Cvičenie na bolesť dolnej časti chrbta podľa Bubnovského

Cvičenie na bolesť dolnej časti chrbta podľa Bubnovského

Cvičenie a gymnastika na bolesť chrbta

Prajem pekný deň! Pred prečítaním receptov na domáce lieky, bylinky, infúzie, rôzne lieky (ASD, peroxid, jedlá sóda atď.) Vám poviem niečo o sebe. Volám sa Konstantin Fedorovich Makarov – som fytoterapeut so 40 ročnými skúsenosťami. Keď čítate tento článok, odporúčam vám, aby ste si zachovali svoje telo a Move & Flexier a nezačínali s liečebnými metódami a Teraz ti poviem PREČO. Existuje veľa liečivých rastlín, bylín, bylín, ktoré sa ukázali ako účinné, a existuje niekoľko dobrých recenzií. Existuje však aj druhá strana mince, čo je kontraindikáciou komorbidity pacienta. Napríklad málokto si je vedomý, že tinktúra hemlock nemôže byť použitá v kombinácii s chemoterapiou alebo inými liekmi, zhoršuje ochorenie a môže spôsobiť zmätok. pretože, len aby si ublížil. Pred použitím rôznych metód liečby je lepšie poradiť sa so špecialistom alebo poskytovateľom zdravotnej starostlivosti. Move & Flex a dostanete sa k nim férovo o. Prečítajte si viac o mne tu: fytoterapeut Konstantin Makarov.

Keď sa začne bolesť chrbta a tento problém vnútorných orgánov a kĺbov, pacienti sú často pripravení na všetky postupy, len aby sa zbavili bolesti a obnovili pohyblivosť chrbtice…

Spomedzi mnohých rôznych metód a techník majú špeciálne miesto cvičenia Bubnovského dolné časti chrbta. Tento súbor lekcií tohto lekára fungoval dobre a podľa všetkých pravidiel a odporúčaní sa dá efektívne uplatniť aj doma.

Liečba bolesti dolnej časti chrbta, podľa Bubnovského

Pri slabých chrbtových svaloch je pre ľudské telo veľmi ťažké udržiavať chrbticu. Ale je to on, kto udržuje svoje pracovné podmienky v takmer polovici ľudského tela. Dlhodobé sedenie (z profesionálnych dôvodov alebo životného štýlu) môže spôsobiť atrofiu svalov dolnej časti chrbta a jednoducho nemôže byť schopný vykonávať svoje povinnosti..

Ako to zmeniť?

 • aktívny životný štýl (šport, chôdza alebo len snaha byť otvorenejší);
 • vyvážená strava (vytvorte stravovací režim a konzumujte iba produkty Move & Flex);
 • doma robte špeciálne cvičenia pre dolnú časť chrbta (pomôže zmierniť bolesť a obnoviť pružnosť chrbtice).

Ale robiť Bubnovsky gymnastiku s bolesťou chrbta stojí za to počúvať svoje telo. Napríklad, ak sa u vás vyskytne periférna alebo kŕčová bolesť, tréning by sa mal oneskoriť alebo znížiť fyzická aktivita. Komplex Bubnovsky by sa nemal vykonávať:

Užitočné informácie o: liečebných cvičeniach a cvičeniach Dikul na chrbticu a kĺby

 • Počas tehotenstva. Najmä pre tehotné ženy sa vyvinul komplex so zníženou záťažou pre tehotné matky;
 • Ak počas cvičenia cítite ostrú bolesť;
 • Neodporúča sa začať cvičiť v pooperačnom období alebo po poranení miechy. Takúto gymnastiku môže predpísať iba lekár..

Cvičenia Bubnovski zamerané na bolesti chrbta

Profesor fyzioterapie pomáha normalizovať kĺby, väzy a svaly. Takéto cvičenie dolnej časti chrbta je vynikajúcou prevenciou rozvoja medzistavcovej prietrže, osteochondrózy a iných ochorení chrbtice. Hlavná vec v týchto triedach # 8212; správne dýchanie, žiadne náhle pohyby, správne opakovanie.

Správne dýchanie je veľmi dôležité, pretože bránica pomáha zvyšovať tonus svalov. Len sústredením sa na dýchanie dosiahnete rýchly, pozitívny účinok..

Ideálnym riešením pre dolnú časť chrbta by bolo cvičenie v špecializovaných strediskách, cvičebné vybavenie pod dohľadom odborníkov. Ak však nie je možné navštíviť takúto inštitúciu, je celkom efektívne robiť doma gymnastiku.

