Príčiny, príznaky, liečba bolesti kĺbov

Bolesť kĺbov

Bolesť kĺbov je jednou z hlavných oblastí, ktoré osteopatia pomáha bojovať. Podľa štatistík iba 10% prípadov bolesti kĺbov priamo súvisí so zraneniami; vo zvyšných 90% prípadov je príčina mimo kĺbov. Okrem toho 80% hlásených „zvlášť artikulárnych“ príčin sú poruchy panvy, hrudníka alebo krčka chrbtice..

Najčastejšou príčinou vzniku osteopatie sú bolesti kĺbov, ktoré sa prvýkrát vyskytujú počas cvičenia a potom nepretržite, s kompresiou, zníženou pohyblivosťou a zápalovými procesmi…

Z hľadiska osteopatie je telo zložitým kĺbovým systémom, kde lézie v jednej oblasti spôsobujú poškodenie iných oblastí. Osteopatický špecialista môže diagnostikovať problém a obnoviť rovnováhu tela až po samoliečbe bolesti kĺbov..

Všetky články o osteopatii na túto tému

Cvičenie je takmer vždy spojené s bolesťou spôsobenou intenzívnou svalovou a ligamentovou prácou. Štruktúra svalového reťazca často poškodzuje kĺby: po iba jednej hodine behu alebo flexia alebo cvičenia sú pocity také plné, že človek je pripravený diagnostikovať artritídu…

Členkový kĺb je referenčným bodom pre ľudskú kostru. Pri chôdzi a pri iných pohyboch nesie väčšinu bremena. Bolesť v členkovom kĺbe môže byť spôsobená rôznymi zraneniami a rozvojom porúch pohybového ústrojenstva.

Lakťový kĺb je pohyblivý kĺb troch kostí ramien: ramena, ulnára a radiálneho kĺbu. Rovnako ako kolenný kĺb je aj lakťový kĺb navrhnutý tak, aby obmedzoval rozsah pohybu v ňom: lakťová kosť pomenovanej kosti zabraňuje príliš dlhému ramenu. Pomerne sofistikované mechanické zariadenie spôsobuje mnoho variantov dysfunkcie kostí, ktoré spôsobujú bolesť lakťa, ktorú možno ľahko odstrániť osteopatiou..

Napriek zjavnej jednoduchosti je zápästie komplexným komplexným kĺbom s mnohými malými prvkami. Takmer viditeľné poškodenie ktorejkoľvek zložky kĺbu môže spôsobiť dlhotrvajúcu bolesť v zápästí a nereagovanie na štandardné terapeutické protokoly…

V každej nohe vylučujú osteopati viac ako tucet kĺbov, z ktorých každý má svoju vlastnú funkciu. Zameriame sa na základné kĺby nôh, ktoré našim pacientom často spôsobujú bolesť. Zvyčajne sa jedná o bedrové, kolenné a členkové kĺby.

Ramenné kĺby – priesečník hláv a týl. Je obklopený veľkou vrstvou svalov rôznych veľkostí, ktorá poskytuje viac ako polovicu stability kĺbu..

Prvým pravidlom správania sa kĺbov bez ohľadu na ich príčinu je odpočinok a znížená námaha. Mal by sa používať vždy, keď sa prvýkrát stretne s bolesťou a jeho charakter zatiaľ nebol stanovený lekárom.

Tradične sa predpokladalo, že ak bolesť kĺbov má za vinu artritída alebo artróza. Niekto počul o reumatoidnej artritíde, o deformácii artrózy.

Približne 10% populácie ktorejkoľvek krajiny trpí deformujúcou artrózou (známou tiež ako osteoartritída, artróza)..

Epicondylitída lakťa je bežné ochorenie, ktoré má zvyčajne povolanie..

Bohužiaľ, bolesť bedier nie je len spoločníkom pre starších ľudí. Pomerne často sa nepríjemné príznaky v tejto oblasti obávajú aj mladých ľudí..

Najradikálnejšou liečbou je nahradenie koksovej artrózy (tzv. Bedrovej artrózy) kĺbom.

Leave a Reply