Čo môže spôsobiť bolesť dolnej časti chrbta

Čo môže spôsobiť bolesť dolnej časti chrbta

Bolesť chrbta – príčiny

Mnohé prípady bolesti chrbta sú spôsobené prepracovaním, namáhaním svalov, zraneniami svalov, väzmi a diskami, ktoré podporujú chrbticu. Väčšina odborníkov sa domnieva, že v priebehu času môže deformácia svalov viesť k úplnej nerovnováhe v štruktúre chrbtice. To vedie k neustálemu tlaku na svaly, väzy, kosti a disky, čo spôsobuje, že chrbtica je viac zraniteľná…

Príčiny bolesti chrbta. alebo bedrovej chrbtice, prekrývajú sa. Napríklad po svalovom napätí pravdepodobne začnete chodiť a pohybovať sa inak, aby ste predišli bolesti, alebo použite svaly, ktoré neubližujú. Môže to spôsobiť natiahnutie iných svalov, ktoré sa za normálnych okolností nepohybujú týmto spôsobom..

Najčastejšie príčiny bolesť dolnej časti chrbta je:

Poranenia pohybového ústrojenstva alebo nadmerné používanie kĺbov, rebier a sakroiliakálnych kĺbov.

Tlak na nervové korene v mieche. Kompresia nervových koreňov môže byť spôsobená:

Medzistavcová medzistavcová kýla, často spôsobená opakovanými vibráciami alebo pohybmi (napríklad pri používaní náradia, pri cvičení alebo bez zdvíhania závaží) alebo v dôsledku náhleho silného namáhania a zvýšeného dolného protitlaku…

Osteoartritída (degenerácia kĺbov), ktorá sa zvyčajne vyvíja s vekom. Keď osteoartritída postihuje malé kĺby chrbtice, môže spôsobiť bolesť chrbta. Osteoartritída v iných kĺboch, napríklad v bedre, môže spôsobiť nevôľu alebo zmeniť chôdzu. Môže tiež spôsobiť bolesť chrbta..

Spondylolýza a spondylolistéza – defekty stavcov, ktoré im umožňujú nájsť sa pri určitých pohyboch tela.

Stenóza miechového kanála. alebo zúženie miechového kanálu, ktorý sa zvyčajne vyvíja s vekom.

Zlomeniny stavcov. spôsobená vysokým tlakom, napríklad v automobile alebo na bicykli, s priamym nárazom na chrbát alebo stlačenie chrbtice pri páde na zadok alebo hlavu.

Deformácie chrbtice vrátane zakrivenia, ako je závažná skolióza alebo kyfóza.

Zlomeniny kompresie. Kompresívne zlomeniny sú bežné u postmenopauzálnych žien s osteoporózou alebo u mužov, ktorí boli dlhodobo kortikosteroidmi. U ľudí s osteoporózou môže aj mierny vplyv na chrbticu, napríklad kašeľ, spôsobiť kompresnú fraktúru…

Menej časté choroby chrbtice, ktoré môžu spôsobiť bolesť dolnej časti chrbta:

Ankylozujúca spondylitída. čo je typ zápalu kĺbov (artritída), ktorý zvyčajne postihuje chrbticu.

Bakteriálna infekcia. Baktérie obvykle vstupujú do chrbtice spolu s prietokom krvi z infikovanej časti tela alebo intravenóznym podávaním. Baktérie sa však môžu dostať aj do chrbtice počas chirurgického zákroku, injekcie alebo počas traumy. Bolesť chrbta môže byť spôsobená infekciou kostí (osteomyelitída), medzistavcových platničiek alebo miechy..

Miechové nádory. alebo nádory objavujúce sa na kostiach a väzoch miechy, miechy alebo nervových koreňov.

Pagetova choroba spôsobujúca abnormálny rast kostí, ovplyvňujúca najmä brušnú dutinu, chrbticu, lebku, hruď a nohy.

Scheuermannova choroba, pri ktorej jedna alebo viac stavcov (stavcov) vytvára klinovité deformity. To spôsobuje zakrivenie chrbtice (skolióza alebo kyfóza), zvyčajne v oblasti hrudníka..

Iné choroby, ktoré môžu spôsobiť bolesť podobnú bolesti dolnej časti chrbta, zahŕňajú:

Zápalové ochorenie panvových orgánov.

Poruchy močových ciest, napríklad obličkové kamene alebo infekcie močových ciest.

Váš duševný stav tiež ovplyvňuje úroveň vašej bolesti a to, či sa vaša bolesť stane chronickou. Ľudia so stresom, depresiou, nespokojnosťou s prácou alebo peniazmi potrebnými na chirurgický zákrok majú častejšie chronickú bolesť chrbta..