Ideme priamo do komplexu aktivít:

Sekcia 2. # 171; Klesajúca č. 187;. Nachádzame sa v rovnakej pozícii zo štyroch strán. Ďalej, pri výdychu # 8212 vydýchnite a ohnite chrbát. ohnúť sa. Požadovaný počet opakovaní # 8212; 20 krát

Lekcia 3. Východisková pozícia # 8212; prvý. Potom potiahnite ľavú nohu k hrudníku a ľavú ruku dopredu. Sedíme na ľavej nohe a natiahneme pravú ruku a nohu dozadu. Meníme polohu rúk a nôh a opakujeme všetko presne naopak. Je dôležité sledovať dýchanie. Pri miernej bolesti pokračuje cvičenie. Veľkosť kroku môžete zväčšiť v priebehu času # 8212; tým sa zvýši zaťaženie;

Užitočné informácie o: Korekcia nosa, redukcia, narovnanie, odstránenie batohu

Lekcia 4. Stoja na štyroch nohách. Zamerajte sa na svoje dlane a kolená. Natiahneme naše telo vpred bez zdvíhania končatín z podlahy. Pokúste sa vyrovnať a neohýbajte spodnú časť chrbta. Podržte ho 5 – 10 sekúnd a vráťte sa do východiskovej polohy;

Lekcia 5. Počiatočná pozícia je podobná. Pri výdychu ohnite lakte a sklopte podnos k podlahe. Jemne posúvajte svoje telo tak, aby sa vaše podpätky dostali k zadkom. Vrátime sa do východiskovej polohy a opakujeme 5-6 krát. Tento pohyb je špeciálne navrhnutý tak, aby napínal svaly dolnej časti chrbta;

Lekcia 6. Ležíme na chrbte, ohýbame kolená, dávame ruky za hlavu, nohy na podlahu. Pri výdychu zdvíhajte hornú časť tela tak, aby sa kolená dotýkali lakťov. Dôležitá podmienka: Nezdvíhajte nohy z podlahy. Urobte to dokonca s miernou bolesťou. Zastavíme sa, keď horí lis;

Lekcia 7. Opierali sme sa o chrbát, ohnuté kolená, nohy pritláčané k podlahe, ruky pozdĺž tela. Vydychujeme a ťaháme panvu tak vysoko, ako je to možné. Na vrchole sa snažíme držať telo na niekoľko sekúnd a vrátiť sa do východiskovej polohy. Opakujte 10 až 30 krát, v závislosti od vášho fyzického vývoja.

Lekári odporúčajú cvičenie dolnej časti chrbta každé ráno a večer a ľahké svalové cvičenie chrbta poobede..

Užitočné informácie pre: Cvičenie na ploché nohy: Prevencia, cvičebná terapia, korekcia, masáž

Pohybujte sa a ohýbajte! Toto video vám ukáže súbor účinných cvičení na bolesť a ochorenie bedrovej chrbtice:

Cvičenia pre dolnú časť chrbta podľa systému doktora Bubnovského

Ak cítite bolesť dolnej časti chrbta, mali by ste okamžite vyhľadať odbornú lekársku pomoc. Po vyšetrení a vyšetrení lekár pochopí, v čom je problém a predpíše príslušnú liečbu.

Ak sú však lieky určené na zmiernenie príznakov, potom špeciálna gymnastika priamo ovplyvní samotnú chrbticu, zastaví progresiu choroby.

Podľa známeho lekára, profesora Sergei Bubnovského, cvičenia na bolesti chrbta nielen odstraňujú bolesť, ale tiež jej bránia v budúcnosti posilňovaním svalov chrbtice a hlbokých chrbtov, ktoré ju podporujú…

Hlavné problémy s pásom

Bedrové stavce sa skladajú z piatich výkonných mobilných stavcov. Existuje veľa nervových zakončení, zložité spojenie prvkov, široká sieť ciev.

Táto oblasť, ktorá je pri pohybe, zdvíhaní, státí a sedení vystavená najvyššiemu zaťaženiu, je veľmi zraniteľná.

Zvážte prípady, keď môžete použiť cvičenia na bolesti chrbta.

 1. Spondylóza Zmeny v chrbtici súvisiace s vekom sú spravidla hrot, ktorý mení tvar stavcov. Bolesť spôsobená poruchou môže byť odstránená špeciálnymi pohybmi..
 2. Prietrž. Dodáva sa so sedavým životným štýlom a nákladom. Medzistavcové platničky musia byť zosilnené (nasýtené tekutinami, živinami), a to sa dá dosiahnuť iba fyziologickým pohybom..
 3. Osteoporóza Nedostatok vápnika vedie k lámavosti a strate kosti, najmä stavcov. Gymnastika pomôže zlepšiť metabolizmus, posilniť kosti a svaly..
 4. Stenóza miechového kanálu (zúženie). Nervová kompresia spôsobuje poškodenie a zápal. Terapeutické cvičenia eliminujú bolesť a zápal v dôsledku dekompresie nervových zakončení.

Odborný asistent medicíny, S.M. Bubnovsky je fyzioterapeut, ktorý lieči pohyby. V priebehu rokov vyvinul komplex, ktorý zmierňuje bolesti chrbta.

Účinné vyšetrenie svalov chrbta a celého tela odstraňuje nepríjemné pocity a postupne prichádzate.

Trocha fyzioterapie

Fyzioterapeuti pracujú s technikou Bubnovsky v špecializovaných ОMove & Flexing centrách, kde sú nainštalované patentovaní tréneri..

