Čo môže spôsobiť bolesť chrbtice

Čo môže spôsobiť bolesť chrbtice

Aktivmaks – bolesť je preč, chrbát je hladký


Artfish – lieči kĺby v každom veku


Včelí kŕče – kĺbový krém


Zastavte cervikálnu osteochondrózu


Unikátna zbierka kĺbov zo srdca Tibetu


PowerMagnetic – Magnetic Corrector Corrector


Move & Flex Joint Cream


Artrotok – gél na potlačenie bolesti kĺbov, artritídy a artrózy

Prečo ti bolí chrbtica?

Choroby chrbtice, kde nie je jasné, prečo sú tieto bolesti v súčasnosti bežné. Prečo to bolí v tejto oblasti, budete môcť poskytnúť odpoveď onkológovi, traumatológovi a neurológovi. Chrbtica je hlavnou časťou axiálnej kostry ľudského stavovca. Slúži ako podpera na pripevnenie zvyšnej kosti a pozostáva z 33 stavcov. Je to kmeň tvorený reťazou vzájomne prepojených stavcov, ktoré nesú celé ľudské telo.

Prečo bolí vaša chrbtica – čo potrebujete vedieť?

Celá chrbtica Move & Flex nám umožňuje voľne sa pohybovať, chodiť, behať a sedieť. Nesnažte sa potlačiť bolestivé, ostré a ostré bolesti chrbtice pomocou liekov. Bolesti v chrbtici by mali byť diagnostikované a odstránené. Aj keď mnohí túto bolesť ignorujú, dúfajú, že to rýchlo prebehne.

Ochorenia súvisiace s bolesťou chrbtice často postihujú ľudí, ktorí sa učia (sedí pri stole), pracujú (pri počítači), jazdia. Poloha v sede nepriaznivo ovplyvňuje prísun krvi do dolnej časti tela a bolí chrbticu.

Príčiny bolesti chrbtice. Prečo ti bolí chrbtica??

Príčinou bolesti chrbta môžu byť gynekologické choroby (cysta, zápaly a nádory vaječníkov, prostata), choroby vnútorných orgánov, infekcie močových ciest, kamene močového mechúra…

Rastúci nádor môže spôsobiť nepríjemné pocity a bolesť miechy.

Osteoporóza môže spôsobiť menštruáciu u starších mužov a žien počas menštruácie.

Bolesť miechy môže často signalizovať osteochondrózu, skoliózu, kyfózu, lordózu.

Stres svalov počas športu alebo fyzickej aktivity môže spôsobiť bolesť chrbta a chrbtice.

Poškodenie alebo napnutie svalov a väzov spôsobuje bolesť miechy.

Herniované medzistavcové platničky, radikulárne syndrómy, spondylolistéza, ankylozujúca spondylitída, infekčné poranenia miechy a bolesti chrbta..

Neurologické príčiny, ako je ischias, bedrový kĺb, bedrovina, môžu spôsobiť bolesť chrbtice.

Nedostatočné cvičenie, časté podchladenie, stres, hormonálne poruchy, vrodené chyby, genetické faktory, pády, zranenia, vystavenie chemikáliám môže spôsobiť bolesť chrbta..

© terapeutka Elena Gabelko

Ďalšie články na túto tému:

Aké choroby môžu spôsobiť bolesť chrbtice # 063;

Bolesť chrbta sa môže vyskytnúť z mnohých dôvodov, vrátane prechladnutia, namáhania svalov alebo nebezpečného ochorenia, ktoré si vyžaduje neodkladnú operáciu. Preto ak pociťujete nepohodlie v bedrovej oblasti alebo krku dlhšie ako dva dni, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom.

Rôzne choroby majú určité vlastnosti. Poznaním najbežnejších ochorení pochopíte, aký nebezpečný je váš bolestivý stav. Presnú diagnózu a účinnú liečbu chrbtice však môže určiť iba odborník.

Herniovaný disk

Herniovaný disk sa objaví, keď jedna z malých vrstiev chrbtice vyčnieva alebo praskne (vankúš chrbtice). Toto ochorenie sa môže vyskytnúť v ktorejkoľvek časti chrbtice, ale častejšie sa vyvíja v bedrovej oblasti..

Liečba herniovaným diskom zahŕňa:

Kompresný krk

Zlomenina kompresie vedie k zlomeninám stavca. Zvyčajne sa vyskytuje kvôli vážnemu traumatu v dôsledku rakoviny alebo osteoporózy. Zlomeniny tlaku sa zvyčajne vyskytujú v dolných chrbtových stavcoch. Hlavnou liečbou tohto ochorenia je kyphoplastika..

osteochondrosis

Osteochondróza je spôsobená prirodzeným opotrebovaním medzistavcových platničiek so starnutím. Náhodné poškodenie poškodených stien medzistavcových dutín spôsobuje prietrž alebo môže viesť k degenerácii. Tento stav je sprevádzaný silnou bolesťou chrbta alebo krku a môže viesť k osteoartritíde alebo stenóze miechy..

