Čo robiť, ak máte bolesti kĺbov v dôsledku menopauzy

Bolesť kĺbov pri menopauze

Prečo sa bolesti kĺbov vyskytujú počas menopauzy

Hlavné zmeny v ženskom tele počas menopauzy sú spojené so znížením syntézy pohlavných hormónov. Nedostatok estrogénov spôsobuje celý reťazec ďalších zmien, ktoré negatívne ovplyvňujú pohodu.

Muskuloskeletálna bolesť sa pripisuje oneskoreným symptómom menopauzy, ktoré sú dôsledkom dlhodobého nedostatku hormónov. Prečo sa vaše nohy, kĺby, chrbát môžu bolieť, ak žena predtým také problémy nezažila?.

diagnostika

Ak sa vaša bolesť zhoršuje alebo je sprevádzaná inými príznakmi a domáca liečba nepomáha, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom. Na predpísanie účinnej liečby musíte pochopiť presnú príčinu bolesti kĺbov. Preto by ste mali navštíviť gynekológa, ortopéda a reumatológa. Štúdia môže zahŕňať všeobecný krvný obraz a hormonálne vyšetrenie, kĺbovú rádiografiu a osteodenzitometriu.

Rádiografia umožňuje sledovať zmeny kostí a zisťovať osteoporózu a osteoartrózu. V prípade potreby sa môže röntgenová snímka doplniť MRI alebo CT.

Osteodenzitometria je špeciálny spôsob diagnostikovania osteoporózy meraním hustoty kostí..

Liečba hormónov

Zvyčajne prvým signálom, ktorým by mala byť žena, je jej vek, začínajúci asi štyridsaťpäť rokov, odporúča sa užívať niektoré vitamíny: kyselinu askorbovú, tianín, retinol a iné. Takéto vitamíny obsahujú látky potrebné na obnovenie tkanív a kostí v tele..

V skorých štádiách menopauzy môžu byť predpísané nehormonálne lieky, aby sa zlepšila výkonnosť celého tela počas menopauzy. Takáto prevencia nie je liekom, ale môže veľmi pomôcť..

Počas menopauzy sa zvyčajne predpisujú hormonálne lieky na zmiernenie bolesti kĺbov. Toto ošetrenie pomáha spomaliť deštrukciu kostného materiálu..

Čo ak nemáte chuť užívať hormóny? Je to jednoduché, môžete to urobiť pomocou homeopatických liekov, recenzie tohto spôsobu liečby kĺbov sú pozitívne.

Bez ohľadu na typ ochorenia ovplyvňujúceho kĺby alebo kostné tkanivo sa liečba začína počas menopauzy s hormonálnou korekciou. To sa deje s liekmi obsahujúcimi progesterón alebo estrogén. Sú dostupné vo forme tabliet, injekcií a náplastí.

Hormonálna terapia sa používa na odstránenie bolesti kĺbov

Hormonálna liečba pomáha potláčať deštruktívne procesy v kostných a chrupavkových tkanivách, čo výrazne uľahčuje ich ďalšie zotavenie..

Dôležité! Existuje alternatíva k hormonálnej liečbe. Toto sú homeopatické lieky, na ktoré ženy reagujú celkom pozitívne..

Súbežne s odstraňovaním príčiny patologických zmien sa vykonáva symptomatická a základná liečba na zníženie bolesti a obnovenie poškodených štruktúr. Osteoporóza sa lieči liekmi používanými na ukladanie kostnej hmoty. Na tento účel sa vymenujú:

  • Výrobky vitamínu D vo forme Aquadetrimu, Vigantolu alebo Alfacalcidolu;
  • lieky vo forme uhličitanu vápenatého alebo citranu;
  • lieky patriace do skupiny biofosfátov, ktoré inhibujú funkciu osteoklastov, ako sú Focamax, Zomet, Fosavans.

Prípravky vitamínu D sa používajú na odstránenie problémov s kĺbmi.

Zbaviť sa rýchlo osteoporózy je dosť problematické. Preto terapia zahŕňa dlhodobé užívanie liekov.

