Prečo ženy po 30, 40 a 50 zraneniach a kolenách

Čo spôsobuje bolesti kĺbov v kolenách mladých žien: Príčiny a liečba

Patológie kĺbov žien sa postupne vyvíjajú a každý rok sa vyvíjajú. Zmeny súvisiace s vekom spôsobujú u žien po 50 rokoch závažnú bolesť kolena. Avšak niektoré podmienky, ktoré sa netýkajú technológie Flex, sa vyvíjajú v mladom veku..

Najprv pocítite zoslabnutie chrupavky. Po chvíli senilné zmeny zachytia synoviálnu membránu kĺbu, stávajú sa neaktívnymi, hrubými a sklerotickými. Produkcia synoviálnej tekutiny potrebnej na výživu chrupavky a mazanie kĺbu je znížená. Bolesť nôh je sprevádzaná opuchom kĺbov, praskaním počas pohybu, zníženou pohyblivosťou, stuhnutosťou.

Faktory vyvolávajúce bolesť kolena u žien

Vek spôsobuje mnoho nepríjemných príznakov u žien vrátane bolestivej bolesti kolena. Ak tieto zmeny ignorujete a pokúsite sa vydržať bolesťový syndróm, nepohodlie sa zintenzívni a vaše pohyby sa obmedzia..

Menopauza a hormonálne zmeny

Počas tohto obdobia je syntéza pohlavných hormónov prirodzene znížená. Nedostatok estrogénu nepriaznivo ovplyvňuje stav kostí a kĺbov. To má za následok zhoršenie prísunu krvi a zmenu štruktúry kostného tkaniva v dôsledku vyčerpania.

Počas menopauzy je znížená produkcia kolagénu, ktorý vyživuje štruktúru chrupavkových zlúčenín, čo spôsobuje, že sú tenšie a opotrebované. Poruchy nervového systému môžu spôsobiť svalové kŕče, ktoré tiež nepriaznivo ovplyvňujú stav kĺbov..

Vysoké riziko zranenia

Riedenie chrupavky a ďalšie zmeny kolenných kĺbov súvisiace s vekom sú obzvlášť nebezpečné pri zvyšovaní pravdepodobnosti zranenia. Zmeny chôdze, nestabilita a strata rovnováhy môžu spôsobiť pády.

Nadváha

Pokles syntézy estrogénu a progesterónu vyvoláva hromadenie tukového tkaniva v tele, keď tieto hormóny produkuje. Zároveň však každý kilogram nadváhy zvyšuje zaťaženie kolenného kĺbu šesťkrát. Obézni ľudia, najmä dospelí a staroba, sú najčastejšie náchylní na ochorenie kĺbov. Anorexia však môže tiež spôsobiť krehkosť kĺbov kvôli nedostatku vitamínov a minerálov. Pri nadváhe staršie ženy ubližujú, sťahujú sa a strieľajú na bolesti kolien. Okrem toho sa vyskytuje hnisavosť a začervenanie pokožky.

Príčiny bolesti kolien u žien po 50 rokoch

Hlavné príčiny bolesti kolena sú:

 • hormonálne poruchy;
 • zmeny v menopauze;
 • staré zranenia;
 • ortopedické choroby;
 • osteochondrosis;
 • artritída a artróza;
 • prietrž;
 • osteoporóza.

Bolesť môže tiež signalizovať výskyt nádoru.

Artróza je chronické ochorenie kĺbovej chrupavky a kostí, ktoré je výsledkom opotrebenia, poranenia a metabolických porúch. To všetko vedie k zápalovému procesu, ktorý vedie k deštrukcii chrupavkového tkaniva, sprevádzanej deformáciou a zhoršenou funkciou..

Kĺby sa zväčšujú, zdajú byť väčšie a stuhnuté. Pocity bolesti sú ostré, často spojené s cvičením a menením vzduchu. V noci sú silnejší.

Objavujú sa ďalšie príznaky:

 • praskanie počas pohybov;
 • nehybnosť;
 • kŕč.

Akútna fáza ochorenia sa okrem bolesti vyznačuje zvýšenou teplotou a horúčkou.

Chronická artróza sa vyznačuje usadeninami solí, ktoré závažne narušujú motorickú schopnosť kĺbov, spôsobujú ich tvrdnutie a normálnu činnosť…

Osteoartritída je diagnostikovaná rádiografiou, ultrazvukom, kĺbovou CT a MRI.

Ak potrebujete pomoc, kontaktujte ortopeda alebo reumatológa. Komplexná terapia je založená na nasledujúcich činnostiach:

 • fyzioterapeutické cvičenia;
 • použitie nesteroidných protizápalových liekov;.
 • použitie chondroprotektorov.

V závažných prípadoch môže byť potrebná endoprotéza..

