Čo robiť, ak má vaše dieťa srdcový zlom

Prečo dieťa bolí srdce?

Ak má vaše dieťa srdcové choroby, malo by sa to určite povzbudiť, aby rodičia vyhľadali lekársku pomoc a nechali vykonať potrebné vyšetrenie. Okrem identifikácie lokalizácie bolesti bude kvalifikovaný lekár schopný určiť príčinu týchto udalostí. Počas vyšetrenia lekár určí periodicitu a pretrvávanie bolesti, čas nástupu, jeho intenzitu a šírenie. Pediatr môže tiež správne posúdiť psycho-emocionálny a fyzický stres, ktorému je dieťa vystavené, a ďalšie faktory, ktoré môžu spôsobiť kardiovaskulárne problémy…

Podľa lekárskych štatistík je približne 86,9% prípadov, keď dieťa pociťuje bolesť srdca, prevažne pichľavé a 96,1% prípadov sa vyskytuje na vrchole srdca. V 79,6% prípadov sa tiež zistilo, že bolesť srdca je vyvolaná stresom a nie je spojená s nadmerným cvičením, ani nevyvoláva, nezmieňuje ani nezmizne, keď dieťa zmení svoje zameranie alebo keď používa sedatíva. Príčinou bolesti srdca dieťaťa však môžu byť rôzne choroby alebo poruchy fungovania telesných systémov. Pozrime sa na príčiny bolesti dieťaťa.

Prečo dieťa bolí srdce??

Ak má vaše dieťa srdcové choroby, nemali by ste ho okamžite pripisovať zmenám súvisiacim s vekom a mali by ste čo najskôr pochopiť príčiny takýchto udalostí…

  • Funkčná bolesť. Srdce dieťaťa pomerne často bolí kvôli funkčným poruchám, ktoré zvyčajne nie sú spojené s vlastnou patológiou srdca. Ak hovoríme o srdcových ochoreniach u detí v ranom školskom veku, zvyčajne sa to vysvetľuje „rastovou chorobou“, to znamená počas obdobia intenzívneho rastu srdcového svalu, po ktorom krvné cievy zásobujúce tento orgán nedokážu udržať krok. Častejšie si môžete všimnúť tento druh bolesti u emocionálnych, astenických, aktívnych a agilných detí, pri chôdzi, joggingu a rôznych fyzických činnostiach. V tomto prípade bolesť zmizne, keď sa dieťa upokojí a odpočíva. Pri tomto type srdcovej myalgie bolesť prešíva a môže sa opakovať mnohokrát v priebehu niekoľkých mesiacov. V tomto prípade nie je potrebné žiadne špeciálne ošetrenie, denná rutina dieťaťa musí byť správne usporiadaná tak, aby mal dostatok času na odpočinok.
  • Patológia rôznych orgánov. V skutočnosti je dieťa so srdcovými problémami postihnuté narušením jednotlivých orgánov a systémov tela dieťaťa. Projekcie bolesti srdca môžu zahŕňať: chrbticu (s časnou osteochondrózou, skoliózou atď.), Nervový systém (s neurózou atď.), Gastrointestinálny trakt (s cholecystocholangitídou, biliárnou dyskinézou atď.). Vo všeobecnosti deti často nesprávne identifikujú zdroj bolesti, napríklad v prípade bolesti brucha môže dieťa naznačovať oblasť srdca alebo hrudníka. Preto je vhodné vykonať dôkladné vyšetrovanie.
  • Neuróza. V tomto prípade je bolesť lokalizovaná na vrchole srdca a bolí a stehy. Okrem toho má dieťa veľa emocionálnych prejavov, najmä motorickú úzkosť.
  • Arvi. Bolesť v srdci dieťaťa môže byť spôsobená vývojom infekčnej choroby alebo chrípky, čo môže naznačovať vývoj vírusovej myokarditídy. Okrem toho bolesti, ktoré sa objavia 2 až 3 týždne po šarláte alebo bolesti v krku, môžu naznačovať komplikácie, napríklad reumatizmus začína po tejto dobe po streptokokovej infekcii. V prípade reumatizmu alebo myokarditídy má dieťa okrem bolesti srdca aj všeobecnú nevoľnosť, príznaky intoxikácie, bolesti kĺbov, zlyhanie srdca atď. Táto situácia si vyžaduje okamžitú lekársku pomoc a primerané ošetrenie…
  • Srdcové ochorenie. V takýchto prípadoch môže byť bolesť srdca spôsobená abnormálnou koronárnou cirkuláciou, náhlou dilatáciou hlavných krvných ciev alebo srdca, perikarditídou atď. V týchto prípadoch je bolesť kompresívna, kompresívna a lokalizovaná za hrudnou kosťou (bolesť môže spôsobovať čeľusť, krk, plecia)..
  • Postcardiotomy syndrome. Hrudná kosť je nudná a teplota stúpa.
  • Perikarditída môže spôsobiť bolesť pleury spojenú s respiračnými pohybmi a perikardiálnu bolesť spojenú s bolesťou na hrudníku podobnou infarktu myokardu alebo angine pectoris..

Bolesť v srdci tínedžera

Zvyčajne je srdcová bolesť, ktorá sa vyskytuje v dospievaní, spojená s kardiálnou autonómnou dysfunkciou, konkrétnejšie dôsledkom vegetatívnej a vaskulárnej dystónie (VVD). Pri VVD je bolesť srdca šitá a je lokalizovaná na ľavej strane hrudníka a na ľavej osi. Takáto bolesť sa môže objaviť v uvoľnenom stave..

Ak malo dieťa srdcové ochorenie v dospievaní, môže to byť veľmi zriedka dôsledok nevhodného výsledku. Malo by byť zrejmé, že ak je ochorenie srdca vrodené, lekári ho diagnostikujú zvyčajne v ranom veku.

Dieťa mu bolí srdce – čo má robiť?

Rodičia by mali pochopiť, že žiadna iniciatíva nemôže liečiť bolesť srdca. Ak sa u dieťaťa objaví opakovaná bolesť, je potrebné sa poradiť s lekárom, aby sa stanovila presná diagnóza. Takže ak má vaše dieťa srdcový zlom – čo by mali rodičia robiť? Navštívte svojho lekára na vyšetrenie srdca (ultrazvuk, EKG). Ak kardiológ nenašiel žiadne problémy so srdcom, určite navštívte iných špecialistov: ortopéd, neurológ, gastroenterológ. To povedie k ochoreniam iných orgánov a systémov, ktoré môžu spôsobiť bolesť srdca.

Potrebnú liečbu predpíše lekár, ktorý urobil presnú diagnózu. Rodičia zase môžu urobiť veľa pre normalizáciu stavu svojho dieťaťa:

  • Výživa Možno budete musieť dodržiavať určitú stravu. V každom prípade by ste mali znovu skontrolovať stravu svojho dieťaťa, aby ste sa uistili, že má s potravinami dostatok mikroživín, vitamínov a živín…
  • Životný štýl. Dennú rutinu svojho dieťaťa nastavte správne, aby nedošlo k preťaženiu a nadmernej práci. Obdobia fyzickej aktivity by sa mali striedať s pokojom a duševným stresom..
  • Emocionálne pozadie. Venujte osobitnú pozornosť psycho-emocionálnemu stavu dieťaťa, zachovajte dôvernosť a rešpekt vo svojej rodine.

Leave a Reply