Koňský gaštan – užitočné vlastnosti a aplikácie gaštanu konského, tinktúry gaštanu, gaštanového ovocia,

Kôň gaštan

Priaznivé vlastnosti a použitie gaštanu konského

Botanické vlastnosti gaštanu konského

Koňský gaštan je listnatý strom s vyčnievajúcou korunou, ktorý sa skladá z veľkých, komplexných, protiľahlých listov s dlhými stopkami, piatimi alebo siedmimi prstami, bez stipov. Priemerná výška dospelej rastliny je 25 m. Máj je čas kvitnutia stromu. Zvončekovité, bisexuálne, nepravidelné kvety môžu byť biele alebo svetloružové, s okrajmi rebier. Kvety boli zbierané do strmých, veľkých kužeľovitých kvetov s dvojitým kvetinovým poťahom.

Od septembra do októbra plody dozrievajú okrúhle trojuholníkové škatule s hrotmi. Každé balenie obsahuje jedno, menej často dve semená – vyhladené, lesklé, tmavohnedé so sivou škvrnou. Koňský gaštan prirodzene rastie v listnatých lesoch a pestuje sa konkrétne v parkoch CIS, stredných uličkách, na Kaukaze av strednej Ázii..

Priaznivé vlastnosti gaštanu konského

Kvety, semená, kôra, listy používajte na terapeutické účely. Kvety a listy sa zbierajú v máji: sú starostlivo rezané a sušené, neustále prevrátené a skryté pred priamym slnečným žiarením. Semená sa začínajú zbierať začiatkom septembra, sušia sa dva až štyri týždne a pokropia sa tenkou vrstvou. V zime je jarná doba zberu úrody, pri prerezávaní je odstránená z konárov. Kôra nakrájaná na kúsky sa suší pod vrchlíkom alebo na dobre vetranom mieste..

Semená obsahujú kumarínové glykozidy, ako je napríklad eskulín, fraxín a escín. Obsahuje triesloviny, škroby. Bol odhalený mastný olej, triterpén saponínový escín. Kôra je bohatá na escin, triesloviny. Okrem esculínu a fraxínu obsahuje vitamín C a tiamín. Listy gaštanu konského obsahujú glykozidy, pektíny a karotenoidy. Kvety môžu nasýtiť ľudské telo flavonoidmi. Účinky hlienu, trieslovín a pektínov sú tiež prospešné..

Použitie gaštanu konského

Tradičná medicína má rozsiahle skúsenosti s používaním gaštanu konského a oficiálna medicína tiež vo veľkej miere využíva výhody tejto liečivej rastliny. Vďaka nízkej toxicite a výhodám esculínu, fraxínu a excínu dobre fungujú farmakologické vlastnosti rastliny pre organizmus s mnohými ochoreniami. Alkoholické tinktúry semien a kvetov sú populárne. Gaštan zmierňuje zápaly a opuchy.

Koňský gaštan spomaľuje zrážanie krvi, vďaka čomu je neuveriteľne účinný pri trombóze a prispieva k zníženiu priepustnosti kapilár. Eskulín stimuluje produkciu látky, ktorá zabraňuje tvorbe krvných zrazenín. Odvar z kôry účinne pomáha pri malárii, hnačkách a slezine, normalizuje kyslosť žalúdočnej šťavy, je ideálny na liečbu krvácania z maternice, zmierňuje vaskulárne kŕče a cicavce so zníženou sekréciou žlčníka. Gaštanová kôra sa môže použiť aj na liečbu akútnej bronchitídy. Kôňový gaštanový kvet poskytuje nádhernú tinktúru, ktorá sa používa na trenie s reumatoidnou artritídou, dnou a ischiasou. Tinktúra kvetov na vodke alebo odvare je skutočným elixírom pre poškodenie srdca a pečene. Gastritída, pľúcna tuberkulóza, anémia a dýchavičnosť sú dobre vyliečené..

