Účinné ošetrenie kolenného kĺbu s ľudovými liekmi

Kolenná liečba s ľudovými liekmi

Výskyt bolesti kolena môže naznačovať vývoj mnohých závažných chorôb. Správna diagnóza príznaku a včasná liečba môžu zmierniť utrpenie ďalšieho vývoja choroby a eliminovať komplikácie, ktoré môžu vzniknúť počas jeho vývoja. Bolesť spôsobuje úzkosť a rozhodne o návšteve lekára.

V tomto článku sa dozvieme, aké metódy liečby kolenného kĺbu sa v súčasnosti používajú, prečo bolesť kolena a ako liečiť kolenný kĺb pomocou ľudových prostriedkov..

Príčiny bolesti kolena a ich liečba

Príčiny bolesti kolena sú dostatočné. Kolenné kĺby označujú zraniteľné oblasti ľudského tela kvôli svojej vysokej nosnosti. Výskyt patológie v kĺbových tkanivách znižuje pohybovú aktivitu a zhoršuje kvalitu života. V dôsledku bolesti, ktorú trpíte, by ste mali pochopiť príčinu bolesti.

V mnohých prípadoch je príčinou bolesti kolena degeneratívne ochorenie kĺbov – artróza. Väčšina ľudí s touto chorobou je staršia. Trofické poruchy a demineralizácia kĺbov vyvíja ochorenie. Poškodenie chrupavky a bolesť.

Jadrom liečby artrózy je zásada komplexnej liečby. Lieky by sa však nemali užívať dlhodobo. Majú veľa vedľajších účinkov. Lekári odporúčajú kombinovať liekovú terapiu s ľudovými liekmi.

Liečba artrózy kolena ľudovými prostriedkami

Osteoartritída kolena sa týka degeneratívnych chorôb, pri ktorých sa chrupavka ničí a deformuje. Má chronický priebeh. Vyznačuje sa bolesťou rôznej intenzity až neznesiteľnou bolesťou.

Pri artróze sa používajú tieto ľudové lieky:

 1. Suchá tinktúra. Kompozícia obsahuje drvenú lastovičku. Vezmite 3 lyžice suroviny, pridajte 3 lyžice olivového oleja. Nárokujte to asi 10 dní a potom si túto zmes votrite koleno. Spotrebuje sa do 2 týždňov.
 2. Zmes terpentínu, octu a vaječného žĺtka. Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu terpentínu a octu, pridajte žĺtok. Natierajte postihnutú oblasť touto zmesou. Položte plastový sáčok na vrch a prikryte ho teplým uterákom. Podržte nie dlhšie ako 20 minút.
 3. Tinktúra na báze olejových púčikov. Na prípravu tohto receptu je potrebné vybrať larvy lariev, naplniť ich vodkou, trvať na tom asi 2 dni. Použite pohyby na oblasť kolien.
 4. Púpava tinktúra. Mali by ste si vybrať kvety púpavy. Naplňte ich pol fľašou z tmavého skla. Naplňte zvyšok nádoby vodkou. Vyžadovať 3 dni. Potom môžete pomocou tinktúry trieť kolenný kĺb.
 5. Lekárska terapia žlčou. Lekárska žlč zmierňuje bolesť, má antiseptický účinok a zlepšuje krvný obeh. Používa sa na obklady. Aby sa to dosiahlo, niekoľko vrstiev gázy sa namočí do žlče a aplikuje sa na boľavé miesto. Nechajte cez noc. Ráno oblasť odstráňte a opláchnite vodou..
 6. Spoločná liečba kolena s Karipazimom. V tomto prípade sa vykonáva fyzioterapia, najmä elektroforéza. Výťažok z papáje súčasne preniká hlboko do tkanív a zaisťuje hojivý účinok.

Liečba artritídy ľudského kolena

Druhou hlavnou príčinou bolesti kolena je artritída. To znamená zápalové ochorenia. Rozlišujte medzi artritídou rôznych etiológií, ale nemajú výrazný rozdiel v bolesti.

