Čo používať na bolesti chrbta

Čo používať na bolesti chrbta

Aktivmaks – bolesť je preč, chrbát je hladký


Artfish – lieči kĺby v každom veku


Včelí kŕče – kĺbový krém


Zastavte cervikálnu osteochondrózu


Unikátna zbierka kĺbov zo srdca Tibetu


PowerMagnetic – Magnetic Corrector Corrector


Move & Flex Joint Cream


Artrotok – gél na potlačenie bolesti kĺbov, artritídy a artrózy

Len o Move & Flexier

Ochorenie miechy # 8212; metla našej civilizácie

Prehľad liekov používaných pri chorobách chrbtice

Bolesť v krku alebo spodnej časti chrbta okamžite vyrazí človeka z koľaje a zbavuje ho schopnosti chodiť, sedieť, spať, otočiť sa, vyliezť po schodoch. Podľa štatistík je bolesť chrbta na druhom mieste medzi príčinami zdravotného postihnutia, ale iba piata medzi všetkými príčinami, ktoré sa vyskytujú u lekára. Je to pravdepodobne spôsobené skutočnosťou, že pacient častejšie chodí do lekárne ako k lekárovi a dúfa, že si kúpi lieky, ktoré ho zbavia nepríjemných pocitov. Alebo horšie je, že sa obracia na manažéra, ktorý svojimi neprofesionálnymi činnosťami často ubližuje len pacientovi, čo situáciu zhoršuje..
Pravdu o tom, prečo bolí chrbát, nemožno nikdy povedať „rovno“. Príčiny sú početné – choroby chrbtice a svalov (ischias, myozitída), poškodenie nervového systému (femur, ischias, intercostal neuralgia), patológie hrudných, brušných a panvových orgánov..

Jedna tretina svetovej populácie vo veku 20 – 69 rokov trpí pravidelnými bolesťami chrbta. Aspoň 84% populácie zažije takúto epizódu bolesti aspoň raz za život.

Najčastejšie (približne 90% prípadov) sa vyskytuje vertebrogénna bolesť spôsobená poruchami pohybového ústrojenstva. Napríklad v dôsledku degeneratívnych-dystrofických zmien v chrbtici (osteochondróza, spondylóza, spondyloartróza atď.) Alebo v dôsledku intervertebrálnej dysfunkcie („ribov syndróm“) a sakroiliakálneho kĺbu, rôznych spinálnych anomálií atď. Syndrómy muskuloskeletálnej bolesti sú často vyvolané traumou miechy, nepohodlným alebo nepripraveným pohybom, ťažkosťami pri zdvíhaní, dlhodobým nepohodliam. Pamätajte na slávny “ohnutý – ale nemôžem sa ohnúť”. …
Aj keď tieto problémy boli prevažne u starších ľudí, ich výskyt je teraz vyšší u mužov a žien vo veku od 30 do 50 rokov. Je to hlavne kvôli sedavému životnému štýlu (každodenná administratívna práca, dlhodobá jazda), nerovnakej alebo nadmernej fyzickej aktivite, zraneniam, podvýžive a zlým okolitým podmienkam…
Radiálna bolesť spojená s kompresiou koreňov chrbtice je pomerne zriedkavá v 4 až 5% prípadov. Zvyčajne sú spôsobené herniovaným vyčnievaním medzistavcových platničiek do bedrovej chrbtice alebo zvýšeným rastom kostí (osteofyty)…

V posledných desaťročiach lekári poznamenali, že takmer všetci ľudia nemajú normálnu flexiu chrbtice: 90% až 94%. Sú vyrovnané na 6 až 10 percent. – zväčšené (kyphosis). Zakrivenie chrbtice, zvýšené napätie, zranenia a modriny, rôzne choroby v priebehu času spôsobujú veľmi nepríjemné problémy, ktoré sťažujú ľudský život..

