Prečo falanga prstov bolí počas tehotenstva – príznaky, príčiny, liečba

Finger kĺby bolia počas tehotenstva

Ženské telo počas tehotenstva je veľmi citlivé a citlivé. Tehotné matky sa počas tehotenstva často sťažujú na bolesť kĺbov prstov. Takéto nepohodlie sa vo väčšine prípadov považuje za normu, ale lekári neodporúčajú pokojnú toleranciu. Počas tehotenstva by ste sa mali poradiť s odborníkom, aby ste zistili presnú príčinu prstov prstov. Koniec koncov, môžu poukazovať na nezrovnalosti v tele. Dnes sa podrobne pozrieme na to, prečo bolesť prstov v priebehu tehotenstva bolí a ako sa s ňou vysporiadať..

Asi 70% tehotných žien sa sťažuje na bolesť kĺbov rúk a nôh. Dôvodov môže byť niekoľko, a my ich podrobnejšie preskúmame nižšie..

Bolestivé pocity môžu prichádzať a odchádzať a niekedy sa každý deň zhoršujú. Problém je tiež v tom, že ženy sa počas tehotenstva sťažujú nielen na bolesti kĺbov prstov, ale aj na ďalšie príznaky:

 • Tuhosť končatín;
 • Znecitlivenie jednotlivých prstov, čo naznačuje prítomnosť syndrómu tunela;
 • Ostré, náhle bolesti predlaktia;
 • Popáleniny, svrbenie prstov a dlaní.

Príčiny bolesti kĺbov prstov počas tehotenstva

Zoberme si hlavné faktory, ktoré prispievajú k nepohodliu tehotných žien v prstoch prstov na rukách a nohách. Nepokúšajte sa však sami diagnostikovať diagnózu. Mali by ste navštíviť odborníka a zistiť presnú príčinu. Samoliečba môže negatívne ovplyvniť nielen váš Move & Flex, ale aj Move & Flex vášho nenarodeného dieťaťa.

Syndróm karpálneho tunela – Najčastejšou príčinou bolesti kĺbov prstov počas tehotenstva. Až 40% žien, ktoré rodia, trpí touto chorobou v druhom a treťom trimestri. Hlavnou príčinou tohto ochorenia je prírastok na hmotnosti, ktorý vyvoláva kompresiu nervovej trubice, zhoršenú funkciu nervov. Ženy tiež pociťujú pálenie, necitlivosť, brnenie v prstoch. U gravidných žien je pri stlačení často bolesť v prstoch boľavá. Syndróm karpálneho tunela zmizne niekoľko týždňov po narodení bez vonkajšej intervencie. Zriedkavo vyžaduje chirurgický zákrok na zmiernenie tlaku na nervy pri rezaní diagonálnych zápästí.

Choroby kĺbov (artritída, artróza). Často sa vyvíjajú v dôsledku oslabeného imunitného systému. Ženy s ochorením kĺbov v anamnéze by mali byť obzvlášť opatrné, pretože sa môžu znova zhoršiť.

Nedostatok vápnika či iné vitamíny alebo minerály v tele tehotnej ženy môžu počas tehotenstva tiež spôsobiť bolesť prstov prstov. Na potvrdenie diagnózy vám lekár odporúča krvný test na biochémiu. V prípade nedostatku vápnika je dôležité normalizovať dennú stravu a zahrnúť čo najviac vápnika (mlieko, tvaroh, kefír). Nezabudnite na morské plody, ktoré obsahujú veľa užitočných prísad pre budúcu matku a dieťa.

Uvoľňovanie hormónov Vyrába sa v tele tehotnej ženy na zmäkčenie kĺbov. To pomáha panvovým kostiam “rozptýliť sa”. Bohužiaľ, žiadny liek tu nepomôže, musíte počkať, až sa dieťa narodí.

Bolesť prstov prstov počas tehotenstva: liečba

V závislosti na diagnóze odborník predpíše liečbu bolesti kĺbov prstov počas tehotenstva. Zvyčajne je predpísaná špeciálna pneumatika na silné bolesti. To umožňuje, aby zápästie bolo vždy v správnej polohe..

Mnoho lekárov odporúča robiť špeciálne cvičenia. Sú úplne nekomplikované a stimulujú krvný obeh. Tu je inštruktážne video, ktoré obsahuje cviky na ruky v priebehu tehotenstva.

Prevencia bolesti prstov prstov počas tehotenstva

Tu je niekoľko jednoduchých tipov schválených lekárom, ktoré zmiernia alebo dokonca úplne zmiernia bolesť prstov počas tehotenstva:

 • Neprepadajte panike, môže to len zhoršiť situáciu;
 • Kefy, prsty, masírujte samočinne. Pomôže to zmierniť napätie, uvoľniť kĺby;
 • Spať s rukami pod vankúšom;
 • Prechádzajte sa parkmi čo najčastejšie pod holým nebom;
 • Ruky sa vzdajte monotónnych akcií;
 • Užívajte špeciálne vitamínové komplexy pre tehotné ženy;
 • Pokúste sa pohnúť rukami, nedržte ich neustále nadol.

Vo väčšine prípadov, keď sa dieťa narodí, bolesť zmizne do 2 až 3 týždňov, keď opuch ustúpi. Ak vás ťažkosti naďalej prenasledujú, odporúčame vám poradiť sa so svojím lekárom.

Leave a Reply