Po spustení bolí bedrový kĺb

Po spustení bolí bedrový kĺb

Ako sa zbaviť bolesti kĺbov po spustení

Bolesť kĺbov zmizne o niekoľko dní. Zapíšte si recept svojej starej mamy.

Beh je dobrá prevencia mnohých ochorení vrátane chorôb nôh a kĺbov. Lekári často odporúčajú jogging pre zvýšenie imunity a fyzického pohybu a flexibility..

Ale stále je beh ťažkým zaťažením kĺbov kĺbov. Bedrový kĺb je najväčší a najsilnejší v ľudskom tele. Nemôže však vždy zvládnuť obvinenie a signalizovať túto bolesť. Prečo končatiny bolia po behu a čo s tým robiť?

Príčiny bolesti

Počas jazdy padá hlavné bremeno na pätu. Päta pri behu klesá a klesá. Tenisky majú veľké podpätky na vankúš. Ale to nie vždy pomôže. Rázová vlna prechádza od päty k členku, kolenu a bedrá. Najväčšie zaťaženie nesú práve tieto dlhé nohy. V väzoch a chrupavkách sa objavujú malé praskliny. Vytvára sa zápalové ložisko, vytvára sa artróza.

Bolesť po joggingu môže byť tiež chlamýdiová, reumatoidná artritída, lupus erythematosus. Zvýšená námaha spôsobuje zápal, prispieva k rozvoju autoimunitného procesu alebo k akejkoľvek infekcii. Polyartritída chodidiel sa vyvíja a vyžaduje liečbu.

Bolesť kĺbov môže byť spôsobená traumou. V tomto prípade sú často poškodené kolenné, členkové a bedrové kĺby. Je to spôsobené anatómiou členkového kĺbu. Bedrový kĺb je stabilnejší ako napríklad koleno. Nesprávne zaťaženie bude mať za následok prasknutie a poškodenie väzov, dislokácie, poruchy chrupavky.

Predĺžené svalové vlákna strácajú prísun ATP, ktorý je zodpovedný za uvoľnenie svalov po kontrakcii. Nedostatok energie spôsobuje trvalé sťahy svalov – kŕče. Pretože krv nevstúpi do svalov, zvyšuje sa produkcia kyseliny mliečnej, ktorá spôsobuje silnú bolestivú bolesť.

Akútna a chronická bolesť

Prejavy bolesti po spustení sa môžu odlišovať. Existuje akútny stav, ktorý vyžaduje neodkladnú starostlivosť a chronický stav, ktorý vyžaduje zníženú fyzickú aktivitu.

Akútna bolesť padá okamžite po tréningu. Existuje opuch kĺbov, kožná hyperémia, závažné obmedzenie pohyblivosti. Často je to následkom zranenia, kde bolí nejaká oblasť prasknutia väzov. Kolenné kĺby trpia, bedrové kĺby sú zvyčajne poškodené pri páde.

V prípade spontánnej bolesti kĺbov nie po spustení to naznačuje artritídu.

NAŠICH ČITATEĽOV ODPORÚČAME! Na odstránenie bolesti kĺbov naši čitatelia odporúčajú spoľahlivý liek proti bolesti nazývaný RECIPE MOUNTAIN. Výrobok obsahuje iba prírodné zložky a látky s maximálnou účinnosťou. Nástroj RECIPE GOR je úplne bezpečný. Nemá žiadne vedľajšie účinky..

Chronická bolesť sa vyskytuje, keď chrupavka degeneruje. Pacient sa sťažuje na bolesť pri námahe. Rovnaký zápalový proces sa môže vyvinúť v väzoch. Postihnuté miesto neubližuje akútne alebo nepretržite, ale iba určitými pohybmi.

Bolesť bedra:

 1. mechanická – bolesť kĺbov počas cvičenia, bolesť večer po nočnom spánku;
 2. počiatočná bolesť – vyskytuje sa na začiatku pohybu a prechádza cez vzdialenosť;
 3. v noci – tupá bolesť v noci, ktorá prechádza ráno v pohybe;
 4. Odrazená bolesť – Patologický proces je v chrbtici, ale bolí bedra.

Prvá pomoc

Ak po spustení dôjde k akútnej bolesti stehien, musí sa námaha okamžite odstrániť. Malo by sa zvážiť okamžité znehybnenie postihnutého kĺbu. Umiestnite na panvu chlad, čo uľahčuje opuch, oslabuje zápalový proces. Ľad sa zadržiava najviac 15 minút. Potom musíte urobiť jednu hodinu prestávky.

Po vykonaní týchto krokov by ste mali vyhľadať lekársku pomoc. Tu sa pacient podrobí röntgenovým lúčom, vykoná presnú diagnózu a predpíše príslušnú liečbu.

Ak trauma spôsobí bolesť počas behu, môžete kĺb ľahko masírovať.

V prípade akútnej bolesti môže pacient užívať paracetamol alebo tabletu Move & Flexa nezávisle.

Počas pomalého procesu odstráňte bremeno, kým nepohodlie nezmizne. Jogging bol na chvíľu úplne odmietnutý. Odporúča sa plávanie, chôdza, jazda na bicykli. Môžete vykonať postup zahrievania – položte na vyhrievaciu podložku alebo si len ľahnite do teplého kúpeľa. Počas spánku neklaďte na boľavé stehno.

V prípade pretrvávajúcej bolesti bedra sa používa trstina alebo lakeť. Takéto zariadenia znižujú zaťaženie kostí, znižujú poškodenie chrupavky a takmer bez bolesti. Tieto zariadenia však môžu tiež spôsobiť svalovú atrofiu. Preto sa špeciálna gymnastika podáva v sede alebo v ľahu.