Pitie 20 až 30 kvapiek čerstvej šťavy z gaštanového kvetu 1 polievková lyžica vody 2-krát denne môže pomôcť eliminovať stenózu venóznej krvi v kŕčových žilách, hemoroidoch a trofických vredoch. Účinky šťavy nemožno preceňovať v boji proti vaskulárnej ateroskleróze končatín.

Gaštan konský nie je jedlý! Pri vnútornom použití môžete svoje telo otráviť! Gaštan konský a jeho prípravky sa opäť používajú iba v ľudovom liečiteľstve! Jesť sa dá len jedlé gaštanové (semená, ušľachtilé) ovocie

! Výnimkou je dávkovanie tinktúry z gaštanu konského, ktorá má liečivé vlastnosti, ale nikdy nepresahuje uvedenú dávku! Predávkovanie môže spôsobiť kŕče v prstoch. Koňský gaštan je kontraindikovaný u pacientov s nízkou viskozitou krvi a hypotenziou..

Tinktúra z gaštanu konského

V skutočnosti existuje veľa receptov, všetky sú rôzne. Niektorí odporúčajú piť 5 gaštanov, iné viac – 0,5 litra vodky. Musím použiť plášť s hornou špičkou, jemne alebo hrubo drvený alebo musím filtrovať? A nakoniec, ako sa používa – trenie do kĺbov alebo vytváranie obkladov? Môžem to zobrať dovnútra a je to potrebné?

Fytoterapeut Pechenevsky odpovedá na všetky tieto otázky:

Recept 1. Prípravky vyrobené z hnedastej pokožky ovocia sú najúčinnejšie. Na získanie vhodnej kapoty odoberte 50 g rozdrvených na 3-5 mm ovocná pokožka, pridá sa 0,5 l vodky a inkubuje sa 2 týždne. Pretrepávajte každý deň. Potom prefiltrujte. všetko!

Táto tinktúra zmierňuje zápaly a opuchy, znižuje viskozitu, tlak a cholesterol v krvi, posilňuje steny krvných ciev, zvyšuje ich elasticitu. Lieky z gaštanu redukujú ukladanie tukov na stenách tepien a pečene, bolesti v zapálených žilách a kĺboch.

Ako používať? Tinktúra sa najskôr užíva perorálne s 30 kvapkami 30 ml vody trikrát denne počas 30 minút pred jedlom. Je to 4-krát týždenne a potom sa presunieme na 4-krát stretnutie. Trvanie liečby sa pohybuje od jedného mesiaca do jedného a pol.

Ak sa tinktúra aplikuje aj zvonka na jemné trenie na zapálené žily (tromboflebitída) 2-3 krát denne, alebo sa aplikujú obklady (zriedená tinktúra 1: 1 vodou) počas 1,5 – 2 hodiny ráno a večer – pohybujete sa a pohybujte „Čoskoro príde..

V lekárenskej sieti nájdete množstvo gaštanových prípravkov. Ľudová a lekárska prax však ukazuje, že všetky výťažky (alkohol, voda) sú účinnejšie, lacnejšie a dostupnejšie. Používajte iba suroviny z gaštanov mimo mesta.

Recept 2: Tinktúra na vonkajšie použitie: Zrelé ovocie priveďte do mlynčeka na mäso s kôrou a vložte do sklenenej nádoby. Jeden liter náplne vyžaduje 300 g krúteného gaštanového ovocia plného vodky. Trvajte na tom, aby bola kompozícia potrebná na tmavom mieste počas 7 dní. Tento nástroj je vhodný na liečbu ischias, tromboflebitíd, zápalu svalov a usadenín solí.

