Prečítajte si pravdu o klube

Kniha „Pravda o bedrového kĺbu. Text „Život bez bolesti“

Odovzdaný útržok práce bol poskytnutý po dohode s distribútorom zákonného obsahu Liters LLC (až 20% zdrojového textu). Ak si myslíte, že zverejnenie materiálu porušuje práva niekoho iného, ​​oznámte nám to.

Platené, ale nie ste si istí, čo ďalej?

Autor knihy: Sergei Bubnovsky

Žáner: Šport a fitnes, Domov a rodina

Aktuálna strana: 1 (kniha má celkom 9 stránok) [prečítať výpis: 7 strán]

Sergey Bubnovsky
Pravda o bedrovom kĺbe. Život bez bolesti

Časť I
Zázrak a kliatba kĺbovej protézy. Výhody a nevýhody!

Namiesto predslovu alebo Neba a Pekla – ako žiť v dôchodku

Pozrel som sa na ďalšieho 63-ročného pacienta, ktorý mi bol pripútaný paličkou v ruke a sťažoval som sa na „bolesť chrbta, osteochondrózu, herniu disku, vytesnenie stavcov, zúženie kanála, utiahnutie sedacieho nervu“ (všetko vymenovala takmer od prahu). tieto prísažné lekárske výrazy, ktoré vedela, predstavovali jej hlavných nepriateľov.

A naštvalo ma (stále si nemôžem zvyknúť na lieky viac ako 30 rokov), že táto žena chodí do staroby bez Move & Flex z jedného jednoduchého dôvodu – neidentifikovanej koxartrózy, ktorá včas priniesla všetky jej trápenie: od bolesti chrbta k nešťastnej a neaktívnej. Coxartróza [1] 1
Koxartróza alebo osteoartritída bedra je najzávažnejšou muskuloskeletálnou poruchou, ktorá spôsobuje zdravotné postihnutie a zhoršuje kvalitu života pacienta. (americký vojak Nazarenko, V.A. Epifanov, I.B. Heroeva)

[Close] je omnoho ťažšia ako spinálna diagnostika spojená s touto patológiou, ktorú mi tento pacient uviedol.

Koľko z týchto nehôd sa skrýva na zemi, ako je herniovaná liečba chrbtice alebo dokonca nahradenie stavcov a diskov, než včasná detekcia a liečba porúch bedra (osteoartróza, osteoartróza, aseptická nekróza). Detekcia koartrózy príliš neskoro je tragédiou v živote. A nejde o to, že túto situáciu nie je možné napraviť.

Celý problém je, že títo ľudia nie sú pripravení konať, aby sa vymanili z choroby bedrového kĺbu (keď je toto ochorenie konečne vyriešené). Nie duševne nepripravený, pretože v tomto čase nezačali fyzicky ani finančne – všetky peniaze boli vynaložené na liečbu známej osteochondrózy chrbtice s alebo bez herniovaných diskov, ale spravidla iba koxartróza..

Áno! Existuje cesta von! Správne navrhnutá endoprotéza!

Osteochondróza, spinálna hernia a artróza kĺbov sú „hrdzou“ tela v oblastiach zle fungujúcich kĺbov a chrbtice. Otvory pre telo sa zvnútra postupne „čistia“, upevňujú svaly a väzy na kĺboch ​​a vonkajšiu časť pokrčených škrupín nechávajú vonku!

Ale nenaučili sme sa, ako zabrániť Move & Flexya. Od rána do večera predpisujú všetky lekárske zariadenia bolesti kĺbov a chrbta a protizápalové tablety, masti, obklady. Zapnete televízor, čítate noviny, tam je všetko rovnaké. Okrem toho sa každý druhý považuje za biely a chlpatý. Bolí ma chrbát – hovoria, nehoda. Spoločné krémy – nie smrtiace …

Všetko je vo vašej mysli: potom zajtra. Vychovám deti, urobím všetku prácu … A zrazu – náhoda! A máte iba 60 rokov! Už však nie ste pripravení bojovať o svoje zariadenie Move & Flex. Testament zhasol a otrava drogami. Z zotrvačnosti stále veríte v zázraky zvonku: kúzelníci a psychici, prístroje a masážne lehátka, ktoré vymysleli bioinžinieri, ale nie vaše telo. Medzitým sa ťažšie liezť po schodoch, dostať sa na ponožky a dokonca ísť do drogérie. Aká je radosť zo staroby? Čo to robíš??!

Ale musíte žiť! Musíme byť schopní prijať starobu a vstúpiť do tohto dlho očakávaného a pravdepodobne najšťastnejšieho obdobia života pre každého človeka, ktorý už prešiel mnohými a vedel to, zanechávajúc nejakú prácu a výchovu detí … Áno! Všetko by bolo tak, keby … nie koxartróza? Iba jeden zo 400 kĺbov, ktorý by dal človeku život. Jeden kĺb – a toľko problémov.

Ale prečo a prečo človek žije? Myslím, že je to pre starobu. Šetrí vám peniaze, stavia letný dom, aby si konečne vzal postele alebo vychovával králikov, keď odídete do dôchodku! A zrazu – bum! A začína si to uvedomovať: nemôžem!

Odchod do dôchodku si vyžaduje menej prípravy ako Move & Flexier!

Väčšina ľudí nie je pripravená na starobu. Nie je pripravený žiť dlho a bez chorôb!

Neučené, nezvyklé! Všetko bolo myslené, možno pošmyknem. Štatistika strednej dĺžky života v Ruskej federácii je depresívna. Niekto si všimol 60-ročné obdobie odchodu do dôchodku. Je schopný prežiť. Čo bude ďalej? Na akých nohách as akou chrbticou? Existuje aj srdce – slabší orgán v porovnaní s kĺbmi. Tu je radosť pre vás. Som si však istý: skutočná produktivita a zmysluplnosť sa začína o 60 rokov! Odpúšťajú mi pravoslávni kňazi! Ráj a peklo nie sú životom po smrti! Tento vek je konečnou fázou života. Áno, to sa zhoduje s vekom 60 rokov! Po udržaní fyzického a duševného pohybu a pohybu vás Paradise čaká v 60 rokoch! Zlyhanie je peklo!

Dôchodok si vyžaduje menej prípravy ako Move & Flexier! Väčšina ľudí nie je pripravená na starobu. Nie je pripravený žiť dlho a bez chorôb!

Nezávislí často píšu: „Po dlhej a dlhej chorobe …“ Chcete, aby posledné roky vášho života boli dlhodobou chorobou? Vaša otázka bola odstránená, pretože odpoveď je jasná. Na druhej strane spiritualita sa týka iba príležitosti dať ostatným svoje znalosti, zručnosti a skúsenosti. Môže to urobiť iba nezávislá osoba.! Tu sú odpovede na niektoré bežné otázky týkajúce sa spôsobu uloženia Move & Flexier..

Poviem vám svoj príbeh, v mnohých prípadoch horký, v mnohých prípadoch poučný. Nemožno prísť!

Moja anamnéza. Našťastie je to história!

