Symptómy, výskum, prevencia a liečba sexuálne prenosných chorôb

Sexuálne prenosná choroba kĺbov

Sexuálne prenosné choroby – infekcie, ktoré sa prenášajú primárne prostredníctvom pohlavného styku. Každý si je vedomý nebezpečenstva týchto chorôb, ale počet STD sa každým rokom zvyšuje. Ochorenia je ťažké odhaliť, nie je ich možné vždy liečiť liekmi a pri liečbe sa používajú silné lieky.

Sexuálne prenosné choroby sa najčastejšie prenášajú prostredníctvom sexuálneho styku

Zoznam sexuálne prenosných chorôb

Sexuálne prenosné choroby sú spôsobené nechráneným sexom. Menej často sa infekcia vyskytuje kontaktným kontaktom s krvnými transfúziami, zle dezinfikovanými nástrojmi používanými v tetovacích salónoch, kozmetike a lekárskych zariadeniach. Infekcie sa často zdedia od infikovaných rodičov. Kód VMI MKD-10 – A50-A64.

U mužov sú sexuálne choroby najčastejšie v močovej trubici a u žien sa sexuálne prenosné choroby vyskytujú v krčku maternice, vagíne, vaječníkoch, endometriu…

Klasifikácia STD:

 • bakteriálne;
 • vírusovej;
 • prvoky;
 • huba;
 • cudzopasný.

Testy určujú typ pohlavne prenosnej choroby

Hlavnými rizikovými skupinami sú nepoctivé osoby, ľudia s alkoholom, drogovými závislosťami, lekári, tetovací pracovníci a salóny krásy.

Bakteriálne infekcie

Patogény sú rôzne patogénne baktérie. Ochorenia sú často akútne, s mediánom trvania 2 až 14 dní od vstupu symptómov do výskytu symptómov…

Príčinnou látkou je bledý treponém, mechanizmus pohybu patogénov s domácimi predmetmi je nepravdepodobný. Pri nechránenom sexe je riziko infekcie vyššie ako 30%, infekcia sa prenáša krvnou transfúziou v maternici. Priemerná inkubačná doba je 10 – 30 dní au ľudí so silnou imunitou sa prvé príznaky môžu objaviť po 6 mesiacoch.

Etapy vývoja a vonkajšie prejavy

Fáza vývoja Klinické príznaky
primárny V miestach infekcie sa vyvíja šarlach so svetlo žltými kontúrami (tvrdá čeľusť). Po 10-14 rokoch rastú blízke lymfatické uzliny. Vred spontánne vymizne po 4 až 6 týždňoch.
sekundárne Symetrické vyrážky po celom tele, bradavice na slabinách, horúčka, zväčšené lymfatické uzliny, slabosť, vypadávanie vlasov.
terciárne Infekcia sa šíri po celom tele, vyvíja vážne choroby a spôsobuje smrť asi v 25% prípadov.

Na obrázku môžete vidieť, aké sú prejavy syfilisu v rôznych štádiách.

V mieste infekcie sa vyvíja šarlátová bolesť.

Sekundárny syfilis predstavuje vyrážky po celom tele.

Ak je infekcia syfilisom počas krvnej transfúzie infikovaná, choroba sa začína okamžite vo fáze II.

Donovanóza (granulema slabín)

Patogénny mikroorganizmus – baktéria v tele Donovana, ktorá preniká do tela škrabancami na pokožke alebo slizniciach. Bežnými mechanizmami prenosu patogénov sú sex a predmety domácnosti, ktoré sa bežne vyskytujú v tropických krajinách. Priemerná inkubačná doba je 17-50 dní, menej často 1 týždeň alebo 2-3 mesiace.

Danovania sa vyvíja infekciou cez ranu

Najskôr sa na vonkajšej časti tela alebo v oblasti slabín v ústach objaví malý svetločervený uzlík. Uzol sa postupne stáva vredom s mierne zväčšenou hranou a farba je sýtejšia, nádor sa začína zväčšovať..