Recept 3: 20g gaštanové kvety by sa mali naliať do 500 ml vodky, vylúhovať 14 dní a používať dvakrát denne na trenie chorých kĺbov…

Ako vyrobiť tinktúru kvetov gaštanu konského:

Kôň z gaštanu

Nezrelé ovocie obsahuje kyselinu jablčnú, citrónovú a mliečnu, lecitín, vápnik, železo. Obsahujú globulín a vitamín C. Drobné jadrá liečivých rastlín obsahujú veľa prospešných látok, ako je zinok, chróm, bárium, selén, nikel, striebro, jód, bór. Plody tohto nádherného stromu dávajú ľuďom energiu. Existuje veľa spôsobov, ako využiť taký dar prírody. Ak máte vo vrecku iba 2-3 gaštanové ovocie, bolesť pri reumatizme kĺbov sa znižuje. Môžu sa pripraviť drvené jadrá gaštanu a pridaním ílu môže otepľovacia hmota zmierniť zápal kĺbov..

Ako rozlíšiť jedlý gaštan od gaštanu konského? Gaštanová škrupina je husto pokrytá tenkými hrotmi, zatiaľ čo gaštan konský má vzácne krátke hroty.

Ovocná tinktúra: Gaštanové ovocie narezané na štyri kusy by sa malo umiestniť do pohára, naplniť vodkou, prikrývať, zatavené tri dni, potom 40 dní, uchovávať pri izbovej teplote, trvať na slnku. Odporúča sa, aby sa výsledný produkt rozotrel na kĺby a aplikoval na choré žily.

Gaštanové semená sú vynikajúcimi diuretikami a majú hemostatický účinok na hemoptýzu a krvácanie z nosa. Odvar suchých gaštanov pôsobí ako prechladnutie.

Výťažok z gaštanu konského

Výťažok z gaštanu konského obsahuje escín, ktorý pomáha pri liečbe kŕčových žíl znižovať opuch a únavu nôh. Produkt obsahuje triterpensaponíny, má ochrannú aktivitu proti kapilám a má protizápalové účinky, zvyšuje tonus žíl. Extrakt normalizuje krvný tlak, reguluje hladinu cholesterolu v krvi.

Kaštanové listy

Listy gaštanu sa líšia v množstve glykozidov, pektínov a trieslovín, vitamínu K. Používajú sa v ľudovom liečiteľstve ako surovina na prípravu odvarov a infúzií na vnútorné krvácanie. Listy gaštanu konského sa zbierajú od mája do septembra. Sušia sa, ukladajú sa do tenkej vrstvy v podkroví alebo pod prístrešok. Pripravené suroviny by mali mať zelenú farbu a príjemnú vôňu.

Koňský gaštan na kŕčové žily

Koňský gaštan dokáže zvýšiť vaskulárny odpor. Úžasný terapeutický účinok sa dosiahne liečbou kŕčových žíl, tromboflebitídou. Tradičná medicína odporúča získavať prostriedky z gaštanu konského, aby sa zabránilo trombóze. Liečivé vlastnosti sa prejavujú kvetmi, ovocím a listami gaštanu.

Recepty z gaštanu konského

Dresing z kôry gaštanu na koňoch: 2 šálky (400 ml) vychladenej prevarenej vody vyžaduje 1 čajovú lyžičku rozdrvenej kôry. Kompozícia by sa mala podávať infúziou počas 8 hodín, potom sa sceľuje a užíva sa 2 polievkové lyžice 4-krát denne.

Naplnenie kôry na vonkajšie použitie: Vypite 50 g kôry na 1 liter vriacej vody, povarte 15 minút a potom počkajte 8 hodín, potom svačinu. Výsledný nástroj sa vykonáva v chladnom sediacom kúpeli s hemoroidovým krvácaním 15 minút po defekácii.

Infúzia ovocných alebo gaštanových kvetov: Vezmite 50 g surovej 0,5L vodky, užite dva až tri týždne, vypite 3-4 krát denne, 30-40 kvapiek..

Odvar ovocnej kôry: 5 g šupky na pohár (200 ml) vriacej vody, zmes povarte 15 minút, vypite 1 polievkovú lyžicu 3-krát denne.