Oleje, otepľovacie a protizápalové, zmierňujú bolesť. Masti na báze chondroitínu a glukozamínu sa pod lekárskym dohľadom používajú 1-2 mesiace.

HĽADÁTE, ŽE MÁTE VÁŠ PÉČE OŠETRENIE BOL?

Podľa toho, že teraz čítate tieto verše, víťazstvo v boji proti bolesti kĺbov ešte nie je na vašej strane. Pretrvávajúca alebo pravidelná bolesť, praskanie a bolestivý pohyb, nepohodlie, podráždenosť. Všetky tieto príznaky sú vám na prvý pohľad známe..

Je však možné liečiť príčinu a nie jej účinky? Je možné zbaviť sa bolesti kĺbov bez vážnych následkov pre telo? Odporúčame vám, aby ste si prečítali článok Dr. BUBNOVSKÉHO SERGEY MIKHAILOVICHA, doktora medicíny, o moderných metódach na odstránenie bolesti kĺbov. Prečítajte si článok >>

Bolesť bedra: príčiny, vlastnosti a metódy liečby

Každý si cení slobodu pohybu. A niet divu, pretože takáto túžba bola v detstve už od detstva. Niekedy sa však vyskytnú okolnosti, ktoré takúto slobodu priamo obmedzujú. Táto okolnosť môže byť bolesťou stehna. Prečo ti bolí bedra? Z akých dôvodov? Čo ak sa takéto bolesti objavia počas behu, počas tehotenstva alebo bezprostredne po narodení? Aké ošetrenie sa oplatí použiť?

Muskuloskeletálny systém je základom tela, cez ktoré sa človek pohybuje a funguje. Preto môže akékoľvek fungovanie kostí alebo kĺbov alebo bolestivé pocity ovplyvniť jeho fungovanie. Obzvlášť ak to bolí bedrový kĺb, pretože je to centrum tela, ktoré spája veľa nervov, krvných ciev, žíl.

Bedrový kĺb je jedným z najväčších v tele, ale zároveň má najvyššiu telesnú záťaž. Preto sa problémy alebo dysfunkcie často vyskytujú takmer v každom veku a môžu sa vyskytnúť dokonca aj v pokoji alebo v noci. V tomto prípade je bolesť ostrá, ostrá alebo boľavá a môže byť lokalizovaná vpravo alebo vľavo pod bruchom a tieto faktory môžu byť rozhodujúce pre diagnózu..

Ak trpíte bolesťou bedra, mali by ste sa okamžite poradiť s lekárom, aby ste odstránili akékoľvek ochorenie vnútorných orgánov a určili, čo spôsobuje bolesť..

Anatomická štruktúra bedrového kĺbu

V prvom rade je dôležité vedieť, že tento kĺb je najväčší v ľudskom tele. Jeho štruktúra umožňuje rovnováhu pri chôdzi, behu a tiež v uvoľnenom stave. Preto aj malé zmeny stavu tohto orgánu môžu spôsobiť problémy. Tento spoj má najvyššie zaťaženie počas chodu..

Spojenie pozostáva z niekoľkých častí:

 • acetabulum;
 • stehennej hlavy.

Pohyb a ukladanie kostí poskytuje spoľahlivý väzový a svalový systém, ktorý obklopuje kĺb a tvorí kĺbovú kapsulu..

Vďaka tomu, že všetky bedrové kĺby sú pokryté vrstvou chrupavky so synoviálnou tekutinou, má kĺb vynikajúcu schopnosť rotácie..

Bez synoviálnej tekutiny by sa väzivo rýchlo opotrebovalo, najmä v oblastiach, kde sú v kontakte s kosťou. Preto majú vysoko kvalitné mazivo, ktoré uľahčuje trenie a chráni kĺb.

Niektorí ľudia sa obracajú na odborníkov, ktorí sa sťažujú na bolesť v našom najväčšom tele, zvyčajne pri behu. A to je správne rozhodnutie, pretože iba skúsený lekár môže poznať presnú príčinu bolesti a predpísať správnu liečbu.

Pozadie bolesti bedrového kĺbu

Príčiny a faktory, ktoré môžu spôsobiť bolesť pravého alebo ľavého bedra, môžu byť rôzne. Lekár musí pochopiť predpoklady, ktoré prerušili prácu tejto jednotky, aby sa určilo optimálne riešenie problému a predpísala sa vhodná liečba…

Hlavnými príčinami bolesti môžu byť:

 • zranenie, dislokáciu alebo zlomeninu, ktoré môžu byť vrodené alebo získané v pokročilom veku;
 • zápal bedra spôsobený chorobami ako artritída, burzitída, opuch alebo infekcia;
 • dysplázia bedra;
 • tuberkulóza chrbtice a susedných kĺbov;
 • osteochondróza bedrovej chrbtice;
 • zvýšené zaťaženie.

Preto môžu byť všetky príčiny vyvolávajúce bolesť bedrového kĺbu podmienečne rozdelené do dvoch skupín: tie, ktoré sú spôsobené traumou alebo hlbším ochorením. Pri diagnostike pacienta je dôležité, aby mu lekár rozumel, pretože to ovplyvní ďalší priebeh liečby.

