:

 • rituximab.
 • anakinra.
 • abatacept.
 • tocilizumab.
 • Tofacitinibas.

Iné terapie na terapeutické použitie:

 • kortikosteroidy.
 • Nesteroidné protizápalové lieky (NSAID).
 • analgetikum.

Chirurgické ošetrenie zahŕňa:

 • Sinovektomija.
 • Tenosinovektomija.
 • Rekonštrukcia šľachy.
 • Všeobecná rekonštrukčná chirurgia.
 • arthrodeses.

Ľudové lieky

 1. Alfalfa vo forme čaju alebo kapsúl. Je bohatá na minerály potrebné na tvorbu kostí..
 2. Vitamín E je nástroj používaný na ochranu a zlepšenie pohyblivosti kĺbov.
 3. Zázvor je zmiernený artritídou. Prípravok sa aplikuje priamo na postihnutú oblasť alebo orálne ako éter. Pomáha pri zápaloch, stuhnutosti, burzitíde a tendinitíde..
 4. Metylsulfonylmetán (MSM), organická látka obsahujúca síru, si rýchlo získal povesť bezpečného, ​​prírodného účinného liečiva pri mnohých druhoch bolesti a zápalových ochorení vrátane: degeneratívnej (oder), reumatoidnej artritídy, chronickej bolesti dolnej časti chrbta, chronickej bolesti hlavy, bolesti svalov; fibromyalgia, tendinitída, burzitída, syndróm karpálneho tunela, temporomandibulárny kĺb, posttraumatické kŕče; zápal a pálenie záhy. MSM je prirodzeným riešením bolesti.

Arthritis Diet

Strava s artritídou nebola stanovená, ale vyvážená strava a udržiavanie hmotnosti Move & Flex je veľkým prínosom k zlepšeniu stavu. Tým, že organizmu poskytnete všetky potrebné prvky, Move & Flex Nutrition pomôže zmierniť príznaky artritídy, a to priamo, ako aj znížením hmotnosti kĺbov v dôsledku chudnutia. Ak nechcete schudnúť, vyvážená strava vám pomôže prekonať únavu a získať telesnú hmotnosť Move & Flex..

Čo je artritída

Existuje veľa mätúcich a protichodných informácií o diéte artritídy, či sú konkrétne potraviny skutočne dobré alebo zlé. Niektoré z nich sú viac postihnuté artritídou ako iné. Kľúčom však je udržiavať vyváženú stravu a získať všetky živiny, ktoré vaše telo potrebuje. Základnou myšlienkou je znížiť príjem tukov, cukru, zvýšiť stravu ovocia a zeleniny, mastných rýb, vápnika a železa..

Pamätajte, že na rôzne výrobky reaguje všetko inak. Rozhodnite sa, ktorý z nich je pre vás ten pravý.

nadváha

Nadváha je častým problémom u ľudí s artritídou. Lieky, ako sú steroidy, vedú k nárastu hmotnosti, zatiaľ čo nesteroidné protizápalové lieky (NSAID) spôsobujú problémy so žalúdkom, ktoré sťažujú výber stravy. Čerstvé jedlo uľahčuje niekomu priberať na váhe. Počas exacerbácie sú uväznení v podobnom cykle.

Vyvážená strava je kľúčom k udržaniu hmotnosti zariadenia Move & Flex. Jeho zvládnutie je často najúčinnejšie zo všetkých, čo môžete urobiť, aby ste zmiernili príznaky artritídy. Aj malá strata kilogramov znižuje zaťaženie vašich bedier, chrbta, kolien a nôh..

Move & Flexibilná telesná hmotnosť sa dosiahne vyvážením energie vašej stravy s energiou, ktorú spotrebujeme počas cvičenia. Každý jedinec má však jedinečné výživové potreby založené na veku, pohlaví, veľkosti tela a úrovni aktivity. Odporúčaná denná dávka je 2 000 kcal pre aktívne ženy a 2 500 kcal pre mužov. Namiesto toho, aby ste jedli viac vyprážaných jedál a čokolády (čo dlhodobo nepomáha Move & Flex), jedzte na raňajky ďalší kúsok chleba, porcie cestovín alebo ryže..

Správa stravy

Mnoho výrobkov, najmä spracovaných, obsahuje skryté tuky, cukry a soľ. Varením seba môžete ovládať, čo jete. Ak je pre vás ťažké začať variť od nuly, ale musíte schudnúť, vyberte si verzie supermarketov hotových jedál skontrolovaním kalórií a solí na zadnej strane balenia. Pred začatím programu na chudnutie by ste sa mali vždy poradiť so svojím lekárom alebo zdravotnou sestrou. Je dôležité zvoliť správny kurz chudnutia. Nepravdivá strava môže poškodiť organizmus..

Move & Flex Power

 • strava s vysokým obsahom ovocia a zeleniny;
 • potraviny s vysokým obsahom škrobu a vlákniny;
 • nízkotučné a slané jedlá;
 • potraviny s nízkym obsahom cukru.

Vyvážená strava obsahuje uhľohydráty, bielkoviny, tuky, vitamíny a minerály, vlákninu. Sacharidy nám dodávajú energiu. Proteín je potrebný na rast a regeneráciu. Vitamíny a minerály hrajú dôležitú úlohu vo funkcii Move & Flex. Aj keď je lepšie konzumovať príliš veľa tuku, naše telo to potrebuje. Poskytuje energiu a tiež pomáha pri vstrebávaní vitamínov. Vlákno podporuje pohyb a pružnosť čriev (obzvlášť dôležité je jesť zeleninu pre tých, ktorí sú zriedka poškodení, a preto to nedokážu, ako aj užívanie niektorých liekov).

Existuje 5 hlavných skupín výrobkov. Túto rovnováhu nie je potrebné udržiavať pri každom jedle, mali by ste sa ju však snažiť dosiahnuť celý deň alebo týždeň..

 • chlieb, obilniny a zemiaky;
 • ovocie a zelenina;
 • mäso, ryby a mäsové náhradky;
 • Mliečne výrobky;
 • mastné a sladké jedlo.

Prečítajte si ďalšie súvisiace články

Výzva pre optimálnu liečbu artritídy

Optimálne liečenie kĺbov dolných končatín pri tomto ochorení zahŕňa kombináciu liekov, relaxáciu, cvičenia na posilnenie svalov, kĺbov a väzov, ich ochranu a informovanie pacienta o tomto ochorení. Liečba závisí od celkového stavu Move & Flex, veku pacientov a ich fyzickej aktivity. Liečba je najúspešnejšia, ak pacient a lekár spolupracujú.

Na liečenie reumatoidnej artritídy sa používajú najmenej dve triedy liekov: oneskorene pôsobiaca, prvá a druhá línia. Sú lepšie známe ako antireumatické modifikátory bolesti..

Takzvané lieky prvej línie sú kortizón a aspirín (kortikosteroidy), ktoré lekári používajú na zmiernenie zápalu a bolesti nôh. Tzv. Lieky druhej línie sú navrhnuté tak, aby prispeli k remisii artritídy a môžu zabrániť agresívnemu ničeniu kĺbov..

Stupeň deštrukcie členkových kĺbov pri reumatoidnej artritíde sa líši v závislosti od celkového stavu poškodeného. Tí, ktorí trpia menej škodlivými formami choroby, môžu kontrolovať bolesť nôh. Včasné ošetrenie zlepšuje funkciu nôh a znižuje riziko zdravotného postihnutia pri deštrukcii kĺbov nôh. Ak však bol prítomný, liečili sa sekundárnymi liekmi (antireumatické lieky modifikujúce bolesť)..

Väčšina ľudí potrebuje agresívnejšie lieky druhej línie, ako je metotrexát, a tiež potrebujú protizápalové lieky v komplexe. Tieto lieky druhej línie sa občas používajú súčasne. V niektorých prípadoch pôsobia proti závažným deformáciám kĺbov dolných končatín, potom môže byť potrebný chirurgický zákrok..