Auto som zaparkoval takmer pri vchode do budovy. Do jeho kancelárie bolo 20 schodov, ale predtým musel vystúpiť z auta. Dobre, stolička v aute je ortopedická a prispôsobil som ju obrysom môjho tela. Ľavá noha nemá žiadne problémy, ale pravá noha sa ako vždy musela vysporiadať. Popadol som bok za obe ruky a doslova som zdvihol nohu. Ale to nie je všetko. Pevne zatvorte dvere auta, vytiahla som telo a narovnal chrbticu ďalších päť minút a skrútila moju pravú nohu. Potom, po prvých pár bolestivých krokoch, som vošiel do svojej kancelárie. Pot mi pretekal chrbtom, ale bol som rád, že som sa s tebou skoro stretol na trénerovi, ktorý mi pomohol zbaviť sa bolesti a znovu získať moju dôveru. Nakoniec boli všetky tieto roky plné všeliek na bolesti chrbta a kĺbov.

Pred očami bol usmievavý George Cooker, môj pacient z Bostonu v USA. Jedného dňa ma prišiel za mnou do Kina v Sokolníku. Videla som Mov & Flex ako hrubého človeka schovávajúceho sa zboku („typická prechádzka pre ľudí trpiacich ochorením dolných končatín“). Prišiel ku mne po konzultácii s priateľmi, ktorí sa sťažujú na bolesti chrbta, aj keď bol dlho v rusko-americkej klinike…

Priniesol obrovské množstvo miechových snímok (MRI, Rg), ktoré prirodzene (nakoniec George mal 70 rokov) jasne ukazujú osteochondrózu bedrovej chrbtice a kýly, ktoré sa lekári snažili liečiť..

Ale chôdza? Keď som ho videla, hneď ako som ho videla, urobila som diagnózu bez toho, aby som vyšetrovala Georga. Myofasciálna diagnóza [2] 2
Myofasciálna diagnóza – stanovenie stavu svalov a kostí, šľachy a fascie, pohyblivosť kĺbov a kostí.

[Close], ktorý som urobil okamžite, potvrdil som iba predbežnú diagnózu: bilaterálnu deformovateľnú koxartrózu hlavy stehennej kosti. George, dobrosrdečný, usmievavý muž, dlho počúval moje vysvetlenia (hovoril rusky dobre, aj keď s výrazným americkým prízvukom) o jeho „novej“ chorobe a po chvíli premietol dva boky na röntgenové lúče, ako som mu povedal. a odporúčané. Fotografie tiež potvrdili moju diagnózu a George okamžite kontaktoval rezidenčnú nemocnicu v Bostone, kde podstúpil úplnú artroplastiku bedrového kĺbu (TETS): február. (A my sme s ním hovorili v októbri 2002) – správne, av lete toho roku – zostali.

Na moju radu začal pripravovať svoje telo a nohy na túto operáciu v našom centre.

Musím povedať, že problém s bedrami ma v skutočnosti priviedol k medicíne.

Ako to všetko začalo

Mal som 22 rokov, keď som pri mojej službe v armáde utrpel veľa vážnych zranení. Bolo toľko zranení a môj stav po tejto nehode bol taký závažný, že lekári jednoducho nedali žiadny význam úplnému vykĺbeniu femorálnej hlavy (čo bolo okamžite napravené) a pokračovali v zachraňovaní môjho života bez namáhania bokov. Bol som v kóme 12 dní (moja smrť bola oficiálne ohlásená. Mojim spolupracovníkom sa dokonca podarilo piť, aby sa vzdali Božieho služobníka …). Som im vďačný za život, ktorý zachránili. Ale ako som sa odtiaľto dostal a začal sa zmysluplne pozerať na svet, lekári narovnali bedro, na ktoré som zabudol, keď začali rekonštruovať zvyšky mojej nohy. Vykonali sa tri operácie. Život, vďaka Bohu, bol zachránený a potom žijete život, ako si želáte, s barlami vo vašich rukách – a plnou rýchlosťou vpred. Samozrejme, nikto so mnou nehovoril o potenciálnych „veľmi komplikáciách úplnej náhrady bedrového kĺbu“ a nemal som ani tušenie o hroznej chorobe kĺbov, ako je koxartróza…

Po návrate domov zo skupiny II som začal robiť veci úplne nesprávne s mojím systémom Move & Flex alebo presnejšie muskuloskeletálnym systémom. A dokonca aj teraz, keď si pamätám, čo som urobil so svojím telom, keď som bol invalidný, mám kožný mráz!

Bolo toľko zranení a môj stav po tejto nehode bol taký závažný, že lekári jednoducho nedali žiadny význam úplnému vykĺbeniu femorálnej hlavy (čo bolo okamžite napravené) a pokračovali v zachraňovaní môjho života bez namáhania bokov…

Čo som urobil? Zaoberal sa činkami, kulturistikou. Vtedy neboli telocvične, takže závažia, činky, činky – to je v mojej domácnosti približný arzenál rehabilitácie. Hral som basketbal! Futbal! Dokonca cvičil karate! Prečo som to urobil? Chcel som žiť! Neboli žiadni rehabilitační špecialisti. A teraz ich je málo. Systém taký neprodukuje. Teraz môžem ponúknuť modernú fyzioterapiu. Metóda, ktorú som bol schopný vyvinúť pre tieto zranenia. Potom, bez pochopenia fyziológie bolesti, som sa cítil dobre cez rovnaké hry, ako zápaly podporované pracovnými svalmi. Ale keďže zaťaženie kĺbov a chrbtice (posledné tri stavce a medzistavcové platničky boli rozdrvené a stavce rástli s deformovanými telesami), neodstránil som sa, ale naopak, mnohokrát sa zvýšil, nemohol som po 20-30 minútach ustúpiť bez bolesti..

Keď som sa snažil pohnúť, pot mi pretekal chrbtom a telom natoľko, že sa mama pýtala, či pršalo. Ospravedlňoval som sa svojich rodičov, nehovoril mi o bolesti. Už ma dostali. Dvakrát pochovaný. Pred armádou som mal ďalšiu nepríjemnú epizódu traumy, tiež s klinickou smrťou. Tak to tu je. V metre som poznal všetky body na nástupišti skôr, ako sa otvorili dvere vlaku. Až potom som mal možnosť nastúpiť do auta ako prvý a sadnúť si.

Počítal som kroky, metre, ktoré som musel prekonať. Po týchto tzv. „Rehabilitačných kurzoch“.

Odstránil som barle z môjho arzenálu (tiež márne) a použil som trstinu. A neustále hľadať rôzne spôsoby, ako trénovať telo. Neboli peniaze, ale boli tam priatelia – tréneri, s ktorými som raz študoval na Fakulte telesnej výchovy, promoval po armáde na barle. Priatelia mi dovolili tráviť čas v ich bazénoch a telocvičniach a toho istého roku ma podporili. Chcel som žiť! Keď som sa z toho dostal, zamiloval som sa do života! Ale nevedel som, ako žiť! Bolesť, bolesť a bolesť! Od rána do večera. Niekedy pil na oddych, ale neprinieslo to radosť.

A potom upútal pozornosť jedného zo svojich priateľov. Bol nepríjemný z mojich príbehov bolesti. Všeobecne to nenávidím, keď ma mrzí. Ale ako sa hovorí, môj jazyk sa nadýchol a ja som sa sťažoval, hoci som nežiadal o pomoc. Ale taký pohľad od môjho priateľa … možno aj pohŕdanie … A myslel som si … Čo keď začnem plakať v mojej veste o 26 rokoch??