Niektoré príčiny spôsobujú takú bolesť, že je ťažké sa pohnúť, zatiaľ čo iné môžu byť také akútne, že je pre človeka nepríjemné ľahnúť si. Silná bolesť narušuje spánok v noci. Aj keď existuje mnoho faktorov, ktoré môžu spôsobiť priťažujúcu bolesť, spočiatku miernu, únavnú, vyskytujúcu sa pri cvičení alebo dlhej chôdzi v čreve alebo dolnej časti chrbta, ale s rastúcim problémom sa čoraz viac.

Liečba bolesti sa vykonáva podľa príčiny..

Ak máte bolesti behom a chôdzou

Pri behu alebo chôdzi sa často môže vyskytnúť bolesť bedra. Tieto pocity spôsobujú veľa úzkosti, najmä ak ste zvyknutí viesť aktívny životný štýl alebo cvičenie. Ak sa chcete zbaviť týchto bolestí, v prvom rade je potrebné porozumieť: čo spôsobuje nepohodlie.

Príčiny bolesti pri chode alebo chôdzi:

 • zlomenina stehna stehennej kosti – krk stehennej kosti;
 • nekróza hlavice stehennej kosti (smrť);
 • osteoartritída;
 • systémové choroby (reumatizmus);
 • infekcie (následky chrípky, stafylokokov, streptokokov);
 • kostná tuberkulóza;
 • traumatické lézie (výrony, zlomeniny, modriny);
 • bursitis
 • nádorov;
 • dedičné abnormality.

Bolesť pri behu alebo chôdzi môže byť spôsobená nesprávnym fungovaním štruktúr okolo bedra. Napríklad sa takéto lézie môžu vyskytovať v šliach alebo svaloch. Preto napínanie niekedy spôsobuje nepríjemné pocity. Stojí za zmienku, že bolesť nie je vždy lokalizovaná. Často sa rozširuje na celú nohu vrátane lýtka a stehien. Alebo sa príznaky bolesti pohybujú. Pred predpísaním liečby váš lekár vykoná dôkladnú diagnostiku.

U pacientov s tenšími chrupavkovými membránami sa pozoruje silná bolesť počas behu a chôdze, ako aj pri napínaní..

V zriedkavých prípadoch táto vrstva chrupavky úplne chýba. Vždy to spôsobuje silnú bolesť. Liečba je veľmi náročná.

Čím skôr však osoba vyhľadá lekársku pomoc, tým je pravdepodobnejšia kvalitná starostlivosť.

Niekedy sa človek sťažuje na bolesť bedier pri behu, chôdzi alebo naťahovaní, ale neboli pozorované žiadne patologické zmeny. O čo ide? Niekedy je takáto bolesť spôsobená patologickými léziami v bedrovej oblasti. Bolesť dáva bedrám a človek vyvodí nesprávne závery.

Iba lekársky personál môže urobiť správne závery o povahe bolesti a predpísať správne ošetrenie. Nemali by ste diagnostikovať sami seba, hrozí riziko Move & Flex.

Bolesť pri sedení

Ak sa bolesť objaví počas sedenia, je dôležité zistiť, aké sú príčiny tohto nepohodlia. Niekto sa sťažuje na takéto bolesti pri popíjaní a iní v pokoji. Ako je uvedené vyššie, najzávažnejšie príčiny bolesti sú:

 • zlomenina bedra;
 • nekrotická smrť kĺbového tkaniva.

Takéto problémy sú však veľmi zriedkavé. Najčastejšou príčinou bolesti sedenia je zápalové ochorenie bedrového kĺbu. Ide najmä o choroby:

Bez ohľadu na to, či vaše boky bolia v sede alebo na inom mieste, mali by ste vyhľadať pomoc špecialistu. Ošetrujúci lekár bude môcť predpísanú liečbu predpísať až po dôkladnom vyšetrení.

Čo keď malé dieťa bolí bedrový kĺb??

Bolesť u detí

Bolesť vášho dieťaťa môže spôsobiť niekoľko faktorov. Lekári najčastejšie identifikujú bakteriálnu infekciu. Že to môže spôsobiť rozvoj bolesti bedra.

Ako sa to môže stať dieťaťu? Vo väčšine prípadov sa takáto infekcia prenáša z matky na dieťa krvným riečiskom. Ak je to staršie dieťa, infekcia môže vstúpiť do kĺbu po vírusovej chorobe, ako je chrípka alebo SARS.

Infekčné lézie v kĺbe sú závažné. Ak chcete, aby bola liečba úspešná, musíte ísť čo najskôr do nemocnice. V niektorých prípadoch môže byť potrebný chirurgický zákrok. To však pomôže zachovať končatiny dieťaťa a jeho fyzickú aktivitu počas jeho života.

Bolesť v oblasti bedier u tehotných žien a po pôrode

Ženy v tehotenstve, ako aj hneď po narodení, venujú osobitnú pozornosť svojmu systému Move & Flex. Toto obdobie je jedinečné a to, ako sa žena v týchto chvíľach cíti, môže mať zásadný vplyv na jej neskorší život. Niektoré ženy sa však sťažujú, že pociťujú bolesť bedrového kĺbu. Aké sú príčiny bolesti počas tehotenstva a po pôrode?

Počas tehotenstva je ženské telo úplne obnovené. Okrem dramatických zmien hormonálneho pozadia sa mení aj hmotnosť ženy. V dôsledku toho sa záťaž bedrového kĺbu môže výrazne zvýšiť, čo často vedie k novým pocitom. Niektoré ženy sú citlivejšie, a preto pociťujú bolesť bedrového kĺbu počas tehotenstva..