Bolesť dolnej časti chrbta # 8212; príčiny

Máte bolesti chrbta? Je to jedna z najbežnejších chorôb. Približne 85 percent populácie trpí v niektorých častiach života bolesťou dolnej časti chrbta a žalúdka..

Bolesť chrbta je druhou najbežnejšou príčinou vyhľadania lekárskej starostlivosti po kašle a iných respiračných infekciách. To môže byť problém..

Mnohí sú ochotní minúť akékoľvek množstvo peňazí, aby zistili, prečo sa vyskytujú bolesti chrbta # 8212; jej príčiny a ako sa toho zbaviť.

Bolesť dolnej časti chrbta # 8212; prečo?

95 percent bolesti chrbta, ako sú svalové kŕče alebo matná bolesť dolnej časti chrbta, sa nazýva nešpecifická. To znamená, že presná príčina zvyčajne nie je jasná a nemôže súvisieť s diagnostikovaným ochorením (napr. Infekcia, nádor, artritída alebo zápal)…

Ľudia trpia nešpecifickými bolesťami chrbta tak často, že trávia veľa času a peňazí na liečbe a prevencii. Bolesť dolnej časti chrbta sa považuje za najčastejšie pripísanú bedrovej hernii disku, zhoršeniu polohy tela, strate vitality a nadváhe. Populárne spôsoby liečby a prevencie tvrdia, že zlepšujú alebo dokonca liečia bolesti chrbta.

Takéto tvrdenia sa však často nezakladajú na lekárskych faktoch, ale na názoroch ostatných. To je ľudská prirodzenosť: ak niekto používa chiropraktik, vyhlási genialitu chiropraktického ošetrenia. To isté platí pre vašich priateľov, ktorí dostali pozitívne výsledky od fyzioterapeuta, akupunkturista, masážneho terapeuta alebo osobného trénera fitness. Tento problém si však vyžaduje triezvy vzhľad. Veď vedecká platnosť mnohých metód liečby bolesti chrbta je sporná.

Akútna bolesť dolnej časti chrbta # 8212; všeobecné predpoklady

Zvážte niektoré z najbežnejších predpokladov o príčinách bolesti chrbta..

Výčnelok chrbta, zlomenina stavcov a stenóza chrbtice spôsobujú bolesť dolnej časti chrbta?

Vyfukované disky. Jedna štúdia zistila, že u 82 percent účastníkov, ktorí necítili bolesť, ale mali pozitívne výsledky MRI pri opuchu bedrového disku, vyčnievaní alebo stláčaní, 38 percent. Mali problémy s rôznymi úrovňami bedrových diskov..

Súčasne sa nevyskytli žiadne anatomické abnormality u ľudí s najnižšou bolesťou chrbta najdlhšie.
Čo to znamená? Môžete mať problémy s diskom a necítiť bolesť, takže príčiny sú rôzne.

Spinálna stenóza. Štúdia ukázala, že zúženie miechy nespôsobuje ani bolesti chrbta..

Asymetria chrbtového zakrivenia, sklonu panvy alebo dĺžky nohy # 8212; príčiny bolesti chrbta?

Chrbtové flexie chrbtice. Viac ako 50 štúdií nezistilo žiadnu súvislosť medzi flexiou miechy a bolesťou..
Osteopatický lekár, autor niekoľkých príručiek a vedeckých článkov o manuálnej terapii, uviedol: # 171; Medzi panvovými vláknami / asymetriou a akútnou bolesťou dolnej časti chrbta neexistuje žiadny vzťah. Môže existovať súvislosť medzi ťažkou skoliózou a bolesťou dolnej časti chrbta “# 187;.

Asymetria dĺžky nohy. Podľa Dr. Ledermana č. 171; Niektoré sľubné štúdie nepreukázali spojitosť medzi nerovnosťou dĺžky nôh a bolesťou dolnej časti chrbta..

Záver: Mnoho ľudí so zlým držaním tela alebo asymetriou nepociťuje bolesť. Takže všetky tieto príčiny môžu byť zavádzajúce, pretože fyzické postihnutie je normálny stav, nie patológia. Preto je spravodlivé nájsť presnejšie príčiny bolesti chrbta, keď stojíte alebo stojíte vzpriamene.

Tiež, ak máme tendenciu sedieť príliš veľa, poškodzuje to stredné chrbtové svaly. Užitočná preventívna stratégia # 8212; pravidelné cvičenia s pridanými činkami a činkami spolu s drepmi a priľnavosťou, až kým ich nebudete môcť zvládnuť bez bolesti.

