Tuhosť kĺbov

Východná tuhosť kĺbov, príčiny, následky a metódy liečby

Ranná necitlivosť kolenných a prstových kĺbov, príznaky a liečba

Neexistujú žiadne spôsoby liečenia stuhnutosti kĺbov a výslednej bolesti. Symptomatická úľava je určená na zmiernenie bolesti a zmiernenie zápalových procesov. Nesteroidné lieky (tablety, masti, injekcie) sa ponúkajú ako protizápalové a analgetické účinky na kĺby:

Chondroprotekcia sa odporúča u pacientov trpiacich rôznymi ochoreniami kĺbov. Chondroprotektanty (od Chondros Protio – „ochrana chrupavky“) sú opatrenia, ktoré zabezpečujú tvorbu chrupavkového tkaniva a podporujú jeho regeneráciu. Chondroprotektíva Glukozamín a chondroitín sulfát sa používajú v lekárskej praxi (tieto prírodné produkty sa izolujú z tkanív chrupavky zvierat a rýb)..

Účinnosť chondroprotektorov pre bolestivé kĺby:

 • najlepšie výsledky sa dosahujú v počiatočných štádiách choroby bez bolesti;
 • v progresívnej fáze tieto fondy poskytnú preventívne opatrenia na ďalšie zničenie tkaniva kĺbovej chrupavky;
 • regenerácia chrupavky je pomalá a mala by sa pripraviť dlhodobá liečba;
 • chondroprotektíva majú analgetické a protizápalové účinky, ktoré môžu znižovať dávku nesteroidných liekov;
 • účinky liečby netrvajú dlho.

Na odstránenie bolesti použite:

 • Caripainas;
 • ultrazvuk
 • elektroforéza;
 • ošetrenie nárazovou vlnou;
 • Cvičebná terapia;
 • špeciálne diéty.

Akékoľvek iné ako drogové metódy sa používajú ako pomocné látky a uvádzajú sa vo všeobecnom kurze. Samoliečba zahŕňa režim, ktorý pomáha znižovať stres spôsobený bolesťami kĺbov, bandáží a ortéz. Súčasné užívanie liekov na zlepšenie prekrvenia v postihnutej oblasti, masáž, ošetrenie v špecializovanom sanatóriu.

Čím skôr pacient navštívi lekára, tým väčšia šanca má na to, aby sa nevyhol chirurgickému zákroku. Zápalové a najmä degeneratívne-dystrofické patológie stupňa 3 a 4 sú indikáciami artroskopickej chirurgie alebo endoprotézy. Pri rigidných kĺboch ​​ráno je liečba zvyčajne konzervatívna, pretože tento symptóm sa vyskytuje v skorých štádiách ochorenia.

Ak je stuhnutosť spôsobená bakteriálnou infekciou, potom sa to neobíde bez antibiotík. Používajú sa lieky makrolidovej skupiny (klaritromycín, azitromycín), cefalosporíny (ceftriaxón, cefazolin), polosyntetické penicilíny (Panclav, Augmentin)…

Nesteroidné protizápalové lieky na bolesť a opuch kĺbov vo forme mastí a gélov:

NSAID sú zahrnuté v liečebnom režime pre takmer všetky kĺbové patológie, bez ohľadu na ich etiológiu. Niekedy sú kombinované s externými látkami, ktoré majú otepľovacie, lokálne anestetikum s rozptyľujúcim účinkom. Sú to Kapsikam, Finalgon, Viprosal, Nayatoks. Vykurovacie mazivá dobre pôsobia na stuhnutosť kĺbov, ale môžete ich použiť iba na zastavenie akútneho zápalového procesu a na zabitie infekčných agens…

Všetky tieto lieky sa používajú na symptomatickú terapiu. Na elimináciu príčiny vzniku choroby sa používajú špeciálne lieky. Ukázalo sa, že pacienti s reumatoidnou artritídou užívajú kľúčové lieky (azatioprín, metotrexát, cyklofosfamid) a biologické látky (Actemra, Halofuginon, Khumira, Orentia). Na odstránenie kryštálov kyseliny močovej z kĺbov sa používajú robenecid, sulfinpyrazón, azapropazón a benzbrómarón…

Všetky ochorenia kĺbov reagujú na liečbu iba v počiatočnom štádiu, keď sa objavia prvé príznaky stuhnutosti. Pri absencii lekárskeho zákroku sa ankylóza – čiastočná alebo úplná necitlivosť kĺbov kĺbov – vyvíja v priebehu niekoľkých rokov. Preto je každé ráno stuhnutie signálom, že by ste mali okamžite vyhľadať lekársku pomoc.

