Chondroprotektor na klasifikáciu psov, prispôsobenie, recenzie

Chondroprotektor pre psov: klasifikácia, použitie, recenzie

Milovníci psov sú si dobre vedomí toho, že naši štvornohí priatelia niekedy trpia vážnymi ochoreniami. Pomoc im je úlohou majiteľa. V tomto článku vám poskytneme najlepšie chondroprotektory pre psov.

Existujú choroby špecifické pre konkrétne plemeno. Napríklad Charpees často krútia svoje viečka, dalmatínci často trpia urolitiázou a najkrajší pekingčan potrebuje pri narodení takmer vždy cisársky rez. Pre všetky plemená sú však spoločné choroby – hovoríme o chorobe kĺbov, zlomeninách a dislokácii, artróze a artritíde u starších plemien. Budeme hovoriť o tom, ako pomôcť vášmu miláčikovi v takýchto situáciách. Diskutujeme, ktoré lieky môžu liečiť alebo zmierňovať stav zvieraťa..

Hodoprotector pre psy – čo to je?

Jedná sa o bylinné lieky. Sú klasifikované podľa zloženia a generácie (t.j. kedy budú zavedené do veterinárnej praxe). V súčasnosti existujú tieto tri generácie týchto nástrojov..

Môžu sa rozdeliť na:

 • obsahujúci glukozamín (pentosan, adekán, glukozamín atď.);
 • komplexy glukozamínu (Teraflex, Move & Flex);
 • prípravky obsahujúce kyselinu hyalurónovú (Bonharen, Hionat);
 • s obsahom chondroitínu (Chondrolon, Chondrogard, Mukosat);
 • prípravky obsahujúce chondroitín a kyselinu hyalurónovú („X-GIA“).

Lieky vo forme injekčného roztoku sú oveľa účinnejšie ako lieky predávané vo forme tabliet. Odborníci sa domnievajú, že lieky obsahujúce glukozamín majú rýchlejší analgetický a protizápalový účinok, najmä keď sa používajú ako injekcie..

Faktory ovplyvňujúce výber liekov

Zohľadní sa najmä stav zvieraťa a kĺbov, najmä stupeň rozvoja choroby, ako aj:

 • prítomnosť špecializovaného lekára, prístup na kliniku, na ktorú si bude môcť zviera podať injekciu;
 • prístupnosť.

Ak do injekcie nie je nikto, môžete sa uchýliť k intramuskulárnej injekcii. Chondoprotektor pre psy obsahuje štrukturálne prvky chrupavky, ktoré sú potrebné na obnovu a konštrukciu kĺbovej chrupavky…

Dnes veterinári úspešne používajú chondroprotektory pre psov. Zoznam týchto liekov je pomerne rozsiahly. Tu je len niekoľko z nich:

 • “Biolizinas-Artro”.
 • “Artrofitas”.
 • Zastavte artritídu.
 • Gelabon Plus.
 • Gelakanas.
 • Stride a Stride Plus.
 • “Fitochondrovit”.
 • “Kinosil”.
 • Chondrocan.

Príčiny chorôb kĺbov

Sme presvedčení, že veľa majiteľov psov má záujem o príčiny vážneho poškodenia svojich domácich miláčikov. Dnes je to jedna z najbežnejších patológií. Dokáže natrvalo pripraviť psa o radosť z pohybu..

Medzi príčiny takéhoto porušenia patria:

 • kĺbová dysplázia;
 • genetická predispozícia;
 • zmeny súvisiace s vekom;
 • metabolická porucha – nedostatok vitamínov a minerálov spôsobuje krivicu, osteodystrofiu, osteoporózu;
 • autoimunitné poruchy;
 • fyzická nečinnosť (nedostatok pohybu).

