Čo treba brať na bolesť chrbta

Čo treba brať na bolesť chrbta

Lieky na bolesti chrbta

Všetky lieky používané na bolesti chrbta sa dajú rozdeliť na narkotické a narkotické analgetiká. Akútna bolesť dolnej časti chrbta môže trvať od niekoľkých dní do niekoľkých týždňov.

Aj keď lieky proti bolesti nedokážu liečiť bolesť chrbta, zmierňujú bolesť a poskytujú spôsob, ako sa vysporiadať s jej príčinami, ako je fyzioterapia a schopnosť pracovať. Vyberajú sa na základe závažnosti, trvania, umiestnenia a možných vedľajších účinkov symptómov. Považujú sa za najľahšie analgetiká a zvyčajne sa najprv testujú. Aj keď ide o relatívne mierne opatrenia, môžu spôsobovať vedľajšie účinky, najmä ak užívate veľké dávky dlhší čas..

Liečba silnej bolesti chrbta a chrbta

Na zmiernenie traumatickej bolesti môžu byť obzvlášť užitočné svalové relaxanciá. Napríklad karisoprodol významne zmierňuje bolesť a zlepšuje fungovanie do troch dní od liečby. Ľudia s chronickou bolesťou dolnej časti chrbta, najmä po operácii, sú niekedy predpisovaní syntetickými drogami. Medzi NSAID a drogami je slabší stupeň.

Niekedy však v najzávažnejších prípadoch je potrebné používať omamné látky. Kortikosteroidy môžu byť tiež injikované do nervových uzlín v chrbtici alebo kĺboch, aby sa zabránilo rozvoju artritídy. Medzi vedľajšie účinky predávkovania steroidmi patrí riedenie kostí, prírastok na hmotnosti a hladina cukru v krvi. Krvný cukor # 8212; veľmi dôležitý ukazovateľ. Pretože môžu byť účinné pri liečbe určitých typov bolesti spôsobenej nervovými problémami..

Over-the-counter lieky na over-the-counter bolesti chrbta

Najčastejšie z nich sú bolesti hlavy, nevoľnosť, zápcha, hnačka, nespavosť, sexuálne vedľajšie účinky, únava. Ak pociťujete silnú bolesť alebo pretrváva viac ako týždeň, vyhľadajte lekársku pomoc pre cielenejšiu liečbu..

Recenzia tabliet bolesti chrbta

Bolesť môže byť rôzna: ostrá, matná, kŕčovitá. pálenie, môže byť sprevádzané brnenie a husacie hrbole, znecitlivenie. Váš lekár sa vás opýta na povahu, frekvenciu a frekvenciu vašej bolesti. Váš lekár sa pokúsi určiť príčinu vašej bolesti a začať liečbu jednoduchými metódami (ľad, mierne lieky proti bolesti, fyzická terapia a potrebné cvičenia). Predovšetkým sa môžu vykonať iba v prípade podozrenia na zlomeninu stavcov.

Text bol pridaný do Yandex Webmaster 1/25, 3:38 hod. Práva vyhradené. Predkladanie materiálov podľa článku je povolené iba s písomným súhlasom správy as odkazom na túto stránku. Telefónne vyšetrovanie v Moskve: +7 (495) 745-18-03. Bolesť dolnej časti chrbta je jednou z najčastejších sťažností pacientov u lekára na liečbu pohybového ústrojenstva doma iv zahraničí…

Preto sú nesteroidné protizápalové lieky (NSAID), ako je diklofenak, celekoxib, indometacín, účinné pri tomto type bolesti. Predávajú sa a predávajú bez lekárskeho predpisu. Použitie NSAID je účinné pri zmierňovaní bolesti, ale nemalo by sa užívať dlhšie ako tri mesiace bez lekárskej pomoci.

Sú lokalizované takmer výlučne na spodnej časti chrbta, sprevádzané svalovým napätím; # 8212; Bolesť sa zosilňuje tlačením na postihnutý sval a zmenou polohy tela. Už zo samotného názvu tejto skupiny liekov je zrejmé, že sa jednoducho nedajú kúpiť v lekárni.

Naši respondenti počas našej exacerbácie častejšie než obvykle berú alebo pijú bez liekov. Ak si pozorne prečítate zloženie mnohých známych drog, určite nájdete zanedbateľné množstvo liekov. Dávky, ktoré v minulosti zmierňovali bolesť, už viac nepomôžu. A narkotické analgetiká v podstate nepomôžu. Bude potrebné zvýšiť, zvýšiť a zvýšiť dávku.

Pre bolesti chrbta akéhokoľvek pôvodu môže lekár v niektorých závažných prípadoch predpísať lieky proti bolesti narkotiká # 8212; ako Tramal, Promedol. Tento článok pojednáva o hlavných príčinách bolesti chrbta a liekov, ktoré môžu zmierniť bolesť. Intenzita bolesti dolnej časti chrbta sa môže veľmi líšiť # 8212; od miernej až po neznesiteľnú bolesť, ktorá bráni rovnomernému pohybu.