Mäkká šanca

Príčinou je Ducreyova palica, baktéria žije hlavne v krajinách s horúcim vlhkým podnebím. Riziko vystavenia nechránenému sexuálnemu kontaktu je 50%. Inkubačná doba trvá 1 – 10 dní a príznaky sa objavujú o niečo neskôr u žien.

O niekoľko dní neskôr mäkká stopka prerastie do Šanghaja

Príznaky: V mieste infekcie sa vyvíja veľká šarlátová škvrna a po niekoľkých dňoch sa vyvinie na nákovu s veľkosťou od 3 mm do 10 cm, s opuchom a zápalom a lymfadenitídou. Po 8 týždňoch sa vred uzdraví a jazva zostáva.

So solídnou šancou, často viacnásobné vredy.

Venerálny lymfohanu

Patogénny mikroorganizmus – špecifické druhy chlamýdií, málo prípadov choroby v Ruskej federácii, mechanizmus pohybu pohlavného a domáceho kontaktu patogénu. Inkubačná doba je 3 až 15 dní v závislosti od stavu imunity.

Fázy a príznaky vývoja

Fáza vývoja symboly
primárny Na genitálnej sliznici sa vyvíja horúčka, bezfarebné vredy alebo papuly, ktoré spontánne vymiznú po niekoľkých týždňoch
sekundárne Línie lymfatických uzlín sú zapálené, postihnuté oblasti sú opuchnuté a pokožka je namodralá. Pokožka sa postupne stáva tenkou, roztrhnutou a objaví sa žltý hnis
terciárne Poškodené tkanivá a lymfatické uzliny vyvíjajú nezvratné procesy, vytvárajú sa fistuly v konečníku, miešok. Infekcia sa šíri do orgánov krvného obehu a poškodzuje pľúca a mozog

Jednou z najbežnejších kožných a pohlavne prenosných chorôb je dlhodobá latentná forma. Príčinou je chlamydia. Trvá 3 až 30 dní od dosiahnutia príznakov patogénu. Infekcia sa prenáša iba prostredníctvom sexuálneho kontaktu, deti môžu byť infikované matkou cez pôrodný kanál, infikovaným novorodencom je diagnostikovaná chlamýdiová pneumónia alebo konjunktivitída…

Chlamydia u žien je jasná: zápal vaječníkov, bolesť pri močení, časté močenie

U mužov sa niekedy vyskytuje nepríjemný pocit, keď je močový mechúr prázdny, pollakiúria a hlien sa uvoľňujú z močovej trubice…

U žien je toto ochorenie výraznejšie – bolesť, svrbenie, pálenie pošvy, špecifický hnisavý výtok, bolesť brucha, príznaky sa zhoršujú po sexe.

Kvapavka (kvapavka)

Prípravok je gonokok, preniká do tela iba cez sliznicu a choroba sa neprenáša do domácnosti. Mechanizmus trvá od nástupu patogénu do vonkajších prejavov až 5 dní u mužov a až 10 dní u žien..

Príznaky infekcie pohlavných orgánov:

 • pocit bolestivého podráždenia roztočov, pálenia v oblasti genitálií, príznaky sa zhoršujú vyprázdňovaním močového mechúra počas pohlavného styku;
 • kundička odstránenie;
 • u mužov sa zväčšuje predná časť penisu;
 • niekedy sú v moči kvapky krvi;
 • zvýšenie teploty.

Príčinnou kvapavkou je kvapavka

Ženy majú v strede menštruačného cyklu škvrny s pretrvávajúcou bolesťou dolnej časti chrbta.

Ureaplazmóza a mykoplazmóza

Ureaplazmy a mykoplazmy sú oportunistické mikroorganizmy a často sa vylučujú aj absolútnymi ľuďmi Move & Flex. Baktérie sa prenášajú sexuálne, pričom normálna imunita nevykazuje žiadne príznaky choroby.

Ureaplazmy indukujú uretritídu u mužov a zápalové procesy v maternici a vaječníku u žien.

Ureaplasmóza spôsobuje prostatitídu

Infekcie mykoplazmy zahŕňajú prostatitídu, uretritídu, bakteriálnu vaginózu, pyelonefritídu, menštruačné poruchy u žien, krvácanie v polovici cyklu.