U veľkých psov je väčšia pravdepodobnosť poranenia bedrových a kolenných kĺbov (dospelých aj šteniat). Malé a stredné plemená sú náchylné na poranenia miechy (väčšinou sakrálne a bedrové). Poľovnícke psy sa vyznačujú artritídou a artrózou. Zvyčajne to nesúvisí iba s nadmerným cvičením alebo cvičením, ktoré ešte nedosiahlo fyziologickú zrelosť. Príčinou choroby je často nadváha zvieraťa. Je dôležité vedieť, že každých ďalších päť kilogramov zvyšuje zaťaženie kĺbu (koleno) na 20 kg.

Majú výrazný vplyv na zranenia a klimatické podmienky. Bola pozorovaná sezónna exacerbácia chronických chorôb. Negatívne podmienky môžu byť škodlivé pre zvieratá z iných regiónov. Patria sem psy Bordeaux, mastino-napolitano, mastify, tosa-inu, fila brasileiro a ďalšie.

U mnohých plemien sa zranenia kĺbov stávajú „známymi“, takže pri výbere šteniatka by ste mali vedieť, že okrem včasného a kvalitného krmiva budete musieť používať chondroprotektívne pomôcky pre psov. Popis niektorých liekov, ktoré poskytneme v tomto článku..

Algoritmus liečby

Zvieratá s ochorením kĺbov vyžadujú komplexné ošetrenie. Chondroprotektanty pre psov sa v tomto prípade používajú bez akýchkoľvek škvŕn, musia však tiež znižovať zaťaženie, odstraňovať zápalový a bolestivý syndróm a obnovovať pohyblivosť kĺbov a končatín. Liečba zahŕňa použitie analgetík, NSAID.

Chondroprotektívne činidlá pre psy veľkých plemien

Prípravky kyseliny hyalurónovej (Stride, Bonharen) sa v klinickej veterinárnej praxi osvedčili. Posledný chondroprotektor u psov pomáha významne posilňovať kĺbovú chrupavku a zmierňuje príznaky bolesti. Je obzvlášť dôležité, aby tieto lieky nemali prakticky žiadne vedľajšie účinky..

V klinických štúdiách s Bonharenom pri dysfunkcii psov sa pozorovalo zmiernenie bolesti. Pozitívne účinky pretrvávali najmenej 6 mesiacov. Užívanie tohto lieku zvyšuje ochranné vlastnosti synoviálnej tekutiny, stimuluje anabolické a spomaľuje katabolické procesy v chrupavke…

Hlavným rozdielom a hlavnou výhodou Bonharenu oproti analógom je schopnosť intravenózne ho podávať. V takom prípade nie je zapálený kĺb dodatočne poškodený. Vďaka penetrácii kyseliny hyalurónovej s nízkou molekulovou hmotnosťou aj na neprístupných miestach postihnutých zápalovým procesom zvyšuje Bonharen nedostatok elastických vlastností chrupavky, znižuje zápal, bolesť a uľahčuje pohyb zvieraťa. Preto sa opatrenie, ktoré dnes zvažujeme, považuje za jedno z najlepších v prevencii a liečbe chorôb kĺbov.

Pri zvýšenom zaťažení (pohyblivosť, tréning na výstave) sa 1-3 injekcie lieku podávajú v prípadoch kĺbovej dysfunkcie sprevádzanej smútkom, bolesťou a liečebný cyklus je najmenej tri injekcie v intervale piatich dní. Dávkovanie: 0,01 ml / kg hmotnosti psa.

Je to prírodný chondroprotektívny prostriedok pre psov. Uľahčuje pohyb. Je známe, že zhoršenie kĺbových funkcií s vekom, stresom, traumou významne znižuje agilitu a pohybovú aktivitu zvierat. Synoviálna tekutina a chrupavka sú základom práce ramenných, stehenných a lakťových kĺbov.

Stride je prášok používaný na kŕmenie. Zlepšuje chrupavku a kĺby psa.

