Cena, materiál, záruka na bedrovú protézu

Najlepšia náhrada bedrového kĺbu za čo to je?

Pred operáciou je neočakávaný problém pri výbere implantátu. Ošetrujúci lekár navrhne možnosti, ale poskytne pacientovi lepšie pochopenie rôznych endoprotéz. Ktorý umelý kĺb je lepší a koľko to stojí?

Na bezcementové upevnenie

Druhy bedrových implantátov

Výrobky protéz bedra sú vysokej kvality. Platí to pre všetkých výrobcov so sídlom v Európe alebo USA. Preto je nesprávne hovoriť o tom, ktorá protéza je lepšia alebo horšia.

Hlavný rozdiel medzi endoprotézami je trecí pár spôsobený materiálmi vyrobenými z hlavy a umelého acetabula (alebo vložky)…

 • Kovový polyetylén. Kovová hlava je nestabilná a sofistikovaný polymér vložený do acetabuly znižuje treciu silu. Je to ekonomická voľba, pretože cena v Moskve je nízka.
 • Metal to Metal. Častá kombinácia stále vzácnejších materiálov v dôsledku bežných komplikácií spôsobených výrobkami na trenie kovov.
 • Keramika-keramika. Najdrahšia možnosť, pretože je technicky ťažké ju vyrobiť. Po inštalácii má minimálne trenie a zriedkavé komplikácie. Keramika má vysokú cenu, pretože cena je asi dvakrát vyššia ako cena analógov.

Rôzne trecie póry.

Ako sú zubné protézy fixované?

Rozdiel v konštrukcii nezávisí iba od trecieho páru. Niektorí pacienti tiež trpia acetabularitou, ku ktorej je pripevnená hlavica stehennej kosti. V takom prípade bude musieť lekár vymeniť obe časti postihnutého kĺbu. Táto operácia sa nazýva totálna artroplastika..

Druhy implantátu na fixáciu kostí:

 • Zubná protéza bez rukávov. Unipolárne aj bipolárne umelé štruktúry môžu byť vložené do pacientovej femurálnej stehennej kosti bez potreby cementu. Používa sa u mladých pacientov na zvýšenie trvanlivosti lieku..
 • Cement. Potrebujú starší pacienti a pacienti s autoimunitnými chorobami. Vďaka krehkosti vlastnej stehennej kosti je kovový konštrukčný kolík dodatočne stmelený. Rehabilitácia nemá veľký význam, pretože je možné namontovať akýkoľvek trecí pár..

Akýkoľvek umelý dizajn bude fungovať dobre po mnoho nasledujúcich rokov. Hlavnou nevýhodou keramických protéz je jej krehkosť a vlastné praskanie. Ak sa prvý problém vyskytne u 0,5% všetkých pacientov, recenzie naznačujú, že chirurgický zákrok na operácii kĺbov je zreteľne počuteľný pre ostatných ľudí,..

Vyzerá to ako prasknutá keramická hlava.

Trecí pár kov-kov má úplne iný problém. Opotrebenie produkuje najmenšie triesky, ktoré sú absorbované do krvného obehu a spôsobujú lokálnu reakciu. Lokálny edém tkaniva sa vyskytuje a oveľa menej často systémová reakcia na kov. Edém výrazne obmedzuje pohyblivosť pacienta, ale dá sa liečiť konzervatívne. Dlhé liečebné cykly však neprinášajú radosť ľuďom, ktorí majú drahé umelé kĺby..

Oxidy kovov pod kovovou hlavou.

Trecie póry, kov-polyetylén a keramicko-polyetylén, majú menšie podráždenie. Majú však tiež lokálne opuchy, ale s oveľa miernejším priebehom. Vysoké fyzikálne zaťaženie je však úplne neprijateľné, pretože významne zvyšuje opotrebenie konštrukcie.

Ako môže keramika zničiť okolité materiály. Všeobecné opotrebenie.

Klub: Cena protézy

Umelé implantáty na artroplastiku nie sú dostupné v lekárňach. Zamestnávajú niekoľko firiem vo veľkých mestách. Cena bude závisieť od niekoľkých faktorov:

 • marža obchodníka;
 • názov spoločnosti
 • konštrukčné prvky;
 • nákup priamo od oprávneného zástupcu alebo prostredníctvom sprostredkovateľa v nemocnici;
 • obrábanie a špecifický protetický model.

