Liečba je tiež spôsobená akútnou bolesťou srdca

Čo robiť s akútnym zármutkom

Akútna pálenie záhy je obzvlášť nervózna a znepokojujúca, hoci vo väčšine prípadov nejde o ukazovateľ nebezpečných procesov.

Nepríjemné pocity môžu spôsobiť problémy s chrbticou a nervový systém.

Brnenie je najčastejšie lokalizované na hrudnej kosti a na ľavej strane tela..

Šijacia bolesť v srdci zvaná dýka môže zmiasť a odvrátiť pozornosť od skutočne vážnych problémov.

Ako rozlíšiť zármutok od ostatných?

Nekardiologická bolesť:

 • Perzistentné, chronické.
 • Ostré bolesti, švy alebo švy nespôsobujú zmršťovanie.
 • Akútna šijacia bolesť spôsobená náhlymi zmenami v polohe tela, kašľom, inhaláciou spravidla nie je spojená so srdcovými chorobami. Tieto bolestivé pocity sa najčastejšie vyskytujú počas fyzického a emočného preťaženia.
 • Pocity srdca nesúvisia so srdcovými problémami, nezvonia v čeľusti, lopatke, krku alebo ruke.

Prečo človek cíti bolesť v srdci

Bolesť srdca môže byť spôsobená intercostálnou neuralgiou, ktorá sa často mýli za problémy so srdcom..

Neuralgia je akútna, prechodná bolesť pri pichnutí.

Neurotické stavy môžu spôsobiť bolesť srdca.

Súčasne má osoba ťažkosti s dýchaním, bolesť v krku, častý srdcový rytmus, nervozitu, v niektorých prípadoch bolesť žalúdka..

Pacienti sa bojia smrti, emocionálne a považujú sa za veľmi zlých..

Tento stav je možný kvôli stresu, preťaženiu nervov a najčastejšie sa vyskytuje u ľudí s hypochondriálnymi skúsenosťami.

Šitie a piercing pocity spôsobené chorobami chrbtice, osteochondrózou, možno aplikovať na lopatky, plecia, ruky.

Základné diagnostické postupy

V prípade mravčenia alebo bolesti na hrudi by mal pacient vyhľadať lekársku pomoc, ktorá v prípade potreby konzultuje kardiológa. Kardiológ skúma a predpisuje potrebné diagnostické postupy.

Diagnóza stavov bolesti na hrudníku:

 • Počiatočná liečba, auskultácia, objasnenie príznakov a analýza sťažností pacientov.
 • Všeobecný krvný test na diagnostikovanie anémie a zápalových ochorení, ako aj analýza transamináz (diagnostika poškodenia myokardu a pečene). Na stanovenie hladiny sodíka a draslíka v krvi je potrebný krvný sérový test.
 • Vyšetrenie moču.
 • Na určenie veľkosti a tvaru srdca a stavu pľúcneho tkaniva je nevyhnutný pľúcny röntgen.
 • Ak je podozrenie na bránicu hernie, vykoná sa röntgen pažeráka a použije sa bárium..
 • Na EKG je kardiovaskulárny kardiogram potrebný na vyhodnotenie srdcového rytmu a diagnostikovanie porúch myokardu.
 • Srdcová echokardiografia sa používa na hodnotenie stavu myokardu, chlopní a pľúcnych tepien. Echo pomáha pri diagnostikovaní rakoviny a komplikácií po infarkte.
 • Denné monitorovanie EKG sa používa na diagnostikovanie arytmie, elektrického vedenia a ischémie..
 • Ak existuje podozrenie na tromboembolizmus, je vypočítaná tomografia, je indikovaná koronárna angiografia.
 • V prípade gastrointestinálnych problémov je pacient ďalej vyšetrený na fibrogastroduodenoskopiu.

Problémy so srdcom môžu naznačovať život ohrozujúce problémy, ale v niektorých prípadoch sú indikátorom život ohrozujúcich chorôb, takže ak je vaša hrudná bolesť bolesť, mali by ste urobiť presnú diagnózu..

Nebezpečné kardiologické problémy spôsobujúce bolesť:

 • Pri srdcovom infarkte sa okrem bolesti vychádzajúcej z čeľuste, hrdla, ľavej ruky, chrbta objaví aj nevoľnosť. Pacientom prechádza studený pot a v ťažkých podmienkach stráca vedomie.
 • Koronárny spazmus.
 • Bolesť srdca môže byť spôsobená kardiomyopatiou (zmena tvaru komôr).
 • Zápal slizníc srdca je spôsobený plesňami, vírusmi a bakteriálnymi chorobami. Onkológia, trauma alebo predávkovanie kortikosteroidmi môže viesť k perikarditíde..

Čo ak ti srdce bolí

Samoliečba sa môže začať iba vtedy, ak si je pacient vedomý svojej diagnózy, v iných situáciách je lepšie vyhľadať lekársku pomoc.

