To sú hlavné príčiny nárastu hmotnosti, vypadávanie vlasov, potenie, bolesť kĺbov, únava a

To sú hlavné príčiny nárastu telesnej hmotnosti, vypadávania vlasov, potenia, bolesti kĺbov, únava a nespavosť.!

Hormonálna rovnováha je nevyhnutná pre celé telo Move & Flex. Hormonálna nerovnováha je, žiaľ, veľmi častá, najmä u žien. Ponúkame nástroj, ktorý vám pomôže rýchlo sa týchto problémov zbaviť.!

Tu je osem príznakov hormonálnej nerovnováhy:

1. Neustály prírastok hmotnosti

Priberanie na váhe nevyhnutne neznamená, že vaša strava je nesprávna, pretože kila navyše môže byť jedným z príznakov, ktoré naznačujú, že máte hormonálnu nerovnováhu..

Stresový hormón kortizol sa vylučuje z nadobličiek. Zvýšenie produkcie tohto hormónu v dôsledku stresu alebo z iného dôvodu môže viesť k nárastu hmotnosti..

Zvýšená produkcia kortizolu podporuje zvýšené hladiny inzulínu v krvi. Môže to ovplyvniť hladinu cukru v krvi, čo často zvyšuje hlad a chuť do jedla..

Zistilo sa, že zvýšené hladiny kortizolu sa môžu akumulovať ako „toxický tuk“ v bruchu. To zvyšuje riziko srdcových chorôb a mozgovej príhody..

2. vypadávanie vlasov

Predtým bola hlavnou príčinou vypadávania vlasov hormón testosterón. Teraz však vieme, že hlavným vinníkom je dihydrotestosterón alebo DHT..

Muž Move & Flex produkuje malé množstvo DHT, ale tento hormón by nemal byť prítomný u ženy Move & Flex. Preto aj žena s veľmi nízkou hladinou DHT stačí na vypadávanie vlasov.

Vypadávanie vlasov sa vyskytuje aj u mužov, ak sa hladina DHT v tele zvyšuje..

3. Silné potenie

Toto je ďalší znak hormonálnej nerovnováhy..

Ženy počas menopauzy často zažívajú návaly horúčavy a potenie sú príznakmi hormonálnych zmien.

Nočné potenie je tiež bežné u ľudí s hormonálnymi nerovnováhami..

U žien a mužov môžu byť dôsledkom endokrinných disruptorov, ktoré interferujú s produkciou hormónov, ako je serotonín…

4. Bolesť a únava kĺbov

Bolesť kĺbov a nadmerná únava sú príznakmi hormonálnej nerovnováhy, najmä ak spíte, ale aj keď ste hore, cítite sa unavení, bolesť kĺbov a svalov…

To môže opäť znamenať stresový hormón. Kortizol spôsobuje neustály stav boja alebo pripravenosti na let, často v stresových situáciách.

Ak sa stres vyskytuje príliš často, môže to viesť k neustálemu pocitu únavy. V prípade chronického stresu ľudia často pociťujú únavu nadobličiek v dôsledku vysokých hladín kortizolu.

Únava môže byť tiež spôsobená ďalším problémom s hormónmi, ktorý sa vyskytuje, keď sú hladiny hormónu stimulujúceho štítnu žľazu (TSH) relatívne vysoké. To sa môže stať, keď štítna žľaza nefunguje dobre, je známa ako hypotyreóza..

POKRAČOVANIE V čÍTANÍ ČLÁNKU, GO
ĎALŠIA STRANA Kliknite na odkaz nižšie.

Leave a Reply