Osteoartritída a osteochondróza sa liečia:

  • nesteroidné protizápalové lieky vo forme diklofenaku;
  • Lieky vitamínu B, ktoré môžu zlepšovať vedenie nervov a znižovať bolesť – Milgama patrí do tejto skupiny;
  • kortikosteroidné lieky používané iba v závažných prípadoch.

Ďalej sa podávajú lubrikanty s protizápalovými, otepľovacími a analgetickými účinkami. Ak proces deštrukcie chrupavky stále umožňuje regeneráciu, pacientovi sa odporúča používať chondroprotektory. Tieto lieky majú dlhé cykly..

Poskytnuté prostriedky sa používajú na odstránenie príznakov osteoartritídy.

Tip! Výrazne zlepšuje stav kĺbov vstrekovaním kyseliny hyalurónovej do dutiny, čo je vlastne „tekutá protéza“…

Svoju terapiu určite doplňte fyzioterapiou, masážami a liečebnými cvičeniami. Ak nie je možné kĺb opraviť, má žena čiastočnú alebo úplnú artroplastiku..

Chirurgia je tiež potrebná, ak je osteochondróza sprevádzaná tvorbou veľkých prietrží, ktoré stláčajú nervové zakončenie alebo miechu…

Počas menopauzy čeliť bolesti kĺbov je realistické. Kľúčom je zabrániť úniku problému a pravidelnej udržiavacej liečbe.

Čo robiť, ak vaša menopauza spôsobuje bolesť kĺbov? Hormonálna alebo iná špecifická liečba sa zvyčajne podáva na odstránenie pretrvávajúcej bolesti kĺbov..

Liečba hormónov

Liečba hormónmi sa vykonáva bez ohľadu na základné ochorenie, ktoré spôsobilo bolesť kĺbov. Jeho účelom je korigovať hormonálne pozadie počas menopauzy.

Gynekológ predpisuje ženám liek obsahujúci progesterón alebo estrogén. Pomáhajú zastaviť degeneratívne procesy v kostnom tkanive a kompenzujú nedostatok ženských hormónov..

V súčasnosti existuje veľa hormonálnych liekov a nemali by ste sa ich báť užívať: hormonálna terapia (krátka alebo dlhá, stredne ťažká alebo intenzívna), správne vybraná lekárom, prinesie len výhody..

Hormonálne lieky sa môžu užívať vo forme tabliet alebo čapíkov, krémov, injekcií, sadry. Terapeutický kurz – od 1 roka.

Osobitné zaobchádzanie

Špecifické ošetrenie na opravu poškodenia. Vitamín D a vápnik sa používajú na liečbu osteoporózy. V tomto prípade je proces úpravy pomerne dlhý.

Protizápalové lieky a lieky proti vitamínu B na liečbu osteoartritídy a osteochondrózy Kortikosteroidy používané v závažných prípadoch..

Osteoartróza vyžaduje lieky, ktoré môžu stimulovať obnovu chrupavky. Lieky ako Arteparon a Rumalon umožňujú tvorbu zdravej chrupavky. Trental a Curantil zlepšujú krvný obeh a pomáhajú obnovovať kĺby. Voltaren, novokain, Midokalm a No-spa zmierňujú zápaly a bojujú proti bolesti.

Ručné kĺby sa liečia fyzioterapiou a obklady. Ak sa bolesť zosilňuje, pridávajú sa neautomatické terapie a protizápalové lieky.

Na liečenie bolesti kĺbov sa tiež používajú masti na zmiernenie bolesti a otepľovanie. Terapia je doplnená fyzioterapeutickými postupmi. Sú zobrazené masérske a terapeutické cvičenia.