Okrem zvýšeného zaťaženia existuje ešte jeden faktor. Počas tehotenstva, najmä blízko jeho konca, žena začne v tele aktívne vytvárať hormón relaxín. Je zodpovedný za uvoľnenie svalov počas pôrodu. Tento hormón spôsobuje oslabenie panvových a bedrových svalov a dieťa voľne prechádza pôrodným kanálom. Ak je však príliš ďaleko od pôrodu, nadmerný relaxín v krvi môže spôsobiť bolesť bedra av zriedkavých prípadoch ovplyvňuje aj chôdzu ženy…

Bolesť, ktorá sa objaví počas tehotenstva, zvyčajne spontánne vymizne krátko po narodení. V tomto prípade nie je potrebné žiadne špeciálne ošetrenie. Ak vás to trápi, môžete sa poradiť s lekárom, ktorý vám poradí pri tréningoch, ktoré vám môžu pomôcť pri zotavení z pôrodu..

Bolesť po pôrode

Problémy s tehotenstvom sú pozadu, dieťa sa rodí. Nezdalo sa, že by vás to obťažovalo. Niektoré ženy však po pôrode alebo bezprostredne po ňom pociťujú nepríjemné pocity a dokonca aj bolesť bedrového kĺbu. Aký by mohol byť dôvod? Vyplatí sa okamžite začať s tréningom alebo si ho vyskúšať??

Áno, v niektorých prípadoch môže problém vyriešiť pravidelný výcvik. Ale niekedy je príčina bolesti hlbšia. Niekedy sa stáva, že nerv sa počas pôrodu stlačí a krátko nato žena zažije bolestivé príznaky. Bolí sa nielen bedro, ale celá noha.

Diagnostika a liečba

Pomocou niekoľkých tradičných diagnostických techník identifikujte príčiny bolesti a dôvody, prečo sa vyskytli. V prvom rade odborník vykoná prieskum pacienta a prehmatanie, pretože bolestivé pocity môžu byť spôsobené nielen poškodením kĺbov. Napríklad bolesť v panvovej kosti napravo je znakom zápalu slepého čreva.

Lekár často používa aj tieto skúšobné metódy:

 • všeobecné laboratórium, biochemická analýza;
 • ultrazvukové vyšetrenie;
 • röntgenová snímka bedrovej chrbtice a bedra;
 • počítačová tomografia;
 • Dopplerografia – štúdia zameraná na kontrolu tesnosti krvných ciev a na odstránenie mnohých chorôb, ktoré nesúvisia s kĺbmi;
 • zobrazovanie magnetickou rezonanciou.

Mnoho testovacích metód nemusí poskytnúť presnú diagnózu, ale môže pomôcť predchádzať niektorým chorobám. Ultrazvukové obrazy a výsledky síce často nachádzajú hlavnú príčinu, ktorá vyvoláva bolesť bedrového kĺbu.

Metódy a nástroje liečby

Bolesť bedier môžete eliminovať tradičnými a ľudovými liekmi. Všetky však musia byť predpísané alebo dohodnuté s ošetrujúcim lekárom..

Akýkoľvek pokus o samoliečbu, aplikáciu obkladov alebo bylinných dekorácií môže priniesť nielen požadovaný účinok, ale môže situáciu ďalej prehĺbiť…

Hlavné tradičné metódy liečby bedra sú:

 • špeciálne terapeutické cvičenia;
 • účinky lieku na kĺbovú a periartikulárnu tekutinu;
 • zahrievanie a fyzioterapia;
 • chirurgický zákrok;
 • liečebná masáž.

Komplexné ošetrenie, všetky techniky riešenia problémov a relaxácie bedra pomôžu urýchliť proces MOVE & Flexion a zvýšiť jeho účinnosť. Je dôležité dodržiavať všetky odporúčania lekára, aby rehabilitačné obdobie prešlo rýchlo a bez komplikácií.

Rôzne lieky

Tablety, injekcie a masti, ktoré sa použijú na liečbu bolesti bedrového kĺbu, sa líšia účinkami a sú zriedkavo univerzálne. To znamená, že je takmer nemožné nájsť liek, ktorý zabezpečí plné využitie MOVE & Flexion. Ale užívaním liekov z rôznych expozičných skupín môžete efektívne zvládnuť bolesť a odstrániť jej príčinu.

Zvyčajne sa všetky lieky dajú rozdeliť do niekoľkých skupín:

 • lieky proti bolesti – lieky, ktoré problém nevyriešia, ale môžu zmierniť bolesť a umožniť správnu liečbu;
 • protizápalové lieky, ktoré zastavujú vývoj zápalového alebo infekčného procesu v kĺbe;
 • Svalové relaxanciá – zmierňujú svalové kŕče, ktoré sa vyskytujú ako reakcia tela na bolesť;
 • vitamíny a minerály, ktoré vyživujú tkanivá, bunky, šľachy a kosti.

Aj keď rozumiete pravidlám niektorých liekov, nemali by ste si ich kupovať sami bez lekárskeho predpisu. Lekár vyberie liek podľa individuálnych charakteristík tela pacienta, pričom v každom prípade vyberie najúčinnejší. Aby bola liečba spravodlivá a bezpečná, musí byť liek vhodný pre jednotlivca..

Domáci liek

Pri použití alternatívnej liečby je potrebné dodržiavať niekoľko dôležitých pravidiel.

 • Po prvé, dokonca aj zdanlivo neškodné obklady alebo masti, ktoré sami vyrobíte, sa musia dohodnúť so svojím lekárom a používať až po konzultácii..
 • Po druhé, ani tie najlepšie alebo preukázané lieky nemôžu vyliečiť bedrá bez použitia tradičných liečebných metód. Ako doplnok by sa mali používať iba súbežne..