Prvý rad liekov na reumatoidnú artritídu

Príklady nesteroidných protizápalových liekov (NSAID) zahŕňajú acetylsalicylát (aspirín), naproxén (Paracetamol), etodolac (Lodin) a Move & Flex. Jedná sa o lieky, ktoré môžu znížiť zápal tkanív, bolesť nôh a opuchy pri reumatoidnej artritíde. Pri vyšších dávkach, ako používajú ľudia na bolesti hlavy a horúčku, je aspirín účinným protizápalovým liekom na liečenie kĺbov nôh pri reumatoidnej artritíde…

Aspirín sa používa na liečenie a prechod kĺbov od starovekom Egypte. Novšie NSAID sú rovnako účinné ako aspirín pri znižovaní zápalu a bolesti a vyžadujú oveľa nižšie dávky denne. Pacienti majú rôzne reakcie na rôzne NSAID. Preto nie je neobvyklé, že lekár otestuje viac NSAID, aby určil najúčinnejšie látky s najmenšími vedľajšími účinkami..

Boj proti vedľajším účinkom liekov

Najbežnejšími vedľajšími účinkami aspirínu a iných NSAID môžu byť prejavy zhoršeného gastrointestinálneho traktu, bolesti brucha, zhoršenie vredu a dokonca aj gastrointestinálne krvácanie. Aby sa znížili gastrointestinálne vedľajšie účinky, NSAID sa zvyčajne užívajú s jedlom.

Na ochranu žalúdka pred vredmi sa často odporúčajú doplnkové lieky. Tieto perorálne lieky zahŕňajú antacidá, sukralfát (karafát), inhibítory (Prevacid a kol.), Imisoprostol (Cytotec). Nedávne lieky – selektívne NSAID – môžu obsahovať inhibítory, ako je celecoxib (Celebrex), ktoré bojujú proti zápalom, ale nie sú také závažné, aby dráždili steny žalúdka a spôsobovali krvácanie…

Kortikosteroidné lieky

Kortikosteroidy sa môžu užívať perorálne alebo injekčne priamo do tkanív a kĺbov. Sú účinnejšie ako lieky NSAID pri znižovaní zápalu a obnovení pohyblivosti nôh a obnovení ich funkcie. Kortikosteroidy sú užitočné na krátke obdobie počas závažných ohnísk alebo keď telo nereaguje na NSAID. Kortikosteroidy však môžu spôsobovať vážne vedľajšie účinky, najmä ak sa užívajú vo vysokých dávkach v priebehu času..

Medzi tieto vedľajšie účinky artritídy patrí prírastok na hmotnosti, opuch tváre, rednutie kože a kostí, tvorba modrín aj pri menších modrinách, katarakta, riziko infekcie, atrofia svalov nôh a zničenie veľkých kĺbov, ako sú bedrové kĺby. Kortikosteroidy (nie všetky) môžu tiež zvýšiť riziko vzniku infekčných chorôb. Týmto vedľajším účinkom je možné čiastočne zabrániť postupným znižovaním dávky kortikosteroidov..

Náhle prerušenie kortikosteroidov v dôsledku reumatoidnej artritídy môže viesť k záchvatom alebo iným príznakom, preto sa zastavenie kortikosteroidov neodporúča. Redukcii kostí v dôsledku osteoporózy sa dá zabrániť prijatím doplnkov vápnika a vitamínu D..

Lieky druhej línie

Lieky druhej línie alebo s oneskoreným účinkom na reumatoidnú artritídu (silné antireumatické lieky modifikujúce bolesť) Lieky prvej línie (NSAID a kortikosteroidy) môžu znižovať zápal a bolesť kĺbov a nemusia nevyhnutne brániť deštrukcii kĺbov a ich zmenám – deformite.

Liečba reumatoidnej artritídy si vyžaduje iné lieky ako NSAID a kortikosteroidy odporúčané lekárom, aby sa zastavilo aktívne poškodenie kostí, chrupavky a priľahlých mäkkých tkanív. Lieky potrebné na riadne liečenie tohto ochorenia as ním súvisiace bolesti nôh prichádzajú v mnohých formách. Ako už bolo uvedené, tieto lieky „druhej línie“ alebo „oneskorene pôsobiace“ môžu vyžadovať zložitú liečbu niekoľko mesiacov alebo týždňov, aby mohli účinne pôsobiť na telo. Používajú sa pomerne dlhú dobu, dokonca aj niekoľko rokov a v rôznych dávkach.

Najúčinnejšie lieky môžu prispieť k remisii, a tým spomaliť progresívne ničenie kĺbov a ich deformáciu. Niekedy sa všetky lieky druhej línie užívajú spolu a je to dobrá kombinovaná liečba artritických kĺbov nôh. Rovnako ako v prvom riadku, lekár môže vyskúšať rôzne lieky z druhého radu, potom je liečba optimálna.

rysy

Nedávne štúdie ukázali, že pacienti reagujúci na lieky s dlhodobým účinkom riadené reumatoidnou artritídou môžu skutočne znížiť malé, ale skutočné riziko lymfómu (rakovina lymfatických uzlín), ktoré niekedy rozrušuje pacienta v kombinácii s reumatoidnou artritídou…

Hydroxychlorochin (plaquenil) sa používa na liečbu malárie. Už dlhší čas sa používa na liečbu reumatoidnej artritídy. Možnými vedľajšími účinkami tohto lieku sú slabosť nôh a paží, podráždenie žalúdka, kožné vyrážky a zmeny v štruktúre kĺbov nôh…

Vizuálne zmeny sú zriedkavé a ľudia užívajúci tento liek by sa mali poradiť s očným lekárom.

Je to perorálny liek, ktorý sa tradične používa na liečenie mierneho až stredne ťažkého zápalu čreva, ako je ulceratívna nešpecifická kolitída a Crohnova choroba vo forme kolitídy. Sulfasalazín sa tiež používa na zmiernenie príznakov reumatoidnej artritídy a má sa užívať v kombinácii s protizápalovými liekmi. Sulfasalazín je všeobecne dobre tolerovaný. Vedľajšie účinky po užití lieku sú však vyrážky a žalúdočné ťažkosti.

Pretože sulfasalazín pozostáva zo zlúčenín síry a kyseliny salicylovej, mali by sa tomu vyhnúť ľudia, ktorí sú alergickí na lieky obsahujúce síru. Metotrexát je u lekárov veľmi obľúbený ako liek druhej línie, pretože je účinný a má zriedkavé vedľajšie účinky. Výhodou je aj flexibilita dávkovania (ktorú je možné prispôsobiť ľudským potrebám). Metotrexát je liek zo skupiny liekov, ktoré potláčajú imunitný systém. Môže ovplyvniť kostnú dreň a pečeň, zriedkavo spôsobuje cirhózu. Všetci ľudia, ktorí užívajú metotrexát, by mali mať pravidelné krvné testy na sledovanie svojho stavu a funkcie pečene..

Soli zlata na liečenie artritídy a bolesti nôh

Soli zlata sa používajú na liečenie príznakov reumatoidnej artritídy už mnoho desaťročí až do minulého storočia. Natrium Aurothelium (rozpustný vo vode) a aurotioglukóza, zlatá suspenzia, sa injektujú týždenne po dobu niekoľkých mesiacov a až niekoľko rokov. Auranofín bol zavedený v roku 1980 ako perorálny liek na liečenie reumatoidnej artritídy a na zmiernenie bolesti nôh. Je omnoho lepšie tolerovaný ako predchádzajúce drogy, ale funguje trochu pomalšie.

Vedľajšie účinky liekov na zlato (orálne a orálne) zahŕňajú kožné vyrážky, vredy v ústach, poškodenie obličiek bielkovinami v moči a možné poškodenie kostnej drene s anémiou a nízky počet bielych krviniek. Ľudia liečení soľami zlata by mali podstúpiť pravidelné krvné testy a testy moču. Horiace zlato môže spôsobiť hnačku. Tieto zlaté lieky stratili záujem o artritídu kvôli efektívnejšej liečbe..

