Bolesť v kĺboch ​​pravého ukazováka, artritída

Ukazováčok pravej ruky bolí

Ukazováčok pravej ruky bolí v dôsledku častého zranenia, napríklad nárazu alebo pomliaždeniny. V 50% prípadov je nepríjemný pocit spôsobený vývojom závažných patológií. Pred vážnym nebezpečenstvom vyhľadajte lekársku pomoc.

Použite vyhľadávanie

Prečo to bolí?

Ak je bolesť sprevádzaná znecitlivením rúk, existuje veľa chorôb:

 1. Syndróm karpálneho tunela – Kompresívne ischemické poškodenie nervov v karpálnom tuneli. Je to dôsledok zníženia veľkosti kanála v dôsledku vrodenej anomálie, ktorá odhalila štrukturálne vlastnosti. Toto je oveľa častejšie u žien ako u mužov. S časom na nastavenie – priaznivá predpoveď.
 2. Raynaudova choroba – spojená s poškodením obehového systému najmenších periférnych krvných ciev. Väčšinou ženy.
 3. Terminálna polyartróza – postihuje ľudí starších ako 45 rokov. Ženy sú viac postihnuté ako muži. Občas je nepohodlie v ukazováku sprevádzané zväčšením kosti, tzv. Nodulárnou špičkou, ktorá je terminálnou polyartrózou. Kíby na kĺboch ​​sa nazývajú Heberdenove uzly a sú symetricky umiestnené na kolenách klincov. Koncentrovaný uzol je tvorený nepríjemnými príznakmi – niekedy s pálením, brnenie, začervenaním a opuchom.
 4. Dna artritída je zápalový paroxyzmálny proces, ktorý sa vyskytuje hlavne v noci. Muži vo veku 20 a 50 rokov sú ohrození.
 5. Psoriatická artritída je choroba, ktorá postihuje všetky kĺby. Vyskytuje sa silná bolesť, peeling a hyperémia. Vznikla mladá generácia vo veku 20 – 25 rokov.
 6. Ulnarská neuropatia sa šíri do kolenného kĺbu. Je to kvôli traume..

Aké ošetrenie je predpísané

Liečba závisí od výsledkov testov. Po identifikácii opísaných patológií, protizápalových a antireumatických liekov sa predpisujú lieky proti bolesti. V prípade zranenia je indikovaný chirurgický zákrok alebo fyzická terapia.

Ak bola diagnostikovaná dislokácia prstov, spontánna liečba môže zhoršiť stav a viesť ku komplikáciám – je dôležité okamžite vyhľadať lekársku pomoc.

Profesor Neumyvakin predstavil teóriu, že peroxid vodíka H2a2 pomáha zbaviť sa chronických ochorení kĺbov.

Podľa lekára má vodný roztok peroxidu pozitívny vplyv na metabolické procesy, normalizuje metabolizmus tukov a uhľohydrátov v bunkách, zlepšuje absorpciu minerálov..

Dve kvapky troch percent peroxidu by sa mali riediť v polovici pohára vody.

 1. V ideálnom prípade by to malo trvať najmenej hodinu pred jedlom.
 2. 3 dni po tomto kurze by ste mali pridať ďalšiu kvapku H do roztoku2a2.
 3. Počet kvapiek roztoku by sa mal systematicky zvyšovať na osem.
 4. Po uplynutí tejto doby by mal roztok už obsahovať desať kvapiek. Roztok sa má užiť do 3 mesiacov.

Ťažká pretrvávajúca bolesť vyžaduje blokádu novokainu. Príležitostne predpíšu odsávanie prebytočného exsudátu zo synoviálnej dutiny vaku a následné ošetrenie antibiotikami…

Aké príznaky sú typické

Toto ochorenie môže postihnúť ľudí všetkých vekových skupín. U asi 7% prípadov bolesti prstov sa vyvinie reumatoidná artritída.

U žien je päťkrát väčšia pravdepodobnosť, že ochorejú:

 1. Ochorenie sa môže vyvinúť s infekciami, stresom, neliečenou chrípkou. Pravidelná podchladenie a prechladnutie môžu viesť k artritíde.
 2. Falangové kĺby indexových prstov sa objavujú v skorých štádiách choroby a stredné a palcové kĺby sú menej zapálené. Bolesť v kĺboch ​​ukazováka je rytmicky zvýšená, pričom vrchol klesá v 3-4 hodinách v noci. Počas dňa bolesť zmizne.
 3. Pri reumatoidnej artritíde zahŕňa tento proces kĺby prstov, kolien a členkov.

