Femoston – návod na použitie, analógy, recenzie, cena

Femoston – návod na použitie, analógy, recenzie, cena

Stránka obsahuje informačné informácie iba na informačné účely. Diagnóza a liečba ochorenia by sa mala vykonávať pod dohľadom odborníka. Všetky lieky majú kontraindikácie. Vyžadujú sa odborné konzultácie!

Typy, názvy, formy uvoľňovania a zloženie

V súčasnosti sa vyrábajú tri odrody Femostonu: Femoston 1/10, Femoston 2/10 a Femoston 1/5 (Conti). Všetky tri odrody sú dostupné v jednej dávkovej forme – pilulka na orálne podávanie a líšia sa navzájom iba dávkou aktívnych zložiek. Tablety Femoston 1/5 sa správne označujú ako Femoston Conti 1/5, ale v každodennom jazyku sa často označujú ako Femoston 1 5 alebo Femoston Conti. Tablety „Femoston 1/10“ a „Femoston 2/10“ sa často označujú ako „Femoston 1 10“ a „Femoston 2 10“. Tablety Femoston 1, Femoston 2 a Femoston 5 nie sú dostupné. Odrody tabliet Femoston sa navzájom líšia iba v dávkach aktívnej látky obsiahnutej v tabletách.

Všetky odrody Femoston, estradiol (estrogénový hormón) a dydrogesteronas (progesterónový hormón) v rôznych dávkach.

Femoston 1/5 Je dostupný v baleniach po 28 tabliet, z ktorých každá obsahuje 1 mg estradiolu a 5 mg sildrogesterónu. Tablety sú oranžovo-ružové, bikonvexné a na jednej strane sú vyryté „379“ a na druhej strane „S“…

Femoston 1/10 Je dostupný v baleniach po 28 tabliet. Každé balenie obsahuje 14 tabliet dvoch typov, bielej a šedej. Biele tablety obsahujú 1 mg estradiolu a sivé tablety obsahujú 1 mg estradiolu + 10 mg sizeestrogesterónu. Biele aj sivé tablety sú okrúhle, bikonvexné a na jednej strane sú vyryté „379“..

Femoston 2/10 Je dostupný v baleniach po 28 tabliet, z ktorých sú dve odrody, ružová a svetlo žltá. Oba typy tabliet majú rovnakú veľkosť, to znamená v balení po 14 kusoch, ružovej a svetlo žltej. Každá ružová tableta obsahuje 2 mg estradiolu a svetlo žltá tableta obsahuje 2 mg estradiolu + 10 mg sildrogesterónu. Oba typy tabliet sú rovnakej veľkosti, zaoblené v konvexnom tvare a na jednej strane majú „379“..

Ďalšie zložky vo všetkých druhoch tabliet Femostonu (ružovo-oranžové, biele, sivé, ružové, svetlo žlté) obsahujú rovnaké látky ako:

 • hypromelóza;
 • Stearát horečnatý;
 • Koloidný oxid kremičitý;
 • Monohydrát laktózy;
 • Mastenec;
 • Oxid titaničitý;
 • Polyetylénglykol 400;
 • Čierne, červené a žlté oxidy železa (na farbenie tabliet).

Terapeutický účinok

Všetky odrody Femostonu majú rovnaký terapeutický účinok a rôzne dávky aktívneho hormónu umožňujú každej žene vybrať si pre ňu najlepší liek..

Femoston je kombináciou najmodernejších hormonálnych liekov s nízkou dávkou, ktorých terapeutický účinok je spôsobený zložkami estradiolu a veľkosti rogesterónu..