Iba osteoartróza

Mnoho ľudí verí, že osteoartróza je spôsobená prirodzeným zhoršovaním ľudského života. V súčasnosti je však obvyklé rozpoznať jeden alebo viac faktorov, ktoré prispievajú k vývoju nôh:

– vek – s vekom sa stáva menej elastickým a vyvíja sa jeho odolnosť voči stresu;

– naviac, nadváha to na nejakú dobu urýchľuje;

– poranenie kĺbov (trauma) – artritída infikovaná artritídou môže byť súčasne sprevádzaná poraneniami nôh, zlomeninami, dislokáciou, poškodením komplikácií kĺbového aparátu alebo významnými mikroúrazmi kĺbov. Pracovné zápalové mikroúrazové pracovníčky a členkové atléty. Príkladom je rozvoj artritídy kolena u baníkov, futbalistov; artritída kĺbov a ramien v kladivách pri práci s rohovkami;

– rodina (dedičná) s osteoartritídou – niektoré formy zápalu sú v rodinách vlastne dedičné, ale hypotermia nie je hlavnou príčinou rozvoja.

Presné príčiny a mechanizmy, ktoré spôsobujú osteoartrózu, sú stále v kĺboch.

Liečba stuhnutosti kĺbov

Liečba bolesti kĺbov a stuhnutosti v dopoludňajších hodinách sa môže začať hľadaním príčiny choroby. Ak existuje predispozícia alebo chronické štádium choroby a vyvinuli sa obmedzenia, choroba sa zhoršila. V budúcnosti sa takéto pocity budú opakovať častejšie v priebehu času.

V takmer všetkých stavoch, ktoré spôsobujú stuhnutosť, sa bolesti vyskytujú v neskorších štádiách. Postupom času začnú rásť úmerne k poškodeniu kĺbov. Preto by liečba mala eliminovať príčinu organizmu.

Keď sa zistí príčina stuhnutosti a osoba sa začne riadiť odporúčaniami lekára, vyvstáva otázka, ako obnoviť pohyblivosť.

Toto je obzvlášť dôležité pre ruky, ktoré sú hlavným nástrojom práce každého človeka. Preto, aby ste pochopili, ako liečiť stuhnutosť kĺbov prstov ráno, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom.

Ak je to dovolené, je potrebné prsty zahriať. Za týmto účelom si sadnite do polkruhu, urobte si hlavu, potom ju otočte svojimi plecami, potom lakťami a potom kefami. Potom sa vaše prsty ohnú.

Kedy navštíviť lekára

Ak príčiny stuhnutosti svalov chrbta a nôh spočívajú v skutočnosti, že osoba počas cvičenia preťažuje telo, táto situácia si nevyžaduje lekársku pomoc. Ak však znecitlivenie nezávisí od konkrétneho postupu a vyskytuje sa každé ráno (alebo veľmi často), mali by ste sa poradiť so svojím lekárom.

Ako je uvedené v diagrame, je dôležité tak urobiť okamžite, pretože to môže byť prvým príznakom vážneho porušenia.

Skorá návšteva u lekára pomôže určiť príčinu skôr, ako vás môže vážne poškodiť. Toto je obzvlášť dôležité, keď sa všetky kĺby cítia čudne, pretože to naznačuje systémové poškodenie systému Move & Flex. Preto čím skôr sa začne liečba, tým dlhší bude váš aktívny život.

Ako liečiť reumatoidnú artritídu kolena a prstov?

Ako zabudnúť na bolesť kĺbov

 • Bolesť kĺbov obmedzuje váš pohyb a celý život …
 • Máte obavy z nepohodlia, drvenia a systémovej bolesti …
 • Možno ste vyskúšali veľa liekov, krémov a mastí …
 • Ale podľa toho, že si tieto verše prečítate, vám veľmi nepomohli …

Ortopéd Valentin Dikul však tvrdí, že bolesť kĺbov je skutočne účinná!

Tuhosť svalov (tuhosť) v tele sa vyznačuje zvýšeným svalovým tonom. Tento proces je spojený s dysreguláciou centrálneho a periférneho nervového systému. Tento stav je príznakom syndrómu rigidného človeka – sporadických chorôb a niektorých ďalších patologických stavov..

