Čo sa myslí pod panvovou bolesťou v nohách, Moje nohy

Bolesť v panve dáva chodidlám to, čo za ňou leží choroba?

Bolesť v panve často vyžaruje do nohy. Tento jav bol dokumentovaný po zraneniach zapríčinených zápalovými procesmi v šliach alebo vakoch na kĺby, infekčným poškodením tela. V počiatočných štádiách vývoja choroby sa nepohodlie pociťuje iba v samotnom kĺbe, potom chodidla spôsobujú bolesť panvy. Je to kvôli zapojeniu susedných štruktúr, väzov, svalov, nervových zväzkov. Nepríjemný pocit streľby sťažuje každodenné činnosti, preto je potrebné zistiť príčinu bolesti a predpísať účinnú terapiu.

Hlavné príčiny panvovej bolesti

Pocity bolesti sú spôsobené určitými zmenami, ktoré sa vyskytujú v panve kĺbov. Medzi ne patria tieto degeneratívne procesy:

 1. Objem kĺbovej tekutiny v postihnutej oblasti je výrazne znížený, čo narúša normálnu mobilitu;
 2. Zmeny periartikulárnych štruktúr;
 3. Poškodená synoviálna membrána;
 4. Poškodené tkanivo chrupavky.

Všetky vyššie uvedené podmienky sú pre človeka veľmi nebezpečné, pretože spôsobujú nebezpečné muskuloskeletálne komplikácie. Poškodenie kĺbov môže viesť k úplnému znehybneniu nohy a následne k postihnutiu. Medzi hlavné príčiny bolesti bedrového kĺbu patria:

 • artritída – zápal kĺbov;
 • artróza – deštrukcia chrupavky;
 • rôzne druhy zranení (modriny, hrbole, dislokácie);
 • poruchy obehu v segmentoch kĺbu;
 • infekčné choroby, ktoré spôsobujú degeneratívne procesy v tkanivách kostnej chrupavky;
 • zmena polohy hlavy femorálnej acetabula v dôsledku vrodenej alebo získanej patológie;
 • neurologické choroby, ako je ischias, neuritída sedacieho nervu, syndróm piriformis.

symptomatológie

V závislosti od charakteru bolesti môže lekár predpokladať príčinu choroby. Bolesť panvy, ktorá spôsobuje, že ľavá alebo pravá noha môže mať výraznú povahu, náhly nástup alebo pomalé nahromadenie a v počiatočných fázach osobu ani neobťažuje. Medzi tieto príznaky patrí:

 1. Na pozadí reumatoidnej artritídy sa často vyskytuje zvýšenie telesnej teploty;
 2. Bolesť v oblasti panvy dáva nohám rovnako ako zadok, kolená, spodnú časť chrbta. Všetky tieto príznaky jasne ukazujú na vaskulárnu nekrózu, veľmi nebezpečné ochorenie;
 3. S pomalým nárastom nepohodlia, zhoršeného cvičením, cvičením, môžeme predpokladať ochorenie, ako je artróza;
 4. Ak bolesť vyžaruje ako do oblasti nôh, tak do bedrovej oblasti, je to príznak radikulitídy.

Tri choroby, ktoré spôsobujú bolesť TBS

V medicíne existujú tri patológie, ktoré spôsobujú bolesť bedrového kĺbu. Prvým je artritída – zápal kĺbov. Najčastejšie sa vyskytuje v starobe. V počiatočných fázach je nepohodlie priamo v samotnom kĺbe. Ak je choroba zanedbávaná, rozširuje sa do periartikulárnych štruktúr. V tomto prípade panvová bolesť dáva pravú nohu alebo ľavú, v závislosti od lokalizácie zápalového procesu. Pacienti zvyčajne označujú prednú časť stehna. Neustála bolesť spôsobuje stuhnutosť pohybov a zmeny chôdze (jedna osoba začína hladiť jednu nohu, aby zmiernila bolesť). Liečba zahŕňa hormonálne a protizápalové lieky, ako aj fyzioterapiu, terapeutické cvičenia, masáže..

Druhou chorobou je artróza, koxartróza. Diagnostikuje sa v priebehu 40 – 60 rokov. V počiatočných fázach sa rozvinie nezistený, pričom syndróm bolesti postupne narastá iba na jednu stranu. Kŕče sa objavujú iba počas cvičenia a pohybu a v pokoji patológia úplne zmizne. Toto ochorenie má degeneratívny charakter, čo vedie k výraznej deštrukcii tkaniva chrupavky. Ožarovanie dolných končatín sa vyskytuje v pozadí kompresie nervových zväzkov. Liečba je iba v prvej alebo druhej fáze vývoja. Používajú sa chondroprotektory, NSAID, lieky proti bolesti. Fyzioterapia a masáže sú predpísané.

Treťou patológiou je burzitída. Je to zápalový proces v kĺbových vreckách. Prejavuje sa krehkou bolesťou v hlbokých tkanivách. Kvôli neznesiteľnej bolesti nemôže človek ležať na chorej strane. Ochorenie nie je lokalizované do jedného kĺbu, ale je vždy dodávané do nohy. Ako liečba sa podáva priebeh injekcie NSAID v kombinácii s kortikosteroidmi.

Ak bolesť kĺbov ovplyvňuje nohu, liečba by sa mala začať okamžite. Bežné patológie spôsobujú vážne komplikácie. Odporúča sa, aby ste sa okamžite obrátili na svojho lekára, aby ste sa liečili a liečili ochorenie v skorom štádiu.

Leave a Reply