Slabé priečne brušné svaly môžu spôsobiť bolesť?

Stabilita chrbta sa dosiahne zaistením vyváženej tuhosti celého svalového napätia, vrátane brucha, latissimus dorsi a zadných predĺžení. Zaostrenie na jeden sval zvyčajne vedie k menšej stabilite..

Svalová slabosť môže spôsobiť bolesť chrbta # 8212; dôvody nedostatočnej telesnej výchovy. Koniec koncov, najmocnejší atléti na svete nikdy nie sú v bolesti.

Nikdy neuškodí posilnenie vašich základných svalov spolu so zvyškom vašich svalov, aby sa zlepšil váš pohyb a pohyb a zvýšila sa vaša každodenná aktivita. Ale ak máte bolesti chrbta, niektoré základné cvičenia zamerané na orientáciu môžu urýchliť pohyb a flexibilitu.

Vek a nadváha spôsobujú bolesti chrbta?

Vek alebo nadváha nezaručuje bolesť chrbta. Bolesť dolnej časti chrbta by sa nemala vnímať iba ako vedľajší účinok týchto problémov. Strata nadváhy vždy prospieva celkovému stavu systému Move & Flex. Ale ak máte bolesti chrbta, potom bude chudnutie s väčšou pravdepodobnosťou mať záchvaty bolesti chrbta v budúcnosti.

Jedným nezabudnuteľným vzorom je # 8212; toľko ľudí priberá na váhe. Správna výživa v kombinácii s pravidelným cvičením pomôže udržať normálnu a energetickú váhu. Ale je jednoducho nemožné zabrániť bolesti chrbta, ak ste na to náchylní.

Bolesť dolnej časti chrbta # 8212; čo robiť?

S najväčšou pravdepodobnosťou v určitom okamihu bolí chrbát. Z vyššie uvedených dôvodov je však pre zdravotníckych pracovníkov veľkou chybou pokúsiť sa predchádzať alebo liečiť bolesť dolných častí chrbta. Namiesto toho by sa mal každý prípad bolesti chrbta diagnostikovať individuálne, pričom sa identifikujú bolesti pri konkrétnych bolestivých postojoch a pohyboch..

Je potrebné si uvedomiť, že je nereálne veriť v akúkoľvek konkrétnu liečbu alebo osobitnú metódu školenia, ako je napríklad zázračné liečenie akútnej bolesti chrbta…

Čo spôsobuje bolesť dolnej časti chrbta # 8212; Dôvody sa môžu líšiť. Nikto nemôže predpovedať, ako bude každý človek reagovať na rovnakú metódu liečby bolesti..

Príčiny bolesti chrbta spojené s rôznymi chorobami

Príčiny bolesti chrbta by mali byť známe každému, pretože tento príznak sa vyskytuje pomerne často a naznačuje dysfunkciu chrbtice alebo vnútorných orgánov…

Každý človek môže tolerovať tieto pocity odlišne, ale nie je možné si takýto príznak všimnúť. Pozitívny výsledok môže nakoniec priniesť iba včasná liečba akejkoľvek choroby. Preto, ak bolí dolná časť chrbta, rez by sa mal poradiť s lekárom.

Bolesť dolnej časti chrbta u žien

Prečo bolí spodná časť chrbta bolesť žien? Existuje mnoho dôvodov:

 1. Stáva sa to kvôli gynekologickým chorobám. Pri zápalovom procese slepého čreva sa občas lokalizuje bolesť v dolnom bruchu a chrbát. Na tomto pozadí sa sexuálny styk, exacerbácia sekrétov zhoršuje.
 2. Počas tehotenstva je bedrová bolesť spôsobená zvyšujúcim sa zaťažením miechy a pri absencii patologických zmien vymizne po pôrode. Tieto príznaky môžu občas nepriamo naznačovať predčasné pôrody, najmä ak dôjde k krvavej alebo závažnej strate tekutín..
 3. Na začiatku menopauzy spôsobuje nedostatok estrogénu bolesť kĺbov a dolnej časti chrbta. Môže to byť príznak osteoporózy alebo degeneratívnych zmien v bedrovej chrbtici..
 1. Muži majú často bolesti chrbta v dôsledku nadmernej fyzickej práce, zdvíhania hmotnosti a nepriaznivých pracovných podmienok (podchladenie, prievan). Avšak rovnaké príčiny môžu spôsobiť tento príznak u žien..
 2. Mužským rysom tela je bedrová bolesť s prostatitídou. Hlavné príznaky tohto ochorenia sú však v popredí (slabosť, sexuálna dysfunkcia a močenie, akútne stavy – horúčka)…