Estradiol, ktorý je súčasťou Femostonu, je identický s prírodným, ktorý sa bežne produkuje vo vaječníku ženy. Preto kompenzuje nedostatok estrogénu v tele, keď nie sú dostatočne vylúčené počas menopauzy alebo sú takmer úplne bez kastračného syndrómu. Estrogény poskytujú hladkosť, elasticitu a pomalé starnutie počas menopauzy alebo po odstránení vaječníkov, spomaľujú vypadávanie vlasov, spôsobujú vaginálne mazanie, zabraňujú suchu a nepohodliu pri pohlavnom styku a chránia pred aterosklerózou a osteoporózou. Estradiol navyše odstraňuje špecifické prejavy menopauzy alebo kastračného syndrómu, ako sú sčervenanie, potenie, poruchy spánku, podráždenosť, závraty, bolesti hlavy, atrofia kože a slizníc atď…

Dydrogesterón je progesterónový hormón, ktorý zabezpečuje endometriálny rast u žien v druhej polovici menštruačného cyklu. Pri použití v kombinácii s Femostonom Sizerogesterón znižuje riziko vzniku hyperplázie alebo rakoviny endometria, ktoré sa zvyšuje používaním estrogénu. Tento hormón progesterón nemá žiadny iný účinok, preto sa pridal do prípravku Femoston na zmiernenie rizika endometriálnej hyperplázie a rakoviny, ktorá sa zvyšuje používaním estradiolu..

Femoston – indikácie pre použitie

Návod na použitie

Femoston 1/5 – inštrukcie (ako postupovať)

Femoston 1/5 sa má užívať ako jedna tableta každý deň, najlepšie v rovnakom čase, s jedlom alebo bez jedla. Keď užijete tablety z jedného balenia, začnite ďalšie bez prerušenia.

Ak jeden deň žena zabudne užiť ďalšiu tabletu Femostonu 1/5, ale od plánovaného času uplynulo menej ako 12 hodín, mali by ste ju užiť čo najskôr. Ak uplynulo viac ako 12 hodín, odkedy ste užili tabletu, mali by ste ju vynechať a užiť tabletu ako zvyčajne od nasledujúceho dňa do konca balenia. Neužívajte dve tablety naraz, aby ste nahradili vynechanú dávku. Ak žena zabudla užiť tabletu, je pri obale viac riziko krvácania a škvŕn genitálií..

Dĺžka liečby je individualizovaná podľa miery normalizácie a vymiznutia symptómov menopauzy. Zvyčajne sa liek užíva bez prerušenia najmenej 3 až 6 mesiacov. Femoston 1/5 je v zásade vhodný na dlhodobé nepretržité používanie, to znamená, že tablety sa môžu užívať niekoľko po sebe nasledujúcich rokov bez prerušenia..

Ak Femoston 1/5 nie je účinný pri zastavení menopauzy, môžete prejsť na Femoston 1/10 alebo Femoston 2/10, ktoré obsahujú vysoké dávky hormónov. Úprava dávky Femostonu môže pokračovať v závislosti od zdravotného stavu a účinnosti liečby.

Ak žena už užíva nejaké lieky na estrogén-progestogén (ako je Femoston 1/10, Femoston 2/10, Angelik, Kliogest, Klimodien, jednotlivec atď.), A chce to zmeniť na Femoston 1/5, potom by ste mali najprv dokončiť úplne začaté balenie. Potom, bez prerušenia, by ste mali začať užívať Femoston 1/5 tablety deň po vašej poslednej tablete estrogén-progestogénu…

Ak žena užíva estrogén-progestogénové liečivo (napr. Trisequens, Divisek, atď.) A chce prejsť na Femoston 1/5, je to možné každý deň. To znamená, že nie je potrebné dokončiť balenie tabliet s obsahom estrogénu a progestogénu, stačí začať nasledujúci deň s Femostonom 1/5.

