Položil som prst opuchnutý a bolí sa nehojiť, “Všeobecná pomoc”

Položil som prst na opuchnuté a nevyliečil ani liečiť

Ak je prst zapálený, existuje silná bolesť, ktorá bráni spánku, potom je pravdepodobné, že ide o zločin. Liečba panarítiom doma je často účinnejšia ako formálna liečba, ale iba v počiatočných štádiách choroby.
Tu sú recenzie novín Vestnik ZOZH o tom, ako spravovať zločincov

 • Panaritium – príčiny a liečba. Lekárska rada
 • Najefektívnejšie a osvedčené recepty
  1. Chliebový obklad cez noc vyčistil absces
  2. Liečba cibule
  3. Liečivé kúpele
 • Ak je váš prst zapálený, bylinky pomôžu
  1. aloe
  2. banány
  3. lastovičník
  4. Zlatý fúzy
 • Najjednoduchšie ľudové lieky
 • Príklady úspešnej liečby panarktického prsta doma
 • Recenzie ľudových liekov panarícia

Čo je panaritída
Panaritium je akútny zápal tkanív prstov. Zápal je výsledkom menších kožných lézií..
Toto ochorenie je najbežnejšie u ľudí, ktorí vykonávajú manuálnu prácu, čo vedie k tomu, že mikrotraumy rúk sú kontaminované látkami dráždiacimi ruky. Patria sem vodiči, robotníci, stavitelia, tesári, montéri, tkáči, kuchári. Je obzvlášť nebezpečné, ak má osoba endokrinné poruchy, pracuje vo vysokej vlhkosti a chlade – títo ľudia majú narušený prietok krvi cez kapiláry..

Príčiny Panarithy:
Príčinou je predovšetkým poškodenie imunitného systému, t.j. všeobecná imunita a lokálne zlyhanie tkaniva. Výsledkom je, že niektorí ľudia majú zápal prsta v dôsledku najmenšieho zranenia, zatiaľ čo iní nevedia, čo je to panaritída…

Druhy Panarícia:

Schéma vývoja choroby
Príčinnou látkou je obvykle biely alebo Staphylococcus aureus, zriedkavo Escherichia coli a ďalšie mikroorganizmy. Zvyčajne sú na koži, ale ak dôjde k poraneniu, ponáhľajú sa tam a spôsobujú zápal prsta. Počiatočné štádium zápalového procesu je rýchlo nahradené hnisavým nekrotickým zápalom, pretože akumulácia exsudátu v obmedzenom priestore spôsobuje poruchy obehovej sústavy, čo vedie k ischemickej nekróze tkanív a hnisavej fúzii…

Liečba ľudovým liekom Panaritium finger.
Ak je váš prst zapálený a bolesť zabraňuje pacientovi spať, mali by ste okamžite navštíviť lekára, ale ak nie je k dispozícii lekárske ošetrenie, použite nasledujúce opatrenia:

 • ichtyol masť alebo Vishnevsky masť
 • horúca nádoba s manganistanom draselným
 • omáčky s vodkou, alkoholom, kolínskou vodou
 • soľ plátok čierneho chleba, žuť. Zakryte tento absces týmto žuvacím chlebom a pripnite ho.

(Folk Recipes HLS 2003, č. 21, s. 14)

Na liečbu Panarithi sa v domácnosti vždy používali účinné ľudové liečivá, ako napríklad vyprážaná a nespracovaná cibuľa, ako je aloe, plantain a hnedý chlieb. Tu je niekoľko príkladov, ktoré dokazujú, že tieto recepty fungujú..

Ako liečiť chlieb panaritium na prste

Liečba cibule – príklady rýchleho uzdravenia

 • Šikmé panáriá ošetrujte doma vyprážanou cibuľou
  Po zranení bol ženský prst zapálený, potom začal kostný zločinec. Celá ruka sčervenala a pod ňou vyrastal oranžový absces. Navrhli ľudový liek, panaritmické ošetrenie žiarovky. Vyprážala cibuľu, položila na prst a zabalila ju do uteráka. Bolesť rýchlo zmizla a žena spala viac ako deň. Zobudila sa však s Move & Flexa a žiarovka vytiahla z rúk všetky nečistoty a hnis. (2004, č. 22, s. 17)
 • Cibulové a mydlové tuky
  Keď bolesť ženy bolela, strašne svrbila a na nechte sa objavil absces. Išiel som k chirurgovi, diagnostikoval „zločin“, aplikoval masť na absces a poslal ho domov. Keď sa absces zväčšil, lekár odstránil celý necht a znova aplikoval masť. Potom odstráňte zvyšný klinec.
  Pacientka cez víkend išla za sestrou. Tam jej sused dal recept na ľudovú masť od rôznych abscesov. Vezmite rovnaké množstvo mydla na pranie, cibule, kolofónie, včelího vosku, masla, nastrúhajte všetko a varte, za stáleho miešania. Po ochladení naneste na obväz mastnotu a na oblasť naneste bolesť.
  Po prvýkrát bola rana úplne vyčistená. A už tretíkrát som už používal masť na profylaxiu. Po stlačení som ranu naplnil streptocidom. Všetko vyschlo, začalo sa liečenie, ale necht sa na celý život rozdelil. (Prehľad z HLS 2011, č. 2, s. 30)
 • Liečba panaritia prstov doma s cesnakom
  Cesnak funguje podobne ako cibuľa, je to však slabší liek. Cesnak sa preto môže používať iba v počiatočných štádiách choroby. Ak je prst zapálený, musí sa k nemu pripevniť plátok a pripevniť ho (recept z HLS 2013, č. 5, s. 33).
 • Horúca voda je jednoduché ľudové ošetrenie
  Ženský prst horel pod nechtami a objavil sa absces. Lekár povedal, že je potrebné rezať. Žena sa však rozhodla dostať domácu liečbu. Čím je hotové mydlové riešenie, tým je horšie, čím účinnejšie je. Prst som vložil do roztoku, počítal na tri, ale nemohol som vstať až na tri iba 2 sekundy. Makala skôr, ako jej srdce začalo protestovať. A ráno nebolo absces. Nemusel som to rezať. (HLS 2005, č. 18, s. 10)
 • Prevencia chorôb pomocou horúceho kúpeľa
  Používanie horúcej vody môže tiež zabrániť rozvoju choroby. Akonáhle sa trhlina dostane pod nechty, musíte pridať šálku horúcej vody, pridať soľ a namočiť do nej prst. Potom nechty nakrátko nakrájajte, očistite a dezinfikujte alkoholom alebo kolínskou vodou – nedôjde k zápalu. (2003, č. 4 s. 4)

