Prečítajte si knihu Ako liečiť FiraiMove & Flex Batmanghelia pri bolesti chrbta a reumatického kĺbu

Text knihy „Ako liečiť bolesti chrbta a reumatických kĺbov“

Odovzdaný útržok práce bol poskytnutý po dohode s distribútorom zákonného obsahu Liters LLC (až 20% zdrojového textu). Ak si myslíte, že zverejnenie materiálu porušuje práva niekoho iného, ​​oznámte nám to.

Platené, ale nie ste si istí, čo ďalej?

Autor knihy: Fereydun Batmanghelidzh

Žáner: zahraničná aplikovaná a populárna vedecká literatúra, zahraničná literatúra

Aktuálna strana: 2 (knihy celkom 6 strán) [výpis z čítania: 2 stránky]

Mozog a chrbtica

Všetci vieme, že nervový systém sa skladá z mozgu a miechy. Mozog sa nachádza v lebke a miecha sa tiahne po celej chrbtici sacrum. (zadná panvová kosť).

Chrbtica pozostáva z 24 stavcov. Krčná oblasť je 7 malých a veľmi tenkých stavcov; hrudník (alebo hrudník) – 12 väčších a hrubších stavcov; v páse – 5 dokonca veľkých a hrubých. Krížová kôra je najväčšia zo všetkých stavcov (pozostáva z 5 fúzovaných dolných stavcov). Kokcidiálna kosť pozostáva zo 4 až 6 primárnych stavcov. Všimnite si zákruty chrbtice, ktoré spôsobujú, že pôsobí ako skrútená pružina (kvôli kotúčom, ktoré pôsobia na pružinu pri konštantnom tlaku) (obrázok 1).

Obr. 1. a) Anatomický model ukazuje zmeny vo veľkosti stavcov od krku nadol, prirodzené ohyby chrbtice a umiestnenie disku.

b) Prirodzené ohyby dávajú celej chrbtici skrútenú jar

Ako vidíte, každý stavec sa skladá z tela a oblúka, ktorý má dva priečne a jeden zadný proces nazývaný dorzálny proces. Kostné štruktúry susedných stavcov sú spojené zhora a zdola väzmi a vláknitými vláknami. Vertebrálne telo a oblúk tvoria stavovce. Sériové stavce tvoria stavcový kanál pozdĺž celého stavca, od krku a lebky po krížovú kosti. Miecha prechádza týmto kanálom, ktorý obsahuje veľa nervových dráh, ktoré prenášajú impulzy z orgánov nášho tela do mozgu az mozgu do orgánov. Robia nás citlivými na dotyk, teplo a bolesť (obrázok 2)..

Obr. 2. Model dvoch susediacich stavcov ukazujúci umiestnenie miechy v miechovom kanáli, nervovom koreni a jednom z rebrových spojení medzi dvoma stavcami vychádzajúcimi z medzistavcového (foraminar) otvoru.

Obratle sú navzájom spojené väzmi a šľachami (obrázky 3 a 4)..

Obr. 3. Model s dvoma stavcami, ktorý ukazuje umiestnenie disku, miechy, nervového koreňa a predného otvoru, cez ktorý nervový koreň opúšťa miechový kanál

Obr. 4. Dva stavce, rovnako ako opačne, držia disk na svojom mieste a gélová sila gélového jadra im bráni v zatváraní. Všetky problémy s diskom začínajú oslabenou schopnosťou jadra absorbovať vodu.

Medzi stavcami sú mäkké disky ako tesniace švy. Disky rozdeľujú chrbticu a chvejú sa; sú tiež schopné otáčať sa, čo umožňuje stavcom meniť svoju vzájomnú polohu (obr. 1)..

Základný fyzikálny zákon uvádza, že každá činnosť má pravý opak. Tento zákon sa vzťahuje na ľudské telo. Keď na svoju váhu vyvíjate tlak – či už stojíte, kráčate alebo bežíte – vaše nohy sú proti zemi. Každá noha znižuje silu tohto protikladu, ale jej časť stále dosahuje dno panvy, kde sférický tvar túto silu znižuje. Časť sa rozprestiera smerom k chrbtici a disky zohrávajú úlohu pri oslabovaní tejto sily v maximálnej možnej miere a pri prevencii ovplyvnenia mozgu (obrázky 5 a 6)..

Obr. 5. Noha, sila gravitácie tela, ktoré na ňu pôsobí, a reakčná sila zeme

Obr. 6a. Model panvových a bedrových stavcov; šípky znázorňujú približné rozdelenie gravitačnej sily tela pôsobiaceho na zem pri pohybe. Pri chôdzi sa obe nohy striedajú.

Obr. 6b. Šípky označujú smer opačnej sily nasmerovanej nahor zo zeme.

Ako disk dokáže zvládnuť takú tvrdú prácu? Disk svojou povahou plní svoje funkcie na základe svojej schopnosti absorbovať vodu. Disk absorbuje vodu, stáva sa elastickým a napína kĺb, ktorý predstavuje klin medzi stavcami, a svaly vpredu a vzadu premieňajú chrbtový stĺp na jedinú anatomickú štruktúru, ktorá zachováva prirodzenú flexiu, ktorá spôsobuje, že chrbtica pôsobí ako pružina…

Ťažisko tela (aj keď je chrbtica dobre uzavretá) je pred telom – preto sú naše nohy ohnuté dopredu. Zadné svaly ťahajú chrbticu stále a udržiavajú ju vo zvislej polohe. Keď sú disky úplne nasýtené vodou a sú husté, pôsobia ako kliny, najmä v bedrovej oblasti, čím uľahčujú prácu zadných svalov…

Poznámka: Viac ako 80% bolesti chrbta je spôsobených svalovými kŕčmi..

Ak disky nie sú úplne nasýtené vodou a nefungujú dobre s klinmi, musíte utiahnuť chrbtové svaly, aby sa vaše telo udržiavalo vo vzpriamenej polohe, pričom na podporu katiónových štruktúr bunkových membrán (na odstránenie kyseliny) je potrebné viac a viac vody…

Svalové napätie zase zabraňuje tomu, aby sa voda dostávala na disky, čo spôsobuje bolesť. To indikuje nedostatok vody, ktorý ovplyvňuje zadné svaly a medzistavcové platničky, ktoré sú pritláčané hornou časťou tela…

V počiatočnej fáze bolestivých svalových kŕčov môže použitie liekov proti bolesti, niektorých cvičení a manipulácií na zmiernenie napätia dočasne zmierniť alebo dokonca zmierniť bolesť. Aby ste tomu zabránili, je potrebné pochopiť, ako sa bolesť vyskytuje..

Je tiež potrebné si uvedomiť, že dehydratácia, ktorá spúšťa signál bolesti, môže mať negatívny vplyv aj na oblasti, ktoré sa javia ako netolerantné – obličky, pečeň, dokonca aj mozgové bunky (ktoré sú obzvlášť citlivé na minimálnu dehydratáciu). Ak tehotná žena trpí chronickou bolesťou dolnej časti chrbta (nízka bolesť chrbta) alebo kĺbmi prstov, ešte predtým, ako jej hmotnosť skutočne rastie, mala by zvážiť, či táto bolesť je signálom dehydratácie, ktorá môže vážne poškodiť jej plod…

V noci, keď spíte, disk absorbuje vodu z okolitého tkaniva, pretože nemá vlastný obehový systém. Preto by mala byť okolo neho dostatok voľnej vody, aby mohla absorbovať. Popoludní, keď stojíte a pohybujete sa, váha vášho tela a dokonca aj keď sa pohybujete (a to je oveľa viac ako len váha, ktorú znázorňujú váhy), stláča voda z diskov do stavcov. Vyrovnávacie disky môžu znížiť vašu výšku z jedného a pol na dva centimetre za 12 hodín. Odpočinok v posteli (vždy odporúčané, ak máte problémy s diskami), pomôže ich vyrovnať a umožní ich úplné nasýtenie vodou. Medzistavcové kĺby na chrbte chrbtice musia byť umiestnené tak, aby nestratili hmotnosť skôr, ako sa môžu správne pohybovať. K tomu prispieva väčší disk nasýtený vodou, pretože účinne utesňuje kĺb, zatiaľ čo tenký disk núti medzistavcové kĺby, aby priberali na váhe a nakoniec viedli k artritíde (obr. 7)..

Obr. 7. Približná schéma možných degeneratívnych stavcov disku spojených s diskami (najčastejšie postihnuté dolné časti chrbta, krížovej kosti a chvostovej kosti).

Ďalším dôležitým znakom elastického, nasýteného vodného disku je zachovanie požadovaného priemeru medzistavcových výbežkov a všetkých kanálov medzi dvoma stavcami (laterálne, nad a pod). Miechové nervy nimi voľne prechádzajú a nie sú poškodené.

Disk pozostáva z želatínového jadra obklopeného vláknitým kruhom. Medzi diskom a stavcovou kosťou je vrstva chrupavky. Chrupavka pokrýva všetky povrchy kostí, ktoré sú vo vzájomnom kontakte, najmä kĺbové povrchy stavcov, rúk, ramien a nôh. Chrupavka je zvlhčená pohybom kĺbov, má vysoký obsah vody a je klzká a vlhká.

Materiál želé disku absorbuje alebo uvoľňuje vodu. Vláknitý prsteň pevne pripevňuje disk k kostným okrajom stavcov na dorzálnej a bočnej strane. Po nasýtení vodou pôsobia tieto elastické textilné krúžky ako pružiny a sú pritláčané rozširujúcim sa jadrom disku. Vpredu je vláknitý krúžok spojený s stavcovským telom (nie pozdĺž jeho okraja, ale pred ním), čím sa vytvára prázdny anatomický priestor medzi predným stavcom a kapsulou vláknitého disku. Prstenec je tiež súčasťou dlhého väzu, ktorý prechádza celou chrbticou (predný pozdĺžny väz) (obr. 4)..

Zvieratá utekajú pomocou chrbtice ako pružiny; jeho stavce, na rozdiel od ľudských stavovcov, nemajú telesnú hmotnosť. V prípade obojstrannej osoby zaisťuje táto pružina chrbtice plynulú chôdzu.

Keď idete, vaša telesná hmotnosť zaostáva, zatiaľ čo jedna noha sa pohybuje vpred. Ak je predná noha spustená na zem, prenesie sa na ňu telesná hmotnosť a druhá noha sa posunie dopredu. To isté sa stane pri behu, iba váha sa prenáša dopredu ešte predtým, ako predná noha príde do kontaktu so zemou. To je dôvod, prečo prevádzková hmotnosť zvyšuje telesnú hmotnosť – dodáva to gravitačné zrýchlenie.

Anatomický priestor

Anatomický priestor umožňuje stavcom otvárať a zatvárať sa v prednej časti, aby sa zaistil synchrónny pohyb pri chôdzi. V opačnom prípade, ak by boli predné okraje stavcov pevne spojené, pohyby chrbtice by boli ostré a tuhé. Toto umiestnenie na prednom okraji stavca slúži na ďalšiu funkciu. Pretože je disk pripevnený k telu stavcov iba pozdĺž okrajov, tento priestor vám umožňuje vytvoriť miestne vákuum, ktoré majú špeciálne vlastnosti. Otváranie a zatváranie priestoru, vákuum núti disk nasávať vodu, na doplnenie toho, čo sa spotrebovalo pri natlakovaní jadra disku. Zvyšuje sa aj vákuum ťahať. rôzne komponenty konektorov, čo z neho robí flexibilnú, ale robustnú konštrukciu. Z tohto dôvodu môžeme nazvať chrbtový stĺpec „skrútenou pružinou“ (obrázky 1 a 8). Možné príčiny straty vody v dôsledku disku môžu byť predĺžené státie, dlhé nesprávne sedenie v jednej polohe (najmä sedenie na stoličke)…

Obr. 8. Chrbtica je anatomicky navrhnutá tak, že mnoho z jej rôznych prvkov funguje ako celok

Horšie je, ak sú stavce stlačené spredu, otvorte ich zozadu tak, aby bol disk stlačený dozadu. Tento tlak, ak sa zvýši, môže spôsobiť, že sa disk pohne a stlačí miechový nerv alebo miechu.

Prirodzená prázdnota na disku

Vákuum môže tiež spôsobiť problémy s diskom. Ak je disk úplne nasýtený vodou, vláknitý krúžok okolo neho si zachová svoju vertikálnu polohu, pričom bude brať do úvahy plný tlak disku po celej jeho dĺžke. Ak tieto vláknité krúžky nie sú úplne zvislé a vykazujú oslabenú krátku hranu, potom môže vákuum tieto krúžky poškodiť.

Môže to byť spôsobené nadmerným tlakom – napríklad zdvíhacie závažia tiež otvoria spoj disku s stavcami na zadnej strane. Piaty bedrový medzistavcový disk je na takéto zranenia najviac náchylný. Tu je zrejmé, že by ste sa mali pred začatím cvičenia na chrbte jemne zahriať.

Dôležitosť pravidelnej spotreby vody pre osoby, ktoré sú náchylné k chronickým bolestiam dolnej časti chrbta, sa nedá nadhodnotiť. Pred cvičením je tiež dôležité piť vodu. Potrebujete jeden a pol až dva litre vody denne, aj keď nemáte pocit smädu.

Pitná voda samozrejme zlepší stav disku, ale ako inak môžete využiť svoje vedomosti o anatómii a porozumieť fyzikálnym zákonom na obnovenie disku? Je to ľahké! V skutočnosti je to také jednoduché, že tomu mnohí neveria. Poškodenie sedacieho nervu je možné eliminovať už za pol hodiny vykonaním konkrétnych cvičení opísaných v tejto knihe. Vo väčšine prípadov je to presne to, čo sa stalo prvýkrát.

Ak chcete začať, musíte najprv zistiť, či sa vyvinula bolesť dolnej časti chrbta ischias.

Oddiel 3. Bolesť chrbta a ischias

Ak ste zažili bolesť dolnej časti chrbta a posunula sa po vašej nohe alebo dokonca o obidve, je to jasný znak toho, že bolesť je spôsobená ischiatickým nervom, ktorý je obmedzovaný diskom. A disk skĺzol, pretože jeho chrbát bol príliš dlhý. Takéto poškodenie môže byť tiež dôsledkom závažnejších problémov s kosťou. Ak je príčinou stále disk, potom vo väčšine prípadov (pokiaľ sa situácia samozrejme nestane chronickou z dôvodu dlhodobého sklonu k zraneniu alebo chirurgickému zákroku) vám môžu pomôcť nasledujúce cvičenia..