Nasledujúce recepty sa používajú pri liečbe ľudových liekov na artritídu:

 1. Šťavnatá šťava. Používa sa čerstvé. Radšej vypite 3 polievkové lyžice ráno. Trvanie liečby: 7 dní.
 2. Vaječný proteín. Používa sa ako obklad. Pred použitím je potrebné bielkovinovú penu vyšľahať. Rozložte bolesť v kĺbe, prikryte vlnenou handričkou a držte najmenej 30 minút.
 3. Kompresor zelených zemiakov. Pred použitím nakrájajte 2 zemiaky. Predhrejte na telesnú teplotu a aplikujte na boľavé miesto. Zabaľte lepiacou fóliou. Pre dosiahnutie maximálneho účinku aplikujte každý deň 2 týždne.
 4. Tinktúra brezového púzdra. Na tento recept budete potrebovať 30 gramov surovín a 150 ml alkoholu. Obličky sú naplnené alkoholom a potrebné na 10 dní. Používa sa na trieť boľavé miesto. Po zriedení pohárom vody si môžete vziať 1 čajovú lyžičku ústami.
 5. Zmes medu, glycerínu, jódu a alkoholu. Zložte prísady v rovnakom množstve, všetko zmiešajte dohromady. Naneste túto zmes na vašu pokožku obväzom. Prikryte vlnenou látkou a nechajte cez noc.
 6. Jód pre kolenné kĺby. Používa sa 5% jódu a medu. Mali by ste zmiešať jód a med v rovnakom pomere. Pred použitím zmes zahrejte na izbovú teplotu. Pripravte obklad na zasiahnutom kĺbe. Prikryte teplou handrou najmenej jednu hodinu.
 7. Stlačiť s chrenom. Chren sa musí očistiť a pomlieť pomocou mlynčeka na mäso. Nasekaný chren pridajte na panvicu a pridajte pol pohára vody. Zahrejte sa mierne. Na bolavý kĺb sa položí gázová vložka, položí sa naň zahriaty chren a potom polyetylén a teplý uterák. Trvanie 30 minút.
 8. Lopúch. Používajte listy lopúcha. Po zbere listov by sa mali listy opláchnuť pod tečúcou vodou. Ponorte sa do horúcej vody. Keď sú vo vode, namažte postihnuté koleno olivovým olejom, aby ste zabránili popáleniu. Potom na miesto bolesti umiestnite teplý list lopúcha. Prikryte plastovým vreckom a prikryte uterákom. Podržte asi 40 minút.
 9. Ginger komprimovať. Má analgetické účinky. Naplňte koreň zázvoru. Malo by byť strúhané. Vezmite 2 polievkové lyžice zázvoru, pridajte pol pohára vodky. Zmes sa umiestni na kolenný kĺb, potiahne sa plastovým vreckom a uterákom. Nechajte cez noc. Trvanie liečby je dva týždne.
 10. Med a horčica. Potrebujete vypiť 1 čajovú lyžičku horčice, soli a sódy. Do tejto zmesi pridajte 1 lyžicu medu. Zmes sa nanáša na kolenný kĺb pred spaním. Trvanie liečby – 1 týždeň.

Liečba traumatickej bolesti

Treťou častou príčinou bolesti kolena je poškodenie kolena. Poranenie ligamentového aparátu, ktoré vedie k bolesti.