Ako liečiť panaritium na prste s aloe

 • Príklad 1. Mužov prst na paži bol zapálený, deň predtým bol v nemocnici a tretí deň podstúpil operáciu a jazva je tam stále. Po chvíli došlo k relapsu. Pussy abscesy sa objavili v blízkosti nechtov a absces začal. Muž potom uprednostnil liečbu panáriom pred ľudovými liekmi, vybral si aloe vera: Vzal list aloe vera, pozdĺžne ho orezal a priviazal ho do varu, vymenil obväz pred spaním a v noci sa neobťažoval. Aloe vera sa menila každých 12 hodín. Tretí deň bola koža pod obväzom biela a pokrčená, mŕtva. Rezal túto kožu a namazal ranu masťou Vishnevski. O niekoľko dní neskôr bola iba stopa v tvare bodky. Potom mu tento ľudový nástroj niekoľkokrát pomohol. (Recepty pre zdravý životný štýl, 2008, č. 18, s. 31 – 32).
 • Príklad 2. Žena prepichla kožu nechtom rybou plutvou. Po chvíli sa vyvinul absces. Masť ani tablety nepomohli. Bolesť z abscesu bola taká silná, že nemohla spať v noci, kým si nevšimla aloe na parapete. Pacient prestrihol plachtu a umiestnil ju na miesto zápalu a zviazala. Po hodine bolesť ustúpila, podarilo sa zaspať. Ráno takmer neexistovala bolesť a absces klesal. Ešte dvakrát som použil tento ľudový liek a dva dni potom, čo rana a stopy boli preč. (2007, č. 23, s. 32).

Ako liečiť plantáž panarícia

 • Príklad 1. Ženský necht na malíčku bol zapálený. Trikrát bol absces otvorený na jednej strane nechtu a nasledujúci deň sa objavil na druhej strane. Nemocnica ponúkla odstránenie nechtu, ale žena odmietla. Váš priateľ vám odporučil vybrať plantáž, umyť ju a komprimovať ju každý deň. Prvýkrát po dlhej dobe pacient zaspal a po 3 dňoch sa rany vyliečili. Dokázal vyliečiť zločin bez chirurgického zákroku. (recept z HLS 2011, č. 6, s. 39)
 • Príklad 2. Pri druhej falange sa u ženy vyvinula absces, jej prst opuchol. Vyčistila kosť v nemocnici, ale nie veľmi úspešne. Vyžaduje sa opakovaný chirurgický zákrok. Ale pacient sa rozhodol liečiť kostnú panitídu doma pomocou metódy Nosal – prebalenie abscesu na plantáž. Rýchlo pomohlo. Teraz nie je táto sekcia ani viditeľná. (Ľudové recepty HLS 2010, č. 17, s. 33)

Liečba panarícia v končatine doma lastovičkou
Ženská pravá noha pri nechte bola zapálená. Potom sa na špičke ľavej nohy objavil panarit. Bolesť bola taká silná, že nebolo možné chodiť.
A keďže mala cukrovku, tieto abscesy ju skutočne dráždili. Varila silnú infúziu lastovičky (1 lyžica bylín, 1 šálka vriacej vody, variť 10 minút, trvať 2 hodiny). Ráno som cítil úľavu. Liečba trvala týždeň. Každé ráno a večer si pacientka vymieňa obväz, na jej nohy nanesie harmančekový výživný krém, pretože lastovička veľmi zaschne. Čoskoro sa všetko zotavilo a začervenanie zmizlo. (Prehľad z HLS 2006, č. 13, 2003, s. 8, 323, 25 strán)

Fajvová šťava pomôže ešte lepšie. Bavlnená vlna v šťave je potrebné navlhčiť a zabaliť ju prstom na špičku prstov. Vymeňte vatu niekoľkokrát denne. Zápal prebehne veľmi rýchlo. (Recepty pre zdravý životný štýl, 2004, č. 9, s. 22)

Kostný zločin – ošetrenie zlatým fúzy
Žena očistila ostrieža a pritlačila si prst pod necht. Čoskoro bolesť ustúpila, ale o tri dni neskôr sa na nechte objavil vred pripomínajúci čiernu a modrú guľu. Chirurg odstránil nechty, ale nič sa to nezlepšilo. O niekoľko dní neskôr bol prst opuchnutý, sčernený a zastavil sa. Diagnóza: „kostná panaritída“.
Nepomohli ani antibiotiká, masti ani procedúry, ani lekárove predpísané kúpele. Potom sa práve objavila v článku o liečivej sile rastlín zlatých fúzov. Urobila tinktúru: obrátila celú rastlinu na mlynček na mäso, naliala 500 ml vodky, trvala na 10 dňoch namiesto predpísaných 21 dní, pretože nikdy nečakala.
S tinktúrou som začal vyrábať obklady na noc a túto tinktúru som aplikoval niekoľkokrát denne. Tinktúra sa odoberala perorálne aj po 1 čajovej lyžičke. ráno na lačný žalúdok a po pridaní niekoľkých kvapiek šťavy z aloe vera som tiež pomazal silnou infúziou ľubovníka bodkovaného. Liečba trvala 20 dní. Špička bola taká, ako predtým, necht bol hladký. Trpela však 8 mesiacov. (HLS 2006, č. 16, s. 30)

