Jablčný ocot pre kĺby – ľudová liečba doma

Ľudové lieky

Jablčný ocot na kĺby

Bolesť kĺbov môže byť zvyčajne spôsobená niektorými inými chorobami, zraneniami, rôznymi chorobami alebo zmenami v tele súvisiacimi s vekom.

Príčiny sú mnohé: od preťaženia po nedostatok pohybu. Nedostatočný pohyb spôsobuje poškodenie kĺbov výživy chrupavky. Výsledkom je jeho zničenie. Najčastejšie sú kĺby zaťažené pri chôdzi, t. koleno a bedra. Nepríjemné pocity sa zvyčajne objavujú ráno alebo na obed, ak ste už dlhý čas nehybní. Keď sa snažíte urobiť pohyb, cítite silnú bolesť. Aby sa to uľahčilo, človek sa musí neustále hýbať.

Pohyb je život. A tieto slová sme opakovane počuli. Plávanie, liečebné cvičenia sú ideálne na vykladanie kĺbov.

Pri akútnej bolesti, pri absencii kontraindikácií (žalúdočné vredy), domáci jablčný ocot veľa pomáha. Robím to sám a zisťujem liečivé vlastnosti z osobnej skúsenosti.

Jablčný ocot má protizápalové a analgetické účinky, zlepšuje metabolické procesy v chrupavke.

Bolia ma nohy, ruky a chrbtica. Použitím octu z jablčného muštu som bolesť kĺbov zmiernil na dlhú dobu. Používa sa tiež na účely po poranení, otlačení, otrave a na preventívne účely.. .

Ak trpíte bolesťou kĺbov, okamžite začnite používať oct octu jablčného muštu (po konzultácii s lekárom).

Pil som octový roztok jablčného muštu denne po dobu 1,5 až 2 mesiacov. Mal by sa užívať 3-krát denne pred jedlom (do 1 šálky prevarenej mierne teplej vody pridajte 1 až 2 čajové lyžičky jablčného octu a 1 čajovú lyžičku medu). Priebeh liečby je 10 dní, prestávka – 2 – 3 dni. Po výraznom zlepšení znížte objem roztoku, ktorý používate, na jednu pohár denne pridaním 1 čajovej lyžičky octu a 1 čajovej lyžičky medu.

Pri akútnej bolesti kĺbov počas dňa by ste mali vypiť 1 šálku prevarenej vody každé 2,5 až 3 hodiny s 2 čajovými lyžičkami octu jablčného muštu, 1 čajovou lyžičkou medu a 1 kvapkou Lugolu…

Súčasne sa v noci pripravuje koláč na chorý kĺb, ktorý sa pripravuje nasledujúcim spôsobom.

Do plytkej misky vložte med, ražnú múku a práškový cukor. Dobre premiešajte, až kým nie je homogénna, potom zabaľte do troch vrstiev gázy. Koláč pripevnite obväzom k zákroku a ráno ho odstráňte. Po zákroku očistite pokožku octom jablčného muštu a urobte tak 2 týždne.

Dúfam, že tieto odporúčania pomôžu čitateľom aspoň liečiť choré kĺby..

Leave a Reply