Názvy krémov na bolesti a ich použitia sú kompetentné v oblasti iLive Move & Flex

Krémy na zmiernenie bolesti

Všetok obsah iLive preverujú lekárski odborníci, aby sa zabezpečila maximálna presnosť a faktická presnosť..

Máme prísne pravidlá pre výber zdrojov informácií a spoliehame sa iba na seriózne stránky, akademické výskumné ústavy a podľa možnosti overený lekársky výskum. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú interaktívnymi odkazmi na takéto štúdie..

Ak sa domnievate, že niektorý z našich materiálov je nepresný, zastaralý alebo inak pochybný, vyberte ho a stlačte Ctrl + Enter.

Univerzálny krém proti bolesti pomáha odstraňovať nepríjemné pocity a bolesti spôsobené dislokáciami, modrinami, zraneniami, výronmi, zápalmi kože, ako aj chorobami kĺbov a svalov. Takéto krémy sa môžu po poškodení stať účinnou prvou pomocou..

Farmakologická skupina

Farmakologické účinky

Indikácie na použitie krémov na bolesť

Bolesťové krémy sa používajú na odstránenie bolestivých kŕčov, zápalových procesov, pôsobia ako baktericídne a antiseptické. Lieky pomáhajú odstraňovať opuchy a obnovujú poškodené vlákna. Znižujú tiež dĺžku rehabilitačného obdobia po zranení. Tieto krémy sa používajú za nasledujúcich podmienok:

 • Podvrtnutia a dislokácie;
 • Hematómy a modriny;
 • „Chrbát“ v dolnej časti chrbta alebo späť;
 • Bolesť v kĺboch;
 • Ako externé liečivo na liečenie uzavretých zlomenín.

Uvoľňovací formulár

Nesteroidné krémy na bolesť

Nesteroidná analgetická trieda zahŕňa nasledujúce lieky: Voltaren Emulgel, Diklak, Diklofenak, Ortofen, Dolgit, Bystrumgel, Move & Flex, Hlboký reliéf, Fastumgel, Ketonal a Finalgon a tiež indometacínová masť…

Tieto lieky sú založené na nesteroidných protizápalových zložkách (ako je Move & Flex, indometacín, diklofenak a nimesulid) s pridaním pomocných látok. Lieky založené na diklofenaku sa z hľadiska expozície považujú za najkvalitnejšie.

Krém 911 sa používa ako pomocník pri liečbe chorôb kĺbov. Znižuje intenzitu bolesti a odstraňuje opuchy, stimuluje produkciu synoviálnej tekutiny, ako aj opravu chrupavky. Okrem toho má antireumatické a protizápalové účinky. Krém stabilizuje metabolické procesy v kĺboch, zlepšuje trofické tkanivo a obnovuje pohyblivosť kĺbov.

Krémy na bolesti kĺbov

Je dosť ťažké zaoberať sa zápalovými procesmi a bolesťou kĺbov (choroby, ako je dna, artritída (reaktívna, reumatoidná alebo deformujúca sa)). Proces úspešnej liečby však uľahčujú špeciálne krémy na bolesti kĺbov.

Najúčinnejšou drogou tohto typu je Voltaren Emulgel, nasledovaný Bystrumgelom, Fastumgelom a Indometacínom. Všetky tieto krémy sú vysoko kvalitné a môžu zmierniť silné bolesti..

Tento liek “Gymnastogal” Poskytuje protizápalové a anestetické účinky – vďaka zložitému viaczložkovému zloženiu pomáha liečiť kmene, modriny, radikulitídu atď…

Animal Cream pomáha pri bolestiach kĺbov, reumatizme, osteochondróze, radikulitíde, výronoch a uzavretých zlomeninách.

Masť Dikul určený na liečbu chorých kĺbov, vyrovnáva sa s artritídou a osteochondrózou. Má otepľovací, protizápalový a anestetický účinok a zlepšuje krvný obeh..

Krém na zmiernenie bolesti kĺbov

Krém na báze gaštanu pomáha zmierniť bolesť kĺbov.

Olúpajte 300 g gaštanov z hnedej kože, potom nakrájajte a nalejte do 0,5 1 fľaše. Potom do nej nalejte vodku a zatvorte ju. Trvajte na 2 týždňoch na teplom a tmavom mieste s denným trasením. Výsledná zmes trie kĺby. Takýto liek sa môže skladovať niekoľko rokov..