Profesionáli používajú na identifikáciu zdroja bolesti tzv. „Lasegov“ príznak, ale existuje ľahší spôsob: skontrolovať, či lokálna bolesť pritláča prsty na chrbát medzi chrbtom chrbtice alebo pozdĺž jej strán. Nástup bolesti je jasným znakom toho, že disk je pritláčaný na mäkké tkanivá miechových nervov alebo miechy (tlak sa zvyšuje, keď kliknete na tkanivo v postihnutej oblasti). Týmto spôsobom je tiež možné určiť umiestnenie a úroveň hernie disku. Rovnakým spôsobom môžete sledovať návrat zasunutého disku do jeho normálnej polohy (obr. 9)..

Obr. 9. Ako nájsť a lokalizovať úroveň poškodeného disku podľa intenzity bolesti v rôznych častiach chrbta

Ak sa prijme poloha na premiestnenie, ak je problémom posunutie disku, bolesť spôsobená tlakom prstov sa spravidla postupne zmenšuje a potom úplne zmizne… Ak bolesť spôsobí nohu, bude sa tiež pomaly pohybovať smerom nahor, až kým nezmizne.

Cvičenia opísané nižšie slúžia na dva účely. Vankúšové cvičenia (nápravné cvičenia) vracajú disk na miesto. Mali by sa používať iba na zmiernenie bolesti miest.. Ostatné sú určené na posilnenie chrbtových svalov a obnovenie pohyblivosti na správnom mieste, na posilnenie vláknitých krúžkov a šliach v postihnutej oblasti, na nasýtenie diskov vodou a ich navrátenie na svoje miesto…

Problém s jedným z diskov je jasný náznak, že iné disky v tej istej oblasti trpia. Odstránenie jedného disku problém nevyrieši, aj keď sa zdá, že je jediným zdrojom obáv. Dehydratácia ovplyvňuje aj ďalšie disky v tejto oblasti. Ak sa jeden disk vyberie, druhý, ktorý bude musieť niesť zvýšenú záťaž, sa čoskoro stane problémom a novým kandidátom na chirurgický zákrok. Jizvové tkanivo vyskytujúce sa v mieste prvého chirurgického zákroku môže spôsobiť náhodné poškodenie nervov. Niektorí ľudia, ktorí skutočne chcú „odrezať a odstrániť“ bolesť, budú musieť podstúpiť tri alebo dokonca štyri operácie, ktoré takmer vždy ovplyvňujú nervy nôh…

Tu sú jednoduché dôvody na neuplatňovanie chirurgického zákroku (najmä), ako aj injekcie a opakované manipulácie je. prijateľné a prirodzené riešenie problému.

Nápravné cvičenia

Na prvú pózu budete potrebovať štyri úzke vankúše. Položte ich na seba (dva) a výška každého páru by nemala prekročiť 30 cm (obr. 10)..

Obr. 10. Navrhovaný spôsob obnovenia normálneho stavu disku vyžaduje iba štyri vankúše zobrazené na obrázku.

Tieto vankúše sú potrebné na zdvíhanie tela 12-15 cm z podlahy, keď na ne ležíte, aby sa vaše chrbát mohol mierne ohnúť. Takže pomaly a pomaly otvárate predný priestor medzi stavcami.

Na podlahu umiestnite dva páry vankúšov vzdialené približne 50 cm.

Oprite sa o vankúše a položte ruky na zem (obr. 11a, b)..

Obr. 11a, b. Prijmite nápravné držanie tela pomocou štyroch vankúšov

Teraz pomaly a jemne položte hruď na predné vankúše. Žalúdok bude medzi vankúšmi a chrbát sa mierne ohne. Uistite sa, že oblasť, s ktorou sa obťažujete, je presne medzi vankúšmi – predné medzistavcové priestory sú lepšie exponované (obrázok 11c, D)…

Obr. 11c, g. Najväčší vankúš predstavuje. Venujte pozornosť možnej tuhosti chrbta, ktorá môže zabrániť jej ohnutiu ako prvému.

Zhlboka sa nadýchnite chrbta, aby tiež stúpal a klesal; skúste sa pohybovať hore a dole. Toto je veľmi dôležité (obrázky 12a, b, c, 13a, b)..

Obr. 12a, b, c. Poznámka: Vyžaduje sa iba rytmický pohyb dolnej časti chrbta, ktorý spôsobí, že predný medzistavcový priestor sa otvorí o jeden alebo dva stupne. Anatomicky je osoba umiestnená tak, že aj tak minimálna zmena normálneho držania tela má za následok celý rad udalostí, ktoré nakoniec zabezpečujú integritu celej chrbtice..

Obr. 13a. Anatomický model jasne ilustruje pózu z obr. 11 g s pevným chrbtom

Obr. 13b. Anatomický model ukazuje, že aj veľmi malá dorzálna deformita účinne odhaľuje predné medzistavcové priestory

Aj keď bol chrbát spočiatku pevný, vďaka vyššie opísanej metóde sa váš žalúdok uvoľní a dotkne sa podlahy (alebo veľmi blízko nej). Ak sa váš žalúdok okamžite dotkne podlahy, mali by ste vankúše zdvihnúť vyššie (Obrázok 14)..

Obr. 14. Po relaxácii si všimnite deformitu chrbta: brucho sa dotklo podlahy a otvoril sa predný medzistavcový priestor (Obr. 13b).

Keď sa vaše telo uvoľní, zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite a potom pokračujte v dýchaní pomaly. Teraz skúste zdvihnúť jednu nohu a potom druhú do maximálnej výšky, ktorá vám nespôsobí veľa stresu. Nohy by sa mali zdvíhať bez ohýbania na kolená a ponožky by sa mali ťahať (Obr. 15). Oslabený nerv sa postupne oslabuje a noha stúpa vyššie. Bolesť v oblasti chrbta bude najprv menej bolestivá a potom bolesť jednoducho zmizne.

Obr. 15. Ilustrácie ukazujú, ako sa nohy prirodzene otáčajú pri striedavom zdvíhaní nôh, aby sa disk vrátil do príslušného zárezu medzi stavcami. A nielen disk, ktorý spôsobil bolesť, ale aj zvyšok bedrových diskov, ktoré boli do istej miery tiež ovplyvnené

Počas tohto pohybu nohy sa chrbtica mierne otáča. To zase pomáha zaistiť, aby disk zaujal normálnu polohu v dutine stavcov. Niekedy sa môžete pokúsiť zdvihnúť obe nohy pri ohýbaní a nie ohýbaní tela.

Hneď ako sa disk vráti a miestna bolesť zmizne, budete cítiť úľavu. Niekedy sa pozoruje zlepšenie (úľava od bolesti) aj v prípadoch, keď bolesť prechádza cez celú nohu.

Mali by ste sa striedavo zhlboka nadýchnuť a zdvihnúť nohy, kým bolesť neustúpi. Ak sa to pri prvom pokuse nedosiahne, skúste to znova o chvíľu. Zvyčajne bolesť zmizne do pol hodiny, ak to bolo spôsobené posunom disku a všetky pokyny ste správne dodržiavali. Ak je na disku miesto, stav sa nemôže okamžite zlepšiť..

Mechanizmus, ktorý je základom tohto postupu, je ten, že keď sa vyvinie predný medzistavcový priestor, väzba predného disku sa roztiahne a vytiahne disk medzi stavcami a odtiahne ho od koreňov miechy a miechy. Súčasne sa vytvorí vákuum na mieste, kde mal byť disk, takže disk je doslova odsatý; absorbuje tiež vodu, ktorá ju nasýti. Preto vákuum pôsobí efektívnejšie na predný popruh, ktorý vtiahne disk na svoje miesto. Vákuum tiež vtiahne vodu do kĺbu a nasýti chrupavku vodou, zakrýva a oddeľuje kontaktné oblasti kosti, zlepšuje jej mazanie a klznú schopnosť. Takmer všetky pohyblivé kĺby používajú vákuum vytvorené uhlovými pohybmi, ktoré napínajú kĺb na prilákanie vody.

Hlboké dýchanie tiež vytvára silné podtlak v bruchu, ktoré tiež rozptyľuje. Pohyby chrbta sa striedajú s hlbokým dýchaním, aby sa uľahčilo prispôsobenie disku. Cvičenie by sa malo vykonávať raz alebo dvakrát a iba v prípade lokalizácie bolesti. (Viac informácií nájdete v nasledujúcej časti tejto knihy.)

Keď sa prvýkrát zbavíte bolesti, po niekoľkých minútach pošmyknite na bok a na pár minút si ľahnite na brucho, aby ste natiahnuté väzivo vrátili do pôvodnej polohy (obrázok 16)..

Obr. 16. Odpočinok po cvičení

Ako stojí: Bez ohnutia chrbta sa posuňte späť na kolená. Opäť, bez ohýbania chrbta, najprv položte jednu nohu a potom druhú na zem a postavte sa. Chôdza už nebude taká bolestivá, ak ste samozrejme urobili celý postup správne a správne sami.

Nezabudnite, že informácie, ktoré sa naučíte a cvičíte, vám pomôžu vyhnúť sa zhoršovaniu chorôb, ktoré spôsobujú bolesť chrbta. Pár pohárov vody a polhodinové cvičenie s vankúšom vás okamžite nezachráni pred chronickými problémami, ktoré sa v priebehu rokov vyvinuli. To, čo ste sa doteraz naučili, je užitočné v krízových situáciách a musíte neustále vykonávať posilňovacie cvičenia a preventívne postupy, aby ste zabránili opakovaniu. Teraz viete, ako sa vysporiadať s bolesťou chrbta.. Samotné znalosti však nestačia. S týmto vedomím musíte pracovať každý deň..

Pozor! Toto je leták k knihe..

Ak sa vám páčil začiatok knihy, môžete si kúpiť plnú verziu od nášho partnera, distribútora legálneho obsahu, litrov LLC.

Odovzdaný útržok práce bol poskytnutý po dohode s distribútorom zákonného obsahu Liters LLC (až 20% zdrojového textu). Ak si myslíte, že zverejnenie materiálu porušuje práva niekoho iného, ​​oznámte nám to.

Text knihy „Ako liečiť bolesti chrbta a reumatických kĺbov“

Odovzdaný útržok práce bol poskytnutý po dohode s distribútorom zákonného obsahu Liters LLC (až 20% zdrojového textu). Ak si myslíte, že zverejnenie materiálu porušuje práva niekoho iného, ​​oznámte nám to.

Platené, ale nie ste si istí, čo ďalej?

Autor knihy: Fereydun Batmanghelidzh

Žáner: zahraničná aplikovaná a populárna vedecká literatúra, zahraničná literatúra

Aktuálna stránka: 1 (knihy celkom 6 strán) [prečítaný výpis: 2 stránky]

Firedon Batmanghelidge
Ako liečiť bolesti chrbta a reumatických kĺbov

© 1991 F. Batmanghelidj

© Preklad. Ruské vydanie. UAB Potpourri, 2005

© Dizajn. UAB Potpourri, 2014

Ďakujem Pánovi za to, že mi dal príležitosť publikovať túto knihu..

Je to pre každého, kto trpí extrémnou bolesťou chrbta a ničivými následkami, najmä pre môjho priateľa H. G. Jamesa

Táto kniha je venovaná nedávnej smrti Arthura Dixona-Wrighta, posledného z veľkých profilových chirurgov, šialeného muža, priekopníka výskumu rakoviny…

Všetky informácie a cvičenia v tejto knihe sú založené na našich vlastných pedagogických skúsenostiach a rozsiahlom výskume. Autor priamo alebo nepriamo žiada odstránenie lekárskej rady a nenavrhuje žiadnu inú formu liečby, ktorá si nevyžaduje lekára. Kniha poskytuje iba všeobecné informácie o anatómii a fyziológii ľudí, ktoré môžu pomôcť predchádzať problémom s chrbtom a reumatickým zraneniam kĺbov. Kniha nemôže v žiadnom prípade nahradiť odporúčania lekára. Všetky tu popísané koncepty, postupy a cvičenia budete musieť používať na svoje vlastné riziko, ale v prísnom súlade s pokynmi. Tehotné ženy, ľudia, ktorí utrpeli zranenia alebo zranenia chrbta, ako aj ženy s ortopedickými problémami alebo abnormalitami chrbtice, môžu používať odporúčania uvedené v tejto knihe až po konzultácii s kvalifikovaným odborníkom…

Autor, vydavatelia ani ich zástupcovia nezaručujú účinnosť všetkých odporúčaní a cvičení obsiahnutých v knihe. Autor a vydavatelia nezodpovedajú za akékoľvek použitie informácií obsiahnutých v knihe..

Doktor Batmanghelidje odmietol licenciu na „liečebné a invazívne lekárske praktiky v USA“. Absolvoval lekárske vzdelanie v St. Mary z University of London. Jeho štúdie bolesti a metabolizmu vody v tele viedli k radikálnym zmenám zmeniť vedecké paradigma, na ktorých bola založená všetka lekárska prax. Práce popisujúce jeho prístup boli publikované vo vedeckých časopisoch. Princípy, z ktorých vychádzajú všetky jeho odporúčania a liečebné postupy, sa požičiavajú na základe najnovších poznatkov z anatómie a fyziológie…

Silná odolnosť z komerčného a profesionálneho prostredia veľmi sťažuje zmenu základnej paradigmy lekárskej praxe. To je takmer nemožné bez paralelného vzdelávacieho programu, ktorý môže prispieť k pozitívnym zmenám. Preto sa musí vynaložiť všetko úsilie na správne informovanie verejnosti a formovanie verejnej mienky. Autor píše: „Teraz je za dvadsať rokov úplne možné vyrovnať sa so všetkými chorobami na Zemi za predpokladu, že sa zmení paradigma lekárskej vedy. Spoločnosť však musí túto zmenu vyžadovať. Čas konať “..

