Čo je to bolesť bedrového kĺbu MRI – otázka pre radiologa – 03 teraz

Čo je MRI? Bolesť bedra

Ahoj! Už roky trpím bolesťou bedra. Posilniť po sedení, keď vstávam – je bolestivé urobiť prvé kroky, musíte „chodiť“, pomaly miznúť. Na začiatku boli bolesti iba na ľavej strane, potom sa vzduch menil, potom na dva kĺby, po ktorých sa každý deň intenzívnejšie. Existujú tiež epizódy „zamrznutia“ hrdla, kliknutia a bolesti. Niekedy sa môže vyskytnúť silná bolesť, keď pohnem ponožkami a uvediem nohu na brucho. Ak sedíte v tejto polohe dlhý čas, zažívate bolestivé svalové kŕče, ktoré sa podobajú kŕčom a je potrebné, aby ste svoju polohu bezodkladne zmenili. Po takýchto epizódach toho dňa je bolesť v oblasti ešte silnejšia.

Podľa anamnézy: Mám 26 rokov a 2017. Bola potvrdená nediferencovaná dysplázia spojivového tkaniva. V krčnej chrbtici sú výčnelky disku, nestabilita stavcov, spondyloartróza, skolióza s hrbom rebier, deformita halgalu dolnej končatiny, ploché chodidlá pri 3 stupňoch. V detstve mu bola diagnostikovaná dislokácia ľavého bedra a dysplázia. Žiadne tesnenia neboli ošetrené. Výsledkom je, že ľavá dolná časť končatín je teraz o 1,5 cm kratšia ako pravá, pretože bola nútená nosiť sofistikované vložky 2 roky. Začala bolesť ľavého kolena. Na konci roku 2016 sa uskutočnil röntgenové vyšetrenie bedra na určenie artrózy 1. stupňa. Keď sa bolesť zhoršila, lekár inej špecializácie odporučil MRI bedra. Vyrobené v súkromnom diagnostickom centre bez kontrastu. Záver je otázny, pretože píšu normu bez opisu.

Žiadam o pomoc! Čo z týchto fotografií môžete povedať? Alebo ste potrebovali ďalšiu štúdiu? Som veľmi unavený z týchto bolestí bez toho, aby som o tom vedel. Vopred ďakujem!

Leave a Reply