Herpes s osteochondrózou, ako liečiť, príznaky

Herpes a osteochondróza

Osteochondróza je predispozičným faktorom pri tvorbe oparu krčných, hrudných a bedrových stavcov. Ochorenie je charakterizované zápalovým procesom v kĺbovej chrupavke, medzistavcových platničkách a vezikulárnych vyrážkach na postihnutých oblastiach. Silná bolesť a svrbenie spojené s touto patológiou spôsobuje stres, narušuje spánok, znižuje účinnosť a vedie k vyhoreniu tela.

Spojenie oparu s osteochondrózou

Osteochondróza je komplex dystrofických porúch kĺbovej chrupavky. Vo väčšine prípadov ochorenie postihuje medzistavcové platničky. Osteochondróza zhoršuje nervové vedenie a metabolizmus v nervových tkanivách, čo vedie k zníženej imunite tkanív. Oslabenie ochranných vlastností tela vytvára priaznivé podmienky pre aktiváciu herpes vírusu. Poškodenie permeability perikardiálneho nervu nespôsobuje žiadne signály z iných nervových koreňov, stratu komunikácie s centrálnym nervovým systémom a nervami a koža pozdĺž nich sa stáva zraniteľnou voči vírusu herpesu…

Vývojový mechanizmus a príčiny

Výskyt oparu pri osteochondróze vyvoláva aktiváciu vírusu herpes zoster – ovčích kiahní.

Patologický proces v kĺbových a nervových tkanivách podporuje pohyb patogénneho vírusu pozdĺž nervových vlákien. Vniknutím do nervových buniek a buniek herpes poškodzuje chrbticu, miechové nervy a vyvoláva v nich zápalový proces. Vírus lokalizovaný v krčku maternice, hrudnej alebo bedrovej oblasti sa približuje k povrchu kože a vytvára zasiahnuté nervy v pľuzgiere kože. Zápal a opuch medzistavcových ganglií, kĺbov spôsobujú u človeka silnú bolesť. Stlačenie a podráždenie nervov postihnutých oparom pri osteochondróze vyvoláva vznik medzibunkovej neuralgie. Hlavnými príčinami oparu pri osteochondróze sú:

 • patologické procesy v kĺboch ​​a nervových tkanivách;
 • oslabenie ochranných vlastností tela;
 • silná podchladenie;
 • prevedené na ARVI;
 • psychický stres.

Návrat na obsah

Príznaky súbežného priebehu

Tvorba oparu s osteochondrózou sa vyznačuje týmito príznakmi:

 • pálenie a svrbenie medzi rebrami alebo chrbticou;
 • znecitlivenie, mravenčenie kože pozdĺž poškodeného nervového kmeňa;
 • silná bolesť v medzikostálnom priestore, zosilnená pohybom, kýchanie, dotyk;
 • bolesť v hrudnej kosti, horšia pri silnom dýchaní;
 • vzhľad bublinkových vyrážok;
 • zápal, bolesť, strata epidermy;
 • precitlivenosť medzirebrových nervov pri kontakte s odevom.

Pocity bolesti pália, pália, sú depresívne alebo ponuré a sú perzistentné alebo paroxyzmálne. Posilňuje ich ľudský pohyb. Medzistavcové alebo paravertebrálne body pozdĺž lopatky alebo periosteriálnej línie sú obzvlášť bolestivé. Nástup oparu pri osteochondróze môže viesť k paralýze brušných svalov.

Ako liečiť?

Na liečbu tejto patológie sa používa lieková terapia doplnená tradičnou medicínou. Primárnym cieľom terapeutickej liečby je odstránenie vírusu, zmiernenie bolesti a odstránenie príznakov osteochondrózy. Nasledujú účinné lieky na liečbu tohto ochorenia:

Leave a Reply