Choroba kliešťov je predovšetkým o kĺboch

Kĺbová choroba

Pravidlá liečby a rehabilitácie zlomeniny členka

Po mnoho rokov sa snažil uzdraviť PRIPOJENIA?

Vedúci ústavu pre spoločné zaobchádzanie: „Budete prekvapení, aké ľahké je liečiť vaše kĺby každý deň.

Podľa štatistík lekárov asi zo stotisíc ľudí lieči zlomeniny členkov asi sto desať osôb. Väčšina – 80% – pier sú zlomeniny vonkajšej kosti a iba 20% sú zložité zlomeniny s dislokáciou a subluxáciou. Táto trauma je veľmi bolestivá a ťažko sa z nej dá vyliečiť..

Členkový kĺb je pohyblivou časťou, ktorá spája chodidlo a dolnú časť nohy. To vyžaduje väčšie zaťaženie ako iné kĺby. Má sedemkrát väčšiu váhu, čo znamená, že je viac zranený.

Artrade bol našimi čitateľmi úspešne používaný na spoločné liečenie. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť.
Viac tu …

Členkové kĺby sú kľúčom k našim pohybom a pohybom, rovným držaním tela a krásnou chôdzou..

Členkový kĺb má tvar bloku. Z toho vyplýva, že vykonáva funkciu ohýbania a predlžovania v rovine okolo osi. Pozostáva z väzov, šliach a samozrejme svalov. Sval vytvára pohyblivosť kĺbov.

Spoločné funkcie a anatómia

Kĺb pozostáva z nasledujúcich anatomických jednotiek:

 • zadný vláknitý väz;
 • Vláknitý väz predného talonu;
 • týlový-holenný-vláknitý väz.

Funkcia kĺbu

Členok plní mnoho funkcií vrátane:

 • s členkovým kĺbom sa chodidlo pohybuje sprava doľava, dozadu a dopredu;
 • kĺby vykonávajú pomocné funkcie – zmierňujú náraz, keď sa noha dotkne povrchu;
 • Vyvažovacia funkcia. To udržuje telo v naklonenej polohe.

Príčiny zranenia

Príčinou zlomenín kĺbov je fyzické otrasy, mechanické poškodenie. Často to môže byť silná rana do kĺbu, pád pri pohybe alebo behu.

Medzi ďalšie príčiny zranenia patria: skákanie z výšky a pristátie na päte, ťažký predmet, ktorý zasiahne členok, dislokácia chodidla atď…

Klasifikácia zlomenín

 • žiadne posunutie chodidla;
 • dislokácia chodidla dovnútra alebo von;
 • otvorený a uzavretý reflex;
 • zlomenina bedra a chodidla s posunom.

Len v dvadsiatich percentách sú zlomeniny otvorené.

Vo väčšine prípadov zlomeniny uzavretej formy bez deformácie chodidla (menej nebezpečné) sú najmenej osemdesiat percent.

Otvorené zlomeniny kĺbov sú často bolestivé.

V takýchto prípadoch je veľmi dôležité rýchlo zastaviť krvácanie a aplikovať poškodenú oblasť..

Ak sú zlomeniny uzavreté bez posunutia, zranená osoba môže zlomiť zlomeninu ako „normálnu modrinu“ a v nádeji na rýchle uzdravenie vyhľadať lekársku pomoc..

Charakteristické príznaky a znaky

Aké sú najčastejšie príznaky zlomeniny členka:

 • silné opuchy kĺbov;
 • deformácie;
 • je ťažké vykonať akékoľvek pohyby nôh;
 • často neschopnosť opierať sa o boľavé nohy;
 • pretrvávajúca bolesť kĺbov;
 • podliatina.

Diagnostické metódy

Externé vyšetrenie lézie zvyčajne sťažuje stanovenie správnej diagnózy, pretože neposkytuje 50% správnych informácií. Röntgenové ošetrenie nie je možné.

Po získaní obrázka môže lekár jasne vidieť obrysy väzov. Takže neskôr – je to záruka, že lekár urobí správnu diagnózu a poskytne obeti správnu liečbu.

Komplex liečebných postupov

Liečba sa začína poskytnutím správnej prvej pomoci.

Prvá pomoc

Aká prvá pomoc by sa mala poskytnúť obeti?

