Olej z palivového dreva – ošetrenie ľudovými liekmi

Olej na palivové drevo

Metódy liečby ľudovej medicíny

Olej z palivového dreva v lekárskej praxi

Pomerne často používaný v medicíne, extrahovaný zo smrekových ihličiek s konármi – smrekové labky – zmes borneol-bornylacetátu, voľný borneol, kofeín a terpentín známy ako smrekový olej..

Je to číra, bezfarebná až svetlo žltá kvapalina, veľmi prchavá s charakteristickým živicovým zápachom. Jedľa sa okrem ihiel vyskytuje aj v mladých šiškach a v kôre rôznych druhov jedle, najčastejšie sa však získava zo sibírskej, menej často bielej alebo púčiky jedlej…

Farmakologické vlastnosti smrekový olej poskytuje všetky dôvody na jeho uznanie ako tonizujúceho, regeneračného a baktericídneho činidla. Aktivuje aj pohlavné žľazy a hormonálny systém. Používa sa na liečbu rôznych chorôb: osteochondrózy, angíny pektoris, glaukómu a dokonca zastavuje rast malignít. Jedľa je veľmi zvláštna pri regulácii krvného tlaku: nízka hladina, vysoká hladina bez ovplyvnenia normálu. Vo farmaceutickom priemysle sa na výrobu syntetického gáfru používa jedľový olej. Jeho lieky sa používajú pri zápalových procesoch, reumatizme, akútnom a chronickom zlyhaní srdca, adstringentné. Používa sa na stimuláciu dýchania a obehu pri zápale pľúc a iných infekčných chorobách..

V medicíne sa tiež používa chlorofyl-karoténová pasta pripravená z ihličiakov obsahujúcich jedľový olej. Smrekový olej sa vyrába z anti-TB liečiva Koroform. Jedľa sa všeobecne nazýva lesný lekár. Čistý smrek sa často používa v ľudovom liečiteľstve..

U niektorých ľudí spôsobuje smrek olej a iné ihličie alergické reakcie. Je zakázané používať jedlový olej.

Nekombinujte jedlový olej s alkoholom. Akékoľvek alkoholické nápoje, dokonca aj pivo, sú počas liečby a dva dni po konzumácii jedlového oleja zakázané. Inak súčasné lieky a alkohol spôsobia dosť nepríjemné účinky a terapeutický účinok sa zmení..

Na ošetrenie žalúdočných vredov nepoužívajte jedlový olej.

Leave a Reply