Imunosupresívne lieky

D-penicilamín môže byť užitočný v niektorých prípadoch pokročilej reumatoidnej artritídy. Jeho vedľajšie účinky sú podobné tomu, čo dostáva pacient od liekov zo zlata. Medzi tieto vedľajšie účinky patrí zimnica, horúčka, vredy v ústach, kožné vyrážky, chuť kovu v ústach, ochorenie obličiek a kostnej drene, poruchy trávenia a bolesť kĺbov, najmä v nohách. Ľudia užívajúci tento liek by mali sledovať svoje močové a krvné testy. D-penicilamín môže zriedkavo spôsobiť príznaky iných autoimunitných ochorení a zriedka sa odporúča na liečbu reumatoidnej artritídy…

Imunitné supresíva sú silné lieky, ktoré potláčajú imunitný systém u ľudí. Imunosupresívne lieky sa úspešne používajú na zmiernenie príznakov reumatoidnej artritídy, najmä bolesti nôh. Patria sem metotrexát, ako aj azatioprín (Imuran) vrátane cyklofosfamidu (Cytoxan), ako aj cyklosporín (Sandimmune) a chlorambucil (Leukeran). Z dôvodu závažných vedľajších účinkov sa imunosupresívne lieky (iné ako metotrexát) zvyčajne odporúčajú osobám trpiacim veľmi agresívnym ochorením alebo reumatoidným zápalom so závažnými komplikáciami, ako je vaskulitída – zápal krvných ciev…

Výnimkou je liek, ako je metotrexát, ktorý je často spojený s komplexnými vedľajšími účinkami, a jeho hladiny v krvi sa musia kontrolovať. Methotrexát je žiaduci ako liečivo druhej línie na dosiahnutie kvalitného výsledku.

Imunosupresívne lieky

Imunosupresívne lieky môžu inhibovať funkciu kostnej drene a spôsobiť anémiu, ako aj nízke hladiny bielych krviniek. tento stav ohrozuje nízky počet krvných doštičiek. Nízke hladiny bielych krviniek môžu zvýšiť riziko infekcií v tele a nízky počet krvných doštičiek môže zvýšiť riziko krvácania…

Metotrexát môže niekedy spôsobiť cirhózu, ako je opísané vyššie, a spôsobiť alergické reakcie v pľúcach. Cyklosporín môže spôsobiť poškodenie obličiek a vysoký krvný tlak. V dôsledku potenciálne komplexných vedľajších účinkov sa imunosupresívne látky používajú v nízkych dávkach, zvyčajne v kombinácii s účinnými protizápalovými liekmi…

Ako zmierniť bolesť pri reumatoidnej artritíde

obsah

 1. prvý
 2. druhý
 3. za tretie
 4. Príznaky reumatoidnej artritídy
 5. Liečba reumatoidnej artritídy: odstránenie edému a bolesti
 6. injekcie
 7. Masti, gély a tablety
 8. fyzikálnej terapie
 9. Normalizácia hmotnosti
 10. Zlé návyky a nadmerná práca
 11. Z tradičnej lekárskej praxe
 12. hlina
 13. Motýľové kvety
 14. Konečný tip

Reumatoidná artritída je systémové poškodenie kĺbov spôsobené zápalom periartikulárnych tkanív sprevádzaným bolesťou kĺbov, ťažkosťami pri pohybe a opuchom. Reumatoidná artritída je, samozrejme, ako každá choroba častejšia u starších ľudí, ale určite ju trpia ľudia všetkých vekových skupín bez akejkoľvek pravidelnosti. A väčšina z nich sú ženy.

Príčina tohto ochorenia sa ešte len musí určiť, existujú však nepriame príznaky, že artritída, ako je reumatoidná artritída, má zvyčajne infekčný základ. Toto sa prejavuje zvýšeným počtom bielych krviniek a zvýšenou rýchlosťou ukladania červených krviniek (ESR) u ľudí s Move & Flex.

Preto je diagnóza choroby založená predovšetkým na zmenách kĺbov, pri ktorých je viditeľný akýkoľvek opuch voľným okom a röntgenovými lúčmi, ako aj biochemickým vyšetrením krvi pacientov. V druhom prípade sa dôraz kladie na analýzu ESR a počtu krvných doštičiek.

Dnes však pri reumatoidnej artritíde vznikajú ďalšie dva faktory:

 1. Genetická predispozícia.
 2. Príčiny interferencie: podchladenie, intoxikácia, infekcie všetkého druhu, mutagénne účinky liekov, nervové poruchy atď. Napríklad reumatoidná artritída je najčastejšie reumatizmus, lupus erythematodes, hepatitída, tuberkulóza alebo syfilis. Trauma a obezita ho tiež vyprovokujú, ktorý neskôr aktívne prispieva k jeho vlastnému pokroku..

Najskôr je možný náhly nástup reumatoidnej artritídy. Zvyčajne sa vyskytuje so zvýšenou závažnosťou, stresom alebo hormonálnymi zmenami v tele. A potom choroba postupuje v troch fázach.

Opuch synoviálneho vaku začína, keď sa bolest zosilňuje a teplota na mieste stúpa, sprevádzaná kĺbmi..

Zrýchlené delenie buniek vedie k výrazne hustejšej synoviálnej membráne a spastickej bolesti kĺbov.

Enzým sa uvoľňuje zapálenými bunkami, ktoré ovplyvňujú chrupavku a kosť. To vedie k deformácii kĺbov, zvýšenej bolesti a zvýšenej stagnácii motorických funkcií..

Príznaky reumatoidnej artritídy

Pri reumatoidnej artritíde sú hlavnými príznakmi počiatočného štádia choroby rýchla únava, stuhnutosť kĺbov po spánku alebo odpočinku, opuch a prvá bolesť. Artritída je najbežnejšia v malých kĺboch ​​prstov a zápästí. Zvyčajne sú kĺby postihnuté symetricky, to znamená, že ak dôjde k opuchu a bolesti prostredného prsta pravej ruky, znamená to, že ten istý kĺb sa rýchlo uzdraví a bolesť sa objaví na rovnakom ľavom prste…

Je však potrebné poznamenať, že v niektorých prípadoch sa artritída môže objaviť na dlhú dobu bez akýchkoľvek príznakov..

Liečba reumatoidnej artritídy: odstránenie edému a bolesti

V závislosti od príčiny reumatoidnej artritídy sa tiež poskytuje vhodná liečba. Je primárne určený na zmiernenie bolesti, zmiernenie opuchov a zníženie ESR. Liečba môže okrem rôznych typov mastí, gélov a tabliet zahŕňať kúpeľné procedúry, špeciálne diéty, fyzioterapeutické procedúry a injekčné injekcie…

Ak systematizujeme metódy na odstránenie tejto patológie, mali by sa za najdôležitejšie a najúčinnejšie metódy považovať tieto zásady:

 • odstránenie opuchu mäkkých tkanív sprevádzaného znížením tlaku v postihnutých kĺboch;
 • úľava od bolesti;
 • normalizácia spoločného krvného zásobovania;
 • normalizácia telesnej hmotnosti.

Okrem toho čím skôr sa zameriame na začiatok choroby, tým viac sa zníži poškodenie kĺbov a okolitých tkanív…

Najbežnejšími liekmi na intraartikulárne injekcie, ktoré sa používajú na liečbu veľkých kĺbov – bedier, kolien, nôh a ramien – sú kortikosteroidné hormóny. Dôvodom ich častého používania je to, že sú schopní okamžite zmierniť bolesť a zároveň odstrániť zápal a zmierniť opuch. Nevýhodou kortikosteroidov je to, že odstraňujú iba nádor a odstraňujú bolesť, ale neodstraňujú základnú príčinu zápalu..

Preto, ak zápal pretrváva, na reumatizmus je lepší iný typ hormonálnych protizápalových liekov, ako je kenalog, hydrokortizón a diprospan. Zvyčajne sa vstrekujú priamo do zapálenej dutiny kĺbu.

Masti, gély a tablety

Masti, gély a tablety na reumatoidnú artritídu sú primárne určené na odstránenie opuchov a súčasne na zastavenie a spôsobenie bolesti. Dobré protizápalové účinky sa často dosahujú u nesteroidných liekov vrátane diklofenaku, Move & Flex a nurofenu. Ak je edém infekčný, predpisujú sa antibiotiká, oxacilín, ceftriaxón, lincomycín a ďalšie širokospektrálne lieky. V poslednej dobe si masť indometacínu získava na popularite..