Do pohára nalejte nasekané olúpané gaštany a pridajte amoniak (0,5 l). Vyžadovať týždeň. Natierajte liek na kolená a potom ich zabaľte do bavlny.

Nakrájajte 5 gaštanov (alebo 5 polievkových lyžíc kvetov) a zmiešajte s rastlinným olejom (1 šálka). Potom varte vo vodnom kúpeli asi 30 – 40 minút. Výsledný krém trie kĺby.

Vezmite rovnaké množstvo prísad ako v predchádzajúcom recepte a pridajte k nim 0,5 litra vodky. Vyžadovať 7-10 dní. na tmavom mieste, niekedy triasť panvicu. Po užití kontrastnej sprchy naneste obklady na bolesti v kĺboch ​​2-3 hodiny.

Krémy na bolesti v kĺboch ​​nôh

Úľavy od bolesti obsahujú analgetiká, ktoré môžu rýchlo a efektívne zmierniť bolesť. Aplikácia takéhoto krému na boľavé miesto spôsobí, že sa osoba cíti teplo a zníži intenzitu bolesti. Krém na bolesť nôh zlepšuje krvný obeh, zmierňuje zápaly.

Honda Cream je chondroprotektor, nový moderný liek s prírodným základom. Používa sa v prípade zápalu kĺbov nôh. Liek má anestetický účinok. S týmto krémom sa zvyčajne obnoví chrupavka kolena. Hlavnou zložkou je chondroitín sulfát, ktorý sa získava z chrupavky rýb, vtákov a cicavcov…

Krémy na bolesti kolena

Účinné otepľovacie krémy na bolesť kolena vrátane kapsikamu, Espolu, Menovazinu, Nikoflekov a ďalších..

Takéto lieky pomáhajú zlepšovať krvný obeh v kolenných kĺboch, zmierňujú nepohodlie a bolesť v dôsledku porúch menisku, artrózy a zápalu šliach. Tieto lieky sú zvlášť účinné pri vaskulárnej bolesti, pretože otepľovanie má pozitívny vplyv na tento typ ochorenia..

Krémy obsahujúce jed včiel a hadích. Medzi tieto lieky patria Ungapiven, Apisatron, Apiveren, Virapin a Viprosal (s hadím jedom). Tieto lieky majú silný otepľovací účinok – prenikajú systémovým krvným obehom cez pokožku, pôsobia na väzivo a svaly, zvyšujú ich elasticitu a zlepšujú prietok krvi do tkanív okolo postihnutého kĺbu. Tieto krémy sú účinnejšie ako lieky na otepľovanie..

Krémy na bolesť rúk

Žraločí tuk a krém na dážďovky účinne odstraňujú necitlivosť a bolesť rúk, ako aj opuchy šliach. To všetko pomáha obnoviť plné fungovanie horných končatín. Medzi účinné látky lieku: Move & Flex, dážďovky a vavríny, rozmarín, levanduľa, jedľa, cédrový olej, ako aj extrakty z mentolu a gáforu.

Krémy na bolesti chrbta

Existuje mnoho rôznych typov terapeutických krémov na odstránenie bolesti chrbta..

Homeopatické lieky zlepšujú metabolický proces, ktorý zabraňuje degenerácii chrupavky a tiež prispieva k ich rýchlemu zotaveniu. Okrem toho tieto lieky pôsobia ako anestetiká. Moderným liekovým trhom na liečbu osteochondrózy je krém Tar Pur T a Traumeel C, ktorý sa používa na ischias, radikalulitídu alebo bedrovú kôru, ktorá sa zvyčajne používa na liečbu zápalových a degeneratívnych porúch pohybového aparátu…

Otepľujúce, dráždivé analgetické krémy, ktoré svojimi vlastnosťami prispievajú k rozšíreniu krvných ciev a zvyšujú prietok krvi do oblasti, kde sa liek používa. Tieto účinky vyvolávajú anestetický účinok. Zlepšuje tkanivový trofizmus, zlepšuje metabolizmus v mieste trenia, odstraňuje zápaly a silné bolesti. Tieto lieky sú najúčinnejšie pri podchladení, myalgii, drieku, šišinovom nerve..

Chondoprotektory podporujú rýchlu opravu tkaniva tým, že bránia deštrukcii chrupavkového tkaniva. Zlepšuje tiež trofizmus väzov a chrbtových svalov. Tieto lieky obsahujú účinnú látku chondroitín sulfát, ktorý podporuje regeneráciu chrupavky.