Nejako po iných basketbalových hrách, keď som odchádzal z telocvične, som si uvedomil, že nemôžem ísť vôbec … vôbec. Nikto okolo. Sedel som na chodníku a … Nie, neplakal som! Ale bol na pokraji! Dostať sa intoxikovať alebo vypadnúť? Ako Hamlet, ale na barle. Chcel som žiť a žiť normálny život! Lekári však zakázali všetko, dokonca aj deti.

Museli ste pochopiť svoju chorobu, ale vyžaduje to znalosti! A rozhodol som sa ísť na lekársku fakultu. Toto je jednoducho prípad, keď ľudia so zdravotným postihnutím nie sú akceptovaní?

To bola moja otázka a ja som to vyriešil! Bol som jeden univerzitný titul, ktorý som používal. Podarilo sa mu požiadať o osvedčenia, ktoré by mi, zdravotne postihnutej osobe umožnili učiť sa od mojich pohotovostných lekárov. Cestou som mal ďalšiu operáciu bedrového kĺbu (potom som sa dozvedel o koxartróze) zadarmo, bol to v Sovietskom zväze. Teraz sú také príležitosti, ale je veľmi ťažké čakať v rade! A kvalita tejto liečby … Aj keď výber správnej taktiky na prípravu pacienta na chirurgický zákrok môže priniesť pozitívne výsledky, aj keď chirurgický zákrok nie je z najkvalitnejšieho materiálu..

Zvyčajne o tom nepremýšľajú, pretože v opačnom prípade by boli pred chirurgickým zákrokom (a nielen poruchy pohybového ústrojenstva) pred chirurgickým zákrokom odoslané do fyzioterapeutického centra. To vám umožní byť v rovnakom fyzioterapeutickom centre, ale rýchlejšie a lepšie sa zotaviť po operácii. Moja viac ako 30 rokov praxe mi dovoľuje povedať to celkom kategoricky.

Pacienti však nie sú vždy pripravení na predoperačnú prípravu. Bez ohľadu na to, ako im im vysvetlíte, je človek lenivý a som si tým istý každý deň! Médiá sa zameriavali na zázrak operácií v hlavách ľudí a propagovali iba chirurgov. Akákoľvek operácia, dokonca aj tá najkrajšia, vyžaduje serióznu odbornú starostlivosť, pretože spôsobuje mnoho ďalších problémov, ktoré pred operáciou neexistovali (švy, svalová atrofia atď.). A môj príbeh to názorne ilustruje. Základom pre urgentnú operáciu akéhokoľvek orgánu alebo kĺbu je iba životná hrozba.

Po vstupe na Lekársku fakultu 3. moskovského lekárskeho ústavu som začal získavať vedomosti. Učenie nebolo ľahké, moja hlava bola zlomená, hoci v prvom roku som sa zaujímal o všetko okrem fyziky a chémie.

Keď som sa stal študentom na Lekárskom ústave, neprestal som hľadať všetky alternatívy, ktoré by mi osobne pomohli v situácii, ktorej som nerozumel. Potom skratka HLS bola pre mnohých nejasná a tí, ktorí majú radi životný štýl Move & Flex, sa nazývali biele vrány. Teraz sa stala módnou. Štúdium na Lekárskom ústave [3] 3
Teraz IMSU (univerzita).

[Zavrieť] mi umožnil konzultovať s kľúčovými moskovskými lekármi, ale skepticky sa usmiali iba vtedy, keď sa ich pýtali, ako mi môžu pomôcť. Lekári majú taký nepríjemný zvyk cynicky sa usmievať, ak nepoznajú odpoveď na otázku pacienta. Alebo trhajú, hovoria, kam má pacient niečo pochopiť.

Do konca roku 2 som si uvedomil, že úradná medicína neštuduje pravidlá a zákony spoločnosti Move & Flex. Skúma choroby a metódy manipulácie s drogami, aby udržala život človeka, ktorý žije slobodným a flexibilným životným štýlom..

Preto som s ešte väčšou vytrvalosťou preskúmal všetky alternatívy, ktoré liek neumožňuje.

Pokračoval som v zhromažďovaní mojich úspechov. V tom čase som študoval všetko v tejto literatúre. [4] 4
Podrobnejšie som opísal svoje nadšenie pre zdravý životný štýl v mojej knihe „Hurt Your Knees. Čo robiť? “.

[Zavrieť]: Od pôstu po terapiu močom, od jogy po systém Amosov atď. Niečo pomohlo, niečo nebolo v poriadku. Stretol som mnoho zaujímavých ľudí pracujúcich v alternatívnej medicíne. Bohužiaľ medzi nimi nebol prakticky žiadny lekár. To sťažilo dosiahnutie požadovaného výsledku. Celkovo som však silnejší začal chápať, čo sa mi stalo. Eliminoval agresívne účinky a samozrejme vypol axiálne zaťaženie kĺbov a chrbtice.

Oficiálna medicína skúma choroby a metódy liekov na podporu života človeka bez pohybu a flexibilného životného štýlu..

Podľa tohto systému za tri mesiace schudol 36 kg (odvtedy som k diéte ľahostajný) a začal lietať. To znamená, že barla nezasahovala do života. Ja, študent 3. ročníka Lekárskej fakulty, som vyvinul niektoré techniky a začal sa učiť – áno, áno! – súkromná prax. Išiel som do litovských dedín, uzbeckých dedín, k svojim priateľom. A mal som pacientov v Moskve. Pracoval na troch miestach, dostal dôchodok, štipendium a niečo z lekárskej praxe (za poradenstvo nemusel platiť). Väčšinou pracoval prirodzene s chrbticou a kĺbmi.

Ľudia hodení cez palubu s veľkými liekmi sa ku mne dostali ako posledná možnosť. Ak vo mňa mali úplnú dôveru, ich nádeje boli obyčajne opodstatnené! Odvtedy ku mne takto pristupujú v mimoriadne vážnej situácii. Toto je obrovská zodpovednosť! Musia sa prevziať všetky zodpovednosti. Ale to potrebuje pacient – dôverujte lekárovi! A čo je najdôležitejšie, lekár túto vieru odôvodňuje!

Spomínam si na tento segment môjho života tak podrobne, že som si istý, že mnohí, ktorí čítajú moju lekársku históriu, pomyslia a začnú svoju cestu, cestu oslobodenia. A podobné príbehy mi pomohli včas. Ale v tom čase som bol oficiálne akýsi marginalista. Koniec koncov, také profesie neexistovali. Po skončení ústavu, keď počas perestrojky umožňovali lekárom pracovať tak, ako to považovali za vhodné, konečne som mal voľnosť.

Zároveň som si po vyvinutí kompletného systému modernej fyzioterapie dlho nechcel veriť, že by som sa nemohol obísť bez chirurgického zákroku kĺbov. Štatistika výsledkov po výmene protézy ma zmiala. Už existuje veľa manželstiev! Teraz viem, čo sa stalo!

Vracajúc sa k Georgeovi Cuckerovi, 69, vážiaci 135 kg, obojstrannému poškodeniu bedra. Ale so všetkým tým, veselý žolík.

