Čo brať na pálenie záhy, aké lieky a tablety pomáhajú, čo robiť náhle,

Ako a čo brať na bolesť srdca

Bolesť srdca je vo väčšine prípadov (90%) spôsobená ischemickou chorobou srdca, ochorením chrbtice alebo stresovými situáciami. K liečbe týchto chorôb existujú rôzne prístupy. Dusičnany, lieky proti bolesti alebo sedatíva sa používajú ako prvá pomoc. Po odstránení záchvatu bolesti by ste mali navštíviť kardiológa.

�� Prečítajte si tento článok

Príčiny náhlej silnej bolesti srdca

Bolesť môže byť pociťovaná v srdcovej oblasti so srdcovými chorobami a môže byť prejavom mimokardiálnej patológie. Najčastejšie je bolesť spôsobená srdcovými problémami spôsobená poruchou dodávky krvi alebo zápalovým procesom v myokarde. Podvýživa v srdcovom svale môže byť spôsobená obštrukciou koronárnej artérie alebo kŕčom.

Lokalizácia infarktu myokardu

Najčastejšie patológie spôsobujúce bolesť srdca sú:

 • ischemická choroba srdca – angína pectoris, infarkt myokardu;
 • vysoký tlak
 • myokarditída, reumatické ochorenie srdca;
 • srdcové problémy (častejšie prolaps mitrálnej chlopne);
 • kardiomyopatia – alkoholická, klimatická, narkotická.

Najnebezpečnejšou z týchto podmienok je infarkt myokardu. Náhla bolesť sprevádzaná strachom zo smrti, kompresia za hrudnou kosťou sa môže prejaviť v epigastrickej oblasti, lakte, predlaktia dané zubom dolnej čeľuste..

Koža je bledá, prsty a prsty na nohách sú studené, koža v oblasti goliera je červená s namodralým nádychom. Krvný tlak má tendenciu klesať. Ak sa vyskytnú tieto príznaky, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc.

A tu je viac o tom, ako rozlíšiť bolesť srdca od neuralgie..

Je to srdce??

Ďalšie príčiny srdcových chorôb súvisia s muskuloskeletálnymi, bronchiálnymi a pľúcnymi, gastrointestinálnymi poruchami a poruchami nervového systému..

Hlavné príčiny bolesti srdca spojené s chorobami iných orgánov sú:

 • neuralgie, osteochondrózy, osteoartrózy;
 • pneumónia, tracheitída, zápal pohrudnice;
 • peptický vred, cholecystitída, pankreatitída;
 • neuróza, vegetovaskulárna dystónia, stres.

Príčiny bolesti hrudnej kosti nájdete v tomto videu:

Ako pochopiť, čo bolí srdce

Aby bolo možné presne pochopiť, čo ovplyvňuje srdce, je potrebné zvážiť konkrétne príznaky:

 • pri cvičení dochádza k záchvatu bolesti – chôdza, najmä po schodoch do kopca alebo dole, stres, podchladenie;
 • po odpočinku zmizne použitie nitroglycerínu;
 • cítil sa za hrudnou kosťou ako tlak, kompresia;
 • môže vyčnievať na ľavú stranu tela, dať na krk.

Dochádza teda k normálnemu záchvatu angíny pectoris. Nervový systém má rôzne pocity – srdce sa udiera, páli, bolí a bolesť je lokalizovaná v blízkosti ľavého prsníka. Základným rozdielom v bolesti srdca je to, že sa nezvyšuje pri dýchaní, krútení a nakláňaní tela a neexistuje súvislý vzťah k jedlu..

Ako zistiť príčinu bolesti srdca?

Majte na pamäti, že nie je možné diagnostikovať seba a svojich blízkych bez lekárskeho vzdelania a vyšetrenia. Aby ste však mohli zhruba prehliadať príznaky špecifické pre každý typ patológie, musíte venovať pozornosť povahe bolesti a podmienkam, v ktorých sa vyskytuje..