Svoje hodiny môžete pokračovať prehliadnutím a vymenovaním gymnastického komplexu. Skúsený inštruktor sleduje, ako sa tieto pohyby vykonávajú.

Po zvládnutí pohybovej techniky pacient pociťuje výrazné zlepšenie: nakoniec sa bolesti chrbta začínajú pomaly ustupovať. Gymnastika by sa však mala stať každodenným zvykom. Inak sa už začne deformácia chrbtice, ktorá už začala.

Cvičenie je možné vykonávať doma, bez cvičebných pomôcok – v niektorých prípadoch je minimálna sada vybavenia pre telocvičňu, ktorá sa v obchode dá ľahko nájsť…

Tu je niekoľko príkladov. Pohyby sa vykonávajú hladko, presne a bez veľkého stresu.

 1. Postavte sa na dlane a kolená, uvoľnite si pás.
 2. Pri výdychu ohnite spodnú časť chrbta lukom, sklopte hlavu medzi ruky a nadýchnite sa, ohnite hlavu nahor.
 3. Posaďte sa na podlahu s nohami a chrbtom rovno, s rukami zovretými za hlavou. Choďte dole po zadku.
 4. V polohe na sedenie položte ruky na zem a zdvihnite nohy v zákrutách: najprv sa ohnite, potom rovno.
 5. Na bicykli urobte bicykel.

Napriek bezpodmienečnej účinnosti Bubnovského cvičenia existujú kontraindikácie na ich implementáciu:

 • skoré (akútne) obdobie choroby – gymnastika sa začína až po odstránení príznakov;
 • horúčka (zvýšená bolesť);
 • tehotenstvo (kvôli silnej mieche);
 • infekčné choroby;
 • zápal
 • krvácanie, vonkajšie alebo vnútorné;
 • pooperačné obdobie;
 • nestabilná angína pectoris, hypertenzná kríza, iné závažné kardiovaskulárne choroby;
 • akútna cerebrovaskulárna príhoda;
 • onkologické ochorenia.

Fyzioterapeutický komplex je individuálny pre každého pacienta s bolesťou dolnej časti chrbta v závislosti od typu cvičenia a stupňa námahy…

Gymnastiku je možné vykonávať aj ako rehabilitáciu, napríklad po operácii chrbtice je vhodná na preventívne účely. Pripomíname, že podľa Bubnovského sú všetky cvičenia účinné iba pri systematických cvičeniach.

Páčilo sa vám to? Potom si preštudujte nasledujúce materiály:

Súbor cvičení podľa Bubnovského ako liek na bolesť chrbta

Osteochondróza, hernia disku, neuralgia, muskuloskeletálne deformácie, trauma a rôzne pooperačné komplikácie vedú k poruche kĺbov a bolesti. Súprava Back Exercise Kit spoločnosti Bubnovski je navrhnutá tak, aby normalizovala a obnovila stratené funkcie pohybového aparátu. Každý rok sa stovky jeho pacientov stávajú dôkazmi o účinnosti tejto techniky.

Podstata Bubnovského metódy

Musíte si pamätať trochu anatómie, aby ste pochopili význam jeho terapie. Muskuloskeletálny systém pozostáva z:

Kosti sú spojené väzmi. Aby sa zabránilo vymazaniu alebo poškodeniu kostného tkaniva počas pohybu, sú kontaktné oblasti kosti pokryté chrupavkou. Vo vnútri kĺbu je kĺbová tekutina, ktorá poskytuje ďalšie tlmenie a výživu chrupavkového tkaniva. Na uskutočnenie pohybu je potrebný určitý pohyb kostí, ako aj pák. Vyžaduje to sval. Pripevňujú sa na kosti cez šľachy a zdvíhajú alebo uvoľňujú telo zmršťovaním alebo uvoľnením..

V prípade problémov s kĺbmi (opotrebenie chrupavky, slzy a výrony, zápal) sa sval v mieste poranenia bezpečne stiahne a spôsobí bolesť. Potom samotný človek obmedzí pohyb v chorom kĺbe, svaly sa znecitlivia, nedokážu odolať záťaži a pohyb sa jednoducho zastaví…

Bubnovskiho metóda je založená na relaxácii a posilňovaní svalov s cieľom rozšíriť kapacitu kĺbov, úplnú rehabilitáciu a zmierniť bolesť.. Samotný impulz bolesti pochádza z nervových zakončení svalov, ktoré sú príliš napäté, takže účinok by sa mal zameriavať konkrétne na mäkké tkanivá… A iba posilnením svalového korzetu môžeme úplne chrániť postihnutý kĺb pred mechanickým poškodením a preťažením.

Z čoho program pozostáva?

Bubnovsky publikoval množstvo príručiek a tiež zaznamenal domáce kurzy v rámci videoterapie. Vo väčšine miest v Litve a na Ukrajine sú otvorené desiatky fyzioterapeutických centier, ktoré zamestnávajú certifikovaných fyzioterapeutov a inštruktorov lekárskej telesnej výchovy…

Každý žiadateľ má individuálny rehabilitačný program, ktorý obsahuje zoznam cvičenia, úpravy vody a všeobecné odporúčania týkajúce sa životného štýlu Move & Flex..