Začal som s ním pracovať v októbri, keď som vedel, že má prvú endoprotetickú operáciu (celkovo by boli dve). George bol poslušný pacient. Všetky navrhované kondičné cvičenia sa robili v dobrej viere. Celkovo teda musím povedať, že cudzinci (s nimi mám dosť skúseností) sú na rozdiel od našich ruských pacientov veľmi disciplinovaní. Náš lekár príde k lekárovi s ochorením, s ktorým sa predchádzajúci lekár nedokázal vyrovnať, a poradí vám, čo mu nepomohlo. Alebo ešte viac, názory suseda na zostup. Ruský paradox! Každý si je vedomý svojich chorôb, ale vždy ochorejú.

V spolupráci s Georgom sme sa sústredili na svaly – na predĺženie stehien sme na nich všetci sedeli, takže svaly väčšiny ľudí sú zle vyvinuté, bedrové svaly. Dovoľte mi pripomenúť, že základnou koncepciou modernej fyzioterapie je vina za mnohé chronické poruchy pohybového ústrojenstva (MSD) alebo dokonca za atrofiu jednotlivých svalových skupín…

Všetko šlo dobre. Čas pracoval pre Georga a strávili sme s ním asi 1,5 mesiaca. Začiatkom decembra povedal, že lekár v nemocnici v Bostone naplánoval operáciu. George, vpred!

Prišiel mesiac po operácii. Skúmal som to, vyskúšal som ho na simulátoroch a bol som s výsledkom spokojný. V takýchto prípadoch som sa s nikým podobným nikdy nestretol! Žiadne svalové kontraktúry, žiadne obmedzenia mobility operovanej nohy (pozorované takmer u všetkých pacientov, ktorí nie sú pripravení na operáciu nohy). Sila nôh je celkom slušná. A takmer 27 rokov som bol proti tej istej operácii a povedal som: „George, súhlasím!“

A George odpovedal: „Choďte so mnou v lete do Bostonu. Na druhom kĺbe budú mať operáciu a vy budete mať svoje! „Rozhodli sa.

Všetko, čo musíte urobiť, je získať peniaze, dohodnúť sa na dátume, urobiť vízum a ísť s Georgeom k chirurgovi.

Poviem vám tento príbeh deň čo deň – príbeh môjho posledného ťahu a Flexa. 27 rokov som sa bránil v boji proti koartróze. Bol to boj medzi profesionálmi a nie amatérmi. Ale stále som musel rozhodnúť o operácii. Túto chorobu skúmam už mnoho rokov spolu s ďalšími poruchami pohybového ústrojenstva (Páči sa mi kompetentná veta: „muskuloskeletálny systém“)…

Výsledkom bolo vytvorenie nového smeru v lekárskej praxi – moderná fyzioterapia, ktorá zničila všetky zavedené stereotypy rehabilitačnej terapie. Je pravda, že hoci v úzkych miestach Litvy a susedných krajín, v ktorých sa používa táto metóda, je oficiálna medicína ako skala.

Moderná fyzioterapia umožnila urobiť všetko, čo bolo v priebehu rehabilitácie zakázané, a neodporúča užívať to, čo bolo povolené rovnakým konzervatívnym liekom. Teraz sa objavil nový názov pre liečebnú regeneračnú medicínu. Týmto smerom sa však v podstate nič nezmenilo. Fyzioterapia má tiež neoperačné zákony na liečenie mnohých chorôb miechy a kĺbov (herniácia medzistavcových platničiek, periartritída medzi plecami v „zamrznutom ramene“). Ani to však nezaujímali konzervatívni lekári. Kým nevyriešite svoje problémy s pohybom a flexom, poruchami pohybového ústrojenstva.

„Dosť,“ povedal som si, „je čas prestať.“..

Kedy príde tento dlho očakávaný deň operácie? Teraz som sa na to začal tešiť, pretože som si bol istý, že mi operácia umožní pohybovať sa bez bolesti. Už vás nebaví robiť kroky, túžiť po okoloidúcich, ponáhľať sa o svoje podnikanie.

Je dobré, že sa mi podarilo nájsť spôsob, ako zmierniť bolesť chrbta a kĺbov bez liekov, inak bude moje telo plné bolestivých vedľajších účinkov za 27 rokov boja proti tejto chorobe…

Veľká časť neuropatológov bude samozrejme nesúhlasiť s mojím vysvetlením príčin bolesti chrbta a kĺbov. Liečba chronickej bolesti drogami sa stala tak zložitou, že farmaceutický priemysel teraz získal monštrum, ktoré má absorbovať všetky ľudské choroby. Užívanie drog však vytvára nové choroby. Dôkazom toho sú televízne reklamy, v ktorých sú drogy v prvej línii.

A zároveň, sám človek, jeho rezervné schopnosti, samoregulačný systém, nehovoriac o jeho, ľudskom, božskom osude, keďže sme stvorení Jeho obrazom a podobou, sa stále menej zaujímajú o veľkú medicínu, ktorá podľa môjho názoru plní funkciu farmakológie. Ale práve vo svojich nemocniciach a na klinikách absorbujú obyvateľov krajiny mimo Move & Flex, ktorí stále dokážu zaplatiť za taký neprimeraný postoj k Move & Flex. Výsledkom je vytvorenie nových armád pacientov, ktoré sú hlavným živným médiom pre toto monštrum – farmakologické liečivo.!

Existuje veľmi veľa liekov. A stále viac chorôb. Keď som čítal „vedľajšie účinky“, som ohromený komentármi k liekom, najmä proti bolesti! Čo sa deje s ľudstvom? Prináša droga koniec sveta?

Move & Flexier ovplyvňuje samozrejme veľa faktorov, alebo presnejšie povedané, jeho strata. A čo je najdôležitejšie, ochrana životného prostredia. Slnko, vzduch a voda sa k nám správajú menej a spôsobujú stále viac problémov. Ale ak ľudia nerešpektujú ekológiu, to znamená, čistotu krvných ciev, pohyblivosť kĺbov, silu svalov a elasticitu, ktoré všetky závisia od pohybu, nič a nikto im nepomôže..!

A drogy sa práve vrátili späť do márnice! Ale nehovorme o smutných veciach. Niekto si vyberie liečivý život a niekto si vyberie Move & Flexuyu! Patrím k nim, a čo je najdôležitejšie, každý deň nájdem stále viac a viac stúpencov a stúpencov životného štýlu Move & Flex. A spoločne to robíme profesionálne. Úprimne povedané, Malakhizmus je naštvaný! Zhromažďujem preto fakty, argumenty a príklady, aby som sa vyliečil z akejkoľvek choroby. Tieto fakty sú veľmi početné. Musíte byť viac pozorní voči svetu okolo vás..

Áno, dôstojne bojujem s bokom! Ale ak by som sa včas dostal do rúk mocného nástroja, ako je moderná fyzikálna terapia, dávno by som znovu získal schopnosť chodiť, ale aj behať na športových ihriskách…

Druh fyzioterapie, ktorú teraz užívala, však v tom čase neexistoval. Musel som ho vytvoriť!

Odovzdaný útržok práce bol poskytnutý po dohode s distribútorom zákonného obsahu Liters LLC (až 20% zdrojového textu). Ak si myslíte, že zverejnenie materiálu porušuje práva niekoho iného, ​​oznámte nám to.