Existuje veľa receptov na prípravu domácich liekov, ktoré poskytujú samoliečbu. Hlavné a najúčinnejšie z nich:

Morská soľ sa odporúča pre slané kúpele

 1. Jedným z najjednoduchších a najdostupnejších ľudových prostriedkov na odstránenie bolesti bedrového kĺbu sú soľné kúpele. Odporúča sa používať soľ bez akýchkoľvek prísad. Výhodou soľných kúpeľov je to, že sa môžu užívať každý deň bez obáv z negatívnych následkov..
 2. Aby ste sa zbavili bolesti, môžete si pripraviť masť obsahujúcu ocot jablčný mušt 1 polievková lyžica, terpentínová 1 polievková lyžica. a jeden žĺtok. Masť môžete nanášať na spodnú časť chrbta a boky dvakrát denne.
 3. Pri ústnom podávaní je možné variť vývar s brusnicami brusnicovou, ktorý sa niekoľko hodín varí vo vriacej vode. Môže sa piť 2-3 krát denne.
 4. Púpava dresing sa pripravuje z jednej čajovej lyžičky kvetov namočených v pohári vriacej vody. Zmes by sa mala podávať infúziou približne jednu hodinu a môžete si ju vziať 50 ml štyrikrát denne.
 5. Ďalším dobrým receptom na infúziu je odvar zo série, ktorý nielen obnovuje prácu kĺbov, ale má aj protizápalový a sedatívny účinok…
 6. Propolis je dobrým liekom na kosti a kĺby. Môžete ho aplikovať na pokožku v oblasti bedier pripojením teplého šálu. Je lepšie nechať komprimáciu na tele v noci na dlhý a liečivý účinok propolisu.

Prevencia chorôb bedrového kĺbu

Stojí za to prijať preventívne opatrenia, aby ste nikdy nevedeli, čo je to ochorenie bedrového kĺbu a čo najdlhšie ho udržovali bez bolesti. Najprv musíte poznať dôvody, pre ktoré k nim dôjde, a pokúsiť sa takým situáciám vyhnúť. Medzi ďalšie metódy prevencie bolesti patrí:

 • mierne, ale pravidelné cvičenie;
 • správna výživa, strava bohatá na vitamíny a minerály;
 • masážny kurz raz za niekoľko rokov;
 • príjem komplexných vitamínov.

Ak sa budete venovať sebe, môžete sa vyhnúť mnohým problémom a cítiť sa dobre až do vysokého veku. A ak máte bolesti v bedrách, mali by ste navštíviť lekára včas, aby ste zabránili vzniku ochorenia, ktoré môže spôsobiť vážne telesné problémy..

Či už pociťujete bolesť stehien počas tehotenstva alebo po ňom, čo najskôr sa obráťte na odborníka a zariadte si zariadenie Move & Flex!

Bol tento článok užitočný??

Ako správne behať – bez bolesti kĺbov a šliach

Keď som začal trénovať, prvá vec, ktorú sme začali opravovať, bola moja bežecká technika. Niekde som počul a niekde som potreboval bežať na nohách, ale realita bola predtým. Pokračoval som v nosení päty, keď som nosil svoju starú Nike so silnou pätou. Odvtedy kolená opuchli a po večeri sa v bedrovom kĺbe príliš potešilo. Doslova to nebolo príliš cool. Okrem toho mi môj priateľ, divoký bežiaci súper, povedal: „Nerozumiem, prečo musím bežať, ak to bolí moje kĺby. Po spustení mi bolia kolená. Rozhodol som sa pokračovať. „Vo svojich pripomienkach a listoch tiež píšete, že vás niekto neustále ubližuje. Tu je návod, ako systematicky vyriešiť všetky tieto problémy naraz..

Je tu naozaj iba jeden problém – sme zvyknutí bežať na pätách. Pustíme ruky a pustíme nohy vpred, dúfajúc, že ​​takto budeme bežať rýchlejšie. A viete, prečo máme tento „kanál“? Pretože nám výrobcovia modernej obuvi „pomáhajú“. Vytvárajú stále viac a viac nárazy absorbujúce nárazy, ktoré sú mastné. Ukázalo sa, že utekáme, beháme, vydržame, vydržíme a potom sa vzdáme behu, keď nemáme silu vydržať. Pretože žiadna podšívka vás nemôže zachrániť pred údermi sily, tak často odhodíte toľkými pätami po zemi. Hoď rovnú nohu dopredu a pristaň na zemi. Rázová vlna má stále väčšie dopady na koleno, stehno prenáša túto nárazovú silu z kolena na stehno, do stehien do tela a pri behu sa len bijete. A to všetko kvôli hrubej päte vašich tenisiek. Zatiaľ ďakujem …

Ak tomu neveríte, urobte experiment – choďte na tenisky, nie na najchladnejšie obaly – urobte to, čo robíte naboso. Na trati sa porazte na 100 metrov holej päte. Unavený rýchlo. Tak prečo si dovolíme tenisky, ktoré si bežecký keno alebo triatlonista v dĺžke 42 km nedovolí? Kedy sme sa stali rukojemníkmi obuvi a iba s ňou môžeme správne utiecť?