Cvičenia systému Bubnovsky nie sú jeho autorskými právami. Profesor používa známe aeróbne záťaže, ako aj prvky jogy a Pilates na aplikovanie na ľudí s problémami s pohybovým ústrojenstvom.. Na zvýšenie zaťaženia používame simulátory navrhnuté samotným Bubnovským špeciálne pre lekársku gymnastiku.

Správne cvičenie posilňuje svaly, rozvíja pružnosť kĺbov, zlepšuje prísun krvi do tkanív, čo znamená, že sú lepšie nasýtené kyslíkom a živinami a prebytočné metabolické produkty sa vylučujú. Bolesť zmizne, osoba sa stáva mobilnejšou, problémy s arteriálnou hypertenziou, neuralgiou, chronickou žilovou nedostatočnosťou sú vyriešené atď…

Ako Bubnovskyho metódy získali dôveru pacientov?

Dnes v každom meste nájdete veľa športových oddelení, centier a kruhov. Ale ako viete, pracujú ako obyčajní ľudia a väčšina z nich nemá ani špeciálne diplomy. Ak je inštruktorom bývalý športovec, zvyčajne je certifikovaným trénerom. Existujú prípady, keď určitú telesnú výchovu alebo tanečný kurz vyučuje osoba, ktorá sa zúčastnila iba piatich až desiatich seminárov alebo konferencií a získala príslušný diplom, napríklad na „trojdňový“ kurz..

Čo vás odlišuje od takého inštruktora? Ak študujete online každý mesiac, čítate príslušnú literatúru a začnete praktizovať sami, vedomosti sú rovnaké. Výsledkom je, že ľudia v Move & Flex sa môžu zúčastňovať pravidelných športových školení.. Mnohé, ktoré nepoznajú svoje problémy s pohybom a flexom, začínajú robiť silové cvičenia, ktoré vyvolávajú exacerbácie alebo komplikácie…

A čo ľudia s problémami s pohybovým ústrojenstvom? Ak je takáto osoba mladá, pôjde do Pilatesu, zaregistruje sa v bazéne, dozvie sa viac o nových technikách a začne samostatne zárobkovo činná osoba. A starší ľudia? Samozrejme, takmer každé liečebné zariadenie má dnes fyzioterapeutickú jednotku, kde môžete absolvovať fyzioterapeutický cvičebný kurz. Toto však nie je vhodné pre všetkých a všetko, čo musia odovzdať lekári v rade …

Bubnovsky podnikol kroky na vyriešenie tohto problému. Zameriava sa na pacientov všetkých vekových skupín, od detí s problémami s držaním tela až po starších ľudí s poruchami pohybového aparátu spojenými s vekom. Personál pracuje s každým pacientom individuálne: neustále monitoruje správnosť cvičení, pomáha pri výbere správnej pracovnej záťaže, vyhodnocuje výsledky.

Okrem toho mnohí, ktorí ukončili rehabilitačné kurzy v centrách, pokračujú v samostatnom výkone, dokonca si kupujú trénera Bubnovského. A sú aj takí, ktorí prekonávajú komplikácie v minulosti a obmedzenia súvisiace s vekom, chodia a kontrolujú sa na športových oddeleniach.

Príklad cvičenia chrbta na zmiernenie bolesti

Táto sada cvičení je podľa Bubnovského určená ľuďom trpiacim osteochondrózou a únavou svalov.

 • Hladký chrbtový oblúk v oblasti kolenného lakťa. stojaci na štvornožkách vykonávame hornú časť zadného ohybu # 8212; vdýchnite a nadýchnite sa.
 • Cvičte „mačku“. východisková pozícia je opäť štvoruholníková s našimi hlavami mierne sklopenými a pohybujúcimi sa dozadu, „ponoríme sa“ pod pomyselnú lištu a opakovaním pohybov mačky „zdvihneme“, natiahneme korunu k oblohe..
 • Krok preťahovania. Z východiskovej polohy sedíme na pravej ohnutej nohe a ťaháme ľavú časť chrbta. Vytiahneme ruky dopredu a snažíme sa dať naše telo na zem. Ľavé rameno môže zostať v lakťovom kĺbe, ak je v chrbte nepohodlie. Opakujte strečing, zatiaľ čo sedí na ľavej nohe.
 • Napínanie žalúdka. Čerpáme „lis“ ležiaci na podlahe ohnutými kolenami.
 • Zdvihnite panvu. Keď ležíte na chrbte, ohýbajte kolenné kĺby chodidlami na podlahe. Zdvíhame panvu hore a dole.

Ako vidíte, tento komplex predstavuje výber známych aeróbnych cvičení (záťaží), ktoré sa vyberajú na posilnenie svalového korzetu na ochranu chrbtice, ako aj na relaxáciu svalovej skupiny, ktorá reaguje na bolesť v reakcii na patológiu kĺbov..

