Žlčník a artritída sú hlavne o kĺboch

Žlčník a artritída

Liečba kĺbov bobkového listu doma

Po mnoho rokov sa snažil uzdraviť PRIPOJENIA?

Vedúci ústavu pre spoločné zaobchádzanie: „Budete prekvapení, aké ľahké je liečiť vaše kĺby každý deň.

Vavrínový strom je nepochybne spájaný so starovekým Gréckom, kde tkajú vavrínové vence z vždyzelených kríkov, aby odmenili víťazov..

Od prvého storočia pred naším letopočtom sa bobkové listy používajú ako korenie na zlepšenie chuti pripravovaných kulinárskych pokrmov. Skutočnosť, že bobkový list stále pozná, je stále uznávaný ako lekársky nástroj.

Artrade bol našimi čitateľmi úspešne používaný na spoločné liečenie. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť.
Viac tu …

Bobkový list sa tiež používa na liečbu kĺbov.

Bobkový list obsahuje 4,5 percent éterických olejov. Polovica z nich je koenol, zvyšok – popol, garaniol, eugenol, fellandren..

Kompozícia tiež obsahuje kyseliny, ako je kyselina octová, valerianová a kapronová. Vyrábajte liečivé oleje a mydlá s vavrínovým ovocím s antiseptickými vlastnosťami.

Vlasť vavrínu a vavrínu sa považuje za Stredozemné more. Laurel rastie na Kaukaze a na Kryme a používa sa na dekoratívne účely. Životnosť tohto subtropického stromu alebo kríka je 300 – 400 rokov.

S vekom je narušená pevnosť a elasticita kĺbového tkaniva. Je to dôsledok akumulácie soli..

Soľ, ktorá sa ukladá v oblastiach kĺbov, ktoré sa pri pohybe trú a spôsobujú bolesť, osteochondrózu alebo dokonca polyartritídu.

Na prevenciu týchto závažných chorôb sa dlho používali masti a odvary z bobúľ.

Schopnosť listov očistiť telo od solí sa používa v tradičnej aj tradičnej medicíne.

Rastlinné fytonutrienty, aktívne biologické látky, ktoré zabíjajú alebo inhibujú bakteriálny vývoj, prispievajú k odstraňovaniu toxínov z ľudského tela, hromadeniu soli, toxickým látkam.

Liečivá schopnosť spočíva v tom, že prijaté masti a tinktúry rozširujú mikroprostredie ľudského kardiovaskulárneho systému. Dôsledkom slabého prísunu krvi do krvných ciev je ukladanie solí v kĺboch.

Soľ sa postupne hromadí v kĺboch ​​a zhoršuje ich pohyblivosť. A v priebehu rokov sa v týchto kĺboch ​​vyskytuje artritída, artróza, dna a osteochondróza..

Techniky čistenia soľných škár

Pri čistení listov slaného nálevu ich môžete očistiť nasledujúcimi spôsobmi.

Bobkový vývar – pohyblivé a pružnejšie a mladšie kĺby

Odvar pripravte v smaltovanej nádobe. Pridajte 5 gramov vody do 5 šálok vody a varte 5 minút. Nezakrývajte kryt.

Éterické oleje obsahujúce bobkový list sa vyparia. Musia byť odstránené, aby sa odstránili ich vedľajšie účinky na obličky. Potom panvicu s vývarom vyberte z tepla a zakryte veľkou uterákom.

Po troch hodinách vypite infúzny vývar v malých dúškoch do 12 hodín. Neužívajte túto dávku súčasne. Toto silné množstvo bujónu môže spôsobiť gastrointestinálne krvácanie.

Účinnejšou činnosťou je však dodržiavať vegetariánsku stravu.

Po 20 dňoch by sa mal opakovať priebeh posilňovacej dávky. Odporúča sa, aby ste najskôr vyčistili hrubé črevo, ako aj žlčník, a až potom začnete s odfarbovaním bobkového listu. Toto je iba prvá etapa spoločného liečenia..

Krok 2 obnovuje kostné tkanivo a kĺbovú chrupavku. Potrebujete škrupinu z uvareného vajca, aby ste vyčistili vnútornú vrstvu a po vysušení ju pomelú v mlynčeku na kávu.

Získajte nejaký biologický vápnik. Malo by sa užívať raz denne so želatínou: pol lyžice rozdrvených škrupín a štipku želatíny sa má užiť s jemnou vodou..