Gordon Pearyl bol prvý, kto otvorene hovoril o brutálnej praxi bežcov, ktorí utekali na pätách a obývali ich v monštrumých teniskách. Trochu o Gordone:

Vo svojej kariére založil 5 svetových rekordov. Mal rekord v 3000 metrovej behu v rokoch 1956 až 1962. Piri získal striebro v roku 1956. 5 000 metrov na letných olympijských hrách stratí iba slávneho sovietskeho bežca Vladimíra Kutsa. Bol tiež trojnásobným majstrom Anglicka v SUV. 1998. Gordon Peary bol zaznamenaný v Guinessovej knihe rekordov ako muž, ktorý utekal 347 600 km. V porovnaní s tým je vzdialenosť od Mesiaca 384 000 km. Jeho aktívna kariéra atléta trvala 45 rokov! Wikipedia

Kľúčové aspekty teórie Piriho behu

 • Počas jazdy nemusíte chodiť dopredu a pristávať na pätách. Spôsobuje šok a môže vám ublížiť. Keď sa dostanete na pätu, spomalíte a ste nútení znova použiť silu na zrýchlenie.
 • Počas pristátia by ste mali pristáť na nohách, ktoré sú pod ťažiskom, čo nespôsobuje inhibíciu. Váš beh pripomína kačací beh – musíte prerušiť a vytlačiť z krajiny, akoby ste bežali v horúcej panvici…
 • Môžete tak bežať, pretože vaše chodidlá sú viac vo vzduchu a uvoľnené. Nemáte dlhé, tvrdé zostupy – sú nahradené prerušovanými a častými trhavkami. Tento režim je účinnejší pre svaly nôh..
 • Ak chcete zrýchliť, stačí zvýšiť rýchlosť chodidiel, nie ich šírenie. Zvyšujúca sa rýchlosť vám umožní zmeniť rozloženie neskôr, ale stále budete spadať pod ťažisko a nespomalíte ho.
 • Musíte prevádzkovať tenisky s jednotnou hrúbkou podrážky po celej dĺžke. Ak bežíte správne, tenisky sa vymažú pod vašimi nohami, nie na päte. Zvládnutím techniky Piri si uvedomíte, že nepríjemné päty sú veľmi rušivé! Pozrite sa, ako vyzerajú olympijskí majstri, ktorí majú dlhú kariéru, nie ako dnes.
 • Ruky idú po tele a pomáhajú vám tlačiť.
 • Nezakláňajte sa dopredu a nepozerajte sa na horizont!

Celkovo vzaté, ak máte radi beh, ale máte bolesti, nepáči sa vám beh a chcete ho milovať, chcete bežať rýchlejšie a neubližovať, potom si za deň prečítať knihu, ktorú napísal Gordon Peary! Veľmi emotívne a dokončená práca. Hovorí sa tomu „bežte rýchlo a bez zranení.“ Gordon uviedol, že kniha by sa mala distribuovať bezplatne, ako sa to dnes deje.

V tomto videu sledujte zmenu harmónie pohybu bežca:

Po prečítaní tejto knihy dnes som sa rozhodol spustiť experiment a bežať rovnako, ako je napísané v knihe, bez toho, aby som prešiel na pätu. Kúpil som si nové tenisky, nie dokonalé, ale nie také silné ako moje predchádzajúce (na fotografii nie je vidieť, ale rozdiel je obrovský, ak ich cítite zvnútra):

Kvôli námraze som jazdil na ľade. Iba na končatinách, iba hladký a nevykláňajúci sa dopredu. Bolo to korčuľovanie a tlačenie zo zeme nebolo pohodlné. Keby som narazil na pätu, Move & Flex by mohol kričať jednoducho preto, že narovnaná noha je prakticky mimo kontroly. Po takmer 5 skúšobných kilometroch som nikdy nevstúpil na nohy a keď mi RunKeeper povedal, že „po prvom kilometri je priemerné tempo 5:04 minút za km“, bol som ohromený, pretože dnes mám veľmi ťažké časy bez ľadu. A nie je to asfalt. Vo veľmi uvoľnenom rytme som bežal obvyklú vzdialenosť s celkovým priemerom 5:20 a pred týždňom som sa ponáhľal normálnym povrchom bez ľadu, aby som sa doslova odparil! Teraz je naozaj zábavné vyskúšať si to na normálnom suchom povrchu 🙂 Jediné, čo stojí za to povedať, je, že musíte chvíľu trénovať, aby ste tak ďalej bežali – teľatá nie sú zvyknuté na námahu, ktorú predtým dali kĺbom, a v reakcii na to bolia a zrania…

Nezabudnite tiež na bežiaci prst: „Klokan uvoľní pri prvom stlačení iba 100% dostupnej energie na tlačenie, uvoľní iba 10% energie z každého nasledujúceho tlačenia!“ Mali by ste teda bežať – rýchly, dlhý a hospodárny…

A keď dokončíte svoj prvý beh na nohe v starých teniskách a prejdete pár metrov, potom si uvedomíte, koľko vás trápi hrubá päta, ktorá by mala … mmm … pomôcť? 😉 Dnes som si myslel, že som ju prerušil, aby ma obťažoval!