Krémy na bolesti chrbta

Medzi krémami na bolesti chrbta existuje veľa liekov rôznych farmakologických tried. Jedným z najpopulárnejších a najúčinnejších liekov sú nesteroidné lieky s protizápalovými účinkami, napríklad Fastumgel. Účinnosť zvyšujú zložky ako mentol a levanduľový olej.

Dolgit, Ketonal, Move & Flex a Febrofid patria medzi analgetické krémy…

Dolobénový krém odstraňuje zápal a má trombolytický účinok.

Capsicam, Finalgon a Nikoflex majú analgetické účinky. Stimulujú prietok krvi do zapáleného miesta, čo pomáha zmierniť bolesť.

Krémy na bolesť nôh

Krémy, ktoré zmierňujú bolesť nôh, môžu tiež zmierniť závažnosť, opuch a únavu končatín. Sú účinné v raných štádiách kŕčových žíl, urýchľujú hojenie trofických vredov, kvalitatívne odstraňujú lopúch a špičky na nohách.

Olfenový gél, ktorý môže prenikať cez pokožku a koncentrovať sa v podkladových tkanivách, sa používa na odstránenie zápalu po traume a reumatizme. Analgetický účinok pomáha urýchliť proces normalizácie motorickej funkcie končatín.

Removit sa tiež považuje za dobrý liek – bojuje proti bolesti kĺbov, pôsobí ako anestetikum a ako liek na otepľovanie. Znižuje zápalové procesy v kĺboch ​​a priľahlých tkanivách, čo vedie k pohyblivosti kĺbov.

Svalové bolesti

Liek s názvom Kolagén Ultra je jedným z liekov používaných na zmiernenie bolesti svalov vrátane zápalu kĺbov a svalového tkaniva. Obsahuje účinnú látku glukozamín, čo je účinné analgetické a protizápalové činidlo. Obsahuje tiež hydrolyzát kolagénu na urýchlenie syntézy chrupavky, spojivových tkanív a kĺbov, čo urýchľuje proces MOVE & Flexion..

Krémy na bolesť krku

Bolesť krku je výsledkom osteochondrózy alebo osteoartritídy krčných stavcov. Pocity bolesti, ako aj obmedzenia pohyblivosti krku, sú spôsobené podchladením, svalovým napätím, nepríjemnými pocity počas spánku, ako aj ťažkým cvičením. záťaže. Žraločí tuk a chilli krém má otepľovací a dráždivý účinok, ktorý vám umožní odstrániť kŕče a uvoľniť svaly na krku. Odstraňuje tiež bolesť a opuch, zlepšuje regeneráciu kĺbového tkaniva a obnovuje štruktúru krčnej chrbtice.

Krémy na svalovú bolesť po cvičení

Ben-Gay Cream obsahuje mentol a metylsalicylát, čo umožňuje jeho použitie ako anestetika pri bolesti svalov. Môže sa tiež použiť na pocit únavy, ktorá prichádza po cvičení a športe..

Krémy na bolesti hlavy

Cervidol-Forte je bylinný masťový krém, ktorý sa používa na liečbu bolesti hlavy vyplývajúcej z týlnej (krčnej) neuralgie, chrbta, migrény a tortikolu. Pri cervikálnej neuralgii je bolesť hlavy cítená v zadnej časti hlavy av niektorých prípadoch môže ísť do prednej a bočnej strany hlavy (niekedy dokonca vyžaruje do očí). Krém Cervidol dokáže rýchlo odstrániť bolesť vďaka svojim protizápalovým a analgetickým účinkom. Po podaní sa svalová relaxácia a zápal znížia. Použitie krému zlepšuje lymfatickú drenáž, ako aj trofické mäkké tkanivo zlepšením mikrocirkulácie.

Krémy na pätu

Rôzne lieky sa používajú na zmiernenie bolesti na päte na odstránenie nepohodlia, hojenie rán a modrín a na zníženie zápalu…

Krém zlatý fúzy obsahujúci saberfish, kukuričný olej, eukalyptus, Move & Flex, výťažok z plantajnov a tiež zlatý fúzy. Používa sa hlavne na odstránenie kukurice, ale môže sa použiť aj na liečbu kožných problémov na pätách. Mal by sa trieť dvakrát denne (ráno a večer), potom prikryť teplou prikrývkou na 2 hodiny..