Nezávislá právnická firma Global Health Solutions Inc. bola založená za účelom distribúcie vzdelávacích materiálov pre verejnosť. Prvým z týchto materiálov je svojpomocný návod na tému „Ako liečiť bolesti chrbta a reumatickej bolesti kĺbov“ a video „Ako liečiť bolesti chrbta“…

Predslov: Nadácia Medical Simplicity Foundation

Nadácia pre charitu (Science Center) pre jednoduchosť medicíny bola založená v roku 1983 s cieľom zmeniť chápanie základných princípov vykonávania všetkého aplikovaného výskumu v oblasti ľudského pohybu a flexie…

Moderná lekárska prax je založená na predpoklade (paradigma), že absorpcia vody v tele je regulovaná fyzikálnymi a chemickými vlastnosťami iónov („ión“ je najčistejšou formou základných prvkov, ako je chlorid sodný, draslík, vápnik, horčík atď.) nazývame to „voda“ – rozpúšťadlo prítomné v tele – hrá iba pasívnu úlohu, pokiaľ ide o tieto prvky a všeobecne o všetko, čo je v ňom rozpustené..

Prečo? Áno, pretože predchádzajúce štúdie ukázali, že látky rozpustené v telesných tekutinách sú veľmi chemicky aktívne. Klinická prax ukázala, že takáto hypotéza nie je vždy použiteľná, pretože telo sa môže s vekom dehydratovať. Členovia nadácie sú toho názoru, že keďže iónová výmena, ktorá riadi pohyb tekutín v tele, je riadená bielkovinami a bielkoviny prírody fungujú najlepšie v prítomnosti vody, čím viac vody okolo nej, tým efektívnejšia bude. Z toho môžeme vyvodiť, že jeho spotrebu konečne reguluje voda.

Z klinického hľadiska možno tento názor potvrdiť skutočnosťou, že ľudia, ktorí ani necítia smäd po dehydratácii, sú opäť smädní po niekoľkých dňoch „dobrovoľne vynútenej“ regulácie ich príjmu – vášnivej túžbe po vode po tele. Ako logické pokračovanie vyššie uvedeného pracovníci Nadácie tiež tvrdia, že keďže všetky naše telesné funkcie závisia od vody, mali by sme prehodnotiť náš prístup k lekárskym postupom a uznať zásadnú úlohu, ktorú voda hrá pri fungovaní všetkých neurotransmiterových systémov zapojených do jej prijímania. Ak sa tieto systémy chemicky ošetrujú na terapeutické účely, pri bolestivých podmienkach by sa mala uspokojiť prirodzená potreba vody. predtým, ako začína chemický zásah do iných regulačných funkcií. Za metabolizmus vody v tele sú zodpovedné nasledujúce systémy: serotonínové receptory (riadi pohyb vápnika v bunke; okrem iného zaznamenáva bolesť), histamínové receptory (regulujú výmenu katiónov – kľúčové prvky, ktoré majú pozitívny náboj, ako aj mnoho ďalších funkcií, ako sú bolesti a alergické reakcie) a receptory renín-angiotenzín (spúšťané dvoma vyššie uvedenými systémami, pracujúce nezávisle a prípadne súčasne; zvyšovanie krvného tlaku).

Za účelom začlenenia nových myšlienok do lekárskej praxe začala nadácia vydávať zjednodušenú medicínu. Táto séria je distribuovaná do výskumných stredísk a lekárskych knižníc po celom svete..

Chrbát, hernia disku, reumatická bolesť kĺbov: voda a cvičenie

Navrhovaný sprievodca prevenciou a liečbou opisuje chronickú bolesť dolnej časti chrbta a reumatickú bolesť kĺbov jednoduchým jazykom, hoci materiál je dostatočný pre viacnásobné objemy. Nie je potrebné posudzovať hodnotu knihy podľa jej ľahkej prezentácie, skúste vyhodnotiť, čo tu hovorí. Potvrdenie mätúcich teórií si vyžaduje vždy veľa slov, najmä ak sú tieto teórie určené na povzbudenie tých, ktorým sú predložené, aby ich uviedli do praxe alebo vykonali nákladnú operáciu..

Ak sa chceme vyhnúť dekompenzácii a / alebo zmierneniu herniovanej bolesti disku, musíme sa ubezpečiť, že naše telo je nasýtené vodou a že môže opustiť hlavné obehové systémy a vyživovať jadro disku. Je tiež nevyhnutné, aby boli predné stavcové telá nepretržite a rozsiahle umiestnené, až kým sa fyzické vlastnosti disku neobnovia do správnej polohy. Ako sa tam dostať??

Pokúste sa knihu prečítať až do konca. Oboznámenie sa s kapitolou jedna vám jasne ukáže, ako zmierniť alebo úplne zmierniť bolesť chrbta, či už miernu alebo bolestivú. Potom si prečítajte kapitoly, v ktorých nájdete podrobnejší materiál na systematizáciu všetkého, čo viete, a zároveň sa dozviete niečo nové o fyziológii bolesti, o bunke, o nervoch citlivých na bolesť; o emisiách [1] 1
Ožarujúca (odrazená) bolesť – Bolesť v bezprostredných alebo vzdialených oblastiach od miesta pôvodu.

Slabosť a / alebo svalová slabosť v dôsledku herniovaného disku; o telesnej hmotnosti, pohybe a ich vzťahu; o chodidle a jeho oblúku; o panvovej anatómii a rozložení sily; o spájaní diskov s stavcami; o disku a jeho funkciách; na chrupavku a kĺby.

Kniha popisuje jednoduché cvičenia a vodoliečbu (dávka spotrebovanej vody).

Ďalej sú tu tipy na prevenciu a liečbu bolesti dolnej časti chrbta a posunu disku, ako aj reumatických bolestí kĺbov.

Oddiel 1. Chronická bolesť: Čo to je?

Kniha spočiatku hovorila iba o bolesti chrbta – známej deštruktívnej chronickej bolesti. Keď som však skúmal jav bolesti, uvedomil som si, že kniha nebude úplná bez vysvetlenia ďalšej chronickej bolesti kĺbov spôsobenej reumatoidnou artritídou. Koniec koncov, bolesť chrbta zvyčajne začína ohnutými kĺbmi a ak sa táto kniha zaoberá základnými príčinami bolesti, malo by sa diskutovať o nedeštruktívnej reumatickej bolesti kĺbov. Príčiny reumatickej bolesti kĺbov sú jednoduché; dajú sa ľahšie vysvetliť ako pôvod bolesti chrbta.

1990. Počas leta som bol šokovaný materiálom Washington Post a úplne som zmenil štruktúru knihy, ktorú už vydavateľ mal..

47-ročná detská psychiatrka mala nejakú dobu závažnú reumatoidnú artritídu. V týchto prípadoch dostala tradičné lieky, a preto od nich bola závislá. Kombinácia bolesti a drogovej závislosti ju úplne zbavila legitimity. Táto žena mala 17-ročnú dcéru astmy s mentálnym postihnutím a talentovaného syna. Rodina bola v takej zložitej psychologickej situácii, že dokonca aj domáce zviera utrpelo infarkt. Manžel tejto ženy, veľký onkológ, nedokázal vydržať situáciu a zabil svoju manželku a obe deti a potom spáchal samovraždu…

Podľa môjho názoru je táto tragédia, rovnako ako mnohí iní, dôkazom zjavnej ignorancie a pštrosej politiky tých, ktorí ovládajú medicínu. Koniec koncov, už existujú vedecké poznatky, ktoré dokážu pomerne ľahko zvládnuť veľa chorôb, najmä vo fáze prevencie, keď nedochádza k vážnemu genetickému poškodeniu..

Pre pacienta, ktorý verí lekárom, aby prijali nový pokrok vo fyziológii, je nevyhnutné prekonať stagnáciu vládnych úradníkov, ktorí riadia zdravotnú starostlivosť a majú záujem o udržanie komerčne orientovaného lekárskeho priemyslu. Pracovní terapeuti by si mali vypočuť alternatívne teórie, ak sú založené na výskume a sú spoľahlivé. Nie je to však dobré pre zdravotnícke zariadenia, v ktorých sú obchodné záujmy prvoradé.

Je však potrebné si uvedomiť, že jednoduché a prirodzené metódy liečby chorôb sú pre verejnosť omnoho lacnejšie a v skutočnosti sú by mal slúžiť. všetky tieto inštitúcie.

Pozrime sa bližšie na kľúčový prvok živého organizmu, bunky. Bunka je obklopená veľmi tenkou vonkajšou škrupinou alebo membránou, ktorá ju chráni pred prebytočnou vodou, soľou, cukrom, tukom a inými látkami rozpustenými v okolitom sére..

Pretože je bunka neustále premývaná sérom, absorpcia a uvoľňovanie látok sú starostlivo regulované. Kvapalina vo vnútri bunky musí byť neutrálna – nie príliš kyslá a zásaditá; za normálnych podmienok má pH 7,4 [2] 2
PH 7 – Neutrál.

[Zavrieť]. Mechanizmus udržiavania neutrálneho pH je veľmi jednoduchý: katiónová. Štruktúry kontinuálne odčerpávajú vodíkové ióny, kyslú látku, ktorú bunka nepoužíva. Z malých buniek, z ktorých každá reguluje vstup a uvoľňovanie látok, sa celé naše telo skladá z nervového tkaniva, kostí, chrupavky, väzov, svalov, krvi, mozgu a ďalších. Každá bunka pripomína podmorské mesto so systémom kanálov a vodných ciest; tepny a žily sú diaľnice, ktoré vzájomne spájajú bunky.

Voda a život

Voda je životne dôležitá látka, od ktorej sú naše telá úplne závislé. V mäkkých tkanivách – svaloch, pečeni, obličkách, čreve – predstavuje 75% celkového objemu buniek voda. Predpokladá sa, že mozgové bunky tvoria 85% vody. Je to mozgové bunky, ktoré ako prvé zažili účinky dehydratácie; sú veľmi citlivé na stratu vody v tele a ich funkcia je narušená aj pri malej zmene. Uvedené čísla sú približne normálne, stav Move & Flex. Krv a extracelulárna tekutina tvoria asi 94% vody.

Voda s nízkou koncentráciou rozpustených látok má tendenciu prúdiť do koncentrovanejších roztokov oddelených od nej tenkou membránou. Ak je voda 94% mimo bunky a 75% vnútri bunky, potom voda prechádza cez bunkovú membránu. Rozdiel 19% je spôsobený prietokom vody, ktorý je zhruba rovnaký ako prietok vodnej nádrže. Príroda vytvorila jednoduchý mechanizmus, ktorý zásobuje bunky elektrinou. Elektrina je spôsobená rozdielom v koncentrácii 19% roztokov vo vnútri a mimo bunky. Rovnako ako voda padajúca z výšky premieňa turbínový generátor na vodnú priehradu na výrobu elektriny, voda z bunky preniká do nej a pôsobí na katiónové štruktúry, pričom tiež vyrába elektrinu.

Voda je energia života

Elektrická energia produkovaná membránovými štruktúrami sa hromadí v zlúčeninách absorbujúcich energiu ATP (kyselina adenozíntrifosforečná), bunkách „batérií“. Z nich bunka berie energiu, ktorú potrebuje na prenos informácií do nervových vlákien, na rast, zdieľanie a na syntézu a vylučovanie látok, ktoré potrebuje na produkciu. Potraviny, ktoré konzumujeme, dodávajú telu hlavne suroviny, ktoré nahrádzajú opotrebované a poškodené tkanivá a poskytujú určitú energiu.

Je to však iba malá časť energie potrebnej na normálne fungovanie tela. Ak pravidelne pijeme dostatok vody, množstvo energie, ktorú potrebujeme, sa vytvára pohybom buniek.

Pretože prenos nervových impulzov do značnej miery závisí od elektrickej energie vody, jej nedostatok môže spôsobiť chronickú únavu.

Kyslosť a bunka

Ak z nejakého dôvodu štruktúra membrány nefunguje dobre, čo umožňuje, aby sa kyselina akumulovala v jednej z bunkových oblastí, potom, keď sa dosiahne určitá úroveň kyslosti, tieto dve látky sa stanú tzv. čínsky. Chiníny a ich deriváty (činidlá K) spôsobujú bolesť, čo naznačuje zvýšenú kyslosť v určitej oblasti a „prietok vody“ je príliš slabý na to, aby umožnil membránovým štruktúram odstrániť kyseliny.

Kinin má dve hlavné funkcie. Prvá vec, ktorú treba urobiť, je vyvolať bolesť a zabezpečiť imobilitu na mieste, kde nie je dostatok vody a kde bunky nemôžu normálne fungovať. Ďalšou rovnako dôležitou funkciou je podpora systému paralelného obehu s cieľom prilákať viac krvi a živín..

Majte na pamäti, že nedostatok vody (najmä ak sa už bolesť objavila) je pre bunku škodlivý. Pamätajte, že pitie správneho množstva vody môže zabrániť všeobecnej alebo miestnej dehydratácii, ktorá spôsobuje bolesť, ale v mnohých prípadoch (najmä bolesť kostí a kĺbov) náhle zvýšenie množstva vody, ktorú pijete, nemusí byť okamžité. zlepšiť situáciu. Lokálne poškodenie sa opravuje po dlhú dobu.

Voda v tele je v dvoch stavoch – zadarmo a príbuzný. Obmedzená voda je potrebná len pre určité funkcie. Voľná ​​voda, ako vyplýva z jej názvu, môže vykonávať akúkoľvek fyziologickú funkciu rovnakým spôsobom, ktorý vám umožňujú robiť čokoľvek. Obmedzená voda je skôr ako základné mesto: je veľmi dobré ju mať, ale nie je možné ju kedykoľvek zbaviť…

Ak chcete vo svojom tele akumulovať „voľné finančné prostriedky“, musíte si to pamätať a piť vodu. Nečakajte, kým ochoriete. Pravidelne pite vodu, aj keď nemáte smäd. Nemysli si, že sucho v ústach je jediným príznakom smädu; príznakom lokálnej dehydratácie je často chronická bolesť, najmä spojená s reumatoidnými dlaňami, kolenami a inými. artritída.. Budeme o tom hovoriť viac.

S pribúdajúcim vekom strácame schopnosť cítiť smäd. Chceme piť napríklad jednu pohár vody, ale telo potrebuje na doplnenie svojich zásob dve, tri alebo štyri poháre.. Avšak aj niekoľko kvapiek vody môže znamenať veľa pre akúkoľvek dôležitú funkciu tela..

V ľudskom tele každý deň cirkuluje asi 40 pohárov vody. Telo potrebuje tento objem vody počas dňa, ale vyžaduje tiež 5 až 6 pohárov denne. Čaj, káva a alkohol nie sú vodou.. skôr vysušia telo a odstránia z neho vodu. V lete a pri vysokej vlhkosti vzduchu, ako aj pri dlhodobej fyzickej práci (najmä pri horúčave) potrebuje telo na ochladenie (pot a pot) výrazne viac vody – až 10, 15 a ešte viac. poháre denne.

