Efektívne cvičenie bolesti ramenného kĺbu

Vykonávanie gymnastiky na bolesť ramenných kĺbov

Bolesť na ramenách môže osobe spôsobiť veľké nepohodlie, zhoršiť kvalitu života a obmedziť normálnu pohyblivosť rúk. Váš lekár vám môže predpísať protizápalové lieky spolu so špeciálnymi masážami, fyzioterapeutickými cvičeniami a špeciálnymi cvičeniami na zlepšenie bolesti v ramennom kĺbe na zlepšenie mobility..

Čo môže tento príznak povedať

Bolesť na ramenách môže byť dôsledkom fyzického preťaženia, dislokácií, zdvíhania hmotnosti a môže byť dôsledkom zápalových stavov, ako je periartritída, artróza, neuritída ramenného kĺbu. U ľudí stredného veku sa často vyskytujú degeneratívne zmeny kĺbov. Ochorenie je sprevádzané akútnou bolesťou, necitlivosťou v ruke, neschopnosťou ju zdvihnúť a poranením chrbta. Cvičenia opísané v tomto článku vám pomôžu zbaviť sa bolesti a zlepšiť zdravotný stav pacienta..

Správne cvičenie

Ak chcete začať, musíte pochopiť, že počas akútneho a subakútneho obdobia sa používajú rôzne typy gymnastiky. V akútnom období sa teda pri silnej bolesti vykonávajú statické cvičenia, keď nebude zapojený samotný kĺb. V období po pôrode, keď je stav stabilizovaný priebehom špeciálnych liekov, môžete vykonávať dynamické pohyby a cvičenie.

Pred výberom športu sa musíte pred vykonaním dynamických druhov cvičenia zahriať. Je to potrebné na zlepšenie obehu a pružnosti väzov a kĺbov..

Táto technika pozostáva zo štyroch opakovaní každého opísaného pohybu, zatiaľ čo sedí na stoličke. Najprv, bez trhania, zdvihnite ramená nahor a potom pomaly dolu. Vytlačte ich dopredu a potom dozadu na stoličku. A posledná vec je pohyb ramena v kruhu: tam a späť a do strán.

Lekárske školenie

Cvičenia na fyzickú terapiu (LFK) sa vyžadujú počas regenerácie, aby sa zlepšila mobilita a zabránilo bolesti. Nenáša na kĺb silné bremená a vykonáva sa bez náhlych pohybov, aby sa zabránilo zraneniu.

Pred začatím vyučovania sa poraďte so svojím lekárom, aby ste si nastavili záťaž tak, aby nedošlo k poraneniu alebo zhoršeniu situácie..

Efektívne cvičenia vyvinuté rehabilitačným lekárom Popovom. Verí, že chorý kĺb nemôže byť znehybnený, inak sa väzy a šľachy, ktoré majú pamäť, nebudú môcť úplne uzdraviť. Túto funkciu zapamätania bol schopný aplikovať na jeho stvorenie.

Doktor Popov odporúča vykonávať cvičenia hladkým pohybom bez toho, aby ste spôsobovali bolesť, v dobrej nálade pre vás v spoločnosti Move & Flex. Predpokladom je udržanie chrbtice vo zvislej a zvislej polohe a musí byť súčasťou nabíjacieho komplexu. Každý pohyb sa vykonáva 7-10 krát, ak máte bolesti, musíte znížiť napätie a amplitúdu pohybov alebo sa presunúť do iného bodu.

 1. Posedenie, po ktorom nasleduje relaxácia. Sedieť na stoličke s rovným chrbtom a mierne zdvihnutými kolenami, zdvíhajte nohy jeden po druhom, ako keby kráčali. Vždy, keď zdvihnete nohu, vaše ruky by sa mali pohybovať pozdĺž stehna po kolená. Dýchajte jedným spôsobom – vdýchnite, vdychujte späť. Ak nepocítite nepohodlie, môžete pokračovať v posúvaní ruky pod koleno.
 2. Zvyšok je dôležitou súčasťou po každom cvičení. Na východiskovú pozíciu položte ruky na stoličku, ako keby mali náklad. Pri nakláňaní a narovnávaní chrbtice mierne posúvajte ramenný popruh.
 3. Ruky držte na zemi a krúživými pohybmi ramien ich nasmerujte dopredu. Nezabudnite pohnúť chrbticou.
 4. Ako v bode 2, iba plecia smerujú dozadu. Postupne zvyšujte amplitúdu rotácie.
 5. Do chôdze a odpočinku znova.
 6. Chyťte jedno zápästie za druhé a potiahnite obidve ruky nahor, ak je to možné, môžete sa pohybovať dopredu pred vami. Chrbát sa postupne narovnáva, stavce po stavcoch. Ak sa chcete do tejto polohy vrátiť, jemne sklopte ruky nadol čo najviac. Vydýchnite zdvihnutím paží, vdýchnutím – spustením.
 7. Vezmite prvý odsek.
 8. Pri výdychu natiahnite ruky dopredu, mierne sa otočte a nadýchnite dozadu a stláčajte lopatky. Potom vykonajte rovnaké pohyby striedavo oboma rukami. Malo by sa používať celé telo, chrbát a spodná časť chrbta..
 9. Ohnite lakte tak, aby vaše dlane spočívali na golieri. Keď je celé vaše telo na svojom mieste, pohybujte rukami krúživým pohybom. Nadýchnite sa – lakte nahor, nadýchnite sa.
 10. Z miesta na sedenie kĺzajte na vonkajšiu časť chodidla, snažte sa dostať na chodidlo (výdych), vracajte sa, aby ste sa pokúsili priblížiť obidve lopatky (pre inšpiráciu)..
 11. Prvé cvičenie.
 12. Ohnite lakte, položte palec na svoje plecia, uvoľnenú spodnú časť chrbta. Pohybujte lakte plynulo sem a tam striedavo.
 13. Keď máte chrbticu v priamej línii, zdvihnite ruky nabok a nahor (vdychujte). Najprv dlane smerom von. Sklopte ruky, dlane dnu (výdych). Rotačné pohyby.
 14. Pripojte zápästia pred hrudník k hradu, lakte do strán. Pokúste sa mávať čo najviac od lakťa po opačne.
 15. Vykonajte prvé cvičenie.
 16. Sediace kolená široké. Natiahneme ľavé rameno k pravému kolenu, potom zprava doľava jeden po druhom. Ľahko sa nakloňte dopredu.
 17. S chrbtom rovno položte ruky na kolená. Bez nasmerovania tela dopredu, prvé, potom druhé rameno smerujúce k opačnej ceste.