Záchvaty sa odstránia tabletou nitroglycerínu a pacient by mal odísť na čerstvý vzduch.

Neurotické záchvaty zastavujú valeriány a iné sedatíva a fyzická aktivita by sa mala zastaviť. Ľudia, ktorí sa často obávajú neuróz, by sa mali snažiť vyhnúť stresovým situáciám..

Ak máte podozrenie na infarkt, pacient by mal byť umiestnený a nemal by ležať rovno. Pripravte si kúpeľ s horčicou, kúpeľ by mal byť mierne horúci. Okrem toho by sa mal používať corvalol, valocordín alebo nitroglycerín. Ihneď zavolajte sanitku.

Pri akútnom infarkte pomôže: nitranol, stop, nitrosorbitol, sorbitol. Majte však na pamäti, že liek začne fungovať pätnásť minút po podaní a nepomôže pri závažných útokoch.

Corinfar, rýchlo pôsobiaci liek na zníženie krvného tlaku, zmierňuje príznaky bolesti spôsobené vysokým krvným tlakom..

Ak ste nikdy nemali problémy so srdcom a pacient nevie, či máte ochorenie srdca, mali by ste sa upokojiť, sadnúť si a dať validol, corvalol alebo štyridsať kvapiek valocardine..

Jedna tableta valocordínu a jedna tableta analgínu môžu zmierniť bolesť. Ak bolesť pretrváva, mali by ste zavolať sanitku.

Bolesť srdca u detí

Pri sťažovaní na bolesť srdca dieťaťa by mal rodinný lekár vyšetriť a analyzovať všetky sťažnosti a príznaky, ktoré sprevádzajú útok. Je dôležité presne pochopiť, kde je bolesť, ako dlho a za akých podmienok..

Nepríjemné pocity u detí sú zvyčajne lokalizované v hornej časti myokardu, majú piercing a nedochádza k návratu do iných orgánov. Vo väčšine prípadov sa stav dieťaťa netýka fyzickej aktivity. Bylinné sedatíva a úľava od stresových situácií pomáhajú dieťaťu vyrovnať sa s týmto problémom.

Príčiny bolesti srdca u detí

Problém môže byť v prípade, že srdcový rast nebude držať krok s rastom krvných ciev, intenzívny prietok krvi nazývaný srdcové ochorenie spôsobuje bolesť..

Deti trpia kardalgiou v období rýchleho rastu a sú zvyčajne agilní a emotívni chlapi. Takéto deti potrebujú prísny denný režim a denný odpočinok..

Dospievajúci môžu vyvinúť porušenie autonómneho systému (VVD). Pri tomto probléme sa pichľavá bolesť vyskytuje aj v uvoľnenom stave, čo vedie k ľavej podpazuší.

Príčinou bolesti u predškolských detí môže byť skolióza, neuralgia alebo osteochondróza. Problémom sú aj gastrointestinálne choroby. Pri neuróze je dieťa nervózne a nepokojné a so šijovou bolesťou v hornej časti myokardu..

Pľúcne choroby môžu byť sprevádzané ostrými bolesťami pri vdychovaní alebo kašli.

Poruchy kostrového vývoja spôsobujú akútnu bolesť počas cvičenia alebo behu.

Chrípka a iné vírusové ochorenia spôsobujú komplikácie vo forme vírusovej myokarditídy. Ochorenie je tiež spôsobené streptokokmi, sprevádzanými bolesťou kĺbov a srdca, vysokou horúčkou, tachykardiou..

V takom prípade by ste mali okamžite vyhľadať lekársku pomoc kvôli diagnostike a liečbe, ktorá zabráni komplikáciám a chronickým ochoreniam…

Perikarditída u detí spôsobuje dva typy bolesti. Prvý typ zahŕňa bolesť pohrudnice, ktorá sa vyskytuje pri dýchaní alebo kašľaní. Druhý typ zahŕňa bolesť za hrudnou kosťou, podobnú infarktu alebo angíne pectoris, pocity urgentnej povahy, intenzívne alebo nevýznamné..

Po chirurgickom zákroku s otvoreným srdcom sa u dieťaťa môže vyvinúť postcardiotomy syndróm charakterizovaný pohybom a flexológiou, matná bolesť na hrudníku, vysoká horúčka..

Symptómy sú spôsobené vysokou hladinou ESR, dilatáciou srdcového svalu a vývojom protilátok v sére. Táto reakcia tela na chirurgický zákrok sa nazýva hyperergická.

Ak sa vyskytnú vyššie uvedené problémy, neodporúča sa odložiť konzultáciu s detským lekárom. Na stanovenie diagnózy vám lekár predpíše odporúčanie kardiológovi.

Ak kardiológ nenájde žiadne problémy, odošle dieťa ortopedovi, gastroenterológovi alebo neuropatológovi na ďalšiu diagnózu a liečbu..

Leave a Reply