Coccyx v príčinách, faktoroch, charakteristikách bolesti, liečbe hemoroidov

Bolesť Coccyxu v hemoroidoch: príčiny, metódy liečby

Hlavným a nepríjemným príznakom hemoroidov je bolesť. V skorých štádiách ochorenia si pacienti sťažujú na bolesť iba počas defekácie, ale s postupujúcim hemoroidom sa pocity stávajú konštantnými. Bolesť s hemoroidmi môže spôsobiť dolnú časť chrbta, vnútorné stehno a niekedy dokonca aj bolesť chrbtovej kosti s hemoroidmi, bolesti brucha s hemoroidmi…

Prečo sa to vyskytuje pri hemoroidoch v týlnej oblasti, nebolo konečne objasnené. Odborníci sa tu líšia: niektorí sa domnievajú, že kostrčník nemôže hemoroidy zabrániť, zatiaľ čo iní ho pripisujú zvláštnostiam malej inervácie panvy. Pokúsme sa porozumieť otázkam: prečo to bolí, kde to bolí, kde to dáva a ako sa s tým vysporiadať?

Hemoroidy môžu spôsobiť bolesť chrbta.

Anatómia a fyziológia panvy

Predtým, ako sa pýtame, či môže kostrč poškodiť, preskúmajme štrukturálne vlastnosti malej panvy, jej inerváciu a prísun krvi…

Svalmi prechádzajú všetky panvové nervy a cievy. Krv normálne cirkuluje, ak svaly panvového dna fungujú normálne. Zmrštené svaly stlačia krvné cievy a krv sa z nich odstráni a počas relaxačnej fázy svalových vlákien dôjde k žilovému plneniu. Preto je dôležité školiť panvové dno.

Svaly zapadajú nielen do krvných ciev, ale aj do nervových vlákien, ktoré regulujú funkciu panvových orgánov. Nervy iniciujú kontrakciu svalov a tie, ktoré aktivujú krvný obeh.

Poškodená inervácia svalov vedie k preťaženiu panvy, čo prispieva k výskytu hemoroidov..

Panvové dno nervových vlákien reguluje funkciu panvových orgánov. Tento plexus tvoria panvové parasympatické nervy a uzlový mezenterický plexus a sakrálne sympatické vetvy…

Pretože hypofýzy a panvové plexy sú spojené, môže poškodenie konečníka spôsobiť bolesť krížovej kosti a chvostovej kosti..

Pretože hypofýzy a panvové plexy sú spojené, môže poškodenie konečníka spôsobiť bolesť krížovej kosti a chvostovej kosti..

Druhy hemoroidov

Hemoroidy sa delia na tri typy na základe umiestnenia hemoroidových uzlín. Rozlišujte medzi vnútornými, vonkajšími a kombinovanými hemoroidmi.

Príčiny a patogenéza sú spoločné pre všetky typy hemoroidných uzlín. Príznaky choroby sú však rôzne.

Vnútorné hemoroidy sú závažnejšie. Tento typ bolesti pri hemoroidoch je daný „všetkými prostriedkami“ kostrči, krížovej kosti, dolnej časti brucha, chrbte atď. Tiež v prítomnosti vnútorných hemoroidov komplikácie, ako je hemoroid prolaps a sadra, ich nekróza a trombóza, rektálne fistuly..

Vonkajšie hemoroidy sa vyznačujú zápalovými hemoroidmi v konečníku, ktoré tiež bolia, krvácajú, svrbia a niekedy praskajú, sú zranené, sú nekrotické a trombotické…

Vonkajšie hemoroidy sa vyznačujú trombózou.

Syndróm bolesti pri hemoroidoch a kostrči: mechanizmus nástupu

Hemoroidy – choroba, ktorá sa objavuje postupne a často bez povšimnutia. Prvé príznaky choroby – nepohodlie v konečníku alebo chvostovej kosti, nie všetci si to všimnú alebo ich berú vážne.

Nasledujúce príznaky môžu spôsobiť bolesť v kostiach chvosta, ako pri hemoroidoch, tak aj pri normálnych podmienkach:

  • poranenia panvy;
  • dlhodobý pobyt v sede;
  • tvrdá fyzická práca a zdvíhanie ťažkostí;
  • obezita
  • nekonvenčný sex;
  • zápcha
  • tehotenstvo a prirodzený pôrod.

Ale ak bolesť kocýzy pretrváva dlhšiu dobu, mali by ste sa obrátiť na gynekológa pôrodníka a on sa rozhodne, či potrebujete konzultovať s inými odborníkmi..

Ako už bolo spomenuté, mozog vysiela nervové vlákna do svalov impulzy, ktoré sa sťahujú a komprimujú žilové cievy. Krv tak vyteká z žíl.

Stagnácia krvi v hemoroidných žilách, ktorá sa vplyvom narušenej inervácie a funkcie svalov rozširuje a deformuje do hemoroidových uzlín..

V sedavom spôsobe života svaly panvového dna postupne strácajú tón a dokonca atrofiu. Posvätné svaly sa snažia kompenzovať ich nedostatok funkcií. Mozog si neustále myslí, že tieto svaly sú príliš ťažké ako chvostová kosť, krížová kosť alebo bolesť dolnej časti chrbta.

Charakterizácia bolesti chvostovej kosti

Coccalgia je syndróm kokcidiálnej bolesti, ktorý sa častejšie vyskytuje u žien, ktoré rodia pri sedení, s výraznými zmenami v ich polohe tela, zápchou, pohybmi čriev a pohlavným stykom…

Prítomnosť poporodných hemoroidov zvyšuje riziko vzniku kocýzy. Bolesť spôsobená bolesťou spôsobenou zápalom hemoroidných uzlov.

Syndróm bolesti Coccyxu s hemoroidmi má konštantný priťahovací charakter a zvyšuje sa aj počas pohybu čriev.

Syndróm bolesti Coccyxu s hemoroidmi má konštantný priťahovací charakter a zvyšuje sa aj počas pohybu čriev.

Liečba bolesti kostrče v hemoroidoch

V tomto prípade je bolesť chvostovej kosti spojená s prítomnosťou hemoroidov. Z tohto dôvodu sa môžete zbaviť kokcyalgie iba vyliečením hemoroidov. Okrem toho je potrebná symptomatická terapia na zníženie a odstránenie bolesti v kostrči..

Bohužiaľ, hemoroidy sú chronický proces, ktorý je možné vyliečiť, nie vyliečiť. Keďže hemoroidy nie sú liečené, mala by sa venovať dostatočná pozornosť posilňovaniu svalov panvového dna prostredníctvom fyzickej terapie, gymnastiky, jogy a ďalších. pomôcť..

Symptomatická liečba bolesti v kostrči

Aby ste znížili bolesť, vyvarujte sa dlhému sedeniu. Ak vaša odborná činnosť zahŕňa dlhé miesto na sedenie, skúste každé 2 hodiny motorový tréning 5-10 minút..

Nasledujúce lieky majú vynikajúce analgetické účinky:

  • hemoroidové čapíky (Reliéf, Procto-Glivenol, Anestezol, Neo-Anuzol, Posterisan atď.);
  • masti a gély na ošetrenie hemoroidov (Reliéf, Proctosan, Aurobin, Proctosedil, Nefluan a iné);
  • tablety (Ibuklin, Move & Flex, Nimesil, Pentalgin atď.).

Pri silnej bolesti v kostrči, ktorá závažne ovplyvňuje stav pacienta, kostrč podstupuje novokainovú blokádu..

Leave a Reply