Svrbenie v rukách a nohách príčiny

Brúsenie rúk a nôh: Príčiny

Bohužiaľ, veľa pacientov sa sťažuje na brnenie v rukách a nohách. Tento problém postihuje ľudí bez ohľadu na vek, pohlavie, váhu a fyzickú aktivitu. Pohodlie v horných a dolných končatinách sa objavuje nielen po náročnom dni, ale aj z mnohých dôvodov. Nepriaznivé pocity sa môžu vyskytnúť aj vtedy, keď je ľudské telo v pokoji. Čo by to mohlo naznačovať?

Čo je brnenie?

Ruky a chodidlá zmiznú:

 1. Pravidelné. To netrvá príliš dlho. Osoba je prakticky zbavená príznakov bolesti.
 2. Krátkodobé. Trvá to niekoľko minút.

Senzorickou silou:

 1. Je to bolestivé. Listové brnenie s ostrými a ostrými pocitmi.
 2. Slabý človek si sotva všimne príznaky.

Podľa povahy necitlivosti lekári určujú pravdepodobnú príčinu. Úplnú lekársku správu je možné samozrejme urobiť iba po dôkladnom vyšetrení a mnohých testoch. Ale vo väčšine prípadov je to signál vnútorných porúch v ľudskom tele.

Vplyv choroby

Brnenie rúk a nôh vyvoláva mnoho faktorov spojených s akútnymi a chronickými stavmi. Patria k nim poškodenie nervov, zhoršené prísun krvi do krvných ciev, cukrovka, ochorenie štítnej žľazy, Buergerova choroba, roztrúsená skleróza. Lymská choroba by sa mala zaradiť do zoznamu chorôb zo zoznamu. Niekedy brnenie spôsobuje ľuďom paniku, úzkosť, srdcervúce výkriky. Ak nemáte diagnostikovať príčinu a začať liečbu včas, tento problém povedie k opuchu kĺbov a artritíde.

Brnenie v nohách: Príčiny

Ľudská chrbtica má veľa nervových koreňov, ktoré stimulujú motorické funkcie končatín. Bedrová oblasť je zodpovedná za inerváciu nôh. Potrebuje osobitnú pozornosť. V tejto oblasti sú sústredené najväčšie a najsilnejšie stavce. Z dôvodu ťažkostí pri zdvíhaní však zranenia zhoršujú ich silu, čo vedie k rôznym chorobám.

Okrem toho sa mení aj sila krvného obehu v nohách. Brnenie prstov je zvyčajne spôsobené skutočnosťou, že cievy tiež dostávajú zvýšenú záťaž. Okrem toho musí žilová krv stále prekonávať neuveriteľné úsilie, aby jej krvný obeh stlačil určité časti tela, napríklad keď sedí niekto..

Preto, ak dôjde k unavenému brúseniu nôh, mala by sa príčina zistiť okamžite. Lekárska prax a výskum už dlho potvrdili skutočnosť, že môžu prispieť k rozvoju chorôb spôsobujúcich takéto pocity:

 • alkoholu
 • ožiarenie;
 • svalové napätie;
 • dehydratácia;
 • vysoká hladina cukru v krvi;
 • nedostatok vitamínu;
 • menopauza u žien a ďalšie.

Nepohodlie rúk

Príčiny znecitlivenia rúk nie sú vždy spojené s rovnakou chorobou. Ak sú príznaky symetricky lokalizované, je to charakteristický znak ukladania soli v oblasti krku. Necitlivosť bude sprevádzaná bolesťou hlavy a krku. Otáčanie hornej časti trupu tela môže túto chorobu skomplikovať. Klinické prejavy sa zvyčajne pociťujú po dlhodobom napätí vo svaloch krku..

Chrbtica, pretrhnutie šľachy, zlomeniny kostí nie sú nemenej dôležitými faktormi, ktoré spôsobujú topenie rúk. Edematózna končatina stlačuje mäkké tkanivá a nedochádza k normálnemu prísunu krvi do postihnutej oblasti. V tomto prípade neexistuje symetria symptómov. Ochorené nepohodlie pocíti iba zranená ruka. Rovnaké znaky sú charakteristické pre vaskulárnu patológiu..

Opatrnosť je potrebná pri príznakoch, ako je brnenie v ľavej ruke. Toto je prvé znamenie, že osoba má angínu pectoris alebo iné vážne kardiovaskulárne problémy.

Môže to spôsobiť brnenie a bolesť hlavy v ľavej ruke. Niekedy v tomto stave začne jedna strana tela znecitlivieť, vrátane tváre, ramena, nohy. Hlavnými príčinami tohto stavu sú koronárne srdcové choroby, cerebrovaskulárna príhoda. Za žiadnych okolností by sa takéto záchvaty nemali ignorovať, inak bude obraz choroby diagnostikovaný ako „mŕtvica“ a paralýza končatín bude vľavo alebo vpravo…

Problémy so štetcom

Syndróm karpálneho tunela – hodnoverná odpoveď na otázku „Prečo sa vyskytuje brnenie v rukách?“ Tento príznak sa začal objavovať častejšie, a to nielen u dospelých, ale aj u detí. Je to z dôvodu neustáleho používania klávesnice a myši. Niektoré systémové choroby, dedičnosť, dospelosť, osteochondróza krčka maternice sú tiež príčinou narušených inervačných procesov…

Lúč a ulna sú spojené v zápästí, medzi nimi je osem kostí ramien, stredný nerv prechádza a šľachy. Ak je tunelové potrubie neustále stlačené, šľacha napučí, stlačuje nerv a spôsobuje brnenie.

Ako si pomôcť?

Brnenie rúk a nôh, ktoré nie je spojené so závažnými chorobami, možno vylúčiť nezávisle:

 1. Zmena polohy tela pri ležaní alebo sedení.
 2. Vykonajte ľahkú masáž v problémovej oblasti.
 3. Získajte pohodlné a voľné topánky. Ženy budú musieť uprednostňovať modely s vysokými podpätkami.
 4. Prejdite na vyváženú stravu. Konzumujte viac potravín obsahujúcich vitamín B a draslík.

Hodiny jogy majú dobrý účinok, pretože veľa miest uvoľňuje svaly, čo zlepšuje krvný obeh.

Liečba týchto chorôb

Natiahnutie rúk a nôh zahŕňa celý rad metód na úplnú diagnostiku stavu Move & Flex osoby: masáže, akupunktúra, fyzioterapia a oveľa viac. Ak existuje bezprostredné riziko infarktu myokardu alebo mozgovej príhody, mali by ste okamžite vyhľadať lekársku pomoc. Ak chcete zmierniť špecifické príznaky, predpíšte konkrétne lieky.

Leave a Reply