Protetika takmer všetkých firiem je prezentovaná v Moskve. Taiwanské UOC ponúka najlacnejšie implantáty, ale recenzie lekárov tohto výrobcu sú dosť opatrné. Podstata nízkej ceny je zrejmá – čínske a taiwanské spoločnosti práve klonujú európske firmy.

V Moskve stojí známy výrobca titánovej protézy 99 – 120 000 rubľov. Ázijské vzory sú asi 2-krát lacnejšie. Ak je trecí pár keramicko-keramický, cena sa pohybuje od 200 tisíc rubľov. Priemerná kontrola klasického dizajnu kov-polyetylén nepresahuje polovicu keramického výrobku. Nákup v nemocnici môže byť vystavený ďalším podvodom, zamaskovaniu ďalších zdravotníckych služieb.

Predám protézy bedier v Moskve

Pred zakúpením umelého implantátu sami by ste mali jeho návrh prediskutovať s odborníkom. Je dôležité vziať do úvahy životný štýl pacienta. Pri aktívnom športe v mladom veku si budete musieť zvoliť odolné špeciálne vzory. Ceny v Moskve:

 • Zimm. Táto nadnárodná spoločnosť, ktorá úspešne funguje už mnoho rokov, ponúka hodnotu za peniaze. Jednopólová titánová protéza bude stáť od 75 tisíc rubľov. Bipolárna liečba celkovou artroplastikou je asi 1,5-krát drahšia. Hrnčiarstvo stojí 200 000 R.
 • Johnson-Johnson. Napriek popularite značky je jej podiel na moskovskom trhu malý. Spoločnosť ponúka zubné protézy pod značkou DePuy. Priemerná kontrola bežných výrobkov je vyše 150 tisíc rubľov.
 • BIOMET. Napriek vysokej kvalite endoprotéz sa tieto zriedkavo nakupujú. Implantáty sú drahšie ako Zimmer, nákup bipolárneho implantátu bude stáť 140 – 150 tisíc. Rubľov, keramiky – asi 2-krát drahšie..
 • Predok. Dobre zavedená nadnárodná spoločnosť. Má široký rozsah. Vysoké ceny sú porovnateľné s cenami spoločnosti Johnson-Johnson. Produkty Stryker sú lacnejšie iba o 8-12%.
 • Smith a synovec. Vzácny hosť na litovskom trhu. Zubné protézy sú však trvanlivé a odolné proti opotrebeniu. Porovnanie cien s Biomet.
 • Čínske spoločnosti a výrobcovia z Taiwanu. Vytvárajú klony všetkých známych amerických a európskych značiek. Cena je zvyčajne 1,5 až 2-krát lacnejšia. Malý počet zariadení v Moskve však sťažuje hodnotenie ich kvality.

Náklady na implantát na náhradu bedrového kĺbu v hlavnom meste Ruskej federácie závisia od mnohých dôvodov, najmä od výrobcu. Keramická endoprotéza je však vždy o 50 až 70% drahšia.

Zimmer – protézy bedier

Môžem nosiť tieto protézy? Odpoveď je pozitívna, pretože výrobky sú továrne kontrolované na viacerých úrovniach a potom namontované na pacientov. Pacienti podstupujúci chirurgický výkon bedrového kĺbu majú najvyššiu kvalitu života po mesiacoch rehabilitácie. Recenzie ukazujú, že životnosť protéz Zimmer je dlhšia ako 15 rokov. S mnohými pacientmi nemožno viesť pohovor, pretože v dôsledku vysokého veku zomierajú na prírodné príčiny. Patologická pitva má za následok nízke opotrebenie štruktúr aj po mnohých rokoch prevádzky.

Hlavné prínosy Zimmerových protéz je možné opísať takto:

 • cena
 • obrovská zostava;
 • ľahká inštalácia;
 • spoľahlivosť konštrukcie;
 • dlhá životnosť;
 • nízka miera komplikácií;
 • rozsiahla distribučná sieť.

Ako dlho protéza slúži pacientom? Pri správnom použití sa pacient bude môcť pohybovať po celý život. Viac ako 75% ľudí dokončí novo nainštalovaný implantát.

Životnosť štruktúr Zimmer je uvedená v návode na obsluhu výrobku. Koľko rokov výrobca garantuje? Aspoň 8 rokov plného pohybu. Protéza nepridáva k telesnej hmotnosti pacienta, nakoľko hmotnosť produktu je presne uvedená v zmluve s kupujúcim. Konštrukčná hmotnosť nesmie prekročiť 500 gramov. Pacienti vždy premýšľajú, či je možné behať alebo sa venovať aktívnym športom? Ale v tomto prípade závisí odpoveď na značke dizajnu, ktorú ste nainštalovali. Keramické protézy sú povolené pre aktívne športy, vrátane behu.

