Čo Valentine Dicelli odporúča, cvičenie chrbta alebo ako sa stať Move & Flex

Valentine Diculo odporúčania, cvičenie na chrbte

Muskuloskeletálna patológia je dnes jedným z vedúcich miest z hľadiska prevalencie. Poranenia miechy sú obzvlášť časté. Rok čo rok vykazuje významný nárast posttraumatických chorôb. Niet divu. S postupujúcim vývojom technológií sa v skutočnosti na cestách a na pracovisku vyskytuje viac zranení. Pre týchto pacientov boli vyvinuté špeciálne rehabilitačné opatrenia..

Dnes je uznaná najúčinnejšia technika Valentine Dicula. Takmer 100% všetkých prípadov liečby chrbtice umožňuje obnovenie postihnutého segmentu chrbtice a návrat pacienta do motorickej aktivity..

Základné pravidlá

Autorom techniky v minulosti bol sám lekár, reťaz, podľa lekárov, navždy na invalidnom vozíku. Túžba žiť celý život a stáť na našich nohách znemožňovala.

Jeho technika je holistický cvičebný systém, ktorý uzdravuje a posilňuje celé telo. Všetky tréningy, založené na osobných skúsenostiach a znalostiach, boli opakovane testované jeho nasledovníkmi v praxi.

Pred začatím výučby by ste sa mali oboznámiť s pravidlami, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou metodológie Valentine Dicula.

Pre bolesti chrbta

 1. Dodržiavajte odporúčané postupy.
 2. Metódy by sa mali implementovať presne tak, ako je to špecifikované v programe.
 3. Nepreťažujte svoje telo, postupne si zvykajte na svoje tréningy.
 4. Triedy by sa mali robiť pravidelne. Každý druhý deň, ak je to možné.

Opakovania a prístupy

 1. Prísne dodržiavajte požadovaný počet prístupov a opakovaní.
 2. Pozorne si prečítajte pokyny na vykonávanie cvičení Dikul. Hodiny bez odpočinku alebo s ľubovoľnými prestávkami sú neprijateľné.
 1. Nezabudnite dodržať celú amplitúdu. To vám umožní pracovať iba so svaly, čo znamená smer bremena.
 2. Rýchle odstránenie tohto systému.
 3. Táto technika je založená na pomalých, plynulých a vedomých pohyboch. Zúrivý a prísny postup je neprijateľný.

V mnohých prípadoch umožňuje metóda Valentine Diculo rekonštrukciu chrbtice.

Činnosti na zlepšenie tkaniva miechy

Tieto cvičenia Dikul účinne obnovujú miechy, krčné, krčné, bedrové, bedrové a hrudné svaly, zlepšujú celkovú pohodu..

Posilnite svaly dolnej časti chrbta

Cvičenie znamená stáť – ležať na chrbte. Ruky by mali byť vysunuté dlane. Horná časť by nemala spadnúť z povrchu. V súčasnosti sa ľavé stehno otáča veľmi hladko doprava, kým sa nezastaví. Ľavé chodidlo spadne z povrchu, ale zostáva pevne pritlačené doprava. Prijatá poloha by sa mala odložiť o 2-3 sekundy. Okrem toho sa plynulo vráťte do pôvodného stavu. Cvičenie sa opakuje vľavo s opačným klubom.

DÔLEŽITÉ VEDOMIE! Skutočne účinný prostriedok proti bolesti kĺbov a miechy, odporúčaný poprednými ortopédmi a reumatológmi v Litve! Prečítajte si viac.

Vpravo a vľavo sa odporúča vykonať 8 opakovaní pre 1 priblíženie. Tento systém znamená, že v prvých 2 – 3 hodinách sa používa iba 1 prístup. Odporúčajú sa ďalšie 2-3 – 2 aproximácie. A potom prebiehajú 3 aproximácie podľa plánu Valentína Dicula.

Je dôležité pamätať aj na prerušenia. Zvyšok trvá medzi dvoma sadami 2 minúty.

Posilnením chrbta

Ľahnite si na podlahu. Nohy sú roztiahnuté s nohami cez rameno. Ruky prekrížené na hrudi. Je lepšie udržiavať ramená v rovnováhe. Pri vdýchnutí sa telo pomaly rozvíja, až kým sa nezastaví doprava. Ľavé rameno padá z podlahy. Nohy, panva sa nepohybuje. Takže na 2 sekundy zmrazte a vráťte sa do východiskovej polohy. Toto ošetrenie chrbta zahŕňa cvičenie iným smerom..

8-krát v každej krajine. Na prvé 2-3 hodiny stačí jeden prístup. Nasledujúce dve až tri zasadnutia sa uskutočňujú dvoma spôsobmi. Potom prejdeme k 3 prístupom. Zvyšok medzi nimi – 2 minúty. Takýto systém opakovaní a prístupov zaručuje vynikajúce výsledky..

Posilnite bočné svaly chrbta

Opäť – pozícia v chrbte. Dajte si nohy dokopy a napnite si ponožky. Odporúča sa položiť ruky nabok a dlane dolu. Bez zdvíhania krku, ramien a hlavy z podlahy posúvajte obe nohy po povrchu posuvným pohybom. Zároveň ich nemožno zvýšiť.

V tomto cvičení je liečba chrbtice založená na posilňovaní svalov dolnej časti chrbta a brucha..

Zmrazte v akceptovanej polohe na 2-3 sekundy a opatrne sa vráťte na pôvodné miesto. Aby ste posilnili chrbát, mali by ste sa poučiť iným smerom..

Táto lekcia, rovnako ako predchádzajúce cvičenie, predstavuje systém opakovaní a postojov.