Ak pijete toľko vody, nemusíte obmedzovať príjem soli, inak sa môžu vyskytnúť kŕče, pretože soľ tiež pomáha odstraňovať kyseliny z jednotlivých buniek a tela ako celku. Čím viac vody pijete, tým viac soli strácate. Voda samotná je skvelým diuretikom. Zvýšené hladiny moču zvyšujú stratu soli, čo môže viesť k rôznym komplikáciám.

Oddiel 2. Bolesť dolnej časti chrbta

Tieto bolesti sú skutočným problémom moderného ľudstva, najmä v rozvinutých krajinách. Vo Francúzsku sa takáto bolesť nazývala „choroba storočia“. V Amerike trpí viac ako 40 miliónov ľudí bolesťou chrbta a mnohí z nich spia v posteli; bolesť chrbta stojí daňovníkov až do výšky 80 miliárd dolárov ročne.

Mimoriadne sofistikované metódy liečby sú stále aktívnejšie. Len v Amerike je každý rok operovaných viac ako 200 000 pacientov. Pacienti s extrémne silnou bolesťou sú často druhým, tretím a dokonca štvrtým. Možno ste sa stali obeťou alebo by ste chceli byť nejakým spôsobom varovaní. V každom prípade vám táto kniha predstaví nové spôsoby liečby, ktoré môžu zabrániť problémom spojeným s chronickou bolesťou kĺbov…

Informácie v knihe a postupnosť vedecky navrhnutých cvičení ukazujú prirodzený a ľahký spôsob, ako tento problém vyriešiť. Dodržiavaním odporúčaní budete môcť zastaviť rozvoj prvej bolesti chrbta, zabrániť degenerácii disku, čo má za následok tvrdú operáciu.

Pochopenie problémov spojených s bolesťou dolnej časti chrbta opísaných v tejto príručke sa môže rozšíriť na ischias.

Obvyklá chronická bolesť dolnej časti chrbta, ako je reumatická bolesť dlaní alebo kolien, je telesným signálom, ktorý je potrebné brať vážne. Bolesť zvyčajne naznačuje potrebu obmedziť pohyb v určitej oblasti. Častá bolesť v bedrovej oblasti (chronická bolesť) vo väčšine prípadov naznačuje, že nohy sú nadmerne pritlačené na celé hornej časti tela (hlava, krk, hrudník, brucho a obsah). Bolesť indikuje potrebu obmedziť alebo uvoľniť tlak hornej časti tela v panve (dolné stavce), ktorý nesie plnú váhu, alebo posilňovať body, kde sa telesná hmotnosť prenáša do panvových a nôh. Dolná časť chrbta predstavuje rovnováhu medzi chrbticou, ktorá nesie celé telo, a panvou, na ktorej je chrbtica položená..

Predtým, ako prejdem k funkcii dolnej časti chrbta spojenej s ischiasou, myslím si, že má zmysel predstaviť čitateľovi nejaké nové predstavy o význame bolesti ao tom, ako k nej dochádza. Pochopením mechanizmu bolesti môžete tieto informácie použiť v rôznych prípadoch chronickej bolesti, vrátane reumatických bolestí kĺbov, ktoré sú skutočnou katastrofou pre mnoho starších pacientov. Toto je veľmi vhodná analógia s hlavným kľúčom, ktorý môžete použiť na otvorenie akéhokoľvek zámku. Bolesť ukazuje to isté – či už je to bolesť kĺbov chrbtice, ktorá spôsobuje ťažké alebo napäté kĺby prstov, ktoré držia, pohybujú alebo nesú ťažkosť. V každom prípade preberajú kĺbové povrchy a svaly, ktoré sa pri práci musia zmenšiť a uvoľniť..

Odovzdaný útržok práce bol poskytnutý po dohode s distribútorom zákonného obsahu Liters LLC (až 20% zdrojového textu). Ak si myslíte, že zverejnenie materiálu porušuje práva niekoho iného, ​​oznámte nám to.

Text knihy „Ako liečiť bolesti chrbta a reumatických kĺbov“

Odovzdaný útržok práce bol poskytnutý po dohode s distribútorom zákonného obsahu Liters LLC (až 20% zdrojového textu). Ak si myslíte, že zverejnenie materiálu porušuje práva niekoho iného, ​​oznámte nám to.

Platené, ale nie ste si istí, čo ďalej?

Autor knihy: Fereydun Batmanghelidzh

Žáner: zahraničná aplikovaná a populárna vedecká literatúra, zahraničná literatúra

Aktuálna stránka: 1 (knihy celkom 6 strán) [prečítaný výpis: 2 stránky]

Firedon Batmanghelidge
Ako liečiť bolesti chrbta a reumatických kĺbov

© 1991 F. Batmanghelidj

© Preklad. Ruské vydanie. UAB Potpourri, 2005

© Dizajn. UAB Potpourri, 2014

Ďakujem Pánovi za to, že mi dal príležitosť publikovať túto knihu..

Je to pre každého, kto trpí extrémnou bolesťou chrbta a ničivými následkami, najmä pre môjho priateľa H. G. Jamesa

Táto kniha je venovaná nedávnej smrti Arthura Dixona-Wrighta, posledného z veľkých profilových chirurgov, šialeného muža, priekopníka výskumu rakoviny…

Všetky informácie a cvičenia v tejto knihe sú založené na našich vlastných pedagogických skúsenostiach a rozsiahlom výskume. Autor priamo alebo nepriamo žiada odstránenie lekárskej rady a nenavrhuje žiadnu inú formu liečby, ktorá si nevyžaduje lekára. Kniha poskytuje iba všeobecné informácie o anatómii a fyziológii ľudí, ktoré môžu pomôcť predchádzať problémom s chrbtom a reumatickým zraneniam kĺbov. Kniha nemôže v žiadnom prípade nahradiť odporúčania lekára. Všetky tu popísané koncepty, postupy a cvičenia budete musieť používať na svoje vlastné riziko, ale v prísnom súlade s pokynmi. Tehotné ženy, ľudia, ktorí utrpeli zranenia alebo zranenia chrbta, ako aj ženy s ortopedickými problémami alebo abnormalitami chrbtice, môžu používať odporúčania uvedené v tejto knihe až po konzultácii s kvalifikovaným odborníkom…

Autor, vydavatelia ani ich zástupcovia nezaručujú účinnosť všetkých odporúčaní a cvičení obsiahnutých v knihe. Autor a vydavatelia nezodpovedajú za akékoľvek použitie informácií obsiahnutých v knihe..

Doktor Batmanghelidje odmietol licenciu na „liečebné a invazívne lekárske praktiky v USA“. Absolvoval lekárske vzdelanie v St. Mary z University of London. Jeho štúdie bolesti a metabolizmu vody v tele viedli k radikálnym zmenám zmeniť vedecké paradigma, na ktorých bola založená všetka lekárska prax. Práce popisujúce jeho prístup boli publikované vo vedeckých časopisoch. Princípy, z ktorých vychádzajú všetky jeho odporúčania a liečebné postupy, sa požičiavajú na základe najnovších poznatkov z anatómie a fyziológie…

Silná odolnosť z komerčného a profesionálneho prostredia veľmi sťažuje zmenu základnej paradigmy lekárskej praxe. To je takmer nemožné bez paralelného vzdelávacieho programu, ktorý môže prispieť k pozitívnym zmenám. Preto sa musí vynaložiť všetko úsilie na správne informovanie verejnosti a formovanie verejnej mienky. Autor píše: „Teraz je za dvadsať rokov úplne možné vyrovnať sa so všetkými chorobami na Zemi za predpokladu, že sa zmení paradigma lekárskej vedy. Spoločnosť však musí túto zmenu vyžadovať. Čas konať “..

Nezávislá právnická firma Global Health Solutions Inc. bola založená za účelom distribúcie vzdelávacích materiálov pre verejnosť. Prvým z týchto materiálov je svojpomocný návod na tému „Ako liečiť bolesti chrbta a reumatickej bolesti kĺbov“ a video „Ako liečiť bolesti chrbta“…

Predslov: Nadácia Medical Simplicity Foundation

Nadácia pre charitu (Science Center) pre jednoduchosť medicíny bola založená v roku 1983 s cieľom zmeniť chápanie základných princípov vykonávania všetkého aplikovaného výskumu v oblasti ľudského pohybu a flexie…

Moderná lekárska prax je založená na predpoklade (paradigma), že absorpcia vody v tele je regulovaná fyzikálnymi a chemickými vlastnosťami iónov („ión“ je najčistejšou formou základných prvkov, ako je chlorid sodný, draslík, vápnik, horčík atď.) nazývame to „voda“ – rozpúšťadlo prítomné v tele – hrá iba pasívnu úlohu, pokiaľ ide o tieto prvky a všeobecne o všetko, čo je v ňom rozpustené..

Prečo? Áno, pretože predchádzajúce štúdie ukázali, že látky rozpustené v telesných tekutinách sú veľmi chemicky aktívne. Klinická prax ukázala, že takáto hypotéza nie je vždy použiteľná, pretože telo sa môže s vekom dehydratovať. Členovia nadácie sú toho názoru, že keďže iónová výmena, ktorá riadi pohyb tekutín v tele, je riadená bielkovinami a bielkoviny prírody fungujú najlepšie v prítomnosti vody, čím viac vody okolo nej, tým efektívnejšia bude. Z toho môžeme vyvodiť, že jeho spotrebu konečne reguluje voda.

Z klinického hľadiska možno tento názor potvrdiť skutočnosťou, že ľudia, ktorí ani necítia smäd po dehydratácii, sú opäť smädní po niekoľkých dňoch „dobrovoľne vynútenej“ regulácie ich príjmu – vášnivej túžbe po vode po tele. Ako logické pokračovanie vyššie uvedeného pracovníci Nadácie tiež tvrdia, že keďže všetky naše telesné funkcie závisia od vody, mali by sme prehodnotiť náš prístup k lekárskym postupom a uznať zásadnú úlohu, ktorú voda hrá pri fungovaní všetkých neurotransmiterových systémov zapojených do jej prijímania. Ak sa tieto systémy chemicky ošetrujú na terapeutické účely, pri bolestivých podmienkach by sa mala uspokojiť prirodzená potreba vody. predtým, ako začína chemický zásah do iných regulačných funkcií. Za metabolizmus vody v tele sú zodpovedné nasledujúce systémy: serotonínové receptory (riadi pohyb vápnika v bunke; okrem iného zaznamenáva bolesť), histamínové receptory (regulujú výmenu katiónov – kľúčové prvky, ktoré majú pozitívny náboj, ako aj mnoho ďalších funkcií, ako sú bolesti a alergické reakcie) a receptory renín-angiotenzín (spúšťané dvoma vyššie uvedenými systémami, pracujúce nezávisle a prípadne súčasne; zvyšovanie krvného tlaku).

Za účelom začlenenia nových myšlienok do lekárskej praxe začala nadácia vydávať zjednodušenú medicínu. Táto séria je distribuovaná do výskumných stredísk a lekárskych knižníc po celom svete..

Chrbát, hernia disku, reumatická bolesť kĺbov: voda a cvičenie

Navrhovaný sprievodca prevenciou a liečbou opisuje chronickú bolesť dolnej časti chrbta a reumatickú bolesť kĺbov jednoduchým jazykom, hoci materiál je dostatočný pre viacnásobné objemy. Nie je potrebné posudzovať hodnotu knihy podľa jej ľahkej prezentácie, skúste vyhodnotiť, čo tu hovorí. Potvrdenie mätúcich teórií si vyžaduje vždy veľa slov, najmä ak sú tieto teórie určené na povzbudenie tých, ktorým sú predložené, aby ich uviedli do praxe alebo vykonali nákladnú operáciu..

Ak sa chceme vyhnúť dekompenzácii a / alebo zmierneniu herniovanej bolesti disku, musíme sa ubezpečiť, že naše telo je nasýtené vodou a že môže opustiť hlavné obehové systémy a vyživovať jadro disku. Je tiež nevyhnutné, aby boli predné stavcové telá nepretržite a rozsiahle umiestnené, až kým sa fyzické vlastnosti disku neobnovia do správnej polohy. Ako sa tam dostať??

Pokúste sa knihu prečítať až do konca. Oboznámenie sa s kapitolou jedna vám jasne ukáže, ako zmierniť alebo úplne zmierniť bolesť chrbta, či už miernu alebo bolestivú. Potom si prečítajte kapitoly, v ktorých nájdete podrobnejší materiál na systematizáciu všetkého, čo viete, a zároveň sa dozviete niečo nové o fyziológii bolesti, o bunke, o nervoch citlivých na bolesť; o emisiách [1] 1
Ožarujúca (odrazená) bolesť – Bolesť v bezprostredných alebo vzdialených oblastiach od miesta pôvodu.

Slabosť a / alebo svalová slabosť v dôsledku herniovaného disku; o telesnej hmotnosti, pohybe a ich vzťahu; o chodidle a jeho oblúku; o panvovej anatómii a rozložení sily; o spájaní diskov s stavcami; o disku a jeho funkciách; na chrupavku a kĺby.

Kniha popisuje jednoduché cvičenia a vodoliečbu (dávka spotrebovanej vody).

Ďalej sú tu tipy na prevenciu a liečbu bolesti dolnej časti chrbta a posunu disku, ako aj reumatických bolestí kĺbov.

Oddiel 1. Chronická bolesť: Čo to je?

Kniha spočiatku hovorila iba o bolesti chrbta – známej deštruktívnej chronickej bolesti. Keď som však skúmal jav bolesti, uvedomil som si, že kniha nebude úplná bez vysvetlenia ďalšej chronickej bolesti kĺbov spôsobenej reumatoidnou artritídou. Koniec koncov, bolesť chrbta zvyčajne začína ohnutými kĺbmi a ak sa táto kniha zaoberá základnými príčinami bolesti, malo by sa diskutovať o nedeštruktívnej reumatickej bolesti kĺbov. Príčiny reumatickej bolesti kĺbov sú jednoduché; dajú sa ľahšie vysvetliť ako pôvod bolesti chrbta.

1990. Počas leta som bol šokovaný materiálom Washington Post a úplne som zmenil štruktúru knihy, ktorú už vydavateľ mal..