Náklady na protézu bedra

Protézy Zimmer sú najobľúbenejšie a táto séria zahŕňa všetky typy ortopedických implantátov, ktoré potrebujete. Ktoré implantáty sú najlepšie v spoločnosti? Závisí to od toho, ako ho pacient použije. Všetky vaše možnosti dizajnu zapadajú do vášho každodenného života s nízkym tempom. Cena v Moskve.

 • Klasický bipolárny implantát. Vybavené párom kov-polyetylén trenie. Trvanlivosť – doživotné použitie pri moderovaní. Suma požadovaná výrobcom pre tento produkt obvykle nepresahuje 120 tisíc rubľov.
 • Unipolárne titánové protézy. Najlacnejšia možnosť. Protéza je iba hlavica stehennej kosti a acetabulum zostáva vnútorné. Nie je možné zvoliť trecí pár, vždy obsahuje kovové komponenty. Cenovka začína na 75 tisíc rubľov.
 • Keramiky. Najdrahší druh konštrukcie. Má minimálny sklon trenia a opotrebenia. Cena začína od 200 tisíc rubľov.

Čierna keramika, drahšia a odolnejšia ako bežná ružová alebo žltá.

Záverom možno povedať, že otázka, do akej miery návrh od spoločnosti Zimmer priamo závisí od modelu. Cena v Moskve začína od 75 tisíc rubľov.

Praktizujúci neurológ. Pracovná prax – 12 rokov. Členka neurologického ústavu, Fakulta pokročilých lekárskych štúdií, NSMU.

28.2.2008 Podstúpil som chirurgický zákrok na náhradu bedrového kĺbu DePuy. Doteraz bolo všetko v poriadku. Teraz mi bolí bedrový kĺb. Možno to s tým súvisí, obávam sa, že endprostetický čas vypršal alebo sa niečo pokazilo.

Komentoval dňa 8. 8. 1818 10:57

Nina Petrovna, lepšie, keď pôjdem k lekárovi na röntgenové vyšetrenie a presne určí, v čom je problém.

Komentované dňa 08/08/2018 15:37 PM

Vaša kvalifikácia je pod základnými doskami. Na rozdiel od vás si nekúpim môj diplom … a viem, ako funguje MRI. Použitím nemagnetického materiálu a 1T poľa je možné vykonať úplnú tomografiu. Nepoznáte základy. Neviete, že zvuková vlna sa šíri v plastoch úplne inak ako v kovoch. A tak ďalej. Nemôžete ľuďom odpovedať na základnú otázku, pretože vaším cieľom je podvádzať, nie pomôcť. Distribuujem také „rohy a kužele“, že niekedy vyhodili peniaze. Čo sa ti stalo. Farth veľkoryso vybuchol. Urobím z vás dobrého recenzenta na svojom kanáli YouTube, počkajte;)

Komentované dňa 5. 5. 2016 12:57 p.m.