Tento postup vykonajte 30 dní. Použitie plášťa sa potom zníži a užíva sa iba každý druhý deň.

Najjednoduchší recept

Prípadne skúste túto metódu: Varte polovicu balíčka listov vavrínu s 1,5 lyžice v sklenenej alebo smaltovanej panvici. voda 5 min.

Potom vložte do termosky a po 4 hodinách je tinktúra pripravená na použitie. Pite za jeden deň. Vývar by sa mal užívať čerstvo pripravený denne. Vstupné je 3 dni. Po týždňovej prestávke odvar zopakujte.

Kľúčom k tejto liečbe je opakovanie. Po dobu 12 mesiacov sa tento kurz koná štvrťročne. Potom raz ročne. Najlepšie výsledky sa dosahujú na jar av lete..

Laurel masť

Okrem toho sa škáry očistia od solí tukom na bobkový list.

Ak chcete pripraviť takúto masť, premiešajte dostatočne nasekané bobkové listy s maslom zahriatym na izbovú teplotu.

Zmes sa potom zahrieva vo vodnom kúpeli a ochladí sa. Namažte postihnutý kĺb dvakrát denne po dobu 14 dní..

Vodka obväz

Bay tinktúra je tiež veľmi účinná pri liečbe kĺbov..

Na prípravu tejto tinktúry je potrebné naplniť asi 17 stredne veľkých listov 500 gramami vodky. Fľašu s liekom pevne uzavrite a trvajte tri dni na tmavom mieste.

Nezabudnite pravidelne pretrepávať, aby ste dosiahli najlepšiu kvalitu. Pripravenú tinktúru aplikujte vo forme obkladu na bolesť a zabalte ju do niečoho teplého.

Ak si zlomíte telo

Laura pomáha upokojujúcim bolestiam tela. Pripravte odvar 4 až 5 listov na liter vody a pridajte ho do kúpeľa, pretože zmierňuje bolesť svalov, pomáha pri artritickej bolesti kĺbov…

Profylaktický čaj

Čaj z bobkového listu – preventívny spôsob akumulácie solí v kĺboch.

Dá sa variť s miestnymi bylinkami..

Na prípravu čaju pridajte bobkový list (asi 4 – 5 kusov) do litra vody a varte 20 minút. Ak chcete pripraviť menej silný čaj, nakrájajte listy a vyplňte vriacou vodou a nechajte ho usadiť.

Lavrushka olej

Použitie vavrínového oleja zlepšuje výsledok. Vložte 1 polievkovú lyžicu do pohára olivového oleja. lyžica jemne nasekaných listov.

Trvajte na teplom polmesiaca. Potom nechajte vychladnúť. Votrite sa do boľavých miest a zahoďte.

Esenciálny olej sa masíruje na dislokovaný kĺb. Olej zmierňuje opuchy, reumatické a artritické bolesti.

V prípade bolesti kĺbov môžete vykonať kompresiu listov mletého zálivu a listov koliesok obalených okolo zapáleného kĺbu, aby ste znížili bolesť a opuch..

Ak vaše kĺby bolia, tiež sa okolo nich opuchy – účinná olejová masáž olejom z bobúľ pomáha zmierniť ďalšie bolesti kĺbov a opuchy rôznych kĺbov v tele…

Recepty vavrínového oleja

Ponúkame niekoľko receptov:

 1. Umiestnite 30 g rozdrvených listov do 200 g ľanového semena alebo iného oleja na 7 až 10 dní na teplom mieste (rovnaký účinok sa dá dosiahnuť, ak sa táto zmes ponechá 1 hodinu vo vodnom kúpeli), potom..
 2. Rozdrvte obal alebo 10 g listov a pridajte olivový olej. Zmes udržiavajte v teple 30 dní. Po mesiaci priveďte do varu vo vodnom kúpeli. Po vychladnutí zariadenie odpojte
 3. Zmiešajte 30 g mletých listov s 250 g rastlinného oleja. Miešajte na tmavom mieste po dobu 7 dní. Potom napätie.
 4. Rozdrvte 80 g masla so 40 g mletého listu a 6 g borievkami.

Neubližujte!

Napriek všetkým výhodám liečby kĺbov liečených bobkovým listom má toto ošetrenie kontraindikácie.

Nemalo by sa používať najmä u pacientov trpiacich gastrointestinálnymi chorobami (vredy, cholecystitída, pankreatitída a žlčové kamene), ochorením obličiek, tehotnými ženami a dojčiacimi matkami..