Pri liečbe hemoroidov sa odporúča žuvanie čerstvého gaštanu. Na hemoroidové krvácajúce šišky by sa mali používať kúpeľa gaštanu.

Odvar z konárov: Budete potrebovať 50 gramov gaštanových konárov, 1 liter vody, pridanie vody z papriky. Sedieť v kúpeli po dobu 5-15 minút, voda by mala mať izbovú teplotu.

Ovocie: 2 plody gaštanu konského musia byť nasekané a naplnené pohárom termálnej vody s termálnou vodou, trvajú 2 hodiny. Užívajte 2 polievkové lyžice 5-krát denne na chronickú hnačku a ochorenie obličiek, zápal horných dýchacích ciest.

Kvet gaštanu

Kvety gaštanu konského sa používajú na terapeutické účely pri mnohých chorobách, ktoré sú ideálnou surovinou na prípravu tinktúr a odvarov. Gaštanové kvety majú jedinečné vlastnosti, ktoré poskytujú vynikajúce výsledky pri endarteritíde, hemoroidoch, vredoch nôh, poškodení žíl spôsobených rôznymi zraneniami. Kvety gaštanu konského sú užitočné pri ožarovaní. Na liečbu adenómu a prostatitídy sa môžu použiť tinktúry a odvary. Schopnosť látok na báze kvetu obnoviť hladinu bielkovín v krvnej štruktúre vám tiež prospieva z cystickej fibróznej mastopatie, mozgových nádorov..

Gaštanový kvetinový dresing: 1 polievková lyžica sušených kvetov a 200 g vody by sa malo variť 6 – 8 hodín. Užívajte liek v dúškoch po celý deň. Mali by ste užiť jeden až 1,5 litra denne.

Kôň z gaštanu

Gaštanový krém pomáha obnovovať štruktúru pokožky a posilňuje steny krvných ciev, lymfatické drenážne vlastnosti. Je to dobrá prevencia kŕčových žíl a pomáha udržiavať tón pleti. Domové krémy sa môžu pripraviť z mastných olejov, ako je krém alebo olivový olej, ako aj z éterických olejov a dresingov. Všetky zložky smotany sú zmiešané a túto zmes môžete uchovávať v chladničke niekoľko týždňov.

Kôňový gaštanový tuk

Koňský gaštan je skutočným zázrakom prírody, jedným z najkrajších stromov, ktoré v lete poskytujú chlad a liečia rôzne choroby. Môžete si pripraviť veľa rôznych liekov z ovocia, kvetov a listov. Aplikácia špeciálnej masti z gaštanu konského na bolestivé oblasti pokožky môže rýchlo zmierniť zápal a odstrániť žilové choroby…

Masťový recept: mleté ​​5 kusov gaštanu alebo 5 polievkových lyžíc gaštanových kvetov, pridať 0,5 litra rastlinného oleja, variť vo vodnom kúpeli 1 hodinu, ochladiť a dusiť.

Kontraindikácie gaštan konský

Kontraindikácie zahŕňajú atonickú zápchu, gastritídu s nízkou kyslosťou, zlú koaguláciu krvi, menštruačné poruchy a hypotenziu, ako aj tehotenstvo a laktáciu…

Získanie finančných prostriedkov na báze gaštanu konského môže viesť k nevoľnosti a páleniu záhy. Preto by sa mali používať iba po návšteve lekára, aby ste mohli sledovať hladiny protrombínu v krvi.

Autor článku: Sokolova Nina Vladimirovna | fitoterapeutu

vzdelanie: Vyštudoval Univerzitu N. I. Pirogova s ​​diplomom z medicíny a terapie (2005 a 2006). Ďalšie vzdelávanie na Katedre rastlinného lekárstva na Moskovskej univerzite ľudského priateľstva (2008).