Avšak bez ohľadu na to, čo lekár predpíše, masť sa vtiera kruhovým pohybom do postihnutého kĺbu a okolo neho, až kým sa úplne nevstrebáva. Malo by sa pamätať na to, že pri reumatoidnej artritíde masti a gély nevyliečia artritídu, ale iba zmierňujú bolesť a zohrávajú podpornú úlohu pri predpisovaní tabliet alebo injekcií…

fyzikálnej terapie

Najúčinnejšou liečbou fyzioterapie, vrátane opuchu a úľavy od bolesti pri reumatoidnej artritíde, sú:

Odstraňujú nielen opuchy a bolesti, ale vykonávajú aj niekoľko liečebných aktivít u pacienta s reumatoidnou artritídou. Zvážte tieto postupy v poriadku.

 1. Magnet. Kĺby a okolité tkanivá sa zahrievajú 2-3 ° C nad teplotu ľudského tela. To úplne postačuje na resorpciu opuchov a regeneráciu chrupavky. Magnetoterapia je však kontraindikovaná v onkológii, pľúcnych ochoreniach, tehotenstve a srdcovom zlyhaní..
 2. Laserová terapia Laser má tendenciu zapaľovať kĺby a susedné tkanivá. Použitie pri cukrovke a benígnej onkológii v oblasti ožarovania.
 3. Masáž Má tiež pozitívny vplyv na pohyblivosť kĺbov a zlepšuje krvný obeh okolo nich..
 4. Liečba UHF. Vysokofrekvenčné magnetické pole ovplyvňuje postihnuté kĺby a okolité svaly. Kontraindikované pri hypertenzii, vegetatívno-vaskulárnej dystónii a arytmiách.
 5. Ultrazvuk Mobilizuje metabolické procesy v kĺboch, chrupavkách a priľahlých tkanivách pre rýchle zotavenie. Existujú kontraindikácie pre angínu pectoris.

V závislosti od stavu pacienta alebo iných chorôb môže lekár predpísať pacientovi jeden alebo viac vyššie uvedených postupov..

Normalizácia hmotnosti

Častá reumatoidná artritída vyžaduje, aby pacient schudol. Zbavuje sa tak preťažených zápalových kĺbov, prečo prestávajú nafúknuť a bolesť prestane. Samozrejme, otázkou môže byť: ako v tomto prípade schudnete, aby ste túto chorobu nezhoršili?

Reumatoidná artritída by sa samozrejme nemala vyhladovať, ale v takom prípade je dokonca nevyhnutné prejsť na prijateľnú stravu. To si na jednej strane vyžaduje zníženie príjmu potravín bohatých na proteíny, ako je mäso, ryby, vajcia, sója a podobne. Na druhej strane je potrebné do ich stravy zaradiť čerstvé rastlinné produkty, ako sú bobule a ovocie, bylinky a zelenina. Už dlho sa uvádza, že všetky prispievajú k chudnutiu. Pamätajte predovšetkým na tých, ktorí majú vysoké percento vitamínu C, pretože také výrobky majú okrem iného terapeutický účinok. Ide najmä o citrusové ovocie a papriku.

Horúci a čaj s medom, malinami alebo citrónom tiež pomôžu Flex & Flex a tieto nápoje môžu znížiť rýchlosť sedimentácie v elektrocytoch – ESR.

Zlé návyky a nadmerná práca

Pri reumatoidnej artritíde by mal pacient najprv a navždy zabudnúť na fajčenie. Konzumácia alkoholu by mala byť čisto symbolická – nuž, možno pár pohárov šampanského na Nový rok alebo na narodeniny. Káva by sa nemala zneužívať.

Takže zvoľte: Buď fajčíte naveky a navždy chorí až do smrti, alebo nefajčíte, ste Love & Flex, ktorí žili a žili dlho.!

Od tejto chvíle zabudnite aj na zemiakové vrecká, ktoré ste predtým museli vložiť do kufra s týmto zimným produktom na sklade. Zabudnite na vnučku, ktorá musí pri odchode z materskej školy nosiť ruky nad práškom. Zabudnite na melón, ktorý ste chceli kúpiť v obchode a priniesť ho domov.

Od tejto chvíle váš starý slobodný život skončil! Začal sa nový, v ktorom máte zakázané vážiť viac ako 5 libier, pokiaľ nechcete chodiť s opuchnutými kolennými kĺbmi alebo bolesťami nôh. Ale netrápte sa skrytým požehnaním: napríklad odteraz nebudete musieť nosiť nákupné tašky alebo kolesá do auta ako mulica, nechajte svojho manžela (alebo manžela), aby urobil všetko pre vás práve teraz. Nie je to zlé?

Z tradičnej lekárskej praxe

V prípade reumatoidnej artritídy je hlina najlepším spôsobom, ako ju odstrániť, rovnako ako v prípade akejkoľvek inej artritídy všeobecne. Okrem toho odstraňuje opuchy a anestetizuje postihnutý kĺb. Ošetrenie zahŕňa výrobu hlinených koláčov s hrúbkou asi 2 cm a ich šírenie na nepohyblivú plochu. Vrch tortu by mal byť zabalený do celofánu a potom do vlnenej látky. Takýto obklad by sa mal udržiavať 2,5 až 3 hodiny, potom sa hlina odstráni a len sa lepí na lepkavé zvyšky..

Celkovo vykonáme až 10 takýchto postupov, a ak nie sú výsledky dostatočne jasné, zopakujeme sa po niekoľkých týždňoch.

Motýľové kvety

Existuje reálny liek na reumatoidnú artritídu, ale nie je príliš populárny, pretože je dosť bolestivý. Na kĺboch ​​musíte urobiť komprimáciu kvetov masla. Aby ste to dosiahli, zoberte pohár týchto kvetov pohárom a trite, až kým nedôjde k uvoľneniu šťavy. Potom ich položte na boľavé kĺby, zabaľte ich do plastového obalu a zaistite vlnou šatkou na vrchu. Kompresiu držte jednu až dve hodiny v závislosti od závažnosti choroby.

Všetky nevýhody tejto metódy sú v tom, že po zákroku sa na koži objaví mierne popálenie a nasledujúci deň sa objavia pľuzgiere. Je pravda, že sa ľahko tolerujú a prechádzajú samy, ale pľuzgiere začnú močiť, takže v budúcnosti bude musieť kožu zabaliť gázu. Akonáhle pľuzgiere zmiznú, tak aj opuch s artritídou. Ak sa však pľuzgiere neobjavia deň po kompresii, zopakujte kompresiu pre dlhšiu expozíciu.

Konečný tip

O konvenčnej medicíne sa už dlho hovorí, že artritída je omnoho častejšia u ľudí na samote, ako u ľudí, ktorí sú spokojní, spokojní a živí. Preto v dávnych dobách lekári dávali takým ľuďom rady, ako porušiť zvyky. Pamätajte na to a vy.

A ešte viac. Pri reumatoidnej artritíde život nekončí, pretože sa lieči, ale akonáhle sa začne, neopustí liečbu do polovice, inak choroba progreduje do chronického štádia. Pripravte sa na trpezlivosť a vytrvalosť, skôr alebo neskôr, ale zápal, opuch a bolesť vás nechajú navždy!

Princíp analgetík pri liečbe artritickej bolesti.

Opioidy sú syntetické drogy. Pôsobia tak, že sa viažu na receptory na bunkách v mozgu a mieche, ako aj na receptory v gastrointestinálnom trakte. Toto spojenie preruší zdroje bolesti – impulzy na prenos signálu bolesti do mozgu. Tento typ analgetika je oveľa účinnejší ako acetaminofén. Majú však aj nevýhody – vedľajšie účinky. Preto sa takéto lieky podávajú iba v naliehavých prípadoch a medzi jednotlivými dávkami trvajú dlhé prestávky.

Nesteroidné lieky

Odborníci na reumatoidnú artritídu bežne používajú nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Účinne zmierňujú bolesť a zápal kolena..

Princíp účinku takého lieku je, že sa zaoberajú priamo zdrojom bolesti a príčinou zápalu. Takáto skupina liekov môže obsahovať nasledujúce dobre známe lieky v našej krajine:

NSAID úplne blokujú produkciu hormónov podobných látok nazývaných prostaglandíny. Takéto látky sú potrebné na ochranu sliznice žalúdka pred tráviacou kyselinou. Sú však tiež vinní z bolesti, ako je reumatoidná artritída.