Femoston 1/10 a Femoston 2/10 – Pokyny (ako postupovať)

Femoston 1/10 je dostupný v baleniach po 14 bielych a 14 sivých tabliet a Femoston 2/10 v 14 ružových a 14 svetlo žltých tabliet, ktoré sa užívajú s jedlom alebo bez jedla. V každom novom balení Femostonu 1/10 sa majú užiť všetky biele tablety ako prvé, najlepšie v rovnakom čase. Potom zoberte všetky sivé tablety, 1 jednotku denne, pokiaľ možno súčasne. To isté sa stane s Femostonom 2/10, pričom najprv vezme všetky ružové tablety jednu po druhej, potom svetlo žltú a potom jednu…

Po otvorení jedného balenia Femostonu 1/10 alebo Femostonu 2/10 a otvorení nového balenia sa najskôr odoberú všetky biele 1/10 alebo ružové 2/10 a potom sivé 1/10 alebo svetlo žlté tablety 2 / 10 za deň. Medzi jednotlivými baleniami nie je potrebné prestávky, to znamená, že tablety začnite znova užívať na konci dňa.

Ženy, ktoré neprerušili svoje obdobie, by mali začať s užívaním Femostonu 1/10 alebo Femostonu 2/10 v prvý deň menštruácie. Ak je menštruačný cyklus nepravidelný, mali by ste použiť progestogénové prípravky (ako sú Veraplex, Gestanin, Gormofort, Dufaston, Levonova a ďalšie) pred začiatkom liečby Femostonom 1/10 alebo 2/10, ktorý zabezpečí krvácanie, aby sa vylúčili abstinencie od všetkých endometriálnych zvyškov v maternicovej dutine. , Ak žena prestala menštruovať pred viac ako šiestimi mesiacmi, môžete začať užívať Femoston 1/10 a 2/10 každý deň.

Ak žena zabudla užiť tabletu a uplynulo menej ako 12 hodín od normálneho používania, mala by užiť vynechanú tabletu. Ak od normálneho príjmu uplynulo viac ako 12 hodín, vynechaná tableta sa vyberie z balenia a zlikviduje a ďalšia tableta sa užije nasledujúci deň podľa plánu. Neužívajte dve tablety naraz, aby ste nahradili medzeru. Žena s vynechanou tabletou zvyšuje riziko krvácania z pohlavných orgánov.

Trvanie podávania Femostonu 1/10 a Femostonu 2/10 sa určuje individuálne podľa rýchlosti normalizácie a úľavy pri menopauze. Lieky sú vhodné na dlhodobé užívanie a môžu sa užívať niekoľko rokov bez prerušenia. Ak liečba nie je dostatočne účinná, môžete nahradiť liek alebo zvoliť Femoston s nižšou alebo vyššou dávkou hormónu. Hormonálna substitučná terapia sa zvyčajne začína Femostonom 1/10 a potom, v závislosti od reakcie ženského tela, nechajte liek na rozmanitosť tohto lieku alebo preneste na Femoston 1/5 alebo Femoston 2/10..

Ak chce žena prejsť na iný liek s 2 alebo 3 tabletami, mali by ste najprv vyplniť balík Femoston 1/10 Femoston 2/10. Potom, bez prerušenia, nasledujúci deň po užití poslednej tablety balenia Femostonu 1/10 alebo Femoston 2/10, by ste mali začať používať iný liek..

Ak chce žena nahradiť Femoston 1/10 alebo Femoston 2/10 akýmkoľvek iným liekom obsahujúcim iba jeden typ tablety, môže to urobiť kedykoľvek. To znamená, že druhé balenie nemusíte dokončiť úplne, stačí užiť prvé balenie Femostonu 1/10 alebo Femoston 2/10 každý deň, nie starú tabletu…

Osobitné pokyny

Počas gravidity a laktácie sú zakázané všetky tri odrody Femostonu. Ak otehotniete počas užívania Femostonu, mali by ste ho okamžite prestať užívať. Otázka pokračujúceho tehotenstva by sa mala riešiť individuálne u gynekológa.

Pretože estrogény prispievajú k zadržiavaniu tekutín a opuchom, všetky tri odrody Femostonu sa majú používať opatrne u žien trpiacich zlyhaním obličiek, obličiek alebo srdca. Počas používania Femostonu sa má vykonávať renálne a srdcové monitorovanie, ako aj monitorovanie ženského stavu..