47-ročná detská psychiatrka mala nejakú dobu závažnú reumatoidnú artritídu. V týchto prípadoch dostala tradičné lieky, a preto od nich bola závislá. Kombinácia bolesti a drogovej závislosti ju úplne zbavila legitimity. Táto žena mala 17-ročnú dcéru astmy s mentálnym postihnutím a talentovaného syna. Rodina bola v takej zložitej psychologickej situácii, že dokonca aj domáce zviera utrpelo infarkt. Manžel tejto ženy, veľký onkológ, nedokázal vydržať situáciu a zabil svoju manželku a obe deti a potom spáchal samovraždu…

Podľa môjho názoru je táto tragédia, rovnako ako mnohí iní, dôkazom zjavnej ignorancie a pštrosej politiky tých, ktorí ovládajú medicínu. Koniec koncov, už existujú vedecké poznatky, ktoré dokážu pomerne ľahko zvládnuť veľa chorôb, najmä vo fáze prevencie, keď nedochádza k vážnemu genetickému poškodeniu..

Pre pacienta, ktorý verí lekárom, aby prijali nový pokrok vo fyziológii, je nevyhnutné prekonať stagnáciu vládnych úradníkov, ktorí riadia zdravotnú starostlivosť a majú záujem o udržanie komerčne orientovaného lekárskeho priemyslu. Pracovní terapeuti by si mali vypočuť alternatívne teórie, ak sú založené na výskume a sú spoľahlivé. Nie je to však dobré pre zdravotnícke zariadenia, v ktorých sú obchodné záujmy prvoradé.

Je však potrebné si uvedomiť, že jednoduché a prirodzené metódy liečby chorôb sú pre verejnosť omnoho lacnejšie a v skutočnosti sú by mal slúžiť. všetky tieto inštitúcie.

Pozrime sa bližšie na kľúčový prvok živého organizmu, bunky. Bunka je obklopená veľmi tenkou vonkajšou škrupinou alebo membránou, ktorá ju chráni pred prebytočnou vodou, soľou, cukrom, tukom a inými látkami rozpustenými v okolitom sére..

Pretože je bunka neustále premývaná sérom, absorpcia a uvoľňovanie látok sú starostlivo regulované. Kvapalina vo vnútri bunky musí byť neutrálna – nie príliš kyslá a zásaditá; za normálnych podmienok má pH 7,4 [2] 2
PH 7 – Neutrál.

[Zavrieť]. Mechanizmus udržiavania neutrálneho pH je veľmi jednoduchý: katiónová. Štruktúry kontinuálne odčerpávajú vodíkové ióny, kyslú látku, ktorú bunka nepoužíva. Z malých buniek, z ktorých každá reguluje vstup a uvoľňovanie látok, sa celé naše telo skladá z nervového tkaniva, kostí, chrupavky, väzov, svalov, krvi, mozgu a ďalších. Každá bunka pripomína podmorské mesto so systémom kanálov a vodných ciest; tepny a žily sú diaľnice, ktoré vzájomne spájajú bunky.

Voda a život

Voda je životne dôležitá látka, od ktorej sú naše telá úplne závislé. V mäkkých tkanivách – svaloch, pečeni, obličkách, čreve – predstavuje 75% celkového objemu buniek voda. Predpokladá sa, že mozgové bunky tvoria 85% vody. Je to mozgové bunky, ktoré ako prvé zažili účinky dehydratácie; sú veľmi citlivé na stratu vody v tele a ich funkcia je narušená aj pri malej zmene. Uvedené čísla sú približne normálne, stav Move & Flex. Krv a extracelulárna tekutina tvoria asi 94% vody.

Voda s nízkou koncentráciou rozpustených látok má tendenciu prúdiť do koncentrovanejších roztokov oddelených od nej tenkou membránou. Ak je voda 94% mimo bunky a 75% vnútri bunky, potom voda prechádza cez bunkovú membránu. Rozdiel 19% je spôsobený prietokom vody, ktorý je zhruba rovnaký ako prietok vodnej nádrže. Príroda vytvorila jednoduchý mechanizmus, ktorý zásobuje bunky elektrinou. Elektrina je spôsobená rozdielom v koncentrácii 19% roztokov vo vnútri a mimo bunky. Rovnako ako voda padajúca z výšky premieňa turbínový generátor na vodnú priehradu na výrobu elektriny, voda z bunky preniká do nej a pôsobí na katiónové štruktúry, pričom tiež vyrába elektrinu.

Voda je energia života

Elektrická energia produkovaná membránovými štruktúrami sa hromadí v zlúčeninách absorbujúcich energiu ATP (kyselina adenozíntrifosforečná), bunkách „batérií“. Z nich bunka berie energiu, ktorú potrebuje na prenos informácií do nervových vlákien, na rast, zdieľanie a na syntézu a vylučovanie látok, ktoré potrebuje na produkciu. Potraviny, ktoré konzumujeme, dodávajú telu hlavne suroviny, ktoré nahrádzajú opotrebované a poškodené tkanivá a poskytujú určitú energiu.

Je to však iba malá časť energie potrebnej na normálne fungovanie tela. Ak pravidelne pijeme dostatok vody, množstvo energie, ktorú potrebujeme, sa vytvára pohybom buniek.

Pretože prenos nervových impulzov do značnej miery závisí od elektrickej energie vody, jej nedostatok môže spôsobiť chronickú únavu.

Kyslosť a bunka

Ak z nejakého dôvodu štruktúra membrány nefunguje dobre, čo umožňuje, aby sa kyselina akumulovala v jednej z bunkových oblastí, potom, keď sa dosiahne určitá úroveň kyslosti, tieto dve látky sa stanú tzv. čínsky. Chiníny a ich deriváty (činidlá K) spôsobujú bolesť, čo naznačuje zvýšenú kyslosť v určitej oblasti a „prietok vody“ je príliš slabý na to, aby umožnil membránovým štruktúram odstrániť kyseliny.

Kinin má dve hlavné funkcie. Prvá vec, ktorú treba urobiť, je vyvolať bolesť a zabezpečiť imobilitu na mieste, kde nie je dostatok vody a kde bunky nemôžu normálne fungovať. Ďalšou rovnako dôležitou funkciou je podpora systému paralelného obehu s cieľom prilákať viac krvi a živín..

Majte na pamäti, že nedostatok vody (najmä ak sa už bolesť objavila) je pre bunku škodlivý. Pamätajte, že pitie správneho množstva vody môže zabrániť všeobecnej alebo miestnej dehydratácii, ktorá spôsobuje bolesť, ale v mnohých prípadoch (najmä bolesť kostí a kĺbov) náhle zvýšenie množstva vody, ktorú pijete, nemusí byť okamžité. zlepšiť situáciu. Lokálne poškodenie sa opravuje po dlhú dobu.

Voda v tele je v dvoch stavoch – zadarmo a príbuzný. Obmedzená voda je potrebná len pre určité funkcie. Voľná ​​voda, ako vyplýva z jej názvu, môže vykonávať akúkoľvek fyziologickú funkciu rovnakým spôsobom, ktorý vám umožňujú robiť čokoľvek. Obmedzená voda je skôr ako základné mesto: je veľmi dobré ju mať, ale nie je možné ju kedykoľvek zbaviť…

Ak chcete vo svojom tele akumulovať „voľné finančné prostriedky“, musíte si to pamätať a piť vodu. Nečakajte, kým ochoriete. Pravidelne pite vodu, aj keď nemáte smäd. Nemysli si, že sucho v ústach je jediným príznakom smädu; príznakom lokálnej dehydratácie je často chronická bolesť, najmä spojená s reumatoidnými dlaňami, kolenami a inými. artritída.. Budeme o tom hovoriť viac.

S pribúdajúcim vekom strácame schopnosť cítiť smäd. Chceme piť napríklad jednu pohár vody, ale telo potrebuje na doplnenie svojich zásob dve, tri alebo štyri poháre.. Avšak aj niekoľko kvapiek vody môže znamenať veľa pre akúkoľvek dôležitú funkciu tela..

V ľudskom tele každý deň cirkuluje asi 40 pohárov vody. Telo potrebuje tento objem vody počas dňa, ale vyžaduje tiež 5 až 6 pohárov denne. Čaj, káva a alkohol nie sú vodou.. skôr vysušia telo a odstránia z neho vodu. V lete a pri vysokej vlhkosti vzduchu, ako aj pri dlhodobej fyzickej práci (najmä pri horúčave) potrebuje telo na ochladenie (pot a pot) výrazne viac vody – až 10, 15 a ešte viac. poháre denne.

Ak pijete toľko vody, nemusíte obmedzovať príjem soli, inak sa môžu vyskytnúť kŕče, pretože soľ tiež pomáha odstraňovať kyseliny z jednotlivých buniek a tela ako celku. Čím viac vody pijete, tým viac soli strácate. Voda samotná je skvelým diuretikom. Zvýšené hladiny moču zvyšujú stratu soli, čo môže viesť k rôznym komplikáciám.

Oddiel 2. Bolesť dolnej časti chrbta

Tieto bolesti sú skutočným problémom moderného ľudstva, najmä v rozvinutých krajinách. Vo Francúzsku sa takáto bolesť nazývala „choroba storočia“. V Amerike trpí viac ako 40 miliónov ľudí bolesťou chrbta a mnohí z nich spia v posteli; bolesť chrbta stojí daňovníkov až do výšky 80 miliárd dolárov ročne.

Mimoriadne sofistikované metódy liečby sú stále aktívnejšie. Len v Amerike je každý rok operovaných viac ako 200 000 pacientov. Pacienti s extrémne silnou bolesťou sú často druhým, tretím a dokonca štvrtým. Možno ste sa stali obeťou alebo by ste chceli byť nejakým spôsobom varovaní. V každom prípade vám táto kniha predstaví nové spôsoby liečby, ktoré môžu zabrániť problémom spojeným s chronickou bolesťou kĺbov…

Informácie v knihe a postupnosť vedecky navrhnutých cvičení ukazujú prirodzený a ľahký spôsob, ako tento problém vyriešiť. Dodržiavaním odporúčaní budete môcť zastaviť rozvoj prvej bolesti chrbta, zabrániť degenerácii disku, čo má za následok tvrdú operáciu.

Pochopenie problémov spojených s bolesťou dolnej časti chrbta opísaných v tejto príručke sa môže rozšíriť na ischias.

Obvyklá chronická bolesť dolnej časti chrbta, ako je reumatická bolesť dlaní alebo kolien, je telesným signálom, ktorý je potrebné brať vážne. Bolesť zvyčajne naznačuje potrebu obmedziť pohyb v určitej oblasti. Častá bolesť v bedrovej oblasti (chronická bolesť) vo väčšine prípadov naznačuje, že nohy sú nadmerne pritlačené na celé hornej časti tela (hlava, krk, hrudník, brucho a obsah). Bolesť indikuje potrebu obmedziť alebo uvoľniť tlak hornej časti tela v panve (dolné stavce), ktorý nesie plnú váhu, alebo posilňovať body, kde sa telesná hmotnosť prenáša do panvových a nôh. Dolná časť chrbta predstavuje rovnováhu medzi chrbticou, ktorá nesie celé telo, a panvou, na ktorej je chrbtica položená..

Predtým, ako prejdem k funkcii dolnej časti chrbta spojenej s ischiasou, myslím si, že má zmysel predstaviť čitateľovi nejaké nové predstavy o význame bolesti ao tom, ako k nej dochádza. Pochopením mechanizmu bolesti môžete tieto informácie použiť v rôznych prípadoch chronickej bolesti, vrátane reumatických bolestí kĺbov, ktoré sú skutočnou katastrofou pre mnoho starších pacientov. Toto je veľmi vhodná analógia s hlavným kľúčom, ktorý môžete použiť na otvorenie akéhokoľvek zámku. Bolesť ukazuje to isté – či už je to bolesť kĺbov chrbtice, ktorá spôsobuje ťažké alebo napäté kĺby prstov, ktoré držia, pohybujú alebo nesú ťažkosť. V každom prípade preberajú kĺbové povrchy a svaly, ktoré sa pri práci musia zmenšiť a uvoľniť..

Odovzdaný útržok práce bol poskytnutý po dohode s distribútorom zákonného obsahu Liters LLC (až 20% zdrojového textu). Ak si myslíte, že zverejnenie materiálu porušuje práva niekoho iného, ​​oznámte nám to.

Text knihy „Ako liečiť bolesti chrbta a reumatických kĺbov“

Odovzdaný útržok práce bol poskytnutý po dohode s distribútorom zákonného obsahu Liters LLC (až 20% zdrojového textu). Ak si myslíte, že zverejnenie materiálu porušuje práva niekoho iného, ​​oznámte nám to.

Platené, ale nie ste si istí, čo ďalej?

Autor knihy: Fereydun Batmanghelidzh

Žáner: zahraničná aplikovaná a populárna vedecká literatúra, zahraničná literatúra

Aktuálna stránka: 1 (knihy celkom 6 strán) [prečítaný výpis: 2 stránky]

Firedon Batmanghelidge
Ako liečiť bolesti chrbta a reumatických kĺbov

© 1991 F. Batmanghelidj

© Preklad. Ruské vydanie. UAB Potpourri, 2005

© Dizajn. UAB Potpourri, 2014

Ďakujem Pánovi za to, že mi dal príležitosť publikovať túto knihu..

Je to pre každého, kto trpí extrémnou bolesťou chrbta a ničivými následkami, najmä pre môjho priateľa H. G. Jamesa

Táto kniha je venovaná nedávnej smrti Arthura Dixona-Wrighta, posledného z veľkých profilových chirurgov, šialeného muža, priekopníka výskumu rakoviny…

Všetky informácie a cvičenia v tejto knihe sú založené na našich vlastných pedagogických skúsenostiach a rozsiahlom výskume. Autor priamo alebo nepriamo žiada odstránenie lekárskej rady a nenavrhuje žiadnu inú formu liečby, ktorá si nevyžaduje lekára. Kniha poskytuje iba všeobecné informácie o anatómii a fyziológii ľudí, ktoré môžu pomôcť predchádzať problémom s chrbtom a reumatickým zraneniam kĺbov. Kniha nemôže v žiadnom prípade nahradiť odporúčania lekára. Všetky tu popísané koncepty, postupy a cvičenia budete musieť používať na svoje vlastné riziko, ale v prísnom súlade s pokynmi. Tehotné ženy, ľudia, ktorí utrpeli zranenia alebo zranenia chrbta, ako aj ženy s ortopedickými problémami alebo abnormalitami chrbtice, môžu používať odporúčania uvedené v tejto knihe až po konzultácii s kvalifikovaným odborníkom…

Autor, vydavatelia ani ich zástupcovia nezaručujú účinnosť všetkých odporúčaní a cvičení obsiahnutých v knihe. Autor a vydavatelia nezodpovedajú za akékoľvek použitie informácií obsiahnutých v knihe..