Stride Plus

Prírodný chondroprotektor pre veľké plemená psov, ktorý podporuje pohyblivosť kĺbov. Pozostáva z:

 • glukosamín;
 • MSM
 • kyselina hyalurónová;
 • chondroitín.

Uvedené chondroprotektívne činidlá pre psy veľkých plemien sú účinné terapeutické lieky patriace do novej generácie liekov.

Liečba psov malých plemien

U malých psov, ako je pekingský, francúzsky buldoček, bradáč, pudlík, špic alebo pes, je najbežnejšou chorobou Lagga-Calva-Perthes. Abnormality kĺbov sa vyskytujú u šteniat od šiestich mesiacov veku, keď je možné pozorovať jednotlivé ložiská Move & Flexcrosis v krku a hlave stehennej kosti. Postupne sa zvyšuje pozornosť, hlava kosti sa ničí a kĺbová dutina sa poškodzuje. Klinicky je obraz veľmi podobný dysplázii bedra. Pohyblivosť klesá, objavujú sa bolesti, nasleduje klaudikácia a čiastočná atrofia svalov. Počas tohto obdobia sú zaznamenané menšie zranenia končatín. Ochorenie niekedy ovplyvňuje aj ramenné kĺby. Toto ochorenie netrvá dlho. Včasné hojenie obnovuje (čiastočne) kostné tkanivo a zlepšuje kĺbovú aktivitu.

U niektorých malých plemien šteniatok sa môže vyvinúť aseptická nekróza hlavy femuru, genetické ochorenie, od štyroch do desiatich mesiacov. Charakteristické poškodenie dodávky krvi, ktoré nakoniec vedie k zničeniu bedrového kĺbu. Príznaky choroby – svalová atrofia, smútok, zviera nespadá na boľavé labky, zdá sa, že sa skracuje. Chondroprotektanty sa používajú na liečenie týchto ochorení u psov malých plemien. Tu je niekoľko z nich..

Tento chondroprotektor pre psov je zmesou prírodných zložiek. Dodávané s peletami.

Artrofit je na prevenciu a liečbu ochorení väzov a kĺbov. Podáva sa šteniatkam od veku jeden a pol mesiaca, ako aj dospelým alebo starším zvieratám.

Chcel by som upozorniť majiteľov na skutočnosť, že tento chondroprotektívny pes pre psov, ktorého pokyny sú súčasťou každého balenia, by sa mal používať v dávke uvedenej v informáciách o produkte. Zmeny môže vykonať iba veterinár..

Počas prvých dvoch týždňov by sa malo zvieraťu podávať 1,5 g / kg. Potom tri týždne pri 1 gramu. Počas posledných dvadsiatich piatich dní sa dávka zníži na 0,5 gramu na kilogram.

V prípade silnej fyzickej aktivity (kŕmenie prírodnými produktmi) sa výrobok môže používať dlhodobo, každé 3 dni pri 0,5 g / kg..

Tento liek by sa mal vášmu domácim zvieratám podávať s jedlom alebo krátko po ňom, dvakrát denne..

Gelakan a Chondrokan

Jedná sa o české chondroprotektory pre kĺby. Pre psy ich prepustil Orling. Gelakan a Chondrokan získali veľa dobrých slov od majiteľov zvierat. Pomáhajú nám vyrovnať sa s rôznymi chorobami kĺbov, väzov, šliach našich malých štvornohých miláčikov..

Pred použitím sa má produkt rekonštituovať vodou. Strava by sa mala začať postupne počas desiatich dní, počnúc 1/10 dennej dávky. Produkt sa mieša s bežným krmivom pre zvieratá..

prevencia

Mnoho ľudí vie, že prevencia choroby je oveľa jednoduchšia ako jej liečba. Takže nečakajte na búrku. Skúsení chovatelia psov sa zaujímajú o domáceho maznáčika Move & Flex. Vo veľmi mladom veku sa šteňa objaví u veterinára a vezme doplnok kolagénu dieťaťa..