Femoston 2/10 sa nemá používať v žiadnom štádiu u žien trpiacich akútnym alebo chronickým ochorením pečene. Femoston 1/10 a Femoston 1/5 sa môžu používať na liečbu ochorení pečene, ale iba po normálnych testoch funkcie pečene (aktivita AsAT, ALAT a alkalická fosfatáza)…

Na základe použitia Femostonu by sa mali riziká a prínosy vyhodnotiť najmenej raz ročne, riziká by sa mali navzájom korelovať a malo by sa rozhodnúť o pokračovaní alebo ukončení hormonálnej substitučnej liečby. Akákoľvek odroda Femoston je akceptovaná, pokiaľ výhody neprevyšujú riziká.

Pred použitím akéhokoľvek plemena Femoston je potrebné starostlivo preskúmať všetky existujúce a prenášané choroby, ako aj stav pohlavných orgánov a prsných žliaz. Nepoužívajte Femoston, ak máte nejaké benígne nádory v maternici, vaječníku alebo mliečnej žľaze. Ak sa u vás počas používania lieku objavia hrudky alebo plomby, ihneď sa poraďte so svojím lekárom.

Počas používania Femostonu by ženy, ktoré trpia súčasnými alebo minulými stavmi, mali navštíviť svojho lekára najmenej raz za tri mesiace:

 • Maternicové myómy;
 • endometrióza;
 • Vysoké riziko trombózy alebo tromboembólie;
 • Prítomnosť rakoviny prsníka u príbuzných krvi (matky, sestry, babičky atď.);
 • vysoký tlak
 • Adenóm pečeňových buniek;
 • Diabetes mellitus;
 • Gallstoneova choroba;
 • Ťažká obezita (BMI nad 30);
 • migréna
 • Ťažká bolesť hlavy;
 • Systémový lupus erythematodes;
 • Hyperplázia endometria;
 • Bronchiálna astma;
 • porfýria;
 • epilepsie
 • Roztrúsená skleróza;
 • otoskleróza.

Ženy, ktoré v minulosti alebo v minulosti trpeli týmito stavmi, môžu počas užívania Femostonu zaznamenať zvýšené príznaky. Pri týchto stavoch žena významne zvyšuje riziko komplikácií hormonálnej substitučnej liečby, ako je rakovina prsníka, tromboembolizmus, ischemická choroba srdca, srdcový infarkt, mozgová príhoda atď., A ženy v tejto kategórii musia byť počas svojej návštevy neustále sledované. najmenej štvrťročne.

Mali by ste si byť vedomí, že užívanie Femostonu alebo akýchkoľvek iných hormonálnych substitučných liekov obsahujúcich estrogén mierne zvyšuje riziko vzniku endometriálnej rakoviny a rakoviny prsníka. Preto by ženy, ktoré neodstránili svoju maternicu a mliečne žľazy, mali byť počas liečby Femostonom opatrné a mali by byť upozornené na možnú rakovinu endometria. Čím dlhšie trvá Femoston, tým vyššie je riziko vzniku rakoviny. Použitie Femostonu u žien navyše zvyšuje riziko srdcových chorôb a mozgovej príhody. Riziko cievnej mozgovej príhody a srdcovej choroby je však viac ovplyvnené vekom ženy a prítomnosťou chronických chorôb, ale to je nezávislé od dĺžky používania femostonu…

Liečba akýmkoľvek typom Femostonu u žien zvyšuje najmä riziko žilovej tromboembólie. Okrem toho je riziko prvého tromboembólie najvyššie počas prvého roku liečby a potom zvrátené. Ženy so zvýšeným rizikom žilovej tromboembólie by preto mali užívať Femoston iba pod prísnym lekárskym dohľadom. Ak má niektorá z príbuzných v krvi trombolytickú poruchu (ako napríklad nedostatok antitrombínu, proteínu C, proteínu S atď.), Žena nemá užívať Femoston..

Pretože akákoľvek veľká operácia je spojená s rizikom tromboembólie, Femoston sa musí vysadiť 4 až 6 týždňov pred. Femoston budete môcť znova používať až po úplnom obnovení výkonu po operácii.