Toto liečenie tiež nie je potrebné, ak máte análny crack, sklon k zápche alebo máte hemoroidy..

Čo hovoria o takomto ošetrovaní na internete?

Informácie o tom, či bobkové listy sú skutočne účinné pri čistení kĺbov, zistíte tak, že sa pozriete na recenzie ľudí s internetom.

Artrade bol našimi čitateľmi úspešne používaný na spoločné liečenie. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť.
Viac tu …

Na ošetrenie sú vhodné všetky prostriedky.

Bobkový list samozrejme nie je všeliek.

Stále však odporúčame používať tinktúry, odvarky a masti na báze kĺbov.

Dodržiavajte iba pravidlá aplikácie.

Je však lepšie ich používať na prevenciu chorôb..

Tradičná medicína môže zabrániť dokonca vážnym ochoreniam kĺbov.

Bolesť chrbta je jednou z najbežnejších zdravotných ťažkostí. Tento príznak je pre mnoho ľudí alarmujúci. Takmer každý človek bol schopný takým spôsobom čeliť životu. Niektorí ľudia majú mierne a prechodné nepohodlie, ale u väčšiny pacientov je to vážne znepokojenie. V podstate ovplyvňuje dolnú časť chrbta, pretože je to každodenný stres, ktorý sa nepodobá žiadnej inej chrbtici..

Bolesť dolnej časti chrbta môže mať rôzne mechanizmy. Najčastejšie sa musia vyrovnať s napätím svalov v dôsledku ich prepracovania. Okrem toho konštantný axiálny tlak na chrbticu a nadmerné extenzívne podráždenie receptorov vo väzivovom aparáte a ďalších štruktúrach. Často dochádza ku kompresii nervových vlákien, čo samo o sebe je dosť bolestivé. Toto sú niektoré z faktorov, ktoré môžu pri chôdzi spôsobiť nepríjemné bolesti chrbta:

 • Časté zdvíhanie.
 • Intenzívna fyzická práca alebo cvičenie.
 • Dlhé sedenie alebo státie.
 • nadváha.

Toto sú najbežnejšie body prispievajúce k problémom s chrbtom. Niektoré z nich sú pre väčšinu ľudí známe – zdvíhanie závaží, zaťaženie každého bude mať nepríjemné pocity a únavu, ktorá sa môže zmeniť na menšie bolesti. Pri dlhodobej expozícii provokatívnemu faktoru by sa však stav chrbtice mal považovať za vysoký stupeň patológie:

 • Medzistavcová prietrž.
 • osteochondrosis.
 • spondylolisthesis.
 • krivosť.
 • osteoporóza.
 • Spinálna stenóza.
 • Traumatické zranenie.

Okrem chorôb axiálneho skeletu sa musia riešiť aj iné príčiny bolesti. Môžu byť spojené so zápalom mäkkých tkanív (myozitída) alebo vnútornosťami. V druhom prípade sa bolesť odráža a rozširuje sa od hlavného zamerania dozadu. Stáva sa to s ochorením obličiek (nefritída) alebo gastrointestinálnym traktom (peptický vred, cholecystitída, kolitída). Kosti dolnej časti chrbta a chvosta sú často koncom tehotenstva často problematické.

Aby bolo možné pri chôdzi správne reagovať na bolesť dolných častí chrbta, je potrebné určiť príčinu. A to sa nedá urobiť bez fyzického vyšetrenia.

Za príznaky sa považujú všetky zmeny v normálnom stave tela, ktoré sú výsledkom vyššie uvedených faktorov. A či sú prechodné, trvalé, slabé alebo intenzívne, je to lekárska analýza.

Bolesť sa samozrejme považuje za hlavný prejav patológie. Toto je prvý signál poškodenia pri práci rôznych orgánov, systémov a tkanív. Ak sa pacient obáva o dolnú časť chrbta, je potrebné najskôr objasniť príznaky, aby sa získala maximálna informácia o klinickom obraze choroby. Bolesť má zvyčajne nasledujúce charakteristiky:

 • Bolesť, šitie, ťahanie alebo streľba.
 • Vyskytuje sa po cvičení, chôdzi, státí, sedení alebo ležaní v bolesti.
 • Lokalizované v chrbte od úrovne dolných rebier k krížovej kosti.
 • Jednostranné alebo obojstranné.

Toto však nie je jediný príznak – klinický obraz mnohých chorôb je oveľa bohatší. Jednotlivé nozologické formy majú svoje vlastné charakteristiky, ktoré lekár potrebuje poznať, aby sa dosiahol správny záver.