Hlavné prejavy rigidného ľudského syndrómu sú: zvýšené svalové napätie (stuhnutosť) a svalové kŕče. Tento proces začína svaly tela a po niekoľkých mesiacoch sa šíri do svalov proximálnych končatín. Základnou príčinou choroby je hyperexcitabilita spinálnych predných motorických alfa motorických neurónov, ale príčina tohto stavu ešte nebola stanovená…

Liečba stuhnutosti svalov pri rigidnom ľudskom syndróme je symptomatická. Pacientovi sú predpísané GABAergiká: benzodiazepíny (Clonazepam, Diazepam) a baklofén, ktoré pôsobia na neuromuskulárny prenos. Lieky blokujú zvýšenú aktivitu spinálnych motorických neurónov a znižujú závažnosť reflexov, spontánnych svalových kŕčov a rigidity.

Najčastejšie sa používa Diazepam (Sibazon, Relanium). To zvyšuje GABAergický prenos a súčasne inhibuje noradrenergický prenos. Počínajúc minimálnou dávkou (2,5 mg), mali by ste ju užiť 1-2 krát denne. Denná dávka sa potom postupne zvyšuje až do dosiahnutia požadovaného účinku, trikrát alebo štyrikrát. Rozsah terapeutických dávok závisí od individuálnej citlivosti pacienta a môže sa pohybovať od 10 do 200 mg / deň.

Namiesto Diazepamu môžete používať Clonazepam 2-10 mg denne. Ak sú benzodiazepíny neúčinné, podáva sa baklofén (agonista receptora GABA B). Používa sa v kombinácii s jedným z benzodiazepínov alebo sa používa ako monoterapia. Denná dávka sa zvyšuje postupne. Maximálna dávka je 100 – 120 mg / deň (užívaná v troch rozdelených dávkach)..

Pri súčasnom podávaní baklofénu a benzodiazepínu sa terapeutický účinok dosiahne pri nižšej dávke ako pri monoterapii. Znižuje sa tým riziko vedľajších účinkov. Malo by sa zabrániť náhlemu prerušeniu činnosti, pretože sa zhoršuje a vyvíjajú sa autonómne zmeny.

V prípade neznášanlivosti alebo neúčinnosti sa predpisujú prípravky s kyselinou valproovou: Depakin 600 až 2 000 mg denne, tiagabín 4 až 12 mg denne alebo vigabatrín 1 500 mg denne. Tieto lieky tiež zvyšujú GABAergický prenos. Použitie antiarrenergických liekov (klonidín, tizanidín) má menej trvalý terapeutický účinok. V závažných prípadoch sa botulotoxín A vstrekne do paraspinálnych svalov.

Ako sa zbaviť tuhosti v tele

Lekárske články poskytované na Stránke sa poskytujú iba na informačné účely a lekár ich nepovažuje za dostatočnú radu, diagnostiku alebo liečbu. Obsah webovej stránky nenahrádza odborné lekárske poradenstvo, lekárske vyšetrenie, diagnostiku alebo liečbu. Informácie obsiahnuté na Stránke nie sú určené na autodiagnostiku, predpisovanie alebo iné liečenie. Správa ani autori tohto materiálu za žiadnych okolností nezodpovedajú za straty, ktoré používateľom vzniknú v dôsledku používania takýchto materiálov.

Autor článku: Vasily Shevchenko

Dovoľte mi predstaviť sa. Moje meno je Vasily. Viac ako 8 rokov pracujem ako masážny terapeut a chirurg. Som presvedčený, že som odborníkom vo svojom odbore a chcem pomôcť všetkým návštevníkom svojich stránok vyriešiť ich problémy. Všetky údaje na webe boli zhromaždené a starostlivo spracované, aby poskytovali všetky potrebné informácie v prístupnom formáte. Pred použitím funkcií popísaných na webe sa musíte vždy poradiť so svojím špecialistom..

Hodnotenie 4,4 hlasujúcich: 227

Prečo stuhnutosť kĺbov ráno a čo robiť

Ak požiadate osobu, aby opísala pocit stuhnutosti kĺbov, ktorú zažívajú ráno, pravdepodobne vám povie o ťažkých pohyboch vrátane elastických rúk. A možno si tiež sťažuje, že jeho ruky a nohy sa ráno nedívajú na seba. Ale všetky tieto pocity opustia človeka krátko potom, čo urobí niekoľko pohybov a trochu sa odchýli.