Dôležité príznaky bolesti srdca:

 • Intenzita bolesti nie je typická pre závažnosť stavu. Srdcový infarkt môže byť bezbolestný a bolesť pri intercostálnej neuralgii.
 • Popis bolesti – Angínsky tlak a kompresia, neuróza – bolesť a šitie, hladenie bolesti kĺbov, ostré.
 • Základným pravidlom je, že pri zaťažení postihnutého orgánu dochádza k bolesti. V srdci je to fyzická alebo emocionálna záťaž, dýchanie pľúc, kašeľ, radikálna bolesť pri zákrutách, sklony, choroby tráviacej sústavy spôsobujú bolesť súvisiacu s jedlom..
 • Trvanie bolesti – Angína spôsobuje bolesť 3-5 minút, pri predĺženom infarkte je pretrvávajúca bolesť charakteristická pre mimokardiálne patológie.

Ak chcete rozlíšiť zármutok od iných možných patologických stavov, pozrite si toto video:

Čo robiť s pálením záhy

Ak sa prvýkrát objaví vaša zármutok, musíte si najskôr sadnúť a uvoľniť hruď z kompresného oblečenia. Použitie liekov na zmiernenie bolesti závisí od závažnosti, trvania a charakteristík ataku bolesti.

S prešívaním, silnou bolesťou

Ak je vaša bolesť sprevádzaná dýchavičnosťou, tachykardiou, horúčkou, bolesťami hlavy, ale celkový stav je celkom uspokojivý, potom zvyčajne užívajte Validol pod jazyk alebo Corvalol (Valocordin, valeriánska tinktúra, Zeleninové kvapky) v dávke 15 – 20 kvapiek…

Po 10 minútach môžete tieto prostriedky znova prijať. Takéto lieky zmierňujú kŕčové bolesti spojené so stresom, prepracovaním, vegetovaskulárnou dystóniou, menopauzou a alkoholovou kardiomyopatiou…

Syndróm bolesti s týmito patológiami je charakterizovaný niekoľkými ťažkosťami, ich umiestnenie, trvanie a intenzita sa líšia a nesúvisí s cvičením..

Náhle, nudné, drvenie

Takéto znaky bolesti môžu byť prítomné v angíne pectoris. Typický ischemický útok na myokard je spojený s chôdzou, behom, emocionálnym stresom a je znížený počas odpočinku a po užití nitroglycerínu…

Syndróm bolesti neznámeho pôvodu by sa mal vždy liečiť ako koronárne ochorenie, takže ak používanie sedatív nezmierňuje bolesť, pod jazyk by sa mala umiestniť tableta nitroglycerínu a mala by sa užiť tableta aspirínu (pri absencii žalúdočných problémov)… Po 15 minútach sa príjem môže zopakovať, ak po ňom nenastane žiadny výsledok, aby ste sa naďalej liečili ako nebezpeční, musíte zavolať svojmu lekárovi.

S ostrými, ostrými bolesťami

V prípade ochorenia femorálnej chrbtice sa akútna bolesť, ktorá závisí od pohybu, zhoršuje zmenou polohy tela a má jasnú lokalizáciu. Vertebrogénna bolesť srdca zmierňujú lieky proti bolesti a nesteroidné protizápalové lieky. Musíte si vziať tabletu Analgin alebo Move & Flex a na oblasť prstov naniesť otepľujúcu masť alebo rozdrviť – Menovazin, Dolgit krém, Dolobénový gél, Finalgon masť..

Tlaky v srdci: čo robiť

Ak potláča oblasť srdca, potom si pod jazyk vezmite tabletu Validolu alebo zmiešajte so štvrtinou pohára vody 20 kvapiek sedatíva: valeriána, matky, Corvalolovu tinktúru. V prípade, že je skutočne známe, že máte angínu pectoris (útok pri chôdzi, podchladenie, silné vzrušenie), potom nitroglycerín pomôže pod jazyk a polovicu tablety aspirínu…

Ak bolesť do 15 minút úplne nezmizla, je dôležité zavolať sanitku. Kompresívna bolesť za hrudnou kosťou trvajúca viac ako štvrtinu hodiny môže naznačovať začiatok infarktu myokardu..