Počas liečby Femostonom sa môžu vyskytnúť zvýšené hladiny triglyceridov, globulínu viažuceho štítnu žľazu, globulínu viažuceho kortikoidy a globulínu viažuceho pohlavné hormóny, ako aj alfa-1-antitrypsínu a ceruloplazmínu. To však nezvyšuje cirkulujúce hladiny aktívnych hormónov..

Femoston nezlepšuje mentálne schopnosti a nie je antikoncepciou.

Na začiatku liečby akýmkoľvek typom Femostonu sa u žien môže objaviť krvácanie alebo špinenie. Ak sa vyskytne krvácanie alebo krvácanie, prerušte užívanie Femostonu, vyhľadajte lekára a vyšetrte hyperpláziu nádoru alebo endometria…

Ak sa u vás objaví žltačka, bolesti hlavy podobné migréne, dysfunkcia pečene, závažný vysoký krvný tlak, gravidita alebo príznaky troboembólie (bolestivý opuch nôh, ostrá bolesť na hrudníku, dýchavičnosť, poruchy zraku), musíte okamžite prestať užívať liek a poradiť sa s lekárom…

predávkovať

Neboli hlásené žiadne prípady predávkovania Femostonom 1/5, ale teoreticky, ak sa tak stane, môžu sa vedľajšie účinky zvýšiť..

Predávkovanie liekom Femoston 1/10 a Femoston 2/10 môže spôsobiť nevoľnosť, zvracanie, ospalosť a závraty. Neexistuje žiadne špecifické antidotum, takže v prípade predávkovania Femostonom je potrebné vypláchnuť žalúdok, dať žene sorbent (napr. Aktívne uhlie, polyfán, polysorb atď.) A potom odstrániť všetky príznaky, ktoré podporujú normálnu funkciu orgánov…

Účinky na schopnosť ovládať strojové zariadenia

Interakcia s inými liekmi

Lieky, ktoré zvyšujú aktivitu mikrozomálnych enzýmov pečene (induktory) (napr. Barbituráty, fenytoín, rifampicín, karbamazepín, rifabutín, oxkarbazepín, topiramát, felbamát, nevirapín, efavirenz, atď.), Znižujú závažnosť femostónových účinkov. Napriek tomu, že ritonavir a Nelfinavir sú induktormi mikrozomálnej oxidácie, účinok Femostonu neznižujú.

Akékoľvek fytopreparáty obsahujúce ľubovník bodkovaný alebo jeho časti urýchľujú uvoľňovanie zložiek Femostonu a znižujú tak jeho terapeutický účinok…

Femoston spomaľuje vylučovanie takrolimu, fentanylu, teofylínu a cyklosporínu A a dávka týchto liekov by sa mala znížiť, aby sa predišlo predávkovaniu a intoxikácii…

Femoston plánuje tehotenstvo

V posledných rokoch praktickí gynekológovia často predpisujú ženám, ktoré majú problémy s tehotenstvom, kombináciu Femostonu + Dufastonu. Femoston nie je indikovaný na liečbu neplodnosti, ale v praxi je určený pre ženy, aby normalizovali svoje hormonálne pozadie a zväčšili hrúbku endometria, čo významne zvyšuje pravdepodobnosť otehotnenia. V týchto situáciách lekári používajú farmakologické vlastnosti lieku na dosiahnutie určitých účinkov za iných podmienok, ako sú indikácie na použitie. Takéto zneužívajúce praktiky sú dostupné na celom svete a nazývajú sa iba recepty na lekársky predpis. Zvážte, prečo Femoston prispieva k začiatku tehotenstva a kedy je jeho použitie opodstatnené, ak máte problémy s otehotnením..