Ak je váš prst zapálený, bylinky pomôžu.
Masť z týchto bylín pomôže zbaviť sa všetkých hnisavých chorôb – fistuly, varu, abscesov, vredov. Ak chcete pripraviť túto masť na zápal a abscesy, musíte najskôr pripraviť koriandrový olej. Za týmto účelom vložte do šálky z nehrdzavejúcej ocele 1,5 šálky koriandrových kvetov a za stáleho miešania nalejte pohár rastlinného oleja pri teplote 80 až 100 stupňov. Po ochladení preneste do sklenenej nádoby a nechajte stáť 40 dní v tme.
Príprava tukov. Čerstvé koriandrové kvety majú 2 diely, rebríček – 2 diely, ďatelina – 1 diel, koreň púpavy – 2 diely, koreň šťaveľa – 1 diel, kvetenstvo kvetov – 1 diel. Umyte všetky tieto bylinky a prejdite mlynčekom na mäso. Pridajte 1 diel masti Vishnevsky a 1 diel masti ichthyolu do bylinkovej suspenzie. Celú zmes zrieďte vopred pripraveným nechtíčkovým olejom, aby vznikla hladká elastická hmota. Výslednú masť uložte do chladničky.
Zaobchádzajte s Panaritiom nasledovne: Prst namočte do slanej horúcej vody, utrite vatovou vatou a alkoholom a túto masť naneste cez noc. Ráno všetko zopakujte a obvazy vymieňajte 2-krát denne.

Túto masť použila žena na ošetrenie vemena sučky: celú noc si obliekala masťovú vložku a ráno ju vymenila. Vo večerných hodinách sa všetky uzly rozrástli, objavili sa abscesové hlavy a do 3. dňa začali všetky hnisy vychádzať na čerstvý vzduch. (Recepty pre zdravý životný štýl, 2006, č. 18, s. 31)

Liečba eukalyptom
Ak máte hnisavý zápal prstov, musíte eukalyptové listy jemne nasekať, prikryte ich boľavým miestom a pripevnite ich obväzom. (2003, č. 7, s. 13)

Ak je váš prst zapálený, sóda vám pomôže. Žena pomohla vyliečiť panaritiu na prst pomocou roztoku sódy. 1 polievková lyžica. l Soda by sa mala prevariť do 1 šálky vriacej vody, premiešať. Po vychladnutí tam dajte prst. Tento postup sa niekoľkokrát opakuje. (2004, č. 12, s. 7)

Pomohol normálny jód
Trinásťročné dievča stále trpelo panáriou na svojich veľkých prstoch. Miesta, na ktorých nechtová doska rástla, stále krvácali, namiesto topánok som musel chodiť s handrou. Dvakrát podstúpila plastickú operáciu nechtového lôžka – nepomohlo to. Pomohol normálny jód. Aplikovala jód na tmavohnedú trikrát denne. Urobila to iba 4 dni. Pokožka vybledla chemickými popáleninami, ale problém sa odvtedy nevrátil. (HLS 2003, č. 3, s. 25) Spracovanie kapusty
Žena šila prstom ihlou. Prst zapálil a začal tlieskať. List kapusty bol priviazaný k varu a obväz sa menil 2-krát denne. V deň 4 sa všetko zotavilo. (HLS 2002, č. 3, s. 18) Ako liečiť tuhé častice prstov doma solidolom
Žena sa pripútala k drôtu. Znečistila sa, bol zapálený prst. Nechodil som do nemocnice, ale pripájal som technický solíd. Po 2 hodinách bolesť ustúpila a absces sa objavil večer. Znovu položila pevne a všetok hnis sa natiahol cez noc. Ráno vyčistila ranu manganistanom draselným a naniesla Kalanchoeovu plachtu. Všetko sa zotavilo. V dedine, v ktorej žije autor listu, mnohí obyvatelia používajú tento liek na panaritium a abscesy. (2005, č. 3, s. 8) Hlinené obklady – účinná ľudová metóda
Ak sa panaritium na prste nehoja po dlhú dobu, hlinené obklady pomôžu: musíte zmiešať hlinu a moč do krémového stavu, položte ho na gázový vankúšik a aplikujte ho na oblasť zápalu. Rovnaké obklady pomôžu, ak máte kosť na hlave. (2010, č. 16, s. 10) Alternatívne ošetrenie panarítia jódinolom
Žena zobrala prst a vytiahla dlahu, ale rana sa dlho nezhojila. Sčervenanie okolo nechtov. O týždeň neskôr sa žena prebudila z bolesti divokých prstov na nohách, bola veľmi opuchnutá, zafarbená a zvnútra vyplnená hnisom. Vzala jódinol, namočila obväz do 3 vrstiev, zviazala ho do abscesu a zabalila ho do uteráka. Ráno bol obväz suchý, hnis zmizol, ale nevyšiel von a nádor zostal. Po ďalších troch dňoch nádor týchto obkladov zmizol. (2006, č. 23, s. 2) Alternatívna liečba zápalu prsta kriedou
Tento ľudový liek pomáha žene liečiť panaritmiu: lubrikuje pokožku gáfrovým olejom a jemne kriedovými uzlami posype vlnenou látkou. O tri dni neskôr sa veci zlepšia. Bolesť ustupuje, hnis sa vyvíja. (Z pohľadu HLS 2008, č. 14, s. 30)

Panaritium na špičke – pomáhali ľudové lieky
Kamarát raz povedal žene recept na panaritmický liek, ktorý jej pomohol zachrániť nohu. Prsty už boli ochotné amputovať a táto metóda pomohla do 2 dní. Recept diktovaný:

 1. Končatinu držte 30 minút vo svetloružovom roztoku manganistanu draselného
 2. Ponechajte 30 minút v roztoku koriandrovej tinktúry – 100 ml na liter vody.
 3. Po dobu 30 minút v roztoku eukalyptovej tinktúry – 100 ml na liter vody.
 4. V rovnakom roztoku eukalyptu navlhčite obväz zložený do 8 vrstiev, krútte ho, zabaľte ho do boľavého miesta a upevnite ho obväzom. Nepoužívajte film a kompresný papier.