Heartache: čo piť na prevenciu

Ak vaše srdce bolí, to, čo môžete piť, aby sa zhoršilo, bude úplne závisieť od diagnózy, napríklad:

 • na sedáciu vegetovaskulárnej dystónie sú potrebné sedatíva – Persen, Novo-Passit, pivónová tinktúra, hloh;
 • odporúčané pre pacientov s ischemickou chorobou srdca: riedenie krvi – aspirín, ticlopidín, znižujúci cholesterol – Simgal, Zokor, zlepšujúci metabolizmus myokardu – Preductal, Riboxin, Panangin;
 • s myokardiálnou dystrofiou pri hormonálnej deficiencii, anémii, alkoholizme, preťažení, menopauze, užívajte Mildronate, Kratal, Levokarnitín, Kudesan.

Hemoragické lieky

Pretože autodiagnostika nie je možná a desiatky príčin spôsobujú bolesť srdca (približne 50), je potrebné konzultovať kardiológa, aby si vybral liek.. Ak sa pokúsite túto chorobu liečiť sami, môžete v najlepšom prípade stratiť peniaze na lieky alebo, v najhoršom prípade, zakryť vývoj život ohrozujúcich komplikácií..

Prášky na infarkt

Ak je váš srdcový infarkt spôsobený angínou, mali by ste užiť tablety alebo kapsuly nitroglycerínu, aerosól. Používajú sa v sede, zatiaľ čo na uľahčenie krvného obehu sa odporúča súčasne polovica tablety aspirínu.

Na zmiernenie útoku sa podáva aj izosorbid dinitrát (nitrosorbid, Isoket Spray). Funguje dlhšie, ak je to potrebné, a môže sa užívať každé 2 až 3 hodiny pri 5 mg alebo až 3 sublinguálnych injekciách.

Ak je angína odmietnutá, bolesť srdca zmierňuje:

Všetky tieto opatrenia majú sedatívny účinok, spomaľujú srdcový rytmus, zmierňujú vaskulárne kŕče, čo pomáha cítiť sa lepšie pri neuróze, neurocirkulačnej dystónii, syndróme menopauzy..

Názvy tabliet od srdca

Hlavné skupiny liekov a názvy tabliet srdcových chorôb:

Skupina liekov

Názvy liekov

Vasodilatácia (angina pectoris, srdcové zlyhanie)

Cardicet Retard, monochinque, nitroglycerin

Lieky proti krvným doštičkám (riedia krv)

Zmierňuje tlak a stres na srdci

Zlepšuje metabolizmus myokardu a zvyšuje odolnosť voči nedostatku kyslíka

Cytochróm C, preduktálny

Znižuje hladinu cholesterolu

Posilnenie srdcového svalu uľahčujúce vedenie srdcového pulzu

Zrýchlená retardácia rytmu pomáha obnoviť myokard, prenášať srdce na úspornejší režim

Lokren, Coronal, Norvask

Srdcové kvapky

Kvapky srdca zahŕňajú:

 • sedatíva s barbiturátmi – Valocordin, Barboval, Corvalol, Corvaldin;
 • na rastlinnej báze – hľuzovka, hloh, materská tinktúra, pivónia, kvetnaté kvapky červeného kvetu, trikardín, srdcové kvapky Herbion, zeleninová tinktúra;
 • homeopatické lieky – Pumpan, Homviokorin, Aurocard;
 • tonizujúci účinok – tinktúra Kudesanu, ženšenu, Aralia, Tonginalu.

Väčšina z nich je určená na dlhodobú liečbu a prevenciu bolesti srdca v prítomnosti neurózy, stresových stavov, neurociračných dystónií, miernych foriem hypertenzie alebo hypotenzie a počiatočných prejavov zlyhania krvného obehu…

Môžu sa použiť na liečbu srdcových chorôb, ak neexistujú známky silnejšej liečby. Ak do 10 až 15 dní od prijatia nedôjde k výsledku, je potrebné vyšetrenie kardiológa. Samoliečba na poškodenie srdca je nebezpečná. Liečba angíny pektoris srdcovými kvapkami je prísne zakázaná.