Po prvé, v žiadnom prípade by ste sa nemali pokúšať postaviť sa na nohu, ak máte akútnu bolesť v oblasti zranenia. Vyhnite sa všetkým pohybom chodidiel.

Prvá pomoc pri zlomenine členku je umiestnenie známeho popruhu. Bude pozostávať z jednoduchých dosiek, ktoré pripevňujú dolnú časť nohy a kĺb. Obeť sa potom musí vziať na kliniku.

Ak má poškodený otvorenú zlomeninu, musí sa najskôr prerušiť krv. Ak krvácanie nie je závažné, použite obväz, ak je závažný, nad léziu naneste čapík..

Postup klinickej liečby

Liečba zlomeniny členka by mala byť založená na pozorovanom klinickom obraze. Preto v prípade otvorených zlomenín najskôr zastavia krv a dezinfikujú miesto zlomenín.

Tiež, ak sa uskutoční zlomenina s posunom členka, prenos kosti. Kosť v tomto prípade najčastejšie vystupuje z bývalého miesta. Po umiestnení kosti lekár ušije ranu pacientovi a anestetizuje spodnú časť.

Nakoniec sa nanáša omietka. Lehotu stanoví lekár.

Ak hovoríme o uzavretej zlomenine, liečba je dynamickejšia. Ak nejde o vážne zranenie sprevádzané premiestnením chodidla, niekoľko mesiacov po aplikácii náplasti (približne 2 mesiace) ošetrujúci lekár odstráni odliatok omietky a predpíše ošetrenie na opravu poškodeného tkaniva…

Pri zraneniach zhoršených vysídlením obeť odíde až na 5 mesiacov. Tieto prípady majú dlhšiu rehabilitačnú dobu..

Chirurgické ošetrenie

V prípadoch, keď kostné tkanivo nie je možné rekonštituovať, je potrebný chirurgický zákrok. Lekár potom musí použiť kovové platne a skrutky.

Zostávajúce kostné tkanivo sa priskrutkuje na platňu a vytvorí sa. Táto fixácia sprevádza pacienta asi rok. Pacient by preto nemal niesť žiadne bolesti na bolestivú nohu. Potom na konci obdobia ošetrenia odskrutkujte platňu, pripevnite obväz a nechajte pôsobiť ľahké zaťaženie..

Pred operáciou by lekár mal starostlivo naplánovať všetko. Počnúc správnou polohou obete na operačnom stole s nohou voľne pripojenou. Táto metóda sa používa s novými zlomeninami. Je potrebný lekársky asistent.

Najťažšia časť je, keď je skrutka vložená do kostnej drene. Toto umiestnenie je určené zložitosťou štruktúry kosti. Röntgenová kontrola počas operácie.

K dispozícii sú možnosti s alebo bez vŕtania kanálov. Nevŕtanie znižuje ďalší faktor zranenia..

Vloženie skrutky bez vŕtania pozostáva z nasledujúcich krokov:

 • implantácia fixácie;
 • blokovanie chrbta (smer skrutky z tela);
 • lisovanie kostných fragmentov;
 • proximálne blokovanie (smer tela).

Ak je potrebné ďalšie zníženie, nastavte skrutku zasunutím. V tomto prípade je kosť vyrovnaná a je vylúčená možnosť jej straty.

Bežnejší je variant výstružníka. Počas operácie sa odumiera odumreté tkanivo. V iných uskutočneniach môže závitovka slúžiť ako implantát a pôsobiť ako zlomená kosť.

Posttraumatická rehabilitácia

Cvičenia na fyzickú terapiu sa často používajú na regeneráciu. Spočiatku je lepšie to urobiť s inštruktorom, pretože vám pomôže vyhnúť sa zbytočnému stresu na zranenú nohu. Po zlomení členka je zotavenie postupné. Lekári často odporúčajú rehabilitačné masáže chodidiel..

Pacienti často dostávajú nasledujúce cvičenia na rýchle obnovenie spoločnej funkcie:

 1. Čupuje s loptou. Pacient pritláča fyziobol (veľká guľa) k stene a nohy pevne pritláča k podlahe. Keď robíte drepy, mali by ste sa pokúsiť dostať na deväťdesiat stupňov na kolenách.
 2. Nabíjajte pomocou simulátora rovnováhy. Pacient ohýba nohu Move & Flex na kolene, zatiaľ čo pacient stojí na rotujúcej plošine. Hádzať loptu a potom ju chytiť. Pacient vykonáva svalovú rovnováhu.
 3. Skákanie na boľavej nohe. Na meranie vzdialenosti skoku nakreslite na povrch bielu čiaru. Pacient skočí na jednu nohu na opačných stranách línie. Takto sa učí koordinácii pohybu.

