Styloiditída zápästia – charakteristická choroba

Ľudové lieky na liečbu zápalu styloiditídy

Čo je to styloiditída

Styloiditída alebo iná tendonitída sa dá rozumne považovať za ochorenie našej doby, často diagnostikované tými, ktorí s počítačom pracujú dlhú dobu. V lekárskej terminológii je styloiditída dystrofické alebo zápalové-dystrofické ochorenie pozostávajúce zo skupiny porúch pohybového aparátu…

Pri styloiditíde je zápalový proces lokalizovaný do miesta, kde sa šľacha prichytáva na proces kostného styloidu. Radiálna styloiditída, ak je postihnutá polomerom, ulnárna styloiditída, ak je postihnutá.

Ulnárna styloiditída je zvyčajne veľmi zriedkavá a zápästové kĺby zvyčajne trpia.

Ľahko diagnostikujte chorobu. Komplexný proces môže byť spôsobený iba tým, že sú pacienti sami liečení, nevedome používajú ľudové lieky a rôzne masti skôr, ako idú k lekárovi…

Styloiditída sa často vyvíja postupne a keď je zápästie viditeľné, ochorenie nadobúda chronickú formu. Do patologického procesu sú veľmi často zapojené nervové kmene, po ktorých nasledujú neurity radiálnych alebo ulnárnych nervov.

A to veľmi sťažuje liečbu styloiditídy.

Dôvody vzhľadu

Styloiditída sa vyvíja v dôsledku neustáleho monotónneho zaťaženia kĺbu rovnakými pohybmi, napríklad hodinami rovnakej manipulácie myš-počítač, monotónna hudobná palica, nepretržité napínanie svalu alebo šľachy jednej ruky alebo zápästia…

Pred vývojom zápalového procesu tkanivo šľachy degeneruje a dystroficky sa zmení.

Zápästná zápal zápalu hlávky sa môže vyvinúť:

  • Po zraneniach, modrinách, zraneniach kĺbov
  • S narušeným metabolizmom
  • Kvôli dedičnosti
  • Ako komplikácia po infekčných chorobách

Nesteroidné lieky proti bolesti sú pri liečení tohto ochorenia neúčinné, pretože je potrebné eliminovať zápalový proces, ktorý spôsobuje, že sa styloiditída líši od niektorých iných ochorení rúk, ako je artritída…

Styloiditída sa vyvíja v dôsledku neustáleho a monotónneho zaťaženia, ktoré dopadá na zápästný kĺb. Takže väčšinu času sa tento druh pracovnej záťaže považuje za dlhodobú prácu na počítačovej myši s hudobnou tyčou, v ktorej sú rovnaké svaly a šľachy pod konštantným napätím…

To spôsobuje menšie zranenia, ktoré zostávajú bez povšimnutia na dlhú dobu, ale nemajú čas na liečenie poškodeného tkaniva, ktoré nakoniec spôsobuje zápal…

Dystrofické a degeneratívne zmeny šľachy sú pozorované pred začiatkom zápalového procesu.

Tento stav sa v zásade vyvíja po zraneniach, pomliaždeninách alebo poraneniach rúk. Príčinou môže byť metabolická porucha, ako aj dedičná predispozícia, tá posledná je však najmenej zjavná. Styloiditída sa tiež môže objaviť ako komplikácia po infekcii..

Malo by sa pamätať na to, že liečba tohto patologického stavu nesteroidnými protizápalovými liekmi je zvyčajne zbytočná. Najskôr je potrebné odstrániť príčinu ochorenia a potom začať s liečbou liekom.

Pri styloiditíde bolí postihnutá oblasť a bolí: lakeť alebo zápästie. Pri zdvíhaní závaží sú kĺby neustále bolestivé, najmä večer sú bolesti, kliknutia, kýchania ťažké a ak je lúč ovplyvnený pohybmi paží..

Lézia je opuchnutá a horúčka kvôli horúčke.