Vývoj alebo zhoršenie artritídy

Táto skupina zahŕňa zápal kĺbového tkaniva, ktoré spôsobuje degeneráciu chrupavky a hromadenie výpotkov v kolene. Akákoľvek artritída – reaktívna, reumatická alebo dna – môže spôsobiť neschopnosť ohýbať a ohýbať postihnutú končatinu, opuch kĺbov a deformáciu…

Bolestivé pocity môžu zahŕňať:

Pri dne sa pod kožou objavia kryštalizované uzlíky kyseliny močovej.

Komplexná liečba zahŕňa hlavné lieky proti artritíde: metotrexát, azatioprín, sulfasalazín, nesteroidné a steroidné protizápalové lieky, chondroprotektory..

Pri silnej bolesti lekári injekčne aplikujú kortikosteroidné lieky do kĺbu. Ďalej sa používa fyzioterapia, masáže, balneoterapia. Závažné prípady vyžadujú operáciu.

osteoporóza

Tento stav sa vyznačuje postupným znižovaním hustoty kostí, riedením a zvýšenou invazívnosťou..

Osteoporóza je najbežnejšia u starších žien.

Systematické cvičenie a vitamínovo-minerálne doplnky môžu redukovať a dokonca eliminovať riedenie kostí..

Zničenie kĺbovej chrupavky

Deformujúce zmeny v osteoartritíde sa začínajú približne 30 rokov po začiatku prírodných degeneratívnych procesov v tkanivách chrupavky. Riziko tohto ochorenia je najvyššie u žien s nadváhou nad 40 rokov. V tomto prípade je degenerácia chrupavky veľmi aktívna..

Nástup choroby sa prejavuje bolestivými pocitmi prechádzajúcimi v pokoji, ako aj náhlym zablokovaním kĺbov náhlym pohybom alebo skrútením..

Prevencia deštrukcie chrupavky je jednoduchšia ako liečba osteoartritídy. Je potrebné bojovať s nadváhou, vyvarovať sa fyzickej námahy, tlaku na kĺby a zničiť podpornú chrupavku. Pacientom sú predpísané chondroprotektory, aby sa zabránilo deštrukcii chrupavky..

osteochondrosis

Osteochondróza kolena sa vyskytuje u asi 80% populácie v starobe. Nedostatočná liečba môže viesť k invalidite. Ochorenie spôsobuje deštrukciu kostného tkaniva, deformáciu kolenného kĺbu. Jeho charakteristické vlastnosti sú:

 • tupé alebo ostré bolesti kolena, horšie pri cvičení;
 • absces v oblasti kolena;
 • obmedzenia mobility.

Liečba osteochondrózy by mala byť komplexná. Medzi ne patrí úľava od bolesti pomocou liekov proti bolesti a masáží, fyzioterapeutické cvičenia, fyzioterapia a používanie chondroprotektorov. Ak ochorenie progreduje, je indikovaný chirurgický zákrok..

prietrž

Toto sa nazýva vyčnievajúca dutina v popliteálnej fosílii naplnená synoviálnou tekutinou. Jej hlavnými príznakmi sú bolesť v pohybe, opuch v kolene a opuch v chrbte..

Hlavným faktorom je starnutie ľudského tela. Táto choroba však postihuje aj mladých ľudí v dôsledku zranení. Liečba sa zvyčajne vykonáva chirurgicky.

Nádor kĺbového kĺbu je vo väčšine prípadov metastázovaním rakoviny prsníka alebo pľúc. Môže však ísť o vlastnú chorobu. Vyvolávajú ho dlhotrvajúce chronické a zápalové ochorenia kolenných kĺbov, traumy. Prvým príznakom je bolestivá bolesť počas cvičenia, potom chôdze, rastu nádoru a odpočinku. Samotná cesta je značne zväčšená.

Hlavnou radikálnou metódou liečby je chirurgický zákrok. Jeho cieľom je úplne odstrániť nádor, zmierniť bolesť a opraviť zdeformovaný kĺb..

Staré zranenie kolena zvyšuje riziko recidívy a patológie – artrózy, osteoporózy, reumatoidnej artritídy a dny..

terapia

Chondroprotektory na opravu chrupavky

Bolesť kĺbov sa často vyskytuje u žien počas menopauzy. Zároveň ich kosti podliehajú degeneratívnym procesom: osteoporóza, artritída, osteoartritída a ďalšie choroby. Ktorékoľvek z týchto ochorení vyžaduje sofistikovanú terapiu bez toho, aby sa nahradili lieky, ktoré prispievajú k obnove chrupavky – chondroprotektory. Predpisovanie žien so spoločnými problémami: Don, Artron, Rumalon, Arteparon.

Vstrekovanie kyseliny hyalurónovej

Kyselina hyalurónová – komplexná organická zlúčenina nachádzajúca sa v mäkkých tkanivách, ako aj v synoviálnej tekutine.

V dospelosti je množstvo tekutiny v kĺboch ​​výrazne znížené. Stratí svoju ochrannú a opotrebovaciu funkciu. Chrupavka sa zhoršuje a postupne sa ničí.