Liečba osteochondrózy zahŕňa:

myelopatia

Myelopatia je postupná strata nervovej funkcie spôsobená poruchami chrbtice. Tento stav je zvyčajne výsledkom poškodenia chrbta alebo stenózy miechového kanála. Myelopatia sa zvyčajne lieči liekmi, fyzioterapiou, laminektómiou alebo spinálnou fúziou..

Kyphosis je progresívne ochorenie, ktoré spôsobuje zakrivenie hrudnej chrbtice u detí a dospelých. Ochorenie môže byť spôsobené traumou, degeneratívnym ochorením (ako je artritída) alebo osteoporózou s kompresnými zlomeninami. Kyphosis sa lieči fyzioterapiou a fúziou miechy..

Beaverova klinika – liečba chrbtice a kĺbov.

Bolesť v stavcoch po stlačení. Hlavné príčiny patológie.

Bolesť chrbtice je pre mnohých bežná a známa. Má rôzne príčiny a musí sa posudzovať od prípadu k prípadu. Dnes budeme hovoriť o stave, keď chrbtica bolí, keď je stlačená. Prečo je bolesť pod tlakom, na čoho špecialista ide, ako sa nezávisle zbaviť nepríjemných pocitov?.

Od jednoduchých po komplexné

Najčastejšou príčinou, ktorá môže spôsobiť bolesť v stavcoch, je modrina alebo úder na toto miesto deň predtým. To má za následok edém alebo hematóm, ktorý po stlačení bude bolestivý. Takéto zranenia nemožno ľahko vidieť. Stavce, zatiaľ čo podporujú celé telo, sú dosť krehké. Náhodné podliatiny môžu viesť k deformácii stavcov, preto musíte urobiť fotografiu.

  • Vrodené chyby. Ak sa dieťa narodí s chorobami miechy, vyžaduje si od narodenia osobitnú starostlivosť a systematickú liečbu. Počas tlakovej masáže alebo iných podobných účinkov sa môže vyskytnúť bolesť stavcov takýchto detí..
  • Patologická kyfóza, lordóza, skolióza. Sú to choroby spojené so zmenou fyziologického zakrivenia chrbtice. V takých prípadoch lisovanie môže spôsobiť bolesť stavcov v oblasti zakrivenia.
  • Nádory Lokalizácia benígneho alebo malígneho nádoru v blízkosti stavcov môže spôsobiť stlačenie nervových zakončení. Rovnaká bolesť pri stlačení sa vyskytuje prostredníctvom spinálnych metastáz malignity.

Osteochondróza a súvisiace choroby

Osteochondróza, osteoporóza jej náprotivkov, výčnelky, diskové hernie môžu spôsobiť generalizovanú bolesť dolnej časti chrbta a zreteľne obmedzenú lokalizáciu v jednom stavci. Všetko záleží na výskyte choroby. Rovnako dôležité je ľudské správanie. U pacientov s nízkou bolesťou chrbta sa odporúča povinná fyzioterapia, korekcia telesnej hmotnosti a plávanie. Ale pokiaľ bolesť nie je silná a nie pravidelná, mnohí ignorujú jednoduché odporúčania. A poškodzujú sa, keď sa choroba ďalej vyvíja.

Artritída a artróza sa majú liečiť osobitne. Tieto choroby môžu byť charakterizované bolesťou jedného stavca v počiatočných štádiách. Neliečená bolesť sa rozšírila na všetky stavce. A ak pacientovi nie je poskytnutá pomoc, môže spinálna artróza viesť k postihnutiu.

Poruchy svalov

Rôzne typy myalgie spôsobené narušenými nervovými zakončeniami môžu spôsobiť stavcovú bolesť. Fyzická práca, prievan, dostatok jedla – príčiny myalgie.

Profesionálni športovci sú postihnutí svalovými bolesťami, ktoré ovplyvňujú stavce.

Choďte k lekárovi alebo buďte trpezliví?

Choďte k lekárovi by malo byť. Stoická bolesť v stavcoch neznamená, že prechádza bez stopy. Príčinou je pravdepodobne patológia, ktorá by sa mala liečiť. Neurológovia sa zaoberajú bolesťou chrbta. Ak je to potrebné, lekár vás odporučí inému špecialistovi.

Ak viete presnú príčinu svojej bolesti, môžete požiadať o pomoc osteopat. Veľké mestá majú osteopatické centrá, kde sa praktizujú individuálne a skupinové aktivity. Dobre zavedené rehabilitačné centrá pracujúce podľa dr. Bubnovského metóda.

Leave a Reply