Ženy sú najčastejšie nositeľmi ureaplazmy a mykoplazmy.

Vírusové choroby

Vyvíjajú sa, keď nebezpečné vírusy vstupujú do tela a choroba je zvyčajne skrytá.

Infekcie herpesom

Rôzne patológie aktivujú herpes vírus, pretože má veľa kmeňov, infekcia nastáva kontaktom, pohlavím, domácnosťou.

Postihnutá oblasť genitálneho oparu je sprevádzaná pálením a svrbením.

Genitálne herpetické infekcie

Typ patológie Inkubačné obdobie príznaky
Genitálny herpes 5 až 30 dní, ale so silnou imunitou, choroba pokračuje bez závažných symptómov Početné malé vezikuly na genitáliách, bokoch, análnej oblasti. Po 72 hodinách pľuzgiere prasknú, vytvoria šumivú tekutinu, spôsobia eróziu a vredy a po vysušení sa rozpadnú. Svrbenie, pálenie, opuch postihnutej oblasti, zvýšená teplota, lymfadenitída slabín.
cytomegalovírus 20-60 dní Bolesť hlavy, myalgia, horúčka do 38 stupňov Celzia, zápal genitourinárneho systému, papulárne kožné vyrážky, svetlo modrý výtok. Niekedy bolesť hrdla, kašeľ, nádcha.

papillomavírus

HPV sérotypy 6, 11, 16, 18 sa prenášajú sexuálne orálnym alebo análnym sexom, pričom hlavným príznakom je výskyt genitálnych bradavíc na genitáliách. Inkubačná doba je 1-3 mesiace, ale vírus sa zvyčajne stáva aktívnym iba vtedy, keď je oslabený imunitný systém.

Genitálne bradavice sú vrásky, červená, koža sfarbená na mäse a sliznice, ktoré sú výsledkom uzlov. Z vonkajšej strany sa môžu takéto nádory podobať karfiolu, niekedy svrbeniu, krvácaniu, bolesti.

Niektoré typy papilómov sú sexuálne prenášané a objavujú sa na rôznych častiach tela.

Príležitostne sa bradavice tvoria vo vnútri močovej trubice, na krčku maternice, vo vagíne, hoci neexistujú žiadne vonkajšie prejavy, svrbenie, výtok pohlavných orgánov, problémy s močením…

Vírusová choroba, jedna z najnebezpečnejších na svete, sa vyskytuje počas nechráneného sexu prostredníctvom domácich potrieb. Priemerná inkubačná doba je 3 – 4 mesiace. ICD-10 kód – B16.

príznaky

 • znížená chuť do jedla;
 • bolesť kĺbov a svalov;
 • horúčka
 • letargia;
 • bolesť pri pravej hypochondrii;
 • pokožka a sliznice sa zľadujú.

Hepatitída B sa prenáša sexuálne a poškodzuje sliznicu

Komplikácie, prechod choroby na chronickú formu sa vyskytuje v 5-20% prípadov.

Choroby spôsobené plesňami a prvokmi

Urogenitálna kandidóza

Plesňová infekcia, patogén – kvasinkové huby rodu Candida, ktoré ovplyvňujú vagínu, močovú trubicu, čeľusť, penis, vnútornú predkožku..

príznaky

 • svrbenie, pálenie, začervenanie, opuch pohlavných orgánov;
 • močové ťažkosti;
 • červené škvrny na koži a slizniciach;
 • biely plak, vaginálny výtok podobný tvarohu s kyslou vôňou.

Urogenitálna kandidóza je sprevádzaná kyslým zápachom, svrbením a pálením v slabinách a počas močenia

Candida je súčasťou normálnej mikroflóry, ale pri hormonálnych poruchách, slabej imunite, dlhodobom používaní antibiotík, kortikosteroidov a cukrovke huby začínajú rásť a množia sa aktívne…

trichomoniáza

Príčinným činiteľom sú najjednoduchšie trichomóny. Inkubačná doba je od 2 dní do 6 – 8 týždňov. Prostriedky prenosu – sexuálne, domáce. Toto ochorenie sa takmer okamžite stáva chronickým a remisia je nahradená obdobím exacerbácie.