Bolesť chrbta, ktorá sa vyskytuje pri chôdzi alebo státí, si vyžaduje diferenciálnu diagnostiku vrátane analýzy chorôb s podobnými príznakmi.

Choroby chrbtice

Väčšina problémov s chrbtom sa pripisuje stavu chrbtice, čo je celkom rozumné. Bolesť, ktorá je výsledkom tohto vývoja udalostí, môže byť lumbago (lumbago) alebo môže byť bolestivá a hlboká (lumbalgia). Keď sa korene zmršťujú, čo vedie k ischiatickému nervu, potom hovoria o milujúcej ischygii. V tomto prípade bolesť stráca svoju polohu a šíri sa na nohu. Znižuje sa, keď leží na tvrdom povrchu a stáva sa silnejším pri sedení alebo státí.

Choroba chrbtice významne ovplyvňuje chôdzu človeka, jeho schopnosť vykonávať domáce a profesionálne činnosti. Zmeny v normálnej konfigurácii bedrovej chrbtice – vyhladená fyziologická lordóza, kompenzačná skolióza. Vždy existuje reflexné svalové napätie a palpácia paravertebrálnych bodov je citlivá alebo bolestivá..

Ak je pri chôdzi zranená dolná časť chrbta, spôsobuje to veľké nepohodlie, ale ak sa vyskytnú neurologické poruchy, pacient sa cíti oveľa viac nepohodlne. Pri patológii chrbtice možno očakávať nasledujúce príznaky:

 • Znížená citlivosť.
 • Tavenie, brnenie, horenie.
 • Zmena reflexov šľachy.
 • Slabé nohy.

Najhoršie zo všetkého je, že progresia určitých chorôb môže viesť k úplnému zdravotnému postihnutiu v dôsledku ochrnutia alebo ochrnutia dolných končatín..

Pri bolestiach chrbta by ste mali najprv vyšetriť chrbticu a vylúčiť akékoľvek poškodenie jej štruktúry.

Patológia obličiek

Pacienti s problémami s obličkami môžu mať počas chôdze po obličkách tiež bolesti dolných častí chrbta. Najčastejšie sa to vyskytuje pri pyelo- alebo glomerulonefritíde, urolitiáze. Na rozdiel od spinálnej patológie bude mať klinický obraz nasledujúce príznaky:

 • Zmeny v moči (farba, priehľadnosť, objem).
 • Poruchy močenia.
 • Zvýšenie teploty.

Odchod po chvení alebo joggingu môže spôsobiť koliku obličiek, pričom po močovode sa môže šíriť silná bolesť. Počas testu bude pozitívny príznak štrajku (Pasternatsky).

Gastrointestinálne choroby

Ak bolesť dolnej časti chrbta nemá jasnú spojitosť s fyzickou aktivitou alebo chôdzou, ale vyskytne sa po chybách jedenia, môžu sa zvážiť poruchy trávenia. Môže byť postihnutý žalúdok, žlčník alebo črevá a chrbát spôsobí nepohodlie. Potom by sa mali zaznamenať tieto znaky:

 • Znížená chuť do jedla.
 • Opaľovanie a pálenie záhy.
 • Chuť horkosti v ústach.
 • Nevoľnosť, vracanie.
 • Brušná distenzia, hrom.
 • Zápcha alebo uvoľnená stolica.

Takéto príznaky sú zahrnuté v koncepte dyspepsie sprevádzajúcej takmer akúkoľvek gastrointestinálnu patológiu..

Ak je bolesť brucha počas búšenia srdca sprevádzaná dyspeptickými poruchami, mala by sa zvážiť patológia tráviaceho systému..

tehotenstvo

Ďalším dôvodom, prečo bolesť chrbta bolí pri chôdzi alebo státí, je tehotenstvo. Je to kvôli zvýšenej záťaži miechy, napínaniu svalov panvového dna a väzov počas rastu plodu. Tieto zmeny sú zvyčajne výraznejšie v druhom a treťom trimestri a po pôrode vymiznú. Ak je bolesť chrbta spôsobená fyziologickými procesmi, potom by sa nastávajúca matka nemala úplne obávať.

diagnostika

Musíte mať výsledky dodatočného vyšetrenia, aby ste presne povedali, prečo má niekto dolnú časť chrbta. Lekárske vyšetrenia spravidla nestačia. Pacienti musia podstúpiť niektoré postupy na stanovenie diagnózy:

 • Všeobecné testy krvi a moču.
 • Biochémia krvi (kreatinín, močovina, testy funkcie pečene, miera zápalu, metabolizmus vápnika).
 • Test moču od Zimnitského, Nechiporenka.
 • Co-op program.
 • PH žalúdka.
 • X-ray chrbtice.
 • Ultrazvuk vnútorných orgánov.
 • gastroskopia.

