Bolesť bedra, príčiny, liečba

Bolesť bedra, príčiny, príznaky, liečba

Obsah článku:

Bedrový kĺb je najväčší kĺb v ľudskom tele. Kladie naň obrovské zaťaženie, ktoré sa zvyšuje v priamom pomere k hmotnosti osoby: každý kilogram nad normálne zvyšuje tlak na kĺb dva a polkrát, takže nie je prekvapujúce, že obézni ľudia sa sťažujú na neustálu bolesť v oblasti. panvica.

Zvyčajne po schudnutí bolesti bedier zmiznú, akoby nikdy neexistovali, ale v niektorých prípadoch nepríjemné pocity pretrvávajú aj po schudnutí: v tejto situácii lekári odporúčajú vyšetriť skryté patológie ovplyvňujúce pohyblivosť kĺbov a integritu chrupavky, ako aj vyšetrenie svalov okolitých kĺbov. podmienka.

Druhy a typy bolesti bedra

Bolesť bedrového kĺbu môže signalizovať poškodenie kĺbových prvkov a zranenia blízkych svalov, kostí, šliach a vnútorných orgánov. Povaha a miesto nepohodlia a bolesti sa môžu líšiť: akútna, prešívaná, bolestivá bolesť sa môže vzťahovať iba na panvovú oblasť alebo vyžarovať do stehien, holene, dolnej časti chrbta, ale v každom prípade bude sprevádzaná obmedzením pohyblivosti kĺbov, ktoré sa prejaví neschopnosťou ohýbať sa. a urobte kruhový objazd stehna.

Príčiny bolesti bedrového kĺbu spôsobujú bolesť kĺbov v panvovej oblasti?

Nie všetci ľudia majú podozrenie, prečo bolesť bedrového kĺbu, aké môžu byť príčiny panvovej bolesti, ktorá by mohla ovplyvniť vývoj silnej bolesti panvových kĺbov. Bolesť bedra v bedre môže byť spôsobená chorobami Move & Flex a problémami, ako sú:

1 Aseptická nekróza – smrť kĺbových buniek v dôsledku nedostatočného prísunu krvi do určenej oblasti tela.

2 Fraktúra femorálneho krku: Neúspešný pád, závažný dopad na pevný predmet, môže vyvolať femorálny krk, považovaný za jeden z najťažších a najnebezpečnejších typov zranení. Podobné zranenia sa vyskytujú hlavne u starších ľudí, ktorých kosti stratili svoju pôvodnú silu a svaly majú elasticitu..

3 Burzitída bedrového kĺbu: Zápalný proces v trochanterickom kĺbe je sprevádzaný opuchom mäkkého tkaniva a akútnou bolesťou panvy, ktorá sa zhoršuje prehmataním postihnutej oblasti tela. Človek nemôže ležať na strane so zapáleným kĺbom, takže je nútený spať na chrbte.

4 Artritída bedra: Toto ochorenie je charakterizované bolestivou bolesťou bedra, ktorá sa rozširuje až k slabinám, laterálnemu stehnu a kolenu. Zmeny v kĺbovom tkanive vyvolané chorobou môžu viesť k nežiaducim dôsledkom, ako je napríklad nemožnosť úplne uchopiť postihnutú končatinu: bolesť môže byť neúnosná, keď sa snažíte ohnúť koleno alebo ohnúť cez nohu…

5 Reumatické choroby, najmä systémový lupus erythematodes.

Vírusová alebo bakteriálna infekcia: Infekcia vírusom chrípky, streptokokom alebo stafylokokmi môže spôsobiť zápal a deštrukciu bedrového tkaniva. Infiltráciu patogénu do spojivového tkaniva možno predvídať horúčkou, sprevádzanou náhlym zväčšením bedrového a / alebo kolenného kĺbu, sčervenaním kože a opuchom svalov v údajnej „dominancii“ patogénnej mikroflóry, akútnou bolesťou spôsobenou prehmataním postihnutého vírusu alebo baktérií. kĺby a mäkké tkanivá.

Bolesť bedra môže byť spôsobená zápalom šliach – zápalom šliach.

8 Ťažká bolesť môže spôsobiť zranenia dolných končatín: modriny, dislokácia, subluxácia kĺbov, poškodenie integrity chrupavky, podvrtnutie, čiastočné alebo úplné pretrhnutie väzov, šliach alebo svalov, zlomeniny kostí alebo zlomeniny často sprevádzané akútnou bolesťou spojenou s chôdzou alebo svrbením. ako aj opuch mäkkých tkanív a výskyt podkožných hematómov.

Častá bolesť v stehnách v dôsledku tuberkulóznej artritídy: choroba sa prejavuje obmedzením pohyblivosti bedrového kĺbu a bolesti pri chôdzi, ktorá sa zhoršuje s postupujúcim ochorením…

10 Nádorový proces: Príčinou pretrvávajúcej bolesti bedrového kĺbu môžu byť zhubné nádory náchylné k rýchlemu rastu. Ak sa takéto formácie neodstránia včas, môžu viesť k metastázam, ktoré majú vážne následky pre smrť tela.

11 Dedičné choroby, najmä Legg-Calvet-Perthesova choroba, ktoré sa vyskytujú medzi 5 a 10 rokmi a postihujú hlavne chlapcov..