Tento recept slúžil žene o tri roky neskôr vo vážnejšom prípade. Prsty jej manžela boli rozdrvené nákladom, takže všetky svaly a pokožka explodovali a špina a prsty okamžite zasiahli. Do nemocnice sa dostal až o 2 hodiny neskôr. Chirurg okamžite uviedol, že amputácia bola 99% vpred, urobil obväz. Žena si okamžite spomenula na predpis Panarícia a ponúkla, že sa s ňou bude liečiť ľudovými prostriedkami, ale odmietol. Nasledujúce ráno boli všetky obväzy nasýtené krvou a hnisom. Keď urobili nový obväz, boli tieto obväzy odstránené bez namáčania a necitlivosti a takmer bolesť stratil vedomie. Potom súhlasil s tým, aby sa s ním zaobchádzalo podľa metódy jeho manželky..
V prvom riešení držal ruku bez odstránenia obväzov a boli dobre premočené a odstránené do 30 minút. V tú noc nebolo bolesti ani šklbanie. Nasledujúci deň boli obväzy už dobre odstránené – bez hnisu a rán sa nevyčistili novou kožou. Po 4. postupe už nebola obviazaná ruka. Po chvíli sa muž stretol so svojím chirurgom, ktorý sa pýtal, prečo nešiel do obväzov, a ohromil ho, keď uvidel ruku. (Recepty pre zdravý životný štýl, 2006, č. 18, s. 9)

Liečba dymom
Tento veľmi jednoduchý ľudový liek pomohol liečiť zločincov a predchádzať chirurgickému zákroku pre mnohých ľudí. Tento prostriedok sa predtým aj na bojisku používal na liečbu gangrény. Musíte vziať tkaninu z prírodnej bavlny, flanel, rozprávok, zabaliť ich do klinčeka a zapáliť ich na jeden koniec, aby ste začali fajčiť, v tejto osvetlenej oblasti fajčite 1-3 minúty. Ak sa bolesť po chvíli znovu objaví, zopakujte fumigáciu. Postačuje 2-4 postupy. Je lepšie robiť ich vonku, aby ste chránili byt pred zápachom. (HLS 2006, č. 25, s. 8)

Panikitída nechtov – alternatívna liečba mydlom a proteínom
Prvý lak na nechty je možné vyliečiť doma s nasledujúcou masťou: Bielte mydlo na pranie a pridajte do šľahaných bielkov, kým nie je mäso vysoké. V konzistencii by mal byť viskózny, elastický, ale nie tekutý. Táto kaša sa aplikuje na bolesť prstov na zapálený prst a zároveň nanesie trochu kože Move & Flex. Je vhodné vysušiť tvaroh a preniknúť vzduchom, potom obväz. Choďte týmto spôsobom deň alebo dva. Po odstránení obväzu uvidíte, že hrdlo preniklo a hnis vyšiel. Ak je to potrebné, omáčka pripravte znova pomocou mydlového tuku (Zdravé životné recepty 2002, č. 12, s. 17)..

Tuky pre všetky príležitosti
Vezmite rovnaké diely borovicovú živicu, liečivú živicu, maslo, listovú dužinu aloe, kvetinový med. Túto zmes vložte do vodného kúpeľa a zahrievajte, kým nie je homogénna. Ak je veľmi hustý, zrieďte ho vodkou. Táto masť pomáha proti akejkoľvek neošetrenej fistule, tuberkulóze kosti, abscesom, pomáha liečiť podkožnú a kostnú panáriu, furunkulosu. Zápalnú plochu je potrebné roztiahnuť, prikryť polyetylénom a obaliť obväzom. (HLS 2003, č. 3, s. 25)

vo vnútri sú už potrebné antibiotiká a používajú obväz ako levomecol)
Kedicik © (2010-11-11 18:11) Priamy odkaz

Kliknutím na tlačidlo budete informovaní o aktualizáciách na webe!

Čo robiť. Prst kopá a nemôže sa zlomiť,,

Zverejnené 07.07.2011 20:45

Článok Reakcie

Zobraziť predchádzajúce komentáre (zobrazuje sa% s z% s)

Zobraziť nové komentáre

1 až 20 komentárov celkom: 224

Komentáre na Facebooku

Úplný zoznam tém „Predchádzajúca téma

Ďalšia téma »Teraz diskutujeme

Hodnota tvarohu, ak je správne vyživovaný

V súčasnom svete automatizácia v mnohých odvetviach výrazne znížila podiel manuálnej práce. Počet ľudí trpiacich rôznymi chorobami sa zvyšuje.

Zbavte sa ťažkostí na nohách celé roky

Aby ste sa zbavili ťažkostí nôh mnoho rokov, je potrebné určiť hlavnú príčinu choroby. Po jeho nájdení by ste ho mali začať odstraňovať. V tomto článku

Môže to byť zdravé jedlo

Po prechladnutí a nude sa zvyčajne zahrievame na teplom jarnom slnku, meníme šatník, robíme plány, snívame o novom, jasnom a dobrom. A prestavať

Hodnota tvarohu, ak je správne vyživovaný

V súčasnom svete automatizácia v mnohých odvetviach výrazne znížila podiel manuálnej práce. Počet ľudí trpiacich rôznymi chorobami sa zvyšuje.