Antireumatiká modifikujúce ochorenie

Antireumatické lieky (skrátene BMARP) majú rôzne možnosti liečby v závislosti od typu lieku. Nakoniec sa však podobné pozitívne účinky prejavujú aj u chorých ľudí. Ochorenie sa zastavuje a v závažných prípadoch artritídy spomaľuje negatívne účinky. Použitie tejto skupiny liekov zabraňuje poškodeniu ľudských vnútorných orgánov. Príprava na túto skupinu:

Takéto lieky predpisuje lekár tým ľuďom, u ktorých je relatívne vysoké riziko významného a nezvratného zničenia kĺbov. Lekári predpisujú takéto lieky na bolesť spôsobenú idiopatickou, psoriatickou a reumatoidnou artritídou…
Tieto lieky sa okrem iného vyznačujú skutočnosťou, že ani po dlhodobom užívaní nevedú k závislosti na pacientovi alebo k nežiadúcim vedľajším účinkom. Drogy v tejto skupine však majú veľkú nevýhodu – pôsobia veľmi pomaly.

Biologické činitele vo forme liekov

Sú to umelé prípravky získané prácou vedcov zaoberajúcich sa genetickým inžinierstvom. Boli vytvorené zo živých génov, proteínov a vírusov. Medzi tieto lieky patria:

Tieto lieky zvyšujú citlivosť tela na túto chorobu, blokujú extracelulárne bielkoviny, biele krvinky, inhibujú aktivitu a šírenie bielych krviniek v krvi. Takéto činnosti zastavujú zápal kĺbov, anestetizujú postihnuté oblasti a spôsobujú prietok krvi do bolestivých oblastí..

Najčastejšou príčinou bolesti nôh je choroba kĺbov. Najčastejšie je to metabolická artritída. Artritída sa vyvíja postupne a na samom začiatku choroby ju človek ani netuší, a potom začína pociťovať akútnu krátkodobú bolesť nasledovanú obmedzením a deformitou kĺbov (zvyčajne kolenných kĺbov). Liečba artritídy a iných ochorení kĺbov by mala byť komplexná a zdĺhavá. Musíte však rýchlo odstrániť príznaky bolesti, preto zvážte boj proti bolesti nôh. Tradičná medicína pozná veľa jednoduchých a účinných metód na liečenie bolesti kĺbov. Zvyčajne sa kĺby potierajú mastí a olejmi a na ne sa nanáša obklady a pleťové vody a odparujú sa v kúpeli. Ľudové lieky sú dobré, pretože sú prístupné všetkým a sú úplne bezpečné..

Prvá pomoc pri bolesti kĺbov.

– V prípade zhoršenia artritídy, artrózy alebo iných bolestí kĺbov vám pomôže cesnak. Ak cítite bolesť, vtierajte ju na malý strúhadlo a vytlačte šťavu. Vypite 10 kvapiek cesnakovej šťavy štyrikrát denne s teplým mliekom a v noci na boľavé miesto s gázovým obväzom namočeným v cesnakovej šťave. Naneste na pokožku mastnotu, aby nedošlo k popáleniu.

– Môžete pripraviť kompozíciu na brúsenie. Vezmite pollitrovú fľašu z tmavého skla, na dno položte malý kúsok gáfru s asi štvrtinou kúska rafinovaného cukru a naplňte fľašu tretinou terpentínu, tretinou rastlinným olejom a zvyšnou tretinou vodkou. Predtým, ako ideme spať, vtierajte túto zlúčeninu v suchých oblastiach do boľavých oblastí tak, že poškriabanú oblasť uväzníte teplú šatku cez noc..

– Je užitočné pravidelne namazať celé hľuzy zemiakov na poškodené kĺby. Terapeutický účinok sa zlepší, ak konzumujete nasledujúce vývary 3-krát denne zo svojich rovnomerných zemiakov 3-krát denne: ráno na lačný žalúdok, pred večerou a pred spaním. Odporúča sa tiež jesť 1-2 zelené zemiaky strúhané na jemnom strúhadle s kôrou.

– Na zmiernenie bolesti kĺbov sa na buničinu rôznych zložení môžu aplikovať obklady a trenie: reďkvička, repa alebo koren chrenu, strúhané na jemnom strúhadle..

– Veľký účinok sa dosiahne vtieraním jedlového oleja do kĺbov predhriatych stlačenou teplou morskou soľou. Ak ste začali robiť obklady, neobmedzte sa na 1-2 postupy. Malo by sa vyrobiť najmenej 5 až 10 stlačení.

– Vezmite 200 gramov koreňa bielej trávy, previnte mlynčekom na mäso a pridajte 300 až 400 gramov bravčového tuku. Varte 5-7 minút pri miernom ohni, nechajte ho vychladnúť a trite ho cez noc v bolestivom kĺbe. Soľné listy počas liečby, často s bolesťou, musíte liečbu vydržať a neskončiť s ňou.

– Na artritídu, artritídu, dnu vypite 5% octový jablčný mušt, 8 až 10 čajových lyžičiek pohár vody 3 až 3-krát denne počas 2 až 4 týždňov pred jedlom. Pre peptický vred v žalúdku a dvanástniku, pri gastritíde by sa dávka mala znížiť na 3 – 5 čajových lyžičiek jablčného octu vo vode.

– Odporúča sa zabaliť choré kĺby na jar listami rakytníka, v lete listami lopúcha, na jeseň av zime listami kapusty. Tí, ktorí majú trpezlivosť robiť takéto zábaly celé týždne a mesiace, sa môžu natrvalo zbaviť bolesti kĺbov.

– Smrekové liečivé kúpele pomôžu zmierniť bolesť kĺbov. Ak chcete pripraviť, naplňte čerstvo nakrájané smrekové konáre vriacou vodou, trvajte na tom, potom infúziu ochladte na 37 – 38 stupňov a ponorte ju na 30 minút do boľavých nôh alebo do rúk. Po tom by sa mali bolestivé miesta v teple zabaliť a ísť spať na hodinu. Najlepšie je robiť takéto kúpele v noci. Po 2 dňoch zopakujte ošetrenie. Liečebný cyklus 5-7 kúpeľov.

– Pri tomto postupe bolestivé kúpele chodidiel pomáhajú pri bolesti – 5 – 6 kvapiek liečivého jedlového oleja na jeden kúpeľ na chodidlo. Teplota kúpeľa by mala byť 37 až 39 stupňov. Pridajte dostatok vody na zakrytie nôh a členkov (a ak sa kolenné kĺby bolia, mali by byť tiež ponorené do kúpeľa). Po 15 – 20 minútovom kúpeli zmizne pocit ľahkosti a únavy. 10-12 kúpeľných kurzov

5 – 6 týždňová prestávka a opäť 10-12 kurz kúpeľa. Po každom kúpeli osušte chodidla uterákom a osušte jedlový olej (zmiešaný s rastlinným olejom v pomere 1: 1) 2-3 minúty na postihnutých kĺboch. A každé ráno zoberte 1-2 kvapky jedľového oleja na malý kúsok hnedého chleba (pred prehĺtaním ho držte v ústach jednu alebo dve minúty). Trvanie liečby – 2 roky.

– Teplo pomôže zmierniť bolesť kĺbov, ale nie všeobecné, ale lokálne. Predhrejte vodu, aby sa z pohára uvoľnili ľahké pary, ponorte ju do froté uteráka, otočte víno, položte na boľavé miesto a zabalte ho stlačeným papierom. Podržte kompresor, kým nevychladne..

