Liečba lakťového kĺbu ľudovými liekmi, ĽUDIA

ĽUDSKÁ MEDICÍNA

Liečba lakťového kĺbu ľudovými liekmi

Ako viete, lakťové kĺby sú pravdepodobne najzložitejšie v ľudskom tele. Pozostáva z troch kostí spojených na jednom mieste, zapletených do rôznych svalov. Vďaka tomu je kĺb veľmi citlivý na rôzne typy lézií, ktoré sú rozdelené na 2 typy: zranenia a zápaly..

Medzi zranenia patria: výrony, dislokácie, hrbole, zlomeniny, prasknuté vazy atď…

Medzi zápalové ochorenia lakťa patria: artritída, artróza, epicondylitída, burzitída, dna, osteochondróza..

Pred liečbou lakťového kĺbu ľudovými liekmi je vhodné poznať presnú príčinu bolesti a obmedziť pohyblivosť kĺbu…

Liečba domácich lakťov

Tradičná medicína nazhromaždila mnoho účinných a čo je najdôležitejšie, bezpečné spoločné recepty, ktoré sa ukázali byť účinné po stáročia..

Alternatívne ošetrenie lakťových kĺbov doma sa zvyčajne vykonáva pomocou mastí a obväzov, obkladov, kúpeľov a rôznych odvarov alebo tinktúr…

Trenie na ošetrenie lakťových kĺbov

• Dúfam, že každý pozná liečivé vlastnosti propolisu. Tento produkt včelárstva pomáha pri liečení mnohých ochorení, ako aj ľudových prostriedkov na lakťový kĺb. Na tento účel musíte pripraviť jednoduchú masť propolisu. Vo vodnom kúpeli rozpustite 50 g propolisu v 50 g slnečnicového oleja a nechajte vychladnúť.

V noci vmasírujte masť do lakťa, prúžkujte polyetylénom (ak je to potrebné), izolujte a držte až do rána. Tento ľudový liek nemá žiadne vedľajšie účinky (okrem alergií na včelie produkty), takže ho môžete používať každý deň, až kým neprejdete na Flex..

• Znižuje bolesť, opuchy, obnovuje pohyblivosť lakťa, medovú masáž. V noci rozotrite kĺb tekutým medom a masírujte 15 minút. Potom zabalte do teplého šálu a nechajte ho do rána. Takéto postupy by sa mali vykonávať každý deň a zároveň sa môžete zbaviť drsnosti, ak existuje.

Kompresory na lakte

• Liečba artrózy lakťa alebo epicondylitídy s úspešnou aplikáciou ílových obkladov. Clay je skutočný dar prírody. Už som napísal článok o spracovaní hliny, ktorý vám poradí, aby ste sa s ním zoznámili. Jeho liečivé vlastnosti vás príjemne prekvapia..

Na ošetrenie lakťa sa riedi teplou vodou na hustý krém, rozotiera sa na tvarohu, zloží sa do niekoľkých vrstiev, zabalí sa do boľavého lakťa, izoluje sa a drží sa pol hodiny – hodinu. Takéto obklady sa vyrábajú trikrát denne po dobu jedného týždňa, vždy s použitím novej hliny.

• Brezové obklady budú rovnako účinné. K tomu nalejte veľkú hrsť brezových listov do vriacej vody, nechajte variť, vypustite vodu a nechajte listy pol hodiny na boľavom lokte. V noci môžete urobiť suchý obklad – len skvelý ľudový liek. Dúfam, že si všetci v škole pamätajú kreslá Trudovik. Musíme si teda vyrobiť ten rukáv, položiť ho na lakeť a pripevniť ho na očnú guľu listami brezy s kladivom. Listy sa zmestia tak čerstvé, ako aj suché z mopov do kúpeľa. V noci sa kĺby potia nie horšie ako v parnej miestnosti a ošetrenie bude rýchlejšie.

Ošetrenie lakťa do kúpeľa

• Liečivá rastlina, ako napríklad šálka, poskytuje dobrý terapeutický účinok. Pretože jeho korene sú jedovaté, sú orezávané. Niekoľko rastlín sa naleje do litra vriacej vody, potrebné na pol hodiny, naleje sa do misky a pridá sa toľko horúcej vody, koľko je potrebné na pokrytie celého lakťa. Udržujte lak v infúzii, až kým nevychladne. Nevylievajte zvyšnú tekutinu – ľahko ju nalejte, zohrejte a stláčajte cez noc v lokte.

• Zmierňuje bolesti a lieči zápaly v lakťových kúpeľoch. Ihly a šišky mladej jedle a borovice sú vhodné na ošetrenie. Nalejte veľkú hrsť ihličiek alebo šišiek v požadovanom množstve vody, varte 10 minút, nechajte variť na prijateľnej teplote, znížte tam choré koleno a držte, až kým vývar nevychladne…

• Vane vyrobené z ovsenej slamy poskytujú dobrý účinok (pozri „Alternatívne ošetrenie ovsa“). Používajú sa na liečbu reumatizmu, dny a iných ochorení kĺbov. Pridajte 1 kg slamy do vody, varte 10 minút, vložte do misky a namočte si lakte.

• Soľné kúpele sú veľmi účinným ľudovým liekom na lakťový kĺb. Zrieďte tri polievkové lyžice mora (najlepšie) alebo liter soli v teplej vode a lakť položte na pol hodiny. Potom zabalte a choďte spať.

Orálna tinktúra pre lakte

• Jedným z najúčinnejších ľudových prostriedkov na kĺby je tinktúra saberfish. Ak ju chcete pripraviť, naplňte tretiu litrovú nádobu rozdrvenými koreňmi saberfish, nalejte vodku hore a vložte na 3 týždne na tmavé teplé miesto. Vezmite túto tinktúru 1 polievkovú lyžicu 3-krát denne pri akejkoľvek artritíde alebo artróze lakťa. Vytvára tiež obklady na noc..

• Tibetskí bylinkári tvrdia, že rastlina, ako je napríklad elektrický šampón, pomáha pri 99 chorobách. Pomôže to liečiť ľudové lieky lakťového kĺbu. Na tento účel pripravte elecampanové víno. Už som napísal článok o elecampane, takže tu nebudem popisovať jeho prípravu. Prečítajte si celý vysoký článok o kampani Elecampane.

V ľudovom liečiteľstve existuje veľa predpisov na liečbu kĺbov vrátane lakťa. Mnohé z nich som už opísal v iných článkoch. Ak ich chcete spoznať, prejdite do časti „Spoje“ a vyberte príslušný článok.

Leave a Reply