Tieto lieky sa môžu podávať v dvojmesačných intervaloch dvakrát ročne. Chráni tak svojho domáceho maznáčika pred možnými chorobami kĺbov. Okrem toho sa odborníci ubezpečili, že tieto lieky sú psami vnímané ako liečiteľné.

Veterinári varujú, že práškové chondroprotektory, o ktorých hovoríme, by sa mali predpísať presne podľa pokynov. Akákoľvek iniciatíva v tejto oblasti môže mať negatívne dôsledky. Bezolovnatý prášok pridaný do potravín môže spôsobiť trávenie. Dôvodom je vysoký obsah bielkovín..

Canvit Chondro

Úľavu od bolesti pomáha špeciálny liek určený na regeneráciu kĺbov, väzov a chrupaviek. Účinné látky:

 • chondroitín sulfát;
 • kolagénový hydrolyzát;
 • glukózamín sulfát.

Na profylaxiu sa mladým zvieratám podáva 0,5 tabliet na desať kilogramov. Intenzívna oprava chrupavky vyžaduje 1 tabletu.

Je možné nahradiť chondroprotektory?

Takáto zmena nie je praktická, pokiaľ ide o lieky proti bolesti alebo protizápalové lieky. Chondroprotektanty pre psov sú známe svojím jedinečným zložením, v ktorom sú vyvážené všetky zložky. Ako zmením takéto lieky? Na prevenciu sa odporúča používať v krmive zvierat výrobky obsahujúce kolagén a zlastín. Patria sem pečeň, morské ryby, rybí olej, vaječné žĺtky, cereálie atď. Keď sa choroba diagnostikuje, takéto opatrenia určite nebudú stačiť…

Dnes sú syntetické chondroprotektory úspešne nahradené prírodnými, ktoré odborníci považujú za účinnejšie a bezpečnejšie. Napríklad žraločí chrupavka obsahuje kolagén. Je známe, že tkanivo žraločej chrupavky má vysokú regeneračnú kapacitu. Inými slovami, stupeň hojenia rán u týchto morských predátorov je omnoho vyšší ako u iných zvierat. Prípravky obsahujúce žraločiu chrupavku majú analgetické a protizápalové vlastnosti..

Látky, ktoré majú pozitívny vplyv na zvieratá s ochorením kĺbov (chondroitín a glukozamín), sa nachádzajú vo vysoko kvalitnom suchom krmive. Majitelia domácich miláčikov by si však mali uvedomiť, že to nestačí na účinnú terapiu. Liečba kĺbov, väzov, šliach si vyžaduje integrovaný prístup, pri ktorom sa používajú lieky obsahujúce kvantitatívnu a kvalitatívnu rovnováhu potrebných látok – chondroprotektory..

Nemôžete výslovne volať recenzie týchto liekov. Majitelia pacientov so štyrmi nohami vnímajú chondroprotektory psov odlišne. Samotné recenzie sú nadšené. Majitelia psov veria, že práve tieto lieky vyliečili svojho domáceho maznáčika. Iní sa cítia úplne zbytočne..

Ako sa ukázalo, vlastníci, ktorí začali liečiť svojho domáceho maznáčika v počiatočných štádiách choroby, zanechali pozitívne pripomienky na základe všetkých odporúčaní veterinárneho lekára týkajúcich sa fyzickej aktivity,..

Tí, ktorí požiadali o pomoc, keď sa choroba začala a zároveň neukončili kurz, nespĺňali požiadavky odborníka, spravidla zanechali negatívne recenzie.

Mnoho majiteľov psov tvrdí, že boli zavádzaní falošnou reklamou, ktorá sľubuje rýchle vyliečenie. Chondroprotektory fungujú pomaly, takže skúsení chovatelia psov odporúčajú trpezlivosť a tieto lieky sa nevzdávajú. Najlepšie chondroprotektory pre psov dokážu robiť zázraky.