Chyby spôsobené pacientmi

Najnebezpečnejšou mylnou predstavou je ignorovanie významu zármutku. Ak nie je diagnostikovaná, môže samoliečba viesť k vážnym problémom s obehom.

Preto, aj keď je úľava od bolesti, je v blízkej budúcnosti potrebná aspoň elektrokardiografia a konzultácia s terapeutom…

Zlým riešením je aj liečba samotných srdcových chorôb.

Niektoré lieky sa používajú dlhodobo a mali by sa užívať postupne a po dohode s ošetrujúcim lekárom.

Bolesť srdca, dokonca aj pri angíne pectoris, nie je kontraindikáciou žiadneho druhu cvičenia. Opustenie všetkých druhov pohybov a nadmerné úsporné opatrenia neznamenajú zlepšenie. Preto sú pre všetky diagnózy indikované gymnastika na liečenie dávok a chôdza, okrem závažných foriem srdcového zlyhania a akútnych zápalových procesov…

Aby sa správne vybral ich rytmus, trvanie a intenzita, v zariadení na ošetrenie sa vyžadujú špeciálne záťažové testy.

Čo brať na zármutok

Ak bolesť súvisí s vzrušením alebo po vyšetrení, nezistia sa žiadne vážne patologické zmeny srdca, zvyčajne sa používajú lieky na upokojenie a posilnenie srdcového svalu. Validol, nitroglycerín (len pre angínu), Corvalol kvapky alebo tablety na zmiernenie bolesti..

Po odstránení záchvatu, vitamínové komplexy, draselné a horečnaté soli (Panangin, Asparkam), Riboxin, Magne B6, kardioaktívny taurín, draselný orotát, Kudesan.. Môžu sa odporučiť nasledujúce skupiny liekov:

 • antihypertenzíva;
 • antiarytmiká;
 • protizápalové;
 • opatrenia na zníženie cholesterolu v krvi;
 • nitráty;
 • glykozidy srdca.

Aspirín na bolesť srdca

Použitie aspirínu na bolesti srdca sa vysvetľuje jeho účinkom na kombináciu krvných doštičiek (agregáciu) a vazokonstrikciu. Liek inhibuje oba tieto procesy a umožňuje:

 • uľahčenie toku krvi v koronárnych artériách;
 • zabránenie upchatia krvných ciev krvnými zrazeninami;
 • zabrániť vaskulárnej katastrofe (infarkt myokardu) pri silnom angíne pectoris.

Aspirín zabraňuje trombom blokovať krvné cievy

Používa sa na dlhodobé použitie 75 – 150 mg u pacientov s ischemickou chorobou srdca, ako aj po operácii bypassu koronárnej artérie (stenting, bypass). Odporúča sa užívať u pacientov s rizikovými faktormi pre bolesť srdca a srdcový infarkt:

 • vysoký krvný tlak;
 • nadbytok cholesterolu a lipoproteínov s nízkou hustotou (podľa lipidového profilu);
 • diabetes mellitus;
 • obezita
 • fajčenie
 • vek od 50 rokov;
 • komplikovaná dedičnosť.

Hlavná skupina komplikácií spojených s liečbou aspirínom súvisí s bolesťou žalúdka. Preto sa odporúča používať špeciálnu formu tabliet potiahnutých kyselinou acetylsalicylovou, ktoré sú odolné voči žalúdočnej šťave. Váš lekár vám môže predpísať tieto lieky: Thrombo Ass, Sanovask, Aspirin Cardio. Dobrou voľbou je kombinácia aspirínu a horčíka: Cardiomagnyl, Thrombo Mage.