Vážený Vityok, bobmanulo vyzerá veľmi silno, ale napriek vášmu búrlivému rozhorčeniu zverejníme váš obzvlášť kompetentný komentár.
Na otázku Pavla: „Povedzte mi, ako zistiť (možno existuje databáza), aký je typ implantátu bedrového kĺbu,“ odpoviete na nasledujúcu otázku: „Štart, urobte rádiografiu a presne uvidíte, čo sú trecie páry. Konzultant sa výslovne nezaoberá svojím predmetom. “Ale mimo témy, zdá sa, že si drahá Vityok.” Prečo ste sa rozhodli, že sa Pavol pýta na pár trení? Pýta sa na „druh implantátov“. Aby sme vám to objasnili, 99% pacientov v „type implantátu“ neznamená nič viac ako pár trení. Možno to nebudete vedieť, pretože vám tieto otázky nie sú kladené trikrát denne a máte „typ implantátu“ trecích párov materiálov, ale tieto sú ďaleko od všetkých funkcií, drahý Vityok.
Nájdenie lekára s nepredaným diplomom je pre priemerného pacienta veľmi nebezpečné. Vedieť, ako funguje MRI, je chvályhodné, ale nie je to všetko o tom, či výrobca implantátu umožňuje postup pre váš produkt. Všetko je jednoduché, možné alebo nie. A to sa zase dá určiť na základe certifikátov / identifikátorov z inštalovaného implantátu. Nie preto, že máte skutočný diplom a viete, ako je zvuková vlna distribuovaná v plastoch a kovoch.
Pri online rozhovore ste napísali, že zliatinu implantátu možno definovať pomocou neodýmového magnetu. Uvedomujete si, že toto je životná hrozba, aby ste mohli robiť dôležité rozhodnutia, ktoré nie sú založené na reakcii magnetu? Prečo výrobcovia implantátov nezdokumentujú „použitie magnetu a na základe toho rozhodnite o MRI“?
Tiež, drahý Vityok, sa ponáhľame, aby sme vás informovali, že existuje zdroj, ako napríklad zodpovednosť za zdroj informácií. Osoba sa preto pýta a my mu určite odpovieme tak, ako si myslíte, že musíte odpovedať – „urobte röntgen a ak máte nemagnetický materiál, urobte MR.“ Osoba by išla a ľahla si na zariadenie MRI a potom by sa ukázalo, že materiál bol magnetický, vedenie nebolo 1 T, ale 1,5 alebo 3 a tak ďalej. atď. Ako oslovíte vás a váš kanál YouTube pomocou správneho recenzenta? Z lekárskych stredísk MRI často prijímame hovory, aby sme zistili, či sa implantát MRI dá vykonať na konkrétnom implantáte, ale aj tieto hovory sa odošlú výrobcovi implantátu. Vieš prečo? Ale aj keď vieme o úplných špecifikáciách implantátu a vieme s istotou, že s ním dokážeme urobiť MR, nedospejeme k takýmto záverom. Môže sa ukázať, že osoba, zmätená alebo neschopná čítať presne písmená, čísla, mená a ďalšie údaje, ktoré je možné napísať rukou alebo vytlačiť pred mnohými rokmi, môže byť pacientovi EQUAL, ale bude príliš neskoro zistiť, kto sa pýtal a kto odpovedal..

Komentované dňa 2016-05-09 9:25

Och, ale rozhodli sa nezverejňovať všetku korešpondenciu, iba poslednú poznámku. Práca lekára je príležitosťou na riskovanie, vrátane. Magnetický materiál nie je vôbec problém v 1 T poli, nebudú mať žiadne nepriaznivé účinky. Existuje veda nazývaná fyzika, takže jej postuláty sú vyššie ako pokyny výrobcu.
Napísali ste veľa listov, ale zamerali ste sa na problém magnetickej hmoty vo VHN / O ako ultrazvukové skenovanie a počítačovú tomografiu, o ktorých som už písal skôr? Nemáte proti nim námietky, takže ste práve tieto príležitosti nevyužili.

Komentované dňa 2016-06-24, 9:51

Dobrý deň, povedzte mi, ako môžete zistiť (možno existuje databáza), aký typ bedrového implantátu je nainštalovaný

Komentár zverejnený dňa 2018-04-28 10:01

Ak nemáte na rukách žiadne identifikátory implantátu, pravdepodobne neexistuje spôsob, ako to zistiť.

Komentoval sa 29.9.2016, 9:21 hod

Začnite tým, že urobíte RTG a uvidíte, ako dobre sú trecie páry. Konzultant sa výslovne nezaoberá svojím predmetom

Komentované dňa 2016-05-05 12:39

Ahoj! Povedzte mi najlepšiu kombináciu ceny a kvality pre 28-ročné dievča vedúce aktívny životný štýl

Komentár zverejnený dňa 2016-04-17, 17:09.

Inštalujete keramické endoprotézy z továrne NEVZ Keramiks?

Komentované dňa 2016-06-03, 2:05 hod.

Komentované dňa 2016-06-03, 8:42

V auguste 2018 som podstúpil operáciu náhrady bedrového kĺbu na Kryme. Mesačne zahojená chirurgická šva. Žltá tekutina sa vyliala stále na jednom mieste a potom na inom mieste. Neustála bolesť slabín. Podieľa sa na poplatku. V decembri som sa cítil horšie. Zdvíhanie stehenných svalov akoby niečo ťahalo a schod bol bolestivý. Bolesť v slabinách sa zintenzívnila a otočením nôh do strany sa bolesť v zadku zvýšila. Dokázali lekárovi, že cement rozptýlený v protetickom pohári je potrebné vymeniť. Povedzte mi, zmena šálky je nevyhnutná alebo sú k dispozícii aj iné procedúry. A ak sa nemôžete vyhnúť druhému chirurgickému zákroku, je lepšie obliecť si pár, aby sa predišlo opakovaniu. Váš lekár tiež nezaručuje, že po zmene bude všetko v poriadku. Ďakujem.