Chondroprotektor pre psov: klasifikácia, použitie, recenzie

Milovníci psov sú si dobre vedomí toho, že naši štvornohí priatelia niekedy trpia vážnymi ochoreniami. Pomoc im je úlohou majiteľa. V tomto článku vám poskytneme najlepšie chondroprotektory pre psov.

Existujú choroby špecifické pre konkrétne plemeno. Napríklad Charpees často krútia svoje viečka, dalmatínci často trpia urolitiázou a najkrajší pekingčan potrebuje pri narodení takmer vždy cisársky rez. Pre všetky plemená sú však spoločné choroby – hovoríme o chorobe kĺbov, zlomeninách a dislokácii, artróze a artritíde u starších plemien. Budeme hovoriť o tom, ako pomôcť vášmu miláčikovi v takýchto situáciách. Diskutujeme, ktoré lieky môžu liečiť alebo zmierňovať stav zvieraťa..

Hodoprotector pre psy – čo to je?

Jedná sa o bylinné lieky. Sú klasifikované podľa zloženia a generácie (t.j. kedy budú zavedené do veterinárnej praxe). V súčasnosti existujú tieto tri generácie týchto nástrojov..

Môžu sa rozdeliť na:

 • obsahujúci glukozamín (pentosan, adekán, glukozamín atď.);
 • komplexy glukozamínu (Teraflex, Move & Flex);
 • prípravky obsahujúce kyselinu hyalurónovú (Bonharen, Hionat);
 • s obsahom chondroitínu (Chondrolon, Chondrogard, Mukosat);
 • prípravky obsahujúce chondroitín a kyselinu hyalurónovú („X-GIA“).

Lieky vo forme injekčného roztoku sú oveľa účinnejšie ako lieky predávané vo forme tabliet. Odborníci sa domnievajú, že lieky obsahujúce glukozamín majú rýchlejší analgetický a protizápalový účinok, najmä keď sa používajú ako injekcie..

Faktory ovplyvňujúce výber liekov

Zohľadní sa najmä stav zvieraťa a kĺbov, najmä stupeň rozvoja choroby, ako aj:

 • prítomnosť špecializovaného lekára, prístup na kliniku, na ktorú si bude môcť zviera podať injekciu;
 • prístupnosť.

Ak do injekcie nie je nikto, môžete sa uchýliť k intramuskulárnej injekcii. Chondoprotektor pre psy obsahuje štrukturálne prvky chrupavky, ktoré sú potrebné na obnovu a konštrukciu kĺbovej chrupavky…

Dnes veterinári úspešne používajú chondroprotektory pre psov. Zoznam týchto liekov je pomerne rozsiahly. Tu je len niekoľko z nich:

 • “Biolizinas-Artro”.
 • “Artrofitas”.
 • Zastavte artritídu.
 • Gelabon Plus.
 • Gelakanas.
 • Stride a Stride Plus.
 • “Fitochondrovit”.
 • “Kinosil”.
 • Chondrocan.

Príčiny chorôb kĺbov

Sme presvedčení, že veľa majiteľov psov má záujem o príčiny vážneho poškodenia svojich domácich miláčikov. Dnes je to jedna z najbežnejších patológií. Dokáže natrvalo pripraviť psa o radosť z pohybu..

Medzi príčiny takéhoto porušenia patria:

 • kĺbová dysplázia;
 • genetická predispozícia;
 • zmeny súvisiace s vekom;
 • metabolická porucha – nedostatok vitamínov a minerálov spôsobuje krivicu, osteodystrofiu, osteoporózu;
 • autoimunitné poruchy;
 • fyzická nečinnosť (nedostatok pohybu).