Prečo tehotenstvo bolí váš bedrový kĺb?

Podľa lekárskych štatistík má každá druhá žena, ktorá sa chystá stať matkou, skúsenosti s pravidelnou bolesťou bedra, bolesťou, akútnou alebo reznou. Odborníci pripisujú nepohodlie tehotným ženám v neskorom tehotenstve z jedného z týchto dôvodov:

1 Prírastok na váhe: Nie je žiadnym tajomstvom, že s rastom plodu sa zvyšuje hmotnosť ženy. Keď sa zaťaženie kĺbov a chrbtice začne exponenciálne zvyšovať, spodná časť chrbta, kolena a panvy zmiznú po krátkom odpočinku.

2 Bolesť bedrového kĺbu je často spôsobená nedostatkom vitamínu D a vápnika: rastúci plod, podobne ako špongia, „absorbuje“ živiny potrebné pre plný vývoj z tela matky, takže tehotné ženy musia jesť vyváženú stravu a musia si robiť špeciálny vitamínový predpis. Inak môžu trpieť nedostatkom vitamínu D a vápnika, ktoré sú zodpovedné za pevnosť kostí. Kvôli nedostatku užitočných mikronutrientov sa môže vyvinúť syfýza, čo je patologické zmäkčenie a výtok z ochlpenia, ktoré spôsobuje bolesť panvy a zmenu chôdze (žena sa začne krútiť zo strany na stranu ako kačica). Ak vaša tehotná žena vykazuje známky nedostatku vápnika, lekár vám predpíše špeciálne komplexy na odstránenie problému, ale tieto by sa mali používať iba do tridsiatich štyroch týždňov vrátane, po ktorých by ste nemali užívať..

3 Osteomalacia – patologická krehkosť kostí vedúca k trvalým zlomeninám. Ženy s podobnou diagnózou sú ukončené zo zdravotných dôvodov, pretože nemôžu prežiť pôrod v dôsledku zvýšenej krehkosti kostného aparátu..

4 Ochorenia pohybového ústrojenstva.

Lekári sa nebavia pripomenúť tehotným ženám, že je potrebné nahlásiť gynekológovi akékoľvek nepríjemné pocity v oblasti bedrového kĺbu. Tehotenstvo je najsilnejším stresom v tele a nikto nemôže predpovedať, ako bude telo reagovať na radikálne zmeny spôsobené implantáciou a rastom embryí, preto nezabudnite na znepokojujúce príznaky: čím skôr sa zistí a odstráni príčina nepohodlia panvy, tým menej sa bude vyvíjať. patológie v budúcnosti matky a plodu.

Liečba bolesti, ako sa zbaviť bolesti bedra?

Ľudia sa často pýtajú, čo majú robiť, ak majú silnú bolesť bedrového kĺbu, ako liečiť panvovú bolesť, aké sú lekárske a ľudové metódy liečby panvovej bolesti. Musíte sa najskôr zbaviť bolesti bedrového kĺbu a kedy navštíviť lekára. Ak máte nepríjemné pocity alebo dokonca silnú panvovú bolesť, mali by ste sa poradiť s lekárom a nechať svoje telo vyšetriť na skryté patológie: rádiografia, ultrazvuk av niektorých prípadoch MRI..

V závislosti od výsledkov vášho vyšetrenia vám lekár môže predpísať nasledujúce opatrenia na zmiernenie bolesti:

1 Posteľ na lôžku: Obmedzenie zaťaženia na bolesť kĺbov spojené s elastickým obväzom vám umožní rýchlo zmierniť bolesť spojenú s pomliaždením alebo subluxáciou kĺbu, nadváhou..

2 Užívanie tabliet a lokálnych liekov s protizápalovými a / alebo analgetickými účinkami.

Použitie 3 pleťových vôd a obkladov, ktoré zvyšujú lokálnu imunitu, eliminujú zápalový proces vo vnútri kĺbu a eliminujú opuchy mäkkých tkanív.

4 Chirurgický zákrok: V prípade nezvratného chirurgického zákroku kĺbového tkaniva chirurgický zákrok na odstránenie poškodených oblastí a implantáciu protézy vyrobenej zo silného hypoalergénneho materiálu. Po operácii sa začína rehabilitačné obdobie, ktorého trvanie závisí od stupňa zákroku a celkového zdravotného stavu pacienta. Pooperačné zotavenie zahŕňa chod fyzioterapií, pravidelnú liečebnú gymnastiku, kurzy vitamínovej terapie a návštevu špecializovaného sanatória..

Masáž 5: Profesionálny chiropraktik môže pacienta úplne zbaviť akéhokoľvek nepohodlia v oblasti bedrového kĺbu počas dvoch alebo troch sedení. Štandardný postup liečby je desať až pätnásť procedúr. Odporúča sa navštíviť špecialistu dvakrát alebo trikrát do roka: v tomto prípade účinok „zosilnie“ a bolesť panvy prestane byť problémom..

Liečebná gymnastika: Cvičebná terapia má veľa kontraindikácií, preto by ste sa pred cvičením mali poradiť so svojím lekárom. Odborník určí typ cvičenia a čas cvičenia, ako aj typy cvičebných pomôcok, ktoré je možné použiť pri správnej diagnostike.

Leave a Reply