Samozrejme, s cieľom stanoviť presnú diagnózu a zvoliť komplexný liečebný režim, je vhodné poradiť sa so svojím lekárom o výskyte bolesti chrbta. Ak nemáte túto možnosť alebo ak vaše bolesti chrbta nie sú závažné, môžete odporučiť niektoré voľne predajné lieky…

Lieky na bolesti chrbta

Existuje niekoľko tradičných tried liekov používaných na liečbu porúch pohybového ústrojenstva:
1. Prípravky na vonkajšie použitie obsahujúce nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Jedná sa o najobľúbenejšie lieky so silnými analgetickými a silnými protizápalovými účinkami, ktoré si zákazníci vždy vyžadujú. Najčastejšie obsahujú masti, krémy a gély ketoprofén (Fastum Gel, Ketonal, Bystrumgel atď.), Diclofenac (Voltaren Emulgel, Diclovit), indometacín (Masť indometacínu, elmetacín), Move & Flex (Nurofen, krém Dolgit), nimesulid (Move & Flex Gel), piroxikam (Finalgel) a ďalšie.
NSAID však majú nepríjemnú vlastnosť: po dlhodobej liečbe majú negatívny vplyv na gastrointestinálny trakt, najmä na žalúdočnú sliznicu. Hoci sú masti a gély na báze NSAID bezpečnejšie ako tablety, odporúča sa, aby sa neužívali dlhšie ako 12 až 14 dní a aby zostala akútna bolesť a zápal..

2. Oleje s lokálnym podráždením. Preukázané prostriedky používané po celé desaťročia od bolesti chrbta. Spôsobujú sčervenanie pokožky, pocit tepla, pálenia. Podľa zákona o hospodárskej súťaži tieto pocity vytlačia impulzy bolesti, ktoré vedú po nervových vláknach a osoba cíti úľavu. Tieto lieky navyše zlepšujú miestny krvný obeh, metabolizmus a výživu tkanív a majú analgetické účinky. Mazivá zahŕňajú mazivá Finalgon, Efkamon, Viprosal, Apizartron, Kapsikam, Espol, Nikoflex, Analgos atď., koreninová omietka má podobné vlastnosti. Aby sa zvýšil účinok mastí a krémov, odporúča sa ich nanášať na čistú pokožku a potom bolesť v tvare vaty obaliť vlnou šatkou alebo šatkou…
Mimochodom, je dôležité vedieť, že pri vysokej aktivite zápalových procesov a syndróme silnej bolesti by ste nemali používať otepľovacie mazivo (najskôr musíte byť chladní, nie teplo). Nepoužívajte lokálne dráždivé masti v prípadoch, keď nebola zistená žiadna príčina bolesti chrbta: pri niektorých ochoreniach sú tepelné postupy zakázané..

3. Kombinácia bylinných balzamov a liečebnej kozmetiky. Je to pravdepodobne najhojnejšia a najobľúbenejšia skupina drog. Takéto prípravky obsahujú rôzne rastlinné extrakty, éterické oleje, hadí jed, včelie produkty, múmie, žlč, medveď, bischofit, liečivé bahno a ďalšie biologicky aktívne látky. Napríklad sa osvedčili. Balíčky Valentine Diculo, Jedovatý krém Sophia Bee, Maslo Comfrey, krém s pohybom a ohybom, krém Sabelnik-Evalar, smotanový krém so zlatými viečkami, krém Malavit, balzam Živokost a ďalšie.

4. Svalové relaxanciá. Táto skupina liekov je často podceňovaná, hoci hrá dôležitú úlohu pri komplexnej liečbe. Pretože každú bolesť sprevádzajú vždy svalové kŕče, svalové relaxanty vám umožňujú prelomiť začarovaný kruh „bolesť – svalové kŕče – bolesť“, a tým urýchliť pohyb a flexibilitu pacienta. Tieto prostriedky sú užitočné najmä na zmiernenie traumatickej bolesti. Zvažujú sa účinné svalové relaxanciá midokalm (tolperison, jadro), baklofén, cyklobenzaprín, karisoprodol.

5. Homeopatické lieky. Mnoho pacientov si vyberá homeopatické liečivá s protizápalovými, dekongestantnými, analgetickými a imunostimulačnými vlastnosťami. Medzi nimi je olej Traumel C na báze mikrodóz a masti bylinných a minerálnych prísad Účel T .

6. Vitamíny a biogénne stimulanty. Používajú sa na komplexnú liečbu chorôb chrbtice a kĺbov. Väčšinou používané extrakt z aloe, multivitamínové komplexy (Pentovit, Glutamevit, Decamevit) alebo jednotlivé vitamíny – skupina C, D, B (Neuromultivit, Milgamma Compositum, Benfolipen Vápnikové prípravky sú tiež predpísané na prevenciu osteoporózy, ktorá sa nevyhnutne vyskytuje pri degeneratívnych procesoch chrbtice.Vápnik D3 nycomed, alfacalcidol atď.).