14 vedecky dokázaných dôvodov jesť vlašské orechy každý deň!

Kôň gaštan

Priaznivé vlastnosti a použitie gaštanu konského

Botanické vlastnosti gaštanu konského

Koňský gaštan je listnatý strom s vyčnievajúcou korunou, ktorý sa skladá z veľkých, komplexných, protiľahlých listov s dlhými stopkami, piatimi alebo siedmimi prstami, bez stipov. Priemerná výška dospelej rastliny je 25 m. Máj je čas kvitnutia stromu. Zvončekovité, bisexuálne, nepravidelné kvety môžu byť biele alebo svetloružové, s okrajmi rebier. Kvety boli zbierané do strmých, veľkých kužeľovitých kvetov s dvojitým kvetinovým poťahom.

Od septembra do októbra plody dozrievajú okrúhle trojuholníkové škatule s hrotmi. Každé balenie obsahuje jedno, menej často dve semená – vyhladené, lesklé, tmavohnedé so sivou škvrnou. Koňský gaštan prirodzene rastie v listnatých lesoch a pestuje sa konkrétne v parkoch CIS, stredných uličkách, na Kaukaze av strednej Ázii..

Priaznivé vlastnosti gaštanu konského

Kvety, semená, kôra, listy používajte na terapeutické účely. Kvety a listy sa zbierajú v máji: sú starostlivo rezané a sušené, neustále prevrátené a skryté pred priamym slnečným žiarením. Semená sa začínajú zbierať začiatkom septembra, sušia sa dva až štyri týždne a pokropia sa tenkou vrstvou. V zime je jarná doba zberu úrody, pri prerezávaní je odstránená z konárov. Kôra nakrájaná na kúsky sa suší pod vrchlíkom alebo na dobre vetranom mieste..

Semená obsahujú kumarínové glykozidy, ako je napríklad eskulín, fraxín a escín. Obsahuje triesloviny, škroby. Bol odhalený mastný olej, triterpén saponínový escín. Kôra je bohatá na escin, triesloviny. Okrem esculínu a fraxínu obsahuje vitamín C a tiamín. Listy gaštanu konského obsahujú glykozidy, pektíny a karotenoidy. Kvety môžu nasýtiť ľudské telo flavonoidmi. Účinky hlienu, trieslovín a pektínov sú tiež prospešné..

Použitie gaštanu konského

Tradičná medicína má rozsiahle skúsenosti s používaním gaštanu konského a oficiálna medicína tiež vo veľkej miere využíva výhody tejto liečivej rastliny. Vďaka nízkej toxicite a výhodám esculínu, fraxínu a excínu dobre fungujú farmakologické vlastnosti rastliny pre organizmus s mnohými ochoreniami. Alkoholické tinktúry semien a kvetov sú populárne. Gaštan zmierňuje zápaly a opuchy.

Koňský gaštan spomaľuje zrážanie krvi, vďaka čomu je neuveriteľne účinný pri trombóze a prispieva k zníženiu priepustnosti kapilár. Eskulín stimuluje produkciu látky, ktorá zabraňuje tvorbe krvných zrazenín. Odvar z kôry účinne pomáha pri malárii, hnačkách a slezine, normalizuje kyslosť žalúdočnej šťavy, je ideálny na liečbu krvácania z maternice, zmierňuje vaskulárne kŕče a cicavce so zníženou sekréciou žlčníka. Gaštanová kôra sa môže použiť aj na liečbu akútnej bronchitídy. Kôňový gaštanový kvet poskytuje nádhernú tinktúru, ktorá sa používa na trenie s reumatoidnou artritídou, dnou a ischiasou. Tinktúra kvetov na vodke alebo odvare je skutočným elixírom pre poškodenie srdca a pečene. Gastritída, pľúcna tuberkulóza, anémia a dýchavičnosť sú dobre vyliečené..