Mimochodom, doba, po ktorú bude stagnácia pokračovať, závisí od samotnej choroby, ako aj od jej štádia. Najčastejšie sa tento pocit vyskytuje u jedného alebo viacerých kĺbov u jednej osoby a zriedka sa vyskytuje v chrbtici.

Diagnóza osteoartritídy

Na určenie diagnózy lekár berie do úvahy všetky röntgenové prejavy, príznaky a výsledky. Krvné testy sa vykonávajú na vylúčenie iných typov artritídy.

Počiatočná fáza osteoartritídy sa nemusí objaviť na rádiografii. Nie je však možné pozorovať ďalší vývoj choroby bez röntgenového žiarenia.

Záver: Hlavnými metódami na diagnostiku osteoartritídy sú klinické vyšetrenie a röntgenové lúče.

Nástup osteoartritídy je nemožný. Priebeh choroby však môže výrazne uľahčiť udržiavanie normálnej telesnej hmotnosti a aktívny životný štýl.

Je veľmi dôležité identifikovať rizikové faktory v ranom štádiu..

Diagnóza sa môže vykonať na základe prieskumu a vyšetrenia pacienta, ako aj na základe výsledkov laboratórnych testov. Okrem toho je pacientovi zvyčajne predpísaná rádiografia a ultrazvuk.

Váš lekár vás bude zaujímať o traumách, ktoré spôsobili príznaky osteoartritídy kĺbov o životnom štýle. Štúdia bude zameraná na starostlivé preskúmanie výskytu rušivých kĺbov..

Rôntgen kĺbov sa tiež podáva, pretože s ním môžete vidieť zmeny súvisiace s osteoartrózou, ako je napríklad rast marginálnych kostí, zúženie kĺbového priestoru..

X-ray ukazuje, ako vážne sú kĺby. Ultrazvukové vyšetrenie kĺbov sa používa na vyhodnotenie hrúbky kĺbovej chrupavky, stavu vakového vaku a tkanív susediacich s kĺbom a na zistenie zápalu…

Ako doplnková diagnóza osteoartritídy sa na potvrdenie diagnózy môže použiť arthrocentéza – punkcia v kĺboch ​​alebo magnetická rezonancia…

Neexistujú žiadne špecifické laboratórne testy na osteoartrózu. Kvôli neprítomnosti zápalových zmien sa zvyčajne vykonáva krvný test na vylúčenie iných foriem artritídy, ako je reumatoidná artritída, dna..

Osteoartritída na rozdiel od iných ochorení nepredpovedá zmeny vo výsledkoch krvných testov. Ak chcete vylúčiť iné formy artritídy, lekár vám môže nariadiť špeciálne vyšetrenie pacienta a počas vyšetrenia vás požiada, aby ste popísali bolesť a jej lokalizáciu…

Potom si môže objednať röntgenové vyšetrenie pacienta, ktoré odhalí akékoľvek deformácie. Okrem röntgenového žiarenia môžu ultrazvuk a termografia pomôcť diagnostikovať ochorenia kĺbov.

Ako sa zbaviť zmätku

Mnoho ľudí má problém, na ktorý si rýchlo zvyknú s alebo bez. Ak nie ste jedným z týchto ľudí, máte veľké šťastie. A čo keď vás jedno slovo z opačného pohlavia núti maľovať a nemôžete skryť svoju hanbu.

Každá osoba má hranicu hanby, to znamená, že ak je niekto rozdrvený jedným z pohľadom ich spoločníkov, potom sa tento môže počas diskusií o intímnych otázkach oslepnúť..

Inými slovami, sú to chvíle, keď nie ste ľahostajní, zmätení a začnete sa napĺňať farbou. Mnohí s tým nemôžu nič urobiť a zvyčajne sa vaši priatelia, kolegovia alebo blízki začnú smiať tejto charakteristike vašej postavy..

V priebehu času taký vtip spôsobí, že sa človek jednoducho uzavrie, akoby sa chránil, zatvára sa v skrini..

Podľa psychológov sa časom u takejto osoby začína rozvíjať sociofóbia – strach z komunikácie s ľuďmi. Možno to nebude viditeľné pre všetkých okolo vás, ale ten, kto sa neustále hanbí, sa cíti zdržanlivo. Ale aj v týchto situáciách existuje cesta von.