Čo predáva lieky na bolesť srdca bez lekárskeho predpisu

Zoznam voľne predajných tabliet proti bolesti srdca je nasledujúci:

 • Validolis,
 • Cormentol,
 • nitroglycerín,
 • Extrakt z Valeriánu,
 • Matka Fort,
 • Dostaňte sa cez kardio,
 • Лоlora,
 • Dibikor,
 • Cardiplant,
 • Pumpanas,
 • Corvalol Phyto,
 • Neokardilo,
 • Kratalis.

Z nich sú iba prvé tri lieky vhodné na liečenie akútnej bolesti srdca, zatiaľ čo v prípade angíny pectoris sa používa iba nitroglycerín. Všetky ostatné voľne predajné kardiologické lieky sa používajú v kurzoch prevencie bolesti. V každom prípade potrebujete lekársku konzultáciu, EKG, krvné testy skôr, ako začnete užívať liek.

Čo si vybrať pre starších bez lekárskeho predpisu

Bez lekárskeho predpisu pre starších ľudí, lieky na srdce nebezpečné použitie, vzhľadom na to:

 • každé opatrenie má kontraindikácie, vedľajšie účinky;
 • nie všetky lieky sa môžu užívať súčasne;
 • zmeny v absorpcii liečiva, spracovaní pečene a vylučovaní obličkami;
 • existujú paradoxné (na rozdiel od požadovaných) reakcie, náhle zmeny krvného tlaku, ktoré môžu narušiť prietok krvi mozgom.

Napríklad často používaný Corvalol sa neodporúča:

 • poškodenie pečene a obličiek;
 • nízky krvný tlak;
 • zlyhanie srdca;
 • diabetes mellitus;
 • svalová a celková slabosť;
 • depresívna nálada;
 • závislosť od alkoholu, drogová závislosť;
 • kŕče dýchacích ciest, dýchavičnosť.

Bez vyšetrenia nebude kardiológ predpísať liečbu, čo je nemožné.

Najlepšie riešenie pre zármutok

Najlepším liekom na pálenie záhy je individuálne vybraný liek. Je to tak preto, že taký symptóm sa môže vyskytovať pri rôznych stavoch, z ktorých niektoré nesúvisia dokonca ani s patológiou srdca. Napríklad osteochondróza, neuróza, žalúdočné poškodenie, poškodenie pľúc. Ak sa diagnostikuje, pomôže to:

 • záchvaty angíny pectoris – nitroglycerín pod jazykom, žuť pol tabliet kyseliny acetylsalicylovej (vždy 0,5 g);
 • neurocrkulárna dystónia a vysoký krvný tlak – tinktúra materského mlieka, Validol;
 • hypotenzia – Zeleninové kvapky;
 • stres – tinktúra valeriána, valocordine;
 • palpitácie – výťažok z hlohu, kvapky konvalinky.

Upokojujúce tablety pre srdce

Upokojujúce tablety sú potrebné pre srdcové ochorenie spôsobené vegetatívnou vaskulárnou dystóniou, búšenie srdca v dôsledku stresu, fyzický stres. Je tiež dôležité vylúčiť závažnejšie diagnózy (zlyhanie srdca, zlyhanie krvného obehu, angína pectoris, myokarditída, paroxysmálna tachykardia). Mali by ste ich brať pravidelne a na dosiahnutie dlhodobého účinku sa odporúča užívať 2 až 3 týždne. Zoznam liekov:

 • Persen,
 • Pevnosť matky Misa Evalar,
 • Extrakt z Valeriánu,
 • Dormiplantas,
 • Páčilo sa mi to,
 • stres,
 • Magne B6,
 • Hawthorn pastilky,
 • Pumpanas.

No-shpa od srdca

No-spa zo srdca je neúčinná. Používa sa na bolesti žalúdka, bolesti hlavy. V prípade srdcového zlyhania (dýchavičnosť, rýchly pulz, zväčšená pečeň) je liek kontraindikovaný. Vysoké dávky No-shpa rušia vykonávanie elektrického impulzu myokardu. Dokonca aj pri normálnych dávkach zhoršuje stav pacientov s nízkym krvným tlakom a nízkym srdcovým rytmom..