Existuje veľa druhov cvičenia, ale všetky sú určené závažnosťou zranenia, vekom atď..

Komplikácie, ktoré môžu spôsobiť zranenie

Ako ste asi uhádli, nie všetko ide tak hladko. Existujú komplikácie.

Často sú spojené s nesprávnou diagnózou, predčasnou liečbou.

V prípade otvoreného zranenia alebo oslabenia kostného tkaniva pacienta môže dôjsť k infekcii.

Nesprávne fúzovaný členok predstavuje veľké riziko. To môže viesť k deformáciám kĺbov a artróze členka..

Môže dôjsť aj k chronickému smútku, opuchu nohy v dôsledku zhoršeného obehu..

Ako zabrániť zraneniu

Pacient podstupujúci opravu tkaniva by mal jesť potraviny bohaté na vápnik. Na to, aby si telo získalo silu, je potrebné splniť vysoké požiadavky na vitamíny. Pri každodennej strave by ste mali jesť tieto potraviny:

Takáto strava prispieva k rýchlej obnove kostného tkaniva. Musíte jesť maliny, hrušky, vodnice, reďkovky, ríbezle a karfiol, aby ste zvýšili množstvo kremíka v tele..

Artrade bol našimi čitateľmi úspešne používaný na spoločné liečenie. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť.
Viac tu …

Je potrebné uprednostniť doplnkové vitamíny, ako sú E, C, D. Vitamín D je veľmi dôležitý, pretože dokáže správne zacieliť metabolizmus vápnika v tele…

Zlomenina členka je veľmi zložité zranenie, ktoré si vyžaduje väčšiu pozornosť pacienta a veľké lekárske schopnosti.

Pri správnom ošetrení a úspešnej rehabilitácii môže zranenie zmiznúť bez stopy. Preto je dôležité ignorovať rady lekárov, aby sa predišlo komplikáciám.

Video: Fyzikálna terapia poranenia členku

Ako liečiť reaktívnu artritídu u detí, Komarovsky E.O..

Reaktívna artritída (RA) je závažné zápalové ochorenie kĺbov, ktoré je výsledkom infekcie. Považuje sa za sekundárny, pretože sa nevyskytuje samostatne, ale v dôsledku prenášaného bakteriálneho vírusového ochorenia. Reaktívna artritída je pomerne častý jav a zodpovedá za 40 až 50% všetkých reumatických ochorení u detí..

Reaktívna pediatrická artritída Komarovsky E.O., renomovaný pediater, má problémy s diagnostikovaním choroby v dôsledku klinického abrázie, absencie známok infekcie v histórii. Reaktívna artritída sa tiež ľahko zamieňa s inými typmi zápalu kĺbov. Pri liečbe tohto ochorenia by sa však malo postupovať opatrne, pretože okrem pohybového aparátu môže ovplyvňovať aj iné orgány (srdce, obličky)…

Druhy reaktívnej artritídy u detí

Podľa typu látky možno reaktívnu artritídu u detí rozdeliť na:

 • Vírusová Príčinou tohto typu je vírus hepatitídy, cytomegalovírus, príušnice, herpes, ortomyxovírusy atď. Okrem toho nástup artritídy u dieťaťa môže zahŕňať imunizáciu proti hepatitíde a rubeole..
 • Post-streptokok. Pri bronchitíde sa pneumónia strep spôsobená streptokokom prejavuje artritídou do 1 až 2 mesiacov a často sú postihnuté hlavné kĺby (koleno, bedro)..
 • Lymská borelióza. Vyskytuje sa po uhryznutí kliešťom na jar a v lete, po ktorom je telo napadnuté baktériami rodu Borrelia. Vyžaduje to veľa úsilia a najbežnejším cieľom je detská pokožka a nervový systém.
 • Septik. Vyskytuje sa po všeobecnej infekcii krvi so zníženou imunitou. Medzi príznaky patrí horúčka, nevoľnosť a zvracanie a kožné lézie.
 • Tuberkulózne. Po kontakte s nosičom Kochovho bacilu sa u dieťaťa môže vyvinúť extrapulmonálna tuberkulóza. Zvyčajne je poškodený jeden kolenný alebo bedrový kĺb..
 • Gonokoky. Tento typ artritídy sa môže prenášať transplacentne, z matky na dieťa, ako aj u adolescentov, ktorí sa správajú nalačno. Ochorenia sa často diagnostikujú v pokročilom štádiu..
 • Juvenilná artritída. Vyskytuje sa u detí do 16 rokov. Tento druh sa vyskytuje u jedincov s antigénom HLA-B27, ako aj pri imunologických zmenách a je dedičný. Symptómom sú asymetrické lézie kolenných kĺbov..