Publikované: 27.09. 03:25 | Pozreté: 315

Bolesť chrbta spôsobuje úzkosť, najmä v období jesene a zimy, keď sa váha vrchného ošatenia aplikuje na plecia a chrbát. A verejná doprava iba zvyšuje napätie. Ďalším faktorom, ktorý zhoršuje bolesť chrbta a dolnej časti chrbta, je stres, ktorý sa na jeseň ťažko zbaví, keď je všetko sivé a pochmúrne.. .

Ale môžete sa zbaviť bolesti chrbta a dolnej časti chrbta. Štúdie ukazujú, že niektoré potraviny môžu potlačiť zápal, čo prispieva k niektorým typom bolesti chrbta, najmä k tým, ktoré súvisia so záchvatmi artritídy, stresom a únavou…

Čo jesť, ako sa zbaviť bolesti chrbta:
1. Olivový olej: Niektoré štúdie ukazujú, že 1 lyžička. Olivový olej počas dňa pomáha znižovať bolesť chrbta a svalové napätie..
2. Konzervované morské ryby (losos, sardinky, makrely, šproty, tuniak v šťave alebo oleji): Fosfor, bielkoviny a omega-3 poly a mononenasýtené mastné kyseliny pomáhajú zmierniť stres a sú ideálne na regeneráciu svalov…
3. Ľanové orechy a vlašské orechy: tiež veľké zdroje omega-3 mastných kyselín, ktoré môžu zabrániť atakom artritídy a chrániť svaly pred mechanickým poškodením..
4. Rastlinné bielkoviny (ako sója): Pomáha udržiavať rovnováhu tekutín vo svaloch, zabraňuje bolesti spôsobenej nadmerným stresom – fyzickým aj duševným..
5. Vhodný pre všetky druhy zeleniny a ovocia (konzervované alebo mrazené, ale bez sirupu, omáčok alebo s vysokým obsahom soli): Nasýtte svoje telo rozpustnou a nerozpustnou vlákninou, ktorá podporuje trávenie a vstrebávanie minerálov potrebných pre vaše svaly z iných produktov…
6. Všetky druhy orechov: Obsahujú tiež bielkoviny a omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú vašim svalom zotaviť sa z tvrdej práce.
7. Zelený čaj: zmierňuje stres a dodáva energiu.
8. Zázvor: zlepšuje imunitu, znižuje stres a únavu, pomáha pri uvoľňovaní svalov, zlepšuje krvný obeh. potom všetko pomôže zbaviť sa bolesti chrbta. Skúste prevariť strúhaný koreň zázvoru vo vriacej vode a vypite ho ako čaj alebo limonádu. Ukázalo sa, že denná konzumácia čaju so zázvorom zlepšuje celkový stav tela..
Okrem produktov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa bolesti chrbta, existuje množstvo produktov, ktoré zvyšujú bolesť svalov..

Ak vám bolí chrbát, nakrájajte nasledujúce potraviny:
1. Niektoré rastlinné oleje (kukurica, slnečnica, bavlníkové semeno alebo zmiešané): Niektoré rastlinné oleje zvyšujú hladinu zlého cholesterolu v krvi a spôsobujú tvorbu cholesterolu. Plaky potom zase blokujú krv a bránia jej normálnemu cirkulácii vo svaloch.
2. Margarín tiež nie je pre telo nič dobré..
3. Fast Foods: Potraviny nasýtené trans-tukmi často zvyšujú hladinu kortizolu (stresového hormónu) v tele, čo spôsobuje bolesť na hrudníku a dolnú časť chrbta..
4. Potraviny s vysokým obsahom fruktózy (napríklad kukuričný sirup): Fruktóza môže zvýšiť produkciu inzulínu, čo prirodzene poškodzuje váš Move & Flex. Nadmerný príjem fruktózy môže viesť k záchvatom artrózy a bolesti chrbta..
5. Nasýtené potraviny (červené mäso, palmový olej, mliečne výrobky s vysokým obsahom tuku): Zvyšuje cholesterol v krvi a spôsobuje bolesti svalov.

Vitamín D, nedostatok vitamínu nie. Slnko môže prispieť k častým bolestiam chrbta. V jednej štúdii amerických vedcov lekári zistili nedostatok vitamínu D u 80% ľudí vo veku od 15 do 52 rokov s chronickou bolesťou dolnej časti chrbta. Preto vedci odporúčajú ísť viac na slnko alebo jesť potraviny s vysokým obsahom vitamínu D.