Pretože obsahuje Femoston prírodné estrogény a progesterónový hormón, má schopnosť zbaviť sa nedostatku estrogénu a zvýšiť endometriálny rast, čím sa stáva hustejším, hustejším a viac naplneným krvou. Opakovaný nedostatok estrogénu pomáha obnoviť ovuláciu a ďalšia dávka progesterónu zlepšuje rast endometria, takže je dostatočne hrubý na to, aby sa uchytil na vajíčko plodu. To znamená, že Femoston môže pomôcť tehotným ženám, ktoré nie sú tehotné, kvôli príliš tenkej endometriálnej alebo estrogénovej nedostatočnosti..

Liečba Femostonom však nie je veľmi účinná, pretože iba polovica žien otehotnie po ukončení liečby, pretože počas liečby nedochádza k ovulácii. Okrem toho Femoston spôsobuje mnoho vedľajších účinkov, ktoré sú ženy zle a silne tolerované. Mnoho gynekológov sa preto domnieva, že použitie Femostonu na liečbu neplodnosti je neopodstatnené. Lekári v tejto kategórii sa domnievajú, že ženy v týchto situáciách by mali užívať špeciálny liek obsahujúci estrogén v prvej polovici cyklu a Dufaston v druhej polovici cyklu..

Pri plánovaní tehotenstva sa Femoston obvykle podáva v 2/10 dávkach a odporúča sa užívať ho podľa pokynov, to je jedna tableta denne, bez ohľadu na príjem potravy, pokiaľ možno súčasne. Ženy by mali zobrať všetky tablety z obalu. Najprv užite všetkých 14 ružových tabliet a potom 14 svetlo žltých tabliet. Po vybratí tabliet z jedného balenia bez prerušenia začnite ďalšie užívanie atď. T., až do ukončenia liečebného cyklu. Pomerne často, okrem Femostonu, lekári predpisujú Duphaston, ktorý by sa mal užívať iba so svetlo žltými tabletami z každého balenia, to znamená počas druhej polovice menštruačného cyklu. To znamená, že žena najprv vezme z každého balenia iba ružové tablety a potom svetložlté tablety Femoston + Dufaston..

Femoston sa má užiť prvý deň nasledujúceho menštruačného cyklu. Ak je menštruácia nepravidelná, odporúča sa začať užívať ružové tablety Femostonu v deň, ktorý očakávate.

Vedľajšie účinky Femostonu

Rôzne typy Femostonu môžu spôsobovať rovnaké vedľajšie účinky pri rôznych frekvenciách. Niektoré vedľajšie účinky sú navyše špecifické pre jednu alebo druhú formu Femostonu. Nasledujúca tabuľka preto uvádza vedľajšie účinky s každou frekvenciou každého typu Femostonu.

Frekvencia vedľajších účinkov Vedľajšie účinky Femostonu 1/5 Vedľajšie účinky Femostonu 1/10 Vedľajšie účinky Femostonu 2/10
Často (viac ako jeden zo sto, ale menej ako jeden z desiatich) migréna
bolesť hlavy;
slabosť;
nevoľnosť
Bolesti brucha;
Abdominálna distenzia;
Kŕče v lýtkových svaloch;
Napätie a bolesť mliečnych žliaz;
Krvácanie z maternice;
Bolesť panvy
Zmena telesnej hmotnosti (zníženie alebo zvýšenie).
kaluž kaluž
Zriedkavo (viac ako jeden zo tisíc, ale menej ako jeden zo sto) Vaginálna kandidóza;
Rast maternicových fibroidov;
depresie
Zmena libida;
nervozita;
závrat
Žilovej tromboembólie;
Gallstoneova choroba;
Alergické reakcie charakterizované vyrážkami, svrbením, žihľavkou;
Bolesť chrbta;
Bolesť chrbta;
Menštruačné nepravidelnosti;
opuch.
Krčná erózia Krčná pseudoeróza Krčná erózia
Sekrécia sliznice krčka maternice Zmena charakteru hlienu krčka maternice Sekrécia sliznice krčka maternice
Zriedkavo (viac ako jedna žena z desiatich tisíc, ale menej ako tisíc) Zvýšený keratokonus;
Neznášanlivosť kontaktných šošoviek;
Poškodenie pečene žltačkou, asténiou a bolesťou hornej časti brucha;
Zväčšenie pŕs.
Predmenštruačný syndróm Syndróm napätia prsníka pred menštruáciou
Veľmi zriedkavé (postihujú menej ako 1 z 10 000 žien) Hemolytická anémia;
Alergické reakcie;
Kórea;
Infarkt myokardu;
mŕtvice;
zvracať
Quinckeho edém;
Multiformný erytém nodosum;
Vaskulárna purpura;
Chloazma alebo melasma;
Zhoršenie porfýrie.

