Synovitída príznakov kolenného kĺbu a jej liečba

Ako liečiť synovitídu kolena?

obsah:

Kĺbová synovitída je zápal synoviálnej (vnútornej) membrány, ktorá pokrýva kĺbovú dutinu. Počas zápalového procesu sa vytvára výpotok a tekutina sa zhromažďuje vo vrecku. Keď sa infekcia rozšíri, výtok sa zmení na hnisavý obsah – v tomto bode sa vyvíja hnisavá synovitída. Vo väčšine prípadov zápal postihuje kolenný kĺb, pretože nemá malé zaťaženie.

V závislosti od príčiny choroby, rozlišujúca infekčná alebo neinfekčná synovitída, podľa ich priebehu – chronická alebo akútna.

Pokyny na liečbu synovitídy

Symptómy synovitídy kolenného kĺbu sa zvyčajne prejavujú: bolesť, zmena tvaru a obmedzenie pohyblivosti kĺbov, zvýšenie teploty… Jeden by mal čoskoro navštíviť lekára. Liečba pacientov obvykle zahŕňa komplexnú terapiu v závislosti od príčin ochorenia, ako aj od priebehu patologického procesu.

Lekári odporúčajú restoratívnu terapiu, fyzioterapiu a fyzioterapeutické cvičenia na odstránenie kĺbových funkcií ovplyvnených zápalom. Účelom lekárov je samozrejme zistiť príčiny a ich odstránenie, ako aj začiatok jasných symptómov choroby, ako je bolesť a dysfunkcia. Chirurgický zákrok ako možnosť liečby je zriedkavo indikovaný, ak neexistuje žiadny pozitívny účinok konzervatívnej liečby alebo ak je pacientovi ohrozené Move & Flex (rozvoj sepsy)…

Fázy liečby

Ošetrujúci lekár zvyčajne rozhoduje o tom, ako liečiť synovitídu kolena na základe príčiny, štádia ochorenia a povahy priebehu… Lekár neustále predpisuje dôkladné vyšetrenie celého tela, aby zistil, čo konkrétne vyvolalo vývoj kolenovej synovitídy, monitoroval vývoj zápalu a predpokladané možné komplikácie pacienta..

Najskôr sa vykoná defekt postihnutého kĺbu. Zákrok sa vykonáva skúsenými chirurgmi. Anestézia nie je potrebná, keď sa vykonáva, pretože pacient prakticky necíti bolesť, len určité nepohodlie. Špecialista vloží tenkú ihlu do kĺbu a vytiahne synoviálnu tekutinu (výtok). Výsledný exsudát sa odošle do laboratória na testovanie..

Ďalším krokom v liečbe je imobilizácia kĺbu. Jeho účelom je zabezpečiť úplný mier. Lekári používajú pneumatiky, sadrokartónové dosky, tlakové obväzy. Výber najvhodnejšej metódy dočasnej imobilizácie závisí od povahy choroby. Pri minimálnej synovitíde kolena je teda dostatočné použitie tlakového obväzu alebo špeciálneho zápästia. Ak je infekčná synovitída sprevádzaná vážnym poškodením kĺbov, bude potrebná silná imobilizácia sadrovými tesneniami alebo pneumatikami. Táto fáza liečby obvykle neprekročí sedem dní.

Liečebné metódy

Metódy liečby tejto choroby

Ak užijete lieky predpísané lekárom, Move & Flex bude prepustený čoskoro. Pokiaľ Vám to nepovie lekár, môžu existovať rôzne komplikácie vrátane deštrukcie kĺbov, sepsy a nadúvania..