Trichomonas sa v tele dlho skrýva a nevykazuje žiadne príznaky

symboly:

 • bolesť, mravenčenie v oblasti genitálií;
 • žltý hlienový výtok, penová konzistencia s nepríjemným zápachom;
 • ťažké sexuálne nepohodlie;
 • bolesť v dolnej časti brucha;
 • dochádza k opuchom, sčervenaniu pohlavných orgánov, zvýšeniu miestnej teploty.

Parazitárne choroby

Paraziti často infikujú pohlavné orgány, vyvíjajú sa infekčné choroby – ochlpenie a svrab, k infekcii dochádza pri sexe, kontaktom, návštevou kúpeľov, saun, ktoré nespĺňajú hygienické a hygienické predpisy.

Svätyne genitálií sa vyskytujú v oblasti genitálií, hlavne v noci

Typ parazitickej infekcie pohlavných orgánov Inkubačné obdobie príznaky
Fyróza, patogény – vši. ICD-10 kód – B85 Až 30 dní Ťažké svrbenie postihnutej oblasti, šúpanie kože, veľká vyrážka vo forme bledomodrých škvŕn.
Svrab genitálií, patogénne svrabovité svrab, kód ICD-10 – B86. 7-10 dní Nočné svrbenie, mierne vyrážky, svrab na pokožke v oblasti genitálií.

Zistite, na ktorého lekára sa obráťte

Diagnostika a liečba pridružených infekcií pohlavných orgánov:

Diagnostika sexuálne prenosných chorôb

Detekcia choroby sa začína vyšetrením pohlavných orgánov, kože a histórie. Pretože mnoho infekcií genitálií má podobné príznaky, prebiehajú testy na stanovenie patogénu a jeho presnú diagnostiku…

Aby diagnostikovali sexuálne prenosné choroby, robia krvné testy, testy moču a mnoho ďalších testov

Diagnostické metódy:

 • všeobecná analýza moču a krvi – umožniť stanovenie prítomnosti a závažnosti zápalového procesu;
 • mikroskopické vyšetrenie vaginálnych, uretrálnych, tvrdých bradaviek;
 • krv na RW;
 • metódy sérologického testovania – RIF, ELISA, RIBT umožňujú presnú identifikáciu typu patogénu, závažnosť patológie;
 • histológia;
 • metóda kultúrneho výskumu – vaginálna výsev, uretrálny výboj na umelých živných médiách.

Inštrumentálne diagnostické metódy – ultrazvuk, röntgen, MRI na detekciu infekcií pohlavných orgánov sa zriedka podávajú iba pri pokročilých chorobách, pri ktorých choroba postihuje vnútorné orgány..

Spôsoby liečenia choroby

Liečba infekcií pohlavných orgánov sa uskutočňuje pomocou liekov, ktoré sa vyberajú na základe výsledkov analýzy. Ľudové lieky pomôžu zosilniť účinok liekovej terapie.

Drogy používané pri liečbe choroby vo forme tabliet, čapíkov, vonkajších činidiel, ktoré zastavujú rast patogénnych mikroorganizmov, eliminujú prejavy choroby a znižujú riziko komplikácií. Závažné a nebezpečné choroby sa liečia v nemocnici a mierne infekcie sa môžu liečiť doma..

Cykloferón – antivírusový liek

Ako liečiť pohlavne prenosné choroby – Zoznam účinných liekov:

 • antibiotiká zo skupiny penicilínov, cefalosporíny tretej generácie, fluórchinolóny – Amprox, Cefixim, Zinacef, Ofloxacín na liečenie bakteriálnych infekcií pohlavných orgánov;
 • antivírusové lieky – Acyclovir, Gerpevir, Valtrex, Cycloferon, lieky ničia vírusy, majú všeobecný posilňujúci účinok;
 • antimykotiká – Pimafucin, Diflucan, kandidóza pomoc;
 • antiprotozoálne činidlá – Ornidazol, Metronidazol, ničí trichomóny;
 • antiseptiká na vonkajšie použitie – Miramín, Chlrhexidín, Chloramfenikol;
 • lieky na pedikulózu – Lindan, Nittifor, určený na horúčku;
 • akaricídne činidlo – Medifox Svrab Pomoc.