Analgin pre bolesti srdca

Analgin nie je indikovaný na použitie pri liečení bolesti srdca. Jeho analgetické účinky zahŕňajú bolesti kĺbov, svalov, hlavy a zubov. Liek nepriaznivo ovplyvňuje cievny tonus a je kontraindikovaný pri nízkom tlaku (horná systolická frekvencia do 100 mm Hg), infarkt myokardu..

Intramuskulárne podanie má často za následok tachykardiu. Starší pacienti majú byť liečení opatrne, pretože majú zvlášť vysoké riziko vedľajších účinkov (závraty, pokles tlaku, mdloby)…

Farmakodynamika tabliet proti bolesti srdca

Validol reflexne dilatuje srdcové cievy napodobňovaním receptorov na ústnej sliznici, čo vedie k uvoľňovaniu prírodných liekov proti bolesti (endorfíny a encefalíny)..

Po vstrebávaní tabliet sa znižuje vzrušenie nervového systému a bolesť srdca.

Corvalol obsahuje fenobarbitál, kyselinu izovalerovú a mätu mäty piepornej. Majú nasledujúce účinky:

 • kŕčom;
 • upokojujúce;
 • prášky na spanie;
 • dilatované koronárne tepny;
 • hypotenzné.

Nitroglycerín ovplyvňuje hladké krvné cievy, najmä žilové lôžko, ktoré znižuje záťaž srdca. Znižuje kŕče koronárnych tepien, znižuje spotrebu kyslíka v srdcovom svale, má analgetický účinok.

Mechanizmus účinku nitroglycerínu

Farmakokinetika anti-srdcových liekov

Všetky lieky (Validol, Corvalol a Nitroglycerín) sú navrhnuté tak, aby rýchlo zmiernili záchvat bolesti a mali by sa užívať pod jazykom. V takom prípade sa po 3-5 minútach vstrebáva do krvi. Ak je uvoľňovacou formou kvapkanie, potom sa kvapká na kúsok cukru. Trvanie terapeutického účinku je 0,5 až 2 hodiny.

Indikácie na použitie tabliet zo srdca

Validol sa používa na liečbu srdcových záchvatov, ktoré sú spojené s miernou angínou, neurózou, psychoemocionálnym stresom, vaskulárnymi kŕčmi. Po užití nitroglycerínu môžu tablety Validolu zmierniť bolesti hlavy.

Spazmus koronárnej artérie

Liek Corvalol sa používa u pacientov s neurotickými reakciami, podráždenosťou, nespavosťou, vysokým krvným tlakom, vegetatívnou a vaskulárnou dystóniou hypertonického alebo srdcového typu, koronárnymi kŕčmi, zvýšenou srdcovou frekvenciou..

Hlavnou indikáciou pre použitie nitroglycerínu je ischemická choroba srdca, bolesť pri angíne pectoris.

Kontraindikácie pri užívaní srdcových liekov

Všetky srdcové tablety sú kontraindikované v prípade intolerancie alebo individuálnej citlivosti na ktorúkoľvek zložku. Validol a nitroglycerín sa nemajú používať pri akútnom infarkte myokardu a pri nízkom krvnom tlaku. A Corvalaol sa neodporúča u cukrovky, svalovej slabosti, bronchospazmu, depresie a alkoholizmu u tehotných dojčiacich žien..

Nebezpečné účinky populárnych drog

Hlavné nebezpečné následky srdcového použitia sú:

Tento liek dôsledky
nitroglycerín Ťažká bolesť hlavy, závraty, zvýšená srdcová frekvencia, pokles tlaku, zhoršený prietok krvi mozkom, videnie, strata vedomia, bolesť brucha…
aspirín Zápal žalúdočnej sliznice, erózia, vredy, krvácanie, alergické reakcie vrátane bronchospazmu, bolesti hlavy, hučanie v ušiach, bezvedomie (prekročenie odporúčaných dávok), zhoršená funkcia obličiek..
Corvalol Ospalosť, letargia, nevoľnosť, závraty, znížený tlak, nadúvanie, depresia vedomia, kožné vyrážky..
Riboksinas Svrbenie kože, bolesti hlavy, potenie, zhoršenie dny a choroby žlčníka.
Extrakt z Valeriánu Depresia, ospalosť, hypotenzia au niektorých pacientov – vzrušenie, úzkosť a poruchy spánku, zvýšená bolesť srdca, zmeny srdcového rytmu (spomalenie alebo zrýchlenie), striedavý hnačka a zápcha, bolesť brucha, poškodenie pečene, dlhodobé užívanie..