Kniha „Pravda o bedrového kĺbu. Text „Život bez bolesti“

Odovzdaný útržok práce bol poskytnutý po dohode s distribútorom zákonného obsahu Liters LLC (až 20% zdrojového textu). Ak si myslíte, že zverejnenie materiálu porušuje práva niekoho iného, ​​oznámte nám to.

Platené, ale nie ste si istí, čo ďalej?

Autor knihy: Sergei Bubnovsky

Žáner: Šport a fitnes, Domov a rodina

Aktuálna strana: 1 (kniha má celkom 9 stránok) [prečítať výpis: 7 strán]

Sergey Bubnovsky
Pravda o bedrovom kĺbe. Život bez bolesti

Časť I
Zázrak a kliatba kĺbovej protézy. Výhody a nevýhody!

Namiesto predslovu alebo Neba a Pekla – ako žiť v dôchodku

Pozrel som sa na ďalšieho 63-ročného pacienta, ktorý mi bol pripútaný paličkou v ruke a sťažoval som sa na „bolesť chrbta, osteochondrózu, herniu disku, vytesnenie stavcov, zúženie kanála, utiahnutie sedacieho nervu“ (všetko vymenovala takmer od prahu). tieto prísažné lekárske výrazy, ktoré vedela, predstavovali jej hlavných nepriateľov.

A naštvalo ma (stále si nemôžem zvyknúť na lieky viac ako 30 rokov), že táto žena chodí do staroby bez Move & Flex z jedného jednoduchého dôvodu – neidentifikovanej koxartrózy, ktorá včas priniesla všetky jej trápenie: od bolesti chrbta k nešťastnej a neaktívnej. Coxartróza [1] 1
Koxartróza alebo osteoartritída bedra je najzávažnejšou muskuloskeletálnou poruchou, ktorá spôsobuje zdravotné postihnutie a zhoršuje kvalitu života pacienta. (americký vojak Nazarenko, V.A. Epifanov, I.B. Heroeva)

[Close] je omnoho ťažšia ako spinálna diagnostika spojená s touto patológiou, ktorú mi tento pacient uviedol.

Koľko z týchto nehôd sa skrýva na zemi, ako je herniovaná liečba chrbtice alebo dokonca nahradenie stavcov a diskov, než včasná detekcia a liečba porúch bedra (osteoartróza, osteoartróza, aseptická nekróza). Detekcia koartrózy príliš neskoro je tragédiou v živote. A nejde o to, že túto situáciu nie je možné napraviť.

Celý problém je, že títo ľudia nie sú pripravení konať, aby sa vymanili z choroby bedrového kĺbu (keď je toto ochorenie konečne vyriešené). Nie duševne nepripravený, pretože v tomto čase nezačali fyzicky ani finančne – všetky peniaze boli vynaložené na liečbu známej osteochondrózy chrbtice s alebo bez herniovaných diskov, ale spravidla iba koxartróza..

Áno! Existuje cesta von! Správne navrhnutá endoprotéza!

Osteochondróza, spinálna hernia a artróza kĺbov sú „hrdzou“ tela v oblastiach zle fungujúcich kĺbov a chrbtice. Otvory pre telo sa zvnútra postupne „čistia“, upevňujú svaly a väzy na kĺboch ​​a vonkajšiu časť pokrčených škrupín nechávajú vonku!

Ale nenaučili sme sa, ako zabrániť Move & Flexya. Od rána do večera predpisujú všetky lekárske zariadenia bolesti kĺbov a chrbta a protizápalové tablety, masti, obklady. Zapnete televízor, čítate noviny, tam je všetko rovnaké. Okrem toho sa každý druhý považuje za biely a chlpatý. Bolí ma chrbát – hovoria, nehoda. Spoločné krémy – nie smrtiace …

Všetko je vo vašej mysli: potom zajtra. Vychovám deti, urobím všetku prácu … A zrazu – náhoda! A máte iba 60 rokov! Už však nie ste pripravení bojovať o svoje zariadenie Move & Flex. Testament zhasol a otrava drogami. Z zotrvačnosti stále veríte v zázraky zvonku: kúzelníci a psychici, prístroje a masážne lehátka, ktoré vymysleli bioinžinieri, ale nie vaše telo. Medzitým sa ťažšie liezť po schodoch, dostať sa na ponožky a dokonca ísť do drogérie. Aká je radosť zo staroby? Čo to robíš??!

Ale musíte žiť! Musíme byť schopní prijať starobu a vstúpiť do tohto dlho očakávaného a pravdepodobne najšťastnejšieho obdobia života pre každého človeka, ktorý už prešiel mnohými a vedel to, zanechávajúc nejakú prácu a výchovu detí … Áno! Všetko by bolo tak, keby … nie koxartróza? Iba jeden zo 400 kĺbov, ktorý by dal človeku život. Jeden kĺb – a toľko problémov.

Ale prečo a prečo človek žije? Myslím, že je to pre starobu. Šetrí vám peniaze, stavia letný dom, aby si konečne vzal postele alebo vychovával králikov, keď odídete do dôchodku! A zrazu – bum! A začína si to uvedomovať: nemôžem!

Odchod do dôchodku si vyžaduje menej prípravy ako Move & Flexier!

Väčšina ľudí nie je pripravená na starobu. Nie je pripravený žiť dlho a bez chorôb!

Neučené, nezvyklé! Všetko bolo myslené, možno pošmyknem. Štatistika strednej dĺžky života v Ruskej federácii je depresívna. Niekto si všimol 60-ročné obdobie odchodu do dôchodku. Je schopný prežiť. Čo bude ďalej? Na akých nohách as akou chrbticou? Existuje aj srdce – slabší orgán v porovnaní s kĺbmi. Tu je radosť pre vás. Som si však istý: skutočná produktivita a zmysluplnosť sa začína o 60 rokov! Odpúšťajú mi pravoslávni kňazi! Ráj a peklo nie sú životom po smrti! Tento vek je konečnou fázou života. Áno, to sa zhoduje s vekom 60 rokov! Po udržaní fyzického a duševného pohybu a pohybu vás Paradise čaká v 60 rokoch! Zlyhanie je peklo!

Dôchodok si vyžaduje menej prípravy ako Move & Flexier! Väčšina ľudí nie je pripravená na starobu. Nie je pripravený žiť dlho a bez chorôb!

Nezávislí často píšu: „Po dlhej a dlhej chorobe …“ Chcete, aby posledné roky vášho života boli dlhodobou chorobou? Vaša otázka bola odstránená, pretože odpoveď je jasná. Na druhej strane spiritualita sa týka iba príležitosti dať ostatným svoje znalosti, zručnosti a skúsenosti. Môže to urobiť iba nezávislá osoba.! Tu sú odpovede na niektoré bežné otázky týkajúce sa spôsobu uloženia Move & Flexier..

Poviem vám svoj príbeh, v mnohých prípadoch horký, v mnohých prípadoch poučný. Nemožno prísť!

Moja anamnéza. Našťastie je to história!