Doktor Batmanghelidje odmietol licenciu na „liečebné a invazívne lekárske praktiky v USA“. Absolvoval lekárske vzdelanie v St. Mary z University of London. Jeho štúdie bolesti a metabolizmu vody v tele viedli k radikálnym zmenám zmeniť vedecké paradigma, na ktorých bola založená všetka lekárska prax. Práce popisujúce jeho prístup boli publikované vo vedeckých časopisoch. Princípy, z ktorých vychádzajú všetky jeho odporúčania a liečebné postupy, sa požičiavajú na základe najnovších poznatkov z anatómie a fyziológie…

Silná odolnosť z komerčného a profesionálneho prostredia veľmi sťažuje zmenu základnej paradigmy lekárskej praxe. To je takmer nemožné bez paralelného vzdelávacieho programu, ktorý môže prispieť k pozitívnym zmenám. Preto sa musí vynaložiť všetko úsilie na správne informovanie verejnosti a formovanie verejnej mienky. Autor píše: „Teraz je za dvadsať rokov úplne možné vyrovnať sa so všetkými chorobami na Zemi za predpokladu, že sa zmení paradigma lekárskej vedy. Spoločnosť však musí túto zmenu vyžadovať. Čas konať “..

Nezávislá právnická firma Global Health Solutions Inc. bola založená za účelom distribúcie vzdelávacích materiálov pre verejnosť. Prvým z týchto materiálov je svojpomocný návod na tému „Ako liečiť bolesti chrbta a reumatickej bolesti kĺbov“ a video „Ako liečiť bolesti chrbta“…

Predslov: Nadácia Medical Simplicity Foundation

Nadácia pre charitu (Science Center) pre jednoduchosť medicíny bola založená v roku 1983 s cieľom zmeniť chápanie základných princípov vykonávania všetkého aplikovaného výskumu v oblasti ľudského pohybu a flexie…

Moderná lekárska prax je založená na predpoklade (paradigma), že absorpcia vody v tele je regulovaná fyzikálnymi a chemickými vlastnosťami iónov („ión“ je najčistejšou formou základných prvkov, ako je chlorid sodný, draslík, vápnik, horčík atď.) nazývame to „voda“ – rozpúšťadlo prítomné v tele – hrá iba pasívnu úlohu, pokiaľ ide o tieto prvky a všeobecne o všetko, čo je v ňom rozpustené..

Prečo? Áno, pretože predchádzajúce štúdie ukázali, že látky rozpustené v telesných tekutinách sú veľmi chemicky aktívne. Klinická prax ukázala, že takáto hypotéza nie je vždy použiteľná, pretože telo sa môže s vekom dehydratovať. Členovia nadácie sú toho názoru, že keďže iónová výmena, ktorá riadi pohyb tekutín v tele, je riadená bielkovinami a bielkoviny prírody fungujú najlepšie v prítomnosti vody, čím viac vody okolo nej, tým efektívnejšia bude. Z toho môžeme vyvodiť, že jeho spotrebu konečne reguluje voda.

Z klinického hľadiska možno tento názor potvrdiť skutočnosťou, že ľudia, ktorí ani necítia smäd po dehydratácii, sú opäť smädní po niekoľkých dňoch „dobrovoľne vynútenej“ regulácie ich príjmu – vášnivej túžbe po vode po tele. Ako logické pokračovanie vyššie uvedeného pracovníci Nadácie tiež tvrdia, že keďže všetky naše telesné funkcie závisia od vody, mali by sme prehodnotiť náš prístup k lekárskym postupom a uznať zásadnú úlohu, ktorú voda hrá pri fungovaní všetkých neurotransmiterových systémov zapojených do jej prijímania. Ak sa tieto systémy chemicky ošetrujú na terapeutické účely, pri bolestivých podmienkach by sa mala uspokojiť prirodzená potreba vody. predtým, ako začína chemický zásah do iných regulačných funkcií. Za metabolizmus vody v tele sú zodpovedné nasledujúce systémy: serotonínové receptory (riadi pohyb vápnika v bunke; okrem iného zaznamenáva bolesť), histamínové receptory (regulujú výmenu katiónov – kľúčové prvky, ktoré majú pozitívny náboj, ako aj mnoho ďalších funkcií, ako sú bolesti a alergické reakcie) a receptory renín-angiotenzín (spúšťané dvoma vyššie uvedenými systémami, pracujúce nezávisle a prípadne súčasne; zvyšovanie krvného tlaku).

Za účelom začlenenia nových myšlienok do lekárskej praxe začala nadácia vydávať zjednodušenú medicínu. Táto séria je distribuovaná do výskumných stredísk a lekárskych knižníc po celom svete..

Chrbát, hernia disku, reumatická bolesť kĺbov: voda a cvičenie

Navrhovaný sprievodca prevenciou a liečbou opisuje chronickú bolesť dolnej časti chrbta a reumatickú bolesť kĺbov jednoduchým jazykom, hoci materiál je dostatočný pre viacnásobné objemy. Nie je potrebné posudzovať hodnotu knihy podľa jej ľahkej prezentácie, skúste vyhodnotiť, čo tu hovorí. Potvrdenie mätúcich teórií si vyžaduje vždy veľa slov, najmä ak sú tieto teórie určené na povzbudenie tých, ktorým sú predložené, aby ich uviedli do praxe alebo vykonali nákladnú operáciu..

Ak sa chceme vyhnúť dekompenzácii a / alebo zmierneniu herniovanej bolesti disku, musíme sa ubezpečiť, že naše telo je nasýtené vodou a že môže opustiť hlavné obehové systémy a vyživovať jadro disku. Je tiež nevyhnutné, aby boli predné stavcové telá nepretržite a rozsiahle umiestnené, až kým sa fyzické vlastnosti disku neobnovia do správnej polohy. Ako sa tam dostať??

Pokúste sa knihu prečítať až do konca. Oboznámenie sa s kapitolou jedna vám jasne ukáže, ako zmierniť alebo úplne zmierniť bolesť chrbta, či už miernu alebo bolestivú. Potom si prečítajte kapitoly, v ktorých nájdete podrobnejší materiál na systematizáciu všetkého, čo viete, a zároveň sa dozviete niečo nové o fyziológii bolesti, o bunke, o nervoch citlivých na bolesť; o emisiách [1] 1
Ožarujúca (odrazená) bolesť – Bolesť v bezprostredných alebo vzdialených oblastiach od miesta pôvodu.

Slabosť a / alebo svalová slabosť v dôsledku herniovaného disku; o telesnej hmotnosti, pohybe a ich vzťahu; o chodidle a jeho oblúku; o panvovej anatómii a rozložení sily; o spájaní diskov s stavcami; o disku a jeho funkciách; na chrupavku a kĺby.

Kniha popisuje jednoduché cvičenia a vodoliečbu (dávka spotrebovanej vody).

Ďalej sú tu tipy na prevenciu a liečbu bolesti dolnej časti chrbta a posunu disku, ako aj reumatických bolestí kĺbov.

Oddiel 1. Chronická bolesť: Čo to je?

Kniha spočiatku hovorila iba o bolesti chrbta – známej deštruktívnej chronickej bolesti. Keď som však skúmal jav bolesti, uvedomil som si, že kniha nebude úplná bez vysvetlenia ďalšej chronickej bolesti kĺbov spôsobenej reumatoidnou artritídou. Koniec koncov, bolesť chrbta zvyčajne začína ohnutými kĺbmi a ak sa táto kniha zaoberá základnými príčinami bolesti, malo by sa diskutovať o nedeštruktívnej reumatickej bolesti kĺbov. Príčiny reumatickej bolesti kĺbov sú jednoduché; dajú sa ľahšie vysvetliť ako pôvod bolesti chrbta.

1990. Počas leta som bol šokovaný materiálom Washington Post a úplne som zmenil štruktúru knihy, ktorú už vydavateľ mal..

47-ročná detská psychiatrka mala nejakú dobu závažnú reumatoidnú artritídu. V týchto prípadoch dostala tradičné lieky, a preto od nich bola závislá. Kombinácia bolesti a drogovej závislosti ju úplne zbavila legitimity. Táto žena mala 17-ročnú dcéru astmy s mentálnym postihnutím a talentovaného syna. Rodina bola v takej zložitej psychologickej situácii, že dokonca aj domáce zviera utrpelo infarkt. Manžel tejto ženy, veľký onkológ, nedokázal vydržať situáciu a zabil svoju manželku a obe deti a potom spáchal samovraždu…

Podľa môjho názoru je táto tragédia, rovnako ako mnohí iní, dôkazom zjavnej ignorancie a pštrosej politiky tých, ktorí ovládajú medicínu. Koniec koncov, už existujú vedecké poznatky, ktoré dokážu pomerne ľahko zvládnuť veľa chorôb, najmä vo fáze prevencie, keď nedochádza k vážnemu genetickému poškodeniu..

Pre pacienta, ktorý verí lekárom, aby prijali nový pokrok vo fyziológii, je nevyhnutné prekonať stagnáciu vládnych úradníkov, ktorí riadia zdravotnú starostlivosť a majú záujem o udržanie komerčne orientovaného lekárskeho priemyslu. Pracovní terapeuti by si mali vypočuť alternatívne teórie, ak sú založené na výskume a sú spoľahlivé. Nie je to však dobré pre zdravotnícke zariadenia, v ktorých sú obchodné záujmy prvoradé.

Je však potrebné si uvedomiť, že jednoduché a prirodzené metódy liečby chorôb sú pre verejnosť omnoho lacnejšie a v skutočnosti sú by mal slúžiť. všetky tieto inštitúcie.

Pozrime sa bližšie na kľúčový prvok živého organizmu, bunky. Bunka je obklopená veľmi tenkou vonkajšou škrupinou alebo membránou, ktorá ju chráni pred prebytočnou vodou, soľou, cukrom, tukom a inými látkami rozpustenými v okolitom sére..

Pretože je bunka neustále premývaná sérom, absorpcia a uvoľňovanie látok sú starostlivo regulované. Kvapalina vo vnútri bunky musí byť neutrálna – nie príliš kyslá a zásaditá; za normálnych podmienok má pH 7,4 [2] 2
PH 7 – Neutrál.

[Zavrieť]. Mechanizmus udržiavania neutrálneho pH je veľmi jednoduchý: katiónová. Štruktúry kontinuálne odčerpávajú vodíkové ióny, kyslú látku, ktorú bunka nepoužíva. Z malých buniek, z ktorých každá reguluje vstup a uvoľňovanie látok, sa celé naše telo skladá z nervového tkaniva, kostí, chrupavky, väzov, svalov, krvi, mozgu a ďalších. Každá bunka pripomína podmorské mesto so systémom kanálov a vodných ciest; tepny a žily sú diaľnice, ktoré vzájomne spájajú bunky.

Voda a život

Voda je životne dôležitá látka, od ktorej sú naše telá úplne závislé. V mäkkých tkanivách – svaloch, pečeni, obličkách, čreve – predstavuje 75% celkového objemu buniek voda. Predpokladá sa, že mozgové bunky tvoria 85% vody. Je to mozgové bunky, ktoré ako prvé zažili účinky dehydratácie; sú veľmi citlivé na stratu vody v tele a ich funkcia je narušená aj pri malej zmene. Uvedené čísla sú približne normálne, stav Move & Flex. Krv a extracelulárna tekutina tvoria asi 94% vody.

Voda s nízkou koncentráciou rozpustených látok má tendenciu prúdiť do koncentrovanejších roztokov oddelených od nej tenkou membránou. Ak je voda 94% mimo bunky a 75% vnútri bunky, potom voda prechádza cez bunkovú membránu. Rozdiel 19% je spôsobený prietokom vody, ktorý je zhruba rovnaký ako prietok vodnej nádrže. Príroda vytvorila jednoduchý mechanizmus, ktorý zásobuje bunky elektrinou. Elektrina je spôsobená rozdielom v koncentrácii 19% roztokov vo vnútri a mimo bunky. Rovnako ako voda padajúca z výšky premieňa turbínový generátor na vodnú priehradu na výrobu elektriny, voda z bunky preniká do nej a pôsobí na katiónové štruktúry, pričom tiež vyrába elektrinu.

Voda je energia života

Elektrická energia produkovaná membránovými štruktúrami sa hromadí v zlúčeninách absorbujúcich energiu ATP (kyselina adenozíntrifosforečná), bunkách „batérií“. Z nich bunka berie energiu, ktorú potrebuje na prenos informácií do nervových vlákien, na rast, zdieľanie a na syntézu a vylučovanie látok, ktoré potrebuje na produkciu. Potraviny, ktoré konzumujeme, dodávajú telu hlavne suroviny, ktoré nahrádzajú opotrebované a poškodené tkanivá a poskytujú určitú energiu.

Je to však iba malá časť energie potrebnej na normálne fungovanie tela. Ak pravidelne pijeme dostatok vody, množstvo energie, ktorú potrebujeme, sa vytvára pohybom buniek.

Pretože prenos nervových impulzov do značnej miery závisí od elektrickej energie vody, jej nedostatok môže spôsobiť chronickú únavu.

Kyslosť a bunka

Ak z nejakého dôvodu štruktúra membrány nefunguje dobre, čo umožňuje, aby sa kyselina akumulovala v jednej z bunkových oblastí, potom, keď sa dosiahne určitá úroveň kyslosti, tieto dve látky sa stanú tzv. čínsky. Chiníny a ich deriváty (činidlá K) spôsobujú bolesť, čo naznačuje zvýšenú kyslosť v určitej oblasti a „prietok vody“ je príliš slabý na to, aby umožnil membránovým štruktúram odstrániť kyseliny.

Kinin má dve hlavné funkcie. Prvá vec, ktorú treba urobiť, je vyvolať bolesť a zabezpečiť imobilitu na mieste, kde nie je dostatok vody a kde bunky nemôžu normálne fungovať. Ďalšou rovnako dôležitou funkciou je podpora systému paralelného obehu s cieľom prilákať viac krvi a živín..

