Horčica z bolesti kĺbov

Horčica z bolesti kĺbov

Horčica je dobrá ako korenie aj ako saponát a ušetrí vás od ťažkostí.

Pamätám si, že môj brat a babička vždy liečia kašeľ s horčicou. Zmiešal som 1 polievkovú lyžicu. múka a suchá horčica s trochou vody, rozotrite zmesou na handričku alebo papier a naneste na boľavé miesto. Držala túto „horčičnú omietku“, až kým jej telo nebolo červené. Kašeľ po niekoľkých postupoch.

A teraz som sa stala babičkou. Ale na horčicu som nezabudol.

So zápalom kĺbov
Miešajte 1 polievkovú lyžicu. čerstvej horčice a rastlinného oleja a uveďte do varu. Hneď ako vrie, okamžite ho odstránim z tepla a k horúcej hmote pridám 1 polievkovú lyžicu. med. Položil som dvojitú skladanú gázu na plastový sáčok, rovnomerne na ňu naneste mazivo, položte ho na môj boľavý kĺb a zabalte ho do teplého šálu. Držím kompresiu 1,5 – 2 hodiny. Počas tejto doby bolesť postupne mizne a potom úplne zmizne. Túto kompozíciu používam niekoľkokrát, uložím ju v chladničke a zakryju ju nádobami vriacej vody na viečku pred použitím na ohrev.

Pre bolesti kĺbov
Môžete vyrobiť tuk zo 100 g suchej horčice a 200 g stolovej soli. Miešajte, pridajte trochu parafínu a uložte na teplé miesto cez noc. Po jednom dni sa masť môže vtierať do bolestivých miest, najlepšie pred spaním. Trieť, kým pokožka nezaschne. Ráno ich vypláchnite teplou vodou. Ak sú vaše kĺby opuchnuté, musíte si obliecť obväzy. Po niekoľkých ošetreniach opuch klesá a bolesť ustupuje..

Horčica mi pomohla zbaviť sa škvŕn na tvári..
1 lyžica prášku sa zriedila teplou vodou na konzistenciu krému a rozmazaných škvŕn. Držala ho, až kým nezačala horieť, potom opláchla a utrela ho. Procedúra sa uskutočňovala denne (každý druhý deň) počas 10 dní. A škvrny zmizli.
Chcem varovať: horčičné masky sú zakázané v rozšírených cievach a nadmernom raste vlasových vlasov u žien.

Leave a Reply