Až po dôkladnom vyšetrení a konzultácii so zúčastnenými odborníkmi môže lekár urobiť definitívne zistenie, ktoré naznačuje príčinu bolesti. Ak je to z dôvodu patológie, mala by sa okamžite začať vhodná liečba, aby sa pacient zbavil nepríjemných symptómov.

Časté problémy s kĺbmi a chrbticou

Pri súčasnom tempe života sa čoraz viac ľudí zaoberá chorobami miechy a kĺbov. Okrem toho sa tieto choroby vyskytujú v akomkoľvek veku, bez ohľadu na to, aký status má človek alebo akú prácu vykonáva.

Ľudský pohybový aparát sa skladá z mnohých kĺbov a chrbtice. Kostra kostí tela hrá úlohu podpery, na ktorej spočívajú svaly. Kosti sa navzájom pohybujú kĺbmi a medzi všetkými kĺbmi sú chrupavkové vrstvy, ktoré pôsobia ako tlmiče nárazov. Vrstva chrupavky je zvyčajne hladká, takže kosti ľahko kĺzajú..

Ďalšia zložka dodáva hnutiu hladkosť – kĺbovú tekutinu, ktorú tento pohyb vytvára. Kĺbová tekutina sa bez pohybu zahusťuje a pri absencii stopových prvkov (vápnik, síra, kremík) a kyseliny močovej vytvára soli, ktoré sú pripojené k povrchu kĺbov. Nadbytok kyseliny močovej v tele je spôsobený metabolickými poruchami.

Nedostatok vápnika v tele začína redistribučné procesy: z depa, ktorým je kosť, sa vápnik umýva, aby sa udržal zásaditý stav tela. Častice vápnika sa ľahko ukladajú v kĺboch ​​v „dutinách“, to znamená v žlči a močovom mechúre. Začína sa tak ochorenie kĺbov a miechy a v žlči a močovom mechúre sa usadzujú kamene a piesok.

Chrupavka zároveň stráca hladkosť a pohyby kĺbov prestávajú byť plynulé, čo vedie k bolesti, ktorá sa spočiatku prehliada, a ich vzhľad pripisuje vysokej miere života a únavy. Prečo je nebezpečné ignorovať vznikajúce bolesti chrbtice alebo kĺbov? Bez správnych diagnostických a liečebných opatrení sa povrchy kĺbov opotrebujú a kĺby a chrbtica sa predčasne starne. Ak človek žije sedavým životným štýlom, začnú také procesy oveľa skôr ako tí, ktorí sa neustále pohybujú.

Ako starnú kĺby, chrbtica a kĺby nemôžu odolať záťaži hmotnosti. Pod gravitáciou sa stavce začnú ťahať a stlačiť medzistavcové platničky, ktoré vyčnievajú bočne. Liečba kĺbov a chrbtice závisí od štádia ochorenia, veku, celkového stavu pacienta a môže byť konzervatívna alebo chirurgická. V každom prípade, čím skôr sa začne liečba, tým je väčšia pravdepodobnosť, že budete mať Move & Flex.

Ak je to sprevádzané prírastkom hmotnosti, môže tento proces viesť k vyčnievaniu disku a hernii miechy. Z periodickej bolesti chrbta a bolesti nôh sa stáva chronickou, niekedy neznesiteľnou. Lámanie vláknitého prstenca, ktorý obklopuje a napína disk, môže spôsobiť zlyhanie končatín a zmiernenie bolesti až po silných analgetikách…

Nedostatok vápnika zvyšuje krehkosť kostí a zvyšuje úroveň zranení. Poranenia pohybového ústrojenstva môžu spôsobiť nezvratné účinky, najmä poranenia hlavy. Zranenia zahŕňajú patológie, ako sú dislokácie, výrony, slzy, otras mozgu, zlomeniny a praskliny. Zranenia môžu súvisieť s väzivovým aparátom, šľachami, kosťami, kĺbmi.