Trochu o tejto téme:

Toto je bežný jav: Pri zdanlivo úplnom nepohodlí sa náhle objaví bolesť chrbta. Prečo by to tak bolo?

Je nebezpečné nechať objekty kĺzať. Ale skôr, ako začnete užívať lieky proti bolesti alebo masáž, musíte určiť zdroj bolesti. V závislosti od povahy bolesti, jej načasovania a intenzity je možné rozlíšiť nasledujúce príčiny bolesti chrbta.

osteochondrosis

Osteochondróza nie je zápalová, ako si mnohí myslia, ale degeneratívne ochorenie, ktoré sa vyvíja s vekom.

Táto choroba je vyrovnaním vertikálneho postoja: horné stavce stláčajú spodné, chrupavka medzi nimi sa zmenšuje, stráca vlhkosť a elasticitu – premení sa v blok. Nervové korene z miechy sú stlačené, čo spôsobuje bolesť.

Môže to bolieť kdekoľvek v chrbte, od spodnej časti krku po spodnú časť chrbta.
Bolesť s osteochondrózou sa zvyčajne vyskytuje po náročnom dni strávenom na nohách, fyzickej aktivite, vždy bližšie k večeru. Povaha bolesti je piercing, piercing, niekedy krútenie. Intenzita často závisí od polohy tela: bolesť sa zvyšuje, keď stojíte alebo sedíte, a pri ľahnutí zmizne.

Najlepšie výsledky liečby poskytujú zdatnú masáž a pokoj. Pacienti by za žiadnych okolností nemali podstúpiť prenos osteochondrózy..

Radikulitída (Radikulopatia)

Zdrojom bolesti je koreň nervovej chrbtice, ale na rozdiel od osteochondrózy tu bolesť vyplýva zo zápalového procesu v medzistavcových kĺboch. Zápal je často výsledkom podchladenia (prechladnutia) a vyskytuje sa počas chladného obdobia.

Kde to bolí: Dolné hrudné stavce a horná bedrová chrbtica.

Povaha bolesti sa zmení a ochrne. Intenzita bolesti je taká veľká, že sa niekedy človek nemôže pohybovať..

Liečba spočíva v podávaní protizápalových liekov interne a topicky (masti), zahrievajúcich mastí, pacient potrebuje odpočinok. Masáž nie je veľmi účinná. V žiadnom prípade by to nemalo byť bezchybné.

Medzibunková neuralgia

Zápalová bolesť spojená s podchladením.

Vyskytuje sa v dolnej časti hrudníka.

Povahou bolesti je streľba, zosilnená inšpiráciou, náhle pohyby. Bolesť sa zvyčajne posúva zo stredu chrbtice na jednu stranu.

Jediným spôsobom, ako pomôcť, je relaxovať a zaujať najmenej bolestivé držanie tela..

Masáž nielenže nepomáha, ale naopak, môže zhoršiť bolesť. Neexistujú žiadne špecifické metódy liečby – neuralgia spontánne vymizne po 12 až 16 dňoch.

Gastrointestinálna bolesť

Najmä bolesť spojená s žalúdočnými chorobami (gastritída, vred), dvanástnikový vred, pankreas..

Bolesť sa vyskytuje na úrovni dolného stavca na úrovni hrudnej chrbtice a vyskytuje sa pri jedle: zintenzívňuje sa na lačný žalúdok a bezprostredne po jedle, počas týchto období vyzerá ako úder mečom – ostrý a prepichnutý. Po zvyšok času bolí bolesť bolesť, ťahá a mizne. Niekedy je táto bolesť spojená s nevoľnosťou a pálením záhy..

Ak sa vyskytnú opísané príznaky, je potrebné vykonať gastrointestinálne vyšetrenie – ultrazvuk, FGDS, dar na biochemickú analýzu krvi a konzultáciu s gastroenterológom..

Bolesť spôsobená angínou

V angíne pectoris je to len v 70 zo 100 prípadov bolesť v hrudnej kosti a v iných prípadoch sa môže bolesti prejaviť kdekoľvek sa vám páči, najmä vzadu, od medzistavcových priestorov po dolné hrudné stavce…

Je ľahké rozpoznať: je to depresívne, depresívne, často sprevádzané pocitom nedostatku vzduchu. Posilňuje po cvičení a upokojuje. Samotná klesá – až kým úplne nezmizne. p /

Jednoduchým testom je stanovenie angíny pectoris: pod jazyk by sa mala umiestniť tableta nitroglycerínu, a ak bolesť ustúpi, je to angína pectoris. Ak tablety nepomáhajú, bolesť nie je príčinou srdca.

Ak existuje podozrenie, že ide o angínu pectoris, je potrebné vykonať EKG a konzultovať kardiológa. Zo všetkých bolestí chrbta je to najnebezpečnejšie. Angína masáž a otepľovacie masti sú prísne zakázané.

Náhodné správy:

Aké lieky na bolesti chrbta?

Výber akéhokoľvek liečiva by mal byť vždy určený charakteristikami choroby.