Tak ako sa zbaviť trápenia

Predtým, ako sa naučíte ovládať seba, skúste pochopiť, čo spôsobuje začervenanie a príznaky, ktoré sa vyskytnú pred začervenaním tváre. Niektorí ľudia hovoria, že cítia svrbivé tváre alebo mierne brnenie, keď majú červenú tvár. Potom dostanú signál, že ich líce sa sfarbili na červeno, čo ich ešte viac rozdrví.

Aby ste sa dostali z takého začarovaného kruhu, musíte sa naučiť, ako prekonať pocity zmätku. Psychológovia vám radia nahlas povedať, čo vás viedlo k hanbe. Najdôležitejšou vecou nie je mlčať, hovoriť, čo vás prinútilo kráčať, čo vás urobilo červenou. Kľúčom je pochopiť, že na červenaní nie je nič smiešne, a to nie je dôvod pre podkovy iných.

Napríklad, keď hovoríte o intimite, ktorú si okamžite predstavíte, môžete ostatným povedať, že táto téma je pre vás veľmi trápna, okamžite pridajte, že s ňou nevidíte nič zlé. Kľúčom je veriť v to a potom sa prestať hanbiť.

Nemali by ste sa báť vyjadrovať svoje emócie, nafúknutie je tiež emóciou, ktorá niekedy pohltí dievčatá. Ak chcete tento problém vyriešiť, neskryte svoj problém, akonáhle zistíte, že s tým nie je nič zlé, tento riadok rýchlo prejdete..

Autor: Elena Dmitrieva Foto: depositphotos.com

Osteoartróza zasahuje tajne

Osteoartritída je chronické, progresívne degeneratívne ochorenie kĺbov, ktoré vedie k deštrukcii kĺbovej chrupavky s následnými zmenami v samotnej kosti, čo vedie k strate chrupavky a poškodeniu ďalších zložiek kĺbu. Táto patológia je jednou z najbežnejších porúch pohybového ústrojenstva, ktorá sa vyskytuje asi u 14% dospelých. Osteoartritída patrí medzi 2. príčiny zdravotného postihnutia u ľudí nad 50 rokov. Počet pacientov s osteoartrózou neustále stúpa, čo súvisí so zvyšovaním priemernej dĺžky života obyvateľstva a vplyvom rizikových faktorov na vývoj tohto ochorenia (Zaitseva E. M., Alekseeva L. I. 2011). Jedným z hlavných príznakov osteoartritídy, ktorá sa považuje za hlavný dôvod vyhľadania lekárskej pomoci, je bolesť. Je zaujímavé, že tento symptóm, ktorého intenzita je silne ovplyvnená jednotlivými vnímavými vlastnosťami, nezávisí len od stupňa patologických zmien v kĺbe, ale aj od emocionálneho stavu a sociálneho stavu pacienta. Často sa vyskytujú nezhody, napríklad koleno, bolesť a rádiografické nálezy. Podľa štúdií teda asi 40% pacientov s osteoartrózou nevykazuje žiadne príznaky choroby, vrátane bolesti, a naopak, pacienti s klinickými príznakmi choroby často nemajú rádiografické zmeny (Zaitseva E.M., Alekseeva L.). I., 2011). Rádiologické príznaky osteoartritídy sú teda zistiteľné u väčšiny ľudí starších ako 65 rokov a prítomnosť relevantných symptómov vrátane bolesti sa pozoruje u viac ako 10% pacientov starších ako 60 rokov (Povoroznyuk V.V., Grigoryeva N.V., 2012).

Starší ľudia by preto mali venovať pozornosť mobilite a pružnosti kĺbov bez ohľadu na príznaky choroby..

Príčiny bolesti lietajúcich kĺbov

Ako viete, kĺby slúžia ako kostné kĺby pre celé telo. Okrem toho súčasne získava dve základné vlastnosti: mobilitu a stabilitu. Kĺbová štruktúra je vytvorená z dvoch kostných povrchov pokrytých v hornej časti chrupavky s medzerou medzi nimi. Táto medzera je vyplnená spojovacou tekutinou. A kĺb samotný má kĺbovú kapsulu. Vrecká, povrchy slizníc a tie fragmenty, ktoré zväčšujú plochu šľachy, šľachy a väziva, sú spojené, aby sa zaistila normálna funkcia kĺbov..