Palec sa líši od ostatných dĺžkou; má o jeden prst menej ako ostatné prsty. Palec však v osobe zohráva rozhodujúcu úlohu a jeho právomoci sú pri zatknutí rovnaké ako právomoci ostatných prstov..

Palec hore kvôli:

 1. Dislokácie. S poraneným prstom sa tým objaví silná bolesť. Pri nasadení prst tiež stráca mobilitu.
 2. Pri poliosteoartróze tvoria uzliny uzly v blízkosti nechtov. V mieste tvorby uzlín osoba pociťuje páliacu bolesť a pokožka sčervená. Ochorenie postihuje ženy staršie ako 40 rokov..
 3. Psoriatická artritída je bolestivá, ak osoba trpí psoriázou pred opuchom palcových kĺbov. Vďaka tomu je koža pokrytá belavými šupinami a falangy obsahujú nepohodlie. Je to často neznesiteľné, takže so sebou máte vždy analgetiká a protizápalové lieky.
 4. Dna artritída je charakterizovaná bolesťou a opuchom palca – horným aj dolným. Okrem výrazného zmiernenia bolesti si pacient všimne začervenanie a opuch kĺbov, bolesti hlavy, horúčku, letargiu a slabosť. Muži často trpia dnou.

Opuch a opuch

Najčastejšou príčinou opuchu horných končatín je alergia na chemikálie pre domácnosť po vyčistení alebo umytí riadu. Je to kvôli nekvalitným čistiacim prostriedkom..

Tento problém je vyriešený nahradením domácich chemikálií umývaním riadu rukavicami. Alergia sa často vyskytuje u niektorých potravín, ako sú dezerty alebo exotické ovocie..

Tehotné ženy sa zhoršujú kvôli opuchnutým prstom v dôsledku zlej funkcie obličiek, čo spôsobuje, že časť tekutiny preteká pod epidermu. Ak máte opuchy počas tehotenstva, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom, ktorý vám predpíše mierne diuretikum.

Ak je váš lymfatický systém narušený, vaše prsty sa môžu opuchnúť. Okrem opuchu môže pacient pozorovať aj zvýšenie počtu uzlín v rôznych častiach tela. Ak sú uzly dostatočne veľké, mali by ste okamžite navštíviť lekára.

Zápal kĺbov pri artritíde spôsobuje opuch a bolesť. Artritída môže byť rozpoznaná červenou kožou a prítomnosťou malých pľuzgierov na nej. Ak nepožiadate o pomoc včas, vaše prsty budú v budúcnosti pokrivené.

Opuch je príležitostne spôsobený abnormalitami pečene. S patológiou sa na tele tvoria malé červené znamienka. Ak chcete obnoviť pečeň, mali by ste ich očistiť od toxínov a riadiť sa stravou.

Opuchnuté prsty a ostrá bolesť na hrudníku naznačujú zlý výkon srdca. Ak spozorujete niektorý z týchto príznakov, mali by ste okamžite navštíviť kardiológa.

Komplexná terapia

Lieky by sa niekedy mali kombinovať s fyzioterapiou, fyzioterapiou a masážou. V závažných prípadoch, ako je syndróm karpálneho tunela, sa vykonáva chirurgický zákrok.

V prípade nepohodlia a opuchov vám lekár môže predpísať analgetiká, protizápalové, dekongestantné a vstrebateľné lieky, svalové relaxanciá..

Po odstránení akútnych príznakov sa tablety môžu nahradiť:

Mnoho chorôb vyžaduje špecifickú terapiu. Zranenia, osteoartróza, chronická dnavá artritída a syndróm tunela dobre reagujú na fyzioterapiu. Vážne zranenia rúk, chirurgické odstránenie tekutiny v kĺbe.