Pimafucín je antimykotikum

S obidvomi partnermi by sa malo zaobchádzať súčasne, vyhýbať sa sexuálnemu styku a alkoholu.

Silné drogy sa tiež podávajú ako preventívna liečba ľuďom, ktorí boli v kontakte s infikovanou osobou alebo pôvodcom infekcie..

Ľudové lieky

Alternatívne terapie vám nepomôžu úplne zbaviť sa sexuálne prenosných chorôb, ale ľudové lieky rýchlo odstránia nepríjemné príznaky a urýchlia váš procesMove & Flex.

Odvar koreňa lopúcha a nápojov niekoľkokrát denne

Jednoduché recepty:

 1. Pridajte 1 ml lyžice do 250 ml vriacej vody. Rozdrvil som koreň lopúcha, udržiavajte na miernom ohni 20 minút, varte. Užívajte 15 ml 3-4 krát denne. Liek eliminuje prejavy zápalového procesu pri rôznych pohlavných chorobách.
 2. Pridajte 1 liter vriacej vody k 30 g kujného koreňa, nechajte hodinu, vylúhujte do kúpeľa, voda trvá 20 minút. Opatrenie pomáha vyrovnať sa s prejavmi kvapavky.
 3. So syfilisom pridajte 800 ml vriacej vody k 20 g rozdrveného koreňa kasavy, duste na miernom ohni, až kým sa tekutina nezníži na 2 krát, nechajte v uzavretej nádobe 2 hodiny a duste. Užívajte 50 ml každých 6 hodín.
 4. Tenké misky 5-6 strúčiky cesnaku, pridajte 200 ml studenej vody, nechajte cez noc, ráno nasiaknite. Používajte infúziu pre nepriateľov s chlamýdiami.
 5. Na očistenie močovej trubice od patogénnych mikroorganizmov pridajte 30 g koreňov pšeničnej trávy do 320 ml vriacej vody, pretrepávajte cez noc, kmeň. Vezmite 100 ml trikrát denne.

Možné následky a komplikácie

Ak sa nelieči alebo nedostatočne liečia, STD sa stávajú chronickými, čo je nebezpečné s častými relapsmi a závažnými komplikáciami…

Komplikáciou choroby môže byť poškodenie nervov.

Dôsledky choroby:

 • rozvoj stavov imunodeficiencie;
 • endokrinné, kardiovaskulárne, srdcové, mozgové, obličkové a pečeňové poruchy;
 • sepsa, zápal lymfatických uzlín;
 • provízie sa vytvárajú vo vnútorných orgánoch;
 • gangréna, fistuly, genitálny slon;
 • rozvoj patológií, novorodeneckých chorôb novorodenca, potratu, predčasného pôrodu;
 • nervové a sexuálne poruchy.

Prevencia sexuálne prenosných chorôb

Monogamný styk je jediný spoľahlivý spôsob ochrany pred intímnymi chorobami, pretože ani kondóm nie vždy chráni pred sexuálnymi infekciami. Ak máte aktívny sex, často sa vymieňajte s partnermi a potom vykonajte základné testy na infekčné patogény, poraďte sa so svojím lekárom každých šesť mesiacov..

Používajte Miramistin ako okamžitú prevenciu po nechránenom sexe.

Pravidlá uplatňovania:

 1. Ihneď po pohlavnom styku choďte na toaletu – moč má baktericídny účinok.
 2. Umyte pohlavné orgány mydlom.
 3. Pomocou špeciálnych trysiek vstreknite roztok – 1 – 2 ml do močovej trubice pre mužov, 5 až 10 ml do vagíny pre ženy..
 4. Neumývajte 2 hodiny, vyprázdnite močový mechúr.

Sexuálne prenosné choroby sú dôsledkom opakujúceho sa sexuálneho života, s menším počtom infekcií prenášaných kontaktným životom. Ochrana kondómu, monogamné sexuálne vzťahy sú najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť nepríjemným, závažným a niekedy nezvratným chorobám…

Leave a Reply