Pozri tiež:

Svetová časová stupnica Horúce správy z celej planéty Plná verzia stránky

Bolesť chrbta spôsobuje utrpenie pre každého z nás, najmä počas obdobia jesene a zimy, keď hmotnosť vrchného ošatenia tlačí na plecia a chrbát. A verejná doprava iba zvyšuje napätie. Ďalším faktorom, ktorý zhoršuje bolesť chrbta a dolnej časti chrbta, je stres, ktorý sa na jeseň ťažko zbaví, keď je všetko sivé a pochmúrne, uvádza správa Chronicle.info s odkazom na sunny7.ua .

Ale môžete sa zbaviť bolesti chrbta a dolnej časti chrbta. Štúdie ukazujú, že niektoré potraviny môžu potlačiť zápal, čo prispieva k niektorým typom bolesti chrbta, najmä k tým, ktoré súvisia so záchvatmi artritídy, stresom a únavou…

Čo jesť, ako sa zbaviť bolesti chrbta:
1. Olivový olej: Niektoré štúdie ukazujú, že 1 lyžička. Olivový olej počas dňa pomáha znižovať bolesť chrbta a svalové napätie..
2. Konzervované morské ryby (losos, sardinky, makrely, šproty, tuniak v šťave alebo oleji): Fosfor, bielkoviny a omega-3 poly a mononenasýtené mastné kyseliny pomáhajú zmierniť stres a sú ideálne na regeneráciu svalov…
3. Ľanové orechy a vlašské orechy: tiež veľké zdroje omega-3 mastných kyselín, ktoré môžu zabrániť atakom artritídy a chrániť svaly pred mechanickým poškodením..
4. Rastlinné bielkoviny (ako sója): Pomáha udržiavať rovnováhu tekutín vo svaloch, zabraňuje bolesti spôsobenej nadmerným stresom – fyzickým aj duševným..
5. Vhodný pre všetky druhy zeleniny a ovocia (konzervované alebo mrazené, ale bez sirupu, omáčok alebo s vysokým obsahom soli): Nasýtte svoje telo rozpustnou a nerozpustnou vlákninou, ktorá podporuje trávenie a vstrebávanie minerálov potrebných pre vaše svaly z iných produktov…
6. Všetky druhy orechov: Obsahujú tiež bielkoviny a omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú vašim svalom zotaviť sa z tvrdej práce.
7. Zelený čaj: zmierňuje stres a dodáva energiu.
8. Zázvor: zlepšuje imunitu, znižuje stres a únavu, pomáha pri uvoľňovaní svalov, zlepšuje krvný obeh. potom všetko pomôže zbaviť sa bolesti chrbta. Skúste prevariť strúhaný koreň zázvoru vo vriacej vode a vypite ho ako čaj alebo limonádu. Ukázalo sa, že denná konzumácia čaju so zázvorom zlepšuje celkový stav tela..
Okrem produktov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa bolesti chrbta, existuje množstvo produktov, ktoré zvyšujú bolesť svalov..

Ak vám bolí chrbát, nakrájajte nasledujúce potraviny:
1. Niektoré rastlinné oleje (kukurica, slnečnica, bavlníkové semeno alebo zmiešané): Niektoré rastlinné oleje zvyšujú hladinu zlého cholesterolu v krvi a spôsobujú tvorbu cholesterolu. Plaky potom zase blokujú krv a bránia jej normálnemu cirkulácii vo svaloch.
2. Margarín tiež nie je pre telo nič dobré..
3. Fast Foods: Potraviny nasýtené trans-tukmi často zvyšujú hladinu kortizolu (stresového hormónu) v tele, čo spôsobuje bolesť na hrudníku a dolnú časť chrbta..
4. Potraviny s vysokým obsahom fruktózy (napríklad kukuričný sirup): Fruktóza môže zvýšiť produkciu inzulínu, čo prirodzene poškodzuje váš Move & Flex. Nadmerný príjem fruktózy môže viesť k záchvatom artrózy a bolesti chrbta..
5. Nasýtené potraviny (červené mäso, palmový olej, mliečne výrobky s vysokým obsahom tuku): Zvyšuje cholesterol v krvi a spôsobuje bolesti svalov.

Vitamín D, nedostatok vitamínu nie. Slnko môže prispieť k častým bolestiam chrbta. V jednej štúdii amerických vedcov lekári zistili nedostatok vitamínu D u 80% ľudí vo veku od 15 do 52 rokov s chronickou bolesťou dolnej časti chrbta. Preto vedci odporúčajú ísť viac na slnko alebo jesť potraviny s vysokým obsahom vitamínu D.

Leave a Reply