Keď bolí ruka, zápästie, lakeť, rameno

Keď je v ruke bolesť: ruky, zápästie, lakte, rameno?

Hlavnou príčinou syndrómu bolesti je trauma (zlomenina, výron, zápal atď.). Existujú však aj iné príčiny spôsobené inými chorobami tela. Ak potrebujete diagnózu bolesti rúk, ak potrebujete liečbu bolesti rúk, zavolajte nám na telefónne čísla na webovej stránke a kontaktujte skúseného špecialistu…

Porážka brachiálneho plexu (plexus)

Najčastejšími príčinami brachiálnej plexitídy sú mechanické príčiny: trauma, dislokácia maxilárnej hlavy, zúženie priestoru kostí a kĺbov pri zlomenine goliera. Vzácnym variantom brachiálneho plexu je Pancostov syndróm, ktorý je založený na nádore pľúcneho vrcholu, ktorý sa vyvinie do brachiálneho plexu. V takýchto prípadoch je bolesť ramena sprevádzaná vývojom Hornerovho syndrómu (ptóza, myiáza, entalmos) v dôsledku poškodenia sympatických vlákien. Rádiografický dôkaz deštrukcie nádoru pľúcneho vrcholu a horných rebier potvrdí diagnózu.

Neuralgická amyotropia

Prejavuje sa nezvyčajne silnou bolesťou ramien a ramien sprevádzanou výraznými predsieňovými svalmi proximálnej ruky. Často to spôsobuje ochrnutie predného zubného svalu, čo spôsobuje, že stredný okraj lebky ustupuje, takže je takmer kolmý na hrudník. Následný vývoj týchto atrofií odlišuje tento variant plepsopatie od radikulopatie a iných foriem lézií brachiálneho plexu…

Periartróza lopatiek

Zvyčajne sa vyskytuje ako jeden z neurodistrofických syndrómov cervikálnej osteochondrózy alebo ako nezávislé ochorenie alebo trauma. Bolesť rôznej intenzity, ktorá pripomína radikulopatiu alebo plexus; jeho zvláštnosťou je, že ruka sa voľne pohybuje v sagitálnej rovine, ale pokus o pohyb ruky do strany je kvôli svalovej kontraktúre obmedzený a je sprevádzaný silnou bolesťou – tzv..

Syndróm pleca a ruky

Vyznačuje sa kombináciou symptómov charakteristických pre paratyroidizmus ramennej čeľuste spolu s edémom a inými autonómnymi zmenami v oblasti zápästia a zápästia. Toto ochorenie je dlhé.

Syndróm karpálneho tunela

Vyplýva to z kompresie stredného nervu v osteofibrotickom kanáli s artritídou zápästia, tenosynovitídou flexorových orgánov, často v reakcii na endokrinné zmeny – menopauza, tehotenstvo, cukrovka atď. Bolesť sa zhoršuje prehmataním priečneho väzu, pasívnym ohnutím a roztiahnutím zápästného kĺbu, keď sú manometre tonometra umiestnené na ramene, zdvihnutými rukami…

Syndróm frontálneho rozsahu

Vyznačuje sa bolesťou rúk, zhoršuje sa v noci, hlbokým dýchaním, nakláňacia hlava na pohyb a pohyb, únos. Je zaznamenaná slabosť svalu ruky. Kefa je bledá alebo cyanotická, opuchnutá.

Syndróm tunela

Bolesť rúk spôsobená dlhými hodinami pri počítači sa nazývala „syndróm tunela“. Je to profesionálna choroba počítačových vedcov a bežné ochorenie pre každého, kto trávi príliš veľa času na počítači. Príčinou bolesti je zvyčajne zovretý nerv v karpálnom tuneli (čo má za následok konštantné statické zaťaženie tých istých svalov a nepríjemnú polohu rúk pri práci s myšou alebo klávesnicou) alebo nedostatok medziobratlovej tekutiny. Tomuto problému sa dá ľahšie predchádzať ako ho liečiť. Na ruku sú špeciálne podložky pod myš s gumovými vankúšikmi. Pomáhajú udržiavať vašu ruku pohodlnú a zmierňujú stres. Ak sa bolesť už objavila a je dosť závažná, potiahnite si zápästie elastickým obväzom, ale nepreháňajte to – poškodenie obehu zhorší situáciu. Dekorácie rozmarínu a žihľavy pomáhajú pri bolesti kĺbov. Okrem toho sa dajú použiť na utieranie: byliny varené, na ruky si nanášajú teplé mäso, balia sa do polyetylénu a na hornú časť sa používa niečo teplého, napríklad šál alebo šál. Ak ale bolí ruka viac ako týždeň, navštívte neurológa. Môžete si dohodnúť schôdzku s lekárom na číslach uvedených na webovej stránke.

Leave a Reply