Do istej miery sú všetky lieky nebezpečné pre srdce a čím účinnejšie je liečivo, tým viac vedľajších účinkov a kontraindikácií má. Počet vykonaných klinických skúšok je tiež dôležitý. Vážni výrobcovia hlásia aj zriedkavé komplikácie a doplnky zvyčajne takéto informácie neobsahujú.

Srdcové vedľajšie účinky tabliet

Corvalol má inhibičný účinok a počas jeho používania nemôžete stroj obsluhovať. Vedľajšie účinky môžu zahŕňať:

 • bolesť v epigastrickej oblasti, zápcha, nevoľnosť;
 • slabosť, bolesť hlavy, ospalosť;
 • alergické reakcie;
 • pokles tlaku.

Nitroglycerín je charakterizovaný dusičnanovými bolesťami hlavy, závratmi, suchosťou v ústach, somnolenciou alebo zvýšenou úzkosťou, arteriálnou hypotenziou. Vedľajšie účinky Validolu sa vyskytujú až po dlhodobom používaní – nevoľnosť, ospalosť, žalúdočné ťažkosti, alergie.

Bylinné prostriedky na bolesť srdca

Bylinné liečivá na liečbu bolesti srdca, ktoré majú nasledujúce mechanizmy pôsobenia, sa odporúčajú:

byliny

Ako sa správajú

Koreň dioscorea, hlohové plody, rasca, ľanové semená, ďatelina

Zabráňte tvorbe cholesterolových plakov, zlepšite metabolizmus tukov

Hmlovina, ďatelina, hlohové kvety

Zvýšte odolnosť proti nedostatku kyslíka počas zúženia alebo oklúzie tepny

Chmeľové šišky, medovka, oregano, lipa (listy a kvety)

Rozšírte kardiovaskulárny systém, zlepšte výživu myokardu

Húsenice trávy, koriander, Sophora

Chráňte vnútornú výstelku tepien

Passiflora, valeriána, ľubovník bodkovaný, mäta, medovka

Pri príprave rastlinných liekov sa musí brať do úvahy, že korene by sa mali uchovávať vo vodnom kúpeli najmenej 10 až 15 minút a že zloženie obsahujúce kvety a listy sa môže variť ako normálny čaj. Napríklad sa na posilnenie srdca a zníženie bolesti odporúča nasledujúca zmes:

 • list zeleného čaju – 50 g,
 • Ľubovník bodkovaný tráva – 10 g,
 • citrónová bylina – 10 g,
 • bylina mäty pieporná – 10 g,
 • hlohové kvety – 10 g.

Ľudové lieky na bolesť srdca

Ľudové lieky na liečbu bolesti srdca:

 • regulujú cievny tonus a krvný tlak;
 • uľahčenie obehu;
 • obnoviť silu a kontrakciu;
 • inhibuje progresiu aterosklerózy, angíny pektoris, hypertenzie, zlyhania krvného obehu.

Sú účinné pri prevencii a v počiatočných štádiách srdcových chorôb. Ak už srdce má perzistentné alebo paroxysmálne bolesti, ktoré narúšajú pracovnú kapacitu, znášanlivosť fyzickej aktivity, bylinky môžu lieky dopĺňať. Odporúča sa nasledujúci poplatok:

 • Bobule Aronia – 2 lyžice;
 • imelo biela – 1 polievková lyžica;
 • kvety hloh, pohánka a ďatelina – každé 3 polievkové lyžice.