Cvičenie na bolesť dolnej časti chrbta podľa Bubnovského

Cvičenie a gymnastika na bolesť chrbta

Prajem pekný deň! Pred prečítaním receptov na domáce lieky, bylinky, infúzie, rôzne lieky (ASD, peroxid, jedlá sóda atď.) Vám poviem niečo o sebe. Volám sa Konstantin Fedorovich Makarov – som fytoterapeut so 40 ročnými skúsenosťami. Keď čítate tento článok, odporúčam vám, aby ste si zachovali svoje telo a Move & Flexier a nezačínali s liečebnými metódami a Teraz ti poviem PREČO. Existuje veľa liečivých rastlín, bylín, bylín, ktoré sa ukázali ako účinné, a existuje niekoľko dobrých recenzií. Existuje však aj druhá strana mince, čo je kontraindikáciou komorbidity pacienta. Napríklad málokto si je vedomý, že tinktúra hemlock nemôže byť použitá v kombinácii s chemoterapiou alebo inými liekmi, zhoršuje ochorenie a môže spôsobiť zmätok. pretože, len aby si ublížil. Pred použitím rôznych metód liečby je lepšie poradiť sa so špecialistom alebo poskytovateľom zdravotnej starostlivosti. Move & Flex a dostanete sa k nim férovo o. Prečítajte si viac o mne tu: fytoterapeut Konstantin Makarov.

Keď sa začne bolesť chrbta a tento problém vnútorných orgánov a kĺbov, pacienti sú často pripravení na všetky postupy, len aby sa zbavili bolesti a obnovili pohyblivosť chrbtice…

Spomedzi mnohých rôznych metód a techník majú špeciálne miesto cvičenia Bubnovského dolné časti chrbta. Tento súbor lekcií tohto lekára fungoval dobre a podľa všetkých pravidiel a odporúčaní sa dá efektívne uplatniť aj doma.

Liečba bolesti dolnej časti chrbta, podľa Bubnovského

Pri slabých chrbtových svaloch je pre ľudské telo veľmi ťažké udržiavať chrbticu. Ale je to on, kto udržuje svoje pracovné podmienky v takmer polovici ľudského tela. Dlhodobé sedenie (z profesionálnych dôvodov alebo životného štýlu) môže spôsobiť atrofiu svalov dolnej časti chrbta a jednoducho nemôže byť schopný vykonávať svoje povinnosti..

Ako to zmeniť?

 • aktívny životný štýl (šport, chôdza alebo len snaha byť otvorenejší);
 • vyvážená strava (vytvorte stravovací režim a konzumujte iba produkty Move & Flex);
 • doma robte špeciálne cvičenia pre dolnú časť chrbta (pomôže zmierniť bolesť a obnoviť pružnosť chrbtice).

Ale robiť Bubnovsky gymnastiku s bolesťou chrbta stojí za to počúvať svoje telo. Napríklad, ak sa u vás vyskytne periférna alebo kŕčová bolesť, tréning by sa mal oneskoriť alebo znížiť fyzická aktivita. Komplex Bubnovsky by sa nemal vykonávať:

Užitočné informácie o: liečebných cvičeniach a cvičeniach Dikul na chrbticu a kĺby

 • Počas tehotenstva. Najmä pre tehotné ženy sa vyvinul komplex so zníženou záťažou pre tehotné matky;
 • Ak počas cvičenia cítite ostrú bolesť;
 • Neodporúča sa začať cvičiť v pooperačnom období alebo po poranení miechy. Takúto gymnastiku môže predpísať iba lekár..

Cvičenia Bubnovski zamerané na bolesti chrbta

Profesor fyzioterapie pomáha normalizovať kĺby, väzy a svaly. Takéto cvičenie dolnej časti chrbta je vynikajúcou prevenciou rozvoja medzistavcovej prietrže, osteochondrózy a iných ochorení chrbtice. Hlavná vec v týchto triedach # 8212; správne dýchanie, žiadne náhle pohyby, správne opakovanie.

Správne dýchanie je veľmi dôležité, pretože bránica pomáha zvyšovať tonus svalov. Len sústredením sa na dýchanie dosiahnete rýchly, pozitívny účinok..

Ideálnym riešením pre dolnú časť chrbta by bolo cvičenie v špecializovaných strediskách, cvičebné vybavenie pod dohľadom odborníkov. Ak však nie je možné navštíviť takúto inštitúciu, je celkom efektívne robiť doma gymnastiku.