Ak ohnete kefu alebo palec z boku, bolesť zosilnie, netrvá dlho. Ak je po poranení alebo zlomenine narušená integrita väzov a svalov, dotyk ruky začne spôsobovať bolesť, opuchy mäkkých tkanív, poškodenie krvných ciev, hematómy a pohyby končatín…

Keď sa lúč zlomí, úlomky sa začnú dotýkať a zanechávajú sa drobky. Hemartróza sa môže vyskytnúť s modrinami zápästia a zhromažďovaním krvi v kĺbovej dutine.

Zdá sa, že celé rameno bolí a opuch sa prejaví.

Keď pohnete rukou, bolesť sa zosilňuje, často bolí v noci, keď sa mení vzduch a svaly sa napínajú..

Ak sa príznaky vyskytnú po poranení ramena, mali by ste vyhľadať lekársku pomoc a navštíviť pohotovostné oddelenie.

Hlavným príznakom je bolesť. Súčasne sa v mieste lézie vyvíja pomerne ťažký syndróm bolesti..

V tomto prípade môže byť postihnutý nielen zápästie, ale aj lakte. Bolesť niekoľkokrát zvyšuje dokonca aj mierne zvýšenie závažnosti.

Vo večerných hodinách sa stáva obzvlášť silným. S každým pohybom môžete počuť praskanie alebo klikanie.

Sťahovanie je veľmi ťažké. Zápal je opuchnutý a horúci na dotyk, čo je ďalším znakom rozvoja zápalu.

Hlavným príznakom, ktorý umožňuje lekárovi urobiť rýchlu diagnózu, je bolesť, ktorá nastane, keď je paže ohnuté alebo palec je pritiahnutý nabok…

Ak je príčinou zlomenina, opuchy postihujú takmer všetky mäkké tkanivá. Ak sú cievy poškodené – objavia sa hematómy, ktoré môžu byť dosť rozsiahle.

Ruka má obmedzenú slobodu pohybu.

Hemartróza začína, keď sa v kĺbe zhromažďuje krv. Bolesť v tomto prípade je veľmi závažná a opuch sa stáva zreteľným. V noci sa bolesť zosilňuje, keď sa mení vzduch a svaly sú napäté.

diagnostika

Na presnú diagnostiku sa odporúča ultrazvukové vyšetrenie. Táto metóda umožňuje presné vyhodnotenie stupňa poškodenia svalov a šliach..

Ale röntgenové lúče tu vyzerajú väčšinou bezmocne, pretože fotografie neukazujú žiadne svaly ani šľachy a je viditeľný iba stav kostí..

Najpresnejšia diagnóza sa však dá získať predpísaním a vykonaním skenovania MRI. Pomôže tiež určiť príčiny choroby, ktoré sa môžu veľmi líšiť..

Liečba a prevencia

Po diagnostikovaní styloiditídy zápästových kĺbov sa zvyčajne používa konzervatívna liečba, ale v pokročilom štádiu, keď je už vytvorený vláknitý prsteň a bolestivá bolesť zápästia je trvalá a intenzívna a konzervatívna liečba nepreukázala pozitívnu dynamiku, uchýlil sa k chirurgickému zákroku…

Konzervatívna liečba zápalu styloiditídy zápalu v akútnom období začína imobilizáciou zápästného kĺbu najmenej na 2 týždne dlhou kožou alebo ortézami…

Balenie ľadu sa aplikuje na každý kĺb najmenej trikrát denne počas prvých 2 až 3 dní. Aplikovaná lieková terapia vrátane protizápalových liekov, obehových agens, vitamínovej terapie, fyzioterapie zápästia.

Liečba rázovými vlnami môže byť predpísaná počas atenuačného štádia choroby, aby sa napomohlo pri neoperačnom odstránení vláknitej šnúry, kalcifikácií a osteofytov…

Po akútnom období sa podávajú chondroprotektory a fyzioterapeutické cvičenia. Masáž zápästím pomocou styloidu je zakázaná.

V počiatočných fázach rozvoja styloiditídy, napríklad po poranení, musíte imobilizovať kosť, to znamená vložiť dlahu alebo sadru po dobu až 14 dní počas fyzioterapie. Syndróm bolesti sa eliminuje aplikáciou nečistôt, mastí, parafínových kúpeľov na chorú ruku.