U veľkých psov je väčšia pravdepodobnosť poranenia bedrových a kolenných kĺbov (dospelých aj šteniat). Malé a stredné plemená sú náchylné na poranenia miechy (väčšinou sakrálne a bedrové). Poľovnícke psy sa vyznačujú artritídou a artrózou. Zvyčajne to nesúvisí iba s nadmerným cvičením alebo cvičením, ktoré ešte nedosiahlo fyziologickú zrelosť. Príčinou choroby je často nadváha zvieraťa. Je dôležité vedieť, že každých ďalších päť kilogramov zvyšuje zaťaženie kĺbu (koleno) na 20 kg.

Majú výrazný vplyv na zranenia a klimatické podmienky. Bola pozorovaná sezónna exacerbácia chronických chorôb. Negatívne podmienky môžu byť škodlivé pre zvieratá z iných regiónov. Patria sem psy Bordeaux, mastino-napolitano, mastify, tosa-inu, fila brasileiro a ďalšie.

U mnohých plemien sa zranenia kĺbov stávajú „známymi“, takže pri výbere šteniatka by ste mali vedieť, že okrem včasného a kvalitného krmiva budete musieť používať chondroprotektívne pomôcky pre psov. Popis niektorých liekov, ktoré poskytneme v tomto článku..

Algoritmus liečby

Zvieratá s ochorením kĺbov vyžadujú komplexné ošetrenie. Chondroprotektanty pre psov sa v tomto prípade používajú bez akýchkoľvek škvŕn, musia však tiež znižovať zaťaženie, odstraňovať zápalový a bolestivý syndróm a obnovovať pohyblivosť kĺbov a končatín. Liečba zahŕňa použitie analgetík, NSAID.

Chondroprotektívne činidlá pre psy veľkých plemien

Prípravky kyseliny hyalurónovej (Stride, Bonharen) sa v klinickej veterinárnej praxi osvedčili. Posledný chondroprotektor u psov pomáha významne posilňovať kĺbovú chrupavku a zmierňuje príznaky bolesti. Je obzvlášť dôležité, aby tieto lieky nemali prakticky žiadne vedľajšie účinky..

V klinických štúdiách s Bonharenom pri dysfunkcii psov sa pozorovalo zmiernenie bolesti. Pozitívne účinky pretrvávali najmenej 6 mesiacov. Užívanie tohto lieku zvyšuje ochranné vlastnosti synoviálnej tekutiny, stimuluje anabolické a spomaľuje katabolické procesy v chrupavke…

Hlavným rozdielom a hlavnou výhodou Bonharenu oproti analógom je schopnosť intravenózne ho podávať. V takom prípade nie je zapálený kĺb dodatočne poškodený. Vďaka penetrácii kyseliny hyalurónovej s nízkou molekulovou hmotnosťou aj na neprístupných miestach postihnutých zápalovým procesom zvyšuje Bonharen nedostatok elastických vlastností chrupavky, znižuje zápal, bolesť a uľahčuje pohyb zvieraťa. Preto sa opatrenie, ktoré dnes zvažujeme, považuje za jedno z najlepších v prevencii a liečbe chorôb kĺbov.

Pri zvýšenom zaťažení (pohyblivosť, tréning na výstave) sa 1-3 injekcie lieku podávajú v prípadoch kĺbovej dysfunkcie sprevádzanej smútkom, bolesťou a liečebný cyklus je najmenej tri injekcie v intervale piatich dní. Dávkovanie: 0,01 ml / kg hmotnosti psa.

Je to prírodný chondroprotektívny prostriedok pre psov. Uľahčuje pohyb. Je známe, že zhoršenie kĺbových funkcií s vekom, stresom, traumou významne znižuje agilitu a pohybovú aktivitu zvierat. Synoviálna tekutina a chrupavka sú základom práce ramenných, stehenných a lakťových kĺbov.

Stride je prášok používaný na kŕmenie. Zlepšuje chrupavku a kĺby psa.

