Cesnak na recepty kĺbov, výhody

Cesnak v kĺboch

V alternatívnej medicíne sa cesnak efektívne používa na kĺby. V prípade porúch pohybového ústrojenstva táto terapia pomôže zbaviť sa zápalového procesu, očistí kĺby a podporí regeneračné vlastnosti tela. To umožní chorému cítiť úľavu a návrat do aktívneho života..

Indikácia cesnaku a výhody pre kĺby

Cesnak je považovaný za silný antioxidant schopný bojovať s voľnými radikálmi, ktoré ničia chrupavku. Liečba cesnakom s artrózou podporuje pohyblivosť kĺbov, znižuje výskyt patologických procesov a zmierňuje bolesť. Ľudia, ktorí pravidelne konzumujú toto korenie, sú menej vystavení patogénom.

Užitočné látky v cesnaku:

 • Dialylsulfid – podporuje regeneráciu chrupavky.
 • Antioxidanty – Zvyšuje odolnosť tela voči deštrukcii chrupavky.
 • Nedostatočné vápnik spôsobuje rozvoj patológií pohybového aparátu.
 • Vitamíny skupiny B – podieľajú sa na regulácii metabolických procesov v tele.
 • Fosfor – podieľa sa na tvorbe kostí.
 • Selén – pomáha vápniku hromadiť sa v kostnom tkanive a je súčasťou synoviálnej tekutiny.

Anestetické vlastnosti cesnaku odstraňujú bolesť spôsobenú poruchami pohybového ústrojenstva..

recepty

Liečba cesnakových kĺbov dopĺňa tradičnú liekovú terapiu. Tým sa skráti váš čas Move & Flex a zlepší sa celková pohoda pacienta. Po tepelnom spracovaní sa však stráca prospešné vlastnosti tohto korenia a cesnak granulovaný alebo sušený nemá liečivý účinok. Preto sa odporúča používať korenie v surovej forme. Na očistenie tela a liečenie kĺbov je vhodný recept na báze citrónu a cesnaku s nasledujúcim receptom:

 1. Nastrúhajte hlavu jednej rastliny a pridajte jemne nakrájanú cibuľu s citrónom. Nepoužívajte kôry a šupky..
 2. Zmes sa mieša, pridá sa asi 1 liter mlieka, privedie sa k varu a varí sa 2 minúty.
 3. Vývar ochladzujte a konzumujte dvakrát denne, pol pohára.
 4. Celkový priebeh čistenia je 4 dni. Opakuje sa každých 6 mesiacov.

Návrat na obsah

Na vonkajšie použitie

Pomáha odstraňovať spoločné problémy pri externom použití. Pomôžu eliminovať opuchy, bolesť a znížiť intenzitu zápalového procesu. Bežné recepty na vonkajšie použitie:

 • Cesnaková tinktúra pre jódové kĺby je jednoduchá a nenáročná. Stačí vziať 4 strúčiky rastliny a pridať jód (30 ml). Túto zmes uzavrite a trvať 7 dní pri občasnom trepaní. Na konci funkčného obdobia by sa tinktúra mala aplikovať trikrát denne na postihnutý kĺb. Skladujte na tmavom a chladnom mieste..
 • Na kĺby s medom, cibuľou a aloe sa pripravuje cesnakový obklad. Jemne nakrájajte päť plátkov rastlín, 3 listy aloe a 1 cibuľu. K tejto zmesi sa pridá 50 ml medu a rovnaké množstvo vody. Výsledná kaša vrie a je odstránená z tepla. Po ochladení môžete na boľavé kĺby vložiť obklad.
 • Cesnakový olej je vhodný na liečbu artritídy. Na jeho prípravu musíte vziať 400 gramov rozdrveného, ​​olúpaného cesnaku. Do kaše pridajte nerafinovaný slnečnicový olej – asi 1 liter. Výsledná kompozícia sa skladuje na tmavom mieste počas 2 týždňov a potom sa dôkladne odparí. Konečným výsledkom by mala byť mastná tekutina, ktorá sa používa na trenie kĺbov. Na zvýšenie účinku sa ošetrené oblasti po brúsení zabalia do mäkkej a teplej látky..

Návrat na obsah

Kto to nesmie robiť?

Liečba cesnakom má, ako každé terapeutické liečivo, niekoľko obmedzení. Anomálie, ktoré sa majú cesnaku používať, sú opatrné:

 • zápal pankreasu;
 • chronické zvýšenie krvného tlaku;
 • zhoršená funkcia obličiek;
 • patologické procesy v žalúdku.

Pri predpisovaní tehotným ženám a deťom mladším ako 12 rokov je potrebná opatrnosť. Taktiež ľuďom, ktorí sú náchylní na alergické reakcie, sa odporúča, aby sa pred začatím liečby s cesnakom poradili so svojím lekárom o cesnaku a aby dôkladne sledovali stav svojho tela…

Leave a Reply