Pitie 20 až 30 kvapiek čerstvej šťavy z gaštanového kvetu 1 polievková lyžica vody 2-krát denne môže pomôcť eliminovať stenózu venóznej krvi v kŕčových žilách, hemoroidoch a trofických vredoch. Účinky šťavy nemožno preceňovať v boji proti vaskulárnej ateroskleróze končatín.

Gaštan konský nie je jedlý! Pri vnútornom použití môžete svoje telo otráviť! Gaštan konský a jeho prípravky sa opäť používajú iba v ľudovom liečiteľstve! Jesť sa dá len jedlé gaštanové (semená, ušľachtilé) ovocie

! Výnimkou je dávkovanie tinktúry z gaštanu konského, ktorá má liečivé vlastnosti, ale nikdy nepresahuje uvedenú dávku! Predávkovanie môže spôsobiť kŕče v prstoch. Koňský gaštan je kontraindikovaný u pacientov s nízkou viskozitou krvi a hypotenziou..

Tinktúra z gaštanu konského

V skutočnosti existuje veľa receptov, všetky sú rôzne. Niektorí odporúčajú piť 5 gaštanov, iné viac – 0,5 litra vodky. Musím použiť plášť s hornou špičkou, jemne alebo hrubo drvený alebo musím filtrovať? A nakoniec, ako sa používa – trenie do kĺbov alebo vytváranie obkladov? Môžem to zobrať dovnútra a je to potrebné?

Fytoterapeut Pechenevsky odpovedá na všetky tieto otázky:

Recept 1. Prípravky vyrobené z hnedastej pokožky ovocia sú najúčinnejšie. Na získanie vhodnej kapoty odoberte 50 g rozdrvených na 3-5 mm ovocná pokožka, pridá sa 0,5 l vodky a inkubuje sa 2 týždne. Pretrepávajte každý deň. Potom prefiltrujte. všetko!

Táto tinktúra zmierňuje zápaly a opuchy, znižuje viskozitu, tlak a cholesterol v krvi, posilňuje steny krvných ciev, zvyšuje ich elasticitu. Lieky z gaštanu redukujú ukladanie tukov na stenách tepien a pečene, bolesti v zapálených žilách a kĺboch.

Ako používať? Tinktúra sa najskôr užíva perorálne s 30 kvapkami 30 ml vody trikrát denne počas 30 minút pred jedlom. Je to 4-krát týždenne a potom sa presunieme na 4-krát stretnutie. Trvanie liečby sa pohybuje od jedného mesiaca do jedného a pol.

Ak sa tinktúra aplikuje aj zvonka na jemné trenie na zapálené žily (tromboflebitída) 2-3 krát denne, alebo sa aplikujú obklady (zriedená tinktúra 1: 1 vodou) počas 1,5 – 2 hodiny ráno a večer – pohybujete sa a pohybujte „Čoskoro príde..

V lekárenskej sieti nájdete množstvo gaštanových prípravkov. Ľudová a lekárska prax však ukazuje, že všetky výťažky (alkohol, voda) sú účinnejšie, lacnejšie a dostupnejšie. Používajte iba suroviny z gaštanov mimo mesta.

Recept 2: Tinktúra na vonkajšie použitie: Zrelé ovocie priveďte do mlynčeka na mäso s kôrou a vložte do sklenenej nádoby. Jeden liter náplne vyžaduje 300 g krúteného gaštanového ovocia plného vodky. Trvajte na tom, aby bola kompozícia potrebná na tmavom mieste počas 7 dní. Tento nástroj je vhodný na liečbu ischias, tromboflebitíd, zápalu svalov a usadenín solí.