Majte na pamäti, že nedostatok vody (najmä ak sa už bolesť objavila) je pre bunku škodlivý. Pamätajte, že pitie správneho množstva vody môže zabrániť všeobecnej alebo miestnej dehydratácii, ktorá spôsobuje bolesť, ale v mnohých prípadoch (najmä bolesť kostí a kĺbov) náhle zvýšenie množstva vody, ktorú pijete, nemusí byť okamžité. zlepšiť situáciu. Lokálne poškodenie sa opravuje po dlhú dobu.

Voda v tele je v dvoch stavoch – zadarmo a príbuzný. Obmedzená voda je potrebná len pre určité funkcie. Voľná ​​voda, ako vyplýva z jej názvu, môže vykonávať akúkoľvek fyziologickú funkciu rovnakým spôsobom, ktorý vám umožňujú robiť čokoľvek. Obmedzená voda je skôr ako základné mesto: je veľmi dobré ju mať, ale nie je možné ju kedykoľvek zbaviť…

Ak chcete vo svojom tele akumulovať „voľné finančné prostriedky“, musíte si to pamätať a piť vodu. Nečakajte, kým ochoriete. Pravidelne pite vodu, aj keď nemáte smäd. Nemysli si, že sucho v ústach je jediným príznakom smädu; príznakom lokálnej dehydratácie je často chronická bolesť, najmä spojená s reumatoidnými dlaňami, kolenami a inými. artritída.. Budeme o tom hovoriť viac.

S pribúdajúcim vekom strácame schopnosť cítiť smäd. Chceme piť napríklad jednu pohár vody, ale telo potrebuje na doplnenie svojich zásob dve, tri alebo štyri poháre.. Avšak aj niekoľko kvapiek vody môže znamenať veľa pre akúkoľvek dôležitú funkciu tela..

V ľudskom tele každý deň cirkuluje asi 40 pohárov vody. Telo potrebuje tento objem vody počas dňa, ale vyžaduje tiež 5 až 6 pohárov denne. Čaj, káva a alkohol nie sú vodou.. skôr vysušia telo a odstránia z neho vodu. V lete a pri vysokej vlhkosti vzduchu, ako aj pri dlhodobej fyzickej práci (najmä pri horúčave) potrebuje telo na ochladenie (pot a pot) výrazne viac vody – až 10, 15 a ešte viac. poháre denne.

Ak pijete toľko vody, nemusíte obmedzovať príjem soli, inak sa môžu vyskytnúť kŕče, pretože soľ tiež pomáha odstraňovať kyseliny z jednotlivých buniek a tela ako celku. Čím viac vody pijete, tým viac soli strácate. Voda samotná je skvelým diuretikom. Zvýšené hladiny moču zvyšujú stratu soli, čo môže viesť k rôznym komplikáciám.

Oddiel 2. Bolesť dolnej časti chrbta

Tieto bolesti sú skutočným problémom moderného ľudstva, najmä v rozvinutých krajinách. Vo Francúzsku sa takáto bolesť nazývala „choroba storočia“. V Amerike trpí viac ako 40 miliónov ľudí bolesťou chrbta a mnohí z nich spia v posteli; bolesť chrbta stojí daňovníkov až do výšky 80 miliárd dolárov ročne.

Mimoriadne sofistikované metódy liečby sú stále aktívnejšie. Len v Amerike je každý rok operovaných viac ako 200 000 pacientov. Pacienti s extrémne silnou bolesťou sú často druhým, tretím a dokonca štvrtým. Možno ste sa stali obeťou alebo by ste chceli byť nejakým spôsobom varovaní. V každom prípade vám táto kniha predstaví nové spôsoby liečby, ktoré môžu zabrániť problémom spojeným s chronickou bolesťou kĺbov…

Informácie v knihe a postupnosť vedecky navrhnutých cvičení ukazujú prirodzený a ľahký spôsob, ako tento problém vyriešiť. Dodržiavaním odporúčaní budete môcť zastaviť rozvoj prvej bolesti chrbta, zabrániť degenerácii disku, čo má za následok tvrdú operáciu.

Pochopenie problémov spojených s bolesťou dolnej časti chrbta opísaných v tejto príručke sa môže rozšíriť na ischias.

Obvyklá chronická bolesť dolnej časti chrbta, ako je reumatická bolesť dlaní alebo kolien, je telesným signálom, ktorý je potrebné brať vážne. Bolesť zvyčajne naznačuje potrebu obmedziť pohyb v určitej oblasti. Častá bolesť v bedrovej oblasti (chronická bolesť) vo väčšine prípadov naznačuje, že nohy sú nadmerne pritlačené na celé hornej časti tela (hlava, krk, hrudník, brucho a obsah). Bolesť indikuje potrebu obmedziť alebo uvoľniť tlak hornej časti tela v panve (dolné stavce), ktorý nesie plnú váhu, alebo posilňovať body, kde sa telesná hmotnosť prenáša do panvových a nôh. Dolná časť chrbta predstavuje rovnováhu medzi chrbticou, ktorá nesie celé telo, a panvou, na ktorej je chrbtica položená..

Predtým, ako prejdem k funkcii dolnej časti chrbta spojenej s ischiasou, myslím si, že má zmysel predstaviť čitateľovi nejaké nové predstavy o význame bolesti ao tom, ako k nej dochádza. Pochopením mechanizmu bolesti môžete tieto informácie použiť v rôznych prípadoch chronickej bolesti, vrátane reumatických bolestí kĺbov, ktoré sú skutočnou katastrofou pre mnoho starších pacientov. Toto je veľmi vhodná analógia s hlavným kľúčom, ktorý môžete použiť na otvorenie akéhokoľvek zámku. Bolesť ukazuje to isté – či už je to bolesť kĺbov chrbtice, ktorá spôsobuje ťažké alebo napäté kĺby prstov, ktoré držia, pohybujú alebo nesú ťažkosť. V každom prípade preberajú kĺbové povrchy a svaly, ktoré sa pri práci musia zmenšiť a uvoľniť..

Odovzdaný útržok práce bol poskytnutý po dohode s distribútorom zákonného obsahu Liters LLC (až 20% zdrojového textu). Ak si myslíte, že zverejnenie materiálu porušuje práva niekoho iného, ​​oznámte nám to.

Text knihy „Ako liečiť bolesti chrbta a reumatických kĺbov“

Odovzdaný útržok práce bol poskytnutý po dohode s distribútorom zákonného obsahu Liters LLC (až 20% zdrojového textu). Ak si myslíte, že zverejnenie materiálu porušuje práva niekoho iného, ​​oznámte nám to.

Platené, ale nie ste si istí, čo ďalej?

Autor knihy: Fereydun Batmanghelidzh

Žáner: zahraničná aplikovaná a populárna vedecká literatúra, zahraničná literatúra

Aktuálna stránka: 1 (knihy celkom 6 strán) [prečítaný výpis: 2 stránky]

Firedon Batmanghelidge
Ako liečiť bolesti chrbta a reumatických kĺbov

© 1991 F. Batmanghelidj

© Preklad. Ruské vydanie. UAB Potpourri, 2005

© Dizajn. UAB Potpourri, 2014

Ďakujem Pánovi za to, že mi dal príležitosť publikovať túto knihu..

Je to pre každého, kto trpí extrémnou bolesťou chrbta a ničivými následkami, najmä pre môjho priateľa H. G. Jamesa

Táto kniha je venovaná nedávnej smrti Arthura Dixona-Wrighta, posledného z veľkých profilových chirurgov, šialeného muža, priekopníka výskumu rakoviny…

Všetky informácie a cvičenia v tejto knihe sú založené na našich vlastných pedagogických skúsenostiach a rozsiahlom výskume. Autor priamo alebo nepriamo žiada odstránenie lekárskej rady a nenavrhuje žiadnu inú formu liečby, ktorá si nevyžaduje lekára. Kniha poskytuje iba všeobecné informácie o anatómii a fyziológii ľudí, ktoré môžu pomôcť predchádzať problémom s chrbtom a reumatickým zraneniam kĺbov. Kniha nemôže v žiadnom prípade nahradiť odporúčania lekára. Všetky tu popísané koncepty, postupy a cvičenia budete musieť používať na svoje vlastné riziko, ale v prísnom súlade s pokynmi. Tehotné ženy, ľudia, ktorí utrpeli zranenia alebo zranenia chrbta, ako aj ženy s ortopedickými problémami alebo abnormalitami chrbtice, môžu používať odporúčania uvedené v tejto knihe až po konzultácii s kvalifikovaným odborníkom…

Autor, vydavatelia ani ich zástupcovia nezaručujú účinnosť všetkých odporúčaní a cvičení obsiahnutých v knihe. Autor a vydavatelia nezodpovedajú za akékoľvek použitie informácií obsiahnutých v knihe..

Doktor Batmanghelidje odmietol licenciu na „liečebné a invazívne lekárske praktiky v USA“. Absolvoval lekárske vzdelanie v St. Mary z University of London. Jeho štúdie bolesti a metabolizmu vody v tele viedli k radikálnym zmenám zmeniť vedecké paradigma, na ktorých bola založená všetka lekárska prax. Práce popisujúce jeho prístup boli publikované vo vedeckých časopisoch. Princípy, z ktorých vychádzajú všetky jeho odporúčania a liečebné postupy, sa požičiavajú na základe najnovších poznatkov z anatómie a fyziológie…

Silná odolnosť z komerčného a profesionálneho prostredia veľmi sťažuje zmenu základnej paradigmy lekárskej praxe. To je takmer nemožné bez paralelného vzdelávacieho programu, ktorý môže prispieť k pozitívnym zmenám. Preto sa musí vynaložiť všetko úsilie na správne informovanie verejnosti a formovanie verejnej mienky. Autor píše: „Teraz je za dvadsať rokov úplne možné vyrovnať sa so všetkými chorobami na Zemi za predpokladu, že sa zmení paradigma lekárskej vedy. Spoločnosť však musí túto zmenu vyžadovať. Čas konať “..

Nezávislá právnická firma Global Health Solutions Inc. bola založená za účelom distribúcie vzdelávacích materiálov pre verejnosť. Prvým z týchto materiálov je svojpomocný návod na tému „Ako liečiť bolesti chrbta a reumatickej bolesti kĺbov“ a video „Ako liečiť bolesti chrbta“…

Predslov: Nadácia Medical Simplicity Foundation

Nadácia pre charitu (Science Center) pre jednoduchosť medicíny bola založená v roku 1983 s cieľom zmeniť chápanie základných princípov vykonávania všetkého aplikovaného výskumu v oblasti ľudského pohybu a flexie…

Moderná lekárska prax je založená na predpoklade (paradigma), že absorpcia vody v tele je regulovaná fyzikálnymi a chemickými vlastnosťami iónov („ión“ je najčistejšou formou základných prvkov, ako je chlorid sodný, draslík, vápnik, horčík atď.) nazývame to „voda“ – rozpúšťadlo prítomné v tele – hrá iba pasívnu úlohu, pokiaľ ide o tieto prvky a všeobecne o všetko, čo je v ňom rozpustené..

Prečo? Áno, pretože predchádzajúce štúdie ukázali, že látky rozpustené v telesných tekutinách sú veľmi chemicky aktívne. Klinická prax ukázala, že takáto hypotéza nie je vždy použiteľná, pretože telo sa môže s vekom dehydratovať. Členovia nadácie sú toho názoru, že keďže iónová výmena, ktorá riadi pohyb tekutín v tele, je riadená bielkovinami a bielkoviny prírody fungujú najlepšie v prítomnosti vody, čím viac vody okolo nej, tým efektívnejšia bude. Z toho môžeme vyvodiť, že jeho spotrebu konečne reguluje voda.

Z klinického hľadiska možno tento názor potvrdiť skutočnosťou, že ľudia, ktorí ani necítia smäd po dehydratácii, sú opäť smädní po niekoľkých dňoch „dobrovoľne vynútenej“ regulácie ich príjmu – vášnivej túžbe po vode po tele. Ako logické pokračovanie vyššie uvedeného pracovníci Nadácie tiež tvrdia, že keďže všetky naše telesné funkcie závisia od vody, mali by sme prehodnotiť náš prístup k lekárskym postupom a uznať zásadnú úlohu, ktorú voda hrá pri fungovaní všetkých neurotransmiterových systémov zapojených do jej prijímania. Ak sa tieto systémy chemicky ošetrujú na terapeutické účely, pri bolestivých podmienkach by sa mala uspokojiť prirodzená potreba vody. predtým, ako začína chemický zásah do iných regulačných funkcií. Za metabolizmus vody v tele sú zodpovedné nasledujúce systémy: serotonínové receptory (riadi pohyb vápnika v bunke; okrem iného zaznamenáva bolesť), histamínové receptory (regulujú výmenu katiónov – kľúčové prvky, ktoré majú pozitívny náboj, ako aj mnoho ďalších funkcií, ako sú bolesti a alergické reakcie) a receptory renín-angiotenzín (spúšťané dvoma vyššie uvedenými systémami, pracujúce nezávisle a prípadne súčasne; zvyšovanie krvného tlaku).

Za účelom začlenenia nových myšlienok do lekárskej praxe začala nadácia vydávať zjednodušenú medicínu. Táto séria je distribuovaná do výskumných stredísk a lekárskych knižníc po celom svete..

Chrbát, hernia disku, reumatická bolesť kĺbov: voda a cvičenie

Navrhovaný sprievodca prevenciou a liečbou opisuje chronickú bolesť dolnej časti chrbta a reumatickú bolesť kĺbov jednoduchým jazykom, hoci materiál je dostatočný pre viacnásobné objemy. Nie je potrebné posudzovať hodnotu knihy podľa jej ľahkej prezentácie, skúste vyhodnotiť, čo tu hovorí. Potvrdenie mätúcich teórií si vyžaduje vždy veľa slov, najmä ak sú tieto teórie určené na povzbudenie tých, ktorým sú predložené, aby ich uviedli do praxe alebo vykonali nákladnú operáciu..

Ak sa chceme vyhnúť dekompenzácii a / alebo zmierneniu herniovanej bolesti disku, musíme sa ubezpečiť, že naše telo je nasýtené vodou a že môže opustiť hlavné obehové systémy a vyživovať jadro disku. Je tiež nevyhnutné, aby boli predné stavcové telá nepretržite a rozsiahle umiestnené, až kým sa fyzické vlastnosti disku neobnovia do správnej polohy. Ako sa tam dostať??

