Masáž na svaly a nohy

Masáž na svaly a nohy

Masáž na svaly a nohy

Bolesť nôh v kolenách a bedrových kĺboch ​​je bežná. Okrem toho, ako sa cvičenie zvyšuje, môžu sa žily rozširovať, čo je sprevádzané pálením v dolnej časti nohy a popliteálnej fosílii. Viacnásobná bolesť kĺbov môže byť spôsobená zápalom kĺbov, artritídou, reumatickými chorobami atď. Bolesť je možné eliminovať masážou prstov..

Prijatie 1. Účel masáže: Na odstránenie bolesti kolena

Naplnenie. Stav kolenného kĺbu je možné upraviť pomocou nasledujúcich aktívnych bodov: simmon (nachádza sa na dlani bližšie k malíčku, patrí k meridiánu srdca (obr. 72), Itu (nachádza sa na čeľustnej jamke, označuje poludník močového mechúra, obr. 74). 4 cm za patellou, patriaci k poludníku v žalúdku, obrázok 70), kiressen (nachádza sa 5 cm nad kolenom, na vnútornej strane chodidla, ktorý patrí k poludníku v slezine).

Ak chcete konať v týchto aktívnych bodoch, musíte sedieť na stoličke s rukami uchopenými palcami na vnútornej strane chodidla a ostatné štyri na vonkajšej strane chodidla (Obrázok 120). Táto poloha ruky vám pomôže dostať sa na správne miesta. Potom zdvihnite jednu nohu a narovnajte ju s kolenným kĺbom tak, aby bola rovnobežná s podlahou. Súčasne zatlačte palcom a prostrednými prstami na bodky na vonkajšej a vnútornej strane kolena a nohu v tejto polohe držte päť sekúnd. Potom znížte tlak na špičke a nohu. Rovnaký postup zopakujte s druhou nohou. Opakujte 15 krát pre každú nohu..

Vstupné 2. Menovanie: Úľava od bolesti bedrového kĺbu.

Realizácia. Posaďte sa na stoličku, ako je to znázornené (Obr. 121) a vmasírujte oblasť slabín vibračnou masážou. Potom by ste mali masírovať reflexné oblasti chodidla (Obrázok 122)..

Prijatie 3. Účel: účinky na kŕčové žily.

Naplnenie. U kŕčových žíl je potrebné vykonať lichotivú masáž na oboch stranách krížovej kosti (obr. 123), po ktorej nasleduje reflexológia chodidla (obr. 124)..

Vstupné 4. Vymenovanie: S kŕčmi lýtkových svalov.

Naplnenie. Uchopte svaly lýtka rukami tak, aby boli štyri prsty na zadnej strane chodidla, pod hornou časťou lýtka (obr. 125), a pomocou prstov masírujte aktívne body lýtkovej horúčky, tj horný okraj lýtka (obr. 74). obr.). Obrázok 74).

Vstupné 5. Vymenovanie: S kŕčmi lýtkových svalov.

Realizácia. Masírujte sakrálnu oblasť a potom masírujte reflexné oblasti chodidla (Obr. 126, 127)..

Leave a Reply