symptomatológie

U detí sú príznaky reaktívnej artritídy založené na nasledujúcich príznakoch:

1. Všeobecné klinické príznaky:

 • Horúčka (pravidelný nárast telesnej teploty na 38 – 39 ° C).
 • Nevoľnosť, v niektorých prípadoch zvracanie.
 • Závraty a bolesti hlavy.
 • Letargia, únava.
 • Prvé príznaky choroby sa objavia niekoľko týždňov po infekcii.
 • Znížená chuť do jedla, dramatické chudnutie.

2. Všeobecný vývoj:

 • Bežné kĺby nôh (koleno, členok), menej často ramenné a zápästné kĺby, krížová kosť a bedrová chrbtica..
 • Asymetrické poškodenie kĺbov (bolesť na jednej strane).
 • Ochorenie má všetky príznaky zápalu: opuch tkanív, bolesť v pokoji a silná bolesť pri pohybe, sčervenanie a zmeny teploty kože cez zápal kĺbov, ako pri reumatoidnej artritíde…
 • Prerušovaný smútok.
 • Naraz možno použiť až štyri pripojenia.
 • Charakteristickým znakom je deformácia prvého prsta, ako aj zväčšenie veľkosti prstov v dôsledku opuchu a začervenania kože..

Reuters syndróm je častým prejavom reaktívnej artritídy u detí..

Začína sa dva až tri týždne po infekčnej chorobe a je sprevádzaná príznakmi:

 • Uretritída. Príznaky sa môžu líšiť v závažnosti, u chlapcov sa často vyskytuje zápal predkožky, ktorý sa vyvíja vo fimózu. U dievčat sa môže vyvinúť vulvovaginitída a cystitída. Tieto zmeny môžu nastať skôr, ako sa objavia príznaky ochorenia kĺbov, čo sťažuje diagnózu.
 • Zápal spojiviek. Typicky zápal očí zmizne rýchlo, ale pri správnom ošetrovaní má tendenciu sa opakovať.
 • Artritída, ktorá sa vyskytuje v kĺboch ​​postihnutých bolesťou a zápalom. Má obdobia exacerbácie a remisie.

V niektorých prípadoch môže reaktívna artritída viesť k zmenám na koži rúk a nôh, ako aj k zápalovým ochoreniam ústnej dutiny (gingivitída, stomatitída). U detí s ťažkým alebo chronickým ochorením (trvajúcim šesť alebo viac mesiacov) sa môže vyvinúť zranenie miechy a ďalej sa vyvinúť juvenilná ankylozujúca spondylitída…

Video: Príznaky reaktívnej artritídy

diagnostika

Na diagnostikovanie reaktívnej artritídy sa dajú použiť niektoré kritériá:

 1. Skríning, anamnéza, prítomnosť infekčného ochorenia niekoľko týždňov pred objavením sa prvých príznakov. Častá diagnóza je ťažká z dôvodu latentného priebehu infekcie a neprítomnosti patogénu v analýze.
 2. Klinický obraz kompatibilný s reaktívnou artritídou u detí a jej rysmi (asymetria choroby, deformita prsta na nohách a zápal).
 3. Laboratórne testy: prítomnosť patogénnych mikroorganizmov v krvných testoch, sterilita moču alebo stolice. Stanovenie množstva protilátok v krvi proti patogénnym patogénom sa týka aj infekčnej povahy choroby. Okrem toho ďalšie reumatické testy (C-reaktívny proteín), biochemický krvný test (ALT, AST, proteinogram, KFK, KFK-MV, kyseliny sialové), analýza antigénu HLA-B27 v prípade podozrenia na dedičné ochorenie…
 4. Metódy inštrumentálneho výskumu. Röntgenové vyšetrenie postihnutého kĺbu je povinné, čo vám umožní vyhodnotiť štádium a povahu choroby. Vykonáva sa tiež ultrazvuk kĺbov, magnetická rezonancia, artroskopia s možnosťou získania synoviálnej tekutiny na analýzu. Ďalšie metódy pomáhajú pri diferenciálnej diagnostike a presnejšej diagnostike.