Auto som zaparkoval takmer pri vchode do budovy. Do jeho kancelárie bolo 20 schodov, ale predtým musel vystúpiť z auta. Dobre, stolička v aute je ortopedická a prispôsobil som ju obrysom môjho tela. Ľavá noha nemá žiadne problémy, ale pravá noha sa ako vždy musela vysporiadať. Popadol som bok za obe ruky a doslova som zdvihol nohu. Ale to nie je všetko. Pevne zatvorte dvere auta, vytiahla som telo a narovnal chrbticu ďalších päť minút a skrútila moju pravú nohu. Potom, po prvých pár bolestivých krokoch, som vošiel do svojej kancelárie. Pot mi pretekal chrbtom, ale bol som rád, že som sa s tebou skoro stretol na trénerovi, ktorý mi pomohol zbaviť sa bolesti a znovu získať moju dôveru. Nakoniec boli všetky tieto roky plné všeliek na bolesti chrbta a kĺbov.

Pred očami bol usmievavý George Cooker, môj pacient z Bostonu v USA. Jedného dňa ma prišiel za mnou do Kina v Sokolníku. Videla som Mov & Flex ako hrubého človeka schovávajúceho sa zboku („typická prechádzka pre ľudí trpiacich ochorením dolných končatín“). Prišiel ku mne po konzultácii s priateľmi, ktorí sa sťažujú na bolesti chrbta, aj keď bol dlho v rusko-americkej klinike…

Priniesol obrovské množstvo miechových snímok (MRI, Rg), ktoré prirodzene (nakoniec George mal 70 rokov) jasne ukazujú osteochondrózu bedrovej chrbtice a kýly, ktoré sa lekári snažili liečiť..

Ale chôdza? Keď som ho videla, hneď ako som ho videla, urobila som diagnózu bez toho, aby som vyšetrovala Georga. Myofasciálna diagnóza [2] 2
Myofasciálna diagnóza – stanovenie stavu svalov a kostí, šľachy a fascie, pohyblivosť kĺbov a kostí.

[Close], ktorý som urobil okamžite, potvrdil som iba predbežnú diagnózu: bilaterálnu deformovateľnú koxartrózu hlavy stehennej kosti. George, dobrosrdečný, usmievavý muž, dlho počúval moje vysvetlenia (hovoril rusky dobre, aj keď s výrazným americkým prízvukom) o jeho „novej“ chorobe a po chvíli premietol dva boky na röntgenové lúče, ako som mu povedal. a odporúčané. Fotografie tiež potvrdili moju diagnózu a George okamžite kontaktoval rezidenčnú nemocnicu v Bostone, kde podstúpil úplnú artroplastiku bedrového kĺbu (TETS): február. (A my sme s ním hovorili v októbri 2002) – správne, av lete toho roku – zostali.

Na moju radu začal pripravovať svoje telo a nohy na túto operáciu v našom centre.

Musím povedať, že problém s bedrami ma v skutočnosti priviedol k medicíne.

Ako to všetko začalo

Mal som 22 rokov, keď som pri mojej službe v armáde utrpel veľa vážnych zranení. Bolo toľko zranení a môj stav po tejto nehode bol taký závažný, že lekári jednoducho nedali žiadny význam úplnému vykĺbeniu femorálnej hlavy (čo bolo okamžite napravené) a pokračovali v zachraňovaní môjho života bez namáhania bokov. Bol som v kóme 12 dní (moja smrť bola oficiálne ohlásená. Mojim spolupracovníkom sa dokonca podarilo piť, aby sa vzdali Božieho služobníka …). Som im vďačný za život, ktorý zachránili. Ale ako som sa odtiaľto dostal a začal sa zmysluplne pozerať na svet, lekári narovnali bedro, na ktoré som zabudol, keď začali rekonštruovať zvyšky mojej nohy. Vykonali sa tri operácie. Život, vďaka Bohu, bol zachránený a potom žijete život, ako si želáte, s barlami vo vašich rukách – a plnou rýchlosťou vpred. Samozrejme, nikto so mnou nehovoril o potenciálnych „veľmi komplikáciách úplnej náhrady bedrového kĺbu“ a nemal som ani tušenie o hroznej chorobe kĺbov, ako je koxartróza…

Po návrate domov zo skupiny II som začal robiť veci úplne nesprávne s mojím systémom Move & Flex alebo presnejšie muskuloskeletálnym systémom. A dokonca aj teraz, keď si pamätám, čo som urobil so svojím telom, keď som bol invalidný, mám kožný mráz!

Bolo toľko zranení a môj stav po tejto nehode bol taký závažný, že lekári jednoducho nedali žiadny význam úplnému vykĺbeniu femorálnej hlavy (čo bolo okamžite napravené) a pokračovali v zachraňovaní môjho života bez namáhania bokov…

Čo som urobil? Zaoberal sa činkami, kulturistikou. Vtedy neboli telocvične, takže závažia, činky, činky – to je v mojej domácnosti približný arzenál rehabilitácie. Hral som basketbal! Futbal! Dokonca cvičil karate! Prečo som to urobil? Chcel som žiť! Neboli žiadni rehabilitační špecialisti. A teraz ich je málo. Systém taký neprodukuje. Teraz môžem ponúknuť modernú fyzioterapiu. Metóda, ktorú som bol schopný vyvinúť pre tieto zranenia. Potom, bez pochopenia fyziológie bolesti, som sa cítil dobre cez rovnaké hry, ako zápaly podporované pracovnými svalmi. Ale keďže zaťaženie kĺbov a chrbtice (posledné tri stavce a medzistavcové platničky boli rozdrvené a stavce rástli s deformovanými telesami), neodstránil som sa, ale naopak, mnohokrát sa zvýšil, nemohol som po 20-30 minútach ustúpiť bez bolesti..

Keď som sa snažil pohnúť, pot mi pretekal chrbtom a telom natoľko, že sa mama pýtala, či pršalo. Ospravedlňoval som sa svojich rodičov, nehovoril mi o bolesti. Už ma dostali. Dvakrát pochovaný. Pred armádou som mal ďalšiu nepríjemnú epizódu traumy, tiež s klinickou smrťou. Tak to tu je. V metre som poznal všetky body na nástupišti skôr, ako sa otvorili dvere vlaku. Až potom som mal možnosť nastúpiť do auta ako prvý a sadnúť si.

Počítal som kroky, metre, ktoré som musel prekonať. Po týchto tzv. „Rehabilitačných kurzoch“.

Odstránil som barle z môjho arzenálu (tiež márne) a použil som trstinu. A neustále hľadať rôzne spôsoby, ako trénovať telo. Neboli peniaze, ale boli tam priatelia – tréneri, s ktorými som raz študoval na Fakulte telesnej výchovy, promoval po armáde na barle. Priatelia mi dovolili tráviť čas v ich bazénoch a telocvičniach a toho istého roku ma podporili. Chcel som žiť! Keď som sa z toho dostal, zamiloval som sa do života! Ale nevedel som, ako žiť! Bolesť, bolesť a bolesť! Od rána do večera. Niekedy pil na oddych, ale neprinieslo to radosť.

A potom upútal pozornosť jedného zo svojich priateľov. Bol nepríjemný z mojich príbehov bolesti. Všeobecne to nenávidím, keď ma mrzí. Ale ako sa hovorí, môj jazyk sa nadýchol a ja som sa sťažoval, hoci som nežiadal o pomoc. Ale taký pohľad od môjho priateľa … možno aj pohŕdanie … A myslel som si … Čo keď začnem plakať v mojej veste o 26 rokoch??