Zbavte sa ťažkostí na nohách celé roky

Aby ste sa zbavili ťažkostí nôh mnoho rokov, je potrebné určiť hlavnú príčinu choroby. Po jeho nájdení by ste ho mali začať odstraňovať. V tomto článku

Môže to byť zdravé jedlo

Po prechladnutí a nude sa zvyčajne zahrievame na teplom jarnom slnku, meníme šatník, robíme plány, snívame o novom, jasnom a dobrom. A prestavať

Liečíme a posilňujeme krvné cievy pokožky hlavy bylinkami a zabúdame na bolesti hlavy

Na tejto planéte pravdepodobne nie je človek, ktorý vie, aké nebezpečné môžu byť problémy so stojatými a flexibilnými plavidlami. Ich zúženie, troska, nás vedie k existencii

Výrobky, ktoré chránia ľudskú pečeň

Mnoho ľudí si myslí, že po prestavbe pečene si môžete dovoliť veľa. Toto je mylná predstava, hoci v skutočnosti sú bunkami tohto orgánu

Vyrážal zázrak. Alternatívne metódy liečby

Ak máte problémy s Move & Flex, či už ide o obezitu, gastrointestinálne ochorenie, úplné zablokovanie tela,

Liečíme a posilňujeme krvné cievy pokožky hlavy bylinkami a zabúdame na bolesti hlavy

Na tejto planéte pravdepodobne nie je človek, ktorý vie, aké nebezpečné môžu byť problémy so stojatými a flexibilnými plavidlami. Ich zúženie, troska, nás vedie k existencii

Výrobky, ktoré chránia ľudskú pečeň

Mnoho ľudí si myslí, že po prestavbe pečene si môžete dovoliť veľa. Toto je mylná predstava, hoci v skutočnosti sú bunkami tohto orgánu

Vyrážal zázrak. Alternatívne metódy liečby

Ak máte problémy s Move & Flex, či už ide o obezitu, gastrointestinálne ochorenie, úplné zablokovanie tela,

– Nové na mieste-

Ak je prst zapálený, existuje silná bolesť, ktorá bráni spánku, potom je pravdepodobné, že ide o zločin. Liečba panarítiom doma je často účinnejšia ako formálna liečba, ale iba v počiatočných štádiách choroby.
Tu je niekoľko príkladov, ako sa mu podarilo vyliečiť zločin prevzatý z Vestnik ZOZH

Príčiny a druhy panaritov – z rozhovoru s lekárom V. Khoroshevom

Čo je panaritída Panaritium je akútny zápal tkanív prstov. Zápal prstov je dôsledkom menších kožných lézií..

Panaritium sa najčastejšie vyskytuje u ľudí, ktorí vykonávajú manuálnu prácu, čo vedie k tomu, že mikrotraumy rúk sú kontaminované látkami dráždiacimi ruky. Patria sem vodiči, robotníci, stavitelia, tesári, montéri, tkáči, kuchári. Je obzvlášť nebezpečné, ak má osoba endokrinné poruchy, pracuje vo vysokej vlhkosti a chlade – títo ľudia majú narušený prietok krvi cez kapiláry..

Druhy Panarícia:
– koža
– podkožný
– periungual
– podmorský
– kosť
– artikulovať
– šľacha
– plné – keď je poškodené všetky tkanivá prstov.

Príčiny Panarithy:
Príčinou je predovšetkým poškodenie imunitného systému, t.j. všeobecná imunita a lokálne zlyhanie tkaniva. Výsledkom je, že niektorí ľudia majú zápal prsta v dôsledku najmenšieho zranenia, zatiaľ čo iní nevedia, čo je to panaritída…

Schéma vývoja choroby
Príčinnou látkou je obvykle biely alebo Staphylococcus aureus, zriedkavo Escherichia coli a ďalšie mikroorganizmy. Zvyčajne sú na koži, ale ak dôjde k poraneniu, ponáhľajú sa tam a spôsobujú zápal prsta. Počiatočné štádium zápalového procesu v panaritíne je rýchlo nahradené hnisavým nekrotickým zápalom, pretože hromadenie exsudátu v obmedzenom priestore vedie k zlyhaniu obehu, čo vedie k ischemickej nekróze tkaniva a hnisavej necitlivosti..

Liečba panariom doma
Ak je váš prst zapálený a bolesť zabraňuje pacientovi spať, mali by ste okamžite navštíviť lekára, ale ak nie je k dispozícii lekárske ošetrenie, použite nasledujúce opatrenia:
– ichtyol masť alebo Vishnevsky masť
– horúci kúpeľ s manganistanom draselným
– obväzy na prste s vodkou, alkoholom, kolínskou vodou
– kúsok slaného čierneho chleba, žuť. Tento žuvací chlieb zakryte savým prstom a zviažte ho. (Recepty pre zdravý život, 2003, č. 21, s. 14)

Ako liečiť chlieb panaritia
Pred umývaním podlahy si žena roztrhla látku a znečistila si pod nechty špinu. V noci bol prst zapálený, opuchnutý, červený a bola silná bolesť. Toto pokračovalo niekoľko dní a nakoniec išla k doktorovi. Chirurg povedal, že potrebuje odstrániť nechty a vyčistiť kosť. Ale nebolo to tak, pretože pacient bol poučený o ľudovom lieku na liečbu panárie. Vezmite kúsok čierneho chleba, pridajte soľ do vychladnutia, žuvajte až nadýchané. Položte obväz na pergamen, potom mäso a druhý koniec obväzu prikryte. Všetko aplikujte na zapálený prst a uviažte ho. Do rána nádor zmizol a na obväze bola hnis a krv – rana bola úplne vyčistená. (HLS 2002, č. 17, s. 20).

Ak si kopnete prst pod nechty, urobí to jeden lekár: nútiť pacienta ponoriť prst 3-4 krát do veľmi horúcej vody, potom žuť čierny chlieb s cibuľou, aby zakryli bolesť obväzom. Cez noc sa rana odstráni. Potom ranu opláchne ružovou mangánovou vodou a vytvorí ďalší obväz. A všetko sa lieči. (2001, s. 18, č. 15).

Domáca liečba cesnakového panarícia
Po začatí je možné panaritium vyliečiť cesnakom. K prstu musíte pripevniť strúčik cesnaku a pripojiť ho (HLS 2013, č. 5, s. 33).

