Počas tehotenstva alebo v iných prípadoch to ťahá dolné brucho a bolí ho dolnú časť chrbta

Kreslenie bolesti dolnej časti brucha a dolnej časti chrbta

Dlho zabudnutá babička SPOLOČNÁ Liečebná metóda.

Stačí sa prihlásiť.

Bolesť v dolnej časti brucha siahajúca až po spodnú časť chrbta je mnohým ľuďom známa. Na ne však nie vždy reaguje správne. Väčšina pacientov očakáva, že tento jav bude dočasný a že sa v budúcnosti nebude opakovať. V prípade silnej bolesti budú užívať anestetikum, ale nevyhľadávajú lekársku pomoc. Týmto spôsobom sa však nedá eliminovať príčina ochorení. V prípade opakovaných záchvatov bolesti sa vyžaduje klinické vyšetrenie. Ak sa spodné brucho zmrští a bolí sa spodná časť chrbta, môže to byť signál vážnej choroby. Takéto ochorenie je dobre známe mnohým ženám. To je tiež bežné u mužov, ale oveľa menej často..

Ak zosumarizujeme všetky dôvody, prečo dolná časť chrbta bolí a ťahá spodnú časť brucha, možno ich zredukovať na nasledujúci zoznam:

 • deformácia spôsobená preťažením;
 • ochorenie chrbtice: skolióza, osteochondróza, hernia, artróza, stenóza, reumatoidná artritída, infekcie;
 • choroby orgánov v panve;
 • srdcové problémy: infarkty, mozgové príhody;
 • poškodenie kĺbov: osteoporóza;
 • výsledok podchladenia;
 • dní pred menštruáciou a počas tehotenstva u žien.

Črevné, miechové a pohlavné problémy

Podozrenie vstupuje najmä do vnútorných orgánov umiestnených v dolnom bruchu v bedrovej oblasti. V tejto oblasti sa nachádzajú orgány tráviaceho a genitourinárneho systému. Brušné svalové kŕče, zápal a priľnavosť čriev, gynekologické problémy u žien, adenóm prostaty u mužov.. Rovnaké pocity budú z dolnej chrbtovej kýly, rakoviny brucha a panvy, apendicitídy a iných ochorení..

Ale presne rovnaká bolesť sa môže vyskytnúť aj u žien s ovariálnou cystou v ranom štádiu. Bolesť dolnej časti chrbta, pretrvávajúca bolesť v dolnej časti brucha – tieto príznaky môžu byť spôsobené benígnymi alebo malígnymi nádormi. Špecialisti môžu urobiť presnú diagnózu: gynekológka, urologička alebo gastroenterológka

Urogenitálne problémy

Štruktúra ženského a mužského urogenitálneho systému.

Vonkajšie prejavy závažných problémov s močovým mechúrom alebo obličkami budú zahŕňať bolesť brucha spolu s častým nutkaním zmenšiť sa; prítomnosť krvi, hlienu alebo hnisu v moči. Okrem toho bolí dolná časť chrbta. Ak sa však tieto príznaky potvrdí mdlobou, bledosťou tváre, slabosťou, nízkym krvným tlakom pri podozrení na krvácanie do brucha. V takom prípade môže byť potrebný chirurgický zákrok. U žien je najčastejšou príčinou bolesti v podbrušku akútna cystitída. Presnú diagnózu však môže urobiť iba urológ.

Problémy so žalúdkom, infekčné otravy

Všetky vyššie uvedené príznaky môžu byť aplikované na gastrointestinálne problémy. Napríklad, ak je spodné brucho pritiahnuté z obidvoch strán a pacient je chorý, vracanie, závraty, má v stolici alebo moči hlien a krv, existujú zjavné príznaky infekcie. Pacient by mal byť hospitalizovaný čo najskôr..

Problémy chorôb žien

Prečo u žien bolí dolná časť chrbta, žalúdka a často hrudníka? Môže ísť o syndrómy bolestivých procesov vo vnútorných orgánoch. Častá bolesť, podobná rytmickým mŕtviciam, naznačuje zvýšený tlak v bruchu. Pri zápale, nedostatočnom prísunu krvi a silnom rozťahovaní vnútorných orgánov – bolesť sa ťahá, svrbí a často sa pomaly hromadí. Zdá sa, že všetko bolí – žalúdok, dolná časť chrbta, hrudník. Ovulácia môže viesť k krvácaniu vaječníkov (v dôsledku prasknutia vajíčok a zrelých folikulov) a matnej, neočakávanej bolesti brucha. Rovnaká bolesť sa môže vyskytnúť aj pri mimomaternicovom tehotenstve..

Dolné brucho často ubližuje ženám po dlhom pohlavnom styku, menštruácii, tvrdej fyzickej práci. Zároveň sa začnú cítiť zle, mdloby, hlava sa začne točiť a teploty môžu náhle vyskočiť.

Podobné signály sa vyskytujú pri akútnom zápale príveskov maternice, poškodení procesu zásobovania tepnovou krvou vaječníkov..