Recept 3: 20g gaštanové kvety by sa mali naliať do 500 ml vodky, vylúhovať 14 dní a používať dvakrát denne na trenie chorých kĺbov…

Ako vyrobiť tinktúru kvetov gaštanu konského:

Kôň z gaštanu

Nezrelé ovocie obsahuje kyselinu jablčnú, citrónovú a mliečnu, lecitín, vápnik, železo. Obsahujú globulín a vitamín C. Drobné jadrá liečivých rastlín obsahujú veľa prospešných látok, ako je zinok, chróm, bárium, selén, nikel, striebro, jód, bór. Plody tohto nádherného stromu dávajú ľuďom energiu. Existuje veľa spôsobov, ako využiť taký dar prírody. Ak máte vo vrecku iba 2-3 gaštanové ovocie, bolesť pri reumatizme kĺbov sa znižuje. Môžu sa pripraviť drvené jadrá gaštanu a pridaním ílu môže otepľovacia hmota zmierniť zápal kĺbov..

Ako rozlíšiť jedlý gaštan od gaštanu konského? Gaštanová škrupina je husto pokrytá tenkými hrotmi, zatiaľ čo gaštan konský má vzácne krátke hroty.

Ovocná tinktúra: Gaštanové ovocie narezané na štyri kusy by sa malo umiestniť do pohára, naplniť vodkou, prikrývať, zatavené tri dni, potom 40 dní, uchovávať pri izbovej teplote, trvať na slnku. Odporúča sa, aby sa výsledný produkt rozotrel na kĺby a aplikoval na choré žily.

Gaštanové semená sú vynikajúcimi diuretikami a majú hemostatický účinok na hemoptýzu a krvácanie z nosa. Odvar suchých gaštanov pôsobí ako prechladnutie.

Výťažok z gaštanu konského

Výťažok z gaštanu konského obsahuje escín, ktorý pomáha pri liečbe kŕčových žíl znižovať opuch a únavu nôh. Produkt obsahuje triterpensaponíny, má ochrannú aktivitu proti kapilám a má protizápalové účinky, zvyšuje tonus žíl. Extrakt normalizuje krvný tlak, reguluje hladinu cholesterolu v krvi.

Kaštanové listy

Listy gaštanu sa líšia v množstve glykozidov, pektínov a trieslovín, vitamínu K. Používajú sa v ľudovom liečiteľstve ako surovina na prípravu odvarov a infúzií na vnútorné krvácanie. Listy gaštanu konského sa zbierajú od mája do septembra. Sušia sa, ukladajú sa do tenkej vrstvy v podkroví alebo pod prístrešok. Pripravené suroviny by mali mať zelenú farbu a príjemnú vôňu.

Koňský gaštan na kŕčové žily

Koňský gaštan dokáže zvýšiť vaskulárny odpor. Úžasný terapeutický účinok sa dosiahne liečbou kŕčových žíl, tromboflebitídou. Tradičná medicína odporúča získavať prostriedky z gaštanu konského, aby sa zabránilo trombóze. Liečivé vlastnosti sa prejavujú kvetmi, ovocím a listami gaštanu.

Recepty z gaštanu konského

Dresing z kôry gaštanu na koňoch: 2 šálky (400 ml) vychladenej prevarenej vody vyžaduje 1 čajovú lyžičku rozdrvenej kôry. Kompozícia by sa mala podávať infúziou počas 8 hodín, potom sa sceľuje a užíva sa 2 polievkové lyžice 4-krát denne.

Naplnenie kôry na vonkajšie použitie: Vypite 50 g kôry na 1 liter vriacej vody, povarte 15 minút a potom počkajte 8 hodín, potom svačinu. Výsledný nástroj sa vykonáva v chladnom sediacom kúpeli s hemoroidovým krvácaním 15 minút po defekácii.

Infúzia ovocných alebo gaštanových kvetov: Vezmite 50 g surovej 0,5L vodky, užite dva až tri týždne, vypite 3-4 krát denne, 30-40 kvapiek..

Odvar ovocnej kôry: 5 g šupky na pohár (200 ml) vriacej vody, zmes povarte 15 minút, vypite 1 polievkovú lyžicu 3-krát denne.