Rovnako efektívne je dr. Bubnovsky udalosti. Pozostávajú z vykonávania zaťažení rôznej intenzity v špeciálnom multifunkčnom simulátore. Pomáhajú obnoviť pohyblivosť kĺbov, zmierniť bolesť spôsobenú svalovými kŕčmi, predchádzať a urýchľovať Move & Flex po operácii medzistavcových prietrží..

Neočakávajte rýchly účinok týchto cvičení. Vystupujú sa denne. V priebehu času sa kĺby stvrdnú, stanú sa mobilnejšími a zmiernia bolesť..

Po cvičení bude efektívne masírovať ramenný pás a susedné svaly. Na trenie a miesenie škáry je tiež vhodné používať špeciálne balzamy, masti a gély.

Gymnastika pri akútnej bolesti

Tieto cvičenia pomôžu zmierniť bolesť v akútnom štádiu. Odporúča sa vykonať na zadnej strane, každý 5-7 krát.

 1. Ohnite lakte na tvrdom povrchu. Ohýbajte a ohýbajte zápästia bez zdvíhania lakťov. Tieto pohyby vykonajte niekoľkokrát, aby ste prepli na otáčanie rúk. Urobte to, kým sa nebudete vo svojich rukách cítiť trochu unavení..
 2. V rovnakej polohe na chrbte ohnite lakte pred seba. Spustite a zdvihnite lakte do strany a pokúste sa dotýkať povrchu, na ktorom ležíte.
 3. Položte ruky na svoje telo. Presuňte ich jednotlivo, najprv dlaňami nahor a dlaňami späť na pôvodné miesto.
 4. Z ležiacej polohy pochopte horné končatiny pred vami, plynulo ich vydychujte dozadu. Nenechajte bolesť ustúpiť.
 5. V počiatočnej polohe, ale s dlaňami smerujúcimi nahor. Skúste dlane zatlačiť dolu na niekoľko sekúnd.
 6. Na konci si oddýchnite a pár minút si ľahnite.

Keď sa bolesti začnú znižovať, môžete začať cvičiť sedením na stoličke. Ak sa bolesť začne zvyšovať, mali by ste prestať počas cvičenia. Každé cvičenie opakujte 8-10 krát.

 1. Pri sedení na stoličke mierne roztiahnite kolená a chrbát rovno. Pomocou pravej kefy sa pokúste dosiahnuť ľavú lopatku a potom lakte potiahnite čo najviac oproti pravej lopatke. Pritom držte lakte. Opakujte striedavo s každou rukou.
 2. S natiahnutými lakťami položte ruky na opačné ramená, akoby sa objímali. Počítajte do 8 a vráťte sa do východiskovej polohy, odpočívajte.
 3. Postavte sa blízko kresla a položte naň ruky. Ohýbajte sa dopredu, dávajte pozor, aby ste si neohli kolená.
 4. Cvičenie sa robí státím, šírka ramien od seba. Natiahnite ruky dlaňami dolu a spočítajte ich na sedem. Potom sa pravou rukou dotknite ľavého ramena a vráťte ho do pôvodnej polohy. Opakujte s druhou stranou.
 5. Popadnite uterák, postavte sa rovno, nohy od seba vzdialené od ramena. Pri držaní dreveného stĺpika za jeho okraje ho pomocou rovných ramien zdvíhajte smerom nahor a tlačte čo najďalej za hlavu. Zložte ruky do východiskovej polohy, opakujte. Znížte vzdialenosť medzi vašimi rukami a amplitúda sa časom zvýši.
 6. Ľahnite si na bok s Move & Flex na svojich pleciach. Zložte bolestivú ruku na lakeť a obalte ju čo najviac okolo hlavy. Návrat do východiskovej polohy. Opakujte niekoľkokrát.
 7. Ľahnite si na brucho s pažou visiacou dole s boľavým ramenom. Otočte ruku bez toho, aby ste ju vytiahli 8 až 10 krát dozadu a dopredu.

kontraindikácie

Ramenné kĺby nie sú pre každého, mali by ste si byť vedomí kontraindikácií.

 • horúčka, infekčné choroby;
 • kardiovaskulárne ochorenie v akútnom štádiu;
 • komplikovaný diabetes mellitus;
 • choroby, ktoré odstraňujú akékoľvek zaťaženie tela;
 • akútna bolesť zhoršená cvičením.

Akákoľvek fyzická aktivita je pre telo prospešná, pokiaľ neexistujú kontraindikácie a nie je schválená lekárom. Sada cvičení na bolesť v ramenných kĺboch ​​bude účinná v spojení s inými schôdzkami a, ak sa to urobí správne, bude počúvať vaše telo. Je jednoducho potrebné obnoviť pohybovú aktivitu ramena, zmierniť bolesť a vrátiť sa do normálneho života.

Leave a Reply