Je spravodlivé tvrdiť, že výrobcovia chápu tento trend a vyrábajú iba nasledujúce bežecké topánky:

Bolesť bedra po behu

Robím amatérsky jogging nie každý deň a záťaž je zvyčajne ľahká (nie viac ako 5 km naraz), vyskytol sa však problém, s ktorým som sa nikdy nestretol. Prehistória: Keď som ustúpil zo svahu, mal som modriny chvostovej kosti, a preto nefunguje dva týždne. Nedávno som sa rozhodol pokračovať v tréningu a záťaž nebola vôbec vysoká, doslova bežal 1,5-2 km. Potom bol bedrový kĺb (vpravo) okamžite chorý. Bolesť sa tiahne bližšie k zadnému laterálnemu povrchu zadku, natiahne stehná a vyčnieva zo zadného laterálneho povrchu stehna (t.j. pozdĺžne). Keď pritiahnete koleno svojej „chorej“ nohy k hrudníku, pocítite prasknutie alebo kliknutie v bedre. Bolesť sa zreteľne zhoršuje, keď sa nakláňate nabok (ak sa snažíte dostať na pravú nohu, t. J. Naťahovacie cvičenie). Teraz som nútený utiecť, ale obyčajne si neviem predstaviť život bez športu a voľného času, takže toto obdobie dočasnej nečinnosti prežívam veľmi bolestivo. Čo je v hre a čo sa dá urobiť? Votrie kĺby masťami, ktoré boli predpísané na poškodenie kostrče (diklofenak, ketoprofén atď.) ?

PS. Som podozrivý človek, čítal som o koxartróze, výmena kĺbu je hrozná! 🙁

Značky: Move & Flexier, Joints

V ktorých prípadoch bolí noha bolesť po spustení a ako problém vyriešiť

Niektorí ľudia majú často bolesti behom po spustení. Vedci dokázali, že takáto ľahká fyzická aktivita má pozitívny vplyv na organizmus v boji proti depresii, čo pre moderného človeka často predstavuje vážne riziko. Tieto športy, ako napríklad beh, pomáhajú posilňovať srdce, trénujú dýchanie a zlepšujú krvný obeh, keďže orgánom sa dodáva kyslík na maximum..

Napriek občasným bolestiam v nohách alebo pätách, ktoré nasledovali po športových procedúrach, behanie počas pol hodiny nielen zmierňuje stres, ale pomáha uvoľňovať hormóny šťastia dopamín a serotonín. Hladiny v krvi sa môžu zvýšiť takmer 7-krát. Vysoké hladiny týchto hormónov zostávajú v tele asi 2 hodiny a rozkladajú sa pomalšie.

Dlhodobé štúdie ukázali, že beh má pozitívny vplyv nielen na krvný obeh, ale aj na centrálny nervový systém. Vytvrdenie tela nie je možné bez joggingu, pomáha ľuďom úspešne sa zbaviť mnohých chorôb rôznej zložitosti, vyvinúť si kolená a väzy…

Kombinácia Move & Flex a výživy je skvelý spôsob, ako schudnúť..

Jogging má nielen pozitívny vplyv na fyzický stav človeka v spoločnosti Move & Flex, ale aj na jeho sebavedomie a odhodlanie, pričom zvyšuje sebakontrolu..

Návrat na obsah

Príčiny bolesti nôh po behu

Pretože ľudia, ktorí bežia ráno, nie vždy nosia športové uniformy, po tréningu často porania nohy.

Dôvody môžu byť úplne odlišné. Môže byť silná alebo slabá a mení sa v intenzite v rôznych častiach nohy: bolesť päty môže byť závažnejšia ako bolesť členku. Napríklad nepríjemné pocity v chrbtici sa niekedy prenášajú na celé telo, ale tiež do bedra a nôh, niekedy poskytujúc koleno..

Pri behu ho osoba, ktorej sila presahuje ich telesnú hmotnosť, udrie na zem a spôsobí, že po behu pocítia bolesť päty alebo kolena. V druhom prípade to tak niekedy nie je, ale 2 týždne po začiatku tréningu. Keď sa na kolene a päte začne cítiť bolesť z rôznych príčin, jej závažnosť závisí od veku osoby. Ak je bežec teenager, potom je príčinou Schlatterova choroba. Ľudia nad 45 rokov môžu trpieť traumatickou artritídou, ktorá môže viesť k poraneniu kolena..

Kontraindikácie pre beh sú nízky krvný tlak.

Kariéra profesionálnych športovcov je spojená s pretrvávajúcimi nepravidelnosťami a možnosť zranenia rôznych častí nôh alebo chrbtice nie je pre priemerného človeka atraktívna…

Mnoho ľudí sa musí vzdať tréningov súvisiacich s týmito činnosťami, pretože po spustení si ublížia na nohách.

Ak sa vyskytne nepohodlie dolných končatín, môže to byť spôsobené malým množstvom svalového tréningu na tejto nohe. Avšak okrem behu je nevyhnutné vykonávať akékoľvek ďalšie fyzické cvičenie, posilňovať chrbticu a svaly, aby sa predišlo bolesti členku a päty. Malo by sa pamätať na to, že jogging je nežiaduci pre ľudí trpiacich skoliózou.

Ľudia v nasledujúcich kategóriách majú kontraindikácie na beh:

 1. Jedinci s chorobami kĺbov.
 2. Ľudia s nadváhou.
 3. Tehotné ženy a dojčiace matky.
 4. Ľudia s poruchami chrbta (skolióza alebo osteochondróza).

Pre tieto kategórie občanov je lepšie prejsť z behu na vhodnejšie druhy záťaže, ako je plávanie, veslovanie a cvičenie..

Pred cvičením sa vždy poraďte so svojím lekárom..

Návrat na obsah

Kompetentný beh je riešením problému bolesti nôh

Pri joggingu je potrebné pamätať na niektoré pravidlá, ktoré majú zabrániť bolesti členku alebo stehien počas a po tréningu. Ak chcete normalizovať svoju fyzickú podobu, odstráňte prebytočné brucho z brucha a zo strán, musíte získať odvahu a nastaviť budík na 06:30. Osobitná pozornosť by sa mala venovať obuvi, ktorá nemá plochú podrážku. To môže viesť k artritíde kolenného kĺbu..