Len pár slov o diferenciálnej diagnostike reaktívnej a reumatoidnej artritídy. Jasne podobný symptóm, reaktívna artritída postihuje mladých ľudí, zameriava sa na veľké kĺby, 70 – 80% krvného testu HLA B27 obsahuje antigén. Pri reumatoidnej artritíde sa vždy zisťujú príznaky reumatoidného zápalu (C-reaktívny proteín, reumatoidný faktor)..

Liečebné prostriedky

Taktika liečby reaktívnej artritídy zahŕňa niekoľko krokov:

1) Etiotropické ošetrenie spočíva v predpisovaní liekov, ktoré ničia patogén. Toto sú zvyčajne širokospektrálne antibiotiká (makrolidy, cefalosporíny, fluórchinolóny). Ak je patogén známy, podáva sa antibiotikum na jeho zničenie. Liečba antibiotikami trvá 10 až 14 dní.

2) Patogénna liečba je založená na použití liekov stimulujúcich imunitu (imunoglobulínov). Toto sa zvyčajne deje s predĺženým alebo chronickým priebehom choroby..

3) Symptomatická liečba reaktívnej artritídy, ako aj reumatoidnej artritídy, je liečbou hlavných príznakov choroby..

Tieto zahŕňajú:

Nesteroidné protizápalové lieky (diklofenak, Move & Flex);

Hormonálne lieky (používané na liečbu glukokortikoidov), ktoré sa podávajú v cykloch a po ukončení exacerbácie sú zvrátené. Hormonálne lieky sa môžu tiež podávať vo vnútri kĺbu..

4) V závažných prípadoch sa imunosupresíva (lieky, ktoré potláčajú imunitnú odpoveď tela) môžu podávať počas obdobia exacerbácie…

5) Fyzikálna terapia. Počas remisie sa odporúča elektroforéza, laserová a magnetická terapia. Široko využívané sú aj komplexné cvičenia lekárskej gymnastiky, plávanie pod dohľadom odborníkov..

prevencia

Neexistuje žiadna špecifická prevencia tohto ochorenia, ale dodržiavanie určitých pravidiel pomáha znižovať riziko reaktívnej artritídy u detí…

Tieto zahŕňajú:

 • prevencia pohlavne prenosných chorôb a vhodná liečba tehotných žien a žien plánujúcich otehotnieť;
 • Popredný životný štýl a pohyb, šport;
 • rozvíjanie dôvery a kontaktu s dieťaťom, vedenie orientačných rozhovorov o sexuálnej výchove;
 • dodržiavanie pravidiel osobnej hygieny (umývanie rúk, hygienické postupy, udržiavanie čistoty domu);
 • Správne vyvážená výživa adolescentov;
 • zvýšenie prirodzenej imunity tela (kalenie, šport);
 • včasné liečenie infekčných chorôb;
 • Detekcia génov HLA-B27 u rodičov s podozrením na prenos dedičných chorôb;
 • pravidelná pediatrická prehliadka.

Lymská borelióza (borelióza) a bolesť kĺbov: príčiny, príznaky, liečba

Lymská choroba (borelióza prenášaná kliešťami) – infekčné ochorenie prenášané na ľudí uhryznutím kliešťovou boreliózou (patogén)..

Obsah článku:
Hlavné príčiny lymskej choroby
príznaky
Ako lekár diagnostikuje boreliózu
Liečba drogami
prevencia

Komplexný klinický obraz a príznaky, ktoré sa môžu u pacientov s touto chorobou značne líšiť, spôsobujú lymskú chorobu dosť nebezpečnou vzhľadom na potenciálne komplikácie, ktoré môžu neskôr viesť k návšteve lekára…

Hlavnou a jedinou príčinou choroby borelióza je kliešte, ktoré je nosičom patogénu. Tieto kliešte žijú hlavne v miernych pásmach a uprednostňujú zmiešané zelené oblasti (lesy, parky)..

Obľúbeným miestom na zakrytie kliešťov „Lyme“ sú kríky alebo dolné vetvy stromov asi meter nad zemou.