Kontraindikácie Femoston

Všetky prípravky Femostonu (1/5, 1/10 a 2/10) majú absolútne a relatívne kontraindikácie. Medzi absolútne kontraindikácie patria podmienky, za ktorých sa za žiadnych okolností nemôžu používať lieky. Relatívne kontraindikácie sú stavy, pri ktorých je použitie Femostonu nežiaduce, ale je to možné pod prísnym lekárskym dohľadom a opatrnosťou…

Absolútne kontraindikácie použitia všetkých troch odrôd Femostonu sú uvedené v tabuľke.

Absolútna kontraindikácia s použitím Femostonu 1/5 Absolútne kontraindikácie pri používaní Femostonu 1/10 a Femostonu 2/10
Porucha toku krvi v mozgu Existujúci alebo nedávny arteriálny tromboembólizmus (napr. Srdcový infarkt, mozgová príhoda, choroba koronárnych tepien atď.)
Neexistuje žiadna liečba endometriálnej hyperplázie
porphyria
Boli identifikované alebo suspektné nádory závislé od progestogénu, ako je meningóm
Tehotenstvo alebo podozrenie na tehotenstvo
dojča
Bola identifikovaná rakovina prsníka
Podozrenie na rakovinu prsníka
Predchádzajúca rakovina prsníka
Zistená alebo suspektná rakovina endometria
Krvácanie z pohlavných orgánov neznámej príčiny
Predtým akútna hlboká žilová trombóza alebo pľúcny tromboembólizmus
Precitlivenosť na liek
Akútne alebo chronické ochorenie pečene v súčasnej alebo minulej anamnéze (môže sa použiť po normalizácii laboratórnych parametrov funkcie pečene)
Zistené trombofilné poruchy (nedostatok proteínu C alebo S alebo nedostatok antitrombínu)
Do 18 rokov

Relatívne kontraindikácie sú rovnaké pre všetky tri formy Femostonu a zahŕňajú nasledujúce choroby alebo stavy, ktoré žena v súčasnosti má alebo mala:

 • Maternicové myómy;
 • endometrióza;
 • Trombóza v minulosti;
 • Rakovina prsných žliaz alebo genitálií krvných príbuzných žien;
 • vysoký tlak
 • Nezhubný nádor pečene;
 • Diabetes mellitus;
 • Cholelitiáza (žlčníková choroba);
 • epilepsie
 • Migréna alebo silné bolesti hlavy;
 • Endometriálna hyperplázia v minulosti;
 • Systémový lupus erythematodes;
 • Bronchiálna astma;
 • Renálne zlyhanie;
 • otoskleróza.

Femoston sa musí vysadiť, keď sa vyskytnú tieto príznaky:

 • Žltačka alebo porucha funkcie pečene;
 • Náhly a prudký nárast krvného tlaku;
 • Prvý rozvinutý záchvat migrény;
 • tehotenstvo
 • Akékoľvek vedľajšie účinky.