Liečba zápalu prstov kriedou
Tento ľudový liek pomáha žene liečiť panaritmiu: lubrikuje pokožku gáfrovým olejom a jemne kriedovými uzlami posype vlnenou látkou. O tri dni neskôr sa veci zlepšia. Bolesť mizne, hnis sa vyvíja (HLS 2008, č. 14, s. 30)

Ako zaobchádzať s aloe finger panarithy
Muž mal na prste zločinec, bol v nemocnici na deň, tretí deň bol operovaný a jazva stále zostáva. Po chvíli došlo k relapsu. Prst zapálený, šupinatá, dusivá bolesť. Muž potom vzal list aloe vera, pozdĺžne ho orezal a zviazal abscesom, nahradil obväz pred spaním bez obťažovania v noci. Aloe vera sa menila každých 12 hodín. Tretí deň bola koža na jeho prsti biela a pokrčená, mŕtva. Rezal túto kožu a namazal ranu masťou Vishnevski. O niekoľko dní neskôr bola iba stopa v tvare bodky. Potom mu tento ľudový nástroj niekoľkokrát pomohol. (Recepty pre zdravý životný štýl, 2008, č. 18, s. 31 – 32).

Žena položila prst na rybiu plutvu. Po chvíli sa vyvinul absces. Masť ani tablety nepomohli. Jej prst bol taký boľavý, že nemohla v noci spať, kým si nevšimla aloe na parapete. Pacient prestrihol plachtu a položil ju na viazaný zločin. Po hodine bolesť ustúpila, podarilo sa zaspať. Ráno takmer neexistovala bolesť a absces klesal. Postup sa opakoval dva dni po zranení a bez stopy. (2007, č. 23, s. 32).

Ošetrenie plantáže panarícia
Ženský necht na malíčku bol zapálený. Trikrát bol absces otvorený na jednej strane nechtu a nasledujúci deň sa objavil na druhej strane. Nemocnica ponúkla odstránenie nechtu, ale žena odmietla. Kamarát radil ľudovým liekom: vyberte si plantáž, umyte ju a počas dňa ju nalepte na prst. Prvýkrát po dlhej dobe pacient zaspal a po 3 dňoch sa rany vyliečili. Dokázal vyliečiť zločin bez chirurgického zákroku. (HLS 2011, č. 6, s. 39)

Na druhom prste vytvoril falanga absces a prst opuchol. Vyčistila kosť v nemocnici, ale nie veľmi úspešne. Vyžaduje sa opakovaný chirurgický zákrok. Pacient sa však rozhodol liečiť kostnú panózu doma nosovou metódou – niekoľkými prstami omotanými plantážou, ktoré ošúpali listy rastlín, dobre ich opláchli, vysušili a priviazali k incízii, pričom ranu napáli slanou vodou. Táto sekcia je teraz neviditeľná. (Recepty pre zdravý životný štýl, 2010, č. 17, s. 33)

Cibuľa a mydlová masť na ošetrovanie panaritia doma
Keď bolesť ženy bolela, strašne svrbila a na nechte sa objavil absces. Išiel som k chirurgovi, diagnostikoval „zločin“, aplikoval masť na absces a poslal ho domov. Keď sa absces zväčšil, lekár odstránil celý necht a znova aplikoval masť. Potom odstráňte zvyšný klinec.
Pacientka cez víkend išla za sestrou. Tam sused dal recept na panaritiovú masť a rôzne spôsoby varenia. Vezmite rovnaké množstvo mydla na pranie, cibule, kolofónie, včelího vosku, masla, nastrúhajte všetko a varte, za stáleho miešania. Po ochladení naneste obväz na mastnotu a naneste na boľavý prst.
Po prvýkrát bola rana úplne vyčistená. A už tretíkrát som už používal masť na profylaxiu. Po stlačení som ranu naplnil streptocidom. Všetko vyschlo, začalo sa liečenie, ale necht sa na celý život rozdelil. (HLS 2011, č. 2, s. 30)

Clay obklady
Ak sa panaritácia prstu dlhodobo nelieči, hlinené obklady pomôžu: musíte zmiešať hlinu a moč do krémového stavu, položte ich na gázovú podložku a pripevnite ju na panaritium na prste. Rovnaké obklady pomôžu, ak máte kosť na hlave. (2010, č. 16, s. 10)

Ihlové špendlíky
Zápal prsta v blízkosti nechtu je veľmi nepríjemné ochorenie, zášklby, zabraňujú zaspaniu. Takýto nástroj vám pomôže: S tenkou špičkou ihly pred spaním jemne vytlačte celú oblasť sčervenania zo sterilnej injekčnej striekačky. Ráno nebude žiadny zápal. (HLS 2006, č. 2, s. 31)

Liečba panarítiom doma s lastovičníkmi
Žena začala kopať palec pravou nohou k nechtu. Potom sa na špičke ľavej nohy objavil panarit. Bolesť bola taká silná, že nebolo možné chodiť.
A keďže mala cukrovku, tieto abscesy ju skutočne dráždili. Varila silnú infúziu lastovičky (1 lyžica bylín, 1 šálka vriacej vody, variť 10 minút, trvať 2 hodiny). Ráno som cítil úľavu. Liečba trvala týždeň. Každé ráno a večer si pacient vymieňa obväz a jej prsty sa namazávajú krémom na výživu harmančeka. Čoskoro sa všetko zotavilo a začervenanie zmizlo. (HLS 2006, č. 13, 2003, s. 8, 323, 25 strán)

Fajvová šťava pomôže ešte lepšie. Bavlnená vlna v šťave je potrebné navlhčiť a zabaliť ju prstom na špičku prstov. Vymeňte vatu niekoľkokrát denne. Zápal prsta prechádza veľmi rýchlo. (Recepty pre zdravý životný štýl, 2004, č. 9, s. 22)

Liečba jodinolom
Žena skĺzla prstom, vzala dlahu, ale jej prst sa dlho nezhojil. Sčervenanie okolo nechtov. O týždeň neskôr sa žena prebudila z bolesti divokých prstov na nohách, bola veľmi opuchnutá, zafarbená a zvnútra vyplnená hnisom. Vzala jódinol, namočila obväz do 3 vrstiev, zviazala ho do abscesu a zabalila ho do uteráka. Ráno bol obväz suchý, hnis ustúpil, ale nezmizol a prst bol opuchnutý. Po ďalších troch dňoch bol nádor týchto obkladov odstránený. (2006, č. 23, s. 2)

