Odstránenie bolesti kĺbov a zápalu medzi 12 najúčinnejších liekov, píše Paranormal News

Odstránenie bolesti kĺbov a zápalu: 12 najúčinnejších liekov!

Tieto prírodné liečivá poskytujú vašim kĺbom rýchlu a účinnú úľavu od bolesti.!

1. Kurkuma a zázvor
Kurkuma obsahuje kurkumín, ktorý je silnou protizápalovou látkou. Je známe, že zázvor má aj mnohé liečivé vlastnosti, vrátane schopnosti potlačiť zápalovú imunitnú odpoveď tela, čím sa stáva účinným pri zmierňovaní bolesti kĺbov. Stačí ich pridať do nápojov a jedál a môžu sa tiež používať ako obklady.

2. Síran horečnatý
Horčík je dôležitý minerál, ktorý pomáha telu vykonávať dlhý zoznam dôležitých funkcií. Pomáha najmä pri regenerácii a hojení kĺbových tkanív a kostí. Síran horečnatý je veľmi účinný prírodný prostriedok proti bolesti kĺbov a svalov. Externe sa používa vo forme kúpeľa a brúsky.

3. Extra panenský olivový olej
Ak chcete zmierniť bolesť kĺbov, pokúste sa spotrebovať asi 2 polievkové lyžice olivového oleja denne. Výsledkom je, že inhibuje aktivitu dvoch zápalových enzýmov (COX-1 a COX-2)…

4. Púpava listy
Púpava je vynikajúcim zdrojom vitamínov A a C, dvoch dôležitých živín pre regeneráciu spojivového tkaniva v tele. Vypite denne šálku čaju z listov púpavy, aby ste liečili poškodené kĺby a zbavili sa zápalu.

5. Kapsaicín
Jeden z najpopulárnejších a najpoužívanejších prírodných prostriedkov na rýchle zmiernenie bolesti. Môžete pridať do rastlinného oleja a trieť kĺby, ako aj spodnú časť chrbta.

6. Eukalyptový olej
Eukalyptový olej je ďalšie veľmi populárne analgetikum používané v mnohých moderných komerčných výrobkoch. Môžete si kúpiť hotové prírodné eukalyptové masti a sami ich pripraviť.

7. Hroznová šťava
Lekárske štúdie predpokladali, že pektín pomáha obnoviť elasticitu a mazanie poškodených synoviálnych membrán. Ktoré sú mäkké vnútorné vložky kĺbového tkaniva, ktoré nám umožňujú pohybovať sa. Ak ľudia pijú tekutý pektín z hroznovej šťavy, rýchlo získajú výsledky.

8. Koreň lopúcha
Koreň lopúcha je plný mastných kyselín, sterolov a trieslovín. Jeho použitie vo forme čaju pomáha zmierňovať zápaly a bolesti..

9. žihľavka
Žihľava má dlhý zoznam živín (vrátane bielkovín, vápnika, fosforu, železa, horčíka, beta-karoténu a komplexu vitamínu A, C, D a B)..

Výsledkom je, že významne pomáhajú pri úľave od bolesti, posilňujú kosti a znižujú zápal kĺbov. Mimoriadne účinná je žihľava, ktorá sa dobre zberala v máji.

10. Lékořice
Glycyrhizín, ktorý je hlavnou organickou zlúčeninou koreňa sladkého drievka, mu dodáva sladkú chuť.

Je to tiež silné protizápalové liečivo, ktoré účinkuje tak, že inhibuje aktivitu zápalových enzýmov v ľudskom tele. Vďaka tomu je účinný pri odstraňovaní bolesti kĺbov. Odporúča sa vo forme čaju aj obkladu.

11. Mačacie labky
Štúdia na Bastirovej univerzite ukázala, že mačacia labka bola veľmi účinná pri zmierňovaní bolesti kĺbov. Môžete si pripraviť čaj z ľahkej mačacej labky a vypiť 100 ml dvakrát denne..

12. Harmanček
Harmanček je vysoko cenený pre svoje protizápalové a sedatívne vlastnosti. Harmančekový čaj je veľmi účinný proti bolesti kĺbov.

Leave a Reply