Existuje niekoľko tried liekov na liečbu synovitídy:

  • Nesteroidné protizápalové lieky. Účinne odstraňujú bolesť, znižujú zápal. Lieky v tejto skupine sú okrem toho vo forme tabliet, injekcií, čapíkov a mastí, čo vedie k dobrým výsledkom. V niektorých prípadoch lekár predpisuje rektálne podávanie – čapíky znižujú gastrointestinálne zaťaženie, ale sú tiež účinné, rovnako ako tablety, ktoré nie sú vždy vhodné. Move & Flex, Diklak, Ketonal, Analgin sú obľúbené u sviečok a tabliet. Gély a masti sa nanášajú na kĺby zvonka: Ketonal, Indometacin, Diclofenac, Voltaren.
  • Inhibítory proteolytických enzýmov. Lieky sú celkom účinné pri liečení chronickej synovitídy kolenného kĺbu. Ochorenie pokračuje v tomto štádiu v dôsledku infiltrácie postihnutého kĺbu pri vysokých výtokových objemoch. Priebeh liečby – po punkcii vpichnite liek do kĺbu. Užívajte drogy – Gordoks, Trasilol.
  • Kortikosteroidy. Intraartikulárne podávanie steroidných hormónov pri malígnych, veľmi závažných formách choroby: Kenalog-40, Dexametazón..
  • Regulátory mikrocirkulácie. Aby sa normalizovala mikrocirkulácia narušená zápalovým procesom, lekári predpisujú ATP, kyselinu nikotínovú, Trental alebo tiatriazolín…
  • Antibiotiká. Po punkcii vám lekár vstrekne antibiotiká do chorej kĺbovej dutiny (pomocou širokospektrálnych liekov), aby sa zabránilo tomu, že sa infekcia stane sekundárnou infekciou alebo potvrdí bakteriálny charakter choroby;
  • Potravinový doplnok. Mal by sa používať predpísaný komplex vitamínov a minerálov.

Chirurgické ošetrenie

Existujú prípady, keď konzervatívna liečba synovitídy kolena nefunguje, ale naopak prispieva k progresii choroby. Dokazuje to zriedkavá spätná väzba od pacientov. V takýchto prípadoch lekári používajú chirurgické techniky na vykonanie totálnej alebo strednej synovektómie. Počas operácie chirurg otvára kĺbovú dutinu, vykonáva resekciu synoviálnej membrány a odstraňuje cudzie telesá z kĺbovej dutiny..

Po protizápalovej, hemostatickej a antibiotickej liečbe. Počas obdobia zotavenia je odpočinok preukázaný znížením záťaže, aby sa zabránilo opakovaniu synovitídy. Hneď ako sa stav pacienta zlepší, lekár predpíše fyzioterapiu, fyzioterapeutické cvičenia na „rozvoj“ kĺbov.

Ľudové lieky na boj proti tejto chorobe

Existuje mnoho populárnych spôsobov liečby tejto choroby. Nemôžu sa však vyrovnať so samotným ochorením, aj keď je synovitída kolena mierna.. Môžu sa používať v kombinácii s inými terapiami na základe záväznej zmluvy s lekárom.

Užitočná kostra. Obklady prispievajú k rýchlemu hojeniu tkanív a bránia rozvoju nekrózy.

Infúziu si môžete pripraviť na pitie. Za týmto účelom sa zmiešajú nasekané bylinky z lopúch bieleho, echinacea, eukalyptu, rebríčka, šípky, tymiánu, oregana, listov brezy. Vezmite lyžicu zmesi a naplňte šálkou vriacej vody, trvať asi hodinu. Roztok sa potom filtruje a užíva sa po celý deň medzi jedlami.

Niektorí zástancovia ľudového zaobchádzania veria, že hlísty (červy) túto chorobu zhoršujú. Na očistenie tela parazitov sa odporúča použiť tinktúru na čiernom vlašskom orechu. Tiež sa predpokladá, že tinktúra účinne čistí krv. Malo by sa užívať 1 čajovú lyžičku denne pred jedlom. Mnoho ľudí používa tinktúry na preventívne účely..

Pozrime sa na to znova všetky opatrenia samoliečby musia byť dohodnuté s lekárom. Napríklad alergiou môže byť reaktívna synovitída kolenného kĺbu. Preto, aby ste nepoškodili Move & Flex, mali by ste podstúpiť lekárske vyšetrenie, ktoré určí presnú príčinu a predpíše účinnú liečbu…

Včasné kontaktovanie lekárskeho zariadenia zvyšuje pravdepodobnosť pohybu a ohybu v čo najkratšom čase a návratu do predchádzajúceho života. Kľúčom nie je začiatok choroby. Moderné metódy liečby synovitídy sú pomerne účinné a počet relapsov je minimálny.

Leave a Reply