Čo robiť na liečbu silnej bolesti kĺbov, kostí, prstov na nohách

Prečo bolí nohy, kolená a palce?

Nohové kĺby Čo to bolí

  1. Zápal kĺbov – dráždi nervové zakončenie a spôsobuje bolesť.
  2. Opotrebovaná alebo poškodená chrupavka – nemá nervové zakončenie, takže si nemusíte byť vedomý problémov s ňou, ako sú deformácie. Okrem toho, ak je chrupavka silne opotrebovaná, kosť pod ňou tiež začína opotrebovať a meniť tvar. Je to veľmi bolestivé, pretože kosti sú iba tie, ktoré majú nervové zakončenie.
  3. Nadmerný tlak kĺbov – nie je prekvapujúce, že nosenie ťažkých predmetov môže zvýšiť bolesť rúk, ramien a ramien, ale môžete to tiež cítiť v iných pohyblivých častiach tela…
  4. Vysoko fyzická aktivita – Preťaženie sa rôznymi úlohami môže ďalší deň viesť k ešte väčšej bolesti. Artritída tiež znižuje vytrvalosť svalov, čím sa zvyšuje únava. Toto ochorenie spôsobuje oslabenie väzov, čo vedie k zvýšenému napätiu svalov a kĺbov..

V štruktúrach okolo kĺbu sa môže vyskytnúť zápal:

  • bursa, ktorá umožňuje normálne fungovanie svalov a šliach (často na pleciach a bokoch)
  • väzy, ktoré držia časti kĺbu spolu (bežné v oblasti kolena).

Niekedy môžete pociťovať bolesť v jednej časti tela, ale problém je niekde inde. Príkladom je ischias, pri ktorej je poranený miechový nerv, ale často je cítiť bolesť v nohe. Váš lekár alebo terapeut zistí príčinu problému a pomôže vám ho vyriešiť. Povie vám, ktoré liečby pomôžu zmierniť vaše príznaky a / alebo zvládnuť váš stav.

Okrem liečebných procedúr môžete urobiť oveľa viac, aby ste znížili bolesť a stres kĺbov a zlepšili vytrvalosť svalov..

Ťažká bolesť kĺbov kostí, kolena a chodidiel

Nie je neobvyklé byť veľmi silný, ťahať alebo spôsobovať bolesť v kolenách, dolných a iných kĺboch. Existuje veľa dôvodov. Ak sa pozriete na to, ako a kedy to začalo, získate informácie, ktoré vám pomôžu pochopiť dôvod. Ak po niekoľkých týždňoch bolesť spontánne nezmizne, navštívte svojho lekára.

Nesprávna obuv

Prvá vec, ktorú treba skontrolovať, sú vaše topánky. Môžete mať na sebe zlé sedadlo na nohách, stratiť sa v priebehu času opotrebovaním alebo nie ste navrhnutý na činnosti, ktoré cvičíte..

Fyzická aktivita

Takmer každý bežec v jednom bode na kolene zažil bolesť. Rozdiel môžu mať aj športy ako bojové umenia, futbal a volejbal. Ak je toto cvičenie pre vás niečo nové alebo ak vaše sily nôh ešte nie sú úplne vyvinuté, bolesť sa môže stať vedľajším účinkom. Problémom môže byť aj pešia alebo horská turistika.

Nedostatok živín

Move & Flex Bones and Muscle Consions sú dôležitými zdrojmi vápnika. Vitamín D je tiež dôležitý pre hustotu kostí a stabilitu kĺbov. Nedostatok týchto látok môže spôsobiť bolesť. V skutočnosti nízke hladiny vitamínu D sú presne to, čo spôsobuje slabosť dolných končatín..

Medzi problémy patrí podvrtnutie alebo natiahnutie kolena, trauma väziva, tendinitída, dislokácia kolena a burzitída. K poškodeniu kĺbov môže tiež dôjsť v prípade pádov, autonehod alebo štrukturálnych poranení..

Chronické choroby

Bolesť môže byť spôsobená chronickými chorobami, ako je reumatoidná artritída alebo osteoartritída, lupus, roztrúsená skleróza a fibromyalgia. Nadmerný tlak na kolenné kĺby vytvára nadmernú váhu. Neošetrená plantárna fasciitída a Achillova tendinitída spôsobujú bolesť lýtkových svalov.

Prečo je špička imobilizovaná a bolí

Palcový kĺb (1 metatarsofalangal) je v cykle chôdze veľmi dôležitý. Palec stabilizuje stúpanie chodidla a je veľmi dôležitý pre normálny pohyb a funkciu chodidla. Keď sú kosti za veľkým prstom umiestnené a oblúk chodidla klesá, rovnako ako pri plochých chodidlách, jeho rozsah pohybu je znížený. Abnormálna dĺžka prvej metatarzálnej kosti môže tiež obmedziť pohyb palcového kĺbu. Klinickým názvom tohto ochorenia je Hallux Limitus..

A to nie je neobvyklé. Bolesť povzbudzuje ľudí, aby vyhľadali lekársku pomoc. Niekedy si tiež všimnú vydutie v hornej časti palca. Pacienti majú znížený rozsah kĺbov, bolesť pri dorsiflexe prsta a / alebo bolesť pri stlačení kĺbu. Často je to kvôli plochej nohe a problémom s Achillovou šľachou. V tomto prípade sa na röntgenových lúčoch často pozoruje kosť rotujúca okolo kĺbu (a teda aj kŕče) a zmenšenie priestoru kĺbov, čo často naznačuje opotrebovanie chrupavky. Hallux Limitus je spôsobený hlavne typom „opotrebenia“ artritídy, ktorý bežne ovplyvňuje kolená a boky..

Ako liečiť kĺby nôh

Čo s tým robiť, závisí od závažnosti stavu. Konzervatívna liečba môže zahŕňať použitie protizápalových a ľudových liekov, ortopedických liekov, injekcií steroidov a tvrdých čižiem. Tento mierny prípad je účinný pri znižovaní bolesti a dokonca pri zlepšovaní pohyblivosti počas protéz. Ak sú kĺby pokročilejšie v štádiu degenerácie, je vhodnejšia chirurgická liečba. Vyrezanie je postup, pri ktorom sa šišky odoberajú (už bolo diskutované skôr), a teda povedané, šitie sa očistí. Je to veľmi účinný postup, ktorý často vedie k zníženiu bolesti a zvýšeniu rozsahu pohybu. Po operácii pacienti zvyčajne dorazia do špeciálnej lekárskej obuvi a vrátia sa k normálnej obuvi do 2 až 3 týždňov.

Leave a Reply