Existujú ďalšie choroby, ktoré sú výsledkom potratov a ťažkých pôrodov..

Príznaky panvovej choroby u žien

Osobitne pozoruhodné sú časté nepríjemné bolesti pri ťahaní, ktoré pokrývajú spodné brucho u žien. Je to kvôli kardinálnym rozdielom v štruktúre niektorých ženských orgánov od mužských orgánov. Patria sem najmä malé panvové, reprodukčné a endokrinné systémy. Štúdia u mnohých žien odhalila zápal maternice a prívesky, čo je dôsledok prechladnutia alebo podchladenia. Majú menštruáciu a ovuláciu každý mesiac, často sprevádzanú bolesťou v dolnom bruchu. Spolu s nimi začína bolieť dolná časť chrbta.

Mladé dievčatá a zanedbávané ženy často trpia algodismenorea (bolestivá menštruácia). Ženské genitálie sú obzvlášť citlivé na rôzne negatívne procesy. Mimomaternicové tehotenstvo, tvorba ovariálnych cýst, zápal krčka maternice, vaječníkov a vajcovodov nie sú vyčerpávajúci zoznam chorôb, ktoré sa vyskytujú v dolnej časti brucha a ktoré sú sužované pretrvávajúcou upokojujúcou bolesťou..

Mnoho chorôb žien môže byť život ohrozujúcich, takže časté vyšetrenie gynekológom alebo chirurgom je normálne, nevyhnutné, prospešné.

Bolesť počas tehotenstva

Silná tehotenská bolesť môže signalizovať nebezpečenstvo potratu.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať ťahaniu bolesti brucha v rôznych štádiách tehotenstva. V prvom týždni tehotenstva záchvaty naznačujú väzbu plodu na stenu maternice. Stena je mierne napnutá a reaguje s bolesťou, ktorá je prechodná, prechodná. Úroveň bolesti je zanedbateľná. Ale ak máte bolesti brucha na začiatku tehotenstva, je dobré navštíviť svojho lekára.

Počas skorého tehotenstva môže byť často nižšia bolesť brucha spojená s rizikom potratu. Ak je silná bolesť sprevádzaná červeno-hnedým alebo hnedým výtokom, zvyšuje sa pravdepodobnosť potratu. Pri najmenšom podozrení, bez ohľadu na to, koľko týždňov tehotenstvo trvá, mali by ste vyhľadať neodkladnú lekársku pomoc. Ale ešte väčšie riziko narušenia normálneho pôrodu je kombinácia dlhotrvajúcich bolestí v natiahnutí, výtoku a kontrakcií po 39 týždňoch a neskôr. To všetko by mohlo znamenať predčasné narodenie alebo potrat.. Počas normálnych štádií tehotenstva by sa žena mala pripraviť na bolesť brucha. Bude sa musieť narodiť minulý týždeň.

diagnostika

Lekári predpisujú rôzne typy testov, aby správne diagnostikovali stav, ktorý spôsobuje bolesť v dolnej časti brucha:

 • Ultrazvuk vnútorných orgánov;
 • Rektoskopia pažeráka, žalúdka, dvanástnika 12;
 • · Irigoskopia a kolonoskopia hrubého čreva;
 • · Spoločné krvné a močové testy;
 • · Krvné testy na infekciu HIV, choroby pohlavných orgánov.

Pred lekárskou starostlivosťou

Na zmiernenie bolesti v oblasti brucha a dolnej časti chrbta by mal pacient postupovať podľa niekoľkých jednoduchých pokynov:

 • nerobte náhle pohyby;
 • pozorovať úplný mier;
 • choď spať;
 • postavte sa tak, aby boli svaly tela uvoľnené (je lepšie ľahnúť si na chrbát, mierne pokrčiť kolená, položiť si pod hlavu vankúš);
 • veľmi opatrne a opatrne vstávať a vstávať z postele.

V súhrne

Bolesť brucha a dolnej časti chrbta môže byť spôsobená cvičením (svalové napätie) a vážnym ochorením vnútorných orgánov. Môže to byť zápal slepého čreva alebo problémy s genitourinárnym systémom. Najdôležitejšie je, že nemôžete samoliečiť. Iba lekár môže diagnostikovať typ ochorenia a predpísať liečbu pomocou diagnostiky. Často sprevádzaná neznesiteľnou bolesťou, je potrebný chirurgický zákrok. Aby ste predišli bolesti brucha, musíte viac cvičiť, správne jesť a vyhnúť sa prehriatiu alebo prechladnutiu..

Odborné poradenstvo

Mnoho žien má počas ovulácie miernu bolesť. Len niektoré z nich sú však schopné vypočítať okamih, keď vajíčko opustí folikul pozorovaním jeho tela po mnoho týždňov a mesiacov. Keď sa táto udalosť blíži, typické bolesti sa očakávajú, prestanú milovať milenca. Tu je príklad, ako praktické dámy predídu nechceným tehotenstvám. Pozorujte bolesť dolnej časti brucha, vyvodte správne závery a vyhnite sa potrebe neočakávaného testu múch..

Leave a Reply