Nemôžete masírovať zápästný kĺb styloiditídou, zapálená končatina potrebuje úplný odpočinok. Na anestéziu a zmiernenie zápalu je možné ľudskou liečbou liečiť ďalšiu styloiditídu.

Z lekárskeho hľadiska je choroba liečená nesteroidnými liečivami, ale so závažnou kompresiou nervov alebo nervov, chirurgickým zásahom, excíziou vláknitých prstencov, prvou revíziou a vyčistením kanála..

Metóda liečby rázovou vlnou sa osvedčila celkom dobre, ale všetky liečebné metódy sú v poriadku.

1. Nesteroidné protizápalové lieky (voltaren, nimesil, movilis, celebrex, amicil, kenalog, neomycín, diprospan) a perorálne protizápalové lieky.

Ľudové liečivá na karpálnu styloiditídu

Ak lézia nie je závažná, choroba je mierna, potom v počiatočných fázach môžu ľudové metódy zmierniť zápal, zmierniť a neutralizovať syndrómy bolesti…

a) Pridajte kurkumu ako obslužné korenie.

b) Jemne nasekajte a zázvor zmiešajte so Saparilom (koreň). Pridajte 1 čajovú lyžičku zmesi do vriacej vody (1 šálka), privarte k varu, vypite 2-3 krát denne ako čaj.

c) Čerstvé hydinové mäso (3 polievkové lyžice. l) pridajte 1 šálku vriacej vody, nechajte variť vo vodnom kúpeli, pite 4-5 krát denne.

d) Masť sa pripraví zmiešaním žížal (30 g) s bravčovým tukom (100 g) a privedie sa k varu. Po ochladení naneste tenkú vrstvu maziva pomocou vložky a obväzu navrchu.

e) Na bolesť a bolesť kĺbov naplňte soľný roztok (1 polievková lyžica l soli v pohári vody) a nechajte ho v mrazničke 5 – 10 minút. Na postihnuté miesto naneste vlhkú handričku.

Pri obväzoch držte soľný obklad na ruke, až kým nebude textília úplne suchá.

Ako sa vyhnúť komplikáciám

Pri cvičení noste obväzy na zápästí, zvyčajne na pravú ruku.

  1. Nerobte monotónne úlohy jednou rukou dlhší čas a nechajte ruku a kĺby čas od času odpočívať.
  2. Pred cvičením zahrejte svaly na rukách. Nepreťažujte si zápästie prudko, inak sa nedá vyhnúť poraneniam pri vykĺbení väzov..
  3. Počas tréningu postupne zvyšujte zaťaženie kĺbu. Ak chcete zabrániť infekcii, otvorené rany ošetrite okamžite antiseptikami.
  4. Príležitostne masírujte ruky a pred spaním si odpočinúť v teplej kúpeli.

Prognóza je priaznivá na odhalenie nevoľnosti a na prijatie opatrení v ranom štádiu. Ak normálne zaťaženie šliach a paží pokračuje, choroba sa môže úplne vyvinúť do chronickej formy, s pravidelnou bolesťou vzduchu, zdvíhaním hmotnosti, preťažením rúk..

Ak sa exsudát nahromadil v kĺbovej dutine a šľacha sa musela otvoriť a chirurgicky narezať, ruka sa môže čiastočne prerušiť. Ťažký zápal môže viesť k poškodeniu pošvy, nekróze, hnisaniu, fúzii šľachy a dokonca k sepse..

Nepreťažujte šľachy, vykonávajte pravidelnú gymnastiku so špecifickou monotónnou prácou. Ak príznaky progresie, bolesť a bolesť v rukách spontánne nezmiznú po liečbe, poraďte sa s lekárom a na predpísanie liečby môže byť potrebný lekársky predpis a výber vhodnej liečby…

Liečba styloiditídy – komplexné.

– Všetky domáce zdroje sa rýchlo mobilizujú;

Leave a Reply