Rizikové faktory

Každý, kto žije v miernych oblastiach, má možnosť „sa stretnúť“ s boreliózou. Riziko Lymskej choroby však významne zvyšujú tieto faktory:

 • sloboda domácich miláčikov;
 • žijú v oblasti s nepriaznivou epidemiologickou situáciou.

Väčšina prípadov Lymskej choroby (kliešťová borelóza) sa začína do 1-2 týždňov po uhryznutí kliešťom, ale prvé príznaky sa dajú zistiť skôr alebo neskôr – inkubačná doba je dosť premenlivá..

Prvým príznakom infekcie je sčervenanie v mieste uhryznutia, ktoré sa v priebehu času neznižuje.

Medzi systémové (všeobecné) prejavy lymskej choroby v skorých štádiách vývoja patrí:

 • zvýšenie telesnej teploty;
 • horúčka
 • bolesť v tele;
 • únava a slabosť.

Tieto príznaky často narušujú pacienta, ktorý sa pripisuje príznakom prechladnutia. Špecifickým príznakom lymskej boreliózy je napätie vo svaloch krku – keď sa pokúsite znížiť bradu k hrudníku, máte v krku silné (niekedy bolestivé) napätie, ktoré mu bráni…

Sčervenanie v mieste uhryznutia má navyše vlastnosti boreliózy (Lymeova choroba). Okolo zákusu sa sčervenanie začalo šíriť vo všetkých smeroch, pričom sa zachoval tvar prsteňa. Pripomína cieľ s uhryznutím do stredu a červeným krúžkom, ktorý sa neustále „pohybuje“ do strán stredu..

Tento príznak sa nazýva migračný kruhový erytém a pozoruje sa približne v 80% prípadov.

Už predtým však bolo uvedené, že príznaky lymskej choroby sa môžu značne líšiť: uvedené príznaky vrátane erytému môžu byť mierne alebo neexistujúce..

V týchto prípadoch postupuje lymská choroba (kliešťová borelóza) do druhého štádia, ktoré sa vyznačuje poruchami pohybového ústrojenstva. V tejto fáze vývoja ochorenia pacienta sa diagnostikujú:

 • migračný pohyb a flexia (s neustálymi zmenami v lokalizácii bolesti kĺbov, stav nie je sprevádzaný žiadnymi zmenami v tkanive kĺbov);
 • myalgia (bolesť svalov rôznej závažnosti);
 • artritída (zápalový proces v kĺboch, ktorý je sprevádzaný silnou bolesťou, obmedzenou pohyblivosťou a, ak sa nelieči, deformitou kĺbov).

Jedným z najnebezpečnejších prejavov lymskej choroby je meningitída, meningálna encefalitída a srdcové arytmie, ktoré vážne ohrozujú Move & Flex a dokonca aj jeho život…

V niektorých prípadoch môže dôjsť k borelióze iba niekoľko mesiacov alebo rokov po uhryznutí a debutovať z nedávnych prejavov, so stenčením veľkých kĺbov (bedra, ramena, kolena atď.) A úplnou stratou deformity chrupavky a kosti…

Ako lekár diagnostikuje boreliózu

Lymská choroba sa diagnostikuje na základe sťažností pacientov, anamnézy a laboratórnych krvných testov. Jedným z dôležitých nuansov diagnózy je vymenovanie bakteriologického, sérologického a imunologického krvného testu najskôr 3 týždne po uhryznutí. Je to tak preto, že imunitný systém nevytvára protilátky proti Borelii v skoršom štádiu, čo sťažuje detekciu patogénu.

Dôležitá informácia: Ak vás v poslednom čase pohrýzol kliešť, ak si všimnete ochorenie (horúčka, bolesti svalov, nevoľnosť atď.), Určite sa porozprávajte so svojím lekárom a povedzte mu o epizóde uhryznutia…

Pomôže vám to správne diagnostikovať lymskú chorobu čo najskôr, potvrdiť / vylúčiť prítomnosť boreliózy a začať liečbu..

K liečbe boreliózy existuje integrovaný prístup a mal by sa zohľadniť individuálny priebeh choroby.