Stride Plus

Prírodný chondroprotektor pre veľké plemená psov, ktorý podporuje pohyblivosť kĺbov. Pozostáva z:

 • glukosamín;
 • MSM
 • kyselina hyalurónová;
 • chondroitín.

Uvedené chondroprotektívne činidlá pre psy veľkých plemien sú účinné terapeutické lieky patriace do novej generácie liekov.

Liečba psov malých plemien

U malých psov, ako je pekingský, francúzsky buldoček, bradáč, pudlík, špic alebo pes, je najbežnejšou chorobou Lagga-Calva-Perthes. Abnormality kĺbov sa vyskytujú u šteniat od šiestich mesiacov veku, keď je možné pozorovať jednotlivé ložiská Move & Flexcrosis v krku a hlave stehennej kosti. Postupne sa zvyšuje pozornosť, hlava kosti sa ničí a kĺbová dutina sa poškodzuje. Klinicky je obraz veľmi podobný dysplázii bedra. Pohyblivosť klesá, objavujú sa bolesti, nasleduje klaudikácia a čiastočná atrofia svalov. Počas tohto obdobia sú zaznamenané menšie zranenia končatín. Ochorenie niekedy ovplyvňuje aj ramenné kĺby. Toto ochorenie netrvá dlho. Včasné hojenie obnovuje (čiastočne) kostné tkanivo a zlepšuje kĺbovú aktivitu.

U niektorých malých plemien šteniatok sa môže vyvinúť aseptická nekróza hlavy femuru, genetické ochorenie, od štyroch do desiatich mesiacov. Charakteristické poškodenie dodávky krvi, ktoré nakoniec vedie k zničeniu bedrového kĺbu. Príznaky choroby – svalová atrofia, smútok, zviera nespadá na boľavé labky, zdá sa, že sa skracuje. Chondroprotektanty sa používajú na liečenie týchto ochorení u psov malých plemien. Tu je niekoľko z nich..

Tento chondroprotektor pre psov je zmesou prírodných zložiek. Dodávané s peletami.

Artrofit je na prevenciu a liečbu ochorení väzov a kĺbov. Podáva sa šteniatkam od veku jeden a pol mesiaca, ako aj dospelým alebo starším zvieratám.

Chcel by som upozorniť majiteľov na skutočnosť, že tento chondroprotektívny pes pre psov, ktorého pokyny sú súčasťou každého balenia, by sa mal používať v dávke uvedenej v informáciách o produkte. Zmeny môže vykonať iba veterinár..

Počas prvých dvoch týždňov by sa malo zvieraťu podávať 1,5 g / kg. Potom tri týždne pri 1 gramu. Počas posledných dvadsiatich piatich dní sa dávka zníži na 0,5 gramu na kilogram.

V prípade silnej fyzickej aktivity (kŕmenie prírodnými produktmi) sa výrobok môže používať dlhodobo, každé 3 dni pri 0,5 g / kg..

Tento liek by sa mal vášmu domácim zvieratám podávať s jedlom alebo krátko po ňom, dvakrát denne..

Gelakan a Chondrokan

Jedná sa o české chondroprotektory pre kĺby. Pre psy ich prepustil Orling. Gelakan a Chondrokan získali veľa dobrých slov od majiteľov zvierat. Pomáhajú nám vyrovnať sa s rôznymi chorobami kĺbov, väzov, šliach našich malých štvornohých miláčikov..

Pred použitím sa má produkt rekonštituovať vodou. Strava by sa mala začať postupne počas desiatich dní, počnúc 1/10 dennej dávky. Produkt sa mieša s bežným krmivom pre zvieratá..

prevencia

Mnoho ľudí vie, že prevencia choroby je oveľa jednoduchšia ako jej liečba. Takže nečakajte na búrku. Skúsení chovatelia psov sa zaujímajú o domáceho maznáčika Move & Flex. Vo veľmi mladom veku sa šteňa objaví u veterinára a vezme doplnok kolagénu dieťaťa..