Ideme priamo do komplexu aktivít:

Sekcia 2. # 171; Klesajúca č. 187;. Nachádzame sa v rovnakej pozícii zo štyroch strán. Ďalej, pri výdychu # 8212 vydýchnite a ohnite chrbát. ohnúť sa. Požadovaný počet opakovaní # 8212; 20 krát

Lekcia 3. Východisková pozícia # 8212; prvý. Potom potiahnite ľavú nohu k hrudníku a ľavú ruku dopredu. Sedíme na ľavej nohe a natiahneme pravú ruku a nohu dozadu. Meníme polohu rúk a nôh a opakujeme všetko presne naopak. Je dôležité sledovať dýchanie. Pri miernej bolesti pokračuje cvičenie. Veľkosť kroku môžete zväčšiť v priebehu času # 8212; tým sa zvýši zaťaženie;

Užitočné informácie o: Korekcia nosa, redukcia, narovnanie, odstránenie batohu

Lekcia 4. Stoja na štyroch nohách. Zamerajte sa na svoje dlane a kolená. Natiahneme naše telo vpred bez zdvíhania končatín z podlahy. Pokúste sa vyrovnať a neohýbajte spodnú časť chrbta. Podržte ho 5 – 10 sekúnd a vráťte sa do východiskovej polohy;

Lekcia 5. Počiatočná pozícia je podobná. Pri výdychu ohnite lakte a sklopte podnos k podlahe. Jemne posúvajte svoje telo tak, aby sa vaše podpätky dostali k zadkom. Vrátime sa do východiskovej polohy a opakujeme 5-6 krát. Tento pohyb je špeciálne navrhnutý tak, aby napínal svaly dolnej časti chrbta;

Lekcia 6. Ležíme na chrbte, ohýbame kolená, dávame ruky za hlavu, nohy na podlahu. Pri výdychu zdvíhajte hornú časť tela tak, aby sa kolená dotýkali lakťov. Dôležitá podmienka: Nezdvíhajte nohy z podlahy. Urobte to dokonca s miernou bolesťou. Zastavíme sa, keď horí lis;

Lekcia 7. Opierali sme sa o chrbát, ohnuté kolená, nohy pritláčané k podlahe, ruky pozdĺž tela. Vydychujeme a ťaháme panvu tak vysoko, ako je to možné. Na vrchole sa snažíme držať telo na niekoľko sekúnd a vrátiť sa do východiskovej polohy. Opakujte 10 až 30 krát, v závislosti od vášho fyzického vývoja.

Lekári odporúčajú cvičenie dolnej časti chrbta každé ráno a večer a ľahké svalové cvičenie chrbta poobede..

Užitočné informácie pre: Cvičenie na ploché nohy: Prevencia, cvičebná terapia, korekcia, masáž

Pohybujte sa a ohýbajte! Toto video vám ukáže súbor účinných cvičení na bolesť a ochorenie bedrovej chrbtice:

Cvičenia pre dolnú časť chrbta podľa systému doktora Bubnovského

Ak cítite bolesť dolnej časti chrbta, mali by ste okamžite vyhľadať odbornú lekársku pomoc. Po vyšetrení a vyšetrení lekár pochopí, v čom je problém a predpíše príslušnú liečbu.

Ak sú však lieky určené na zmiernenie príznakov, potom špeciálna gymnastika priamo ovplyvní samotnú chrbticu, zastaví progresiu choroby.

Podľa známeho lekára, profesora Sergei Bubnovského, cvičenia na bolesti chrbta nielen odstraňujú bolesť, ale tiež jej bránia v budúcnosti posilňovaním svalov chrbtice a hlbokých chrbtov, ktoré ju podporujú…

Hlavné problémy s pásom

Bedrové stavce sa skladajú z piatich výkonných mobilných stavcov. Existuje veľa nervových zakončení, zložité spojenie prvkov, široká sieť ciev.

Táto oblasť, ktorá je pri pohybe, zdvíhaní, státí a sedení vystavená najvyššiemu zaťaženiu, je veľmi zraniteľná.

Zvážte prípady, keď môžete použiť cvičenia na bolesti chrbta.

 1. Spondylóza Zmeny v chrbtici súvisiace s vekom sú spravidla hrot, ktorý mení tvar stavcov. Bolesť spôsobená poruchou môže byť odstránená špeciálnymi pohybmi..
 2. Prietrž. Dodáva sa so sedavým životným štýlom a nákladom. Medzistavcové platničky musia byť zosilnené (nasýtené tekutinami, živinami), a to sa dá dosiahnuť iba fyziologickým pohybom..
 3. Osteoporóza Nedostatok vápnika vedie k lámavosti a strate kosti, najmä stavcov. Gymnastika pomôže zlepšiť metabolizmus, posilniť kosti a svaly..
 4. Stenóza miechového kanálu (zúženie). Nervová kompresia spôsobuje poškodenie a zápal. Terapeutické cvičenia eliminujú bolesť a zápal v dôsledku dekompresie nervových zakončení.

Odborný asistent medicíny, S.M. Bubnovsky je fyzioterapeut, ktorý lieči pohyby. V priebehu rokov vyvinul komplex, ktorý zmierňuje bolesti chrbta.

Účinné vyšetrenie svalov chrbta a celého tela odstraňuje nepríjemné pocity a postupne prichádzate.

Trocha fyzioterapie

Fyzioterapeuti pracujú s technikou Bubnovsky v špecializovaných ОMove & Flexing centrách, kde sú nainštalované patentovaní tréneri..