Ľudová medicína

Tradičná medicína vás často chráni pred nepohodlím:

 1. Kúpele vyrobené z liečivých harmančekov, kvetov koriandra, šalvie, protizápalových bylín alebo eukalyptového oleja sú na prvom mieste v popularite…
 2. Bolesť môžete rýchlo odstrániť pomocou čerstvej slamy, ktorá potrebuje 100 gramov na paru počas 3 hodín, potom rozriedite teplou vodou a držte ruky 10 minút..
 3. Na zmiernenie vášho stavu vám obklady pomôžu zlepšiť prietok krvi do kĺbov a spomaliť ich. Použite morskú soľ, ktorá sa zahrieva v panvici, zabalená do gázy a položená na boľavý prst. Po zahriatí by mala byť pokožka ošetrená jedľovým olejom.
 4. Na obklady sa používajú listy lopúcha, čerstvý tvaroh, cibuľa, rozdrvený červ a biela kapusta. Nezabudnite na liečivé bahno a hlinu.
 5. Dobrého účinku sa dosahuje aj čistením octom jablčného muštu zriedeným v teplej vode.
 6. Tinktúra čerešňovej kôry vtáka je vhodná na aplikáciu.

Ľudové lieky vám nedajú rýchly výsledok a nezbavia vás bolesti behom jednej minúty, takže by ste mali byť pripravení na dlhé ošetrenie. Najdôležitejšie je, že ľudové lieky nepoškodzujú telo a pacient zažije výrazné zlepšenie v priebehu niekoľkých mesiacov.

Ďalším pravidlom, ako sa zbaviť bolesti prstov, je správna výživa..

odhlásiť:

 • Alkoholické nápoje;
 • soľný
 • Biely chlieb;
 • Rôzne cukríky;
 • salinity;
 • Zelená cibuľa.

Správna strava by mala pozostávať z:

 • Mliečne výrobky;
 • Mäso a ryby;
 • Čerstvé ovocie
 • Želdynai;
 • Otruby;
 • Rôzne zrná.

Poliosteoartrozė

Príčinou nepohodlia v kĺboch ​​prstov je polyosteartróza v 40% prípadov.

Často trpia touto chorobou ľudia s preddôchodkovým a dôchodkovým vekom.. Poliosteoartróza bola hlásená zriedkavo u pacientov mladších ako 40 rokov..

Zároveň sú na túto chorobu náchylnejší predstavitelia krásnej strany.

Vizuálna polyosteartróza je charakterizovaná výskytom Heberdenových uzlov. Objavujú sa na kĺboch ​​bližšie k špičkám prstov na nohách. Tieto uzly sa objavujú súčasne oboma rukami, symetricky k sebe. Môžu začať rásť na akomkoľvek prste..

Mnoho pacientov s Heberdenovými uzlami pociťuje v postihnutých oblastiach pocit pálenia a bolesť. Niekedy bolestivá oblasť zčervená a opuchne.

Okrem Heberdenových uzlov sa objavujú aj Busharove uzly. Sú to bezbolestné útvary na strednom prstene prstov..

Reumatoidná artritída

Reumatoidná artritída má iba 5% pacientov. Podľa štatistík je u žien s týmto typom artritídy pravdepodobnosť 5-krát vyššia.

Často sa vyvíja po:

 • Prenosné infekčné choroby;
 • stres
 • hypotermia.

Často začína bolestivým zápalom indexu a kĺbov stredných prstov, ktoré vyčnievajú ohnutými päsťami. V polovici prípadov je zápal týchto kĺbov kombinovaný so zápalom a opuchom zápästných kĺbov.

Šokujúci typ bolesti svedčí aj o reumatoidnej artritíde – nepohodlie rastie ráno a počas dňa sa mierne zhoršuje…

Pacienti sledovaní na:

 • teplota
 • slabosť
 • Chudnutie;
 • Cítiť sa zle.

Psoriatická artritída

Ovplyvňuje ľudí vo veku 25 – 50 rokov, ktorí už majú psoriatické choroby. Patológia sa nazýva „klobása-ako“ prst, axiálny zápal okamžite ovplyvňuje všetky kĺby prstov a prst vizuálne vyzerá ako klobása..

Rôzne prsty a ich kĺby sa môžu zapáliť. Ak ochorenie zasiahlo jednu ruku, nie je potrebné, aby bol zápal prítomný na druhej strane.

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia ľudia často trpia dnou. Bežne sa považuje za dnu (vyčnievajúca kosť ženské nohy) je artróza prsta na nohe..

Pravá dna môže začať od prstov na nohách, nie je to však nevyhnutný predpoklad. Najskôr môže byť týmto ochorením postihnutý akýkoľvek končatinový kĺb..

Dna sa môže objaviť vo veku od 20 do 45 rokov a kĺby prstov sú náchylnejšie na zápal rúk.