Liečba chorôb chrbtice

Zo všetkých chorôb chrbtice sa často identifikujú:

 • Osteochondróza v dôsledku osteoporózy a tvorby dystrofie kĺbovej chrupavky (medzistavcové platničky).
 • Zakrivenie chrbtice, ktoré môže byť jednoduché a zložité (lordóza, kyphosis, skolióza). Najbežnejšia je skolióza, ktorá môže byť lokalizovaná kdekoľvek v chrbtici..
 • Medzistavcové vystúpenie disku, pri ktorom disky napučiavajú do miechového kanála.
 • Miechová prietrž, ktorá sa vyskytuje pri prasknutí krúžku vláknitého disku.
 • Spondylóza chrbtice, kde rastie kostné tkanivo a deformujú sa stavce.
 • Ankylozujúca spondylitída, ktorá spôsobuje zápal kĺbov chrbtice a periartikulárnych tkanív a spôsobuje zakrivenie chrbtice.

V prípade choroby – bedrovej chrbtice – môže byť liečba konzervatívna alebo ak sa celkový stav zhorší, môže byť iba chirurgický. Nákladovo efektívne prevádzkové metódy zahŕňajú rezanie vyčnievajúcej časti čepele. V prípade veľkej prietrže sa medzistavcový disk odstráni a nahradí sa titánovou protézou. Aby boli stavce v kontakte, sú fixované kovovými štruktúrami. Po operácii je osoba postihnutá, odsúdená stráviť zvyšok svojho života s obmedzeniami bolesti a pohybu.

Fyzioterapeutický cvičebný komplex je predpísaný pre držanie tela súvisiace s deformitou chrbtice. Cvičenia na skoliózu, najmä u detí, zamerané na obnovenie správneho držania tela, preukázali dobré výsledky..

Liečba chorôb kĺbov

Najbežnejšie ochorenia kĺbov sú:

 • Artritída je zápal kĺbov, ktorý v kĺboch ​​vytvára viac ako 100 patologických procesov. Jednou formou dny je hromadenie kryštálov kyseliny močovej v kĺboch ​​a obličkách..
 • Artróza je skupina chorôb, pri ktorých sú postihnuté všetky časti kĺbov. Často existuje koxartróza bedrového kĺbu s bolesťou bedra a obmedzením pohybu.
 • Burzitída je zápalový proces kĺbového vaku, pri ktorom sa v dutine hromadí tekutina. Najčastejšie v kolennom kĺbe. V prípade ochorenia, burzitída kolena, je liečba zvyčajne konzervatívna.
 • Kalcaneal Spurt – Keď sa v mieste uchytenia šľachy vyvíja kosť, spôsobuje bolesť v oblasti plantárna. Liečba ostrohy na päte je zvyčajne konzervatívna a bude závisieť od príčiny choroby..
 • Reumatizmus je systémové ochorenie, pri ktorom je zapálené spojivové tkanivo a proces je lokalizovaný v srdci a kĺboch. Pri reumatoidnej artritíde sú poškodené malé kĺby, ktoré spôsobujú ich deformáciu..

Liečba chorôb kĺbov a chrbtice závisí od štádia choroby, ako aj od príčin a celkového stavu. Bohužiaľ, pacienti sa obracajú na konzervatívnu liečbu veľmi neskoro, keď je proces dokončený. Konzervatívna liečba chrbtice a kĺbov predovšetkým na odstránenie príčin ochorenia, vrátane anestézie, liečby zápalu a doplnenia nedostatkov mikroživín..

Ak sú metódy konzervatívnej liečby neúčinné, predpíšte chirurgickú liečbu. Bohužiaľ, moderné akademické lekárstvo nemá vo svojom arzenáli programy na opravu kostí a chrupavky..

Podrobnejšie informácie o mieche a kĺboch ​​sú k dispozícii na našej webovej stránke a sú nástrojom na zisťovanie faktov. Ak máte problémy s pohybovým ústrojenstvom, dúfame, že vám to pomôže. Liečba všetkých ochorení kĺbov a chrbtice by sa mala dohodnúť s lekárom a mala by sa vyberať striktne na individuálnom základe.

 • Choroby chrbtice
  • spondylóza
  • prietrž
  • osteochondrosis
  • skolióza
 • Choroby kĺbov
  • artritída
  • artróza
  • bursitis
  • dna
  • Kalkanálna podpora
 • Liečba kĺbov
  • Kolenný kĺb
  • Lakte lakte
  • Ramenné kĺby
  • prípravy
  • prestať
  • Bedrový kĺb
 • zranenia

Leave a Reply