Pokúste sa knihu prečítať až do konca. Oboznámenie sa s kapitolou jedna vám jasne ukáže, ako zmierniť alebo úplne zmierniť bolesť chrbta, či už miernu alebo bolestivú. Potom si prečítajte kapitoly, v ktorých nájdete podrobnejší materiál na systematizáciu všetkého, čo viete, a zároveň sa dozviete niečo nové o fyziológii bolesti, o bunke, o nervoch citlivých na bolesť; o emisiách [1] 1
Ožarujúca (odrazená) bolesť – Bolesť v bezprostredných alebo vzdialených oblastiach od miesta pôvodu.

Slabosť a / alebo svalová slabosť v dôsledku herniovaného disku; o telesnej hmotnosti, pohybe a ich vzťahu; o chodidle a jeho oblúku; o panvovej anatómii a rozložení sily; o spájaní diskov s stavcami; o disku a jeho funkciách; na chrupavku a kĺby.

Kniha popisuje jednoduché cvičenia a vodoliečbu (dávka spotrebovanej vody).

Ďalej sú tu tipy na prevenciu a liečbu bolesti dolnej časti chrbta a posunu disku, ako aj reumatických bolestí kĺbov.

Oddiel 1. Chronická bolesť: Čo to je?

Kniha spočiatku hovorila iba o bolesti chrbta – známej deštruktívnej chronickej bolesti. Keď som však skúmal jav bolesti, uvedomil som si, že kniha nebude úplná bez vysvetlenia ďalšej chronickej bolesti kĺbov spôsobenej reumatoidnou artritídou. Koniec koncov, bolesť chrbta zvyčajne začína ohnutými kĺbmi a ak sa táto kniha zaoberá základnými príčinami bolesti, malo by sa diskutovať o nedeštruktívnej reumatickej bolesti kĺbov. Príčiny reumatickej bolesti kĺbov sú jednoduché; dajú sa ľahšie vysvetliť ako pôvod bolesti chrbta.

1990. Počas leta som bol šokovaný materiálom Washington Post a úplne som zmenil štruktúru knihy, ktorú už vydavateľ mal..

47-ročná detská psychiatrka mala nejakú dobu závažnú reumatoidnú artritídu. V týchto prípadoch dostala tradičné lieky, a preto od nich bola závislá. Kombinácia bolesti a drogovej závislosti ju úplne zbavila legitimity. Táto žena mala 17-ročnú dcéru astmy s mentálnym postihnutím a talentovaného syna. Rodina bola v takej zložitej psychologickej situácii, že dokonca aj domáce zviera utrpelo infarkt. Manžel tejto ženy, veľký onkológ, nedokázal vydržať situáciu a zabil svoju manželku a obe deti a potom spáchal samovraždu…

Podľa môjho názoru je táto tragédia, rovnako ako mnohí iní, dôkazom zjavnej ignorancie a pštrosej politiky tých, ktorí ovládajú medicínu. Koniec koncov, už existujú vedecké poznatky, ktoré dokážu pomerne ľahko zvládnuť veľa chorôb, najmä vo fáze prevencie, keď nedochádza k vážnemu genetickému poškodeniu..

Pre pacienta, ktorý verí lekárom, aby prijali nový pokrok vo fyziológii, je nevyhnutné prekonať stagnáciu vládnych úradníkov, ktorí riadia zdravotnú starostlivosť a majú záujem o udržanie komerčne orientovaného lekárskeho priemyslu. Pracovní terapeuti by si mali vypočuť alternatívne teórie, ak sú založené na výskume a sú spoľahlivé. Nie je to však dobré pre zdravotnícke zariadenia, v ktorých sú obchodné záujmy prvoradé.

Je však potrebné si uvedomiť, že jednoduché a prirodzené metódy liečby chorôb sú pre verejnosť omnoho lacnejšie a v skutočnosti sú by mal slúžiť. všetky tieto inštitúcie.

Pozrime sa bližšie na kľúčový prvok živého organizmu, bunky. Bunka je obklopená veľmi tenkou vonkajšou škrupinou alebo membránou, ktorá ju chráni pred prebytočnou vodou, soľou, cukrom, tukom a inými látkami rozpustenými v okolitom sére..

Pretože je bunka neustále premývaná sérom, absorpcia a uvoľňovanie látok sú starostlivo regulované. Kvapalina vo vnútri bunky musí byť neutrálna – nie príliš kyslá a zásaditá; za normálnych podmienok má pH 7,4 [2] 2
PH 7 – Neutrál.

[Zavrieť]. Mechanizmus udržiavania neutrálneho pH je veľmi jednoduchý: katiónová. Štruktúry kontinuálne odčerpávajú vodíkové ióny, kyslú látku, ktorú bunka nepoužíva. Z malých buniek, z ktorých každá reguluje vstup a uvoľňovanie látok, sa celé naše telo skladá z nervového tkaniva, kostí, chrupavky, väzov, svalov, krvi, mozgu a ďalších. Každá bunka pripomína podmorské mesto so systémom kanálov a vodných ciest; tepny a žily sú diaľnice, ktoré vzájomne spájajú bunky.

Voda a život

Voda je životne dôležitá látka, od ktorej sú naše telá úplne závislé. V mäkkých tkanivách – svaloch, pečeni, obličkách, čreve – predstavuje 75% celkového objemu buniek voda. Predpokladá sa, že mozgové bunky tvoria 85% vody. Je to mozgové bunky, ktoré ako prvé zažili účinky dehydratácie; sú veľmi citlivé na stratu vody v tele a ich funkcia je narušená aj pri malej zmene. Uvedené čísla sú približne normálne, stav Move & Flex. Krv a extracelulárna tekutina tvoria asi 94% vody.

Voda s nízkou koncentráciou rozpustených látok má tendenciu prúdiť do koncentrovanejších roztokov oddelených od nej tenkou membránou. Ak je voda 94% mimo bunky a 75% vnútri bunky, potom voda prechádza cez bunkovú membránu. Rozdiel 19% je spôsobený prietokom vody, ktorý je zhruba rovnaký ako prietok vodnej nádrže. Príroda vytvorila jednoduchý mechanizmus, ktorý zásobuje bunky elektrinou. Elektrina je spôsobená rozdielom v koncentrácii 19% roztokov vo vnútri a mimo bunky. Rovnako ako voda padajúca z výšky premieňa turbínový generátor na vodnú priehradu na výrobu elektriny, voda z bunky preniká do nej a pôsobí na katiónové štruktúry, pričom tiež vyrába elektrinu.

Voda je energia života

Elektrická energia produkovaná membránovými štruktúrami sa hromadí v zlúčeninách absorbujúcich energiu ATP (kyselina adenozíntrifosforečná), bunkách „batérií“. Z nich bunka berie energiu, ktorú potrebuje na prenos informácií do nervových vlákien, na rast, zdieľanie a na syntézu a vylučovanie látok, ktoré potrebuje na produkciu. Potraviny, ktoré konzumujeme, dodávajú telu hlavne suroviny, ktoré nahrádzajú opotrebované a poškodené tkanivá a poskytujú určitú energiu.

Je to však iba malá časť energie potrebnej na normálne fungovanie tela. Ak pravidelne pijeme dostatok vody, množstvo energie, ktorú potrebujeme, sa vytvára pohybom buniek.

Pretože prenos nervových impulzov do značnej miery závisí od elektrickej energie vody, jej nedostatok môže spôsobiť chronickú únavu.

Kyslosť a bunka

Ak z nejakého dôvodu štruktúra membrány nefunguje dobre, čo umožňuje, aby sa kyselina akumulovala v jednej z bunkových oblastí, potom, keď sa dosiahne určitá úroveň kyslosti, tieto dve látky sa stanú tzv. čínsky. Chiníny a ich deriváty (činidlá K) spôsobujú bolesť, čo naznačuje zvýšenú kyslosť v určitej oblasti a „prietok vody“ je príliš slabý na to, aby umožnil membránovým štruktúram odstrániť kyseliny.

Kinin má dve hlavné funkcie. Prvá vec, ktorú treba urobiť, je vyvolať bolesť a zabezpečiť imobilitu na mieste, kde nie je dostatok vody a kde bunky nemôžu normálne fungovať. Ďalšou rovnako dôležitou funkciou je podpora systému paralelného obehu s cieľom prilákať viac krvi a živín..

Majte na pamäti, že nedostatok vody (najmä ak sa už bolesť objavila) je pre bunku škodlivý. Pamätajte, že pitie správneho množstva vody môže zabrániť všeobecnej alebo miestnej dehydratácii, ktorá spôsobuje bolesť, ale v mnohých prípadoch (najmä bolesť kostí a kĺbov) náhle zvýšenie množstva vody, ktorú pijete, nemusí byť okamžité. zlepšiť situáciu. Lokálne poškodenie sa opravuje po dlhú dobu.

Voda v tele je v dvoch stavoch – zadarmo a príbuzný. Obmedzená voda je potrebná len pre určité funkcie. Voľná ​​voda, ako vyplýva z jej názvu, môže vykonávať akúkoľvek fyziologickú funkciu rovnakým spôsobom, ktorý vám umožňujú robiť čokoľvek. Obmedzená voda je skôr ako základné mesto: je veľmi dobré ju mať, ale nie je možné ju kedykoľvek zbaviť…

Ak chcete vo svojom tele akumulovať „voľné finančné prostriedky“, musíte si to pamätať a piť vodu. Nečakajte, kým ochoriete. Pravidelne pite vodu, aj keď nemáte smäd. Nemysli si, že sucho v ústach je jediným príznakom smädu; príznakom lokálnej dehydratácie je často chronická bolesť, najmä spojená s reumatoidnými dlaňami, kolenami a inými. artritída.. Budeme o tom hovoriť viac.

S pribúdajúcim vekom strácame schopnosť cítiť smäd. Chceme piť napríklad jednu pohár vody, ale telo potrebuje na doplnenie svojich zásob dve, tri alebo štyri poháre.. Avšak aj niekoľko kvapiek vody môže znamenať veľa pre akúkoľvek dôležitú funkciu tela..

V ľudskom tele každý deň cirkuluje asi 40 pohárov vody. Telo potrebuje tento objem vody počas dňa, ale vyžaduje tiež 5 až 6 pohárov denne. Čaj, káva a alkohol nie sú vodou.. skôr vysušia telo a odstránia z neho vodu. V lete a pri vysokej vlhkosti vzduchu, ako aj pri dlhodobej fyzickej práci (najmä pri horúčave) potrebuje telo na ochladenie (pot a pot) výrazne viac vody – až 10, 15 a ešte viac. poháre denne.

Ak pijete toľko vody, nemusíte obmedzovať príjem soli, inak sa môžu vyskytnúť kŕče, pretože soľ tiež pomáha odstraňovať kyseliny z jednotlivých buniek a tela ako celku. Čím viac vody pijete, tým viac soli strácate. Voda samotná je skvelým diuretikom. Zvýšené hladiny moču zvyšujú stratu soli, čo môže viesť k rôznym komplikáciám.

Oddiel 2. Bolesť dolnej časti chrbta

Tieto bolesti sú skutočným problémom moderného ľudstva, najmä v rozvinutých krajinách. Vo Francúzsku sa takáto bolesť nazývala „choroba storočia“. V Amerike trpí viac ako 40 miliónov ľudí bolesťou chrbta a mnohí z nich spia v posteli; bolesť chrbta stojí daňovníkov až do výšky 80 miliárd dolárov ročne.

Mimoriadne sofistikované metódy liečby sú stále aktívnejšie. Len v Amerike je každý rok operovaných viac ako 200 000 pacientov. Pacienti s extrémne silnou bolesťou sú často druhým, tretím a dokonca štvrtým. Možno ste sa stali obeťou alebo by ste chceli byť nejakým spôsobom varovaní. V každom prípade vám táto kniha predstaví nové spôsoby liečby, ktoré môžu zabrániť problémom spojeným s chronickou bolesťou kĺbov…

Informácie v knihe a postupnosť vedecky navrhnutých cvičení ukazujú prirodzený a ľahký spôsob, ako tento problém vyriešiť. Dodržiavaním odporúčaní budete môcť zastaviť rozvoj prvej bolesti chrbta, zabrániť degenerácii disku, čo má za následok tvrdú operáciu.

Pochopenie problémov spojených s bolesťou dolnej časti chrbta opísaných v tejto príručke sa môže rozšíriť na ischias.

Obvyklá chronická bolesť dolnej časti chrbta, ako je reumatická bolesť dlaní alebo kolien, je telesným signálom, ktorý je potrebné brať vážne. Bolesť zvyčajne naznačuje potrebu obmedziť pohyb v určitej oblasti. Častá bolesť v bedrovej oblasti (chronická bolesť) vo väčšine prípadov naznačuje, že nohy sú nadmerne pritlačené na celé hornej časti tela (hlava, krk, hrudník, brucho a obsah). Bolesť indikuje potrebu obmedziť alebo uvoľniť tlak hornej časti tela v panve (dolné stavce), ktorý nesie plnú váhu, alebo posilňovať body, kde sa telesná hmotnosť prenáša do panvových a nôh. Dolná časť chrbta predstavuje rovnováhu medzi chrbticou, ktorá nesie celé telo, a panvou, na ktorej je chrbtica položená..

Predtým, ako prejdem k funkcii dolnej časti chrbta spojenej s ischiasou, myslím si, že má zmysel predstaviť čitateľovi nejaké nové predstavy o význame bolesti ao tom, ako k nej dochádza. Pochopením mechanizmu bolesti môžete tieto informácie použiť v rôznych prípadoch chronickej bolesti, vrátane reumatických bolestí kĺbov, ktoré sú skutočnou katastrofou pre mnoho starších pacientov. Toto je veľmi vhodná analógia s hlavným kľúčom, ktorý môžete použiť na otvorenie akéhokoľvek zámku. Bolesť ukazuje to isté – či už je to bolesť kĺbov chrbtice, ktorá spôsobuje ťažké alebo napäté kĺby prstov, ktoré držia, pohybujú alebo nesú ťažkosť. V každom prípade preberajú kĺbové povrchy a svaly, ktoré sa pri práci musia zmenšiť a uvoľniť..

Odovzdaný útržok práce bol poskytnutý po dohode s distribútorom zákonného obsahu Liters LLC (až 20% zdrojového textu). Ak si myslíte, že zverejnenie materiálu porušuje práva niekoho iného, ​​oznámte nám to.

Leave a Reply