Kostný zločin – ošetrenie zlatým fúzy
Žena očistila ostrieža a pritlačila si prst pod necht. Čoskoro bolesť ustúpila, ale o tri dni sa na prste objavil vred podobný čiernej a modrej guli. Chirurg odstránil nechty, ale nič sa to nezlepšilo. O niekoľko dní neskôr bol prst opuchnutý, sčernený a zastavil sa. Diagnóza: „Panária kosti prstov“.
Nepomohli ani antibiotiká, masti ani procedúry, ani lekárove predpísané kúpele. Potom sa práve objavila v článku o liečivej sile rastlín zlatých fúzov. Urobila tinktúru: obrátila celú rastlinu na mlynček na mäso, naliala 500 ml vodky, trvala na 10 dňoch namiesto predpísaných 21 dní, pretože nikdy nečakala.
S tinktúrou som začal robiť obklady v noci, počas dňa som držal prst v teple a túto tinktúru aplikujem niekoľkokrát denne. Tinktúra sa odoberala perorálne aj po 1 čajovej lyžičke. ráno na lačný žalúdok, po aplikácii niekoľkých kvapiek šťavy z aloe vera, som si tiež namazal prst silnou infúziou ľubovníka bodkovaného. Liečba panariom trvala 20 dní. Špička bola taká, ako predtým, necht bol hladký. Trpela však 8 mesiacov. (HLS 2006, č. 16, s. 30)

Panaritiový recept
Kamarát raz povedal žene recept na zločin, ktorý jej pomohol zachrániť nohu. Prsty už chceli amputáciu a tento ľudový liek pomohol do 2 dní. Recept diktovaný:
Končatinu držte 30 minút vo svetloružovom roztoku manganistanu draselného
Ponechajte 30 minút v roztoku koriandrovej tinktúry – 100 ml na liter vody.
Po dobu 30 minút v roztoku eukalyptovej tinktúry – 100 ml na liter vody.
V rovnakom roztoku eukalyptu navlhčite obväz zložený do 8 vrstiev, krútte ho, zabaľte ho do boľavého miesta a upevnite ho obväzom. Nepoužívajte film a kompresný papier.
Tento recept slúžil žene o tri roky neskôr vo vážnejšom prípade ako panaritium. Prsty jej manžela boli rozdrvené nákladom, takže všetky svaly a pokožka explodovali a špina a prsty okamžite zasiahli. Do nemocnice sa dostal až o 2 hodiny neskôr. Chirurg okamžite uviedol, že amputácia bola 99% vpred, urobil obväz. Žena si okamžite spomenula na predpis Panarícia a ponúkla, že sa s ňou bude liečiť ľudovými prostriedkami, ale odmietol. Nasledujúce ráno boli všetky obväzy nasýtené krvou a hnisom. Keď urobili nový obväz, boli tieto obväzy odstránené bez namáčania a necitlivosti a takmer bolesť stratil vedomie. Potom súhlasil s tým, aby sa s ním zaobchádzalo podľa metódy jeho manželky..
V prvom riešení držal ruku bez odstránenia obväzov a boli dobre premočené a odstránené do 30 minút. V tú noc nebolo bolesti ani šklbanie. Nasledujúci deň boli obväzy už dobre odstránené – bez hnisu a rán sa nevyčistili novou kožou. Po 4. postupe už nebola obviazaná ruka. Po chvíli sa muž stretol so svojím chirurgom, ktorý sa pýtal, prečo nešiel do obväzov, a ohromil ho, keď uvidel ruku. (Recepty pre zdravý životný štýl, 2006, č. 18, s. 9)

Šikmé panáriá ošetrujte doma vyprážanou cibuľou
Po zranení bol ženský prst zapálený, potom začal kostný zločinec. Celá ruka sčervenala a pod ňou vyrastal oranžový absces. Navrhli ľudový liek, panaritmické ošetrenie žiarovky. Vyprážala cibuľu, položila na prst a zabalila ju do uteráka. Bolesť rýchlo zmizla a žena spala viac ako deň. Zobudila sa však s Move & Flexa a žiarovka vytiahla z rúk všetky nečistoty a hnis. (2004, č. 22, s. 17)

Ak je váš prst zapálený, bylinky pomôžu
Masť z týchto bylín pomôže zbaviť sa všetkých hnisavých chorôb – fistuly, varu, abscesov, vredov. Ak chcete pripraviť túto masť na zápal a abscesy, musíte najskôr pripraviť koriandrový olej. Za týmto účelom vložte do šálky z nehrdzavejúcej ocele 1,5 šálky koriandrových kvetov a za stáleho miešania nalejte pohár rastlinného oleja pri teplote 80 až 100 stupňov. Po ochladení preneste do sklenenej nádoby a nechajte stáť 40 dní v tme.
Príprava tukov. Čerstvé koriandrové kvety majú 2 diely, rebríček – 2 diely, ďatelina – 1 diel, koreň púpavy – 2 diely, koreň šťaveľa – 1 diel, kvetenstvo kvetov – 1 diel. Umyte všetky tieto bylinky a prejdite mlynčekom na mäso. Pridajte 1 diel masti Vishnevsky a 1 diel masti ichthyolu do bylinkovej suspenzie. Celú zmes zrieďte vopred pripraveným nechtíčkovým olejom, aby vznikla hladká elastická hmota. Výslednú masť uložte do chladničky.
Zaobchádzajte s Panaritiom nasledovne: Prst namočte do slanej horúcej vody, utrite vatovou vatou a alkoholom a túto masť naneste cez noc. Ráno všetko zopakujte a obvazy vymieňajte 2-krát denne.