Pri liečbe hemoroidov sa odporúča žuvanie čerstvého gaštanu. Na hemoroidové krvácajúce šišky by sa mali používať kúpeľa gaštanu.

Odvar z konárov: Budete potrebovať 50 gramov gaštanových konárov, 1 liter vody, pridanie vody z papriky. Sedieť v kúpeli po dobu 5-15 minút, voda by mala mať izbovú teplotu.

Ovocie: 2 plody gaštanu konského musia byť nasekané a naplnené pohárom termálnej vody s termálnou vodou, trvajú 2 hodiny. Užívajte 2 polievkové lyžice 5-krát denne na chronickú hnačku a ochorenie obličiek, zápal horných dýchacích ciest.

Kvet gaštanu

Kvety gaštanu konského sa používajú na terapeutické účely pri mnohých chorobách, ktoré sú ideálnou surovinou na prípravu tinktúr a odvarov. Gaštanové kvety majú jedinečné vlastnosti, ktoré poskytujú vynikajúce výsledky pri endarteritíde, hemoroidoch, vredoch nôh, poškodení žíl spôsobených rôznymi zraneniami. Kvety gaštanu konského sú užitočné pri ožarovaní. Na liečbu adenómu a prostatitídy sa môžu použiť tinktúry a odvary. Schopnosť látok na báze kvetu obnoviť hladinu bielkovín v krvnej štruktúre vám tiež prospieva z cystickej fibróznej mastopatie, mozgových nádorov..

Gaštanový kvetinový dresing: 1 polievková lyžica sušených kvetov a 200 g vody by sa malo variť 6 – 8 hodín. Užívajte liek v dúškoch po celý deň. Mali by ste užiť jeden až 1,5 litra denne.

Kôň z gaštanu

Gaštanový krém pomáha obnovovať štruktúru pokožky a posilňuje steny krvných ciev, lymfatické drenážne vlastnosti. Je to dobrá prevencia kŕčových žíl a pomáha udržiavať tón pleti. Domové krémy sa môžu pripraviť z mastných olejov, ako je krém alebo olivový olej, ako aj z éterických olejov a dresingov. Všetky zložky smotany sú zmiešané a túto zmes môžete uchovávať v chladničke niekoľko týždňov.

Kôňový gaštanový tuk

Koňský gaštan je skutočným zázrakom prírody, jedným z najkrajších stromov, ktoré v lete poskytujú chlad a liečia rôzne choroby. Môžete si pripraviť veľa rôznych liekov z ovocia, kvetov a listov. Aplikácia špeciálnej masti z gaštanu konského na bolestivé oblasti pokožky môže rýchlo zmierniť zápal a odstrániť žilové choroby…

Masťový recept: mleté ​​5 kusov gaštanu alebo 5 polievkových lyžíc gaštanových kvetov, pridať 0,5 litra rastlinného oleja, variť vo vodnom kúpeli 1 hodinu, ochladiť a dusiť.

Kontraindikácie gaštan konský

Kontraindikácie zahŕňajú atonickú zápchu, gastritídu s nízkou kyslosťou, zlú koaguláciu krvi, menštruačné poruchy a hypotenziu, ako aj tehotenstvo a laktáciu…

Získanie finančných prostriedkov na báze gaštanu konského môže viesť k nevoľnosti a páleniu záhy. Preto by sa mali používať iba po návšteve lekára, aby ste mohli sledovať hladiny protrombínu v krvi.

Autor článku: Sokolova Nina Vladimirovna | fitoterapeutu

vzdelanie: Vyštudoval Univerzitu N. I. Pirogova s ​​diplomom z medicíny a terapie (2005 a 2006). Ďalšie vzdelávanie na Katedre rastlinného lekárstva na Moskovskej univerzite ľudského priateľstva (2008).

14 vedecky dokázaných dôvodov jesť vlašské orechy každý deň!

Leave a Reply