– V niektorých prípadoch to nie je teplo, ale zima. Počas záchvatu bolesti sa pokúste umiestniť ľadovú bublinu na kĺb. Mimochodom, rastúci počet priaznivcov nedávno našiel liek na prechladnutie. Bola vyvinutá aj metóda pre topickú terapiu chladu: bolestivá oblasť je ošetrená parným dusíkom, ktorý po krátkom čase nespôsobuje omrzliny, ale poskytuje dobrý analgetický účinok…

Artritída Artritída Dieta (Move & Flexoe & Therapeutic Nutrition)
Artritída Artritída – diéta (choroba)
Artritída: Príznaky choroby
Artritída Liečba artritídy ľudovými metódami
Artritída Tradičné metódy liečby artritídy (recepty tradičnej medicíny)

Prvé príznaky reumatoidnej artritídy:

 1. bolesť.
  Zvyčajne pulzuje a bolí, horšie ráno a po sedení. Bolesť je často pociťovaná skôr počas odpočinku ako po činnosti.
 2. tuhosť.
  Kíby trpia RA, najmä ráno. Ranná choroba spojená s osteoartrózou (druh choroby). Trvá to do 30 minút od ranného vstávania, niekedy však trvá dlhšie.
 3. Kúrenie a začervenanie.
  Povrch postihnutého kĺbu sa zapáli, spôsobí to opuchnutie, zahriatie, citlivosť na dotyk a bolestivé.

U mnohých pacientov sa toto ochorenie prejavuje zákerne. Najskôr si pred prechodom na zápal a opuch objavíte horúčku, nevoľnosť, pohyb a flexiu a slabosť. Čo robí artritídu nebezpečnou??

Medzi príznaky a príznaky reumatoidnej artritídy patria:

 • Trvalá symetrická polyartritída rúk a nôh (synovitída) (príznak).
 • Postupné zhoršovanie kĺbov.
 • Zápal nepravidelných štruktúr.
 • Ťažkosti s vykonávaním denných aktivít.

Ústavné príznaky

Pri fyzickom vyšetrení by ste mali venovať pozornosť nasledujúcim častiam tela:

 • Horné končatiny (kĺby prstov, zápästí, lakťov, ramien).
 • Dolné končatiny (členky, chodidlá, kolená, boky, chodidlá, podpätky).
 • Krčná chrbtica.

Včasná diagnostika na zabránenie závažným účinkom ochorenia

Pri fyzickom vyšetrení reumatoidnej artritídy je dôležité vyhodnotiť:

 • tuhosť kĺbov;
 • citlivosť
 • bolesť pri pohybe;
 • opuch
 • deformácie;
 • obmedzenie pohybu;
 • reumatoidné uzly.

Artritída je diagnostikovaná pomocou kombinácie klinických, laboratórnych a zobrazovacích funkcií. Čo robiť na testy?

Potenciálne užitočné laboratórne testy na podozrenie na RA:

 • Sedimentačná rýchlosť erytrocytov.
 • Hladiny C-reaktívneho proteínu.
 • Klinický krvný test.
 • Analýza reumatoidných faktorov.
 • Analýza jadrových protilátok.
 • Protilátky proti cyklickému citrulínovému peptidu a citrulínovému vimentínu.

Medzi potenciálne užitočné vizualizačné techniky patria:

 1. RTG (prvá trieda): zápästia, zápästia, kolená, nohy, lakte, plecia, boky, chrbtica a iné kĺby.
 2. Zobrazovanie magnetickou rezonanciou: predovšetkým krčná chrbtica.
 3. Ultrazvuk kĺbov a šliach: zmeny a stupeň vaskularizácie synoviálnej membrány a dokonca aj erózie.

Analýza stavu kĺbov a synoviálnej tekutiny:

 • Gramovo farbenie;
 • číslo bunky;
 • kultúra
 • celkové hodnotenie.

Liečebná schéma pre reumatoidnú artritídu – ako zmierniť zápal v dôsledku choroby

Optimálna starostlivosť o pacientov s reumatoidnou artritídou je integrovaný prístup, ktorý zahŕňa farmakologickú aj nefarmakologickú liečbu. Ako sa zbaviť exacerbácie? Na zmiernenie zápalu a ako súčasť rehabilitačných opatrení sa používajú tieto moderné nefarmakologické metódy liečby: telesné cvičenie (gymnastika), strava, masáž, oleje; kúpele, poradenstvo, úľava od stresu, fyzioterapia a chirurgický zákrok. Aktívne zapojenie pacienta a jeho rodinných príslušníkov do navrhovania a vykonávania terapeutického programu pomáha zvyšovať morálku a zaisťuje súlad s pravidlami programu vysvetľovaním a zdôvodňovaním použitej liečby. Výsledkom je maximálna možná aktualizácia služby Move & Flex..

Liečba liečivami je založená na mnohých skupinách látok vrátane nesteroidných protizápalových liekov (NSAID), nebiologických a iných antireumatických liekov modifikujúcich ochorenie (BMARP), imunosupresív a kortikosteroidov. BMARP sa nielen stanú štandardom starostlivosti na začiatku liečby, pretože nielenže môžu účinnejšie inhibovať progresiu ochorenia ako neskôr, ale majú aj ďalšie výhody. Doktor artritídy.

Tehotné pacientky s RA sú vyňaté zo špeciálneho pôrodníckeho monitorovania a je poskytovaná pravidelná starostlivosť. Niektoré lieky používané na liečbu tohto ochorenia majú napriek tomu negatívny vplyv na plod, takže je lepšie ich prestať užívať 3 mesiace pred očakávaným počatím…

Ak sa terapeutická starostlivosť nezmenila správnym smerom, odporúča sa chirurgia. Moderné chirurgické liečby reumatoidnej artritídy zahŕňajú synovektómiu, tenosynovektómiu, rekonštrukciu šľachy, rekonštrukčnú chirurgiu, endoprotézu a artrodézu…

Nelekárske, nechirurgické metódy liečby a rehabilitácie:

 • Liečba teplom a chladom.
 • Používanie ortopedických prístrojov a pneumatík.
 • Fyzioterapeutické cvičenia.
 • Pracovná terapia.
 • Používanie adaptívneho vybavenia.

Na liečenie reumatoidnej artritídy sa používajú tieto lieky (lieky proti bolesti, tablety, masti, oleje):

Nebiologický BMARP:

 • hydroxychlorochín.
 • Imuranas.
 • sulfasalazín.
 • Methotrexate.
 • leflunomid.
 • cyklosporín.
 • Soli zlata.
 • penicilamín.
 • minocyklín.

Biologický inhibítor TNF BMARP:

 • etanercept.
 • infliximab.
 • adalimumab.
 • Sertolizumabas.
 • golimumab.

Biologické bez TNF BMARP:

 • rituximab.
 • anakinra.
 • abatacept.
 • tocilizumab.
 • Tofacitinibas.

Iné terapie na terapeutické použitie:

 • kortikosteroidy.
 • Nesteroidné protizápalové lieky (NSAID).
 • analgetikum.

Chirurgické ošetrenie zahŕňa:

 • Sinovektomija.
 • Tenosinovektomija.
 • Rekonštrukcia šľachy.
 • Všeobecná rekonštrukčná chirurgia.
 • arthrodeses.

Ľudové lieky

 1. Alfalfa vo forme čaju alebo kapsúl. Je bohatá na minerály potrebné na tvorbu kostí..
 2. Vitamín E je nástroj používaný na ochranu a zlepšenie pohyblivosti kĺbov.
 3. Zázvor je zmiernený artritídou. Prípravok sa aplikuje priamo na postihnutú oblasť alebo orálne ako éter. Pomáha pri zápaloch, stuhnutosti, burzitíde a tendinitíde..
 4. Metylsulfonylmetán (MSM), organická látka obsahujúca síru, si rýchlo získal povesť bezpečného, ​​prírodného účinného liečiva pri mnohých druhoch bolesti a zápalových ochorení vrátane: degeneratívnej (oder), reumatoidnej artritídy, chronickej bolesti dolnej časti chrbta, chronickej bolesti hlavy, bolesti svalov; fibromyalgia, tendinitída, burzitída, syndróm karpálneho tunela, temporomandibulárny kĺb, posttraumatické kŕče; zápal a pálenie záhy. MSM je prirodzeným riešením bolesti.

Arthritis Diet

Strava s artritídou nebola stanovená, ale vyvážená strava a udržiavanie hmotnosti Move & Flex je veľkým prínosom k zlepšeniu stavu. Tým, že organizmu poskytnete všetky potrebné prvky, Move & Flex Nutrition pomôže zmierniť príznaky artritídy, a to priamo, ako aj znížením hmotnosti kĺbov v dôsledku chudnutia. Ak nechcete schudnúť, vyvážená strava vám pomôže prekonať únavu a získať telesnú hmotnosť Move & Flex..