Liečba drogami

Povinným prvkom pri liečbe choroby „borelióza“ sú antibiotiká, ktoré sa používajú na inhibíciu rastu a aktivity patogénu, čím bránia jeho vstupu do orgánov Move & Flex…

V mnohých prípadoch sa predpisujú amoxicilín a doxycyklín. Penicilín a ceftriaxón sa odporúčajú na liečbu porúch nervového systému (neuralgia, meningitída atď.) A / alebo kardiovaskulárnych porúch…

Dĺžka liečby lymskej choroby, ktorá zvyčajne trvá 14 až 28 dní (v závislosti od formy a povahy choroby), je veľmi dôležitá…

Zvláštnosti liečby drogami

Ako už bolo spomenuté, klinický obraz boreliózy môže byť veľmi rôznorodý. Z tohto hľadiska môžu komplexné terapie zahŕňať predpisovanie liekov na normalizáciu srdcového, periférneho a nervového systému, externé lieky na dermatózy a ďalšie lieky…

Okrem antibakteriálnych látok proti Lymskej chorobe sa predpisujú aj tieto lieky:

 • detoxikačná terapia (ktorá zmierňuje príznaky intoxikácie a pomáha odstraňovať toxíny z tela);
 • dehydratačná schéma (ako prostriedok na prevenciu a prevenciu edému. Táto liečba je dôležitá pri meningitíde, meningálnej encefalitíde a iných mozgových chorobách, pri ktorých existuje riziko opuchu orgánov).

Keďže ochorenie kĺbov je jedným z najbežnejších a závažných ochorení, ktoré sprevádzajú lymskú chorobu, je prevencia komplikácií veľmi dôležitá. Na tento účel sa predpíšu protizápalové lieky (NSAID), chondroprotektory, glukokortikoidy a iné triedy liekov, pričom sa zohľadnia osobitné vlastnosti choroby boreliózy..

Dôležité: Choroby kĺbov sú najnebezpečnejšími „satelitmi“ boreliózy, ak ich berieme do úvahy z hľadiska pravdepodobnosti zdravotného postihnutia. Preto sa nezabudnite riadiť pokynmi lekára vrátane postupov alebo liekov pre vaše kĺby, aj keď sa vám to nezdá byť potrebné…

fyzikálnej terapie

Fyzioterapeutické metódy sa používajú pri ochoreniach pohybového ústrojenstva spôsobených boreliózou. Na tento účel môže byť lymská choroba podrobená elektroforéze pomocou novokainu, hydrokortizónu a ďalších liekov, ktoré zmierňujú bolesť a zmierňujú zápaly…

Ultrazvuková terapia, hydromasáž, bahenné kúpele a ďalšie liečby môžu významne zmierniť stav pacienta a zvýšiť účinnosť liečby liekmi…

Prevencia lymskej choroby

Existuje niekoľko kritérií, pomocou ktorých môžete určiť potenciálne riziko boreliózy v konkrétnej oblasti:

 • umiestnenie v miernom pásme;
 • zmiešaná blízkosť lesa;
 • jarno-jesenná sezóna (máj – september);
 • vysoká vlhkosť vzduchu (nedávny dážď, hmla atď.).

Aj jedno kritérium zvyšuje riziko infekcie, preto pri preventívnych opatreniach pri bývaní alebo cestovaní na takéto miesto:

 • pred prechodom lesom, parkom alebo inou zelenou oblasťou noste odevy a nohavice s dlhým rukávom (manžety a krk by mali byť pevne prilepené k telu, nohavice by mali byť pripevnené k vysokým topánkam alebo topánkam);
 • aplikovať špeciálne repelenty, ktoré odpudzujú kliešte na postihnuté oblasti tela;
 • po chôdzi dôkladne skontrolujte celé telo (vrátane pokožky hlavy a za uchom), či na ňom nie sú kliešte;
 • Ak máte domáceho maznáčika, denne tiež kontrolujte kliešte, pretože hmyz môže zmeniť majiteľa a psa alebo mačku nahradiť osobou. Zvieratá si vyžadujú špeciálne insekticídne obojky.

Ak sa na koži vyskytne kliešť, nepokúšajte sa ho odstrániť: okamžite vyhľadajte lekársku pomoc. Tam nielen odstránia hmyz, ale vykonajú aj potrebné testy na riziko infekcie av prípade potreby predpíšu preventívnu liečbu…

Liečiť artrózu bez drog? Je to možné!

Získajte bezplatnú knihu, komplexný plán obnovy kolennej a bedrovej artritídy a začnite sa zotavovať bez nákladnej liečby a chirurgického zákroku.!

Leave a Reply