Femoston – analógy

Femoston nemá synonymá, v ktorých rovnaké dávky obsahujú rovnakú účinnú látku. Na domácom farmaceutickom trhu je však pomerne široký rozsah analógov liečiv Femoston, ktoré majú podobné terapeutické účinky, ale majú iné účinné zložky. Nasleduje zoznam analógov Femostonu, ktoré majú rovnakú antimaklimaktickú aktivitu a majú ako aktívne zložky kombináciu estrogénových a progesterónových hormónov:
1. Aktivačné tablety;
2. Angelica tablety;
3. Ginodovská depotná injekcia;
4. Divitren tablety;
5. Indivínové tablety;
6. Clementínové tablety;
7. Climodien tablety;
8. Kliogest tablety;
9. Tablety Pausogest;
10. Triaclim tablety;
11. Trisequens tablety;
12. Tablety Eviana;
13. Tablety rhemelidu;
14. Cyclo-Proginov Dragee.

Na odstránenie príznakov menopauzy sa okrem hormonálnych látok môžu použiť rôzne fytopreparácie a biologicky aktívne potravinové doplnky obsahujúce iba prírodné rastlinné a živočíšne zložky. Nasledujúce nehormonálne analógy Femostonu sú známe ako antimikrobiálne látky:

 • Inoklim;
 • Klimadinonas;
 • Climadinone UNO;
 • menopauza;
 • Klimalaninas;
 • Livial;
 • Menopace;
 • “Familywell;
 • Feminalis
 • Estrowel a kol.

Femoston (1/5, 1/10 a 2/10) – Recenzie

Spätná väzba o použití všetkých troch odrôd Femostonu na elimináciu menopauzálneho syndrómu je vo väčšine prípadov pozitívna, pretože rýchlo a efektívne normalizovala stav, odstránila nepríjemné príznaky a umožnila žene žiť plným a známym životom. V prehľadoch ženy uvádzajú, že boli spočiatku zastrašovaní zdĺhavými pokynmi a mnohými vedľajšími účinkami, ako aj zoznamom podmienok, za ktorých by sa Femoston mal používať opatrne, ale ich obavy a obavy boli po užití lieku rozptýlené. Vedľajšie účinky u žien boli veľmi zriedkavé a vo väčšine prípadov sa hlásili sami. Vedľajšie účinky Femostonu v zriedkavých prípadoch prinútili ženy opustiť drogu a v takýchto prípadoch zanechali negatívne hodnotenia…

Recenzie rôznych foriem Femostonu určených na aktiváciu rastu maternice alebo normalizáciu menštruačného cyklu so léziami spojenými s nedostatkom estrogénu, sú vo všeobecnosti pozitívne. Ženy poznamenávajú, že do 3 až 6 mesiacov od pravidelného používania Femostonu sa maternica rozrástla a stala sa normálnou veľkosťou, čo eliminovalo neplodnosť a rôzne nepravidelnosti v menštruačnom cykle. Menštruačný cyklus žien sa doslova zotavil pri prvom balení tabliet.

Femostonove negatívne hodnotenia normalizácie menštruačného cyklu nechali ženy, ktoré zlyhali s drogami. Ženy v tejto kategórii užívali lieky s rôznymi diagnózami, čo je pre Femoston sotva indikácia. Malo by sa pamätať na to, že akákoľvek rozmanitosť Femostonu bude prospešná iba vtedy, ak má žena nedostatok estrogénu. Ak sú hladiny estrogénu normálne, bez ohľadu na to, ako žena trpí týmto ochorením, potom bude Femoston zbytočný a dokonca škodlivý, pretože jeho vedľajšie účinky sa môžu veľmi ťažko tolerovať. To je situácia žien, ktoré zanechali najnegatívnejšie recenzie na Femoston.

Osobitne dôležité sú recenzie na použitie Femostonu pri plánovaní tehotenstva, z ktorých približne polovica je pozitívna a polovica negatívna. Pozitívne výsledky sú spôsobené skutočnosťou, že ženy boli schopné otehotnieť po vysadení Femostonu, zatiaľ čo negatívne výsledky sú spôsobené nedostatkom požadovanej koncepcie po prerušení liečby…

Recenzie lekárov

Femoston (1/5, 1/10 a 2/10) – Cena

Ako nakupovať?

Autor: Nasedkina A.K.. Špecialista biomedicínskeho výskumu.

Leave a Reply