Nemôžete spustiť, ak:

 1. Skoro ráno je čas, keď sú časté zranenia..
 2. Bez zahrievania tela – riziko zranenia stúpa na 100%.
 3. Beh na asfalte je príliš veľkým otrasom chrbtice a kĺbov nôh.

Ak koleno bolí po behu, znamená to, že väzivo nebolo dosť teplo. Podlaha na podlahe by pri behu nemala byť príliš tvrdá a príliš studená. Závery, ktoré je možné vyvodiť z vyššie uvedených odporúčaní, sú, že by ste si nemali natiahnuť vaše spodné končatiny vazy skoro ráno, keď začnete cvičiť, pretože bez nich sú napäté. Telo nie je pripravené prijať aktívne pracovné zaťaženie ráno, pretože osoba ešte úplne nespala. Jogging vyžaduje dobré cvičenie.

Pred odchodom z domu na ranné behanie by ste mali trénovať každý kĺb: skočiť, bežať na jednom mieste, robiť nejaké drepy alebo striedať pohyby. Na behanie je vhodné zvoliť cestu pre nečistoty, ktorá nemusí byť hladká, ale má mäkký povrch.

Pri predchádzajúcich zraneniach nôh boli kolená pred tréningom zabalené do elastického obväzu. Musíte chodiť na obuv s odpruženou podrážkou.

Návrat na obsah

Aké zranenia môžu utrpieť pri nesprávnom fungovaní

Ak spustíte nesprávne, môžete naraziť na niekoľko problémov:

 1. Kolenná artritída.
 2. Bežecký prst s čiernymi nechtami príliš úzkymi topánkami.
 3. Exacerbácia hernie disku.
 4. Zranená noha.
 5. Neuronomické alebo bolestivé zhrubnutie nervu na chodidle, zle ošetrené.

Časté a ťažké vystavenie asfaltu spôsobuje nielen bolesť na päte, ale spôsobuje aj artritídu kolenného kĺbu. Pretože budú prenášané na chrbticu cez nohy, môže to prehĺbiť disk herniation. Obuv by nemala byť s prúžkom, ale s podrážkou a dobre zastrčenou. Nesprávne vybrané tenisky môžu často spôsobovať bolesť bedier. Pri behu na takýchto topánkach sú nevyhnutné zranenia dolných končatín, členkov alebo iných zranení nôh.

Mali by ste trénovať v bežeckých teniskách, ktoré sú pre bežcov najdôležitejšou výbavou. Je dôležité kúpiť obuv, ktorá zodpovedá typu a hmotnosti chodidla. Ak má bežec ploché nohy, tenisky by mali členok dobre podopierať a mať stabilnú širokú podrážku. Ak má osoba veľkú váhu a vysoký oblúk, je dôležité zvoliť si obuv s podporou oblúka. Mal by mať vynikajúce tlmiace vlastnosti. Každých 300 – 550 km tenisiek by sa malo vymeniť počas tréningu v závislosti od štýlu behu, povrchu a telesnej hmotnosti.

Návrat na obsah

Aké chyby vedú k zraneniam počas tréningu

Bežecké cvičenie nemôže byť najnebezpečnejším cvičením, ktoré sa týka ťažkých nákladov na vaše boky alebo nohy. Bežci sa napriek tomu často zrania a nasleduje bolesť bedier alebo kolena. Do veľkej miery sa vyskytujú vinou samotného človeka. Najbežnejšie typy chýb sú:

 1. Hlavná príčina bolesti členku alebo stehna súvisí so zväčšením jazdnej vzdialenosti a trvania, preto je pre úspešné prispôsobenie tela dôležité použiť pravidlo 10%, to znamená zvýšiť svoju pracovnú záťaž až o 1/10 týždenne…
 2. Nemali by ste príliš cvičiť, ale k tréningu by ste mali pridať viac: bicyklovanie alebo plávanie.
 3. Nedostatok odpočinku – potreba obnoviť telo počas tréningu.
 4. Pri použití nesprávnej techniky behu je dôležité, aby človek začal bežať od bedra, pristával na päte, potom sa prstom dotýkala povrchu a posúval prsty na nohách..
 5. Nerovnomerné zaťaženie vozovky a nohy spôsobené sklonom povrchu vozovky, čo môže byť škodlivé.

Príčiny bolesti vpredu alebo vzadu po spustení sa môžu líšiť. Ak ochorejú po tréningu na rôznych miestach, tj teliat, pätách, kolenách, zadkoch, je potrebné techniku ​​prehodnotiť. Tento atletický postup je často pre mnohých bežcov neznámy. Neznalosť základných pravidiel je spôsobená potrebou dlhých prestávok medzi školeniami alebo náhlym prerušením behu. Tento prístup je negramotný, pretože tieto druhy športových postupov nemožno nahradiť stojace alebo sedením. Neodporúča sa unaviť po behu, ľahnutí na chrbte, boku alebo žalúdku alebo okamžitom sedení, pretože inak môžete cítiť bolesť..

Členok môže ochorieť po cvičení kvôli negramotnému ochladeniu svalov. Mnoho fanúšikov sa po behu osprchuje. Svalová záťaž je spojená s uvoľňovaním kyseliny mliečnej, ktorá musí byť eliminovaná citlivým vystavením teplu.

Ak vaše členky bolia na konci behu, je lepšie doplniť si cvičenie teplým kúpeľom, na bicykli alebo na bicykli a mierne tempo chôdze má tiež pozitívny vplyv na stav nôh…

Leave a Reply