Krém na päte, ktorý zjemňuje pokožku päty a zmierňuje zápal. Používa sa v raných štádiách vývoja plantárnej fasciitídy – v tomto štádiu zlepšenie prietoku krvi do päty bude stále eliminovať výsledný zápal…

Prípravok na ostrohu päty obsahujúci extrakt zlatého fúzy a klinčekový olej. Tieto zložky odstraňujú bolesť päty a exostózu. Antiseptický účinok krému je zabezpečený olejom, cesnakom a korením, ktoré sú tiež súčasťou liečiva..

farmakodynamika

Vlastnosti krémov na bolesť sú skúmané na príklade Ketonalu.

Aktívna zložka ketoprofénu je nesteroidné protizápalové liečivo s analgetickými a antipyretickými účinkami. To spomaľuje účinky cyklooxygenázy-1 a -2, ako aj čiastočne lipoxygenázy, ktorá zabraňuje tvorbe prostaglandínov a bradykinínu, čo vedie k stabilizácii lyzozomálnych bunkových stien. Ketoprofen nemá nepriaznivý vplyv na chrupavku v kĺboch..

farmakokinetika

Biologická dostupnosť ketoprofénu je vyššia ako 90% a viaže sa na plazmatické bielkoviny 99%. Maximálna plazmatická koncentrácia dosahuje 15 až 30 minút po trení. Látka sa môže absorbovať do synoviálnej tekutiny a metabolizuje sa tiež mikrozomálnymi pečeňovými enzýmami. Pri kontakte s kyselinou glukurónovou sa ketoprofén vylučuje ako glukuronid (približne 90%), pričom približne 80% sa vylučuje obličkami a ďalších 10% črevom. Vzhľadom na rýchly metabolizmus má ketoprofén polčas menej ako 2 hodiny.

Použitie krémov na zmiernenie bolesti počas tehotenstva

Pre tehotné ženy je zakázané veľa anestetických krémov, vrátane liekov ako Finalgon. Lieky obsahujúce diklofenak (napríklad Nurofen) sa nemajú užívať počas tretieho trimestra gravidity, inak by ste sa pred použitím mali poradiť so svojím lekárom. Traumeel sa má používať iba podľa pokynov lekára.

Anestetické krémy povolené počas tehotenstva by sa mali vyrábať z hadího alebo včelieho jedu. Napríklad, ak má vaša tehotná žena silné bolesti kĺbov alebo chrbta, môžete užívať Holisal podľa pokynov svojho lekára..

Otepľujúce krémy sú tiež kontraindikované u tehotných žien, pretože účinné látky týchto liekov ľahko prechádzajú placentárnou bariérou. Preto nemôžu používať krémy ako Viprosal, Apizartron alebo Nikoflex. Ak je to potrebné, lekár vám môže predpísať Fastumgel alebo terpentínovú masť. Takéto lieky by sa však mali používať s mimoriadnou opatrnosťou, pretože vyvolávajú prietok krvi do miesta liečby, čo vedie k strate krvi z placenty..

kontraindikácie

Používanie krémov proti bolesti je zakázané z dôvodu nasledujúcich príznakov:

 • Vysoká citlivosť na všetky zložky lieku;
 • Precitlivenosť na látky ako kyselina tiaprofénová, salicyláty, ako aj na blokátory ultrafialového žiarenia, fenofibráty a parfumy;
 • Ak je pozorovaná integrita kože (s plačou dermatitídou, ekzémom, infikovanými alebo otvorenými ranami);
 • Ak máte v anamnéze bronchiálnu astmu v dôsledku používania salicylátov alebo NSAID;
 • História fotosenzitívnej reakcie;
 • 3 trimestre tehotenstva;
 • Deti do 15 rokov.

Upozornenie: krémy by sa mali používať v prípade problémov s obličkami alebo pečeňou, vredov a gastrointestinálnej erózie, bronchiálnej astmy, chorôb krvi, chronického srdcového zlyhania..

Prípravky na báze hada / včiel by sa nemali aplikovať na poškodenú pokožku. Tiež by sa nemal používať, ak sú na dlaniach alebo prstoch praskliny, škrabance, škrabance alebo menšie rany. Ženy by nemali konzumovať v kritických dňoch.

Otepľovacie krémy by sa nemali používať u pacientov s ťažkým opuchom kolenného kĺbu v dôsledku hromadenia synoviálnej tekutiny (so synovitídou) alebo artritídy v kolennom kĺbe…

Leave a Reply