Bedrová bolesť môže bez ohľadu na pohlavie spôsobiť:

 • patológia obličiek (pyelonefritída, nefroptóza, glomerulonefritída, zlyhanie obličiek, ochorenie obličkových kameňov alebo amyloidóza);
 • zápal tenkého čreva;
 • cholecystitída;
 • zápal pankreasu
 • lepkavé ochorenie (po operácii brucha;
 • infekčné choroby, ktoré môžu ovplyvniť chrbticu (kostná tuberkulóza);
 • myositis;
 • herpes zoster;
 • nádory chrbtice alebo priľahlých orgánov s metastázami alebo stlačenie nervových koreňov.

Charakteristiky bolesti

Bolesť môže byť veľmi odlišná: akútna, hrudkovitá, nudná a boľavá. Vyskytuje sa buď lokálne, na jednom mieste, alebo vyžaruje do celého chrbta, dolných končatín, zadku. Vyskytuje sa náhle alebo dlhodobo a postupne sa každý deň zosilňuje.

Bedrová bolesť môže byť primárna a sekundárna. Vo väčšine prípadov je primárna bedrová bolesť spojená s patologickými zmenami v samotnej chrbtici.

Tento symptóm je sprevádzaný osteochondrózou, ktorá obsahuje stavcovú chrupavku a kostné tkanivo. Ak sa nelieči, deštrukcia ovplyvňuje aj medzistavcové platničky, ďalej sa rozvíja spondylóza a spondyloartróza..

Sekundárna bolesť často so zakrivením miechy (skolióza). Poruchy metabolizmu spôsobujú osteoporózu alebo osteomalaciu (zjemnenie kostí).

Neinfekčné choroby sa tiež považujú za sekundárne. Patria sem ankylozujúca spondylitída, reumatoidná artritída a ďalšie.

Bolesť chrbta môže byť veľmi bolestivá kvôli poraneniu chrbtice a zlomeninám stavcov. Cievna mozgová príhoda môže niekedy spôsobiť bolesť. Stáva sa, že k ožarovaniu dochádza pri sexuálne prenosných chorobách.

Bez ohľadu na bedrovú bolesť, jediná vec, ktorú nikdy nemožno urobiť, je samoliečba. Pôvod tohto príznaku môže odporučiť iba skúsený odborník so schválenými podrobnými údajmi o vyšetrení a odporučiť vhodné lekárske ošetrenie…

pomôcť

Čo ak budem mať bolesť v páse? Všetko záleží na príčine, ktorá spôsobuje túto bolesť..

Pri ťažkej osteochondróze, spondylóze alebo prietrži medzistavcových platničiek je liečba navrhnutá tak, aby sa minimalizovalo zaťaženie chrbta počas akútneho obdobia. Odporúča sa odpočívať niekoľko dní, posteľ, na ktorej leží pacient, by mala byť pevná a rovná.

Bedrová chrbtica sa dobre vykladá nosením špeciálneho korzetu alebo opasku. Mali by sa používať iba 6 hodín denne, pretože dlhá doba nečinnosti môže spôsobiť atrofiu atrofických svalov, čo iba zhoršuje stav a zvyšuje zaťaženie chrbtice…

Ak sa bolesť stane neznesiteľnou, mali by sa použiť lieky proti bolesti alebo lieky NSAID. V prípade silného opuchu a zápalu môže lekár odporučiť užívanie glukokortikoidov buď injekciou alebo injekciou. Niekedy sa praktizuje zmiernenie bolesti pomocou blokády, ktorá sa vykonáva ambulantne alebo v nemocnici..

Pacientovi sa často odporúča používať lokálne škrabance, masti a obklady spolu s tabletami a injekciami na zmiernenie utrpenia. Na vyriešenie tohto problému je dobrým pomocníkom jed včiel alebo hadích, iné včelárske výrobky, výťažok z gaštanov a podobne…

Počas post-akútneho obdobia by sa mali začať cvičenia fyzickej terapie a kurz rehabilitačnej fyzioterapie. Na zlepšenie stavu môžete využiť služby osteopatu, akupunktúry a klasickej masáže.

Prevencia bolesti chrbta

Prevenciou chorôb chrbtice je sledovať ich hmotnosť a znižovať stres počas tvrdej fyzickej práce.

Ak vaša práca spočíva v státí alebo sedení, mali by ste si čas od času urobiť prestávku, aby ste sa trochu zahriali…

Neustále cvičenie, plávanie, joga, dlhé prechádzky pomáhajú..

Leave a Reply