Svoje hodiny môžete pokračovať prehliadnutím a vymenovaním gymnastického komplexu. Skúsený inštruktor sleduje, ako sa tieto pohyby vykonávajú.

Po zvládnutí pohybovej techniky pacient pociťuje výrazné zlepšenie: nakoniec sa bolesti chrbta začínajú pomaly ustupovať. Gymnastika by sa však mala stať každodenným zvykom. Inak sa už začne deformácia chrbtice, ktorá už začala.

Cvičenie je možné vykonávať doma, bez cvičebných pomôcok – v niektorých prípadoch je minimálna sada vybavenia pre telocvičňu, ktorá sa v obchode dá ľahko nájsť…

Tu je niekoľko príkladov. Pohyby sa vykonávajú hladko, presne a bez veľkého stresu.

 1. Postavte sa na dlane a kolená, uvoľnite si pás.
 2. Pri výdychu ohnite spodnú časť chrbta lukom, sklopte hlavu medzi ruky a nadýchnite sa, ohnite hlavu nahor.
 3. Posaďte sa na podlahu s nohami a chrbtom rovno, s rukami zovretými za hlavou. Choďte dole po zadku.
 4. V polohe na sedenie položte ruky na zem a zdvihnite nohy v zákrutách: najprv sa ohnite, potom rovno.
 5. Na bicykli urobte bicykel.

Napriek bezpodmienečnej účinnosti Bubnovského cvičenia existujú kontraindikácie na ich implementáciu:

 • skoré (akútne) obdobie choroby – gymnastika sa začína až po odstránení príznakov;
 • horúčka (zvýšená bolesť);
 • tehotenstvo (kvôli silnej mieche);
 • infekčné choroby;
 • zápal
 • krvácanie, vonkajšie alebo vnútorné;
 • pooperačné obdobie;
 • nestabilná angína pectoris, hypertenzná kríza, iné závažné kardiovaskulárne choroby;
 • akútna cerebrovaskulárna príhoda;
 • onkologické ochorenia.

Fyzioterapeutický komplex je individuálny pre každého pacienta s bolesťou dolnej časti chrbta v závislosti od typu cvičenia a stupňa námahy…

Gymnastiku je možné vykonávať aj ako rehabilitáciu, napríklad po operácii chrbtice je vhodná na preventívne účely. Pripomíname, že podľa Bubnovského sú všetky cvičenia účinné iba pri systematických cvičeniach.

Páčilo sa vám to? Potom si preštudujte nasledujúce materiály:

Súbor cvičení podľa Bubnovského ako liek na bolesť chrbta

Osteochondróza, hernia disku, neuralgia, muskuloskeletálne deformácie, trauma a rôzne pooperačné komplikácie vedú k poruche kĺbov a bolesti. Súprava Back Exercise Kit spoločnosti Bubnovski je navrhnutá tak, aby normalizovala a obnovila stratené funkcie pohybového aparátu. Každý rok sa stovky jeho pacientov stávajú dôkazmi o účinnosti tejto techniky.

Podstata Bubnovského metódy

Musíte si pamätať trochu anatómie, aby ste pochopili význam jeho terapie. Muskuloskeletálny systém pozostáva z:

Kosti sú spojené väzmi. Aby sa zabránilo vymazaniu alebo poškodeniu kostného tkaniva počas pohybu, sú kontaktné oblasti kosti pokryté chrupavkou. Vo vnútri kĺbu je kĺbová tekutina, ktorá poskytuje ďalšie tlmenie a výživu chrupavkového tkaniva. Na uskutočnenie pohybu je potrebný určitý pohyb kostí, ako aj pák. Vyžaduje to sval. Pripevňujú sa na kosti cez šľachy a zdvíhajú alebo uvoľňujú telo zmršťovaním alebo uvoľnením..

V prípade problémov s kĺbmi (opotrebenie chrupavky, slzy a výrony, zápal) sa sval v mieste poranenia bezpečne stiahne a spôsobí bolesť. Potom samotný človek obmedzí pohyb v chorom kĺbe, svaly sa znecitlivia, nedokážu odolať záťaži a pohyb sa jednoducho zastaví…

Bubnovskiho metóda je založená na relaxácii a posilňovaní svalov s cieľom rozšíriť kapacitu kĺbov, úplnú rehabilitáciu a zmierniť bolesť.. Samotný impulz bolesti pochádza z nervových zakončení svalov, ktoré sú príliš napäté, takže účinok by sa mal zameriavať konkrétne na mäkké tkanivá… A iba posilnením svalového korzetu môžeme úplne chrániť postihnutý kĺb pred mechanickým poškodením a preťažením.

Z čoho program pozostáva?

Bubnovsky publikoval množstvo príručiek a tiež zaznamenal domáce kurzy v rámci videoterapie. Vo väčšine miest v Litve a na Ukrajine sú otvorené desiatky fyzioterapeutických centier, ktoré zamestnávajú certifikovaných fyzioterapeutov a inštruktorov lekárskej telesnej výchovy…

Každý žiadateľ má individuálny rehabilitačný program, ktorý obsahuje zoznam cvičenia, úpravy vody a všeobecné odporúčania týkajúce sa životného štýlu Move & Flex..