Túto masť použila žena na ošetrenie vemena sučky: celú noc si obliekala masťovú vložku a ráno ju vymenila. Vo večerných hodinách sa všetky uzly rozrástli, objavili sa abscesové hlavy a do 3. dňa začali všetky hnisy vychádzať na čerstvý vzduch. (Recepty pre zdravý životný štýl, 2006, č. 18, s. 31)

Liečba zápalu dymových prstov
Tento veľmi jednoduchý ľudový liek pomohol liečiť zločincov a predchádzať chirurgickému zákroku pre mnohých ľudí. Tento prostriedok sa predtým aj na bojisku používal na liečbu gangrény. Tkaninu je potrebné odstrániť z prírodnej bavlny, flanel, rozprávok, pretočiť ju do klinčeka a zapáliť ju na jeden koniec, aby sa začal fajčiť, fumigáciu zapáleného prsta počas 1 až 3 minút. Ak váš prst po chvíli bolí, pokračujte v fumigácii. Postačuje 2-4 ošetrení, ale s týmto liekom vonku sa lepšie lieči panaritmus, aby bol byt chránený pred zápachom. (HLS 2006, č. 25, s. 8)

Liečba panaritiom furacilínom
Rozdrvte tabliet furacilín na prášok, položte ho na vlhkú vatu, obalte vatu okolo zapáleného prsta, polyetylénu a obväzu na vrchu. Zostaň takhle celú noc. Ak to nefunguje prvýkrát, zopakujte postup nasledujúcu noc. (HLS 2004, č. 5, s. 26)

Ak je váš prst zapálený, sóda vám pomôže
Žene sa pomohlo vyliečiť panaritmický roztok sódy. 1 polievková lyžica. l Soda by sa mala prevariť do 1 šálky vriacej vody, premiešať. Po vychladnutí tam dajte prst. Tento postup sa niekoľkokrát opakuje. (2004, č. 12, s. 7)

Ako zaobchádzať s prstami paniky Solidol
Žena hladila prstom po drôte. Znečistila sa, bol zapálený prst. Nechodil som do nemocnice, ale pripájal som technický solíd. Po 2 hodinách bolesť ustúpila a absces sa objavil večer. Znovu položila pevne a všetok hnis sa natiahol cez noc. Ráno vyčistila ranu manganistanom draselným a naniesla Kalanchoeovu plachtu. Všetko sa zotavilo. V dedine, v ktorej žije autor listu, mnohí obyvatelia používajú tento liek na panaritium a abscesy. (2005, č. 3, s. 8)

Liečba zemiakov doma
Ak chcete liečiť zápal hnisavých prstov, musíte nastrúhať surové zemiaky a na dildo naniesť ranu. Zabezpečte baktericídnou náplasťou. Liečba je veľmi rýchla. Recept bol testovaný na mnohých ľuďoch. (Recepty pre zdravý životný štýl, 2005, č. 14, s. 29)

Horúca voda
Ženský prst horel pod nechtami a objavil sa absces. Lekár povedal, že je potrebné rezať. Žena sa však rozhodla liečiť zločin ľudovou metódou. Čím je hotové mydlové riešenie, tým je horšie, čím účinnejšie je. Prst som vložil do roztoku, počítal na tri, ale nemohol som vstať až na tri iba 2 sekundy. Makala skôr, ako jej srdce začalo protestovať. A ráno som bol prstom Move & Flex. Nemusel som to rezať. (HLS 2005, č. 18, s. 10)

Používanie horúcej vody môže tiež zabrániť vývoju zločincov. Akonáhle sa trhlina dostane pod nechty, musíte pridať šálku horúcej vody, pridať soľ a namočiť do nej prst. Potom nechty nakrátko nakrájajte, očistite a dezinfikujte alkoholom alebo kolínskou vodou – prst nebude horieť. (2003, č. 4 s. 4)

Tuky pre všetky príležitosti
Vezmite rovnaké diely borovicovú živicu, liečivú živicu, maslo, listovú dužinu aloe, kvetinový med. Táto zmes sa umiestni do vodného kúpeľa a za miešania sa zahrieva, kým nie je homogénna. Ak je veľmi hustý, zrieďte ho vodkou.
Táto masť pomáha proti všetkým neošetreným fistulam, tuberkulóze kosti, abscesom, pomáha liečiť furunkulózu, podkožné a kostné panárie. Zapálený prst je potrebné roztiahnuť, prikryť polyetylénom a obaliť obväzom. (HLS 2003, č. 3, s. 25)

Liečba panarítiom doma pomocou eukalyptu
Ak máte hnisavý zápal prstov, musíte eukalyptové listy jemne nasekať, prikryť ich prstom a obväzovať. (2003, č. 7, s. 13)

Ako sa mi podarilo vyliečiť zločin na nohách jódom
Trinásťročné dievča stále trpelo panáriou na svojich veľkých prstoch. Miesta, na ktorých nechtová doska rástla, stále krvácali, namiesto topánok som musel chodiť s handrou. Dvakrát podstúpila plastickú operáciu nechtového lôžka – nepomohlo to. Pomohol normálny jód. Aplikovala jód na tmavohnedú trikrát denne. Urobila to iba 4 dni. Pokožka bola fúkaná chemickými popáleninami, ale od tej doby sa zločin prestal objavovať. (HLS 2003, č. 3, s. 25)

Spracovanie kapusty
Žena šila prstom ihlou. Prst sa rozžiaril a začal žuť. List kapusty bol priviazaný k chorému prstu, pričom sa obväz vymieňal dvakrát denne. V deň 4 bol prstom Move & Flex. (HLS 2002, č. 3, s. 18,)

Liečba nechtov – mydla a bielkovín
Prvý lak na nechty je možné vyliečiť doma s nasledujúcou masťou: Bielte mydlo na pranie a pridajte do šľahaných bielkov, kým nie je mäso vysoké. V konzistencii by mal byť viskózny, elastický, ale nie tekutý. Táto kaša sa aplikuje na bolesť prstov na zapálený prst a zároveň nanesie trochu kože Move & Flex. Je vhodné vysušiť tvaroh a preniknúť vzduchom, potom obväz. Choďte týmto spôsobom deň alebo dva. Po odstránení obväzu uvidíte, že hrdlo preniklo a hnis vyšiel. Ak je to potrebné, omáčka pripravte znova pomocou mydlového tuku (Zdravé životné recepty 2002, č. 12, s. 17)..

Leave a Reply