Posilnite hruď

Nohy by počas cvičenia nemali byť z podlahy. Poloha na chrbte. Nohy sú od seba vzdialené od seba. Ramená by mali byť prekrížené na hrudi so zatvorenými dlaňami. Bez pošmyknutia hlavy, krku, späť k povrchu, musíte sa ohnúť doľava posuvným pohybom. V tomto bode by mali byť chodidlá a panva prilepené k podlahe. Po 2-3 sekundách sa postupne vrátite do pôvodného stavu. To isté sa robí iným spôsobom..

Rovnako ako v prvej lekcii sa v tomto cvičení odporúča systém postojov a opakovaní.

Posilnením chrbta

Postavte sa rovno, chrbát a svalstvo krku rovno. Pozerajte sa rovno. Mierne nakloňte mierne. V tomto prípade by zadná poloha mala zostať rovná. Ruky mierne nižšie a kolená ohnuté. Počas cvičenia kňaz mierne vyčnieva. Zostaňte v tejto polohe 2 – 3 sekundy a potom sa pomaly vráťte k pôvodnému stavu.

V tomto cvičení systém pozostáva z 3 metód s 8 opakovaniami. 1 postup sa odporúča pre začiatočníkov. Zvyšok prestávky trvá 2 minúty.

Posilnite stehno a chrbát

Postavte sa na brucho. Položte ruky dlaňami hore. Brada by sa mala dotýkať podlahy kvôli správnej polohe krku. Nohy sa pripevnili. Zdvihnite ruky čo najviac tela. Pozícia krku bude správna, ak sa pozriete pred seba. Zmrazte 2-3 sekundy a vráťte sa do východiskovej polohy.

Liečba chrbtice zahŕňa 8 opakovaní. Začiatočníci zvolia jeden prístup. Zvyšok – 2 minúty.

Posilnite šikmé brušné svaly

Ľahnite si na ľavej strane. Vaša ľavá ruka je pred vami. Dlaň spočíva na povrchu podlahy. Pravá ruka by mala byť zdvihnutá a dlaň by sa mala dotýkať podlahy.

Výnimočne rovná pravá ruka a noha by sa mali zdvíhať a súčasne pritiahnuť k sebe. Cvičenie zahŕňa prácu s krkom. Hlava sa zdvihla a pohľad smeroval priamo dopredu. Postačuje 2-3 sekundy a pomaly sa vracia do východiskovej polohy.

Ak chcete účinne liečiť svoju chrbticu, urobte toto cvičenie na pravej strane..

Jeden prístup je 8 opakovaní v jednom smere a potom ďalší. Prestávka je 2 minúty.

Narovnajte bedrové svaly

Ľahnite si na podlahu. Uvoľnite svaly krku čo najviac. Poloha chrbtice je extrémne rovná. Ohnite nohy a ťahajte čo najbližšie k zadkom. Potom sa vráťte do pôvodného stavu rovnako hladko..

Liečba chrbtice je založená na 3 prístupoch od 12 opakovaní. Pre začiatočníkov – 1 prístup. Prestávka trvá 2 minúty.

Posilnite svoje abs

Ľahnite si na podlahu. Položte ruky za hlavu, kolená sú ohnuté. Nohy by mali spočívať na podlahe. Krk svaly efektívne zapojiť do tohto cvičenia. Bez zdvíhania nôh z podlahy zdvihnite plecia a hlavu. Cítite, ako fungujú svaly na krku tak, že budete svojimi plecami ťahať hlavu dopredu. Malo by sa oneskoriť o 2-3 sekundy. Odporúča sa dotiahnutie svalov krku. Ďalej plynulo zaujmite východiskovú pozíciu.

Cvičte 3 techniky po 12 opakovaniach. Začiatočníci majú prístup 1. Zvyšok by mal byť 2 minúty.

Jedinečnosť techniky

Vyššie uvedený súbor cvičení je určený na posilnenie chrbtice. Toto nie je jediné zlepšenie pre talentovaného autora. Úžasný lekár vyvinul kompletné cvičebné systémy pre rôzne časti chrbtice na posilnenie svalového systému.

Komplexy Valentine Diculo pre zranené osoby, pacientov so závažnými poruchami pohybového ústrojenstva.

Vytvoril účinné preventívne komplexy pre administratívnych pracovníkov, vodičov. Nebol som ignorovať deti.

Technika Valentine Dicula je založená na boji proti chorobám a snaží sa ich prekonať. To je jeho jedinečnosť. Pretože mnohí technici považujú svoj cieľ za prispôsobenie sa a zvyknutí na úlohu pacienta so zdravotným postihnutím.

S tabletami nie je potrebné liečiť kĺby!

Už ste niekedy zažili nepríjemné nepohodlie kĺbov, nepríjemné bolesti chrbta? Vychádzajúc zo skutočnosti, že čítate tento článok, ste sa vy alebo vaši príbuzní stretli s týmto problémom. A najskôr viete, čo:

 • neschopnosť ľahko a pohodlne sa pohybovať;
 • nepohodlie počas stúpajúcich a klesajúcich schodov;
 • nepríjemné praskanie, kliknutie;
 • bolesť počas alebo po cvičení;
 • zápal a opuch kĺbov;
 • bez príčiny a niekedy neznesiteľnej bolesti kĺbov.

Určite ste vyskúšali veľa liekov, krémov, mastí, injekcií, lekárov, vyšetrení a zjavne vám nič z uvedeného nepomohlo. Vysvetlivky k tomu sú: pre farmaceutov je zbytočné predávať funkčný výrobok, pretože stratia zákazníkov! To je presne to, o čom hovorili najslávnejší litovskí reumatológovia a ortopédovia, predstavujúci dlho známy liek proti bolesti kĺbov, ktorý skutočne lieči a nielen zmierňuje bolesť..! Prečítajte si rozhovor s renomovaným profesorom.

Leave a Reply