Cvičenia systému Bubnovsky nie sú jeho autorskými právami. Profesor používa známe aeróbne záťaže, ako aj prvky jogy a Pilates na aplikovanie na ľudí s problémami s pohybovým ústrojenstvom.. Na zvýšenie zaťaženia používame simulátory navrhnuté samotným Bubnovským špeciálne pre lekársku gymnastiku.

Správne cvičenie posilňuje svaly, rozvíja pružnosť kĺbov, zlepšuje prísun krvi do tkanív, čo znamená, že sú lepšie nasýtené kyslíkom a živinami a prebytočné metabolické produkty sa vylučujú. Bolesť zmizne, osoba sa stáva mobilnejšou, problémy s arteriálnou hypertenziou, neuralgiou, chronickou žilovou nedostatočnosťou sú vyriešené atď…

Ako Bubnovskyho metódy získali dôveru pacientov?

Dnes v každom meste nájdete veľa športových oddelení, centier a kruhov. Ale ako viete, pracujú ako obyčajní ľudia a väčšina z nich nemá ani špeciálne diplomy. Ak je inštruktorom bývalý športovec, zvyčajne je certifikovaným trénerom. Existujú prípady, keď určitú telesnú výchovu alebo tanečný kurz vyučuje osoba, ktorá sa zúčastnila iba piatich až desiatich seminárov alebo konferencií a získala príslušný diplom, napríklad na „trojdňový“ kurz..

Čo vás odlišuje od takého inštruktora? Ak študujete online každý mesiac, čítate príslušnú literatúru a začnete praktizovať sami, vedomosti sú rovnaké. Výsledkom je, že ľudia v Move & Flex sa môžu zúčastňovať pravidelných športových školení.. Mnohé, ktoré nepoznajú svoje problémy s pohybom a flexom, začínajú robiť silové cvičenia, ktoré vyvolávajú exacerbácie alebo komplikácie…

A čo ľudia s problémami s pohybovým ústrojenstvom? Ak je takáto osoba mladá, pôjde do Pilatesu, zaregistruje sa v bazéne, dozvie sa viac o nových technikách a začne samostatne zárobkovo činná osoba. A starší ľudia? Samozrejme, takmer každé liečebné zariadenie má dnes fyzioterapeutickú jednotku, kde môžete absolvovať fyzioterapeutický cvičebný kurz. Toto však nie je vhodné pre všetkých a všetko, čo musia odovzdať lekári v rade …

Bubnovsky podnikol kroky na vyriešenie tohto problému. Zameriava sa na pacientov všetkých vekových skupín, od detí s problémami s držaním tela až po starších ľudí s poruchami pohybového aparátu spojenými s vekom. Personál pracuje s každým pacientom individuálne: neustále monitoruje správnosť cvičení, pomáha pri výbere správnej pracovnej záťaže, vyhodnocuje výsledky.

Okrem toho mnohí, ktorí ukončili rehabilitačné kurzy v centrách, pokračujú v samostatnom výkone, dokonca si kupujú trénera Bubnovského. A sú aj takí, ktorí prekonávajú komplikácie v minulosti a obmedzenia súvisiace s vekom, chodia a kontrolujú sa na športových oddeleniach.

Príklad cvičenia chrbta na zmiernenie bolesti

Táto sada cvičení je podľa Bubnovského určená ľuďom trpiacim osteochondrózou a únavou svalov.

 • Hladký chrbtový oblúk v oblasti kolenného lakťa. stojaci na štvornožkách vykonávame hornú časť zadného ohybu # 8212; vdýchnite a nadýchnite sa.
 • Cvičte „mačku“. východisková pozícia je opäť štvoruholníková s našimi hlavami mierne sklopenými a pohybujúcimi sa dozadu, „ponoríme sa“ pod pomyselnú lištu a opakovaním pohybov mačky „zdvihneme“, natiahneme korunu k oblohe..
 • Krok preťahovania. Z východiskovej polohy sedíme na pravej ohnutej nohe a ťaháme ľavú časť chrbta. Vytiahneme ruky dopredu a snažíme sa dať naše telo na zem. Ľavé rameno môže zostať v lakťovom kĺbe, ak je v chrbte nepohodlie. Opakujte strečing, zatiaľ čo sedí na ľavej nohe.
 • Napínanie žalúdka. Čerpáme „lis“ ležiaci na podlahe ohnutými kolenami.
 • Zdvihnite panvu. Keď ležíte na chrbte, ohýbajte kolenné kĺby chodidlami na podlahe. Zdvíhame panvu hore a dole.

Ako vidíte, tento komplex predstavuje výber známych aeróbnych cvičení (záťaží), ktoré sa vyberajú na posilnenie svalového korzetu na ochranu chrbtice, ako aj na relaxáciu svalovej skupiny, ktorá reaguje na bolesť v reakcii na patológiu kĺbov..

Leave a Reply