Náklady na liečbu budú závisieť od liečebného komplexu predpísaného lekárom. Všeobecne platí, že odborníci sa snažia poskytnúť pacientom lacné lieky pre lieky proti bolesti, chondroprotektory, bisfosfonáty a ďalšie. Oprávnené lieky je možné zakúpiť v lekárni online objednaním cieleného doručenia. Náklady na liečbu bolesti kĺbov sa líšia v závislosti od pacienta a závisia od množstva liekov, ktoré jej lekár predpísal. Priemerné náklady na liečbu možno vypočítať aproximáciou zoznamu liekov:

V zákulisí boli zábavné večierky a možnosť užívať si život na pár dní. Ale nezúfajte, budúce vyhliadky nie sú také pochmúrne, ako sa zdá na prvý pohľad.

Áno, telo sa pravidelne začína zhoršovať, s bolestivými pocitmi a neprekonateľnou slabosťou. Zničenie už nie je možné, ale udržiavať Move & Flex v dobrom stave a obnoviť chuť života každému laikovi.

Počas poklesu funkcie produkcie estrogénu môžu byť vaše hlavné obavy spojené s liečením bolesti kĺbov počas menopauzy a odstránením nepohodlia v bruchu, krku a chráme…

S týmto si môžete pomaly užívať život a synergovať.

Pomáhame telu odolať menopauze

Bolesť kĺbov zvyčajne sprevádza ženy počas menopauzy a postmenopauzy. Je to kvôli nedostatku ženských pohlavných hormónov, ktoré zvyšujú krehkosť kostí..

Po 45 rokoch sa snažte byť so svojím telom opatrní. Spolu s osteoporózou je možné počas menopauzy pozorovať menopauzálnu artritídu.

Môžete sa toho zbaviť užívaním hormonálnych liekov a fyzioterapeutických cvičení. Všetky postupy by vám mal prideliť váš poskytovateľ zdravotnej starostlivosti..

Nezabudnite na potrebu navštíviť gynekológa, ktorý dokáže určiť závažnosť vašej hormonálnej nerovnováhy a zmierniť bolesť. Na jar je zníženie telesného tonusu spôsobené nedostatkom vitamínov, potrebnú liečbu však môže ponúknuť iba špecialista.

Jednou z najúčinnejších metód liečby menopauzálnej bolesti kĺbov je denná elementárna adherencia a výživa Move & Flexoe. Dobrý spánok, päť jedál denne, cvičenie a prechádzky pod holým nebom prospejú, ak sa stanú pravidelnými a prirodzenými..

O štyridsať rokov neskôr by ženy mali konzumovať viac zeleniny a mliečnych výrobkov. Je vhodné znížiť alebo vylúčiť spotrebu mäsa, údeného mäsa, nakladaných potravín, kávy a alkoholu.

Čerstvý zeleninový šalát s rastlinným olejom a vyprážaným ovocím pomôže zbaviť sa zápchy, ktorá je typická pre toto obdobie. Teplé relaxačné kúpele so smrekovým olejom na zmiernenie bolesti kĺbov..

Video: Ako liečiť bolesť kĺbov ľudovými liekmi počas menopauzy

Aby bola liečba úspešná, odporučí vám tradičná medicína venovať osobitnú pozornosť strave. Aby sa predišlo bolesti kĺbov, ženy by mali mať: sušené marhule, sušené slivky, hrozienka, rôzne druhy orechov a potraviny bohaté na vápnik..

Prvá vec, ktorú odporúča tradičná medicína počas menopauzy, je dôkladné sledovanie stravovania. Strava by mala pozostávať z orechov, sušených marhúľ, sliviek, hrozienok a bielkovinových potravín, ako aj potravín bohatých na vápnik..

Bolesť kĺbov pri menopauze: liečba a prevencia

Ak žena pociťuje miernu bolesť kĺbov počas menopauzy, môžete vyskúšať preventívne opatrenia a liečbu ľudovými liekmi, analgetikami a masťami. Môžete užívať doplnky vápnika, aby ste predišli problémom s kĺbmi..

Žena počas menopauzy by mala starostlivo prehodnotiť svoju stravu. Menu musí obsahovať ryby a mliečne výrobky, ako aj celozrnné výrobky a čo najviac zeleniny, orechov.

Leave a Reply