Komponenty musia byť dobre nasekané a premiešané. Varte 1 lyžicu 300 ml vody. Trvajte na 1 hodine vo vzduchotesnej nádobe, vypite teplé 100 ml pred jedlom počas 30-40 minút po dobu 1,5 mesiaca. K jednej porcii môžete pridať pol čajovej lyžičky medu.

Bylinné zmesi sa používajú aj na bolesť srdca:

 • Ľubovník bodkovaný, hloh a rovnaké časti ruží;
 • valeriánsky koreň, mäta a šalvia listy na lyžicu, marshmallow škorica a bylinky – každá 2 polievkové lyžice;
 • 10 g koreňa čakanky, listov brezy a kvetov hloh, 20 g ďateliny a ďateliny.

Používa sa tiež alkoholická mäta, hloh, pivónia, valeriány, ľubovník bodkovaný, tinktúra matky. Mnohé z nich sa predávajú pripravené. Doma si môžete pripraviť extrakt z vodky z bylín. To bude vyžadovať 10 dielov vodky na 1 diel jemne pomletého. Rastlinný prípravok sa pripravuje 2 týždne, mal by sa naliať na tmavé miesto a cievy pevne uzatvoriť. Vezmite 20 až 30 kvapiek 50 ml vody trikrát denne

Lieky, ktoré majú upokojujúce, vazodilatačné a antianginálne účinky (liek na ischémiu myokardu), sa preto používajú na zmiernenie bolesti srdca. Ak príčina bolesti nie je známa, potom sa na krátkodobú liečbu používa Validol, nitroglycerín a Corvalol. V prípade závažného a dlhotrvajúceho srdcového infarktu je potrebné okamžite zavolať sanitku.

Corvalol, liek na bolesť srdca, má pozitívny vplyv nielen na myokard, ale aj na nervový systém. Pomáha Corvalol vždy? Koľko kvapiek potrebujete? Čo keď Corvalol nepomôže? Čo je lepšie – Corvalol alebo Validol?

Bolesť srdca alebo neuralgia – ako rozlíšiť podobné príznaky? Opatrenia prvej pomoci sa napokon veľmi líšia.

Validol užívajte dlho na bolesť srdca. Toto však nie vždy pomôže. Čo je lepšie – Validol alebo Corvalol? Ako nahradiť Validol, ak to nepomáha, ale bolí srdce?

Nie je ľahké zistiť, či vaše srdce bolí kvôli obavám alebo chorobe. Dôvodom je podobnosť medzi opismi príznakov bolesti po ťažkom strese a infarkte. Môže pacient pomôcť sám??

V srdci je často akútna bolesť. Môže byť ostrý, silný, prešitý, ostrý. Príčiny nemusia byť v srdci, ale v iných orgánoch. Čo robiť a ako porozumieť tomu, čo bolí?

Pomoc súvisiaca so srdcom by mala byť včasná. Okrem pomoci ostatným vyrovnať sa so záchvatmi by mal sám pacient urobiť kroky

Povaha a vlastnosti bolesti pri zlyhaní srdca, ich intenzita sa bude líšiť. Napríklad pri infarkte myokardu sú bolesti hlavy bežné, keď sa vyskytne všeobecná porucha krvného obehu. Srdcové bolesti a kŕče v nohách v dôsledku krvných zrazenín.

Ak srdce bolí z nervov, po odstránení stresového faktora sa všetko vráti do normálu. Môže to bolieť po stresu a silných nervoch, ako aj pri hormonálnych problémoch a ďalších. Čo robiť pre infarkt z vašich nervov. Ako sa odlíšiť od psychogénnej bolesti, vzrušenia, neurózy, ako sa liečiť.

V prípade infarktu nie je ľahké okamžite si zapamätať názvy liekov. Najbežnejšou sublingválnou tabletou je nitroglycerín. A aby ste nezabudli na to, čomu sa hovorí alebo na ich analógy, je lepšie si pred návštevou lekárne napísať meno..

Leave a Reply