Komentár zverejnený dňa 2016-02-03 17:36

Najprv musíte pochopiť, že pri odpovedi na vašu otázku nevieme objektívny obraz. Nie je známe, či je pohár alebo cement v mieste. Ale za predpokladu, že všetko je presne také, potom nemôžu existovať iné prostriedky ako chirurgické. Kvalifikácia chirurga je zároveň veľkým problémom, pretože takéto dôsledky by nemali mať. Tiež všetko, čo sa vám stalo, nemá žiaden vzťah k párovému treniu, to znamená, že ak vôbec nejaké, vás to pred takýmito problémami nezachráni. Preto nie je potrebné zvoliť pár trení, ale chirurg. pozdravy.

Komentované dňa 2018-03-03 10:13

Zlomenina bedra. Vek 94g. Na základe predbežných štúdií riziko 4. Odporučili by ste chirurgickú liečbu?

Komentoval 11/27/2018 20:57 PM

Lepšie ako lekár, keď vidí pacienta osobne, bohužiaľ nedáme. Okrem toho sa rozhodnutie prijíma na základe určitých ukazovateľov alebo inými slovami na základe rizík a prínosov liečby.

Komentoval 2018-11-28 11:32 AM

Ahoj! V detstve som mal vrodenú dislokáciu bedra. Mám teraz 36 rokov. bola diagnostikovaná koxartróza stupňa II. bolesti v noci. trochu vyšiel smútok, bol urobený priebeh injekčnej liečby, fyzická miestnosť sa zosvetlila. prosím, povedzte mi, ako čakať na túto operáciu. Ak nie som rezidentom?

Komentoval 11/11/2018 o 19:17 hod

Dobrý deň, liečime sa v zahraničí..

Komentované 11/15/2018 9:53 AM

Ahoj! Podstúpili ste na operáciu?

Komentované dňa 2016-06-01, 7:57

Dobrý deň.Prosím, povedzte mi prosím zlomeninu krčka stehnovej kosti Je možné mať osteoporózu s umelými kĺbmi??

Komentované dňa 26/26/2018 11:28 AM

Zvyčajne je to možné, ale pozrite sa na kostné tkanivo.

Komentované dňa 26.10.2018 o 12:08

Dobrý deň, pred trinástimi rokmi bola vykonaná operácia oboch bedrových kĺbov. Chcem poďakovať tvorcom tohto dizajnu. Chodím na paragliding a prežívam celý život.

Komentované dňa 18.10.2018, 7:01

Mám tiež protetiku. Povedz mi, aký druh protézy máš. Od koho a čo spoločnosť.

Komentované dňa 2016-10-04, 18:18

Ahoj volám sa rum, som z Moskvy …
Mám 52 rokov, s diagnostikovanou posttraumatickou koxartrózou 2 až 3 stupne …
V 67. nemocnici som podstúpil operáciu cementovej endometrickej protézy endometrickej náhrady ľavého bedra.
Chcel by som, samozrejme, nasadiť najspoľahlivejšie a najodolnejšie protézy …
Aký druh protézy odporúčate a existujú spôsoby, ako získať pomoc od štátu alebo poisťovne pri kúpe takéhoto produktu …
Ďakujem!

Komentované dňa 18.8.2018, 9:36

Dobrý deň, Roman! Všetci výrobcovia zubných protéz majú rovnaké vlastnosti. Ak sa nebudete podrobne venovať, je lepšie venovať pozornosť treniu, ktorá sa má namontovať. Kľúčom nie je spokojnosť s implantátom s kovovým komponentom v trecom páre, ale inštalácia napríklad keramicko-polyetylénového páru. Bohužiaľ vám nepovieme, ako získať pomoc od štátu..

Komentoval 18.8.2018, 12:09 hod

Povedzte mi, prosím, koľko to stojí a je možné kúpiť endoprotézu bedra na XLPE (čierna keramika) v Moskve, ktorú vyrobil Zimmer, krajina výroby a životnosť protézy..
Ďakujem

Komentované dňa 07/07/2018 o 9:29 hod

Bohužiaľ nevieme, kde kúpiť zubné protézy. Môžeme len poznamenať, že čierna keramika vám v prevádzke nebude poskytovať skutočnú výhodu.

Komentované dňa 07/07/2018 9:53 AM

Povedzte mi, prosím, koľko stojí bedrové kĺby a aký materiál (kov, keramika)?
vďaka

Leave a Reply