Mnoho pacientov sa sťažuje na neznesiteľnú bolesť. Počas útoku sa kĺby začervenajú a pokožka nad ňou je výrazne teplejšia.

Tenosynovit de Kervena

Takzvaný zápalový proces väzov a malých svalov ovplyvňujúci iba palec.

Kvalifikovať sa môže každý bez ohľadu na vek.

Tenosynovitída je indikovaná bolesťou palca.

Často sa vyskytujú so zvýšeným zaťažením, ale môžu sa vyskytnúť aj bez zjavného dôvodu, ktorý sa zhoršuje pri pokuse narovnať prst..

Váš lekár určí príčinu vašej bolesti a predpíše liečbu.

Existujú však 3 základné metódy, ktoré vám pomôžu vyrovnať sa s bolesťou kĺbov:

 1. Chondroprotektory pomáhajú opravovať poškodené tkanivo a znižujú zápal..
 2. V komplexnej terapii sa používajú protizápalové a analgetické látky. Bolesť iba zmierňujú dočasne.
 3. V závislosti od závažnosti ochorenia si môžete zvoliť cvičenia, ktoré zlepšia pohyblivosť kĺbov a obnovia normálny prietok krvi. Keď je chrupavka zničená, bolesť sa zintenzívni, preto by sa malo cvičenie starostlivo vykonávať, aby nedošlo k ďalšiemu poškodeniu.

Kto lieči ľudí

Od pradávna sa s ľuďmi zaobchádzalo s darmi prírody, takže boli vždy silní a silní. Rovnaké tradičné ošetrenie by malo byť súčasťou základného doplnku. Integrovaný prístup k liečbe rôznych chorôb je kľúčom k silnému Move & Flexya.

Vôňa masti Callizia

Pod týmto menom leží známy zlatý fúzy. Používa sa na liečbu kĺbov a je užitočný pri kardiovaskulárnych ochoreniach..

Pri liečbe kĺbov sa odporúča kombinovať zlatú fúzy s inými látkami, ktoré podporujú hojenie chrupavky, napríklad chrenom…

Táto masť sa používa efektívne:

Mazadlo na zlatý fúzy sa ľahko pripravuje. Šťavu je potrebné vytlačiť z listov rastliny a nahradiť ju v pomere 1: 3 akýmkoľvek tukovým krémom alebo vazelínou…

Masť opatrne votrite do opuchnutého kĺbu alebo naneste obklad. V prípade kompresie by sa kompozícia mala nechať na koži asi pol hodiny, kým sa úplne nevstrebáva.

Kuracie chrupavky

Zdrojom kolagénu je proteín, ktorý tvorí spojivové tkanivo. Rôzne ochorenia kĺbov a kĺbov po deštrukcii spojivového tkaniva.

Existuje niekoľko spôsobov, ako jesť chrupavku:

 1. Na lačný žalúdok si vezmite malú lyžičku jemne nasekanej chrupavky na lačný žalúdok, najlepšie ju umyte pomarančovým džúsom.
 2. Varte silný vývar z kuracích stehien 2-3 hodiny. Mal by sa vypiť v niekoľkých dávkach, zriedených vodou.
 3. Niektoré kuracie labky by sa mali jesť na lačný žalúdok a opláchnuť teplou vodou s citrónom.
 4. Jedzte želé z kuracích stehien niekoľkokrát týždenne.

Tinktúra z gaštanu konského

Jeden liter vodky na podlahe zaberie 300 gramov rozdrvených konských gaštanov. Tinktúra by sa mala udržiavať 2 týždne pri dennom trepaní.

Pacient by mal pred spaním namazať kĺby. Pri pravidelnom mazaní bolesť postupne ustupuje..

Rizartróza je približne 5% všetkých prípadov. Risartróza ovplyvňuje palec kĺbov a spája metakarpálnu kosť palca s zápästím.
Rhizartróza je často jedným z prejavov poliosteoartrózy, potom diagnóza nie je náročná. V približne 20 – 30% prípadov sa však riziková artróza prejavuje ako autonómna choroba, zvyčajne u ľudí, ktorí sú neustále preťažení alebo majú preťaženie jedným palcom…

Môže byť ťažké rozlíšiť resartózu od tenosynovitídy de Quervin, pretože príznaky týchto chorôb sú takmer 90 percent..