Nejako po iných basketbalových hrách, keď som odchádzal z telocvične, som si uvedomil, že nemôžem ísť vôbec … vôbec. Nikto okolo. Sedel som na chodníku a … Nie, neplakal som! Ale bol na pokraji! Dostať sa intoxikovať alebo vypadnúť? Ako Hamlet, ale na barle. Chcel som žiť a žiť normálny život! Lekári však zakázali všetko, dokonca aj deti.

Museli ste pochopiť svoju chorobu, ale vyžaduje to znalosti! A rozhodol som sa ísť na lekársku fakultu. Toto je jednoducho prípad, keď ľudia so zdravotným postihnutím nie sú akceptovaní?

To bola moja otázka a ja som to vyriešil! Bol som jeden univerzitný titul, ktorý som používal. Podarilo sa mu požiadať o osvedčenia, ktoré by mi, zdravotne postihnutej osobe umožnili učiť sa od mojich pohotovostných lekárov. Cestou som mal ďalšiu operáciu bedrového kĺbu (potom som sa dozvedel o koxartróze) zadarmo, bol to v Sovietskom zväze. Teraz sú také príležitosti, ale je veľmi ťažké čakať v rade! A kvalita tejto liečby … Aj keď výber správnej taktiky na prípravu pacienta na chirurgický zákrok môže priniesť pozitívne výsledky, aj keď chirurgický zákrok nie je z najkvalitnejšieho materiálu..

Zvyčajne o tom nepremýšľajú, pretože v opačnom prípade by boli pred chirurgickým zákrokom (a nielen poruchy pohybového ústrojenstva) pred chirurgickým zákrokom odoslané do fyzioterapeutického centra. To vám umožní byť v rovnakom fyzioterapeutickom centre, ale rýchlejšie a lepšie sa zotaviť po operácii. Moja viac ako 30 rokov praxe mi dovoľuje povedať to celkom kategoricky.

Pacienti však nie sú vždy pripravení na predoperačnú prípravu. Bez ohľadu na to, ako im im vysvetlíte, je človek lenivý a som si tým istý každý deň! Médiá sa zameriavali na zázrak operácií v hlavách ľudí a propagovali iba chirurgov. Akákoľvek operácia, dokonca aj tá najkrajšia, vyžaduje serióznu odbornú starostlivosť, pretože spôsobuje mnoho ďalších problémov, ktoré pred operáciou neexistovali (švy, svalová atrofia atď.). A môj príbeh to názorne ilustruje. Základom pre urgentnú operáciu akéhokoľvek orgánu alebo kĺbu je iba životná hrozba.

Po vstupe na Lekársku fakultu 3. moskovského lekárskeho ústavu som začal získavať vedomosti. Učenie nebolo ľahké, moja hlava bola zlomená, hoci v prvom roku som sa zaujímal o všetko okrem fyziky a chémie.

Keď som sa stal študentom na Lekárskom ústave, neprestal som hľadať všetky alternatívy, ktoré by mi osobne pomohli v situácii, ktorej som nerozumel. Potom skratka HLS bola pre mnohých nejasná a tí, ktorí majú radi životný štýl Move & Flex, sa nazývali biele vrány. Teraz sa stala módnou. Štúdium na Lekárskom ústave [3] 3
Teraz IMSU (univerzita).

[Zavrieť] mi umožnil konzultovať s kľúčovými moskovskými lekármi, ale skepticky sa usmiali iba vtedy, keď sa ich pýtali, ako mi môžu pomôcť. Lekári majú taký nepríjemný zvyk cynicky sa usmievať, ak nepoznajú odpoveď na otázku pacienta. Alebo trhajú, hovoria, kam má pacient niečo pochopiť.

Do konca roku 2 som si uvedomil, že úradná medicína neštuduje pravidlá a zákony spoločnosti Move & Flex. Skúma choroby a metódy manipulácie s drogami, aby udržala život človeka, ktorý žije slobodným a flexibilným životným štýlom..

Preto som s ešte väčšou vytrvalosťou preskúmal všetky alternatívy, ktoré liek neumožňuje.

Pokračoval som v zhromažďovaní mojich úspechov. V tom čase som študoval všetko v tejto literatúre. [4] 4
Podrobnejšie som opísal svoje nadšenie pre zdravý životný štýl v mojej knihe „Hurt Your Knees. Čo robiť? “.

[Zavrieť]: Od pôstu po terapiu močom, od jogy po systém Amosov atď. Niečo pomohlo, niečo nebolo v poriadku. Stretol som mnoho zaujímavých ľudí pracujúcich v alternatívnej medicíne. Bohužiaľ medzi nimi nebol prakticky žiadny lekár. To sťažilo dosiahnutie požadovaného výsledku. Celkovo som však silnejší začal chápať, čo sa mi stalo. Eliminoval agresívne účinky a samozrejme vypol axiálne zaťaženie kĺbov a chrbtice.

Oficiálna medicína skúma choroby a metódy liekov na podporu života človeka bez pohybu a flexibilného životného štýlu..

Podľa tohto systému za tri mesiace schudol 36 kg (odvtedy som k diéte ľahostajný) a začal lietať. To znamená, že barla nezasahovala do života. Ja, študent 3. ročníka Lekárskej fakulty, som vyvinul niektoré techniky a začal sa učiť – áno, áno! – súkromná prax. Išiel som do litovských dedín, uzbeckých dedín, k svojim priateľom. A mal som pacientov v Moskve. Pracoval na troch miestach, dostal dôchodok, štipendium a niečo z lekárskej praxe (za poradenstvo nemusel platiť). Väčšinou pracoval prirodzene s chrbticou a kĺbmi.

Ľudia hodení cez palubu s veľkými liekmi sa ku mne dostali ako posledná možnosť. Ak vo mňa mali úplnú dôveru, ich nádeje boli obyčajne opodstatnené! Odvtedy ku mne takto pristupujú v mimoriadne vážnej situácii. Toto je obrovská zodpovednosť! Musia sa prevziať všetky zodpovednosti. Ale to potrebuje pacient – dôverujte lekárovi! A čo je najdôležitejšie, lekár túto vieru odôvodňuje!

Spomínam si na tento segment môjho života tak podrobne, že som si istý, že mnohí, ktorí čítajú moju lekársku históriu, pomyslia a začnú svoju cestu, cestu oslobodenia. A podobné príbehy mi pomohli včas. Ale v tom čase som bol oficiálne akýsi marginalista. Koniec koncov, také profesie neexistovali. Po skončení ústavu, keď počas perestrojky umožňovali lekárom pracovať tak, ako to považovali za vhodné, konečne som mal voľnosť.

Zároveň som si po vyvinutí kompletného systému modernej fyzioterapie dlho nechcel veriť, že by som sa nemohol obísť bez chirurgického zákroku kĺbov. Štatistika výsledkov po výmene protézy ma zmiala. Už existuje veľa manželstiev! Teraz viem, čo sa stalo!

Vracajúc sa k Georgeovi Cuckerovi, 69, vážiaci 135 kg, obojstrannému poškodeniu bedra. Ale so všetkým tým, veselý žolík.