Zápal kĺbov je sprevádzaný pocitom stuhnutosti počas pohybu, opuchom v niektorých oblastiach, začervenaním a zjavným vonkajším zápalom s precitlivenosťou pod tlakom a motorickou aktivitou..

Ochorenia kĺbov sa podmienečne delia na dve hlavné skupiny:

 • zápalové ochorenia;
 • degeneratívne choroby.

Zápalové ochorenia kĺbov možno klasifikovať ako reumatické zmeny.

V lekárskej praxi sa vyskytujú tieto ochorenia spojené s kĺbmi:

 • degeneratívne zmeny, ktoré ničia procesy (artróza);
 • reumatické zápalové procesy v kĺboch;
 • infekčné procesy;
 • abnormality v spoločnej štruktúre;
 • vrodené chyby, dysplázia;
 • sekundárna artróza sa vyvinula v dôsledku zranenia.

Vo väčšine prípadov sú postihnuté kosti, väzy, svaly, šľachy a kĺby, najčastejšie v kolenách. Degeneratívne choroby sú časté u starších ľudí.

Najčastejšie prejavy sú lézie kolena, bedra a stavcov. Zvýšené napätie kĺbov ako príčiny artrózy je bežne identifikované profesionálnymi športovcami a ľuďmi s nadváhou. Posttraumatická artróza postihuje kĺby chodidiel, kolien a ramien. Ľudia, ktorí sa venujú lyžovaniu a futbalu, majú tendenciu trpieť roztrhnutým meniskom a krížovými väzmi. Časté dislokácie, poranenia pohybového ústrojenstva, prasknutia kapsúl a nervov.

Poruchy zistené pri narodení môžu byť príčinným faktorom. Príkladom je dysplázia, pri ktorej je acetabulum príliš malé a nemôže úplne uspokojiť femorálnu hlavu. Zápal kĺbov je autoimunitné ochorenie.

Pri reumatoidnej artritíde sú postihnuté najskôr ruky a vo veľmi zriedkavých prípadoch iné kĺby a skupiny. Toto ochorenie má periodickú „putujúcu“ bolesť sprevádzanú aktívnym zápalovým procesom. Hlavnou príčinou choroby je krvná infekcia v kĺbe..

Nástup artritídy sa pozoruje na pozadí psoriázy, metabolickej poruchy s ankylozujúcou spondylitídou a chondrokalcinózou, ktorá stále nesie meno falošná dna. Vývoj ochorenia spolu s nezávislými chorobami zvyčajne vedie k zhoršenej imunitnej funkcii, ktorej prvým príznakom je pretrvávajúca bolesť kĺbov…

Move & Flex Joint Prevention

Okrem sofistikovanej liečby pod lekárskym dohľadom je potrebné zmeniť aj životný štýl a stravu. Ďalšie činnosti pomôžu zjednodušiť a zrýchliť váš mechanizmus Move & Flex. Čo môžu urobiť všetci:

 • Zbavte sa nadváhy;
 • Jedzte viac čerstvej zeleniny a ovocia;
 • Stredne namáhané kĺby: ranné cvičenia, turistika, plávanie;
 • Používajte ortopedickú obuv;
 • Vyhnite sa dlhodobému pobytu v nevhodnej polohe;
 • Nezdvíhajte závažia;
 • Neužívajte lieky bez lekárskeho predpisu;
 • Odmieta jesť tuk, údený syr.

Spoje Move & Flexier sú tvrdá práca, nie fikcia. Koordinované činnosti lekára a pacienta pomôžu udržať mobilitu po dlhú dobu a zabudnú na poruchy pohybového ústrojenstva. O tom, ktoré metódy liečby by sa mali použiť, sa rozhoduje od prípadu k prípadu.

Na liečbu a prevenciu chorôb kĺbov a chrbtice naši čitatelia používajú rýchlu a nechirurgickú metódu odporúčanú najvýznamnejšími litovskými reumatológmi, ktorí sa rozhodli bojovať proti nezákonnosti liekov a dodávajú lieky, ktoré sú naozaj liečivé! Oboznámili sme sa s touto technikou a rozhodli sme sa vám ju venovať.Prečítajte si viac …

Vážení čitatelia, podeľte sa o pripomienky, ktoré lieky, ktoré ste liečili na bolesti kĺbov, zanechajte nám kontrolu.

Leave a Reply