Tieto lieky sa môžu podávať v dvojmesačných intervaloch dvakrát ročne. Chráni tak svojho domáceho maznáčika pred možnými chorobami kĺbov. Okrem toho sa odborníci ubezpečili, že tieto lieky sú psami vnímané ako liečiteľné.

Veterinári varujú, že práškové chondroprotektory, o ktorých hovoríme, by sa mali predpísať presne podľa pokynov. Akákoľvek iniciatíva v tejto oblasti môže mať negatívne dôsledky. Bezolovnatý prášok pridaný do potravín môže spôsobiť trávenie. Dôvodom je vysoký obsah bielkovín..

Canvit Chondro

Úľavu od bolesti pomáha špeciálny liek určený na regeneráciu kĺbov, väzov a chrupaviek. Účinné látky:

 • chondroitín sulfát;
 • kolagénový hydrolyzát;
 • glukózamín sulfát.

Na profylaxiu sa mladým zvieratám podáva 0,5 tabliet na desať kilogramov. Intenzívna oprava chrupavky vyžaduje 1 tabletu.

Je možné nahradiť chondroprotektory?

Takáto zmena nie je praktická, pokiaľ ide o lieky proti bolesti alebo protizápalové lieky. Chondroprotektanty pre psov sú známe svojím jedinečným zložením, v ktorom sú vyvážené všetky zložky. Ako zmením takéto lieky? Na prevenciu sa odporúča používať v krmive zvierat výrobky obsahujúce kolagén a zlastín. Patria sem pečeň, morské ryby, rybí olej, vaječné žĺtky, cereálie atď. Keď sa choroba diagnostikuje, takéto opatrenia určite nebudú stačiť…

Dnes sú syntetické chondroprotektory úspešne nahradené prírodnými, ktoré odborníci považujú za účinnejšie a bezpečnejšie. Napríklad žraločí chrupavka obsahuje kolagén. Je známe, že tkanivo žraločej chrupavky má vysokú regeneračnú kapacitu. Inými slovami, stupeň hojenia rán u týchto morských predátorov je omnoho vyšší ako u iných zvierat. Prípravky obsahujúce žraločiu chrupavku majú analgetické a protizápalové vlastnosti..

Látky, ktoré majú pozitívny vplyv na zvieratá s ochorením kĺbov (chondroitín a glukozamín), sa nachádzajú vo vysoko kvalitnom suchom krmive. Majitelia domácich miláčikov by si však mali uvedomiť, že to nestačí na účinnú terapiu. Liečba kĺbov, väzov, šliach si vyžaduje integrovaný prístup, pri ktorom sa používajú lieky obsahujúce kvantitatívnu a kvalitatívnu rovnováhu potrebných látok – chondroprotektory..

Nemôžete výslovne volať recenzie týchto liekov. Majitelia pacientov so štyrmi nohami vnímajú chondroprotektory psov odlišne. Samotné recenzie sú nadšené. Majitelia psov veria, že práve tieto lieky vyliečili svojho domáceho maznáčika. Iní sa cítia úplne zbytočne..

Ako sa ukázalo, vlastníci, ktorí začali liečiť svojho domáceho maznáčika v počiatočných štádiách choroby, zanechali pozitívne pripomienky na základe všetkých odporúčaní veterinárneho lekára týkajúcich sa fyzickej aktivity,..

Tí, ktorí požiadali o pomoc, keď sa choroba začala a zároveň neukončili kurz, nespĺňali požiadavky odborníka, spravidla zanechali negatívne recenzie.

Mnoho majiteľov psov tvrdí, že boli zavádzaní falošnou reklamou, ktorá sľubuje rýchle vyliečenie. Chondroprotektory fungujú pomaly, takže skúsení chovatelia psov odporúčajú trpezlivosť a tieto lieky sa nevzdávajú. Najlepšie chondroprotektory pre psov dokážu robiť zázraky.

Leave a Reply