Z tohto dôvodu sa môžete zbaviť bolesti pomocou týchto receptov:

 1. Clay Blue clay sa používa častejšie kvôli svojmu protizápalovému účinku. Aby ste to dosiahli, musíte hlinku zriediť vodou pri izbovej teplote na hustú krémovú konzistenciu. Potom túto zmes namažte boľavé miesto a zabalte uterákom. Nechajte pôsobiť asi 40 minút, opláchnite vodou.
 2. Kafrový olej. Tento olej je jedným z najdostupnejších a najjednoduchších spôsobov liečby bolesti kolena doma. Používa sa kompresia gáforového oleja. Pred použitím by sa mal olej zohriať vo vodnom kúpeli na teplú teplotu. Potom gázu ponorte do zahriateho oleja a miesto bolesti. Prikryte teplou handrou. Takýto obklad sa dá uložiť celú noc.
 3. Propolisová zmes. Musíte vziať 150 gramov propolisu, rozdrviť ho. Pridajte 150 ml vody. Zmes by sa mala zahriať. Uchovávajte, kým sa propolis úplne nerozpustí. Ochladí sa na teplotu miestnosti. Namažte postihnuté oblasti vozovky.
 4. Med a citrón. Musíte vziať 400 gramov medu, pridať k tomu nasekanú citrón. Nechajte pôsobiť 4 dni na chladnom a suchom mieste. Vezmite 1 lyžicu trikrát denne. Trvanie – 2 týždne.
 5. Sneh je možné používať v zime so zraneniami. Účinok je zvýšená cirkulácia.
 6. Bodyagi. Ak vaše kolená trčia, môžete použiť topánky. Znamená protizápalové lieky a je účinný pri bolesti kolena. Jeho použitie vyžaduje, aby sa 200 gramov perníka rozpustilo vo vode do mäkkého stavu. Namažte škvrny na kolenách. Nechajte odpočinúť asi 40 minút. Postihnutý spoj môžete zakryť lepiacou fóliou a teplým uterákom.
 7. Kvety harmančeka a bazy bez kvetov. Tento recept vyžaduje pohár harmančekových kvetov a rovnaké množstvo čierneho bazy čiernej. Pridajte prevarenú vodu a nechajte pôsobiť 30 minút. Voda by sa potom mala vypustiť. Vložte suroviny do textilného vrecka. Miesto na boľavé miesto s uterákom zabalené.
 8. Kokosový olej Je známe, že kokosový olej má protizápalové účinky a zmierňuje opuchy. Pred použitím obkladu zahrievajte olej vo vodnom kúpeli, pridajte 1 čajovú lyžičku medu. Nastriekajte bolestivú oblasť touto zmesou. Zakryte lepiacou fóliou. Túto komprimáciu môžete nechať cez noc.
 9. Úprava vody morskou soľou. Morská soľ má upokojujúci a protizápalový účinok. K tomu pridajte do vody 500 gramov morskej soli. Nechajte sa vykúpať 30-40 minút. Potom môžete urobiť akýkoľvek obklad na kolennom kĺbe, aby ste posilnili liečivý účinok.

Iné ošetrenia

Ďalšími metódami na viacnásobnú úľavu od bolesti sú hirudoterapia. Liečba pijavice sa týka účinných spôsobov liečby bolesti kolena. Sliny z vodítka znižujú opuchy, anestéziu a odstraňujú zápal. Túto liečebnú metódu predpisuje lekár. V závislosti od stavu pacienta určí počet a trvanie procedúr..

Terapeutické cvičenie na bolesť kolena

Fyzioterapeutické cvičenia majú pozitívny vplyv na výmenu kolena. Dávkové cvičenie sa používa na posilnenie svalov, zlepšenie krvného obehu a obnovu kĺbových funkcií. Fyzikálna terapia sa môže vykonávať doma, čo výrazne zlepšuje stav pacienta. Lekár vyberie špeciálny súbor cvikov podľa individuálnych charakteristík pacienta a priebehu choroby.

záver

Ľudské lieky na kolenný kĺb majú mnoho výhod, nemali by sme však zabúdať, že je to iba súčasť kombinovanej terapie. Preto nezanedbávajte všetky ostatné metódy boja proti tejto patológii. Pred začatím liečby by ste mali zistiť ich príčinu. Pred liečbou sa vždy poraďte s odborníkom.

Leave a Reply