Bez dôkladného vyšetrenia a presného lekárskeho vyšetrenia nemôžete problém vyriešiť sami.

Ako všeobecnú informáciu však zvážime, aké lieky proti bolesti môžu byť pre bolesť chrbta a čo presne to pomáha.

tableta

Nesteroidné protizápalové lieky

Tieto prostriedky tiež odstraňujú bolesti chrbta spôsobené zápalom odstránením zápalu. Zvyčajne sú dostupné bez lekárskeho predpisu, ale sú dostupné aj na lekársky predpis..

Tie sú účinnejšie, ale majú mnoho vedľajších účinkov na zažívací, obličkový a obehový systém, ktoré môžu vážne zhoršiť Move & Flexier, ak sa užijú príliš dlho (viac ako tri dni) alebo pri príliš vysokej dávke..

Svalové relaxanciá

Ak je bolesť chrbta spôsobená silným svalovým kŕčom, najmä z dôvodu traumy, sú potrebné tabletky proti bolesti, napríklad svalové relaxanciá..

Účinok týchto liekov proti bolesti je na uvoľnenie svalov. Preto nepohodlie zmizne.

Tieto lieky majú tiež vedľajšie účinky: vysoký krvný tlak a ospalosť..

kortikosteroidy

Kortikosteroidy – hormonálne lieky – sú obzvlášť účinné. Môžu zmierňovať bolesti chrbta vďaka protizápalovým účinkom..

Lekár vám ich môže predpísať, ak liečba NSAID a svalovými relaxanciami nepomôže. V niektorých prípadoch je to dobrý spôsob, ako zabrániť chronickému zápalu..

Zoznam takýchto tabliet je pomerne veľký. Najskôr sa použijú vysoké kortikosteroidy, potom sa dávka zníži a pokračuje niekoľko dní..

narkotiká

U syndrómov akútnej bolesti – s ťažkými zraneniami alebo po rozsiahlom chirurgickom zákroku – môžu byť predpísané omamné analgetiká.

V takom prípade by mal byť lekár veľmi opatrný. Sú známe úmrtia po zneužití narkotických analgetík alebo po vývoji drogovej závislosti.

Na druhej strane sa stáva, že iba narkotiká môžu človeku pomôcť cítiť bolesť. Z pocitu – pretože tieto pilulky nezmierňujú bolesť.

Ovplyvňujú mozog, nervové bunky, akoby blokovali ich citlivosť. To isté platí pre tento typ injekcie..

Aby sa predišlo závislosti, je potrebné vylúčiť nadmerné a najmä nekontrolované využívanie týchto prostriedkov.

čapíky

Prípravky vo forme rektálnych čapíkov nemajú analgetické účinky horšie ako tablety. Obsahujú rovnaké prísady ako tablety a niekedy rovnaké analgetikum prichádza v mnohých formách.

Čapíky s nesteroidnými liečivami zmierňujú nepohodlie, uvoľňujú svaly chrbta, zlepšujú celkový stav – to všetko v dôsledku toho, že sa účinné látky objavia okamžite v krvi.

Takáto liečba sa môže kombinovať s fyzickou terapiou. manuálna terapia, masáž .

Napriek širokému rozšíreniu, rýchlosti a účinnosti má použitie čapíkov aj kontraindikácie (jedným z nich je závažné ochorenie, ako je žalúdočný vred)…

Ak niektoré z predpísaných piluliek proti bolesti nie sú účinné pri zmierňovaní bolesti, lekár sa môže rozhodnúť podať intramuskulárne injekciu anestetika na konkrétne miesta okolo chrbtice…

Jedná sa o tzv. Paravertebrálne blokády. Lokálne anestetické roztoky (lidokaín, novokaín atď.) Používané samostatne alebo v kombinácii s inými liekmi.

Rovnako ako tablety, injekcie môžu mať protizápalové účinky alebo zmierňovať patologické svalové kŕče v chrbte. Okrem toho zvyčajne zadajte nasledujúce údaje:

Ihneď po injekcii sa môžu tiež použiť manuálne terapie alebo teplé obklady na pomoc s bolesťou chrbta..

Primárnou úlohou lekára počas liečby proti bolesti je prideliť prostriedky identifikovanej príčine bolesti chrbta, zabrániť jej výskytu a pomôcť pacientovi čo najskôr sa vrátiť k svojmu predchádzajúcemu životnému štýlu (predĺžený odpočinok iba zvyšuje riziko exacerbácie)…

Odstránenie syndrómu bolesti injekciou, pilulkou alebo iným spôsobom vám umožní začať riešiť príčinu problému pomocou dlhodobých, účinných nelekárskych metód…

opatrne! Informácie o skupinách liekov sa poskytujú iba na informačné účely. Nikdy nepoužívajte lieky bez lekárskeho predpisu..

Pamätajte, že každý liek má svoje vlastné kontraindikácie a vedľajšie účinky. Lieky môže predpisovať iba lekár presne podľa vášho stavu..

Leave a Reply