Čo je artritída

Existuje veľa mätúcich a protichodných informácií o diéte artritídy, či sú konkrétne potraviny skutočne dobré alebo zlé. Niektoré z nich sú viac postihnuté artritídou ako iné. Kľúčom však je udržiavať vyváženú stravu a získať všetky živiny, ktoré vaše telo potrebuje. Základnou myšlienkou je znížiť príjem tukov, cukru, zvýšiť stravu ovocia a zeleniny, mastných rýb, vápnika a železa..

Pamätajte, že na rôzne výrobky reaguje všetko inak. Rozhodnite sa, ktorý z nich je pre vás ten pravý.

nadváha

Nadváha je častým problémom u ľudí s artritídou. Lieky, ako sú steroidy, vedú k nárastu hmotnosti, zatiaľ čo nesteroidné protizápalové lieky (NSAID) spôsobujú problémy so žalúdkom, ktoré sťažujú výber stravy. Čerstvé jedlo uľahčuje niekomu priberať na váhe. Počas exacerbácie sú uväznení v podobnom cykle.

Vyvážená strava je kľúčom k udržaniu hmotnosti zariadenia Move & Flex. Jeho zvládnutie je často najúčinnejšie zo všetkých, čo môžete urobiť, aby ste zmiernili príznaky artritídy. Aj malá strata kilogramov znižuje zaťaženie vašich bedier, chrbta, kolien a nôh..

Move & Flexibilná telesná hmotnosť sa dosiahne vyvážením energie vašej stravy s energiou, ktorú spotrebujeme počas cvičenia. Každý jedinec má však jedinečné výživové potreby založené na veku, pohlaví, veľkosti tela a úrovni aktivity. Odporúčaná denná dávka je 2 000 kcal pre aktívne ženy a 2 500 kcal pre mužov. Namiesto toho, aby ste jedli viac vyprážaných jedál a čokolády (čo dlhodobo nepomáha Move & Flex), jedzte na raňajky ďalší kúsok chleba, porcie cestovín alebo ryže..

Správa stravy

Mnoho výrobkov, najmä spracovaných, obsahuje skryté tuky, cukry a soľ. Varením seba môžete ovládať, čo jete. Ak je pre vás ťažké začať variť od nuly, ale musíte schudnúť, vyberte si verzie supermarketov hotových jedál skontrolovaním kalórií a solí na zadnej strane balenia. Pred začatím programu na chudnutie by ste sa mali vždy poradiť so svojím lekárom alebo zdravotnou sestrou. Je dôležité zvoliť správny kurz chudnutia. Nepravdivá strava môže poškodiť organizmus..

Move & Flex Power

 • strava s vysokým obsahom ovocia a zeleniny;
 • potraviny s vysokým obsahom škrobu a vlákniny;
 • nízkotučné a slané jedlá;
 • potraviny s nízkym obsahom cukru.

Vyvážená strava obsahuje uhľohydráty, bielkoviny, tuky, vitamíny a minerály, vlákninu. Sacharidy nám dodávajú energiu. Proteín je potrebný na rast a regeneráciu. Vitamíny a minerály hrajú dôležitú úlohu vo funkcii Move & Flex. Aj keď je lepšie konzumovať príliš veľa tuku, naše telo to potrebuje. Poskytuje energiu a tiež pomáha pri vstrebávaní vitamínov. Vlákno podporuje pohyb a pružnosť čriev (obzvlášť dôležité je jesť zeleninu pre tých, ktorí sú zriedka poškodení, a preto to nedokážu, ako aj užívanie niektorých liekov).

Existuje 5 hlavných skupín výrobkov. Túto rovnováhu nie je potrebné udržiavať pri každom jedle, mali by ste sa ju však snažiť dosiahnuť celý deň alebo týždeň..

 • chlieb, obilniny a zemiaky;
 • ovocie a zelenina;
 • mäso, ryby a mäsové náhradky;
 • Mliečne výrobky;
 • mastné a sladké jedlo.

Prečítajte si ďalšie súvisiace články

Výzva pre optimálnu liečbu artritídy

Optimálne liečenie kĺbov dolných končatín pri tomto ochorení zahŕňa kombináciu liekov, relaxáciu, cvičenia na posilnenie svalov, kĺbov a väzov, ich ochranu a informovanie pacienta o tomto ochorení. Liečba závisí od celkového stavu Move & Flex, veku pacientov a ich fyzickej aktivity. Liečba je najúspešnejšia, ak pacient a lekár spolupracujú.

Na liečenie reumatoidnej artritídy sa používajú najmenej dve triedy liekov: oneskorene pôsobiaca, prvá a druhá línia. Sú lepšie známe ako antireumatické modifikátory bolesti..

Takzvané lieky prvej línie sú kortizón a aspirín (kortikosteroidy), ktoré lekári používajú na zmiernenie zápalu a bolesti nôh. Tzv. Lieky druhej línie sú navrhnuté tak, aby prispeli k remisii artritídy a môžu zabrániť agresívnemu ničeniu kĺbov..

Stupeň deštrukcie členkových kĺbov pri reumatoidnej artritíde sa líši v závislosti od celkového stavu poškodeného. Tí, ktorí trpia menej škodlivými formami choroby, môžu kontrolovať bolesť nôh. Včasné ošetrenie zlepšuje funkciu nôh a znižuje riziko zdravotného postihnutia pri deštrukcii kĺbov nôh. Ak však bol prítomný, liečili sa sekundárnymi liekmi (antireumatické lieky modifikujúce bolesť)..

Väčšina ľudí potrebuje agresívnejšie lieky druhej línie, ako je metotrexát, a tiež potrebujú protizápalové lieky v komplexe. Tieto lieky druhej línie sa občas používajú súčasne. V niektorých prípadoch pôsobia proti závažným deformáciám kĺbov dolných končatín, potom môže byť potrebný chirurgický zákrok..

Prvý rad liekov na reumatoidnú artritídu

Príklady nesteroidných protizápalových liekov (NSAID) zahŕňajú acetylsalicylát (aspirín), naproxén (Paracetamol), etodolac (Lodin) a Move & Flex. Jedná sa o lieky, ktoré môžu znížiť zápal tkanív, bolesť nôh a opuchy pri reumatoidnej artritíde. Pri vyšších dávkach, ako používajú ľudia na bolesti hlavy a horúčku, je aspirín účinným protizápalovým liekom na liečenie kĺbov nôh pri reumatoidnej artritíde…

Aspirín sa používa na liečenie a prechod kĺbov od starovekom Egypte. Novšie NSAID sú rovnako účinné ako aspirín pri znižovaní zápalu a bolesti a vyžadujú oveľa nižšie dávky denne. Pacienti majú rôzne reakcie na rôzne NSAID. Preto nie je neobvyklé, že lekár otestuje viac NSAID, aby určil najúčinnejšie látky s najmenšími vedľajšími účinkami..

Boj proti vedľajším účinkom liekov

Najbežnejšími vedľajšími účinkami aspirínu a iných NSAID môžu byť prejavy zhoršeného gastrointestinálneho traktu, bolesti brucha, zhoršenie vredu a dokonca aj gastrointestinálne krvácanie. Aby sa znížili gastrointestinálne vedľajšie účinky, NSAID sa zvyčajne užívajú s jedlom.

Na ochranu žalúdka pred vredmi sa často odporúčajú doplnkové lieky. Tieto perorálne lieky zahŕňajú antacidá, sukralfát (karafát), inhibítory (Prevacid a kol.), Imisoprostol (Cytotec). Nedávne lieky – selektívne NSAID – môžu obsahovať inhibítory, ako je celecoxib (Celebrex), ktoré bojujú proti zápalom, ale nie sú také závažné, aby dráždili steny žalúdka a spôsobovali krvácanie…

Kortikosteroidné lieky

Kortikosteroidy sa môžu užívať perorálne alebo injekčne priamo do tkanív a kĺbov. Sú účinnejšie ako lieky NSAID pri znižovaní zápalu a obnovení pohyblivosti nôh a obnovení ich funkcie. Kortikosteroidy sú užitočné na krátke obdobie počas závažných ohnísk alebo keď telo nereaguje na NSAID. Kortikosteroidy však môžu spôsobovať vážne vedľajšie účinky, najmä ak sa užívajú vo vysokých dávkach v priebehu času..