Kyselina hyalurónová na injekciu do kĺbov:

 • zlepšuje kvalitu synoviálnej tekutiny;
 • znižuje trenie;
 • pomáha zmierniť bolesť a stuhnutosť pri pohybe;
 • zabraňuje vzniku nebezpečných komplikácií.

Injekcie kyseliny hyalurónovej do kolenného kĺbu udržiavajú požadovanú viskozitu obsahu dutiny, bránia deštrukcii chrupavky a kostí, vyvíjajú artritídu a artrózu a znižujú zaťaženie kĺbov. Najlepšie lieky sa považujú za Hyalur CS, RusVisk, Sinocrom a Fermatron..

Hormonálna terapia počas menopauzy

Liečba bolesti by mala zahŕňať hormonálne lieky. Keď sa do tela zavedú potrebné hormóny, obnovia sa procesy, ktoré zaisťujú kĺby Move & Flexier. To spôsobí, že pacient prestane stláčať a bolieť. Nasledujúce lieky sa používajú na liečbu bolesti pri menopauze kĺbmi normalizáciou hormonálneho pozadia:

Ak žena nemôže brať hormóny, nahradia ich byliny. Odborníci odporúčajú používať Remens, Klimadinon, Klmaksan.

Prečo bolí dievčatá kolená?

Spoločné problémy sa nemusia obmedzovať iba na ženy vo veku Balzac. Dospievajúce dievčatá často pociťujú bolesť pri šplhaní po schodoch, začatí drepu alebo dramatickom vstávaní. Dôvodom je choroba, ako je chondromalacia patelly. Stonky a iné mäkké tkanivá okolo kolena nezdržiavajú krok s celkovým rastom tela, čo spôsobuje napätie v podnebí. Chuť nie je v kolennom kĺbe fixovaná, je posunutá dovnútra.

Liečba pozostáva zo špeciálnych cvičení na budovanie svalov, ktoré zmierňujú stres z kolenného kĺbu..

Mladé ženy môžu mať kolená pred a po pôrode. V prvom prípade je to spojené s prírastkom hmotnosti a tuhosťou vo vreciach sáčkov. Pôrodná bolesť pri pôrode je spojená s intenzívnou svalovou prácou a náhlymi pohybmi.

Ako rýchlo zmierniť bolesť

V prvom rade by sa dievčatá mali vzdať úzkych podpätkov v prospech tenisiek. V prípade silnej bolesti pomôžu lokálne lieky proti bolesti ako Menovazin, Voltaren-gel, Fastum-gel, Diclofenac, indomehacitic a butadione…

Prevencia bolesti kĺbov u žien

Aktívny životný štýl a správna strava poskytujú kĺbom dostatok živín, toxíny, ktoré ho otrávia a udržujú ho v tele.

Cvičenie by malo byť pravidelné, ale jemné. Musíte začať s jednoduchými možnosťami a postupne zvyšovať pracovné zaťaženie a trvanie svojich tried. Pri behu alebo cvičení používajte kolenné traky: uvoľnia tlak na kĺby.

Kontrola hmotnosti je pre ženy dôležitá. Slabší sex, na rozdiel od mužov, sa ľahšie získava navyše a ťažšie sa stráca. Ak je hmotnosť normálna, kolenné kĺby sa nezaťažujú.

Odporúčania výživy

Správna výživa a primeraný príjem vody sú nevyhnutné. Telo potrebuje bielkoviny, vitamíny, vlákninu. Bielkoviny ovplyvňujú tvorbu chrupavky, vláknina pomáha čistiť, vitamíny vyživujú a pomáhajú udržiavať celkový tonus tela..

Pacienti, ktorí trpia bolesťou kolena, by mali často vstúpiť do svojho menu:

 • škorica a kurkuma;
 • červená ryba;
 • zázvor a ananás;
 • ľanový olej a rybí olej.

Všetky tieto produkty obsahujú zložky, ktoré blokujú zápalový proces a znižujú deštrukciu kĺbovej chrupavky..

Nemalo by sa dodržiavať mastné mäso, smotana a mlieko, ako aj slané jedlá: tieto výrobky nepriaznivo ovplyvňujú chrupavku.

Prijatie vitamínových a minerálnych komplexov

Kĺbové komplexy sú určené na podporu kostného a svalového tkaniva, nasýtené vitamínmi C, D3 a obsahujú najdôležitejšie kostné stavebné materiály, horčík a vápnik. Najobľúbenejšie sú:

Obohatenie vápnikom o Calcemin a Calcemin Advance..

Ak prevencia nefunguje a bolesť kĺbov sa stáva akútnejšou, mali by ste okamžite kontaktovať svojho lekára. Včasnou liečbou sa môžete úplne zbaviť problémov s kolenami v každom veku.

Leave a Reply