Začal som s ním pracovať v októbri, keď som vedel, že má prvú endoprotetickú operáciu (celkovo by boli dve). George bol poslušný pacient. Všetky navrhované kondičné cvičenia sa robili v dobrej viere. Celkovo teda musím povedať, že cudzinci (s nimi mám dosť skúseností) sú na rozdiel od našich ruských pacientov veľmi disciplinovaní. Náš lekár príde k lekárovi s ochorením, s ktorým sa predchádzajúci lekár nedokázal vyrovnať, a poradí vám, čo mu nepomohlo. Alebo ešte viac, názory suseda na zostup. Ruský paradox! Každý si je vedomý svojich chorôb, ale vždy ochorejú.

V spolupráci s Georgom sme sa sústredili na svaly – na predĺženie stehien sme na nich všetci sedeli, takže svaly väčšiny ľudí sú zle vyvinuté, bedrové svaly. Dovoľte mi pripomenúť, že základnou koncepciou modernej fyzioterapie je vina za mnohé chronické poruchy pohybového ústrojenstva (MSD) alebo dokonca za atrofiu jednotlivých svalových skupín…

Všetko šlo dobre. Čas pracoval pre Georga a strávili sme s ním asi 1,5 mesiaca. Začiatkom decembra povedal, že lekár v nemocnici v Bostone naplánoval operáciu. George, vpred!

Prišiel mesiac po operácii. Skúmal som to, vyskúšal som ho na simulátoroch a bol som s výsledkom spokojný. V takýchto prípadoch som sa s nikým podobným nikdy nestretol! Žiadne svalové kontraktúry, žiadne obmedzenia mobility operovanej nohy (pozorované takmer u všetkých pacientov, ktorí nie sú pripravení na operáciu nohy). Sila nôh je celkom slušná. A takmer 27 rokov som bol proti tej istej operácii a povedal som: „George, súhlasím!“

A George odpovedal: „Choďte so mnou v lete do Bostonu. Na druhom kĺbe budú mať operáciu a vy budete mať svoje! „Rozhodli sa.

Všetko, čo musíte urobiť, je získať peniaze, dohodnúť sa na dátume, urobiť vízum a ísť s Georgeom k chirurgovi.

Poviem vám tento príbeh deň čo deň – príbeh môjho posledného ťahu a Flexa. 27 rokov som sa bránil v boji proti koartróze. Bol to boj medzi profesionálmi a nie amatérmi. Ale stále som musel rozhodnúť o operácii. Túto chorobu skúmam už mnoho rokov spolu s ďalšími poruchami pohybového ústrojenstva (Páči sa mi kompetentná veta: „muskuloskeletálny systém“)…

Výsledkom bolo vytvorenie nového smeru v lekárskej praxi – moderná fyzioterapia, ktorá zničila všetky zavedené stereotypy rehabilitačnej terapie. Je pravda, že hoci v úzkych miestach Litvy a susedných krajín, v ktorých sa používa táto metóda, je oficiálna medicína ako skala.

Moderná fyzioterapia umožnila urobiť všetko, čo bolo v priebehu rehabilitácie zakázané, a neodporúča užívať to, čo bolo povolené rovnakým konzervatívnym liekom. Teraz sa objavil nový názov pre liečebnú regeneračnú medicínu. Týmto smerom sa však v podstate nič nezmenilo. Fyzioterapia má tiež neoperačné zákony na liečenie mnohých chorôb miechy a kĺbov (herniácia medzistavcových platničiek, periartritída medzi plecami v „zamrznutom ramene“). Ani to však nezaujímali konzervatívni lekári. Kým nevyriešite svoje problémy s pohybom a flexom, poruchami pohybového ústrojenstva.

„Dosť,“ povedal som si, „je čas prestať.“..

Kedy príde tento dlho očakávaný deň operácie? Teraz som sa na to začal tešiť, pretože som si bol istý, že mi operácia umožní pohybovať sa bez bolesti. Už vás nebaví robiť kroky, túžiť po okoloidúcich, ponáhľať sa o svoje podnikanie.

Je dobré, že sa mi podarilo nájsť spôsob, ako zmierniť bolesť chrbta a kĺbov bez liekov, inak bude moje telo plné bolestivých vedľajších účinkov za 27 rokov boja proti tejto chorobe…

Veľká časť neuropatológov bude samozrejme nesúhlasiť s mojím vysvetlením príčin bolesti chrbta a kĺbov. Liečba chronickej bolesti drogami sa stala tak zložitou, že farmaceutický priemysel teraz získal monštrum, ktoré má absorbovať všetky ľudské choroby. Užívanie drog však vytvára nové choroby. Dôkazom toho sú televízne reklamy, v ktorých sú drogy v prvej línii.

A zároveň, sám človek, jeho rezervné schopnosti, samoregulačný systém, nehovoriac o jeho, ľudskom, božskom osude, keďže sme stvorení Jeho obrazom a podobou, sa stále menej zaujímajú o veľkú medicínu, ktorá podľa môjho názoru plní funkciu farmakológie. Ale práve vo svojich nemocniciach a na klinikách absorbujú obyvateľov krajiny mimo Move & Flex, ktorí stále dokážu zaplatiť za taký neprimeraný postoj k Move & Flex. Výsledkom je vytvorenie nových armád pacientov, ktoré sú hlavným živným médiom pre toto monštrum – farmakologické liečivo.!

Existuje veľmi veľa liekov. A stále viac chorôb. Keď som čítal „vedľajšie účinky“, som ohromený komentármi k liekom, najmä proti bolesti! Čo sa deje s ľudstvom? Prináša droga koniec sveta?

Move & Flexier ovplyvňuje samozrejme veľa faktorov, alebo presnejšie povedané, jeho strata. A čo je najdôležitejšie, ochrana životného prostredia. Slnko, vzduch a voda sa k nám správajú menej a spôsobujú stále viac problémov. Ale ak ľudia nerešpektujú ekológiu, to znamená, čistotu krvných ciev, pohyblivosť kĺbov, silu svalov a elasticitu, ktoré všetky závisia od pohybu, nič a nikto im nepomôže..!

A drogy sa práve vrátili späť do márnice! Ale nehovorme o smutných veciach. Niekto si vyberie liečivý život a niekto si vyberie Move & Flexuyu! Patrím k nim, a čo je najdôležitejšie, každý deň nájdem stále viac a viac stúpencov a stúpencov životného štýlu Move & Flex. A spoločne to robíme profesionálne. Úprimne povedané, Malakhizmus je naštvaný! Zhromažďujem preto fakty, argumenty a príklady, aby som sa vyliečil z akejkoľvek choroby. Tieto fakty sú veľmi početné. Musíte byť viac pozorní voči svetu okolo vás..

Áno, dôstojne bojujem s bokom! Ale ak by som sa včas dostal do rúk mocného nástroja, ako je moderná fyzikálna terapia, dávno by som znovu získal schopnosť chodiť, ale aj behať na športových ihriskách…

Druh fyzioterapie, ktorú teraz užívala, však v tom čase neexistoval. Musel som ho vytvoriť!

Odovzdaný útržok práce bol poskytnutý po dohode s distribútorom zákonného obsahu Liters LLC (až 20% zdrojového textu). Ak si myslíte, že zverejnenie materiálu porušuje práva niekoho iného, ​​oznámte nám to.

Leave a Reply