Medzi tieto vedľajšie účinky artritídy patrí prírastok na hmotnosti, opuch tváre, rednutie kože a kostí, tvorba modrín aj pri menších modrinách, katarakta, riziko infekcie, atrofia svalov nôh a zničenie veľkých kĺbov, ako sú bedrové kĺby. Kortikosteroidy (nie všetky) môžu tiež zvýšiť riziko vzniku infekčných chorôb. Týmto vedľajším účinkom je možné čiastočne zabrániť postupným znižovaním dávky kortikosteroidov..

Náhle prerušenie kortikosteroidov v dôsledku reumatoidnej artritídy môže viesť k záchvatom alebo iným príznakom, preto sa zastavenie kortikosteroidov neodporúča. Redukcii kostí v dôsledku osteoporózy sa dá zabrániť prijatím doplnkov vápnika a vitamínu D..

Lieky druhej línie

Lieky druhej línie alebo s oneskoreným účinkom na reumatoidnú artritídu (silné antireumatické lieky modifikujúce bolesť) Lieky prvej línie (NSAID a kortikosteroidy) môžu znižovať zápal a bolesť kĺbov a nemusia nevyhnutne brániť deštrukcii kĺbov a ich zmenám – deformite.

Liečba reumatoidnej artritídy si vyžaduje iné lieky ako NSAID a kortikosteroidy odporúčané lekárom, aby sa zastavilo aktívne poškodenie kostí, chrupavky a priľahlých mäkkých tkanív. Lieky potrebné na riadne liečenie tohto ochorenia as ním súvisiace bolesti nôh prichádzajú v mnohých formách. Ako už bolo uvedené, tieto lieky „druhej línie“ alebo „oneskorene pôsobiace“ môžu vyžadovať zložitú liečbu niekoľko mesiacov alebo týždňov, aby mohli účinne pôsobiť na telo. Používajú sa pomerne dlhú dobu, dokonca aj niekoľko rokov a v rôznych dávkach.

Najúčinnejšie lieky môžu prispieť k remisii, a tým spomaliť progresívne ničenie kĺbov a ich deformáciu. Niekedy sa všetky lieky druhej línie užívajú spolu a je to dobrá kombinovaná liečba artritických kĺbov nôh. Rovnako ako v prvom riadku, lekár môže vyskúšať rôzne lieky z druhého radu, potom je liečba optimálna.

rysy

Nedávne štúdie ukázali, že pacienti reagujúci na lieky s dlhodobým účinkom riadené reumatoidnou artritídou môžu skutočne znížiť malé, ale skutočné riziko lymfómu (rakovina lymfatických uzlín), ktoré niekedy rozrušuje pacienta v kombinácii s reumatoidnou artritídou…

Hydroxychlorochin (plaquenil) sa používa na liečbu malárie. Už dlhší čas sa používa na liečbu reumatoidnej artritídy. Možnými vedľajšími účinkami tohto lieku sú slabosť nôh a paží, podráždenie žalúdka, kožné vyrážky a zmeny v štruktúre kĺbov nôh…

Vizuálne zmeny sú zriedkavé a ľudia užívajúci tento liek by sa mali poradiť s očným lekárom.

Je to perorálny liek, ktorý sa tradične používa na liečenie mierneho až stredne ťažkého zápalu čreva, ako je ulceratívna nešpecifická kolitída a Crohnova choroba vo forme kolitídy. Sulfasalazín sa tiež používa na zmiernenie príznakov reumatoidnej artritídy a má sa užívať v kombinácii s protizápalovými liekmi. Sulfasalazín je všeobecne dobre tolerovaný. Vedľajšie účinky po užití lieku sú však vyrážky a žalúdočné ťažkosti.

Pretože sulfasalazín pozostáva zo zlúčenín síry a kyseliny salicylovej, mali by sa tomu vyhnúť ľudia, ktorí sú alergickí na lieky obsahujúce síru. Metotrexát je u lekárov veľmi obľúbený ako liek druhej línie, pretože je účinný a má zriedkavé vedľajšie účinky. Výhodou je aj flexibilita dávkovania (ktorú je možné prispôsobiť ľudským potrebám). Metotrexát je liek zo skupiny liekov, ktoré potláčajú imunitný systém. Môže ovplyvniť kostnú dreň a pečeň, zriedkavo spôsobuje cirhózu. Všetci ľudia, ktorí užívajú metotrexát, by mali mať pravidelné krvné testy na sledovanie svojho stavu a funkcie pečene..

Soli zlata na liečenie artritídy a bolesti nôh

Soli zlata sa používajú na liečenie príznakov reumatoidnej artritídy už mnoho desaťročí až do minulého storočia. Natrium Aurothelium (rozpustný vo vode) a aurotioglukóza, zlatá suspenzia, sa injektujú týždenne po dobu niekoľkých mesiacov a až niekoľko rokov. Auranofín bol zavedený v roku 1980 ako perorálny liek na liečenie reumatoidnej artritídy a na zmiernenie bolesti nôh. Je omnoho lepšie tolerovaný ako predchádzajúce drogy, ale funguje trochu pomalšie.

Vedľajšie účinky liekov na zlato (orálne a orálne) zahŕňajú kožné vyrážky, vredy v ústach, poškodenie obličiek bielkovinami v moči a možné poškodenie kostnej drene s anémiou a nízky počet bielych krviniek. Ľudia liečení soľami zlata by mali podstúpiť pravidelné krvné testy a testy moču. Horiace zlato môže spôsobiť hnačku. Tieto zlaté lieky stratili záujem o artritídu kvôli efektívnejšej liečbe..

Imunosupresívne lieky

D-penicilamín môže byť užitočný v niektorých prípadoch pokročilej reumatoidnej artritídy. Jeho vedľajšie účinky sú podobné tomu, čo dostáva pacient od liekov zo zlata. Medzi tieto vedľajšie účinky patrí zimnica, horúčka, vredy v ústach, kožné vyrážky, chuť kovu v ústach, ochorenie obličiek a kostnej drene, poruchy trávenia a bolesť kĺbov, najmä v nohách. Ľudia užívajúci tento liek by mali sledovať svoje močové a krvné testy. D-penicilamín môže zriedkavo spôsobiť príznaky iných autoimunitných ochorení a zriedka sa odporúča na liečbu reumatoidnej artritídy…

Imunitné supresíva sú silné lieky, ktoré potláčajú imunitný systém u ľudí. Imunosupresívne lieky sa úspešne používajú na zmiernenie príznakov reumatoidnej artritídy, najmä bolesti nôh. Patria sem metotrexát, ako aj azatioprín (Imuran) vrátane cyklofosfamidu (Cytoxan), ako aj cyklosporín (Sandimmune) a chlorambucil (Leukeran). Z dôvodu závažných vedľajších účinkov sa imunosupresívne lieky (iné ako metotrexát) zvyčajne odporúčajú osobám trpiacim veľmi agresívnym ochorením alebo reumatoidným zápalom so závažnými komplikáciami, ako je vaskulitída – zápal krvných ciev…

Výnimkou je liek, ako je metotrexát, ktorý je často spojený s komplexnými vedľajšími účinkami, a jeho hladiny v krvi sa musia kontrolovať. Methotrexát je žiaduci ako liečivo druhej línie na dosiahnutie kvalitného výsledku.

Imunosupresívne lieky

Imunosupresívne lieky môžu inhibovať funkciu kostnej drene a spôsobiť anémiu, ako aj nízke hladiny bielych krviniek. tento stav ohrozuje nízky počet krvných doštičiek. Nízke hladiny bielych krviniek môžu zvýšiť riziko infekcií v tele a nízky počet krvných doštičiek môže zvýšiť riziko krvácania…

Metotrexát môže niekedy spôsobiť cirhózu, ako je opísané vyššie, a spôsobiť alergické reakcie v pľúcach. Cyklosporín môže spôsobiť poškodenie obličiek a vysoký krvný tlak. V dôsledku potenciálne komplexných vedľajších účinkov sa imunosupresívne látky používajú v nízkych dávkach, zvyčajne v kombinácii s účinnými protizápalovými liekmi…

Leave a Reply