Číslo otázky 35250

Číslo otázky 35250

Ahoj, Alfie. Tamoxifén zriedka spôsobuje bolesť kĺbov. V kostiach to môže spôsobiť pravidelnú bolesť, zatiaľ čo tieto bolesti môžu byť v rôznych kostiach – jedného dňa to môže bolieť na panvovú kosť, ďalší deň to môže spôsobiť rameno alebo rebrá, atď. Bolesti kostí tamoxifénom zvyčajne nie sú závažné. Nanešťastie je možné, že sa reumatoidná artritída už zhoršila, preto by sa mal pravdepodobne konzultovať reumatológ a mala by sa vykonať primeraná liečba. Ak po liečbe reumatoidnej artritídy pretrváva bolesť, možno budete musieť nahradiť tamoxifén farestónom. Bohužiaľ, ak nahradíte tamoxifén inhibítormi aromatázy, existuje vysoká pravdepodobnosť exacerbácií artritídy, pretože táto skupina liekov často spôsobuje bolesť kĺbov, exacerbáciu artrózy a artritídy. Ak je situácia taká, že syndróm bolesti bude závažný a zníži kvalitu života, neexistuje nič iné ako rozhodnutie o zrušení tamoxifénu (dúfajme, že po radikálnej operácii nedochádza k recidíve v štádiu 1 rakoviny prsníka)…

Nie je normálne, aby šev zmenil vínovú farbu. U mnohých pacientov sa šitie okamžite nestane belavým a neviditeľným, často sa najskôr stáva hypertrofickým a potom atrofickým, tj neviditeľným. Existujú prípady, keď sa po tomto stave vyskytne keloidná jazva – hustá, vínová jazva, ktorá môže v niektorých prípadoch zasahovať do pacienta. Bohužiaľ je ťažké zabrániť vzniku keloidnej jazvy – mám pacienta, ktorý zmenil jazvu 5-krát pomocou Kenalogu (hormónový liek), a preto, hoci sa jazva stala menej závažnou, stále zostáva. Zriedkavo sa stáva, že koža týmto spôsobom reaguje na materiál priadze. Mám niekoľko sťažností na kvalitu materiálu, konkrétne priadze PHA (zahraničný kolega je Vikril). Toto je ruský kolega. Nanešťastie, ak reakcia PHA nastane skôr, ako sa vlákno rozloží alebo sa reakcia nevyskytne, reakcia pokračuje..

Zvyčajne odporúčam používať Dermatics, heparínovú masť (aj keď môže spôsobiť podráždenie pokožky vo forme vyrážky), kontrakčné trubice. V každom prípade by sa malo postupovať podľa názoru ošetrujúceho lekára.

Číslo otázky 35250

Ahoj, Alfie. Tamoxifén zriedka spôsobuje bolesť kĺbov. V kostiach to môže spôsobiť pravidelnú bolesť, zatiaľ čo tieto bolesti môžu byť v rôznych kostiach – jedného dňa to môže bolieť na panvovú kosť, ďalší deň to môže spôsobiť rameno alebo rebrá, atď. Bolesti kostí tamoxifénom zvyčajne nie sú závažné. Nanešťastie je možné, že sa reumatoidná artritída už zhoršila, preto by sa mal pravdepodobne konzultovať reumatológ a mala by sa vykonať primeraná liečba. Ak po liečbe reumatoidnej artritídy pretrváva bolesť, možno budete musieť nahradiť tamoxifén farestónom. Bohužiaľ, ak nahradíte tamoxifén inhibítormi aromatázy, existuje vysoká pravdepodobnosť exacerbácií artritídy, pretože táto skupina liekov často spôsobuje bolesť kĺbov, exacerbáciu artrózy a artritídy. Ak je situácia taká, že syndróm bolesti bude závažný a zníži kvalitu života, neexistuje nič iné ako rozhodnutie o zrušení tamoxifénu (dúfajme, že po radikálnej operácii nedochádza k recidíve v štádiu 1 rakoviny prsníka)…

Nie je normálne, aby šev zmenil vínovú farbu. U mnohých pacientov sa šitie okamžite nestane belavým a neviditeľným, často sa najskôr stáva hypertrofickým a potom atrofickým, tj neviditeľným. Existujú prípady, keď sa po tomto stave vyskytne keloidná jazva – hustá, vínová jazva, ktorá môže v niektorých prípadoch zasahovať do pacienta. Bohužiaľ je ťažké zabrániť vzniku keloidnej jazvy – mám pacienta, ktorý zmenil jazvu 5-krát pomocou Kenalogu (hormónový liek), a preto, hoci sa jazva stala menej závažnou, stále zostáva. Zriedkavo sa stáva, že koža týmto spôsobom reaguje na materiál priadze. Mám niekoľko sťažností na kvalitu materiálu, konkrétne priadze PHA (zahraničný kolega je Vikril). Toto je ruský kolega. Nanešťastie, ak reakcia PHA nastane skôr, ako sa vlákno rozloží alebo sa reakcia nevyskytne, reakcia pokračuje..

Zvyčajne odporúčam používať Dermatics, heparínovú masť (aj keď môže spôsobiť podráždenie pokožky vo forme vyrážky), kontrakčné trubice. V každom prípade by sa malo postupovať podľa názoru ošetrujúceho lekára.

Leave a Reply