Pomôže nám to odlíšiť rhizartrózu od de Kervenovej tenosynovitídy, chorej deformity kĺbovej kosti, ktorá je zreteľne viditeľná pri vyšetrení a ktorá sa zreteľne odráža na röntgenovom obraze (v prípade deoservinálnej tenosynovitídy sa dajú na rôntgenových snímkach detegovať iba lézie mäkkých tkanív nad kĺbom)…

Ktorého špecialistu kontaktovať

Po poranení rúk by ste mali okamžite ísť do nemocnice na konzultáciu s vysoko kvalifikovaným odborníkom, vykonať všetky potrebné laboratórne testy a vykonať odporúčané testy…
V závislosti od príčiny, povahy a zložitosti ochorenia budete možno potrebovať týchto lekárov:

 1. Reumatológ – lekár spojivového tkaniva, ktorý sa zaoberá chorobami kĺbov, ako sú artritída, reumatizmus, ktoré často spôsobujú nepohodlie počas ohýbania prstov.
 2. Lekár Mali by ste sa poradiť s týmto lekárom, ak vo vašej nemocnici nie je špecialista na úzke ochorenia kĺbov alebo ak existujú náznaky na rýchle vyriešenie problému…
 3. Neurológ môže pomôcť, ak bolesť kĺbov je spôsobená stlačeným nervom, často s necitlivosťou alebo svrbením ramena..
 4. Trauma. Ak pociťujete nepohodlie a bolesť prstov počas flexie po traume, fyzickom zranení ramena, poraďte sa s týmto lekárom..
 5. Hematológ. Jeho konzultácia je potrebná, ak existuje podozrenie, že príčinou je ochorenie krvi.

Fyzioterapia na bolesť prstov

Zoznam fyzioterapie je v súčasnosti pomerne rozsiahly:

 1. elektroforéza.
 2. Mikrovlnná terapia.
 3. Laserová terapia.
 4. Plazmová terapia.
 5. reflexné.
 6. Využitie ozokeritu a parafínu.
 7. Ultrazvuková terapia.
 8. magnet.

elektroforéza

Jednou zo známych a používaných fyzioterapeutických metód na liečenie bolesti prstov je elektroforéza. Účinok jednosmerného prúdu na pokožku pri používaní liekov odstraňuje zápaly v tkanivách, odstraňuje nepríjemné pocity.

Mikrovlnná terapia

Mikrovlnná terapia bolesti prstov umožňuje krátkodobé zlepšenie. Prieniku do kĺbov ovplyvňujú mikrovlny problémové oblasti a odstraňujú bolesť prstov.

Laserová terapia

Laserové ošetrenie malých kĺbov sa začalo relatívne nedávno, ale už sa osvedčilo. Fyzioterapia pacienta pomáha:

 • Lokálne otepľovanie mäkkých tkanív;
 • Zvýšenie vaskulárneho prietoku krvi v mieste expozície;
 • Odstránenie zápalového procesu, dilatácia krvných ciev, anestézia.

Plazmová terapia

Plazmová terapia sa považuje za účinný spôsob liečby bolesti prstov. Podstatou metódy je vstup krvných doštičiek a plazmy do bolestivých oblastí. Metóda je bezbolestná, minimálne invazívna a prináša dobré výsledky..

reflexné

Reflexoterapia je dobre známa a používaná technika fyzioterapie, ktorá umožňuje pacientovi zmierniť bolesť prstov pôsobením na biologicky aktívne body pomocou masáže alebo akupunktúry. Procedúru vykonáva lekár, ktorý presne pozná umiestnenie biologicky aktívnych bodiek na prstoch.

Tepelná aplikácia

Programy parafín-ozokerit vám umožňujú:

 • Zmierniť bolesť;
 • Zahrejte mäkké tkanivá;
 • Zvýšenie imunity;
 • Zlepšiť prietok krvi prstom;
 • Eliminujte zápalový proces.

magnet

Nízkofrekvenčné magnetické pole zmierňuje bolesť, opuchy, zápaly a zlepšuje mikrocirkuláciu. Táto metóda je dobre tolerovaná u starších ľudí, ale je kontraindikovaná u ľudí s rakovinou.

Nespornými výhodami fyzioterapie sú relatívne nízke náklady a pomerne vysoká účinnosť procedúr. Po dokončení celého kurzu sa zobrazí skóre. Ktorý postup odporučí váš praktický lekár?.

Leave a Reply